Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny

Bug wicemistrzem IV ligi

(Zam: 07.06.2011 r., godz. 11.10)

Hokejowym wynikiem 4:3, zakończył się sobotni mecz pomiędzy Bugiem Wyszków a Huraganem Wołomin. Dzięki zwycięstwu ekipa trenera Andrzeja Prawdy zapewniła sobie ostatecznie drugie miejsce w grupie północnej IV ligi.

Mecz pomiędzy gośćmi z Wołomina i Bugiem Wyszków został rozegrany w sobotę 4 czerwca na stadionie WOSiR w bardzo upalnej aurze. Początek spotkania był dość wyrównany, z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy jednak nie zagrozili realnie bramce Huraganu. Pierwsze trafienie meczu padło w 15. minucie. Składną akcję zespołu z Wołomina celnym strzałem zakończył czarnoskóry zawodnik, Pierre Ndakiza. Po utracie bramki inicjatywę ponownie przejęli piłkarze Bugu, nieskutecznie strzelali w tym czasie Kowalczyk i Krzywicki. W 26. minucie goście mogli podwyższyć prowadzenie, jednak z pojedynku sam na sam zwycięsko wyszedł Dariusz Matusiak. Chwilę później wyszkowian uratował wyjątkowo niecelny strzał jednego z piłkarzy Huraganu z bardzo bliskiej odległości. W 29. minucie nieskuteczność zemściła się na gościach. Dobre dośrodkowanie Krzywickiego wykorzystał Adrian Rowicki i było 1:1. Jeszcze przed przerwą na prowadzenie wyszli groźniej atakujący do tej pory rywale. Tym razem Matusiak został pokonany strzałem głową, po dośrodkowaniu ze skrzydła. Do końca pierwszej połowy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie piłkarzy Huraganu.

Pierwsze minuty drugiej odsłony należały do rywali. Już w 48. minucie mogło być 3:1, jednak jeden z piłkarzy z Wołomina nie trafił do pustej bramki. Niespełna 10. minut później w podobnej sytuacji obok słupka strzelił czarnoskóry zdobywca pierwszej bramki dla Huraganu. W 60. minucie rywale przełamali swoją nieskuteczność, zdobywając trzecią bramkę po składnej akcji i uderzeniu z bliskiej odległości. Beznadziejną, zdawałoby się sytuację Bugu uratował na szczęście kilka minut później Alan Wróbel. Obrońca gospodarzy przeprowadził solową akcję, podczas której przedryblował kilku rywali i płaskim strzałem pokonał golkipera gości. Kontaktowa bramka dodała wyszkowianom przysłowiowych skrzydeł. Od momentu jej zdobycia ekipa nieobecnego na spotkaniu trenera Prawdy ruszyła do ataku. Przez długi czas goście, którzy przeprowadzili w tym czasie kilka defensywnych zmian, bardzo umiejętnie odpierali ataki wyszkowian. Bramkę na wagę remisu strzelił w 85. minucie Łukasz Kamiński, który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry w miejsce Wróbla. Młodzieżowiec wykorzystał dobre podanie Szymona Chalskiego. Decydujące o losach całego spotkania trafienie padło w doliczonym czasie gry. Najpierw piłka trafiła w poprzeczkę po strzale głową Rowickiego, a chwilę później strzał Hermana skuteczną dobitką wykończył Łukasz Kowalczyk. Dwie minuty później sędzia główny zakończył emocjonujące spotkanie, które ostatecznie wygrał Bug 4:3.
Dzięki zwycięstwu nad Huraganem wyszkowianie zapewnili sobie na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek wicemistrzostwo grupy północnej IV ligi. Po ostatniej rundzie spotkań pewny jest również spadek do ligi okręgowej Kryształu Glinojeck. Awans do IV ligi wywalczyły sobie z kolei znane wyszkowskim kibicom zespoły GKP Targówek i Błękitnych Gąbin, a także Korony Szydłowo.

Bug Wyszków – Huragan Wołomin 4:3 (1:2)

Bramki dla Bugu: A. Rowicki 26., A. Wróbel 66., Ł. Kamiński 85., Ł. Kowalczyk 90+2.

Bug: D. Matusiak – W. Woźniak, Sz. Chalski (k), D. Pruszkowski, A. Wróbel (82. Ł. Kamiński) – M. Herman, D. Papierz (65. M. Wajdzik), M. Biernacki, K. Krzywicki – Ł. Kowalczyk, A. Rowicki.

Kolejnym rywalem ligowym wyszkowskiej drużyny będzie zespół Marcovii 2000 Marki. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 11 czerwca w Markach.

MKS Przasnysz – MKS Ciechanów 2:3
Wkra Żuromin – Marcovia 2000 Marki 0:0
Nadnarwianka Pułtusk – Victoria Sulejówek 1:0
Korona Ostrołęka – Hutnik Warszawa 0:3
Kasztelan Sierpc – Mławianka Mława 1:5
Iskra Krasne – Wisła II Płock 1:3
Kryształ Glinojeck – Tęcza 34 Płońsk 0:0

1. Hutnik Warszawa 72 79-18