Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 stycznia 2021 r., imieniny Anastazego, Wincentego

Straż dowiezie do punktów szczepień

(Zam: 18.12.2020 r., godz. 12.32)

Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna zapewnią mieszkańcom mniejszych miejscowości, którzy mają ograniczoną mobilność, dojazd do punktów szczepień - poinformował w piątek pełnomocnik rządu ds. programu szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk.  • żródło fot. KG PSP
Jak dodał, „ciężar pracy polegającej na transporcie osób” spadnie na Ochotniczą Straż Pożarną, a koordynacją akcji zajmie się PSP. Zapewnił też, że akcja zostanie przeprowadzona we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego.
Komenda główna Państwowej Straży Pożarnej poinformowała, że „Strażacy będą pomagali dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. Gminy będą wskazywały potrzeby i przekazywały je komendantom miejskim i powiatowym PSP. Państwowa Straż Pożarna określi potencjał zaangażowania sił i środków PSP i jednostek ochotniczych straży pożarnych.
Działania związane z przewozem osób przez jednostki ochrony przeciwpożarowej będzie koordynowała Państwowa Straż Pożarna. Gminy będą wspierane finansowo przez rząd, a cała akcja będzie przebiegała z zachowaniem reżimu sanitarnego w uzgodnieniu z lokalnymi inspektorami sanitarnymi.”
List intencyjny w tej sprawie podpisali Michał Dworczyk (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów), Waldemar Pawlak (Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP), nadbryg. Andrzej Bartkowiak (Komenda Główna PSP)
***
Tymczasem, jak informuje NFZ, zakończyła się formalna ocena zgłoszeń w naborze do Narodowego Programu Szczepień. „Z oceny wniosków złożonych w naborze wynika, że już w 80% gmin w Polsce będą działały punkty szczepień. Dostęp do miejsca szczepienia, blisko swojego miejsca zamieszkania, ma ponad 92 procent dorosłych Polaków.” - informuje fundusz. „Oddziały Wojewódzkie Funduszu w piątek, 18 grudnia, rozpoczną dodatkowe, lokalne nabory do Narodowego Programu Szczepień. Nabory będą prowadzone w konkretnych gminach, w których jeszcze nie ma punktu szczepień. Oddziały NFZ przyjmują formularze zgłoszeniowe do 22 grudnia, do północy. Ocena złożonych wniosków potrwa do 24 grudnia.”
Działa infolinia w ramach Narodowego Programu Szczepień (nr 989) i strona https://www.gov.pl/web/szczepimysie.
J.P.,PAP

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl