Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaFestyn na ludowo

(Zam: 07.06.2011 r., godz. 11.20)

Niemal 500 uczestników z kilku powiatów zgromadził V Festyn Radości pt. „Raz na ludowo”, który odbył się w DPS w Brańszczyku

W Dzień Dziecka niepełnosprawni z powiatu wyszkowskiego, pułtuskiego i wołomińskiego spotkali się na festynie, który tym razem był zorganizowany na ludowo i tradycyjnie w pięknej kurpiowskiej scenerii. Radosny festyn zgromadził uczestników z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie, Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria” w Wyszkowie, Stowarzyszenia na rzecz Osób Upośledzonych „Nadzieja” w Tłuszczu, Przedszkola Samorządowego w Długosiodle, ZS nr 2 w Wyszkowie, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wyszkowie, Dziennego Centrum Aktywności w Wyszkowie, Zespołu „Wyszkowiacy”, PSP w Gródku Rządowym, ZPO Brańszczyk, ZSS w Brańszczyku.

Organizatorzy: Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu, oraz Dom Pomocy Społecznej i Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku przygotowali dla uczestników festynu wiele atrakcji. Można było skosztować swojskiego jadła, pojeździć konno, stworzyć własne dzieło z masy chlebowej i upiec je, wygrać szczęśliwy los na loterii fantowej. Niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się występy na scenie. Każda z grup uczestniczących w festynie specjalnie na ten dzień przygotowała występ nawiązujący do głównego motywu. Były to piosenki i tańce ludowe w okolicznościowych strojach.

- Niepełnosprawni bardzo chętnie biorą udział w festynie – opowiada z radością Elżbieta Piórkowska, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku. Dla uczestników i organizatorów ten festyn jest wyjątkowy. Nie jest to zwykły Dzień Dziecka, każda z grup przeżywa przyjazd na to wspólne święto i specjalnie do niego się przygotowuje.

D.L.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl