Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 września 2021 r., imieniny Franciszka, Justyny

Nie strasz dziecka policjantem

(Zam: 10.12.2020 r., godz. 09.45)

Wyszkowscy policjanci wspólnie z wydziałem promocji Urzędu Miejskiego prowadzą akcję „Nie strasz dziecka policjantem”. Chcą uświadomić rodzicom, że nie jest to dobra metoda wychowawcza.„Bądź grzeczny, bo zabierze cię policjant” - pada z ust rodziców, którzy chcąc uspokoić malucha straszą mundurowymi. Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie podkreśla: „Warto zastanowić się, czy w ten sposób mówiąc do pociechy, nie przyczyniamy się do nieszczęścia, kiedy Twoje dziecko rzeczywiście będzie potrzebowało pomocy. Wzbudzanie strachu w dziecku nie jest dobrym rozwiązaniem. Policjanci często spotykają się z sytuacjami, kiedy słyszą, jak rodzice ostrzegają swoje dzieci przed stróżami prawa. Wymuszanie na dziecku w ten sposób pożądanego zachowania jest tylko chwilowe, a konsekwencje wypowiedzianych słów, w przyszłości mogą zagrozić jego bezpieczeństwu. Przypuśćmy, że nasze dziecko gubi się, zaczepia je ktoś obcy lub jego opiekun potrzebuje pomocy. Mało prawdopodobne jest, by zwróciło się wtedy do policjanta, który byłby w okolicy. Oczywiście taka reakcja dziecka byłaby prawidłowa i pozwoliła na zażegnanie niebezpieczeństwa. Jednak straszone wcześniej mundurem dziecko może bać się nawiązania z funkcjonariuszem kontaktu.”.
Autorzy akcji apelują o niewzbudzanie w dzieciach lęku. „Uczmy nasze pociechy, że w sytuacji zagrożenia mogą podejść do policjanta i poprosić go o pomoc. Nie wzbudzajmy w nich lęku i strachu przed mundurowymi. Uczmy nasze dzieci zasad bezpieczeństwa, zamiast wzbudzać w nich lęk. Tymczasowe wyegzekwowanie w ten sposób posłuszeństwa tylko wydaje się idealnym rozwiązaniem, ponieważ w przyszłości może mieć bardzo negatywne skutki.”.
Wydział promocji Urzędu Miejskiego w Wyszkowie wspólnie z policjantami przygotował grafikę „Nie strasz dziecka policjantem”, z którą stara się dotrzeć do mieszkańców. W ten prosty sposób chce uświadomić rodzicom i opiekunom znaczenie wypowiadanych słów.
Oprac. J.P.

Komentarze

Ile jest dowcipów o policjantach?
Dodane przez Pociecha, w dniu 12.12.2020 r., godz. 05.19
Tylko ten jeden - reszta to prawda :)
Dodane przez Anonim, w dniu 14.12.2020 r., godz. 13.25
Niech dzieci wiedzą jak milicja zarabia na życie pałując stalowymi prętami kobiety, młodzież, patriotów. Zostanie zapamiętane.
Ola - anonim
Dodane przez Martez, w dniu 14.12.2020 r., godz. 14.43
Oj powinni ciebie Ola wypałować za te debilne wpisy te MILICJANTY może byś rozumu nabrała.
Martez
Dodane przez Anonim, w dniu 14.12.2020 r., godz. 18.40
Tym szczekaniem burku myślisz, że przekonujesz tu kogoś do popierania milicyjnej patologii?
Apele i praktyka
Dodane przez Obs, w dniu 14.12.2020 r., godz. 18.59
Prowadzicie akcję słuszną, bo rzeczywiście poczucie bezpieczeństwa jest nam bliskie. Dzieci też czują co to jest zagrożenie, a co bezpieczeństwo. Ale jak na tego typu akcje, wpływa życie codzienne? Do mieszkania wieczorem wkraczają policjanci, żeby zdjąć z balkonu flagę. Bez zgody, bez jakiegokolwiek "papieru". Pomimo protestu właściciela mieszkania, policjanci nic sobie z tego nie robią. A najgorsze jest to, że to bandyckie najście z przerażeniem obserwują dzieci tam mieszkające. Jestem pewien, że u nich widok policjanta z poczuciem bezpieczeństwa w żaden sposób kojarzył się nie będzie. Nie ważne, że to nie miało miejsca w Wyszkowie, ważne że coś takiego się zdarzyło. Ciekawe, czy ktoś odpowiedzialność za to poniesie?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl