Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 czerwca 2023 r., imieniny Walerii, WalteraDmuchawy zakazane

(Zam: 04.12.2020 r., godz. 10.56)

Zakaz używania dmuchaw stosowanych do tej pory m.in. do sprzątania chodników wynika z uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Będzie obowiązywał od 1 stycznia 2021 r.Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął program ochrony powietrza dla całego województwa mazowieckiego. Uchwała obowiązuje od 30 września 2020 r. do 31 grudnia 2026 r. i określa szereg działań w zakresie ochrony powietrza i poprawy świadomości społeczeństwa.

Stosowanie się do zakazu używania dmuchaw może być kontrolowane przez odpowiednie organy, m.in. straż miejską, upoważnionych pracowników urzędów gminnych/miejskich, czy inspekcję ochrony środowiska. Urządzeń zarówno elektrycznych, jak i spalinowych nie mogą stosować mieszkańcy województwa, a także wszelkie podmioty (przedsiębiorcy, urzędy, wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe, ogrody działkowe itp.)
Dmuchawy powodują wzniecanie pyłu narażając ludzi na jego wdychanie. Zanieczyszczone powietrze powoduje wiele chorób, w tym nowotwory, astmę.
Za nieprzestrzeganie zakazu można dostać karę od 500 do 5 000 zł.
J.P.
Źródło: powietrze.mazovia.pl

Komentarze

Ola
Dodane przez Anonim, w dniu 04.12.2020 r., godz. 13.12
Kilka lat temu było tu pisane o tym, że stawiający na czystość Wyszków nic z tym nie robi. Sprzątanie dmuchawami w biały dzień, rozdmuchuje syf po okolicy. Osiada to na samochodach, oknach, kołnierzykach. To nie mieszkańcy zamiatają dmuchawami, ale zaprzyjaźnione z urzędem firmy, którym płaci. Szkoda kilku straconych lat, które pokazały buractwo wyszkowskiej władzy. Brawo marszałek Struzik, pokazał brudasom w białych kołnierzykach klasę.
Dodane przez Ktoś, w dniu 04.12.2020 r., godz. 14.04
Zapraszamy na Chabrową. Nie potrzeba zakazywać użycia dmuchaw. Pył tonami unoszący się z drogi (trudno to nazwać ulicą) nawet teraz po każdym aucie jest wprost niewyobrażalny. Latem można tu nagrywać Gwiezdne Wojny, zamiast w krajobrazach pustynnych. Rozumiem, że za ten proceder powinien być ukarany...?
Dodane przez Anonim, w dniu 06.12.2020 r., godz. 14.11
A gdzie Chabrowa?
Dodane przez Ktos, w dniu 14.12.2020 r., godz. 19.08
Chabrowa w Wyszkowie.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta