Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaŻołnierze wspierają centra krwiodawstwa

(Zam: 02.12.2020 r., godz. 09.25)

Żołnierze mazowieckiej brygady obrony terytorialnej działają w ramach Publicznej Służby Krwi wspierając Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.Obecnie żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, wspierają Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
Wsparcie obejmuje dwa główne obszary: preselekcję dawców (w tym zakresie żołnierze przeprowadzają wywiady epidemiologiczne, uwzględniając w ankietach m.in. takie informacje jak te, czy krwiodawca miał objawy infekcji, przebywał za granicą lub miał kontakty z osobą zakażoną), transport krwi i osocza.
Żołnierze mazowieckie brygady OT nadal aktywnie oddają krew i jej składniki oraz wspierają działania podejmowane przez publiczną służbę krwi. Do tej pory, od początku zaangażowania w działania przeciwkryzysowe terytorialsi oddali już ponad 5 000 litrów krwi z czego ponad 370 litrów pochodzi od żołnierzy z Mazowsza. Żołnierze 5 MBOT również rozpoczęli donację osocza.
Oprac. J.P.

Komentarze

PiS - PO jedno zło
Dodane przez Tylko Konfederacja, w dniu 02.12.2020 r., godz. 13.36
Patrząc po liczbie pozytywnych testów - dzisiaj tylko 10 tysięcy, epidemia zaczyna wygasać. Każdego dnia wykonujemy coraz mniej testów, z których zwykle co drugi jest pozytywny. Dzięki temu liczba zakażonych wykrywanych każdego dnia jest coraz niższa, statystyki się poprawiają i jest nadzieja na poluzowanie obostrzeń. Wspólnym wysiłkiem rządu i obywateli, którzy zaczynają odmawiać udziału w tym cyrku, wygramy zaraz z wirusem. Gdzie tkwi klucz do sukcesu? Taki test oznacza kilka godzin stania w kolejce, kilkudniową kwarantannę dla testowanego i jego rodziny do momentu uzyskania wyniku, a jeżeli ten będzie pozytywny, to jeszcze dłuższą. Dlatego Polacy zaczęli masowo odmawiać sobie przyjemności wykonania testu. Jeżeli ktoś czuje się chory, to po prostu czeka w domu, aż wyzdrowieje, zamiast sprowadzać na siebie areszt domowy i wizyty policji. Swoją drogą to, że ktokolwiek bierze na poważnie te codzienne dane o liczbie zakażeń i utożsamia je z prawdziwą liczbą zakażonych, świadczy o tym, w jakiej ciemnocie my żyjemy. Rząd równie dobrze mógłby podejmować decyzje w oparciu o dane od Wróżbity Macieja, albo na podstawie aktualnego horoskopu. Jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie robić łapanki na ulicach celem zrobienia testu i podtrzymania podniosłego nastroju. Zdaje się zresztą, że minister Niedzielski już to zapowiadał. Proponuje się z tym pospieszyć. Pozwoli to władzy sprawdzić w boju swoich ludzi, wyselekcjonować tych najbardziej oddanych, których będzie można za miesiąc oddelegować do nalotów na domy, w których w Wigilię odbywać się będą nielegalne i wywrotowe spotkania rodzinne.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.12.2020 r., godz. 16.16
Dlaczego nikt się nie rozczula nad 1200 Polakami umierającymi codziennie przez blokadę służby zdrowia i ponad 500 zmarłymi których nie leczyło się w szpitalach covidowych na ich ciężkie śmiertelne choroby?
Dodane przez Córka tego, co apteki jego, w dniu 04.12.2020 r., godz. 16.32
Puste łóżka i nieużywane respiratory za 21,5 milionów złotych Codziennie w całej Polsce mają miejsce ludzkie tragedie. Brakuje łóżek a pacjenci umierają w karetkach. Ludzie pozostawieni są sami sobie, bez opieki lekarskiej, bez pomocy pielęgniarek. Medycy nie mają lekko, brakuje personelu. Panuje ogólny chaos informacyjny, chorzy potrzebujący pomocy nie wiedzą, gdzie się zgłaszać. Sytuacja w polskich szpitalach jest dramatyczna i z każdym miesiącem kryzys pogłębia się coraz bardziej. Tymczasem szpital na Stadionie Narodowym, który powstał by odciążyć tradycyjne szpitale, ze względu na swoje wymogi wobec pacjentów i tak ich nie przyjmuje. Na dzień 23 listopada przebywało tam zaledwie dwudziestu-kilku chorych.
bezkarność + wolno im kraść!
Dodane przez Córka tego, co apteki jego, w dniu 04.12.2020 r., godz. 16.34
Skandaliczna sytuacja w instytucji, która jest wydmuszka stworzoną na potrzeby PR’owe Morawieckiego by zatuszować własną nieumiejętność i słabość w zarządzaniu systemem ochrony zdrowia! Ta wieś potiomkinowska, puste łóżka i nieużywane respiratory kosztują nas ponad 21,5 mln zł miesięcznie. Żeby było śmieszniej, prezes spółki stadionowej nadal nie ma umowy z kancelarią premiera, tak więc środki wydawane są na gębę i bez żadnego trybu. Schemat taki sam, jak przy wydaniu 70 mln złotych przez Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina na wybory, które się nie odbyły.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl