Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 czerwca 2022 r., imieniny Łucji, WilhelmaZłamały zakaz

(Zam: 01.12.2020 r., godz. 14.31)

Kierowały samochodami mimo sądowego zakazu. Jedna z nich była pijana.
W niedzielę 29 listopada policjanci z Posterunku Policji w Długosiodle zatrzymali do kontroli drogowej dwie kobiety w wieku 26 i 35 lat. Po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach okazało się, że obie mają orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami. Do tego 26-latka z gminy Brańszczyk ponownie zdecydowała się kierować po kieliszku. Alkomat w jej organizmie wykazał blisko pół promila alkoholu.
Mieszkanki powiatu wyszkowskiego za swoje nieodpowiedzialne zachowanie ponownie odpowiedzą przed sądem. Za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Komentarze

Napisał pewien włodarz, a co w PiS owskim Wyszkowie?
Dodane przez Janda, w dniu 01.12.2020 r., godz. 22.56
"W tym trudnym czasie pandemii uważam, że dodatkowe wydatki w postaci wzrostu podatków były by dla mieszkańców Naszej gminy dodatkowym, dużym obciążeniem finansowym. Dlatego zabiegałem o to by zostały na tym samym poziomie i nie uległy wzrostowi. Udało się i w przyszłym roku nie będzie podwyżek."
Dodane przez Anonim, w dniu 02.12.2020 r., godz. 11.40
Lista hańby radnych PiS w Wyszkowie jest niekończąca się. Za sprawą postawy radnego PiS Paradowskiego, rada gminy nie obnizyła sobie diet w geście solidarności z narodem. Podniosła wszystkie mozliwe opłaty. Co my mamy z tych hipokrytów pod wodzą Sobczaka?
Dodane przez Sławomir Mentzen, w dniu 02.12.2020 r., godz. 12.06
Nasze władze ostatecznie puściły się poręczy. Pewnie jeszcze nie wiecie, ale wczoraj po kryjomu znowu zmienili to nielegalne rozporządzenie, na podstawie którego wprowadzili w Polsce stan XD. Otóż w najnowszej wersji tego nielegalnego, będącego obrazą rządów prawa, rozumu i godności człowieka rozporządzenia znajduje się obowiązek przebywanie w maseczce w pracy w każdym pomieszczeniu, w którym nie jesteśmy sami. Od wczoraj, jeżeli nie wyprosicie wszystkich z pomieszczenia w którym przebywacie, nie możecie nic zjeść ani wypić. Z budynku też oczywiście nie możecie wyjść zjeść, bo na ulicy też trzeba nosić maseczkę. Czekam, aż prezenterzy w telewizji będą mieli zakryte twarze. Wiem jak wyglądają studia telewizyjne, oprócz prezenterów jest tam mnóstwo obsługi technicznej. Czy pogodynki i prezenterzy są wyjęci spod prawa, czy może od wczoraj wszyscy się zamaskowali?
Dodane przez Sławomir Mentzen, w dniu 02.12.2020 r., godz. 12.07
Działania tego rządu to jest ciemnota w pełnym tego słowa znaczeniu. To są małpy, które dostały brzytwę i tną bez najmniejszego pomyślunku. Wszystkie bezpieczniki naszego państwa wysiadły. Jeden kretyn z drugim kretynem wypuszczają w środku nocy dowolne rozporządzenia, bez żadnego zastanowienia się nad konsekwencjami. Zupełnie nielegalnie wstrzymują druk wyroków TK, czy podpisanych przez Prezydenta ustaw. Nielegalne rozporządzenie jest egzekwowane, a legalnie przyjęta ustawa jest niedrukowana, przez co nie może wejść w życie. Oni doskonale wiedzą, co robią. Dlatego tak PiSowi zależy na wprowadzeniu ustawy, która zwolni ich z odpowiedzialności karnej za tę bandyterkę, którą uprawiają.
Dodane przez Sławomir Mentzen, w dniu 02.12.2020 r., godz. 12.08
Wróżbita Maciej obraża się, gdy porównuję jego dane i analizy do tych, z których korzysta nasz rząd. I ma rację, rząd prezentuje znacznie większy poziom ciemnoty niż on. Już wolę typa rzucającego uroki, odganiającego czarną magię, wolę wiedźmina, strzygę i kikimorę niż tę hołotę, która dorwała się do władzy i niszczy świat, jaki znałem przez całe dotychczasowe życie. Na polecenie tej ciemnej bandy ludzie mają cały dzień siedzieć i chodzić zakryci jak jacyś przestępcy, stać w galerii w tłumie grzecznie w kolejce do sklepu, aby w sklepie nie robić tłumu, nie mogą posłać dzieci do szkoły, pójść na obiad, czy do kina. Nie mogą nawet nic zjeść, czy wypić w pracy. Nie można iść na cmentarz 1 listopada, ani pojechać do rodziny na Wigilię. Nie można pojechać na ferie. Dzieci cały rok mają siedzieć w swoich pokojach i świat poznawać przez komputer. Swoich kolegów i koleżanki mają znać z takich małych okienek na ekranie. To nie jest normalne, to jest nie do uwierzenia, to jest jak odcinek z Czarnego lustra. Ale to się dzieje naprawdę.
Dodane przez Sławomir Mentzen, w dniu 02.12.2020 r., godz. 12.09
Wrażliwych przepraszam za ostre słowa, ale one niestety są zasadne. Ludzie, którzy z premedytacją, zupełnie nielegalnie, uzurpują sobie władzę, do decydowania jak spędzę Święta Bożego Narodzenia, zasługują na najwyższe potępienie. Żaden uczciwy człowiek nie powinien im podawać ręki. Powinno się pluć na ich widok. Powinno się do końca życia wytykać ich palcami i przypominać im ich niegodziwości. A oni dopiero się rozkręcają. Wczoraj Bartosz Kownacki z PiS zaproponował, żeby ludzie wchodzący do galerii handlowej płacili opłatę w wysokości 100 zł, która przepadnie, jeżeli nie znajdą dla siebie tego, czego szukali. Co wymyślą jeszcze? Nie wiem, nie chcę wiedzieć, chcę się obudzić z tego koszmaru. Chcę móc odwieźć rano dziecko do szkoły, pójść normalnie do pracy, potem na spacer, do kina czy na kolację. Chcę iść na piwo, na mecz czy na koncert. Chcę żyć jak wolny człowiek, nie jak więzień, czy mysz laboratoryjna. Urodziłem się pod koniec komuny, nie zamierzam w komunie umrzeć.
Dodane przez Mentzen, w dniu 02.12.2020 r., godz. 13.17
Dzisiaj policja przyjechała do mojej kancelarii w Toruniu, aby sprawdzić, czy pracownicy noszą maseczki w biurze. Niestety jestem dziś w Warszawie, więc nie miałem możliwości wytłumaczenia funkcjonariuszom, że działają bez podstawy prawnej, ponieważ rozporządzenie do opublikowanej wreszcie ustawy covidowej pojawiło się przed ustawą, a co za tym idzie, nie obowiązuje. Nasze państwo z dykty, nawet tak prostej rzeczy nie potrafi zrobić porządnie. Podtrzymuję swoje zdanie o obecnej władzy, które jasno wyraziłem przedwczoraj we wpisie o obowiązku noszenia maseczek w biurach. Zdania nie zmienię, nawet jeżeli policja będzie nam przeszkadzała w pracy codziennie. Mam też nadzieję, że zostały wam resztki rozumu i w Wigilię nie będziecie sprawdzać, z iloma członkami rodziny się widzę. Przy okazji uprzejmie donoszę policji, że pracownicy TVP nie noszą masek w pracy. Aby to stwierdzić, nie trzeba jechać do studia telewizyjnego, wystarczy włączyć telewizor. Nie ma żadnego zwolnienia w tym nielegalnym rozporządzeniu dla pogodynek i prezenterów telewizyjnych. Proszę też sprawdzić, czy na Nowogrodzkiej w siedzibie PiS Jarosław Kaczyński siedzi w swoim biurze w maseczce. Znając jego zamiłowanie do praworządności, równości wobec prawa oraz nienawiść do podwójnych standardów, pewnie tak jest, ale że kontrola jest najwyższą formą zaufania, może warto mu trochę tego zaufania okazać. Droga policjo. Sprawdźcie te maseczki na Nowogrodzkiej. Co może pójść nie tak?
Morawiecki pod sąd!
Dodane przez Miska ryżu, w dniu 02.12.2020 r., godz. 13.32
Czy wiecie, dlaczego rząd niemiecki obniżył VAT do 16%? Aby w ten sposób w kryzysie pomóc Niemcom i niemieckiej gospodarce. A dlaczego rząd czeski obniżył PIT do 15% i zlikwidował podatek solidarnościowy dla najlepiej zarabiających? Żeby pomóc Czechom i czeskiej gospodarce. A czemu rząd polski wprowadza podatek cukrowy, opodatkowuje dochody z pracy za granicą i podwójnie opodatkowuje dochody ze spółek komandytowych? Mateusz Morawiecki twierdzi, że po to, aby ratować polską gospodarkę. To było proste. To teraz trudniejsze pytanie. Po co Minister Finansów Tadeusz Kościński publikuje projekt rozporządzenia zwalniający z podatku dochodowego polskie firmy uzyskujące dochody z tytułu dostawy towarów i usług lub budowy infrastruktury na rzecz sił zbrojnych USA? Czy nie lepiej by było nałożyć na te firmy dodatkowy podatek? Całej gospodarce ma to pomóc, to podwykonawcom armii USA też powinno.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl