Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 maja 2021 r., imieniny Antonina, Izydora

Ruszyło przedszkole w Somiance i Nowych Wypychach

(Zam: 07.09.2010 r., godz. 11.35)

Sześćdziesięcioro dzieci w wieku od 3 do 5 lat uczęszcza do nowo utworzonego przedszkola w Somiance i Nowych Wypychach. Zajęcia rozpoczęły się 6 września i są w całości bezpłatne.

Dzieci zostały podzielone na trzy grupy, dwie uczęszczają do przedszkola w Somiance, jedna do Nowych Wypych. Zajęcia odbywają się pięć dni w tygodniu, a przedszkola są czynne w godzinach od 6.30 do 17.30.
Punkty przedszkolne utworzone zostały w ramach projektu realizowanego przez gminę – „Od super przedszkolaka do wzorowego uczniaka”, który jest w całości finansowany z Unii Europejskiej i stąd bezpłatny dla dzieci uczęszczających na zajęcia. W ramach projektu od września 2010 r. działa zostało przedszkole „Słoneczko” w Somiance oraz „Biały Miś” w Nowych Wypychach. Dzieci poza opieką przedszkolną wezmą udział w zajęciach z języka angielskiego – dwie godziny tygodniowo na grupę, zajęciach z logopedą – osiem godzin tygodniowo, zajęciach plastycznych, muzycznych oraz sprawnościowo–ruchowych. Ponadto przewidziane są warsztaty dla rodziców i indywidualne konsultacje metodologiczne dla nauczycieli.
Podczas pobytu w przedszkolu dzieci mają zapewnione trzy posiłki w formie cateringu. Każdą grupą opiekuje się jeden nauczyciel i jeden stażysta. Realizacja projektu potrwa do czerwca 2013 roku.
I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl