Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 16 stycznia 2021 r., imieniny Marcela, Włodzimierza

Okradli dom

(Zam: 19.11.2020 r., godz. 11.59)

Włamanie do domu w gminie Somianka. Sprawcy weszli do wnętrza przewiercając ramę okienną.Według wyszkowskiej Policji, sprawcy otworzyli okno przy wykorzystaniu cienkiego narzędzia. Zabrali sprzęt elektroniczny, biżuterię oraz pieniądze. Kryminalni na miejscu wykonali czynności procesowe, oględziny i zabezpieczyli ślady. Dalsze postępowanie śledczych będzie zmierzać do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży z włamaniem. Przestępcom grozi do 10 lat więzienia.
Wyszkowska Policja przestrzega, że okazją do kradzieży mogą być otwarte drzwi lub okna podczas chwilowej nieobecności lokatorów. Do kradzieży może dojść nawet, gdy wszyscy domownicy są w domy, ale zajęci lub śpiący nie słyszą co się dzieje w drugim pokoju lub przy drzwiach.
Jedną z metod pozbawienia właściciela wartościowych przedmiotów są tzw. kradzieże i włamania „na śpiocha” – sprawcy działają, gdy domownicy w nocy są w domu i śpią. Dostają się do domów najczęściej po wyważeniu lub nawierceniu okien lub drzwi balkonowych. Włamywacze z reguły działają między godz. 2 a 5 w nocy - w porze najmocniejszego snu mieszkańców.
Wielu złodziei działa również w środku dnia. Włamywacz zanim zdecyduje się dokonać włamania, zdobywa informacje o wyposażeniu mieszkania, zabezpieczeniach, w jakie wyposażone jest mieszkanie, czy dom. Ponadto przestępcy często obserwują zachowanie lokatorów i ustalają ich codzienne zwyczaje. Sprawdzają, ilu jest lokatorów, czy są w domu, o której godzinie wracają np. z pracy, o której chodzą spać oraz w których pomieszczeniach śpią. Włamywacze często sprawdzają czujność poprzez wykonywanie głuchych telefonów, dzwonków domofonem. Wykorzystują również czas, gdy właściciel domu wyjdzie do przydomowego ogródka, zajmie się porządkowaniem swoich posesji. Niestety nie wszyscy mają świadomość, że pozostawienie otwartych drzwi wejściowych do domu, nawet na krótko, może okazać się bardzo ryzykowne. Sprawcy wchodzą do środka i niezauważeni kradną to, co znajduje się najbliżej drzwi. Niebezpieczeństwo stwarzają również częściej otwierane wiosną i latem okna.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl