Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 stycznia 2021 r., imieniny Henryka, Mariusza

Zarabiają na strachu

(Zam: 19.11.2020 r., godz. 08.48)

Pseudouzdrowiciele oferujący „wypędzenie koronawirusa” żerują na strachu ludzi przed epidemią. Za swoje „usługi” biorą od kilkuset do ponad 1,5 tys. zł . Reporterzy programu „Raport” z telewizji Polsat zajęli się tematem tego procederu m.in. na przykładzie pseudouzdrowicielki z Wyszkowa.Posiadająca swoje biuro w Wyszkowie kobieta przekonuje, że diagnozuje i błyskawicznie leczy COVID-19. Do diagnozy wykorzystała włos, kontakt telefoniczny. Reporter też osobiście przekonał się jak wygląda „terapia”. Jak podkreśla, „test” na koronawirusa zajął kobiecie 10 sekund. Jak pokazano w reportażu, proponuje ona nie tylko „wykrywanie” choroby, ale też jej „usuwanie”. Za diagnozę wzięła 160 zł. Wizytę zarejestrowała ukryta kamera.
Inna kobieta występująca reportażu zakłada pacjentom „odpromienniki” na pokonanie koronawirusa. Koszt to 1600 zł. Są też przykłady innych „uzdrowicieli”, którzy przekonują, że mają „cudowne” leki na koronawirusa. Jeden z nich dostał zarzuty prokuratorskie w związku z oszukiwanem ludzi.
Reporterzy przypominają, że diagnozować i leczyć ludzie mogą tylko lekarze, a proceder przedstawiony w reportażu jest karalny.
J.P.

Komentarze

Dodane przez ~(), w dniu 19.11.2020 r., godz. 10.25
kiedyś jeden taki leczył na odległość hemoroidy, trzeba było tylko wypiąć dupsko w stronę telewizora
Dodane przez Martez, w dniu 19.11.2020 r., godz. 21.07
Kaczafi ciekawe, mówi o krwi na cudzych rękach chyba tylko po to, by odwrócic uwagę od faktu, że sam ma łapy po łokcie ubabrane we krwi. Krwi osób, które umarły lub zostały kalekami z powodu nieudzielenia im niezbędnej pomocy pod pretekstem covid. Ma więcej krwi na rękach niż Jaruzelski.
Eychler ola
Dodane przez Martez, w dniu 19.11.2020 r., godz. 21.37
Nie podpisuj się moim imieniem komuchu. Boisz się moich wpisów? Piekło...
Pandemia strachu
Dodane przez Neo, w dniu 19.11.2020 r., godz. 21.58
Wirus jest i już zostanie. Właśnie widać efekty polityki strachu i polityki ogólnej psychozy. Zaprzestano badań profilaktycznych i leczenia pacjentów z chorobami przewlekłymi. Przestraszyli emerytów którzy przestali się leczyć i zostali w domach. Teraz 600 zgonów dziennie i konkluzja skąd tyle. Całą obecną władze oparto na pandemii strachu. Przed Tuskiem, przed PO, przed UE, przed wszystkim co jest inne i niespójne z polityką PiS. Żeby utrzymać władzę i żłoby nie cofną się przed niczym. Strach budował systemy totalitarne i umacniał tyranów. Jak patrzę na Sejm to widzę cyrk pełen klaunów. Nawet wygląd podobny.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.11.2020 r., godz. 08.27
Jest taka firma co zarabia na strachu i wyganianiu diabła od 2 tysięcy lat i jakoś ich policja za to nie gania.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl