Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 stycznia 2021 r., imieniny Henryka, Mariusza

PiS tonie, a z nim Polska

(Zam: 17.11.2020 r., godz. 09.16)

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja w rozmowie z TVN24 oznajmił, że załamał się nam system. „We wszystkich szpitalach brak miejsc. Karetki jeżdżą od szpitala do szpitala.”. Tak jak już pisałem, czeka nas drugie Bergamo.

Państwowa służba zdrowia stała się całkowicie niewydolna. To nie kryzys, to rezultat głupich posunięć rządu, a w szczególności dwóch osób, premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Nie żaden koronawirus się do tego przyczynił tylko idiotyczne decyzje ww. Nie zdziwi mnie postawienie ich w przyszłości przed Trybunałem Stanu. Już dziś w mediach społecznościowych pojawiają się w stosunku do tych dwóch panów określenia per zbrodniarze i to od strony byłych, bardzo mocno zaangażowanych w popieranie PiS-u znanych osób. Ewidentnie miarka się przebrała.
Praktycznie zaprzestano diagnozowania i leczenia ludzi na inne choroby, bo najważniejszy jest teraz pacjent z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19. Więcej się za takiego dostaje pieniędzy (szpital, personel medyczny, lekarze podstawowej opieki zdrowotnej), a i żadnej odpowiedzialności w przypadku jego uśmiercenia też nie będzie. Chyba ze świeczką trzeba będzie szukać lekarza, który będzie chciał zakończenia tej całej wymyślonej pandemii. Koniec pandemii to przecież koniec większej i łatwej kasy.
Takie podejście musiało wcześniej czy później doprowadzić do sytuacji, gdzie wzrośnie śmiertelność, co można zaobserwować po większej ilości nekrologów na tablicach zakładów pogrzebowych, nie mówiąc już o statystykach zgonów, które pokazują wzrost ich liczby od połowy października w stosunku do średniej z tego okresu. A ponieważ umierają głównie ludzie starsi, to logicznym wnioskiem jest twierdzenie, że PiS wykańcza swój własny elektorat. Badania podczas wyborów w 2019 r. pokazywały ponad 55% poparcia dla PiS-u wśród osób 60+.
Z pewnością władza za to co wyczynia zapłaci politycznie. Rujnowanie gospodarki, doprowadzenie do zubożenia społeczeństwa, pozbawienie ludzi opieki zdrowotnej doprowadzi do drastycznego spadku poparcia wśród wyborców. Ostatnie sondaże już to pokazują. Cudem będzie, jeśli ten rząd w ogóle dotrwa do końca kadencji. Rozpoczęło się gnicie obozu rządowego jak za końcówki rządów AWS-u. Ktoś dziś o nich jeszcze pamięta?
Jedyną rzeczą, na której opiera się ta władza to jest właśnie straszenie ludzi „zbrodniczym koronawirusem”. Tylko to im zostało, żeby utrzymać się u władzy. Podtrzymywaniu ciągłego strachu, paniki, lęku przed utratą życia i zdrowia. Ale w końcu przyjdzie ten moment, że większość będzie miała gdzieś to straszenie, o ile już nie ma, gdy uświadomi sobie, że nie ma dosłownie za co żyć, bo gospodarka została doprowadzona do katastrofy kolejnym lockdownem (teraz pełzającym), a tym samym spadły dochody. Znowu zawita bieda. Kryzys jakiego nie widzieliśmy od lat.
Nie jest możliwe, żeby te wszystkie działania rządu, które doprowadzają nas właśnie do głębokiego kryzysu odbywały się bez wiedzy i zgody Naczelnika państwa. Z pewnością dał on tu wolną rękę namaszczonemu na swojego następcę M. Morawieckiemu. Sam otoczony potakiwaczami, żeby nie napisać wazeliniarzami, może nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, co się dzieje, a prawdziwe informacje nie są mu nawet dostarczane, więc stracił kontakt z rzeczywistością. W związku z tą całą sytuacją w PiS-ie narasta przekonanie, że sam Jarosław Kaczyński staje się dla partii kamieniem młyńskim u szyi. Dla niektórych miarka już się przebrała. Najpierw piątka dla zwierząt, teraz niszczenie gospodarki, dodatkowo wycofywanie się ze stanowiska broniącego życia. Pojawiły się wśród niektórych posłów głosy, że to już jest za dużo, stąd też pomysł utworzenia odrębnego klubu poselskiego. Rozłamowcom przewodniczyć ma były minister rolnictwa Jan Ardanowski. Warto więc przypomnieć, że to on nie tak dawno, zresztą zgodnie z prawdą, określił PiS mianem partii, która kieruje się zasadami marksistowskimi. Mówi się o co najmniej kilu, a nawet kilkudziesięciu posłach i senatorach PiS, którzy wyszliby z klubu poselskiego PiS-u i założyli swój własny. Utrata już pięciu posłów to utrata sejmowej większości, a za pierwszymi odważnymi mogą pójść kolejni. Dlatego też zostało odwołane najbliższe posiedzenie Sejmu, bo marszałek zorientował się, że PiS może stracić większość i nie wszystko zostanie gładko przegłosowane.
Jako państwo zaczynamy tonąć. PiS ciągnie nasz kraj na dno bez opamiętania. Rządzący nie chcą przyznać się do błędów w swoim postępowaniu, więc brną w większy zamordyzm. Nie jest dobrze, a będzie jeszcze gorzej, jeśli ta ekipa nie zmieni myślenia, na co się w ogóle nie zanosi. Wicepremier Jarosław Gowin nie wykluczył całkowitego lockdownu, zwanego dla niepoznaki narodową kwarantanną. Wiceminister finansów Piotr Patkowski bredzi coś o przebranżowieniu się przedsiębiorców, czyli wypowiedź w stylu „weź kredyt i zmień pracę”.
Rząd się sam wyżywi, jak powiedział to kiedyś rzecznik komunistycznego rządu Jerzy Urban, i obecny też chyba w to wierzy. A naród, jeśli pozbawi się go możliwości pracy, bo zamknie się całą gospodarkę? Co mają robić ludzie, jak żyć Panie Premierze?
Internauta

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2020 r., godz. 09.52
PiS się kończy!
Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2020 r., godz. 10.10
PiS toni a z nim Konfederacja.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2020 r., godz. 11.08
PIS traci kontakt z rzeczywistością. Wszystko zaczęło się od fatalnej piątki i wygłupów na tiktoku zaproponowanych przez nowe „objawienie” - szefa młodzieżówki PIS. Teraz z dnia na dzień jest gorzej. Gliński z milionami dla plujących na Polskę i disco polo. Co będzie dalej. Gdzie ważne projekty - repolonizacja mediów, walka z przestępczością VAT-owską, COVID, walka z eurokołchozem etc.? Nie słuchacie własnego elektoratu… Przestaliście „czuć” społeczeństwo… Jak wygrają opcje libertyńskie to będzie koniec naszej Ojczyzny i upadek Narodu. Obudźcie się!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2020 r., godz. 11.27
Zastanawiam się, w jaki sposób PiS został zmuszony do „5. dla zwierząt”. Wiadomo, że Niemcy robią miejsce na europejskim rynku dla kolosalnych ilości mięsa wołowego, drobiowego, cukru trzcinowego i etanolu. (Umowa UE z Mercosur - próbował ją zablokować Ardanowski !!!). W zamian kraje Am.Pd. dostaną niemieckie samochody i urządzenia. Super Gescheft! (UE to niemieckie narzędzie hegemonii). Problemem jest gł. tania i zdrowa polska wołowina. Lewar cenowy jest prosty; duży zysk z mięsa halal zapewnia niskie, konkurencyjne ceny na rynek europejski. Wykluczmy ten zysk, blokując halal i produkcja wołowiny będzie nieopłacalna, wobec taniej wołowiny z Argentyny. Eliminacja futrzaków to gwałtowny wzrost kosztów branży mięsnej w związku z koniecznością utylizacji resztek, które kupowali hodowcy norek.( Na dodatek zakłady utylizujące należą w Polsce do niemców !!!). Załamanie produkcji mięsa, to także upadek milionów hektarów upraw roślin paszowych. Co Niemcy obiecały PiS-owi w zamian za zniszczenie tak ważnego sektora polskiego rolnictwa?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.11.2020 r., godz. 12.38
To plują na Disco Polo? Ło matko boska!!! Do czego to dochodzi, żeby pluć na najświętsze wartości, matko boska!!!!!!!!!!! A na dodatek jeszcze plują na pedofilów w sutannach, ło matko boska!!!
Dodane przez Tfu, w dniu 17.11.2020 r., godz. 13.25
Plują też na bohaterów, co jednak porzucili swoje partnerki z chorymi dziećmi. Tfu takiemu psu!
Eychler i kultura
Dodane przez Martez, w dniu 17.11.2020 r., godz. 13.51
Odezwał się Eychler antypolska kanalia dla którego wszystko co polskie jest złe. Woli chwalić Białoruś i kolegę z Białorusi oraz czerwoną Europę niż naszych rodzimych artystów. Dla niego to pewnie jedynym artystą który zasługuje na dotacje jest Kryśka Janda. Baba z wykrzywionym ryjem z nienawiści do wszystkiego co polskie wyciągnęliśmy jednak łapy po polskie złotówki. I jeszcze się żali. Ale proszę przeczytać. — Wnioskowaliśmy o 5,8 mln zł, tyle dokładnie wynoszą nasze straty, które zostały udokumentowane we wniosku, a otrzymaliśmy 1,8 mln zł wsparcia. Jestem więc trochę rozgoryczona, że naszym dwóm teatrom przyznano zaledwie 30 proc. kwoty, jakiej potrzebowaliśmy. Choć z drugiej strony cieszę się, że dostaliśmy chociaż tyle, bo myślałam, że pan minister nas skreśli — wyznała Krystyna Janda. Mysle ze resztę kasy dadzą jej Ola i Eychler plus masa innych gamoni dla których polskość to obciach. A może da Tuska. Powodzenia.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.11.2020 r., godz. 21.59
Przez PIS nastąpił największy podział społeczeństwa w historii, co w dłuższej perspektywie grozi wojną domową. Podział spowodował podeptanie największej świętości jaką mieliśmy. Zostaliśmy skłóceni z całym światem co grozi kolejnym zaborem. Śmierć szerzy się wszędzie bo ważniejsze były stołki i pieniądze dla funkcjonariuszy i ich rodzin. Gospodarka w ruinie bo zamiast się przygotować do epidemii leczy się skutek zamiast przyczyny. Większość ludzi jest oszukiwana przez rządową telewizję która pogłębia podziały i szczucie. Nawet w czasie komuny nie było tak źle.
Dodane przez Gość, w dniu 18.11.2020 r., godz. 13.25
Skrajności rosną, więc będzie konflikt. PIS idzie na wojnę z własnym narodem, wystąpienie Kaczyńskiego mi przypominało wystąpienia Jaruzelskiego.
Dodane przez pisior, w dniu 18.11.2020 r., godz. 13.54
Słabo się starasz, nie ma szans, że zagłosuję na Brauna, Korwina, Bosaka czy Winnickiego. Co jeden to lepszy aparat, co jeden to inna głupota i przeciwnie niż ten pierwszy. PiS to jedyna polska partia, nawet jak coś im odpie.....przy to zostanę w domu a nie zagłosuję na motłoch prawicowy czy lewacki. Bijta się cudaki. Czeka na nowe Bergamo a my czekamy na nowy konkurs na dyrektora, co z tego, że jest znajoma.
Dodane przez Adam, w dniu 18.11.2020 r., godz. 14.45
Wszystkie pisuary to przekręciaże. Znałem kiedyś jednego zapaleńca, obrońcę i członka pis, a kręcił US na lewych fakturach. Żenua...
Dodane przez Anonim, w dniu 18.11.2020 r., godz. 16.10
Zielony, w ZSL cię już nie chcieli, z PiS wyrzucili, w MW szczęścia nie znalazłeś. Liż d..., żona może zostanie dyrektorem?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 18.11.2020 r., godz. 21.16
poseł Braun został w końcu wykluczony z posiedzenia w sejmie przez marszałka Czarzastego, za brak maseczki na mównicy - przez cały dzień ignorował prośby innych marszałków, lekcewarząc bezpieczeństwo innych, a na koniec podkulił ogon i wyszedł jak niepyszny - żaden z jego kolegów z koła nie solidaryzował się z nim
Dodane przez Anonim, w dniu 19.11.2020 r., godz. 00.51
Zmienić majtki, tydzień wystarczy, grzyba pani dostanie.
Dodane przez anonim, w dniu 19.11.2020 r., godz. 09.03
ola dobrze opisała jak Czarzasty z postkomuny wykartkował jednego z liderów konfederacji, Juliusza Brauna, a na początku opozycja spijała sobie z dziubków, a tu żółta kartka, czerwona kartka i won z obrad Sejmu. Smiech na sali. Dlaczego ola nie namawiasz protestujące do noszenia maseczek ? Lampart dostała wczoraj gazem od policji, jakby miała maseczkę to nie ukryła się w rozmowie radia zet dzis rano.
Black Friday
Dodane przez Martez, w dniu 19.11.2020 r., godz. 09.54
Wyszkowiak zamieścił sponsorowany artykuł a black Friday a mi się ten dzień kojarzy z Czarnym Piatkiem wściekłych macic. Może one zrobią wyprzedaż dla swoich popleczników przecież jest tabletka dzień po. Do zakupów panowie i panie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl