Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 stycznia 2021 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda

Oszukują w internecie

(Zam: 11.11.2020 r., godz. 14.16)

Mieszkanka gminy Rząśnik dała się wpuścić w pułapkę przestępców i straciła blisko tysiąc złotych. Wyszkowska Policja przestrzega przed oszustwami metodą „na blik”.Oszuści w mediach społecznościowych włamują się na konta znajomych czy bliskich i piszą, że pilnie potrzebują pieniędzy. „W takiej sytuacji nie działajmy w emocjach i nie ulegajmy presji rzekomym bliskim. Oszuści będą wymyślali najróżniejsze historie, np. zgubiony portfel, skradziona torebka, czy potrzeba wykupienia drogich leków, wszystko to po to, aby jak najszybciej ograbić nas z pieniędzy.” - przestrzega wyszkowska Policja.
Za pomocą wyłudzonego kodu do płatności mobilnej przestępcy okradają konto osoby oszukanej. Policja apeluje, aby nikomu nie udostępniać danych do kont bankowych, a jeśli mamy wątpliwości, najlepiej zadzwonić do bliskiego rzekomo potrzebującego pożyczki. Jeśli osoba, która odebrała połączenie, nie ma pojęcia o całym zdarzeniu lub nie jest naszym znajomym, to wiemy, że ktoś próbuje wyłudzić od nas pieniądze.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl