Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

To nie jest wojna

(Zam: 09.11.2020 r., godz. 12.39)

Cele protestów są jasno określone. Nikt, kto na spokojnie analizuje sytuację, nie powinien mieć złudzeń. Pierwszym, doraźnym jest obalenie obecnego rządu, celem głównym jest natomiast zwycięstwo rewolucji.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest jedynie pretekstem. Choć trzeba powiedzieć, że ze względu na olbrzymie podziały, jakie istnieją wśród Polaków w sprawie aborcji, nastąpiła mobilizacja ludzi z różnych środowisk. Poprzednie wydarzenia i protesty, ataki aktywistów gender na działaczy pro-life i policję, uwolnienie Margot przez sąd pokazały słabość państwa polskiego i są jedną z przyczyn dość dużej skuteczności przelewających się przez Polskę manifestacji. Pozwoliły bowiem przetrenować nowe warianty ataku na państwo i dały poczucie siły tym środowiskom, które obok radykalnych feministek są ich głównymi organizatorami. Szokującą sprawą jest wulgarność haseł wypisywanych na kartonach i wznoszonych okrzyków. Widać i słychać było to w Wyszkowie, ale to, co dzieje się w większych miastach, to skondensowana nienawiść i diaboliczna wręcz wulgarność. U nas zaczynają na razie nieśmiało, wobec zorganizowania się wiernych i gotowości do obrony świątyń druga nielegalna manifestacja ominęła już wyszkowskie kościoły. Ogrodzenie kościoła św. Wojciecha zostało jednak sprofanowane. To dzieło wyszkowianina, czy jakiegoś przyjezdnego, który chciał podgrzać atmosferę? Stawiam takie pytanie, ponieważ z relacji jednej z osób, które postanowiły stanąć do obrony naszych świątyń wynika, że pojawił się tam prowokator, który namawiał do podjęcia ataku na wykrzykujących wulgarne hasła i promujących aborcję manifestantów. Szczęśliwie prowokacja spaliła na panewce. W całej Polsce mamy natomiast do czynienia z wieloma atakami na wiernych i księży, w tym ok. 20 wtargnięciami do kościołów w czasie mszy, rzucaniem butelkami w obrońców kościoła, masowym niszczeniem elewacji, drzwi lub ogrodzeń naszych świątyń. Niszczenie pomników pokazuje również, że celem ataków jest nie tylko Kościół Katolicki, ale także nasza pamięć historyczna i tradycje.
Do bardzo ciekawych wniosków może doprowadzić obserwacja działań wyszkowskiej policji. Ktoś w naszym mieście zorganizował manifestację w niedzielę 25 października. Policja powinna wylegitymować organizatorów i wezwać do opuszczenia placu Miejskiego. Nie dopuścić do gromadzenia się i przemarszu. Manifestacja jest niewątpliwie nielegalna i groźna ze wzglądu na pandemię dla zdrowia i życia mieszkańców naszego miasta. Tymczasem policja nie tylko tego nie robi, ale wręcz ochrania, nie wiadomo przed kim, manifestujących. Mamy państwo z tektury, mamy policję, która pozoruje działania i działa wbrew prawu i bezpieczeństwu publicznemu. Dochodzi do kolejnej manifestacji i nikt nie wyciąga żadnych wniosków.
Przechodząc do tytułu mojego felietonu. „To jest wojna” było jednym z haseł nielegalnych manifestacji w Wyszkowie. To nieprawda, podobnie jak wiele innych haseł czy okrzyków. To nie jest wojna, lecz współczesna rewolucja. O korzeniach i celach zbliżonych do bolszewickiej, czy tzw. rewolucji kulturalnej w Chinach. Uczestniczy w niej wielu młodych ludzi ukształtowanych przez popkulturę, wykorzenionych z naszych wartości i tradycji. Mają być, podobnie jak pionierzy w ZSRS, pierwszym komunistycznym państwie na świecie, czy też tzw. hunwejbini z czasów rewolucji kulturalnej w Chinach, dźwignią do zaprowadzenia nowych porządków, anulowania polskich tradycji i zniszczenia naszego kościoła, który jest jedną z przeszkód do wprowadzenia nowego, wspaniałego świata. Organizatorami tych „protestów” są starzy macherzy od rewolucji i mesjasze nowej lewicy, związani dziś przede wszystkim ze środowiskami LGBT i radykalnych feministek. Niezwykle groźny dziś, w kontekście masowych zgromadzeń, jest wariant hiszpańsko-włoski przebiegu pandemii, który obserwowaliśmy wiosną w tych krajach. Prowadził do chaosu i wielkiej ilości zgonów. Dla rewolucjonistów to żaden problem, a nawet lepiej, że ludzie będą masowo umierać. Dla nich wszystko, co służy rewolucji jest dobre. Dlatego pomimo olbrzymiego zagrożenia pandemią i śmiercią wzywają do manifestacji.
Diagnoza ta, w sumie dość oczywista, nie odpowiada na pytanie co robić, żeby zahamować rewolucję, która dokonuje się na naszych oczach. Pisałem już o tym w innych moich felietonach. Ale tym razem skoncentruję się na roli rodziców. Z pewnością wielu młodych ludzi można odseparować od wpływu rewolucjonistów. Poprzez rozmowy, wspólne spędzanie czasu i cierpliwe tłumaczenie. Oddolny, mądry nacisk na szkołę, niektórych dyrektorów, czy nauczycieli może doprowadzić do ograniczenia wpływów lewicy na edukację naszych dzieci, a także niedopuszczenia do jeszcze większej demoralizacji. Oczywiście to również zadanie kuratoriów i Ministerstwa Edukacji, ale nie można rezygnować z oddolnych nacisków społecznych. Możliwych kierunków działań jest wiele. Trzeba się organizować i zacząć dziś, jutro będzie bowiem za późno. Przykład wiernych z wyszkowskich parafii, którzy stanęli do obrony swoich kościołów pokazuje właściwe kierunki. I nie ma co liczyć na to, że zawierucha szybko się skończy. Muszą to być działania konsekwentne i długofalowe. Rewolucję jeszcze można powstrzymać. Na dziś trzeba rozładować emocje i rozwiązać kwestie związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, przeprowadzić rzeczową dyskusję na ten temat i wzmocnić wsparcie dla rodzin posiadających niepełnosprawne dzieci.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2020 r., godz. 12.57
Już żeś się zorganizował panie Głowacki. A jedyny efekt tej działalności to ustawienie syna karierowicza ze stacji CPN w NBP. Mało panu jeszcze, kogo chcesz pan jeszcze wykorzystać dla własnych celów, drugi syn też potrzebuje pańskiego politycznego zaangażowania. KGP kwiczy, Masz Wybór wybrało własną drogę już bez pana Głowackiego.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2020 r., godz. 13.21
lokalnego trybuna poproszę o informacje, jak to się stało, że premier, idąc do jednej! z seniorek klatką schodową, na schodach nie miał nic, gdy nagle pod drzwiami tejże pani znalazły się pokaźne torby z darami? - oraz pytanie drugie: dla kogo jest szykowane izolatorium w hotelu Belweder w stolicy?, bo dla kogo łóżko na stadionie w pseudoszpitalu, to już wszyscy wiemy
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2020 r., godz. 14.40
Konkretny i sensowny felieton, pewnie jak zawsze wyleje się mnóstwo hejtu na MG. Podobnie zauważyłem, że dozwolone zgromadzenia do 5 osób a policja ochrania i prowadzi manifestacje aborcyjne. Zamykane sa restauracje, knajpki, żeby się nie gromadzić i roznosić wirusa a w Wyszkowie ochrania się spacery nielegalne pod względem prawnym. W Wyszkowie tyle jest ognisk koronawirusa, pewnie też w urzędach, a władze samorządowe nie przeprowadzają dezynfekcji ulic, placów w naszym mieście. Na co czekają, na jeszcze większą epidemię. PiS się pogubił , głupia piątka z ochroną zwierząt, która ogranicza dochody rolników w trakcie pandemii, głupi wniosek posłów PiS do TK w sprawie eugeniki, który wzrusza kompromis aborcyjny i niepotrzebnie go zaostrza, niepotrzebne podniecanie osób bezrozumnych do wychodzenia na ulice to napawa wielkim smutkiem i nie myślałem, że doczekam takich czasów, smuty, pogorszonej psychiki, umartwienia za losem moich bliskich z rodziny i znajomych. Też co niektórych, których uważałem, że mogą być sensowni, wymachują tekstami "wolnościowymi " na socjal-mediach. Przyglądam się wyborom w USA, wydaje się, że wygra Joe Biden, tylko dlatego, że ludzie w większości głosowali przeciwko Trumpowi. To nie wróży dobrze światu, że w supermocarstwie będzie rządził człowiek, którego wybrano nie za jego przymioty tylko, że wygrywa lewicowa anarchia, rasowe kompleksy Murzynów i brak rozwoju tradycyjnych gałęzi przemysłu jak samochodowy, petrochemiczny, zbrojeniowy czy rolnictwo a trendy są firmy nowych technologii, które będą bardzo ostro robić z nas bezrobotnych. 4 lata Demokratów mogą bardzo pogrążyć świat w nieprzewidywalności i napięciach. Co do Europy to widzę, że dąży ona do kompletnego rozkładu, jeszcze ratuje ją pragmatyzm Merkel ale to końcówka racjonalności. Koronawirus pokazał, że skończył się solidaryzm między państwami, bogactwo państw Zachodu może szybko prysnąć i należy budować mocne Trójmorze, z infrastrukturą, współpracą gospodarczą i wspólnym wojskiem, dołączać systematycznie inne państwa regionu z Białorusią, Ukraina. Na Zachodzie nie ma poczucia, że może nie być Francji, Niemiec, Włoch natomiast w naszym rejonie historia obchodziła się z nami bardzo nieprzyjaźnie, znikaliśmy z mapy Europy, podobnie jak inne państwa naszego regionu. Wielką nieodpowiedzialnością byłoby gdyby znowu naszą polityka kierowali ludzie, dla których polskość to nienormalność i ważna jest opcja niemiecka. Kaczyński nie traktuje Polaków jako partnerów i fobiami w TVPiS niepotrzebnie podgrzewa atmosferę ale pozostaje nam jeszcze tandem PAD-PMM, którzy w praktyczny sposób przeprowadzają nas przez te mroczne czasy. Jak ważne było, że w Polsce odbyły się wybory prezydenckie i wygrał je popierany za swoją pracę PAD a nie Tczaskoski, który jak pokazuje wiele miesięcy jego rządów w Warszawie bardzo sobie nie radzi i jeszcze współpracuje z takimi jak prezydent Gdańska, Poznania czy Wrocławia, którzy Polskę maja za nic.
wywiad z Głowackim
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2020 r., godz. 14.58
Dziennikarka : czy udało się wam obronić kościoły w Wyszkowie? Głowacki : kościoły udało się nam obronić, ale mamy duże straty - 40 lekko rannych i 5 ciężko. Dziennikarka : a lewacy? Głowacki : nie przyszli :(
"Ogrodzenie kościoła św. Wojciecha zostało jednak sprofanowane."
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 05.11.2020 r., godz. 15.14
A ja się ciebie pytam co ten dziwoląg słowny znaczy? A chodnik i parking oraz rondo przed kościołem nie zostało? Jakiś czas temu twoi kolesie "sprofanowali" u mnie w domu szyby w dwóch oknach. Co prawda pomylili okna i powybijali u mojej matki staruszki (z racji wieku jest, a raczej była waszą zwolenniczką).
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2020 r., godz. 15.26
wirus mutuje i Dania podjęła decyzję o wybiciu ponad milion norek, wszystkie, które są w hodowlach - nasi hodowcy mają okazję się obłowić, konkurencji nie będzie, nie chcieli odszkodowań, zostaną z padlinę, bo kto kupi zakażone futerka?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2020 r., godz. 15.46
ile jest wart katolik, ile jest warta taka wiara, jak trochę farby na murach kościołów, jest profanacją tejże wiary? - tyle, co kot napłakał
Eychler
Dodane przez Martez, w dniu 05.11.2020 r., godz. 17.05
To matce staruszce nie zaproponowałeś waszych lewackich dobroci? Powinieneś ja zabrać na wycieczkę do Holandii i dać jej zasmakować nowoczesnej Europy w postaci eutanazji. A szyby to nie tylko zwolennicy pisu wybijają. Do zobaczenia mendo.
Ola
Dodane przez Martez, w dniu 05.11.2020 r., godz. 17.09
Po twoich wpisach rzeczywiście widać ze wirus mutuje. Ola już starczy. Odpocznij. Weź melisę i przytul kota bo mysle ze tak jak Kaczyński jesteś bardzo samotny.
Dodane przez POpelina, w dniu 05.11.2020 r., godz. 17.32
Matce staruszce a nie tobie? Pewnie jej dopomogłeś tak jak i "pomogłeś" innym kobietom w swoim życiu. Chyba wszyscy wiedzą o co chodzi. Szkoda staruszki matki to porządna kobieta. A ty?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.11.2020 r., godz. 20.15
Temat ważny, wielowątkowy. W gruncie rzeczy chodzi o to, jaka będzie Polska. Niedawno czytałem wywiad z panią Półtawską, osobą zaprzyjaźnioną z naszym papieżem i powiedziała coś, z czym w pierwszym momencie się nie do końca zgadzałem. Mianowicie to, ze Polacy nie zrozumieli i nie przyjęli nauczania Jana Pawła II. Chyba jednak miała rację. W sprawach obrony życia jego nauczanie było zupełnie jednoznaczne. Podobnie zresztą było z Benedyktem XVI i jest z Franciszkiem. Czy ludzie lewicy, którzy tak często powołują się na Franciszka tego nie widzą ? Oczywiście widzą i wiedzą. Udają tylko, że Franciszek jest dla nich autorytetem. Podobnie jest z tzw. mową nienawiści. Diaboliczne wycie, nawoływanie do morderstw i niszczenia kościołów na manifestacjach proaborcyjnych im nie przeszkadza ?
Dodane przez Sister of mercy?, w dniu 05.11.2020 r., godz. 21.35
A co powie Pan na taki temat? PiS każe rodzić kaleki, a potem taki PiS wyszkowski z Teresą Czajkowską obcina dodatki nauczycielom takich kalekich dzieci. Jakim więc autorytetem jest dla Pana Czajkowska, córka legendarnego wyklętego.
Sisters
Dodane przez Martez, w dniu 05.11.2020 r., godz. 23.20
Co ma piernik do wiatraka. Lokalny PiS ma układ z lokalnym nowosielskim. Nie kumasz.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 05.11.2020 r., godz. 23.22
Weszło kilka dziewczyn z karteczkami do paru kościołów a Głowacki wrzeszczy, jakby kościół spalili a klechów wyrżnęli.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2020 r., godz. 00.49
Zakażone futerka ola? Ty się nie martwisz wigotnymi zagrzybionymi paciorkowcami szmatami na ustach, a futerkami się przejmujesz z Danni. Zmieniaj częściej majtki ZCM!
Tych hipokrytów z PiS jest więcej. Prosze zgłosić to Sakiewiczowi Panie Marku.
Dodane przez Lista Hańby PiS, PO, KOmuna, NowosielskiGang, w dniu 06.11.2020 r., godz. 00.55
Lista hańby. Ewa Bartosiewicz Teresa Czajkowska Paweł Deluga Marzena Dyl Bogusław Frąckiewicz Agnieszka Ołdak Renata Rębała Piotr Wykowski Katarzyna Wysocka Iwona Wyszyńska Waldemar Sobczak Jerzy Żukowski. Miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do osób niepełnosprawnych a to znaczy także wobec ludzi, którzy niosą im pomoc, są ich nauczycielami i przewodnikami przez życie. Ci wyżej wymienieni odbierając wynagrodzenie nauczycielom dzieci niepełnosprawnych nie zdali egzaminu z człowieczeństwa. Wstyd. Ludzie. Pamiętajcie ich nazwiska gdy będą wybory.
Nauczycielom odjęli, swoje przygarnęli. Lista hańby.
Dodane przez Panie Marku, czy to wojna PiS z niepełnosprawnością?, w dniu 06.11.2020 r., godz. 00.58
Dodane przez William Blake, w dniu 01.07.2020 r., godz. 17.34 Powiat się popisał, a w szczególności ci radni głosujący za cięciami wynagrodzeń nauczycieli, notabene też nauczyciele - niezła mi solidarność zawodowa, ale to Polska i Wyszków - prowincja intelektualna (chyba przesadziłem z tą intelektualna). Mam nadzieję, że powiedzenie "karma wraca" nie jest bezzasadne i ci państwo (pisownia zamierzona) w niedalekiej przyszłości poniosą polityczną konsekwencję swojej krótkowzroczności. Czekam też na gest z ich strony i obniżenie uposażeń członków rady - NO BO PRZECIEŻ POWIAT SZUKA OSZCZĘDNOŚCI.
Dodane przez Niech Pan nie chowa głowy w piasek, w dniu 06.11.2020 r., godz. 01.03
Z wniosku Paradowskiego z PiS (pańskiego kolegi) radni w gminie Wyszków nie obniżyli sobie diet. Wykazali tym zero solidarności z np. wymienionymi nauczycielami dzieci niepełnosprawnych. Hańba.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2020 r., godz. 09.18
z powodu mutacji wirusa, Dania wybiła ponad 17 mln norek i zamknęła część kraju - u nas odwrotnie, zielone światło dla hodowców, bo prezes ma "dobre serduszko", tylko dlaczego chowa się przed Polkami?
Ola
Dodane przez Martez, w dniu 06.11.2020 r., godz. 09.35
Juz pisałeś o tej Danii. Jesteś hodowcą norek? Czy obrońcą norek. Dla was lewaków życie zwierząt jest już ważniejsze niż życie nienarodzonych. A ty dlaczego chowasz się pod nikiem Ola ? Trollujesz - straszne.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2020 r., godz. 09.50
w Tarnobrzegu, przed klasztorem ustawiła się samowładnie tzw. straż narodowa, koledzy w poglądach pana Głowackiego - przeor klasztoru wyprosił uzurpatorów i wezwał policję - przed kim bronili klasztoru? przed swoją ciemnotą, głupotą i swoją agresją, bo już im buzuje przed 11 listopada - panowie, może udacie się do DPS-u walczyć z pandemią i pomagać podopiecznym?
co ma piernik do wiatraka?
Dodane przez Sisters, w dniu 06.11.2020 r., godz. 10.30
Nie kumasz, niech Pan Głowacki ci to wytłumaczy. Słabszy dzień masz, może zrób test...
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2020 r., godz. 11.15
Zmieniaj majtki ola
Ola
Dodane przez Martez, w dniu 06.11.2020 r., godz. 11.18
Ty ponownie chcesz katolikom obrzydzić kościół. Tak samo robili komuniści. Jesteś okropny posługując się Socjotechniką. A w kościele nie tylko są księża aniołowie ale również ci co popierają lewaków. Mało mamy przykładów w TVNie. Każdy zna księdza Sowę brata aktywnego polityka PO Marka Sowy. A oto dorobek ks. Sowy. Występuje w programach publicystycznych stacji TVN i TVN24, zwłaszcza w Drugim śniadaniu mistrzów i Tak jest. Od 2015 do 2017 prowadził na antenie TVN24 BIS program Piąta strona świata. Od czerwca 2019 roku prowadzi w Travel Channel program pt. Święte miejsca[6]. Pisze również do Wyborczej. Katolik Ola wierzy w Boga nie w księdza.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2020 r., godz. 12.12
w przyszłorocznym budżecie 6 mln zł ma być przeznaczonych na remont kilku rezydencji prezydenckich - tak wygląda oszczędne państwo pisich, w sytuacji gdy inflacja w Polsce jest najwyższa w Europie - to jest wojna, panie Głowacki
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2020 r., godz. 13.18
Zastanawiające, że ole czy inni osoby uważające się za inteligentne, starają się proponować albo ulegać propozycjom wybitnie zawstydzającym, innym niż projekt główny zwany POLSKĄ. Ani Niemcy ani Rosja ani pseudo UE nie zagwarantuje nam lepszego życia niż my Polacy, w Polsce. Przekonali się dobitnie Ukraińcy, którzy myśleli, że w okręgu Donieckim i Ługańskim będą mieli krainę mlekiem i miodem płynącą jak dołączą do Rosji. Mają już ponad 6 lat wojny. Podobnie byłoby z Polską, która rozdzielana byłaby między Niemcy a Rosję, a elyty zajęte tęczowymi lub zdegenerowanymi grupami wpływu. Słuchając Sikorskiego, Lempart, Kolendę, Kasprzaka, Tuska,Kosiniaka, Korwina, Brauna, Bosaka czy Eychlera jestem mocno wku.....ny i Kaczyński, Morawiecki, Duda, Kamiński, Ziobro czy ziobryści wyglądają jak wybawcy naszego narodu.
a Głowacki wybawcą Wyszkowa?
Dodane przez Zielony zmielony, w dniu 06.11.2020 r., godz. 13.24
daj sobie siana zielony krecie.
To mówią polscy lekarze
Dodane przez !, w dniu 06.11.2020 r., godz. 13.27
"Nie jest to wirus zabójca, a choroba łatwa do wyleczenia" – oceniają w liście otwartym polscy lekarze i naukowcy wątpiący w zagrożenie, jakie niesie koronawirus. Polscy lekarze, naukowcy i pracownicy służby zdrowia skierowali list otwarty do polskich władz oraz mediów. Apelują w nim o „zakończenie nieuzasadnionych epidemiologicznie działań i natychmiastowe przywrócenie normalnych, demokratycznych zasad funkcjonowania Państwa, struktur prawnych, wszystkich naszych swobód obywatelskich oraz przestrzegania praw człowieka”.
Dodane przez Kula, w dniu 06.11.2020 r., godz. 14.19
Marksizm i masoni...i pandemia strachu Marionetki kloca sie zawziecie a o to chodzilo matolki
Daj ciumka
Dodane przez Ania, w dniu 06.11.2020 r., godz. 14.19
No to zagrałeś ostro, żeby tak zdemaskować ks. Sowę. Kto to słyszał -"prowadzi w Travel Channel program pt. Święte miejsca". Jak tak można? Rzecz to niesłychana. Rozumiem, że do twojego narodowego raju to wstęp ma zamknięty? Gdybyś miał odwagę podpisywać te swoje brednie, ciekawam ile by zostało z tego Wojtka burczymuchy.?
Ola eychler
Dodane przez Martez, w dniu 06.11.2020 r., godz. 14.48
Ola napisała „ ola Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2020 r., godz. 15.46 ile jest wart katolik, ile jest warta taka wiara, jak trochę farby na murach kościołów, jest profanacją tejże wiary? - tyle, co kot napłakał” A ja Ola wam towarzyszu mówię że możesz iść z Eychlerem spróbować jaka jest wiara w innych religiach w islamie czy judaizmie. Sprobuj im pomalować meczet czy synagogę a wtedy dowiecie się komuchy jaka jest wiara. Mam nadzieje ze w najbliższym czasie zobaczę w TVN wasze gęby po ataku na meczet i synagogę. Powodzenia. I niech belzebub nie mówi jaka ma być wiara w Boga. A jeszcze krwią świńska wymasujcie im świątynie.
Czarne gacie na szmacie
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2020 r., godz. 14.58
Wyrastasz na prawdziwą liderkę ruchu "czarne gacie na szmacie" Ania. Może w wegetariańskiej restauracji dostaniesz pracę aktywistko.
Do ani z zielonego wzgorza
Dodane przez Martez, w dniu 06.11.2020 r., godz. 15.12
Nie wiem dlaczego u lewaków pracuje tylko cześć lewej półkuli mózgowej i zawsze jest tak ze czytając nie ogarniają całego tekstu. Wiec wyjaśniam napisałem „ oto dorobek ks. Sowy. Nie napisałem nic ze nie powinien pracować w danym programie czy dla stacji. Nie manipuluj. Mogę dopisać takie tytuły jak Rzeczpospolita i tygodnik powszechny i inne sprawdz sobie. A jeśli chodzi o mój nick to tak jak twój Ania nie wskazuje kim jesteś. Mysle nawet ze pod damskim imieniem kryje się jakiś facet który chciałby być kobietą. LGBTQ ? Nie ukrywaj się podaj swoje imię i nazwisko.
Sasin oddaj 70 mln
Dodane przez Aga M., w dniu 06.11.2020 r., godz. 15.32
Niech Sobczak z Czajkowską przekażą koledze. Sasin oddaj 70 mln! Bez kosztownego leczenia Miłoszek nie będzie miał sprawnej rączki! Rodzice żebrają po internetach o ratunek dla swoich dzieci, a oblech Sasin wyrzuca w błoto 70 mln, bo Kaczyński ma fanaberię z wyborami korespondencyjnymi. Ratujmy chopre dzieci. Sasin oddaj 70 mln!.
Wpis 5.11.2020 godz. 21.35
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.11.2020 r., godz. 18.12
Przede wszystkim wybrzmiała w tym wpisie skandaliczna pogarda – „PIS każe rodzić kaleki” – to język nienawiści. Koreluje to z wulgaryzmami z ostatnich protestów. To samo dotyczy atakowania pani Teresy Czajkowskiej. Jak tak można ? Po drugie proszę zajrzeć na stronę starostwa i sprawdzić skład zarządu. Większość ma tam koalicja burmistrz Nowosielski – PO, panowie Marszał, Deluga i Frąckiewicz. Myślę, ze do nich należałoby przede wszystkim kierować pytania w sprawie uchwał dotyczących spraw powiatowych.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2020 r., godz. 18.20
Jeżeli natomiast chodzi o pana kapitana Czajkowskiego. Z pełnym szacunkiem dla jego osoby, ale używanie określenia „legendarny Wyklęty” należałoby zarezerwować dla takich wybitnych postaci antykomunistycznego podziemia lat 40tych i 50tych jak Hieronim Dekutowski ps. Zapora, czy Zygmunt Szendzielarz ps. Łupaszka. Pan kapitan Marian Czajkowski wstąpił do oddziału Jana Kmiołka w roku 1949, był Żołnierzem Wyklętym, ale w akcjach zbrojnych już nie uczestniczył. Przeżył straszliwe więzienie i prześladowania. Jego wielka rola polega na tym, że był świadkiem tamtych czasów, pozostał do końca życia zaangażowanym patriotą i przeniósł prawdę o Żołnierzach Wyklętych dla następnych pokoleń.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.11.2020 r., godz. 18.43
Rozwinę trochę temat języka nienawiści. To, co działo się na ostatnich protestach – wulgaryzmy, diaboliczne wycie, plugawa mentalność, agresja jest czymś przerażającym. I w tym wszystkim zdarzają się rodzice z dziećmi. Czego ich to uczy ? Gdzie są ci, którzy walczyli kiedyś z „mową nienawiści” np. pan Michał Boni ? Wylądował w tzw. Radzie Konsultacyjnej i popiera protesty. Jak to nazwać ? Faryzeizm, obłuda ? Można dobierać różne słowa. Ale ja powtórzę tylko jedno zdanie z mojego felietonu – dla niektórych ludzi wszystko, co służy rewolucji jest dobre.
Do kasty postkomunistycznej
Dodane przez Leonidas, w dniu 06.11.2020 r., godz. 19.19
Komuchy jak wam się towarzysze nie podoba w Polsce,to won poszli w moskwu,tam jest,,wasza demokracja'' i geneza waszego dobrobytu.Cwaniaki komunistyczne:aparatczyki,agenciki,utrwalacze reżimu komuszego,oszukali Naród i Państwo Polskie podczas obrad okrągłego żłobu w 1989 r w ten sposób przedłużyli o 25 lat swój byt przy korycie o nocnej teczkowej zmianie nawet już nie wspomnę,jak te chorągiewki,gdzie koryto tam i wy,w myśl układu Kiszczak-Wałęsa,chcecie polaczki demokracji to my komuchy wam ją damy ale my ciągle będziemy u steru władzy i zrobili martix komunistyczny.Michnik z motorówki krzyczy do Wałęsy tw,,Bolka''Lechu skacz demokracja jest nasza.Wychodzi teraz na ulicę pokolenie tych młodych neokomuchów wychowanych na mocy powyższego układu,urządzają burdy,profanują kościoły,formułują inwektywy pod adresem Państwa Polskiego i Kościoła Katolickiego.Należy zauważyć że ta ,,elyta''jest tak zaślepiona swoją:głupotą,ciemnotą,nijakością,prostotą,siermiężnością, i topornością oraz brakiem logiki iż podczas tych manifestacji zarażają siebie na wzajem a potem przychodząc do domu zarażają swoje rodziny(czyli starych komuchów,które ich wychowały)powinni zaopatrzyć się w transparenty,,Tu gdzie jest protest rewolucji-macicznej,kończy się myślenie,uwaga zaraza komunistyczna''.
No i po Gulbinowiczu
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 06.11.2020 r., godz. 19.49
Czekamy kiedy polecą następne oblechy i cały ten ich epi-coś tam, coś tam na czele z byłym kapciowym JP2 Dziwiszem, Jędraszewskim, Głódziem no i resztą ulubieńców Głowackiego. To jest pośmiewisko a nie Kościół.
Dodane przez js, w dniu 06.11.2020 r., godz. 20.24
Artykuły pana Głowackiego, ze względu na nawoływanie do nienawiści i łamania zasad demokracji i praworządności nie powinny być publikowane, a pan Głowacki powinien zostać za nie ukarany. Czytanie i komentowanie, nawet krytyczne, tego rodzaju wypowiedzi to udział w jego zwichrowanej. nienawistnej wizji Polski i świata i woda na młyn jemu podobnych.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2020 r., godz. 21.15
CBA za ponad milion zł zakupiło właśnie 11 aut marki BMW - natomiast policja, bardzo już niezadowolona z roli przepisanej jej przez pisich, otrzymuje właśnie podwyżkę po 1000 zł na osobę - tak oto pisi rząd szasta pieniędzmi podatnika, przekupuje i kupuje niewolnika - gratulacje
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.11.2020 r., godz. 21.36
Jestem przekonany, że głównymi organizatorami protestów w Wyszkowie były osoby z zewnątrz. Pomysł padł jednak na podatny grunt. Był również aktywnie wspierany przez wiele środowisk, a nawet instytucji m.in. przez policję, ale również przez portale naszych lokalnych gazet, które po niedzieli zamieściły informację o manifestacji we środę. Jeżeli wyszkowianie nie wyciągną jednak wniosków z tego, co się stało, to przy kolejnej sytuacji zapalnej będzie podobnie, albo gorzej. We środę nie udała się np. prowokacja pod kościołem św. Wojciecha. Następnym razem może się powieść i np. dojdzie do burd. Ewentualnie jakaś prowokatorka, wszystko jedno lokalna, czy z zewnątrz, która zapragnie zostać gwiazdą TVNu będzie biegać na golasa, czy skakać po samochodach. Wzory są wypracowane, przykłady różnych form agresji w sferze publicznej przeciwko Polsce, kościołowi, czy naszym tradycjom można znaleźć w mediach, czy internecie. Wyciągnijmy z tego wnioski.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2020 r., godz. 01.53
Od razu odpowiadam. Pan Głowacki ma rację. Organizatorem tych protestów jest wicepremier ze swoim odkryciem towarzyskim. Są to osoby z zewnątrz. Nie da się ukryć. Co do prowokacji to też ten sam adres.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2020 r., godz. 07.25
Panie Głowacki co do agresji i zachowania to pamiętam Pana szarpiącego barierki ochronne w Warszawie. Panu wolno więcej? A te wszystkie teorie spiskowe przedstawiane przez Pana są żenujące. A może równie chętnie skomentuje Pan sprawę byłego już Kard. Gulbinowicza? Proszę tylko sobie darować stwierdzenie " to jest atak na kościół”.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2020 r., godz. 07.25
obecnie przelewające się przez cały kraj manifestacje po pseudowyroku TK mgr Przyłębskiej zostały zainicjowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet i lokalny trybun nie musi w lokalnej gazecie, po kilkunastu dniach ich trwania, tego odkrywać - marsze i demonstracje przebiegały i przebiegają w sposób spokojny, o czym zapewniał rzecznik stołecznej policji, jednego dnia w stolicy, zatrzymano 38 osób, z których to 35 osób to kibole, bojówkarze i narodowcy - jedynym zagrożeń dla tego ogólnonarodowego zrywu Polek i Polaków, przeciwko rządom pisich jest sam rząd, marionetki prezesa, oraz tzw. straż narodowa, która ustawia się w rozkroku pod kościołami i czeka na prowokację - nikt nie prowokuje, krew się nie leje, kościoły stoją, tradycja wolności w narodzie nie zginęła, a wnioski ze swoich "dokonań" niech wyciąga prezes, obecnie vicepremier bezpieczeństwa, który tak się w to zadanie zaangażował, że napuszcza narodowców na młodzież, sam natomiast skrył się ze strachu przed kobietami w mysiej dziurze
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2020 r., godz. 07.47
działalność tzw. Oddziałów żołnierzy wyklętych przypadła na lata 1944 - 1947, i oczywiście potem dalej jeszcze niektórzy w jakiś siatkach i lotnych brygadach latali po lasach i wsiach, ale co tak naprawdę robili, wiedzą tylko świadkowie tamtych dni - natomiast, jak pokazuje historia najnowsza, są bohaterzy i "bohaterzy" rocznik 1949, którzy potrafią wpiąć sobie w klapę symbol Polski Walczącej, czy jakby nic założyć biało czerwoną opaskę i pławić się w niegdysiejszym bohaterstwie innych - no tak to nie działa
Dodane przez putin, w dniu 07.11.2020 r., godz. 08.15
PIS...TO JEDYNA POLSKA PARTIA...WYSZKOWIACY KOCHAJĄ TYLKO PIS..................................................
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2020 r., godz. 10.53
Ogólnopolski Strajk Kobiet właśnie wynajął lokal na Wiejskiej w stolicy i robi remont, potem rusza na całego - z zewnątrz panie Głowacki, bo wewnątrz to mamy obecnie takich radny, którzy obniżyli pensje nauczycielom z ośrodka specjalnego
innym zabrali sobie zatrzymali
Dodane przez Mowa nienawiści?, w dniu 07.11.2020 r., godz. 11.34
A ja myślałam panie Głowacki, że jednak w Powiecie rządzi starosta z PiS Żukowski, przewodniczącym rady jest Sobczak a w zarządzie jeszcze Teresa Czajkowska. A pan na Nowosielskiego składa. A wymieniona lista hańby ze wszystkimi pisowcami dotyczy głosowania za obniżeniem dodatków nauczycielom dzieci niepełnosprawnych. Wniosek komitetu Masz Wybór za obiżeniem diet radnym za sprawą pisowca Paradowskiego został odrzucony. Jak to pan skomentuje? Wymienieni Marszał Frackiewicz i Deluga, są również shańbieni, ale wszyscy nasi pisowcy podnieśli łapki za obniżeniem dodatków i po co panie Głowacki ta manipulacja. Ludzie z honorem nie musieli przykładać do tego ręki. Ale czy ci radni z pis mają honor?
byłó, nie minęło
Dodane przez Jeż, w dniu 07.11.2020 r., godz. 12.29
"Musimy doprowadzić do tego, żeby kler przestał być wrogim czynnikiem politycznym, żeby był czynnikiem okrojonym do ram religijnych, aby odgrywał taką rolę, która by mu umożliwiała wykonywanie praktyk religijnych bez wchodzenia w konflikt z istniejącym porządkiem. To nie są abstrakcyjne zadania. Były w historii takie sytuacje. W ZSRR (gdzie kler wprawdzie nie jest rzymski) doprowadzono do obłaskawienia kleru. (...) Musimy w najbliższym czasie dokonać przebudowy i rozbudowy sieci agenturalnej informacyjnej wśród kleru i organizacji przykościelnych" - mówiła płk. Brystygierowa podczas odprawy dyrektorów MBP 28 lipca 1949 r.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.11.2020 r., godz. 17.38
Cytat z Brystygierowej jest jak najbardziej na miejscu. Bolszewia starała się podporządkować kościół. Poprzez terror, agenturę, prowokacje. Dziś jest nieco podobnie, choć czasy się zmieniły. Terror instytucjonalny, prowadzony przez specjalnie szkolonych SBków z IV Departamentu MSW został zastąpiony terrorem medialnym ( TVN, Wyborcza itp.) i agresją fanatycznych lewaków ( radykalne feministki, anarchiści, LGBTowcy). Zresztą SBecy z IV Dep. MSW też dalej działają. Na nich od zawsze opiera się towarzysz Urban, obecnie zwolennik Platformy Obywatelskiej. Agentura została zamieniona na tzw. pożytecznych idiotów typu ks. Sowa, Boniecki, Lemański, Wierzbicki ... itd., którzy za błyszczenie w lewicowo-liberalnych mediach są gotowi powiedzieć wszystko, każdą bzdurę. W istocie pełnią taką samą rolę, co organizowany w latach 50tych przez komunistów ruch księży patriotów. Mają za zadanie rozsadzenie Kościoła Katolickiego od wewnątrz. Warto przeczytać książkę "Kardynał Wyszyński" z dwóch powodów. To historia kościoła w PRLu. Każdy katolik powinien ją znać. Po drugie ciekawie zarysowana jest sylwetka Prymasa Tysiąclecia. Ale wracając do agentury - to, jak był osaczany agentami prymas to coś niewyobrażalnego. Jakie potężne siły rzucała bolszewia, żeby Go rozszyfrować i próbować Nim sterować !!!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2020 r., godz. 20.41
prezydent Duda już wisi u klamki Bidena, zapominając pewnie, że to demokrata - może się bardzo rozczarować
Dodane przez Joe Biden, w dniu 07.11.2020 r., godz. 21.32
Głowacki, skur****u, szczujesz policję, żeby atakowała Polaków walczących w polskiej sprawie? On się dziwi, że policja zamiast pałować uczestników demonstracji to ich ochraniała!!! Od tego jest policja w Polsce, żeby chronić obywateli a tobie się epoki pomyliły komuchu. Marzy ci się komuna i tylko maskujesz się przywdziewając szatki narodowca, a faktycznie faszysty, w głębi serca jesteś komuchem, zwykłym, parszywym komuchem, który nawet nie robi tego z pobudek ideologicznych (jak z resztą większość komuchów) tylko wyłącznie materialnych. Udając prawicę próbujesz jak najdłużej utrzymać fuchę dla swojego synka misiewicza, utrzymywanego na koszt nas podatników.
guru czapa
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2020 r., godz. 23.57
a kto to jest ten Głowacki co większość komentatorów "czapkuje" jemu. To jakiś lokalny Guru?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.11.2020 r., godz. 01.04
Mam pytanie - będzie fort Trumpa czy Bidena?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.11.2020 r., godz. 01.09
No i mam jeszcze jedno pytanie - czy Głowacki zalicza się do pożytecznych czy bezproduktywnych idiotów? Dla kolegi pytam.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.11.2020 r., godz. 09.05
Do Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet powołano najbardziej zasłużone rewolucjonistki. Przede wszystkim towarzyszki Lempart, która wzywa do "robienia dymu" w kościołach i Suchanow ( to ta, która molestowała Margota ). Znalazło się jednak miejsce dla SBeckiego agenta, Michała Boniego i pewnego zadymiarza, niejakiego Kasprzyka, zwanego ze względu na braki w uzębieniu "kasownikiem". Posłanki Lewicy nie okazały się jednak godne uczestniczenia w tym gremium. Są zbyt mało postępowe. Wyraźnie brakuje również co najmniej trzech, bardzo zasłużonych osób : znanej rewolucyjnej ciotki Agnieszki Holland, skrzywdzonego przez PiSowskich siepaczy Mateusza Kijowskiego i wybitnego dziennikarza, Kamila Durczoka. Wszyscy mamy nadzieję na rozszerzenie składu Rady co najmniej o te trzy osoby.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.11.2020 r., godz. 10.25
całe szczęście, że są u władzy jeszcze osoby, które odpowiednio reagują na propozycję Niemiec dla Polski w związku z pandemią i marszałek mazowiecki jest konkretnie zainteresowany taką pomocą i posłał do sąsiada spis czego nam potrzeba - pisim nie trzeba nic, bo już wszystko sobie wzięli, dlatego podzielą los Trumpa
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.11.2020 r., godz. 10.49
kim jak kim, ale idiotą to pan Głowacki raczej nie jest - z zachowania i wpisów można to określić jako cwaniactwo, cynizm, bezwzględność, egoizm i wszystkie tym podobne "przymioty", które pozwalają pływać dostatnio w szambie, w jaki wpakował Polaków prezes - w czasach jakiejkolwiek zawieruchy w głównym nurcie płyną mendy i im podobni, tak było jak świat światem i jest teraz
Eychler ola
Dodane przez Martez, w dniu 08.11.2020 r., godz. 11.02
Jak ja się cieszę jak diabeł z drugim czerwonym diabłem zapędzili się w kozi róg. Ola i Eychler rozpływają się nad bidenem cieszą się z jego wyboru nie wiedząc nawet ze się lewacy a może jeszcze mocniej komuchy cieszą z wyboru na prezydenta KATOLIKA. DRUGIEGO w historii USA. Wasz diaboliczny śmiech jest trochę za wczesny komuszki. Za chwile będziecie pisali o rozczarowaniu polityka nowego prezydenta.
Eychler
Dodane przez Martez, w dniu 08.11.2020 r., godz. 14.16
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.11.2020 r., godz. 01.09 No i mam jeszcze jedno pytanie - czy Głowacki zalicza się do pożytecznych czy bezproduktywnych idiotów? Dla kolegi pytam. Dla kolegi odpowiadam. Głowacki nie zalicza się do żadnej z tych grup. Tak wynika z jego wpisów. Ale Eychler zagościł na stałe w tych grupach i nawet objął stanowisko prezesa wraz niejaką wybitną komunistką Olą. Ola tylko nie liż tak du...u eychlerowi bo on nie ma szacunku do kobiet. Patrz jak się obszedł ze swoją żona i dziećmi. Jakim trzeba być kretynem aby pisać na innych będąc takim bydlakiem.
Daj ciumka
Dodane przez Ania, w dniu 08.11.2020 r., godz. 14.52
Martrez ja rozumiem, jak proces myślowy stanowi dla ciebie wyzwanie. Może stąd tyle inwektyw, którymi obrzucasz innych? Niezbyt mądry to ty nie jesteś, ale z pewnością oddany sprawie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.11.2020 r., godz. 18.42
Warto wejść czasem na portale, czy fora internetowe lewackich aktywistek. Daje to dużo do myślenia. Towarzyszki feministki to przeważnie kompletnie zwichrowane osobowości. Trudno się dziwić, że nie mogą znaleźć chłopa, który zainteresowałby się nimi. I dalej brną w swoje bzdury, radykalizują się i tworzą nowe odłamy feminizmu. Jest już ich kilkadziesiąt. Podobnie jak płci. Tylko kogo to obchodzi oprócz nich samych ? Szkoda tylko, że demoralizują i sprowadzają na manowce młodzież. Ale ciekawostką jest jak wrze w tym środowisku, jak się gryzą. To, że pogoniły Czaskoskiego i Hołownię to oczywiste, to przecież samce. A samiec to coś najgorszego, przedstawiciel największego zła - patriarchatu. Ale towarzyszki z Lewicy, Żukowska, czy Scheuring-Wielgus ? Tak się starają, a tu masz - won. Ta Lempart, czy też Gepard to prawdziwy Napoleon. Oj, przepraszam Napoleona, a może raczej Napoleonica. Z pewnością Rada Konsultacyjna ma przed sobą świetlaną przyszłość.
Czytanie z księgi mądrości.
Dodane przez Smuteczek, w dniu 08.11.2020 r., godz. 21.49
"Jest bowiem w Mądrości duch rozumny, święty, jedyny, wieloraki, subtelny, rączy, przenikliwy, nieskalany, jasny, niecierpiętliwy, miłujący dobro, bystry, niepowstrzymany, dobroczynny, ludzki, trwały, niezawodny, beztroski, wszechmogący i wszystkowidzący, przenikający wszelkie duchy rozumne, czyste i najsubtelniejsze. Mądrość bowiem jest ruchliwsza od wszelkiego ruchu i przez wszystko przechodzi, i przenika dzięki swej czystości. Jest bowiem tchnieniem mocy Bożej i przeczystym wypływem chwały Wszechmocnego, dlatego nic skażonego do niej nie przylgnie. Jest odblaskiem wieczystej światłości, zwierciadłem bez skazy działania Boga, obrazem Jego dobroci. Jedna jest, a wszystko może, pozostając sobą, wszystko odnawia, a przez pokolenia zstępując w dusze święte, wzbudza przyjaciół Bożych i proroków. Bóg bowiem miłuje tylko tego, kto przebywa z Mądrością. Bo ona piękniejsza niż słońce i wszelki gwiazdozbiór. Porównana ze światłością uzyska pierwszeństwo, po tamtej bowiem nastaje noc, a Mądrości zło nie przemoże. Sięga potężnie od krańca do krańca i włada wszystkim z dobrocią. " Macie problem ola, Eychler z Mądrością, która jest skierowana w kierunku wieczności a nie tu i teraz. Dlatego felietony tak przyciągają do ich czytania bo łakniemy tej innej narracji niż narracja śmierci, niezrozumiałego liberalizmu itd. To nie przypadek, że głosowaliśmy za PAD i zjednoczoną prawicą czy Trumpem, a nie głosowaliśmy PRZECIW i nie wiedzą co z sobą począć. Podobnie w USA, cieszą sie Demokraci, że mają prezydenta ale stracili w Kongresie i nie zyskali wiele w Senacie. Tak uczepili się ideologii klimatologii czy rozluźnienia moralnego ale to doprowadzi do wielkiej pauperyzacji w tym największym państwie demokratycznym na świecie. MG ne jest cwaniakiem czy cynikiem, nie jest też samym dobrem ale jest w tym coś do wyboru, do porównania, do skopiowania lub część do odrzucenia. U was jednak jest jedno - pustka, niezrozumiała rewolucja i żałosne wypier...lać.
Ania
Dodane przez Martez, w dniu 09.11.2020 r., godz. 00.01
Dzięki Ania za miłe słowa . Ja tyle ddobranic obrego o tobie nie mogę powiedzieć. Dla ciebie i innych lewaków lady pank napisał mniej niż zero. Są tacy to nie żart dla których jesteś wart mniej niż zerooooo. Dobranoc głupku.
Manipulatorek
Dodane przez Anonim, w dniu 09.11.2020 r., godz. 11.23
Głowacki: Po drugie proszę zajrzeć na stronę starostwa i sprawdzić skład zarządu. Większość ma tam koalicja burmistrz Nowosielski – PO, panowie Marszał, Deluga i Frąckiewicz. Myślę, ze do nich należałoby przede wszystkim kierować pytania w sprawie uchwał dotyczących spraw powiatowych... Obcięcie dodatków nauczycielom niepełnosprawnych dzieci to panie manipulatorze nie jest decyzja zarządu powiatu , a rady pawiatu gdzie oprócz Żukowskiego, Sobczaka, Czajkowskiej, Bartosiewicz, z PiS poparli ją również Dyl, Wyszyńska i Rębała. Ktoś opublikował te nazwiska nazywając to listą hańby. Lista hańby. Ewa Bartosiewicz Teresa Czajkowska Paweł Deluga Marzena Dyl Bogusław Frąckiewicz Agnieszka Ołdak Renata Rębała Piotr Wykowski Katarzyna Wysocka Iwona Wyszyńska Waldemar Sobczak Jerzy Żukowski Miarą naszego człowieczeństwa jest nasz stosunek do osób niepełnosprawnych a to znaczy także wobec ludzi, którzy niosą im pomoc, są ich nauczycielami i przewodnikami przez życie. Ci wyżej wymienieni odbierając wynagrodzenie nauczycielom dzieci niepełnosprawnych nie zdali egzaminu z człowieczeństwa. Wstyd. Ludzie. Pamiętajcie ich nazwiska gdy będą wybory.
Wpis 9.11.2020, godz. 11.23
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.11.2020 r., godz. 17.56
Większość w Zarządzie Powiatu gwarantuje powodzenie wniosku o zmianę w sprawie, o której mówimy. Po prostu Rada Powiatu taki wniosek przegłosuje. Praktycznie zresztą wystarczy decyzja burmistrza Nowosielskiego. Myślę, że ma on wystarczające środki przekonywania w stosunku do panów : Marszała, Delugi i Frąckiewicza.
Wpis 8.11.2020 godz. 21.49
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.11.2020 r., godz. 18.19
Bardzo dziękuję za te spokojne uwagi i odniesienia ewangeliczne. Perspektywa filozoficzna, oparta na Ewangelii jest rzadkością na forach internetowych. Dla nas, katolików jest oczywistością. To jest jednak pewna podstawowa baza, układ odniesienia. Katolicy, opierając się na istocie swojej wiary powinni wg. mnie dziś bardziej zdecydowanie organizować się w celu obrony naszej cywilizacji łacińskiej przed siłami, które próbują ją zniszczyć. Bardzo pozytywnym przykładem było zorganizowanie się wiernych wyszkowskich parafii i gotowość do obrony naszych świątyń. To powinno przerodzić się jednak w konsekwentne, mądre i długofalowe działanie. Inaczej współczesna neomarksistowska rewolucja zwycięży. W Polsce mamy, mimo wszystko jeszcze dobrą sytuację w porównaniu do np. takich krajów, jak Szwecja, czy Francja, gdzie oprócz totalnego opanowania mediów i prawie wszystkich instytucji przez lewicę i liberałów występują olbrzymie problemy z radykalnym islamem. Niech to nas jednak nie usypia. U nas postępy rewolucji są również potężne. Trzeba działać szybko, juto będzie za późno.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.11.2020 r., godz. 22.09
Bezkarność nie czyni z ludzi świętych, ale święte krowy przestępczości. Antypolskie bandy zbrodniarzy, odpowiedzialne za tragedie narodowe Polaków, dziś mają kolejną odsłonę prawdy. Po filmach Sekielskich o pedofilii w kościele, po doniesieniach o ubeckim Henryku Jankowskim i Henryku Gulbinowiczu czeka nas odsłona najświętszego z bandytów kościoła. TVN ujawnił dzisiaj w programie „Czarno na białym” pedofilskiego bossa mafii watykańskiej, handlarza krwią i pamięcią o polskim papieżu — kardynała Dziwisza. Wojtyła otaczał się właśnie takimi ludźmi. Przypadek?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.11.2020 r., godz. 22.34
Polska przed 100 laty, listopad 1920. Jesteśmy po zwycięskich bitwach nad bolszewikami – Warszawskiej i Niemeńskiej, które odsunęły niebezpieczeństwo ze wschodu. Po 123 latach zaborów budujemy niepodległe państwo. Olbrzymi wysiłek narodowy skierowany zostaje na połączenie trzech dzielnic Polski, znajdujących się przez ponad 100 lat w innej sytuacji polityczno-gospodarczej w jeden organizm i odbudowę gospodarki. Pomimo olbrzymich przeciwności zbudowaliśmy II Rzeczpospolitą. Dziś też jesteśmy zdolni do zatrzymania tendencji odśrodkowych i powstrzymania rozpadu państwa. Choć trzeba powiedzieć wprost – dziś niepodległość Polski jest zagrożona. I to bardzo. Nie oszukujmy się, że jest inaczej.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.11.2020 r., godz. 22.41
Nadchodzi 11 listopada, święto Niepodległości Polski. To szczególny czas i tym razem szczególne okoliczności wzmagającej się pandemii. Nie zapomnijmy wywiesić flagi na naszych domach. Dołączmy do akcji #ŚWIĘTUJbezpiecznie, wyjedźmy na ulice miast samochodami, udekorowanymi flagą narodową, pamiętajmy o grobach naszych bohaterów. 6 listopada minęła 160 rocznica urodzin Ignacego Paderewskiego, wybitnego pianisty i męża stanu, jednego z twórców polskiej niepodległości w 1918 roku. Odbywa się wiele wydarzeń nawiązujących do osoby Paderewskiego – konkursy, koncerty, różne wydarzenia kulturalne. Warto zainteresować się i przywrócić pamięci współczesnych tę niezwykłą postać.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 10.11.2020 r., godz. 07.51
w osobie Dziwisza wylała się cała gangrena i zgnilizna, która toczy kler od zawsze - nie inaczej jest w rządzie pisich, gdzie tzw. szpital narodowy funkcjonuje bez jakichkolwiek umów, wyłącznie na podstawie zleceń od premiera, czyli od prezesa - takiej Polski dożyliśmi: bezprawia, samowoli, złodziejstwa, oszustwa, przemocy, pedofilii, przekrętów, konfliktów, pustej kasy, szczucia, nienawiści, demagogii, propagandy, szulerstwa, rozpadania, urojeń, teorii spiskowych, strachów i lęków, i jeszcze tego wszystkiego co jeden człowiek potrafi wymyśleć przeciw drugiemu, aby go zniszczyć - chrześcijańska Polska: obraz rządów pisich
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.11.2020 r., godz. 09.37
Olu, mówienie "chrześcijańska Polska" uwłacza Chrześcijanom. To po prostu Polska katolicka.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 10.11.2020 r., godz. 09.49
jutrzejszy przejazd tzw. marszu niepodległości odbywa się tylko i wyłącznie przy odpowiedzialności organizatorów i policji - zgody ratusza nie ma, bo być nie może
Daj ciumka
Dodane przez Ania, w dniu 10.11.2020 r., godz. 09.59
Rozpada to się Panu ta wizja dobrej zmiany. Rozpad państwa? Musi być Pan mocno sfrustrowany, by takie bzdety wypisywać. A kto to ma być gwarantem jej niepodległości? Pan i jemu podobni? Czy ta „głodna Azja” co obsiadła spółki skarbu państwa i państwowe instytucje, ma być gwarantem suwerenności? Był Pan zawsze bufonem, ale to już podpada pod megalomaństwo. Proszę mnie wierzyć, tu będzie znów normalnie, jeszcze chwila...
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 10.11.2020 r., godz. 10.33
Rzeczywiście, polska katolicka "kultura" pisia, psiej budy nie warta
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 10.11.2020 r., godz. 11.06
panie Głowacki, zbierze pan swoją drużynę przebierańców i w mundurkach wiadomych, zgłosi się do szpitala liczyć łóżka - przy okazji można opróżnić chociaż trochę basenów i kaczek, zwłaszcza tych drugich, z powodów wiadomych, zawsze coś, bo wiarygodność i rzetelność pańskich felietonów jest tyleż warta, co słowa Dziwisza
Dodane przez Anonim, w dniu 10.11.2020 r., godz. 11.13
Radni PiS w powiecie całą ławą zagłosowali z obcięciem dodatrków i co tu dyskutować? Żenua Panie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 10.11.2020 r., godz. 16.51
podczas powoływania w sejmie członków komisji ds badania pedofilii kleru, marszałek Witek zaśmiewała się do łez, nie mogąc opanować "głupawki", która ją dopadła - rzeczywiście powód do śmiechu był, bo do tej pory komisja nie zebrała się jeszcze ani razu - za to i wszystko inne, jest wojna! i nie potrzeba do tego jakieś szczególnej, pokrętnej analizy
Ola
Dodane przez Martez, w dniu 10.11.2020 r., godz. 17.10
Ola jest „prawdziwym patriotą” ale europejskim takim dla których Europa to ona a polska to zacofanie i PiS . Leczenie nie pomoże.
Wpis 10.11.2020, godz. 9.59
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.11.2020 r., godz. 18.05
Patrzę na problem szerzej niż w perspektywie dzisiejszej władzy. Nie wyzwoliwszy się dobrze spod sowieckiej dominacji wpadamy w kolejną – niemiecką i unijną. Zresztą nasze komuszki z wierności Związkowi Sowieckiemu przerzucili się w znaczącej części na serwilizm w stosunku do Brukseli, także mamy tzw. efekt synergii negatywnej, w pełni współdziałają bowiem w tym z tzw. lewicą postsolidarnościową. To taka współczesna Targowica. Oczywiście nie jest to jedynie kwestia lewicy, problem jest bardziej złożony. Dzisiejsza polityka Niemiec i podległego im Kominternu unijnego zmierza do pełnego podporządkowania Polski, zarówno politycznego, gospodarczego jak i ideologicznego. Rządy Zjednoczonej Prawicy próbują ograniczyć te zewnętrzne wpływy, a w polityce wewnętrznej cierpliwie budować obóz niepodległościowy. Ze zmiennym szczęściem. A gwarantem niepodległości są przede wszystkim ludzie, którzy ją noszą w sercu i są gotowi o nią walczyć. Nigdy inaczej nie było.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.11.2020 r., godz. 18.12
Czy pani, pani olu nie pracuje, czy może pani praca właśnie na tym polega, że wypisuje pani różne rzeczy na forach internetowych ?
Dodane przez MM, w dniu 10.11.2020 r., godz. 18.16
Polska jest zagrożona, to prawda Panie MG. Na szczęście to zagrożenie słabnie. W końcu zauważono, że król jest nagi...
wyszkowskie związki
Dodane przez jan, w dniu 10.11.2020 r., godz. 22.39
nie komentujcie tego Głowackiego, szkoda czasu.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.11.2020 r., godz. 07.58
rządy zjednoczonej prawicy tak usilnie próbują wyzwolić się od jakichkolwiek wpływów zewnętrznych, że właśnie znowu zakupili 308 aut rodem z Niemiec, a premier tak się zagalopował w zamawianiu szczepionek przeciwko kw, że z mentalnością przedszkolaka ogłosił, że chce mieć 20 mln, już, teraz - wszysto to skąd? z zewnątrz, bo wewnątrz mamy fenomenalnie i z pandemią, i z gospodarką i z pedofilią w kościele
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.11.2020 r., godz. 08.18
panie Głowacki, w dni parzyste przekopuję Mierzeję Wiślaną, natomiast w dni nieparzyste jestem na terenie CPL - w chwilach wolnych tyram w komisji ds badania pedofilii w kościele, a jak już jestem na ostatnich nogach, to idę się napić kawy z filiżanki w tzw. podkomisji smoleńskiej - jak pewnie pan zauważył urlopu nie mam, bo tego co wewnątrz i z zewnątrz tyle, że kiedy? no chyba że przyjdą Szwedy
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.11.2020 r., godz. 10.52
Szwedy, droga pani nie przyjdą, ponieważ wyrżną ich muzumłanie, których zaprosili do siebie w ramach polityki "multi-kulti". W Polsce wam to się niestety nie udało. Rząd Zjednoczonej Prawicy do tego nie dopuścił. Nie macie więc takiego mocnego sojusznika w niszczeniu naszej kultury. Kakaja niepriatnost. Pozostaje szerzenie neomarksistowskiej rewolucji i zarażanie młodzieży cywilizacją śmierci.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.11.2020 r., godz. 10.55
Panie MM, o tym, że król Europy jest nagi wiemy wszyscy od bardzo dawna. Sądzę zresztą, że to po prostu niemiecki agent wpływu.
Aż się zDziwisz
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.11.2020 r., godz. 11.16
Panie Głowacki, a czyim agentem był Stasiek Dziwisz (ksywka kardynał)? Jeszcze kardynał.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.11.2020 r., godz. 11.38
Panie Głowacki, Skandynawowie to się u nas rozgodziły na dobre i od dawna, a ich czołowy produkt zewnętrzny, usadowiony wewnątrz, sieć sklepów Ikea jest najbardziej porządanym przybytkiem dla bardzo wielu rodaków - podzielam te sympatie, sama chętnie tam bywam, gdzie jest solidnie, profesjonalnie i smacznie, zwłaszcza kawa przepyszna - polecam, jak będzie można udać się tam w godzinach obiadu, zobaczyć te tłumy, jak całymi rodzinami pałaszują smakołyki ze Skandynawii rodem, i proszę im powiedzieć aby wypluli co zjedli i wypili, bo to zewnętrzne - niech pan nie brnie propagandowo dalej w ten temat i proponuję dowiedzieć się z historii, że państwa narodowe istnieją mniej więcej od 200 lat, a do XVII wieku mało który król był tzw. Polakiem
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.11.2020 r., godz. 11.53
i jeszcze taka ciekawostka, Bożonarodzenieniowa choinka, bez której u nas ani rusz w każdym domy, przyszła z Germanii, nie wspominając kto jest kompozytorem kolędy "Cicha noc" - wielonarodowość. pojawiła się wraz z wyodrębnieniem narodów, z których żaden nie jest "czystej krwi", natomiast w każdym z nich wyodrębniją się tzw. cechy charakterystyczne - jak pokazują ostatnie lata narybku w elitach rządzących jest to krzyżówka buraka z matołem
A więc jednak wiedział
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.11.2020 r., godz. 12.20
Jan Paweł II wiedział i to doskonale kogo kryje i kogo czyni dostojnikami Kościoła. Tak się tylko zastanawiam, co dziś czują ludzie mieszkający w Polsce pod adresami ul. Jana Pawła II, albo rodzice dzieci uczęszczających do szkół jego imienia? Kaca?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.11.2020 r., godz. 12.44
Samochody udekorowane biało - czerwonymi flagami już jeżdżą po Warszawie. Niektórzy spotykają się na parkingach i ruszają kolumnami w kierunku ronda Dmowskiego. To świetny pomysł organizatorów Marszu Niepodległości na obchody w czasie pandemii. Patriotyzm to przecież również odpowiedzialność. Start tegorocznego marszu o godz. 14.00.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.11.2020 r., godz. 16.00
wielkie "brawa" dla pieszych uczestników marszu, których jest o wiele więcej niż zmotoryzowanych za bójki i starcia z policją na rondzie: poleciały race, kamienie, przepychanki, bijatyki itp - więcej takich "wojowników" ( o co?) nam potrzeba -
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.11.2020 r., godz. 16.37
Po raz kolejny narodowo-faszystowska hołota i zwykła chuliganeria wyległa na warszawskie ulice. Na palcach można policzyć osobników mających maseczki. Pocieszającym jest to, że sami nie wiedzą gdzie iść i rozproszyli się w małe grupki.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.11.2020 r., godz. 16.56
sielanka, którą opisuje pan Głowacki bardzo szybko się skończyła - race, petardy, kamienie, gaz, agresja, podpalanie mieszkań, demolka, bójki, kajdanki, wyłapywanie agresorów, oddzielane grupy agresywnych, karetki, opatrywanie rannych, zwiększenie liczby policji, itd. itd. - tak obecnie wygląda Marsz Niepodległości w stolicy
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.11.2020 r., godz. 18.13
Polecam internautom film "Paderewski - mąż stanu i mistrz tonów". Łatwo można znaleźć w internecie. Piękna opowieść o naszym wybitnym muzyku i polityku, którego działania były ważnym czynnikiem odzyskania niepodległości. Jego osiągnięcia można wymieniać długo. Wspieranie postaw patriotycznych, zbieranie olbrzymich pieniędzy na polskie wojsko i mobilizowanie emigracji do wsparcia idei niepodległości Polski, doprowadzenie do deklaracji Wilsona, która była postawieniem sprawy niepodległości na arenie międzynarodowej, doprowadzenie do podpisania ( wspólnie z Romanem Dmowskim) korzystnych warunków Traktatu Wersalskiego, wspieranie artystów itp., itd. Choć był wybitnym, światowej sławy muzykiem miał życiowe credo - najpierw ojczyzna, potem sztuka. Jak bardzo kłóci się to z postawą dzisiejszych ludzi sztuki, pisarzy, reżyserów, aktorów, malarzy często degeneratów, niszczących fundamenty naszej kultury i bytu narodowego.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.11.2020 r., godz. 18.25
wg lokalnego trybuna patriotyzm to flaga w jednej ręce, w drugiej raca rzucona do mieszkania ludzi - i pomyśleć, że za to wszystko odpowiada vicepremier prezes, ukryty w mysiej dziurze z kotem - takiego Polska doczekała się "specjalisty" od bezpieczeństwa - P.S są ranni policjanci
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.11.2020 r., godz. 20.20
Wystarczyło powiedzieć durniom - brońcie wiary i kościoła, to spalili ludziom mieszkania racami
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.11.2020 r., godz. 20.39
nowy front walki pisich z narodem? teraz twórcy? - tak pan Głowacki pewnie odreagowuje dzisiajszą totalną porażkę narodwców i innych z tego towarzystwa, jak widać nauka brylantu narodowego nie idzie w las, i nowy wróg już jest
tysiączki, tysiączki
Dodane przez Ziom, w dniu 12.11.2020 r., godz. 06.29
Tak to Głowackiemu aktorzy i malarze, często degeneraci, niszczą byt narodowy... Na posady w NBP się szykują?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 12.11.2020 r., godz. 09.24
i zjechali wczoraj do stolicy narodowcy, zwykła bandyterka, wandale, wręcz przestępcy i za pozwoleniem prezesa zdemolowali pół miasta, aby wszystko przypieczętować na stadionie, gdzie obecnie w tzw. szpitalu polowym, pisi rząd udaje, że kogoś tam leczy - lekarzy niby 30, pielęgniatek 50, respiratorów tyleż ale wszystko funcjonuje jak izolatorium - jak tak miało być to na izolatoria jest w kraju cała masa pustych budynków - zabrał się za budowę szpitala polowego narodowego Sasin i wyszło jak zwykle, bo pacjenci ze stadionu mają pół kilometra do łazienki
Dodane przez Anonim, w dniu 12.11.2020 r., godz. 09.42
A to przypadkiem nie byli" tęczowi"narodowcy.Oni to się przebiorą nawet za księży i dokazują. Sponsorzy ładują kasiorę na takie szopki.
Hunowie w Wyszkowie
Dodane przez Jan, w dniu 12.11.2020 r., godz. 11.45
Masz Pan rację Panie G, wy z pewnością nie jesteście Europejczykami, Wy jesteście czystej wody Azjatami. Wczoraj widziałem tę dzicz wschodnią mieniącą się patriotami na ulicach Warszawy. To jest ta lepsza Polska? To jest jej oblicze? To jest patriotyzm? Zdecydowanie jesteśmy innym narodem. Wasz Piast to Czyngis Chan, wasza ojczyzna to stepy Mongolii, a nie kraj w dorzeczu Wisły i Odry- Polska.
Jan
Dodane przez Martez, w dniu 12.11.2020 r., godz. 12.06
Oj jan pojechałeś jak łysy grzebieniem po łbie. Jedno co ci powiem to nienawidzę lewackich patriotów którzy w jednych chuliganach widzą dobro - strajk bab a drugich chuliganów nazywają hołotą - wczorajszy Marsz Niepodległości.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.11.2020 r., godz. 12.15
Głowacki się nie odzywa bo jeszcze leczy kaca po wczorajszym "święcie", gdzie razem z kolegą bąkiewiczem obszczywali drzewka i pomniki po drodze, zaznaczając swój zdobyty teren.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.11.2020 r., godz. 13.05
Jasiu ale ty pie....isz smuty. Rasa i nadrasa. Niczym Hitlerek.
Dodane przez Polskość to nowoczesna normalność., w dniu 12.11.2020 r., godz. 15.54
Marek Głowacki to przywódca centroprawicy w Wyszkowie, jego felietony są dlatego poczytne i oczekiwane. To dlatego Lewaki i Liberały w Wyszkowie dostają gorączki i histerii. Dzięki takim jak przewodniczący klubu Gazety Polskiej, jego cierpliwej i przekonywującej argumentacji zjednoczona prawica powielokroć wygrywa w powiecie wyszkowskim. Tylko człowiek wykształcony, niezależny, znający historię Polski i wypływające z niej przestrogi jak Marek Głowacki, jest dobrym antidotum dla narracji lewaków z pod znaku TVN24, Wyborczej czy onet.pl. Prezes PiS w Wyszkowie niestety spieniężył swoje liderowanie, wycinał innych, żeby rządzić strukturą partyjną do końca życia i jeszcze dzień dłużej. Po co, w jakim celu ? Stał się dobrym kompanem dla tych, którzy karzą mu teraz wypie..lać. To nie tłuste koty z PiS obudzili Polskę ale m.in. aktywni ludzie z klubów GP, tacy ludzie jak Głowacki, który nadal jest ich wodzem w Wyszkowie, poprowadzili Polskę do "normalności", do patriotyzmu, do rozkwitu, do wzmocnienia rodziny, do pogłębienia wiary itd. Co robią wrogowie Polski z pod znaku totalnej opozycji i ich przybudówek ? W pierwszej kolejności walą w Kościół. Obrzydliwość jak łykaja pojedyncze przypadki z laickiego Zachodu i sami produkują siekielskie gnioty i próbują oczernić naszego Papieża Jana Pawła II, Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego czy innych światłych przywódców Polskiego Kościoła. Katolicyzm to europejskość, człowieczeństwo, kultura, tradycja i wszystko co najpiękniejsze i najbardziej duchowe w naszej pięknej historii. Każda epoka, każde pokolenie ma swoje idee, swoje hasła, swoje marzenia, nigdy nie były one jednak sprzeczne z naszym katolicyzmem, ciepłem rodzinnym czy ideą wolności i umiłowania do Bieli i Czerwieni. Nikt nie zabrania wam życia w samotności, z partnerem, bez partnera, bez dzieci, być Tęczowym, w bogactwie dóbr doczesnych, z operacjami plastycznymi, urlopami za granicą, bez żadnych zobowiązań czy obowiązków. Nie każcie jednak Polakom wypier...lać, jeb...ać Ko...ół czy atakować Polaków nie podzielających waszego nihilizmu i agresji wobec naszych. Chcecie szukać pedofilii sprzed 30 lat w Kościele w Polsce to zacznijcie najpierw od pedofilii wśród swoich. Wobec niemieckiej propagandy i polskich wyznawców Wielkich Niemiec zachowajmy się przyzwoicie, nie wspierajmy nieudaczników, którzy chcą nam przynieść nieszczęście z zagranicy. Jeszcze będą nas przepraszać, że zbłądzili.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 12.11.2020 r., godz. 16.23
Prezes, super strateg, zebrał dzisiaj swoich aby przegadać co się wczoraj stało w stolicy - pan G czeka więc na przekaz dnia i wtedy zaatakuje opozycję, jak zrobiła to już rzeczniczka pisich rządów, wskazując jednego z posłów Konfederacji - w stosunku do kogo lub czego Konfederacja stanowi opozycję? chyba do rozumu, ale oglądając wczoraj to towarzystwo nie dziwię się
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.11.2020 r., godz. 18.08
Europejczykiem jestem od urodzenia. Ale korzeniami Europy nie jest marksizm- leninizm, ani marksizm-lesbianizm, ale kultura grecka, prawo rzymskie i chrześcijaństwo.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.11.2020 r., godz. 18.16
Marsz Niepodległości w tym roku miał być zmotoryzowany. Dobry pomysł, ale rzeczywistość okazała się inna. Wielka szkoda. Oprócz części samochodowo-motocyklowej przyszło pomimo pandemii sporo, z pewnością kilka tysięcy osób i kłębili się miedzy rondem Dmowskiego, a Stadionem Narodowym. Doszło do burd, które nie przynoszą chluby organizatorom. Nikt nie panował nad chuliganerką, która najwyraźniej chciała się wyszumieć. Kto robił burdy ? Niewykluczone, że były to jakieś celowe prowokacje, których celem było skompromitowanie marszu. Z drugiej strony manifestacje lewaków, które przetaczają się od kilku tygodni przez Polskę, otwarcie wspierane m.in. przez polityków PO i lewicy, media, a nawet niektórych epidemiologów, brak reakcji policji na lewacką agresję i bezczelność budziły sprzeciw i stworzyły fatalną atmosferę bezkarności i nieodpowiedzialności. Jest wiele rzeczy do wyjaśnienia, w tym zachowanie policji 11 listopada, tak bardzo kontrastujące z nieco wcześniejszym brakiem reakcji na niszczenie kościołów przez anarchistów i LGBTowców. Trzeba też pokazać różnicę między Rajdem Niepodległości, a protestami organizowanymi przez feministki. Feministki wzywały do niszczenia kościołów i agresji, organizatorzy Rajdu Niepodległości wzywali do godnego uczczenia święta.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 12.11.2020 r., godz. 18.34
Pokazać ci różnice między protestami kobiet a "rajdem niepodległości"? Pierwsza i zasadnicza polega na tym, że w protestach kobiet brała udział polska inteligencja, ludzie normalni, inteligencka młodzież, a w tych drugich stadionowa dzicz i skrajna hołota z pod znaków MW, ONR i RN oraz stadionowi bandyci. Najlepiej o "organizatorach" świadczy zdjęcie Bąkiewicza wśród bandytów podpalających mieszkanie.
Azjatycka dzicz
Dodane przez Jan, w dniu 12.11.2020 r., godz. 20.05
Martez ty chłopie nie nienawidzisz, ty się po prostu boisz. Ten świat Cię przeraża i stąd te twoje ataki agresji, chamstwa i zwykłego buractwa. Szkoda czasu na wymianę inwektyw i tak niewiele zrozumiesz, a mnie chwały nie przyniesie. Tępy jesteś, ale zdecydowanie oddany sprawie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 12.11.2020 r., godz. 20.55
panie G - nic dodać, nic ująć - napisał pan to wszystko, o czym pisałam wcześniej - dla pana jeszcze lepszego samopoczucia po tzw. marszu niepodlogłości, uściślę, że za ten niewątpliwy zryw " patriotyczny" są odpowiedzialni personlanie panowie: Donald Tusk oraz Rafał Trzaskowski, może pan spać spokojnie i jutro z satysfakcją spojrzeć w lustro, dobranoc
europejczyk
Dodane przez moje, w dniu 12.11.2020 r., godz. 21.17
słyszycie Państwo? Głowacki jest europejczykiem!!! a jak wywalałeś barierki przed pałacem to tak po europejsku? a jak nazywasz ks. Bonieckiego idiotą to twoje chrześcijaństwo wyłazi??? żal mi ciebie i tobie podobnych z pod waszego znaku "patriotów"
Bandytyzmem narodowców usiłowali przykryć aferę z Dziwiszem i JP2
Dodane przez Józef, w dniu 12.11.2020 r., godz. 22.55
Jeśli to prawda, że wiedział, to świętość powinni cofnąć. Kościół jako instytucja nieraz zawiódł, delikatnie ujmując. Grzechy kościoła są ogromne na przestrzeni wieków. Inkwizycja skazała na śmierć kilkadziesiąt tysięcy Europejczyków, paliła na stosie uczonych za poglądy (Giordano Bruno) i niby czarownice, aby zagarnąć ich majątki. Prześladowano i więziono naukowców (Galileusz, Kopernik), co hamowało naukę. Zakopywanie żywcem , tortury, biczowanie, nadużycia seksualne. Na krucjatach mordowano setki tysięcy ludzi, nawet kobiety i dzieci, potem zabijali się nawzajem (schizma), co doprowadziło do utraty Konstantynopola. Mieczem zdobywali z chciwości nowe ziemie, palili i grabili, zmuszali do religii. Wykorzystywali chłopów, pobierając dziesięcinę od głodujących. Wojny religijne pochłonęły miliony ofiar. Papieże i biskupi działali przeciwko naszym królom, popierali Krzyżaków, nie reagowali na poczynania Hitlera. Papież Pius VI, bojąc się o utratę wpływów(pieniądze z diecezji krakowskiej już wcześniej sejm uchwalił , że będą szły na wojsko) , po Konstytucji 3-go maja poparł carycę Katarzynę i wraz z naszym Prymasem, biskupami oraz Potockim , Branickim , Rzewuskim (Targowica) walnie przyczynił się do rozbioru Polski. Biskupi i kler kolaborowali z zaborcami, denuncjowali naszych powstańców. Prymas Polski Jan Paweł Woronicz koronował cara Mikołaja na króla. Papież Grzegorz XVI powstańców Powstania Listopadowego nazwał warchołami, buntownikami i ekskomunikował ich . Za komuny interes kościoła stał się zbieżny z wolą ludu, ale już po 89 r. kościół zagarnął ogromny majątek narodowy, zmusił nas do finansowania swojej działalności, indoktrynuje dzieci od przedszkola, wtrąca się do polityki, chroni pedofili . Znane są oszustwa w banku w Watykanie, afery pedofilskie, molestowanie seksualne. Chciwość i żądza władzy to moralność kleru, to są te ich "wartości chrześcijańskie".
Wzrost
Dodane przez Martez, w dniu 12.11.2020 r., godz. 23.34
W przeciwieństwie do rządów PO - PSL. To obecnie podczas pandemii jest wzrost gospodarczy. Dziwne jak mówi Ola kradną. Kradną a i tak jest wzrost. Tamci kradli i .... g...o. Eurostat podał, że produkcja przemysłowa w Polsce, wyrównana dniami roboczymi, wzrosła we wrześniu o 3,3 proc. rdr, po wzroście o 1,4 proc. rdr miesiąc wcześniej. Natomiast produkcja przemysłowa w strefie euro we wrześniu spadła o 0,4 proc. mdm, podczas gdy poprzednio wzrosła o 0,6 proc., po korekcie ze wzrostu o 0,7 proc. Rok do roku produkcja przemysłowa spadła we wrześniu o 6,8 proc. wobec spodziewanego przez analityków spadku o 5,8 proc.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.11.2020 r., godz. 06.35
Ogladalam relacje z marszu i wrazenie ze ogladam rozne a nie ten sam marsz Coz wszystko zalezy co kto chcial pokazac
Dodane przez Kula, w dniu 13.11.2020 r., godz. 09.45
A jaki posiadamy przemysl ?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.11.2020 r., godz. 09.46
Bawią mnie te coroczne rytuały związane z Marszem Niepodległości. Jedni z tefałenem, wyborczą, urzędem miasta Warszawy, niemczykami, sienkiewiczami i innymi palantami walą bezmyślnie w tą imprezę jako marsz faszystów, kiboli i przybocznych Kaczyńskiego, którzy tylko niszczą, podpalają, prowokują itd. Z drugiej strony mamy pochlebców tradycji, marszu patriotów, kultywowanie tradycji niepodległościowej. Jako uczestnika tego Marszu, mogę powiedzieć, że prawda leży po środku. Marsz Niepodległości jest jedyną imprezą masową o takim zasięgu w tym dniu i to przyciąga. Dobrze, że Bąkiewicz, Winnicki i inni zajmują się stroną formalną tego cyklicznego wydarzenia, ale nie są to wielkie autorytety, żeby dla nich brać udział. Petardy i dymy na początku imprezy, platforma Marszu tworząca czoło tego przejścia, ludzie mili i radośni. Jedni, mąż i żona z flagą w reku, idą swoim tempem nie zważając co robi marsz, od ronda Dmowskiego przez most do stadionu i z powrotem. Inni z rodzinami, wózeczkami, w grupach przyjaciół idą w tempie marszu, nieraz denerwując się, że przestoje w miejscach zadym są zbyt duże ale z cierpliwością podążają za czołem marszu. Co pewien czas liczne okrzyki, tradycyjne i dalej. Wolność, narodowa duma. Z czasem pod koniec mostu coraz więcej podchmielonych, którzy wypili coś po drodze i mamroczą albo wykrzykują niecenzuralnie co może jest folklorem nieprzyjemnym. Jednak znacząca większość jest ok, przemarsz w morzu białoczerwonych flag i efektów pirotechnicznych jest sympatycznym doznaniem i polecam wszystkim. Za rok pewnie będzie z milion ludzi, którzy będą chcieli odreagować smutę pandemii. W Marszu nie ma politycznego zadęcia ani konfederackiej papki. Pozdrawiam, nie dajmy się nabrać na pohukiwania histeryków i lewicowych pajaców.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.11.2020 r., godz. 09.55
Eychler nie schlebiaj sobie. Jak na inteligenta to prostacka i chamska to inteligencja. Pozdrowienia dla katolików i obrońców Kościoła przed patologią.
PiS to złodzieje? Co na to Ola?
Dodane przez Martez, w dniu 13.11.2020 r., godz. 10.42
Czy PiS to złodzieje? wzrostu gospodarczego w krajach naszego regionu. Polska jest jedynym krajem, wobec którego bank spodziewa się lepszego wyniku niż poprzednio. Według banku nasze PKB spadnie 2,3 proc. wobec prognozowanego wcześniej spadku o 3,5 proc. "W związku z rozwojem pandemii w m.in. Europie Środkowo-Wschodniej, analitycy Goldman Sachs zdecydowali się zrewidować swoje prognozy dotyczące wzrostu gospodarczego krajów tego regionu. Zdaniem analityków GS, PKB Czech spadnie w 2020 r. o 6,5 proc. (wcześniejsza prognoza mówiła o obniżce o 5,6 proc.). W przypadku Węgier ma być to minus 6,2 proc. (wcześniej ekonomiści GS prognozowali spadek o 5,6 proc.). Z kolei PKB Rumunii ma spaść o 4,2 proc. (vs. minus 4 proc. we wcześniejszej prognozie)" ADVERTISEMENT - napisano w komunikacie. Wyjątkiem jest Polska, która zgodnie z prognozą GS, również nie uniknie ujemnego wzrostu gospodarczego, ale będzie to wynik lepszy niż przewidywano we wrześniu. Nowa prognoza GS zakłada spadek o 2,3 proc. (wcześniej było to minus 3,5 proc.)
Kula
Dodane przez Martez, w dniu 13.11.2020 r., godz. 11.30
Kula ty jesteś głupi czy rodziny szukasz? Eychler cię nie adoptuje bo on swoją rodzine opuścił. Spytaj się Oli. A jeśli chodzi o polski przemysł to twój guru Balcerowicz prze 1 rok wszystko rozpieprzył - sprzedając - przepraszam rozkradając polski przemysł.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 13.11.2020 r., godz. 11.50
jak się ma gospodarka to widać po inwestycjach, na rachunkach w sklepach, za prąd, za gaz, za nieruchomości i jeszcze ponad 40 innych podatków, które wprowadził rząd pisich
Ola
Dodane przez Martez, w dniu 13.11.2020 r., godz. 13.04
Dobry jesteś manipulator. Socjotechnikę opanowałeś do perfekcji jeszcze na radzieckiej uczelni? Czy to Urban był twoim wykładowcą? Nawet na dane żydowskiego banku potrafisz zakłamać rzeczywistość pisząc te skróty myślowe udające tezy. Ale napisz konkrety? Nie insynuuj. Prowadzę działalność i wiem kiedy jest lepiej a kiedy gorzej. Przejedz się po osiedlu bajkowym. Przepraszam przejdź się na spacer z Eychlerem i zobacz jaka bida? Ile domów pobudowało się w ostatnich 5 latach. Jakim obecnie furami jeżdżą wyszkowianie. A ty z pensji trolla to nic nie osiągniesz. I nie wmówisz ludziom swojej lewackiej utopijnej rzeczywistości.
Dodane przez Kula, w dniu 13.11.2020 r., godz. 13.43
Dokladnie to co napisales Dlatego tak mnie "bawi " pisanie o krajowym przemysle Bo niby o jakim niestety Na adopcje juz zbyt pozno chyba ze do opieki ale na to za wczesnie 😁
Dodane przez Do Martez, w dniu 13.11.2020 r., godz. 14.14
Cos kiepsko ten biznes u Ciebie dostrzegajac ze tyle czasu masz na pisanie Kto bogatemu szefowi zabroni
Biznes
Dodane przez Martez, w dniu 13.11.2020 r., godz. 21.11
Tobie biznes kojarzy się z machaniem łopatą lub kielnią. A to jest nieprawda. 15 minut dziennie to nawet taki mądrala jak ty znajdzie na napisanie kilku zdań. Chyba ze masz problem z pisaniem no to może i 1 godzina nie wystarczyć.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.11.2020 r., godz. 06.32
Mamy próby zawłaszczania pojęć Europa, europejskość, europejskie wartości. To wszystko ma być na lewacką modłę. Przekręca, przekształca się podstawowe pojęcia i ich sens. Europa to nie Unia Europejska, europejskość nie jest sprzeczna z polskością, europejskie wartości nie polegają na niszczeniu kościołów i mordowaniu bezbronnych dzieci.
Wpis 13.11.2020 godz. 9.46
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.11.2020 r., godz. 06.51
Generalnie podzielam konkluzje tego wpisu, choć sadzę, że w tym roku chuliganerki było za dużo i z pewnością odegrała bardzo negatywną rolę. Być może to reakcja na bezkarną lewacką agresję na manifestacjach organizowanych przez feministki i LGBTowców. Jestem na Marszach Niepodległości od początku. Wstępnie już napisałem, co sądzę o tegorocznym. Na ostateczne oceny trzeba jeszcze poczekać. Przybywa faktów. Jedno jest jednak niezmienne – prowokacje i manipulacje różnych TVNów, a także histeria lewactwa, przechodząca w wycie. Czy w tym roku mieliśmy do czynienia również z prowokacją policyjną we współdziałaniu z lewakami, podobnie jak było w latach rządów PO-PSL ? Jest to możliwe, a nawet wg mnie prawdopodobne. Mam nadzieję, że kiedyś się dowiemy. Choć trzeba powiedzieć, że ewidentna prowokacja z budką strażniczą przy ambasadzie rosyjskiej w Warszawie sprzed 6, czy 7 lat nie została do dziś wyjaśniona, winnych nie odnaleziono i nie ukarano. No cóż, służby niechętnie ujawniają swoje tajemnice, a pan Sienkiewicz, ówczesny szef MSW, wnuk naszego noblisty nadal bryluje po salonach.
Kulom czy olom pod rozwagę.
Dodane przez Anonim, w dniu 14.11.2020 r., godz. 12.56
Nie oszukujmy się, to są ostatnie podrygi większego przemysłu w Polsce, bo jeszcze u nas nie narzucono wysokich ograniczeń klimatycznych. Niedługo pierdnięcie będzie problemem ekologicznym Jeśli nie zmniejszony zostanie poziom ograniczeń to zniknie górnictwo, hutnictwo, rolnictwo,petrochemia, przemysł samochodowy itd. Ukraina, Rosja albo Azja jak Indie, Pakistan to nowe miejsca przemysłu. Im wcześniej Tuski, Budki, Czarzasty czy Kosiniaki dorwą się do władzy wraz z ich głupawymi kobietami to szybciej nastąpi zwijanie przemysłu. Na takiego Trumpa nie głosowali, że go lubią czy nie lubią ale, że przywrócił klasyczny przemysł w środkowej części Stanów. Teraz Biden to ograniczy w tym przemysł łupkowy co ograniczy dostawy gazu skroplonego do Polski.
bełkot trwa
Dodane przez Polin, w dniu 14.11.2020 r., godz. 19.13
Fedrujcie ten węgiel i budujcie hutnictwo, ciężko chemię i co tam jeszcze wam do głowy przychodzi. Jak na razie to jedyne co się wam udało to dziurę w mierzej kopać. Biedny idioto to jeszcze Ci nie powiedzieli, że gazu z łupków jak nie ma, tak nie ma. Wiesz kumie, ile to kosztował młoteczek i kawał żelaza na pierwszy Polski prom? Dużo kumie, ale co tam. Ostro idziecie z tymi innowacjami, trzeba przyznać. Świat zamarł z podziwu. Rękodzielnictwem zawojujecie świat kumie z resztą waszych towarzyszy.
Dodane przez Różne tefałeny, w dniu 14.11.2020 r., godz. 19.33
Nic tak nie prowokuje "patriotów" jak barierki, znaki drogowe, ławki, doniczki z kwiatami, a o obecności policji 200 m od "patriotów" już nie wspomnę. Różnej maści Głowackie mają w tym ustępie kupę racji.
Polacy jutro pod Sejm
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.11.2020 r., godz. 15.22
Jutro 18-go listopada blokada Sejmu od godz. 18.00. Tym razem nie spieprzmy tego. Pomóżmy rządowi się spakować.
Polska państwem z najwyższą inflacją
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.11.2020 r., godz. 12.13
Mamy najwyższą inflację w Unii Europejskiej. Wzrost cen w październiku 2020 r. według Eurostatu wyniósł u nas 3,8 proc., podczas gdy na drugim miejscu znalazły się Węgry z wynikiem 3 proc. Sporo państw wspólnoty boryka się z deflacją. Największa występuje w Grecji - tam ceny spadły o 2 proc. Polska - 3,8 proc., Węgry - 3 proc., Czechy - 2,9 proc. Tak wygląda podium inflacyjne w Europie w październiku 2020 r. Po drugiej stronie barykady znalazła się Grecja z deflacją na poziomie 2 proc., a przed nią uplasowały się Estonia i Irlandia (odpowiednio -1,7 i -1,5). Ceny w całej Unii wzrosły o 0,3 proc., czyli tyle samo co we wrześniu.
Ciekawostka
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.11.2020 r., godz. 16.33
Funkcjonariusz, który rzucił posła Czarzastego na maskę i przydusił go kolanem ma uszkodzone prawe kolano, rzepkę i zerwane więzadła.
Eychler czytaj dalej
Dodane przez Martez, w dniu 19.11.2020 r., godz. 18.07
Telefon prowadzony przez aktywistki z Aborcyjnego Dream Teamu wypisywany jest dziś na murach kościołów i ścianach budynków. Aborcjonistki te przedstawiają się jako "nieformalna inicjatywa mająca na celu odtabuizowanie aborcji". Pierwsza z nich - Justyna Wydrzyńska - pisze o sobie: "Sama miałam aborcję, która okazała sie punktem zapalnym do wielu dobrych zmian w moim życiu". Druga - Natalia Broniarczyk - prezentuje się następująco: "Dla wielu osób może to brzmieć dziwnie, ale temat aborcje naprawdę mnie fascynuje od wielu lat – czytam, piszę, badam, staram się codziennie przeciwdziałać stygmatyzacji aborcji. Parę lat temu przerwałam ciąże i to było ważne wydarzenie w moim życiu". ADVERTISEMENT Kolejna - Karolina Więckiewicz - oświadcza: "W ADT staram się przekonywać, że pomaganie i wspieranie się w aborcji to nic złego, nawet jeśli bywa interpretowane jako przestępstwo. Robię aborcyjne hafty. Ostatnia, Kinga Jelińska, przedstawia się: „Jestem kulturoznawczynią, dyrektorką międzynarodowej fundacji Women Help Women. Od ponad 13 lat wspieram, kocham i szanuję samoobsługę aborcyjną".
Eychler ola
Dodane przez Martez, w dniu 19.11.2020 r., godz. 18.10
Po wejściu na stronę aborcyjnydreamteam.pl od razu rzuca się w oczy grafika z napisem „Aborcja jest OK” i pytanie „Potrzebujesz aborcji?”. Wystarczą dwa kliknięcia, by zostać przekierowanym na portal fundacji Women Help Women, której dyrektorką jest Kinga Jelińska. A dokładniej na podstronę w języku polskim - zatytułowaną „otrzymaj aborcję medyczną (tabletki)”. Wypełniliśmy umieszczony tam tzw. formularz konsultacyjny, przedstawiając się jako 17-letnia Kasia. Ów formularz to fikcja - zaledwie kilka pytań, m.in. „w jaki sposób potwierdziłaś, że jesteś w ciąży?” i „czy cierpisz na jedną z następujących chorób?”. Prawdziwość odpowiedzi oczywiście w żaden sposób nie jest weryfikowana. Jest też pytanie: „Czy chciałabyś podzielić się z nami powodami, które skłoniły cię do podjęcia decyzji o aborcji?”. Wśród odpowiedzi podanych do wyboru mamy m.in. "nie jestem przygotowana teraz na kolejne dziecko", "nie chcę mieć dzieci", „dom jest zbyt mały” czy „ciąża może kolidować z moją pracą lub karierą". Żaden powód nie jest przeszkodą w pozyskaniu tabletek służących do uśmiercenia dziecka. ADVERTISEMENT Na końcu formularza trzeba podać dane kontaktowe i zaakceptować „warunki użytkowania serwisu”. Oto fragmenty tego oświadczenia: „Zgadzam się, że konsultanci i lekarze Women Help Women nie gwarantują, że lek służący antykoncepcji i / lub aborcji medycznej zapewni oczekiwane rezultaty. Rozumiem, że lekarstwa mogą mieć skutki uboczne, lub niepożądane działania i że użycie ich jest wyłącznie na moje ryzyko”. Po kilkudziesięciu minutach, o godz. 9:23, niepełnoletnia „Kasia” dostaje od Women Help Woman e-mail potwierdzający rejestrację „konsultacji”. Czytamy w nim: ADVERTISEMENT „Gdy tylko zostanie potwierdzona twoja darowizna, twoja prośba o aborcję medyczną zostanie rozważona i emailem dostaniesz instrukcję dotyczącą zażycia lekarstw. Prosimy prześlij nam potwierdzenie dokonania przekazu darowizny w załączeniu do maila (w przypadku przelewu bankowego skan lub wyraźne zdjęcie potwierdzenia), przyśpieszy to nadanie twojej przesyłki”. Gdyby doszło do komplikacji Wkrótce przychodzi kolejna wiadomość: "Droga Katarzyno [...] Ponieważ jesteś nadal niepełnoletnia, musimy jednak zadać ci najpierw kilka bardzo ważnych pytań. Aborcja medyczna jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i skutecznym, jeśli przeprowadza się go w pierwszych 9 tygodniach ciąży. Niemniej jednak może się zdarzyć, że dojdzie do komplikacji (takich jak np. bardzo silny krwotok) i kobieta potrzebować będzie szybkiej pomocy lekarskiej lub hospitalizacji. Dlatego ważne jest, abyś była przygotowana na taką okoliczność [...] Jest konieczne, aby ktoś bliski i pełnoletni wspierał cię podczas zabiegu, tak aby mógł pomóc ci, gdyby doszło do komplikacji”. ADVERTISEMENT Niestety - w tych przestrogach nie chodzi o troskę o zdrowie nastolatki, lecz o uniknięcie konsekwencji prawnych dla organizatora nielegalnego procederu, czyli Women Help Women i Aborcyjnego Dream Teamu. W dalszej części e-maila przedstawicielka fundacji pisze: „Pamiętaj, że w razie konieczności zwrócenia się o pomoc do lekarza lub do szpitala nie jest konieczne informowanie lekarzy o przeprowadzeniu zabiegu, możesz zawsze powiedzieć, że podejrzewasz poronienie, objawy są dokładnie takie same. Niemniej jednak musisz pamiętać, że w wypadku hospitalizacji lekarz bardzo prawdopodobnie wezwie twoich rodziców. Ważne jest więc, aby oni również wiedzieli, co robić i co mówić w takiej sytuacji. Musisz bowiem wiedzieć, że o ile kobiety dokonujące aborcji nie podlegają żadnej odpowiedzialności prawnej, karze natomiast podlegają osoby, które im w tym pomagają”. ADVERTISEMENT Wiadomość kończy się następująco: „Prosimy rozważ raz jeszcze bardzo dokładnie twoją sytuację i zastanów się, kto mógłby ci pomóc w czasie zabiegu. Jeśli byłoby to możliwe, chcielibyśmy mieć kontakt również z tą osobą”. 17-letnia „Kasia” odpowiada, że o wszystkim wiedzą pełnoletni brat i pełnoletnia siostra cioteczna, u której odbędzie się zabieg. Aborcjonistom z fundacji Women Help Women to tłumaczenie całkowicie wystarcza. Ostatecznie - wbrew temu, co pisali wcześniej - nie chcą nawet kontaktu do żadnej z tych wymyślonych osób. Wszystko załatwione Tego samego dnia o godz. 15:41 - czyli sześć godzin po nawiązaniu pierwszego kontaktu - wszystko jest załatwione „Droga Katarzyno, Jeśli mogłabyś przeprowadzić zabieg przy wsparciu swojej ciotki, to mogłoby być dobrym rozwiązaniem. Przekazujesz darowiznę do niezależnej fundacji o nazwie Women´s Wallet, która wspiera działalność wielu międzynarodowych organizacji i ruchów feministycznych skupionych na szeroko rozumianych prawach kobiet" - czytamy w ostatnim e-mailu. Przedstawicielka fundacji podaje następnie szczegóły dotyczące przeprowadzenia transakcji, w tym numer konta i adres fundacji o nazwie Women's Wallet. Wiadomość kończy się słowami: „Kiedy transakcja bankowa zostanie zaksięgowana, prosimy o przesłanie w załączniku do maila skanu lub zdjęcia potwierdzenia zrealizowanego przelewu”. To jedyny skan, jakiego w całej konwersacji fundacja wymaga od nastoletniej dziewczyny przed wysłaniem tabletek. Po trzech dniach od tej wiadomości przychodzi przypomnienie: „Co u Ciebie? Kilka dni temu otrzymałyśmy od Ciebie prośbę o pomoc [...] Gdy tylko zostanie potwierdzona Twoja darowizna, Twoja prośba o pomoc zostanie rozważona i emailem dostaniesz instrukcję dotyczącą zażycia lekarstw [sic!]. [...] Darowiznę można przekazać na dwa sposoby [...]” etc. ADVERTISEMENT Co stałoby się, gdybyśmy wpłacili „darowiznę” w kwocie minimum 75 euro? Na podany przez nas adres przyszłaby przesyłka zawierająca tabletki poronne: mifepriston oraz misoprostol (nazywana przez Aborcyjny Dream Team M&M-sami, w nawiązaniu do popularnych drażetek). „Lekarstwa są wysokiej jakości i zostały wyprodukowane przez renomowane firmy farmaceutyczne” - zapewnia fundacja Women Help Women, ale żadnej dokładnej informacji, z jakiego źródła pochodzą leki i w jaki sposób zostały pozyskane, nie podaje. A więc niepełnoletnia dziewczynka może w ciągu kilku godzin zamówić taki zestaw, by zaaplikować go sobie bez żadnego nadzoru medycznego. I na własne ryzyko, do czego musi się zobowiązać. W razie „komplikacji” w szpitalu ma zaś kłamać, że do wszystkiego doszło w sposób naturalny. Tropem pieniędzy Jak ustaliliśmy, jednym z donatorów Aborcyjnego Dream Teamu (ADT), który funkcjonuje jako pośrednik i medialna „twarz” całego powyższego procederu, jest Fundusz Feministyczny FemFund. Wspiera on zresztą nie tylko inicjatywy proaborcyjne, ale też środowiska LGBT oraz organizacje zrzeszające prostytutki, które nazywa dumnie „pracownicami seksualnymi” (oto opis jednej z dotowanych organizacji: „członkinie grupy chcą wspierać i wzmacniać inne osoby zajmujące się pracą seksualną oraz te, które mogą być zainteresowane taką pracą w przyszłości”). Kto finansuje FemFund, czyli grantodawcę ADT? ADVERTISEMENT Fundusz wspierają m.in. Global Fund Community Foundations (sponsorowany z kolei przez George'a Sorosa), polska Fundacja Batorego (założona i sponsorowana przez Sorosa), Open Society Foundations (należąca do Sorosa), holenderska proaborcyjna fundacja Mama Cash (którą subsydiują z kolei m.in. fundacja Billa i Melindy Gatesów, jedna ze szwedzkich agencji rządowych i holenderski MSZ) oraz niemiecka fundacja Filia. Fundacja Women's Wallet (WW), która otrzymuje darowizny od kobiet i dziewczynek chcących w Polsce za pośrednictwem ADT dokonać aborcji, zarejestrowana jest w Amsterdamie. Jak sprawdziło „Nowe Państwo” w raportach finansowych WW, tylko w 2018 r. dochody tego podmiotu wyniosły niemal 800 tys. euro, czyli ok. 3,5 mln zł. Z tej kwoty 538 tys. euro przeznaczone zostało na „wydatki związane z projektami grantowymi”, a 137 tys. euro na koszty operacyjne (wydatki na personel, konsultantów, wolontariuszy itd.). ADVERTISEMENT Women's Wallet od sierpnia 2014 r. ma podpisaną umowę z Women Help Women. Jak już wspominaliśmy - dyrektorem wykonawczym tej ostatniej jest Kinga Jelińska, reprezentująca również ADT. W oficjalnych dokumentach WW czytamy: „Women's Wallet uważa Women Help Women International za podmiot powiązany ze względu na bliską współpracę i relacje z tym podmiotem. Transakcje i/lub usługi są realizowane na warunkach rynkowych”. Szczegóły i skala tych transakcji pozostają tajemnicą. Nie ma jednak wątpliwości, że to te dwa podmioty odpowiedzialne są za prowadzenie bezprawnego procederu dostarczania aborcyjnych zestawów do Polski. Do tego dla osób niepełnoletnich i za pieniądze, zwane eufemistycznie „darowiznami”.
Martez
Dodane przez Anonim, w dniu 19.11.2020 r., godz. 21.49
Martez tymi wpisami zdenerwujesz wszystkie wyszkowskie „skrobanki” . Idzie zima będą skrobać :)
Spacer
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2020 r., godz. 09.56
A kiedy w Wyszkowie kolejny spacer za śmiercią?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.11.2020 r., godz. 10.47
Trzeci dzień z rzędu rozbija się ponad 6 Tupolewów, a nikt z rządu za te śmierci nie odpowiada. Ktoś przecież wysłał dzieci do szkół we wrześniu, teraz mamy tego efekt.
Eychler
Dodane przez Martez, w dniu 20.11.2020 r., godz. 13.04
O w mordę. Ponownie odezwał się Obrońca życia który maszeruje i namawia do marszu za aborcją. Nie pij już. Twój mózg tego nie wytrzymuje. Zagadka. Dlaczego Eychler jest na forum co dwa dni? Odpowiedz. Ponieważ co drugi dzień musi być w szpitalu w tworkach.
bez komentarza
Dodane przez Andrzej F Czerwinski, w dniu 20.11.2020 r., godz. 13.47
Najwiecej na temat aborcji maja do powiedzenia ci ktorzy zdazyli sie juz urodzic. Ronald Regan.
Trzaskowski
Dodane przez Martez, w dniu 20.11.2020 r., godz. 14.23
22 listopada mija 2 lata od zaprzysiężenia na prezydenta Warszawy PAna Trzaskowskiego a może CZajkowskiego. I oto jego spełnione obietnice. Czajka, palety, zdechłe kozy, ugotowane psy, powodzie, szałas, podwyżki, korki, mniej miejsc parkingowych, więcej stref płatnego parkowania, naćpani kierowcy autobusów, rekomunizacja ulic, blokowanie wypłat ofiarom reprywatyzacji, pomazane kościoły.
Marek Eychler
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2020 r., godz. 14.31
Za tupolewa nikt nie odpowiedział nawet z czystej ludzkiej uczciwości. W normalnym kraju powinien ktoś podać się do dymisji. A kto odpowiadał za transport ? Premier Tusk. I nic tylko się z putinem całowali jak dwa pedzie. Winnych pandemii Eychler szukaj u chińczyków i Gatesa.
Do Marteza
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.11.2020 r., godz. 18.48
Niewątpliwie przeróżni udziałowcy przemysłu aborcyjnego byli aktywni zarówno jako organizatorzy „protestów”, jak i ich uczestnicy. Widać to było również w Wyszkowie. Aktywistki feministyczne i aborcyjne śpią na pieniądzach, podobnie zresztą jak organizacje LGBtowskie, a część z nich pochodzi z przemysłu aborcyjnego i w konsekwencji z tzw. „darowizn”, o których pan pisze. Wszystko to wielki, samonakręcający się biznes. Z punktu widzenia tego biznesu wyszkowska manifestacja była imprezą promocyjną. Bardzo tania i dość skuteczna promocja. Oparta w znacznej mierze na naiwności młodych ludzi.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.11.2020 r., godz. 19.05
Jak wynika z informacji medialnych policja nieco zmieniła taktykę i zaczęła przeciwstawiać się bezczelnym, agresywnym lewakom, LGBTowcom i feministkom podczas ich zadym. Dlaczego tak późno ? Dlaczego w Wyszkowie policja nie reagowała ? Z jednej strony to pytanie o strategię rozładowania dużych, ogólnopolskich protestów. Niestety nie wiem, jak ona została sformułowana. To kwestie wewnętrzne policji i na razie brak przecieków. Można jedynie spekulować. Z drugiej mamy przecież przyzwolenie na agresję ze strony polityków Lewicy, PO, lidera nowego ruchu swojego imienia, większości mediów oraz różnych celebrytów. Niektórzy do tej agresji w otwarty sposób namawiają, inni ją po prostu wspierają. Gdzieś doczytałem się, że pani/towarzyszka noblistka Tokarczuk poczuła się wreszcie dobrze w Polsce podczas tej fali manifestacji. Niszczenie kościołów, wdzieranie się na msze, atakowanie policji, wulgarne bluzgi i diaboliczne wycie jej nie przeszkadzają ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.11.2020 r., godz. 19.20
Kogo reprezentuje pani Lempart ? Z pewnością nie kobiety, a nazwa Strajk Kobiet jest myląca. Reprezentuje niektóre kobiety, być może 5-7 % z nich i niektórych mężczyzn. Generalnie osoby dążące do radykalnej rewolucji obyczajowej, które stanowią w sumie niewielką grupę. Ale są fanatyczni, nie liczą się z niczym, mają dużo forsy i wsparcie z zewnątrz. Rewolucja bolszewicka została zrobiona przed ponad 100 laty za niemieckie złoto. Dzisiejsza rewolucja jest robiona za forsę Sorosa i różnych fundacji, niemieckich, szwedzkich, norweskich itp. Wczoraj marksizm-leninizm, dzisiaj marksizm-lesbianizm. Z ostatnich komunikatów wynika, że Soros naciska na UE, żeby nie darowała Polsce i Węgrom. Nie od dziś wiadomo, ze ma w kieszeni wielu europarlamentarzystów. Także nacisk na Polskę, żeby wdrożyła marksizm-lesbianizm będzie w najbliższym czasie z pewnością duży. Zarówno zewnętrzny, jak i od wewnątrz. Czyli mamy znów stare hasło Schetyny - ulica i zagranica.
Dodane przez Harry Potter, w dniu 20.11.2020 r., godz. 23.13
Co Głowacki, strach ci tyłek ściska? Już nie długo, jeszcze tylko trochę. Misiewicze polecą w pierwszym rzędzie, wiesz o kim mówię. Szczęść boże.
Daj ciumka
Dodane przez Ania, w dniu 21.11.2020 r., godz. 07.40
Panie Głowacki, każda władza ma swoje zomo, macie i wy. Z pewnością Pana apele znajdą posłuch w zachowaniu się takowej i na naszym podwórku. Trzeba bronić systemu który dał wam tyle atrakcyjnych synekur, a w tym i Pana synowi. Czyż nie? Raz zdobytego koryta wszak tak łatwo nie oddacie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2020 r., godz. 09.29
brawo, brawo panie Głowacki! - czy już wzbił się pan na szczyty swojej mentalności, czy jeszcze coś bardziej rewelacyjnego będzie można przeczytać? - zwłaszcza wątek rodem z Lesbos proszę pociągnąć, jak na supermana przystało - życzę bojowego weekendu i owocnego wyszukiwania kolejnych nowatorskich zbitek słownych, na poziomie prowincjusza
do anonima z dnia 20.11.2020 r., godz. 14.31
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.11.2020 r., godz. 10.56
Za Tupolewa nikt nie odpowiadał bo jedynym odpowiedzialnym za tę katastrofę jest Jarosław Kaczyński, a ten jak wiadomo nie odpowiada za nic.
Do Marek Głowacki
Dodane przez Martez, w dniu 21.11.2020 r., godz. 17.46
Nie znam Pana ale widzę ze lewacy strasznie są źli jeśli stanowiska obejmowane przez prawicę przelatują im koło nosa. Czerwone szczury nie zdechły bez dekomunizacji i maja się nadal dobrze. Cały czas piłują swoje ochydnym łapy aby wbić się w jakiś fotel państwowy i ponownie okradać Polskę. Nie daj Boże aby wrócili do rządów. A jeśli chodzi o tupolewa jak pisze Eychler to ponownie kłamie premier jest odpowiedzialny przygotowanie wizyt głowy państwa.
spółki skarbu państwa
Dodane przez Osa, w dniu 21.11.2020 r., godz. 19.47
Każda dyktatura prędzej czy później tak kończy, jak ta, z pianą na pysku i w kordonie zomo. A i jeszcze jedna cecha, totalne rozpieprzenie państwa. Tak kończą wczorajsi piewcy naprawy państwa, a dzisiejsi orędownicy twardych rozwiązań. Przemijacie, zostały wam jeszcze te ostatnie konwulsje, pobicia, uprowadzenia, nękania i co tam jeszcze wymyślicie i historia wam podpowie, ale to już koniec balu panowie. Na kłamstwach zbudowaliście swój sukces i w hańbie odejdziecie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.11.2020 r., godz. 20.48
Pewna korpulentna pani w średnim wieku, udająca rewolucyjną piranię napierała na policję i dostała gazem po oczach. Z tego powodu zapanowała histeria w środowiskach lewicowo-liberalnych. W TVNie trąbią o tym bez przerwy. W sumie dość żenująca historyjka. A potem jeszcze długo leżała i robiła sobie okłady z mleka. Nie dość, że pirania rewolucji to jeszcze współczesna Kleopatra. Odnoszę wrażenie, że w głupocie przebija nawet Mateusza Kijowskiego.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.11.2020 r., godz. 21.02
Oglądałem również film z panem/towarzyszem Czarzastym. W maseczce noszonej na tzw. bociana dyskutował z policjantami, którzy nie chcieli go przepuścić do Sejmu. Nie miał bowiem legitymacji poselskiej. Jak wynika z relacji policji popchnął jednego z funkcjonariuszy i doprowadził do jego kontuzji. Będzie więzienie, czy tylko wysoka kara finansowa ? W zależności od tego, co wykaże dalsze postępowanie być może przestanie być marszałkiem Sejmu. I słusznie. No bo jak to, marszałek agresywny w stosunku do policji, egzekwującej prawo ? A może to już nowy Herrenfolk ?
do Głowackiego
Dodane przez x, w dniu 22.11.2020 r., godz. 00.06
Głowacki, rynsztok jest twój. Lubisz się w nim pławić. Skąd się taki wziąłeś? Opowiedz to nam wszystkim, skąd się biorą żli ludzie?. Poopowiadaj!
Nie bądźmy jak ME
Dodane przez Anonim, w dniu 22.11.2020 r., godz. 09.33
Nie zgadzam się z podejściem MG. Można mieć negatywne podejście do feministek, że anarchizują życie społeczne i dążą do wojny, żeby mieć możliwość bezwarunkowej decyzji o aborcji, niezależnie od tego co nawet o tym sądzi partner czy mąż. Tą wojnę wywołała ponad setka posłów PiS i cała Konfederacja, którzy złożyli wniosek do TK i otrzymali jedyne możliwe rozstrzygnięcie w postaci wyroku TK. Co im przeszkadzał dochowywany kompromis aborcyjny do którego teraz chcą wrócić, przy okazji niszczą TK, nie publikując wyroku TK, podważając jego autorytet. Za sukcesem mężczyzny wielokrotnie stoi jego mądra kobieta, tworzy środowisko rodzinne, bierze wiele czynności na siebie nieraz rezygnując z swojej kariery. Niejednokrotnie mężczyźni tego nie widzą zaślepieni swoim ego i misją mężczyzny, który ma dominować. Do tego dochodzi, że coraz więcej kobiet bardziej chce robić kariery i być niezależna finansowo niż zakładać rodziny i rodzić dzieci. Czy to właściwe podejście, nie mi to oceniać, ale style życia i trendy się zmieniają i pewnych spraw nie da się później nadrobić lub poprawić. Nie mam zamiaru w tym przypadku bronić PiS, Polacy, wielokrotnie katolicy, nie są za aborcją, ale też nie chcą swoich poglądów narzucać innych niewierzącym, nihilistom. PiSowcy, z prezesem to wiedzą, a jednak wzięli to na sztandary i niech ponoszą konsekwencją. Nie da się ukryć, że kierują się przy tym cynizmem i buractwem. Widzimy nadal kartonowość naszego państwa, pomoc, w tym pomoc systemowa, rodzinom wychowującym dzieci niepełnosprawne jest niewystarczająca mimo coraz większych nakładów. Wcześniej posłowie PiS więcej spotykali się z wyborcami, teraz wiadomo pandemia, tych spotkań nie ma, ale też nie ma refleksji i pchanie się w tematy, które ograniczają możliwości ekonomiczne albo bulwersują, że władza PiS, staje się jak kasta, dbająca tylko o siebie. Widzimy to w Wyszkowie, widzimy wśród władzy centralnej. Czas wziąć większy oddech, przyznać się do głupich pomysłów, walnąć w pierś i wymienić skompromitowane ogniwa, które podejmują złe decyzje. Coraz mniej normalności a coraz więcej niezrozumiałej nieracjonalności.
Czynimy krzywdę sobie samym
Dodane przez Anonim, w dniu 22.11.2020 r., godz. 09.44
Profesorowie i pracownicy instytutów badawczych podkreślili, że "w pracy naukowej i dydaktycznej są zobowiązani do szukania prawdy oraz przekazywania jej studentom". Ich zdaniem, dokładna analiza raportu Watykanu ws. McCarricka "nie wskazuje jednak na żadne fakty, które dawałyby podstawę do oskarżeń pod adresem Jana Pawła II". Według nich, "pomówienia i niepoparte źródłowo ataki na pamięć o Janie Pawle II motywowane są z góry przyjętą tezą". W liście podkreślono, że "Jan Paweł II pozytywnie wpłynął na historię świata, był w wymiarze globalnym ważnym promotorem idei wolności ludzi i narodów" "Jan Paweł II, jak każda inna osoba, zasługuje na to, żeby mówić o nim rzetelnie. Oczerniając i odrzucając Jana Pawła II, czynimy wielką krzywdę nie jemu, ale sobie samym. Pokazujemy w ten sposób, że nie mamy szacunku dla dziejowych dokonań i najjaśniejszych kart w naszej współczesnej historii. Jeśli takie ich traktowanie nie zostanie powstrzymane, to z czasem pozostaną nam świadomości tylko klęski i momenty hańby Rzeczpospolitej, obraz z gruntu nieprawdziwy, jednak z wszystkimi tego konsekwencjami. A z nich najpoważniejszą stanie się przekonanie następnego pokolenia, że nie ma żadnego powodu, by wspólnotę z taką przeszłością podtrzymywać" - oświadczyli profesorowie. "Nauczanie Papieża-Polaka zawierało idee, które wielu obywateli Rzeczpospolitej przyjęło za rozstrzygające podczas referendum potwierdzającego akcesję Polski do Unii Europejskiej. Dzięki Janowi Pawłowi II polska historia i kultura w swych najlepszych przejawach stawały się znane na całym świecie. Przemawiał z mocą do tłumów, a jednocześnie wywierał niezatarty wpływ na ludzi mających z nim osobisty kontakt. Dla katolików stanowił przykład świętości życia, dla wielu wyznawców innych religii lub niewierzących był inspiracją i ważnym punktem odniesienia" - przekazano w liście. Profesorowie zaznaczyli, że "imponująco długa lista zasług i osiągnięć Jana Pawła II jest dziś podważana i przekreślana". "Dla młodych ludzi, którzy urodzili się już po jego śmierci, zdeformowany, zakłamany i poniżony wizerunek papieża może stać się jedynym znanym" - ocenili w liście. Autorzy listu zaapelowali o "opamiętanie do wszystkich ludzi dobrej woli". "Jest to apel osób świeckich, profesorów różnych uczelni, o prawdę i szacunek w pamięci o Janie Pawle II. Jeśli inne osoby świeckie z tytułem profesora chciałyby podpisać się pod tym apelem mogą to zrobić pisząc na adres apelprofesorow@gmail.com z podaniem tytułu naukowego i nazwą uczelni" - powiedzieli Polskiej Agencji Prasowej inicjatorzy listu. Pod listem podpisali się profesorowie polskich uczelni wyższych: Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.List przekazany Polskiej Agencji Prasowej podpisało ponad 200 profesorów i pracowników naukowych. Wśród sygnatariuszy listu są m.in. prof. Krzysztof Zanussi, prof. Hanna Suchocka (UAM), prof. Stanisław Krajewski (UW), prof. Stefan Chłopicki (Collegium Medicum UJ), prof. Tomasz Dietl (PAN), prof. Leszek Roszkowski (PAN), prof. Agnieszka Zalewska (PAN), prof. Maciej Żylicz (PAN). List poparli także pracownicy naukowi różnych instytutów Polskiej Akademii Nauk.
Dodane przez merkel., w dniu 22.11.2020 r., godz. 11.09
PIS...TO JEDYNA POLSKA PARTIA........................
Lekarze przeciw aborcji
Dodane przez Martez, w dniu 22.11.2020 r., godz. 19.11
W reakcji na orzeczenie TK ws. aborcji eugenicznej pod koniec października swoje stanowisko opublikowała Naczelna Rada Lekarska, która wyraziła „głębokie zaniepokojenie” decyzją sędziów. W stanowisko podkreślono, że dotychczasowy „kompromis” dawał kobietom „fundamentalne prawo do decyzji”. Teraz na stanowisko to w liście otwartym odpowiadają polscy lekarze różnych specjalności, członkowie Okręgowych Izb Lekarskich, którzy podkreślają, że stanowisko NRL jest sprzeczne z kodeksem etyki zawodowej, - „Jesteśmy oburzeni proaborcyjnym stanowiskiem NRL z 27 X 2020. Jako lekarze należący do Okręgowych Izb Lekarskich w Polsce nie zgadzamy się, aby samorząd lekarski i to w imieniu całego środowiska, przyzwalał na zabijanie najmłodszych pacjentów ze względu na stan ich zdrowia i szansę przeżycia” – piszą sygnatariusze listu. ADVERTISEMENT Ads by Waytogrow - „Naczelna Rada Lekarska nie może występować wbrew przysiędze lekarskiej tworząc stanowisko niezgodne z kodeksem etyki zawodowej” – dodają. Lekarze podkreślają, że składana przez nich przysięga zobowiązuje ich do „służby życiu i zdrowiu ludzkiemu od chwili poczęcia”. Wobec tego zarówno aborcja jak i eugenika są sprzeczne z przysięgę lekarską. ADVERTISEMENT Ads by Waytogrow - „Stanowisko Prezydium NRL popierające aborcję jest zatem sprzeczne z Kodeksem Etyki Lekarskiej i ustawowym zadaniem tego organu” – pokreślono w liście. Odnosząc się do stwierdzenie Prezydium NRL, w myśl którego „wolnością obywatelską jest możliwość podejmowania decyzji” lekarze pytają: - „Czy w przypadku osób, które z powodu wypadku lub ciężkiej choroby znajdą się w podobnym stanie, jak te ciężko chore dzieci, Prezydium NRL również uzna decyzję bliskich o poddaniu ich eutanazji za wyraz realizacji wolności obywatelskich?”. Wskazują, że jedyną różnicą pomiędzy niepełnosprawnością dziecka rozpoznaną w okresie prenatalnym a niepełnosprawnością rozpoznaną po urodzeniu jest czas postawienia diagnoza. Zarówno pacjent jak i choroba pozostają tacy sami. ADVERTISEMENT Ads by Waytogrow - „Dziś konflikt dotyczy możliwości pozbawienia życia pacjenta, przed 22 tygodniem jego życia prenatalnego; zapewne wkrótce spór przesunie się na późniejszy wiek chorego, jak to już się dzieje w niektórych krajach. Prezydium NRL nie może nie zdawać sobie sprawy z konsekwencji swojej wypowiedzi” – czytamy w stanowisku polskich lekarzy. Sygnatariusze listu zauważają, że w stanowisku NRL mówi się o korzystaniu z najnowszej wiedzy medycznej i odkryć cywilizacyjnych, ale całkowicie pomija kwestię etyki lekarskiej. - „Takie postawienie sprawy niesie za sobą akceptację przeprowadzania niczym nieograniczonych eksperymentów medycznych, klonowania człowieka, stosowania w medycynie zasad eugeniki” – podkreślono. ADVERTISEMENT Ads by Waytogrow - „Na transparentach protestujących pojawiało się hasło: to jest wojna. Istotnie, to jest wojna, w której ofiarami są matki i ich dzieci, a agresorami wszyscy, którzy optują za zabijaniem. My jako lekarze, a zwłaszcza nasi reprezentanci – Naczelna Rada Lekarska, mamy obowiązek stanąć w szeregach tej wojny po właściwej stronie, mamy walczyć o życie i godność naszych pacjentów, bez wartościowania i kalkulowania, kto zasługuje na naszą pomoc a kto nie. Refleksja nad toczącym się w przestrzeni publicznej sporem dotyczącym życia ludzkiego prowadzi do wniosku, iż jesteśmy świadkami niszczenia tradycyjnej etyki personalistycznej przez utylitaryzm. Jeśli zgodzimy się na to, że możemy jako lekarze decydować, które życie jest niewarte życia, to zaczniemy uczestniczyć w procedurach eutanazji i aborcji na życzenie, co już się stało w kilku krajach Europy oraz w Kanadzie. Jeśli sprzeniewierzymy się naszemu powołaniu służbie życia, staniemy się wykonawcami wyroków na chorych pacjentach” – podsumowują medycy. Pod listem podpisali się lekarze różnych specjalności, członkowie Okręgowych Izb Lekarskich w Polsce, m.in. prof. Piotr Czauderna, prof. Irena Jankowska, prof. Anna Liberek, prof. Tomasz Liberek, prof. Andrzej Radzikowski oraz inni wybitni polscy specjaliści.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 23.11.2020 r., godz. 09.29
KO złoży do prokuratury powiadomienie o przestępstwie podżegania przez Jarosława Kaczyńskiego do stosowania przemocy jednych grup ludzi wobec drugich - w sejmie znajduje się wniosek o wotum nieufności wobec tegoż pana, który na lewo i prawo rzuca wyzwiskami, oskarżeniami, straszy aresztowaniami - w prokuraturze znajdują się również wnioski o wyciągnięcie konsekwencji prawnych wobec policjantów, zamaskowanych antyterrorystów i innych, którzy wobec ludzi biorących udział w spontanicznych, pokojowych demonstracjach stosowali gaz łzawiący i użyli pałek teleskopowych oraz broni wąskolufowej - natomiast na stadionie jest przeprowadzana kontrola poselska, na jakiej podstawie prawnej taki twór funkcjonuje i za co pobiera kolosalne pieniądze - dyskusja o tzw. piątce kaczyńskiego jest bezprzedmiotowa, bo poszła do szuflady, a norki zdychają na wirusa albo są wybijane - to samo dotyczy tzw. postanowienia TK Przyłębskiej w sprawie aborcji, bo nie wiadomo gdzie jest, napewno nie jest dokumentem obowiązującym prawnie - nie wiadomo również gdzie się chowa brylant narodowy, chodzą słuchy, że na Parkowej, u Mateusza
KOola
Dodane przez Martez, w dniu 23.11.2020 r., godz. 11.29
A ty ponownie te swoje głupoty piszesz. Jakbyś chociaż przeczytał to co napisałeś gdybys był normalny to byś się załamał. Zacytuj mi Kaczyńskiego jak nakłania ludzi do wyjścia na ulice i do stosowania przemocy względem drugich? To nonsens. KO tacy sami kłamcy jak ty a o tych pozostałych głupotach co wypisujesz to szkoda gadać. Każdy normalny wie ze jesteś troll.
A to czym było?
Dodane przez Anonim, w dniu 23.11.2020 r., godz. 13.17
"Wzywam wszystkich członków i sympatyków PIS do obrony kościołów". A następnie rodzimi naziole z bejsbolami stając w rozkroku wybierali sobie ludzi, którym wolno wejść do środka.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 23.11.2020 r., godz. 16.07
pisi rząd kręci przedsiębiorstwami jak chce - zakazuje, odwołuje, nakazuje, zmienia wytyczne itp. w końcy drażni górali i górale są niezadowoleni bardzo, że nie złupią turystów jak było na wybrzeżu latem - może się zbiorą i ruszą na stolicę? a przy okazji znajdą gdzieś prezesa? - zagubił się biedaczyna w tych budynkach rządowych i ani na chwilę nie wychynie, ze strachu?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2020 r., godz. 07.54
demonstracje Strajku Kobiet są zaplanowane do końca grudnia - kobiety i wszyscy, którzy je popierają, nie odpuszczą, wszystkich nie aresztują, wszystkich nie zamkną, wszystkich nie pobiją, wszystkich nie zabiją - to jest wojna, a jak widać liczba zakażonych raczej maleje z tego co podają pisi, bo pisi kręcąc statystykami pandemii, zaplątali się we własne kłamstwa - w każdym razie im więcej ludzi na protestach tym mniej zachorowań i zgonów
Do obrony kosciolow
Dodane przez Martez, w dniu 24.11.2020 r., godz. 08.39
Po polsku nie rozumiesz? Do obrony kościołów a nie ataku na marsze - tępaku. Myśl logicznie.
Ola
Dodane przez Martez, w dniu 24.11.2020 r., godz. 09.42
Ale ludziom robisz w głowach zamęt. Radziecko gebelsowska szkoła. Dezinformacja twoim narzędziem do robienia wszystkiego aby prawicę obrzydzić ludziom. Ja wiem że chcesz aby Polska ponownie była pod czyimś zaborem. Tak krótka jest nasza niepodległość nie mylić z wolnością bo ta jest jeszcze krótsza. A ty znów chcesz Polaków ładować w obce łapy tymi swoimi lewackimi wpisami. Już pisałeś ze ten kraj to Europa a my w tym kraju jesteśmy europejczykami. A Chłop z chłopem to rodzina. Nie ten kraj to Polska która jest w Europie i która nadal jest konserwatywna. Nie daj Boże takiej polski jak chce Ola Eychler i lewactwo.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2020 r., godz. 09.52
kuria włocławska skierowała do Korczowa księdza, który zasłynął tym, że wyszedł do protesujących kobiet z bronią myśliwską, miotając wyzwiska i przekleństwa pod ich adresem - parafianie nie chcą takiego w swojej parafii i wyszli demonstracyjnie ze mszy - potem miały być rozmowy ale "dzielny" ksiądz zabarykadował się na pebani ze strachu - obecnie parafia została bez duchownego, bo kuria go zabrała gdzieś - tak wygląda "atak" na kościoły kobiet, które trzeba bronić przed agresywnymi klechami, pedofilami i pederastami
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2020 r., godz. 15.49
przekop Mierzei Wiślanej będzie kosztował ponad 2 mld zł, dwa razy więcej niż pisi planowali, sama budowa też będzie trwała dłużej - jeszcze dużo czasu upłynie i dużo pieniędzy zniknie z budżetu państwa bezpowrotnie, bo takie przedsięwzięcia intratne finansowo jest robionych przez pisich na tzw. Sasina, czyli na gębę - podobnie jak wybory, których nie było i szpital narodowy, który nie leczy najbardziej potrzebujących, ale dopieszcza pacjentów w takim stanie zdrowotnym, że z innych szpitali, które leczą naprawdę, są wypisywani do domu
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2020 r., godz. 17.53
wczoraj, podczas pokojowej demonstracji na ulicach stolicy, policjanci zabrali na posterunek dziennikarkę, pomimo pokazywania przez tą panią stosownej legitymacji i oskarżyli o pobicie policjanta - sprawa jest wyjaśniana - trudno się dziwić takim barbarzyńskim zachowaniom policjantów, jak na sali sejmowej podczas obrad, vicepremier bezpieczeństwa wyzywa i straszy posłów opozycji, za wykonywanie swoich obowiązków, czyli zadawanie pytań rządzącym - wszyscy więc, oprócz pisich mają trzymać język za zębami i robić tylko to co prezes pozwoli - prezes zionie wściekłością, bo już nikt, komu nie płaci, się go nie słucha - to jest wojna
Wpis 22.11.2020 godz. 9.44
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.11.2020 r., godz. 18.26
Rzeczywiście list profesorów w sprawie ataku na Jana Pawła II jest bardzo celny. Dziękuję za jego przywołanie. Nie ulega wątpliwości że każdemu wrogowi Polski i Kościoła przeszkadza autorytet naszego papieża. Najistotniejsze są tu trzy sprawy. Zdecydowana obrona rodziny, jako związku mężczyzny i kobiety oraz sprzeciw w stosunku do aborcji były w nauczaniu papieża Polaka podstawowym, wielokrotnie powtarzanym przesłaniem. Te mocne homilie i najróżniejsze wypowiedzi łatwo można znaleźć w internecie. Są tez często przywoływane przez media katolickie, a szczególnie często i obszernie przez Radio Maryja. Jak bardzo ta nauka kontrastuje z ideologią gender nie trzeba nikomu tłumaczyć. Drugą sprawą jest potężne znaczenie działań naszego papieża w obaleniu komunizmu w starej, sowieckiej formie. Komuszki oczywiście tego nigdy papieżowi nie darują i każdą okazję do naplucia na Niego wykorzystają. I wreszcie kwestia narodowego dziedzictwa, patriotyzmu, naszego prawa do samostanowienia i niepodległości. Papież wielokrotnie na te tematy się wypowiadał, wzmacniając narodowego ducha. O wszystkich tych sprawach mogę zaświadczyć dzięki swojemu osobistemu doświadczeniu. Byłem na kilku spotkaniach z Ojcem Świętym, Janem Pawłem II podczas Jego pielgrzymek w latach 80tych do Polski, uważnie słuchałem Jego homilii i wracam do nich dziś. Jego oddziaływanie było i jest nadal NIEASAMOWITE !!!! Tak więc powodem obecnego ataku na JP II jest jego nauczanie. Autorytet naszego papieża przeszkadza współczesnym neomarksistom w ogłupianiu młodzieży. Dlatego próbują Go zniszczyć wszystkimi metodami, w tym oczywiście kłamstwem i manipulacją.
Ola
Dodane przez Martez, w dniu 24.11.2020 r., godz. 18.49
Nie wiem w jaki sposób możesz być tak dwulicowy. Z jednej strony chcesz aby ludzie myśleli ze kochasz wszystkich a z drugiej strony księżom wbiłbyś nóż w plecy. A diabeł z radości tańczy nad tobą. Jak nie możesz sobie poradzić z krytyką to uciekasz się do plucia na kościół. Coraz bardziej mi się „podobasz” i przypominasz mi pióro belzebuba Eychlera czyli człowieka bez kręgosłupa moralnego. Powodzenia w dalszym trollowania. Mam nadzieje że wszyscy odkryli twoje zamiary kłamstwem skłócenia ludzi.
Wpis 22.11.2020 godz. 9.33
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.11.2020 r., godz. 19.15
Bardziej stanowcze stanowisko policji, przeciwstawiające się agresji na lewicowych zadymach jest krokiem we właściwą stronę. Korpulentna pani w średnim wieku, nasza współczesna Kleopatra i jej koleżanki muszą wiedzieć, że nie mają prawa atakować policji i wzywać do robienia dymu w polskich świątyniach. Potrzebujemy więcej stanowczych działań w różnych obszarach funkcjonowania państwa polskiego. Przede wszystkim w edukacji, kulturze i wymiarze sprawiedliwości. Kluczową sprawą byłoby odcięcie tej hałastry od finansowania. Ale niezbędne jest również zdecydowane wsparcie społeczne dla takich działań. Oczywiście reakcją lewaków będzie wycie, przechodzące w skowyt. Nie należy się tym przejmować.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2020 r., godz. 09.27
dzisiaj o godz. 11:00 zaczyna się trzydniowe posiedzenie senatu - natomiast wcześniej zaproszeni policjancji na jedną z komisji senackich, nie przyszli: ze strachu, ze wstydu, taki mieli rozkaz? - ale dzisiaj i tak wszystko ma ma zostać powiedziane, wybrzmi tam
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2020 r., godz. 09.38
65% Polaków źle ocenia udział kleru w życiu społecznym - w jednym z lo w Szczecinie uczniowie wypisują się z lekcji religii, a ksiądz straszy rodziców piekłem - pan Gulbinowicz, wcześniej kardynał, pedofil i pederesta został pochowany tajnie, w niesławie - natomiast kościoły nadal stoją, są to piękne i wspaniałe dzieła architektury i mają się dobrze, natomiast kler: do wymiany
pała teleskopowa
Dodane przez Osa, w dniu 25.11.2020 r., godz. 11.13
W latach osiemdziesiątych funkcjonowało takie powiedzenie-zamienię syna zomowca na córkę, może być kurwa. I dzisiaj dzięki takim panom jak Głowacki znów staje się to aktualne. Pobicia, zastraszania, wywózki, szykany wobec kobiet młodzieży, osób starszych. Brawo! Jeszcze tylko trzeba rozdać po medalu za odwagę bandytom z pałkami teleskopowymi i wtedy to będzie piękny kraj. Co ja piszę już jest. Swoją drogą to ta pała to niemalże wasze godło.
do Osy
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.11.2020 r., godz. 17.25
Dosadne określenie kobiety lekkich obyczajów, które pani użyła, traci w dzisiejszych czasach swoją moc skoro towarzyszka Suchanow molestowała Margota, a obnażone kobiety skaczą po dachach samochodów i wyją jak opętane, co wzbudza akceptację w mediach głównego nurtu i zachwyt celebrytów. Zresztą proszę zajrzeć na feministyczne portale. Obecna jest tam dyskusja o roli „pracownic seksualnych” w rewolucji i konieczności ich udziału w niedawno powołanej tzw. Radzie Konsultacyjnej. Jeżeli chodzi natomiast o „terror” PiSowskiej władzy to mnie pani jedynie rozbawia, ponieważ zbyt dobrze znam prawdziwy terror komunistyczny. To, co się dziś dzieje to zupełne odwrócenie sytuacji. Atakują zidiociałe feministki, a gdy policja nie ustępuje, wykonując swoje obowiązki ochrony państwa podnoszone jest larum na cały świat. To znana strategia lewaków i LGBTowców. Przykładowo towarzyszka reporterka z Gazety Wyborczej robiąca policjantowi z 10 cm zdjęcie z fleszem prosto w twarz zostałaby w latach 80tych przez ZOMOwców skopana, spałowana i skrwawiona wrzucona do aresztu. Prawdopodobnie za atak na władzę posiedziałaby ze dwa lata w więzieniu. Ewentualnie, gdyby tej „dyskusji” z ZOMOwcem nie przeżyła zostałaby pochowana cichcem, nocą w anonimowym grobie, a rodzina by jej szukała przez całe życie. Proszę więc nie opowiadać głupot i się nie ośmieszać.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.11.2020 r., godz. 17.32
Spotkałem w mediach informację, że towarzyszem Czarzastym zajmie się prokuratura. Popchnął bowiem policjanta na służbie i ten jest kontuzjowany. Czarzasty to jednak jednak sprytny lisek, kręcił, udawał coś innego, jak żulik przyłapany na gorącym uczynku, ale zdaje się, policja ma mocne dowody w ręku.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.11.2020 r., godz. 17.43
Ale jest i nieprzyjemna sprawa. Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy decyzję Sądu Okręgowego w sprawie o korupcję. Areszt tymczasowy dla Sławomira Nowaka, przybocznego Donalda Tuska został podtrzymany. Po ośmiorniczkach, chlebek z marmoladką chyba nie najlepiej smakuje. Ale co tam chlebek z marmoladką. Najważniejsze pytanie, co to będzie ? Dlaczego Tusk nie bierze go w swoją obronę ? A Bieńkowska, Huebner ? Co one robią w tej zakichanej Brukseli ? Gdzie jest Budka !!???!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.11.2020 r., godz. 18.08
Duża liczba zgonów chorych na covid 19 w ostatnich dniach to niewątpliwa „zasługa” lewackich bojówkarzy, głównie radykalnych feministycznych idiotek wzywających miesiąc temu, w środku pandemii do protestów i organizujących manifestacje. A także wspierających ich polityków ( Tusk, Budka, Czarzasty, Hołownia) i licznych kompletnie zdebilałych celebrytów. Z pewnością zgonów mogło być dużo mniej. Dla rewolucjonistów jednak ludzkie życie nie ma żadnego znaczenia. Liczą na to, że chaos doprowadzi do zwycięstwa rewolucji. Od czasów Sergieja Nieczajewa tzn. od ponad 150 lat nic się w tej sprawie nie zmieniło. Warto przeczytać powieść „Biesy” Fiodora Dostojewskiego. Jeden z bohaterów tej powieści to typowy „nieczajewowski” rewolucjonista. Towarzyszki Lempart i Suchanow niewątpliwie czerpią całymi garściami z takich wzorów.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2020 r., godz. 19.33
I do Nowaka ci sporo brakuje bohaterze 4 planu, a raczej statysto z wybujałym ego i małym tentego.
Nowak
Dodane przez Martez, w dniu 25.11.2020 r., godz. 22.18
Rzeczywiście panu Głowackiemu sporo brakuje do Nowaka. Szczególnie tego że Sławomir Nowak od sierpnia siedzi w areszcie a Pan Głowacki chodzi wolny. A ty Anonim to pewnie kolega Nowaka z aresztu obecny albo przyszły. Swoj swojego broni.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.11.2020 r., godz. 23.49
Sławomir Nowak chyba raczej jest na wikcie więziennym, bo przecież w paczkach z jedzeniem dostarczanych z zewnątrz może być trucizna. Także w ramach posiłków ma raczej więzienną marmoladkę zamiast ośmiorniczek. Żeby tylko się nie powiesił na nogawce od spodni, albo jak kasjer SLD, Ireneusz Sekuła nie strzelił sobie dwa razy w brzuch np. ze znalezionego na spacerniaku pistoletu.
do Głowackiego
Dodane przez zenek, w dniu 25.11.2020 r., godz. 23.51
...a z kogo ty czerpiesz wzory towarzyszu Głowacki? twoja pisanina z daleka pachnie Urbanem!
"silna" ta nasza ojczyzna
Dodane przez Ania, w dniu 26.11.2020 r., godz. 08.11
Mnie się już dawno ulało od tych potoków hipokryzji w Pana wydaniu. Na protestach kobiet dochodziło do zakażeń, a podczas uroczystości kościelnych nie? Zamaskowany bandyta z pałą metalową w łapie to wg Pana to obrońca porządku? Już widzę, jak Pana musiały cieszyć te przejawy silnego państwa. To jedno co się wam udało.  Ja nie aspiruję, by tu kogokolwiek przekonywać do swoich racji, te ma każdy własne, ale ta Pańska zajadłość, obrażanie, wulgaryzmy, agresja nawet mnie osobę na co dzień i spokojną prowokują do zabrania głosu i obnażenia tego szaleństwa, czy może już psychozy?.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2020 r., godz. 09.28
prokuratura genaralna Rosji zarządała od polskiego rządu stenogramu rozmowy braci, przed lądowaniem w Smoleńsku i raczej nie odpuści, bo jak nie legalnie to inaczej - rząd pisich tak pogubił się w kłamstwie i propagandzie o pandemii, że już nie wiedząc jak manipulować danymi, postanowił wszystko utajnić, w każdym razie stoki mają być otwarte, bo i Duda chce już wyjść z ukrycia - natomiast lokalnie, lokalny trybun utwierdza w przekonaniu, że strefy i sfery poniżej pasa są jak najbardziej w jego zainteresowniu, poza oczywiście odgrzewaniem starych kotletów i płowieniem się w bohaterstwie innych, nie zapominając wszakżeż o okraszaniu wszystkiego tzw. lewactwem, lewakami, lewaczkami itd., itd., przez co robi się nudnie....
Zenek Ania i lewacy
Dodane przez Martez, w dniu 26.11.2020 r., godz. 09.42
Jak ja się cieszę ze na tym forum jest np. Pan Głowacki który w sposób spokojny i merytoryczny punktuje was komuszki. A wy komuchy jak żuki gnojowe przewrócone na plecy nie mając co odpowiedzieć na prawdy wam objawione machanie swoimi nóżkami. I tylko to wam zostaje bo wpisy takie jak Zenka o czerpaniu z Urbana komunisty są bardzo dziwne jeśli tyczy się do Pana Marka a nawet nie dziwne tylko Zenek nie ma pojęcia co napisać bo zamknął mu pan gębę. Druga Ania napisała „ Ja nie aspiruję, by tu kogokolwiek przekonywać do swoich racji, te ma każdy własne, ale ta Pańska zajadłość, obrażanie, wulgaryzmy, agresja nawet mnie osobę na co dzień i spokojną prowokują do zabrania głosu i obnażenia tego szaleństwa, czy może już psychozy?.” której wpis kojarzy mi się z piórem Oli która również jak Ania bawi się w wyliczankę inwektyw pod Pana adresem nie popartych żadnym przykładem. Ale komuchy piszczą jak Pan pisze ale skomlą. Udało mi się osiągnąć sukces bo już się od Pana syna odczepili. Amen.
pały dobrej zmiany
Dodane przez Ania, w dniu 26.11.2020 r., godz. 10.28
Istotnie można odtrąbić sukces! Nikt, przynajmniej na razie nie pisze o nominatach dobrej zmiany z Wyszkowa. Szkoda, bo temat ciekawy jak nie dysponując kompetencjami, wiedzą, doświadczeniem, a jedynie koneksjami politycznymi dostać fuchę w instytucjach państwowych. O ""takie" Polskie "walczyliśta" kumie, no to Wam się udało. I, mimo że te przepychanki słowne niczego do sprawy nie wnoszą, to to, co najbardziej boli tych piewców "dojnej" zmiany i wstawania z kolan to to, że młodzież przejrzała ich intencje schowane pod wzniosłymi hasłami. Nie protesty w Warszawie was przeraziły, a te tłumy młodych ludzi protestujących  w Wyszkowie. I stąd ta piana na waszych ustach, stąd ta agresja i inwektywy. Szamotcie się dalej, a my już idziemy po was.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2020 r., godz. 10.53
A ja po raz kolejny bardzo proszę Pana Głowackiego o przytoczenie życiorysu i zasług Rajmunda Kaczyńskiego.
Ola i Rosja
Dodane przez Martez, w dniu 26.11.2020 r., godz. 10.55
Ola jaka to radość w twojej twórczości widać że twój kraj zwrócił się do Polski o rozmowę braci przed katastrofa jak piszesz. Jesteś dumna. Ale ty ponownie trollujesz a cała prawda jest taka. Niemalże 11 lat po tragedii smoleńskiej rosyjska prokuratura „przypomniała sobie” o śledztwie ws. katastrofy i właśnie zwróciła się do polskiego Ministerstwa Sprawiedliwości o stenogram rozmowy telefonicznej Lecha i Jarosława Kaczyńskich z 10 kwietnia 2010 r. Rosjanie oświadczyli, że powodem wniosku są „rozpowszechnione w mediach w Polsce nowe informacje”, a RIA Nowosti wymienia w tym kontekście wywiad byłego sędziego Wojciecha Łączewskiego dla „Gazety Wyborczej”. Tak się dziwnie składa, że rosyjska prokuratura mówi o swoim wniosku dzień po tym, jak radomska prokuratura postawiła warszawskiemu prokuratorowi Józefowi G. zarzut niedopełnienia obowiązków w prowadzonym przez niego śledztwie związanym z katastrofą smoleńską. Józef G. miał nie dokonać prawnokarnej oceny postępowania ówczesnego szefa Biura Ochrony Rządu Mariana Janickiego, związanego z ochroną dwóch wizyt w Rosji: 7 kwietnia 2010 r. premiera Donalda Tuska oraz 10 kwietnia 2010 r. prezydenta Lecha Kaczyńskiego z małżonką. Jak widać, rosyjska prokuratura inspiruje się publikacjami gazety Michnika, a całość obnaża cyniczną grę, którą od początku prowadzą zarówno Rosjanie, jak i media
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 26.11.2020 r., godz. 13.43
18 listopada tego roku pisi rząd, a personalnie vice premier od bezpieczeństwa nakazał rzucić wszystkie możliwe siły, łącznie z szeregami CBŚ, oraz dał wytyczne aby być bardziej brutalnym wobec pokojowo demonstrujących ludzi - prezes w tym czasie, ubrany w kamizelkę kuloodporną został przewieziony do ośrodka w Czerwonym Dworze, k. Łomży - gdzie jest obecnie, nie wiadomo, w każdym razie, jak widać bohaterem to ten pan nie jest i już to przeszło do historii

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl