Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 stycznia 2021 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda

Szkolili się, by walczyć z wirusem

(Zam: 02.11.2020 r., godz. 13.31)

Piątek 30 października był pierwszym dniem w dotychczasowej historii 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, kiedy wszyscy żołnierze otrzymali wezwania do natychmiastowego stawiennictwa w swoich pododdziałach.Już w czwartek po południu rozpoczęło się alarmowanie żołnierzy. Zgonie z wytycznymi dowództwa WOT, ze stawiennictwa zostali zwolnieni żołnierze zatrudnieni w systemie ochrony zdrowia, komunikacji miejskiej, transporcie międzynarodowym oraz druhowie OSP zaangażowani w działania przeciwkryzysowe. Łącznie do Brygad OT oprócz żołnierzy zaangażowanych już w operację, przybyło dodatkowo 19 503 żołnierzy, co stanowi 84% stanów osobowych.
Przez weekend żołnierze 5MBOT z Ciechanowa, Komorowa, Siedlec i Zegrza odbywali szkolenia ukierunkowane na nabycie kompetencji, które zostaną wykorzystane w działaniach przeciwkryzysowych. Są to szkolenia medyczne, przeciwepidemiologiczne, ale też topografii wojskowej na potrzeby zwiększonego zaangażowania w monitoring kwarantanny. Przeglądowi i uzupełnieniu poddano całe wyposażenie medyczne, w tym również to wydane żołnierzom OT do domu. Oprócz samych szkoleń opracowano plany służb i powołań żołnierzy do końca roku. Żołnierzom WOT w czasie weekendowego powołania zostało też wydanych do całodobowej dyspozycji niemal 2 000 plecaków medycznych. Otrzymali je ci żołnierze, którzy posiadają kompetencje co najmniej na poziomie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Zgodnie z poleceniem mają nimi dysponować w domu, pracy oraz w czasie innych czynności codziennych np. w szkole, sklepie oraz innych miejscach.
Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych jest blisko 250 żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obronny Terytorialnej. Główny wysiłek został skierowany do wsparcia służby zdrowia.
Żołnierzy z ciechanowskich pododdziałów można dziś spotkać m.in. w szpitalu w Żurominie, Płońsku i Warszawie, gdzie oprócz wykonywania pomiaru temperatury, pobierają wymazy. Terytorialsi pomagają także personelowi szpitala w Ciechanowie oraz wykonują prace administracyjne w przasnyskim i mławskim sanepidzie oraz w Departamencie Służby Zdrowia w Warszawie.
Terytorialsi z batalionu stacjonującego w Komorowie natomiast wspierają działanie punktów wymazowych w Ostrowi Mazowieckiej oraz Pułtusku, a także od niedawna rozpoczęli ponownie służby w DPS w Brańszczyku.
Do pobierania wymazów zostali również skierowani żołnierze 53 z Siedlec. Pobierają materiał do badań oraz wspierają administrację punktów wymazowych w szpitalu Siedlcach, Łosicach, Mińsku Mazowieckim, Sokołowie Podlaskim i Węgrowie. Można ich również spotkać w Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Siedlcach.
Żołnierze 54 batalionu z Zegrza natomiast wspierają szpital w Wołominie, gdzie oprócz pobierania wymazów są również zaangażowani w zabezpieczenie szeroko rozumianej logistyki szpitala, pomiar temperatury na wejściu do placówki czy prowadzenie tirażu. Zegrzyńskich terytorialsów można również spotkać w Specjalistycznej Przychodni Wojskowej i RWKL w Legionowie.
Do tej pory żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wykonali ponad 2600 wymazów na obecność koronawirusa,
Oprac. J.P.Komentarze

Dodane przez Jerzy, w dniu 04.11.2020 r., godz. 10.14
PiS won, nigdy więcej dranie was nie poprę. Działanie zgodnie z mafią międzynarodową. Chcecie wymordować Polaków na tzw żabę. Syndrom gotowanej żaby lub inaczej gotującej się żaby polega na tym, że wrzucona do gotującej się wody żaba momentalnie z niej wyskoczy. Jeżeli żabę włoży się do wody letniej i zacznie podgrzewać, jej czujność będzie uśpiona i w końcu żaba się ugotuje.
Dodane przez Adamski, w dniu 04.11.2020 r., godz. 13.59
Przepraszam za pis. Nigdy więcej! 1 listopada nie zapomnimy!
Dodane przez PiS nas niszczy!, w dniu 04.11.2020 r., godz. 14.14
Ci polityczni oszuści dla których jedynym prawdziwym celem jest władza nie uświadamiają sobie, że radykalizująca się i polaryzująca scena polityczna ich wyautuje. Chadecy omijający kościoły na kilometr, czy farbowani ludowcy będą musieli jasno się określić albo odejść w polityczny niebyt. Wyborcy właśnie odbywają intensywną polityczną edukację i na nowe kłamstwa nabrać się nie dadzą.
Dodane przez putin, w dniu 04.11.2020 r., godz. 17.53
PIS...TO JEDYNA POLSKA PARTIA... WYSZKOWIACY KOCHAMY TYLKO PIS............................................................
Dodane przez Romek, w dniu 04.11.2020 r., godz. 21.19
Pandemia jest bardzo groźna i dobrze, że rząd przygotowuje się do jej kolejnej odsłony w sposób poważny. Zaangażowanie wojska na tym etapie jest właściwym krokiem. Powyższe wpisy są natomiast próbą wprowadzenia absurdu do naszego myślenia. Ale nie można rezygnować z logicznego myślenia. To chyba oczywiste.
Dodane przez Aga M., w dniu 04.11.2020 r., godz. 21.44
Śmiechu warte. Daj sobie już spokój z tą pisowską żydowskim rządem. Ile można? Upadek widzą już chyba wszyscy. Jeszcze i na miskę ryżu zabraknie.
Dodane przez Janda, w dniu 05.11.2020 r., godz. 00.43
Jeżeli Biden wygra wybory to wkrótce rząd światowy z udziałem KPChin. I praca dla wybranych ( wyszczepionych ), za miskę soi. Zmodyfikowanej. A zawdzięczać to będziemy banksterom którzy przenieśli, z chęci zysku, produkcję do Chin, likwidując ją u siebie. Teraz Chiny stawiają warunki. Chcecie kupować u nas ? Płaćcie surowcami. A my dalej będziemy się rozwijać. Jedyna nadzieja odsunąć wariatów z PiS i wesprzeć Konfederację.
Putin 17.53 Romek 21.19
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2020 r., godz. 11.59
Myslenie wasze podobne do pacjentow oddz.specjalistycznych. A to schorzenie trudne do wyleczenia,rokowania nie optymistyczne.Zalozcie szmaty na twarze a madrych inaczej nie musicie udawac. Popierac rzad za to co robi,trzeba byc takimi jak wy,gdyz ludzie myslacy,majac godnosc i dume,ze sa POlakami,szanujacymi Konstytucje nigdy na oblude,klamstwa I falsz nie dadza sie przekupic.
Skandal,skandal
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2020 r., godz. 12.15
Zolnierze pobieraja wymazy na obecnosc koronawirusa!!!! A dlaczego nie naucza ich w kilku godzinnym szkoleniu przeprowadzenia zabiegow operacyjnych? Mysle,ze tak wyszkoleni dobrze zolnierze,powinni byc kierowani do pracy w rzdowych placowkach zdrowia oraz w sejmie. Byloby to z obopolnym zadowoleniem

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl