Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 marca 2021 r., imieniny Maryny, Tycjana

Sukcesy młodych sportowców z powiatu wyszkowskiego!

(Zam: 30.10.2020 r., godz. 14.01)

Rok 2020 zapisze się w pamięci wszystkich miłośników sportu jako rok wyjątkowo trudny – obostrzenia, odwołane rozgrywki, brak kibiców na trybunach i treningi przy bezwzględnym reżimie sanitarnym.Mimo wszystko, zarówno uczniowie szkół z powiatu wyszkowskiego, jak i ich trenerzy nie zrezygnowali z aktywności fizycznej i z uwzględnieniem wszelkich restrykcji oraz zasad bezpieczeństwa przystąpili do udziału w Powiatowych Igrzyskach Sportowych!

Jednym z pierwszych etapów szkolnych igrzysk jest udział w Powiatowych Igrzyskach Sportowych na poziomie powiatowym, które organizowane są przez Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Wyszkowie przy współpracy z gminami oraz szkołami podstawowymi i średnimi z terenu powiatu. Celem imprez jest promowanie zdrowego trybu życia, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji, propagowanie różnych form aktywności ruchowej, a także wyłonienie drużyn reprezentujących nasz powiat w dalszych etapach współzawodnictwa. W tym roku szkolnym z powodu epidemii niestety część zawodów została przełożona, część odwołana, a cała reszta została przeprowadzona z zachowaniem reżimu sanitarnego i bez udziału publiczności. Pomimo to reprezentacje szkół z powiatu wyszkowskiego mogą pochwalić się spektakularnymi osiągnięciami w szkolnej rywalizacji sportowej!
Wyszkowska młodzież po raz kolejny udowodniła, że w naszym powiecie doskonale wychowuje się młodych adeptów piłki nożnej, zarówno piłkarzy, jak i piłkarki. W rozgrywkach piłki nożnej aż trzy zespoły z naszego powiatu zajęły pierwsze miejsca w zawodach na szczeblu międzypowiatowym. Pierwszą ze zwycięskich drużyn jest reprezentacja zawodniczek klas 7 i 8 z SP nr 2 im Władysława Broniewskiego Wyszkowie, drugą są chłopcy z SP nr 1 im. Adama Mickiewicza w Wyszkowie w kategorii wiekowej klas 6 i młodszych trzecią zaś, reprezentacji tej samej szkoły ale z klas 7 i 8.
Olbrzymie sukcesy odnieśli również nasi biegacze, po zwycięstwach w sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu międzypowiatowym. Chłopcy i dziewczęta z SP nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie z klas 7 i 8 mieli przyjemność rywalizować w XXIII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej organizowanych w Siedlcach. Dziewczęta po wyczerpującym biegu zajęły 5. miejsce, z kolei chłopcom niewiele zabrakło do podium i po zaciętej walce zakończyli zawody na 4. miejscu. Podobna sytuacja miała miejsce w rywalizacji szkół średnich, gdzie po zwycięstwie w etapie międzypowiatowym męska reprezentacja I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie 19 października 2020 r. mierzyła się w Siedlcach z najlepszymi drużynami z naszego województwa zdobywając wicemistrzostwo Mazowsza. Jeszcze większy sukces udało się osiągnąć żeńskiej drużynie reprezentującej Zespół Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie którym, dzięki zwycięstwom najpierw na szczeblu miedzypowiatowym, a później wojewódzkim, udało się awansować do zawodów ogólnopolskich. Niestety z powodu pandemii kolejne etapy rywalizacji zostały czasowo wstrzymane.
Wszystkim zawodnikom i ich trenerom gratulujemy, że pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej znaleźli chęć do walki i rywalizacji! Mamy nadzieję, że to nie ostatnie sukcesy w ramach sportowej rywalizacji szkół z terenu naszego powiatu! Wierzymy, że po pokonaniu pandemii COVID 19 nasi młodzi sportowcy wrócą jeszcze silniejsi.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Wyszkowie
Foto: Samorząd Uczniowski I LO im. C.K.Norwida w Wyszkowie, M. Gąsiewski, Ł. SienkiewiczNapisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl