Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyKolejne wsparcie dla przedsiębiorców

(Zam: 13.10.2020 r., godz. 10.00)

14 października wystartuje kolejny nabór wniosków o dotacje płynnościowe z Unii Europejskiej dla mazowieckich przedsiębiorców.  • źródło: mazovia.pl
O dotacje płynnościowe będą mogły ubiegać się firmy prowadzące jako przeważającą działalność: transportową (PKD: 49.39.Z; 52.29.C), gastronomiczną (PKD: 56.21.Z; 56.29.Z; 56.10.B), działalność agencji reklamowych (PKD: 73.11.Z), fotograficzną (PKD: 74.20.Z), artystyczną i literacką (PKD: 90.03.Z), sportową (PKD: 93.11.Z; 93.12.Z; 93.13.Z; 93.19.Z), rozrywkową (PKD: 93.21.Z; 93.29.Z w tym: 93.29.A i 93.29.B) oraz drukarską (PKD: 18.12.Z). Co ważne, przeważająca działalność w jednym z tych obszarów musi być prowadzona przynajmniej od 31 grudnia 2019 roku.
Wsparcie skierowane zostanie tylko do firm, które w wyniku epidemii odnotowały spadek przychodów netto ze sprzedaży o co najmniej 50 procent. Pod uwagę będzie brana suma przychodów netto z czerwca, lipca i sierpnia 2020 roku w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku.
W przypadku, gdy wartość wszystkich pozytywnie ocenionych wniosków nie przekroczy puli dostępnych środków, dotacje uzyskają wszyscy przedsiębiorcy spełniający wymogi konkursu. W przypadku przekroczenia alokacji największe szanse na dofinansowanie będą miały firmy, które odnotowały najwyższy spadek przychodów. Dodatkowo, pod uwagę wzięte zostaną kryteria jak np. czas prowadzenia działalności gospodarczej oraz zatrudnianie więcej niż jednego pracownika. Kryteria te będą jednak zdecydowanie mniej punktowane niż spadek przychodów, aby dać pierwszeństwo firmom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji.
Dofinansowanie obejmie zaspokojenie bieżących, pilnych potrzeb przedsiębiorstwa przez maksymalnie 3 miesiące. Firmy będą mogły przeznaczyć dotacje na m.in.: wynagrodzenia pracowników, pokrycie zobowiązań publiczno-prywatnych, pokrycie zobowiązań handlowych, zaległych faktur, kosztów użytkowania infrastruktury czy zakupu towarów.
Wysokość wsparcia uzależniona będzie od liczby zatrudnionych pracowników na podstawie umowy o pracę. Osoba samozatrudniona może liczyć na maksymalnie ok. 23,5 tys. zł na 3 miesiące. W przypadku małych firm wsparcie może osiągnąć nawet ok. 164,7 tys. zł. Wsparcie zostanie przekazane w dwóch transzach - 60 proc. w formie zaliczki po podpisaniu umowy o dofinansowanie oraz 40 proc. jako refundacja po utrzymaniu działalności i zatrudnienia przez 3 miesiące.
Nabór wniosków o bezzwrotne dotacje płynnościowe rozpocznie się 14 października i potrwa do 21 października. Każdy z przedsiębiorców będzie mógł złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie. Wnioski przyjmowane będą wyłącznie w formie elektronicznej w systemie MEWA 2.0. Wniosek będzie należało wypełnić zgodnie z dołączoną do dokumentacji konkursowej instrukcją. Co ważne, do konkursu zakwalifikowane zostaną wyłącznie poprawnie podpisane i wysłane wnioski.
Kolejność złożenia wniosku nie będzie miała wpływu na możliwość uzyskania dofinansowania.
Wniosek będzie można podpisać za pomocą podpisu elektronicznego lub podpisu ePUAP a system umożliwi wcześniejsze jego sprawdzenie.
Szczegółowe informacje wraz z instrukcją wypełniania wniosku w systemie MEWA 2.0 opublikowane są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce „Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków”.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez anonim, w dniu 15.10.2020 r., godz. 10.17
A burmistrz to nie działa nic w sprawie ułatwień. Dlaczego jeszcze nie ma zniesienia opłat na płatnych parkingach w centrum, zamiast szukać automatów można szybko załatwić sprawę i tak z tego nie ma pieniędzy. A fontanna w centrum działa i roznosi wirus droga kropelkową? Dlaczego nie zwolniono jednego z dyrektorów WOSiR, Wiśniewskiego albo odkrycie towarzyskie burmistrza ? Co właściwie oni robią jak imprez prawie nie ma ? Dlaczego są nagrody dla dyrektora Siekierskiego, jak on tylko administrował przez wiele lat aż w końcu coś wybudował i nagle nagrody. Czy ktoś panuje nad PEC bo w/g mnie to strata pieniędzy na to pseudo- eko, dlaczego nie pomyslano nad innymi bardzie eko rozwiązaniami. Dlaczego nie ma geotermii, Uniejów czy Mszczonów śmieje się z Wyszkowa, że chcą zbierać chróst i palić tym w ciepłowni. Jak palenie gazem ma być nie ekologiczne, nie można palić w kominku drewnem, to jak będzie można palić biomasą drzewna w 2050 r. ? Może PiS porozmawia z ojcem dyrektorem jak to się robi.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl