Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaUcieczka na motocyklu

(Zam: 09.10.2020 r., godz. 10.52)

Do 3 lat więzienia grozi młodemu wyszkowianinowi, który chcąc uniknąć kontroli drogowej gwałtownie ruszył prosto na policjanta i uderzył w oznakowany radiowóz. W trakcie ucieczki zgubił telefon komórkowy oraz rękawiczki. Policjanci szybko namierzyli i zatrzymali uciekiniera.Do zdarzenia doszło w Wyszkowie. Policjanci ruchu drogowego patrolując ulice miasta zauważyli motocykl typu cross, który nie miał tablicy rejestracyjnej. Motocyklista najwyraźniej podejrzewał, że czeka go kontrola drogowa, bo zaparkował jednoślad między samochodami na parkingu przy jednej z ulic. Policjanci podjechali do siedzącego na crossie 20-latka i wydali mu polecenie pozostania w miejscu. Zatrzymali radiowóz w sposób uniemożliwiający mężczyźnie dalszą jazdę. Kiedy wysiedli z radiowozu motocyklista uruchomił swój pojazd, gwałtownie dodał gazu i ruszył prosto na jednego z funkcjonariuszy, potrącając go. Następnie uderzył w radiowóz i dalej uciekał jadąc chodnikiem i pasem zieleni.
Szybko okazało się, co jest powodem ucieczki. 20-latek nie ma prawa jazdy, a motocykl nie jest dopuszczony do ruchu (niezarejestrowany, bez ważnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC).
20-latek z Wyszkowa został przewieziony do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił mu zarzut wywierania wpływu na czynności służbowe funkcjonariusza Policji oraz naruszenie jego nietykalności cielesnej. Grozi mu do 3 lat więzienia. O losie mężczyzny zdecyduje sąd. Prokurator nałożył na niego dozór policyjny.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl