Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 stycznia 2021 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda

Radni skontrolowali inwestycje

(Zam: 08.10.2020 r., godz. 15.02)

Radni Rady Miejskiej w Wyszkowie zasiadający w komisji finansów i gospodarki odwiedzili tereny budów realizowanych na zlecenie samorządu.  • fot. Urząd Miejski w Wyszkowie
W komisji pracują Jan Abramczyk, Danuta Kukwa, Czesław Lach, Monika Bieżuńska, Bogdan Kuchta, Waldemar Paradowski i Radosław Biernacki. Ocenili zaawansowanie i jakość wykonania prac realizowanych w ramach rozbudowy alei Marszałka Józefa Piłsudskiego (na odcinku od ronda Nałęcz-Komornickiego do ul. gen. Wł. Sikorskiego), rozbudowy ul. Matejki, budowy kanalizacji sanitarnej w ul. Świętojańskiej wraz z przyległymi ulicami (Miętową, Modrą, Porannej Rosy, Chabrową, Ruczajową).
Rozbudowa alei Marszałka Józefa Piłsudskiego to inwestycja o wartości 4 270 897 zł z dofinansowaniem wynoszącym 2 787 210 zł. Roboty polegają na przebudowie sieci uzbrojeniowej (w tym sieci wodociągowej) i budowie nowych odcinków sieci, sieci kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, ronda i ciągów pieszych, położeniu nawierzchni bitumicznej. Planowane zakończenie realizacji zadania to maj 2021 roku. Według komisji, prace przebiegają zgodnie z planem, a ich jakość jest odpowiednia.
Rozbudowa ul. Matejki to zadanie, którego koszt wynosi 8 591 217 zł. Gmina Wyszków pozyskała na ten cel 6 090 911 zł dofinansowania. Główne roboty polegają na przebudowie jezdni głównej o długości 894 metrów, budowie sieci kanalizacji deszczowej i odcinka cieku Struga, a także przebudowie sieci elektroenergetycznej. Podczas kontroli komisja zwróciła uwagę na niewymienione słupy energetyczne przy ul. Matejki od skrzyżowania ul. Dworcowej do ul. Świętojańskiej. Naczelnik wydziału inwestycji i bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego Adam Mróz wyjaśnił, że nie wszystkie słupy zostały wymienione, ponieważ mieszkańcy nie wyrazili na to zgody (ze względu na koszty jakie mieliby ponieść). Komisję zaniepokoiła również obecność cieczy w kanale deszczowym przy braku opadów atmosferycznych (na skrzyżowaniu ulic Matejki, Świętojańskiej oraz Prostej).
Budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Świętojańskiej to koszt 93 490 zł. Zadanie ma być zrealizowane do końca października. Komisja nie wniosła uwag do realizacji inwestycji.
Urząd Miejski w Wyszkowie

  • fot. Urząd Miejski w Wyszkowie

Komentarze

Dodane przez ~(), w dniu 09.10.2020 r., godz. 16.44
a kto skontroluje radnych?
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 11.10.2020 r., godz. 20.25
Od kilkunastu lat piszę wnioski o postawienie kilku latarni dla bezpieczeństwie pieszych - radni to olewają wspólnie z burmistrzem.
Dodane przez ~(), w dniu 13.10.2020 r., godz. 06.20
postawili by te kilka latarni jak Ty byś im postawił suty obiadek tak jak to robią wszyscy wykonawcy na koniec inwestycji, tak to działa

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl