Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 czerwca 2023 r., imieniny Walerii, WalteraDwudziesta wymiana polsko-niemiecka

(Zam: 07.06.2011 r., godz. 11.48)

Dobiegła końca jubileuszowa, dwudziesta już polsko-niemiecka wymiana uczniów, w której wzięła udział młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie. Uroczyste zakończenie odbyło się w sali gimnastycznej norwidowskiego liceum we wtorek 31 maja.

Dwudziesta wymiana uczniów z niemieckiego liceum w Moorland i wyszkowskiego „ogólniaka” była okazją do zorganizowania uroczystego spotkania, na którym zjawili się przedstawiciele lokalnego samorządu, nauczyciele oraz uczniowie biorący udział w wymianie zarówno z Polski, jak i Niemiec, a także ich rodzice.

Starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski przypomniał o początkach wymiany. O czasach, kiedy demokracja w Polsce się dopiero tworzyła.

- Koncepcja, która została przyjęta przy wymianie, tzn. mieszkanie u rodzin, była bardzo owocna i dała wiele zarówno stronie niemieckiej, jak i polskiej. Po 20 latach mogę powiedzieć, że ta forma wymiany się sprawdziła, co widzę po uśmiechniętych minach obecnych uczniów – uznał starosta Pągowski.

Dyrektor I LO Władysław Klimaszewski podziękował organizatorom, którzy przez te wszystkie lata uczestniczyli w tworzeniu projektu: władzom miasta, w tym byłemu burmistrzowi Wyszkowa Janowi Malinowskiemu za czasów którego wymiana się rozpoczęła, Ewie Sienkiewicz, Ewie Dąbrowskiej, która przez pierwsze lata dbała o program wymiany, nauczycielom I LO – Teresie Grześkiewicz, Krystynie Rozwadowskiej, Agnieszce Bajkowskiej, Annie Mróz, Alicji Pałęckiej, Andrzejowi Mazurkowi, Wojciechowi Chacińskiemu, Ryszardowi Niteckiemu, Joannie Krzyszczak, Wiesławie Wróbel, Januszowi Kosińskiemu, Aldonie Klimaszewskiej, Joannie Sobańskiej-Jędrych i Helenie Paszel.

Słowa podziękowania skierowali obecni opiekunowie młodzieży niemieckiej – Heiner Kőneke i Erich Tellinghusen. Na zakończenie młodzież z obydwu państw zaśpiewała kilka znanych polskich piosenek.

M&M’s

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta