Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaRusza szkoła muzyczna

Ikona
(Zam: 07.06.2011 r., godz. 11.50)

Od września w Wyszkowie rusza społeczna szkoła muzyczna pierwszego stopnia, którą prowadzić będzie Ostrowskie Towarzystwo Inicjatyw Kulturalno-Oświatowych z Ostrowi Mazowieckiej.

Już dziś stowarzyszenie prowadzi w Zespole Szkół na osiedlu Polonez lekcje gitary. Od września dostępna będzie jednak pełna oferta towarzystwa. Młodzież od 7 do 16 roku życia będzie mogła uczyć się gry na fortepianie, gitarze, skrzypcach, instrumentach dętych (klarnet, waltornia, fagot, flet, trąbka), perkusyjnych, keyboardzie, a także śpiewu solowego.

Towarzystwo Inicjatyw Kulturalno-Oświatowych od 2004 r. prowadzi szkołę muzyczną w Ostrowi Mazowieckiej, do której uczęszcza obecnie sześćdziesięciu ośmiu uczniów. W jej wyszkowskim oddziale młode talenty kształcić będą nauczyciele z Wyszkowa, Ostrowi, Warszawy, Radzymina, Łomży. Towarzystwo w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi także teatr Scena Kotłownia, w którym dzieci i młodzież odbywają zajęcia z dykcji, recytacji, występują w przedstawieniach.

- Dzięki naszej ofercie młodym ludziom łatwiej będzie zdać do szkoły muzycznej drugiego stopnia, bo prócz gry uczymy m.in. teorii muzyki, czy kształtujemy słuch – przekonuje Krzysztof Swaczyna ze stowarzyszenia.

Jak mówi, motywacją dla uruchomienia szkoły muzycznej w naszym mieście był fakt, że taka placówka u nas do tej pory nie funkcjonowała.
Żeby dostać się do szkoły, trzeba będzie pozytywnie przejść egzamin kwalifikacyjny. Przyjęcia ruszą od września i będą prowadzone na bieżąco. W przypadku młodszych dzieci nauka trwać będzie sześć lat, natomiast młodzież od dziesiątego roku życia kształcić się będzie cztery lata. Prócz lekcji, szkoła organizuje także m.in. wyjazdy na koncerty do filharmonii, czy Żelazowej Woli.
Próbkę umiejętności podopiecznych placówki można było usłyszeć 25 maja w Zespole Szkół, gdzie podczas koncertu inauguracyjnego wystąpiła młodzież z Wyszkowa i Ostrowi Mazowieckiej. Występ dedykowano matkom z okazji ich święta. Zaznaczyć przy tym trzeba, że wielu wykonawców koncertu uczyło się do tej pory w ognisku muzycznym Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” – pobierając lekcje u Artura Miernickiego.

Wszelkie informacje na temat szkoły muzycznej można uzyskać pod numerem telefonu 502 391 038 lub osobiście w Zespole Szkół w soboty w godz. 8.00-15.00.

J.P.

Komentarze

Super !
Dodane przez Heh..., w dniu 26.03.2012 r., godz. 17.27
To dobry pomysł z tą szkołą, tym bardziej, że w Ostrowi jest na prawdę fajny poziom :) Pianistki, flecistki, gitarzyści ... - super wszyscy grają :)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl