Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraRodzinnie w parku

Ikona
(Zam: 07.06.2011 r., godz. 11.55)

W ostatnią niedzielę, 5 czerwca, w Parku Miejskim w Wyszkowie odbył się piknik rodzinny „Postaw na rodzinę”. Na przybyłych czekało wiele atrakcji, zarówno dzieci, jak dorośli mogli liczyć na dobrą rozrywkę.

Tego dnia park zamienił się w wielki plac zabaw, pogoda dopisała, w cieniu drzew nieopodal rzeki upał nie dokuczał, więc impreza była udana. Na przybyłych czekało wiele stoisk gastronomicznych i zabawkowych, chętni mogli wziąć udział w różnych konkursach i zabawach, prowadzonych przez Hipolita i klauna Ricarda. Odważni wspinali się na ściankę wspinaczkową, na szczycie której dzwonili specjalnym dzwonkiem, by oznajmić, że udało im się dotrzeć na samą górę. Amatorzy mocnych wrażeń mogli też skorzystać z kolejki linowej, do której musieli wspiąć się po sznurkowej drabince na wysokość około pięciu metrów. Młodsi wybierali basenik kulkowy ze zjeżdżalnią. Dla nich też przygotowano stoliki, przy których uczono je trudnej sztuki malowania na szkle. Na dzieci czekały również zabawki pompowane – m.in. boisko do gry w gigantyczne piłkarzyki i basen, w którym można było poruszać się wewnątrz balonu.
Piknik miał łączyć dobrą zabawę z promocją profilaktyki zdrowotnej, dlatego pojawiło się na nim stoisko „Wokół narodzin człowieka”, w którym przedstawiciele szpitala powiatowego, Centrum Położniczo-Ginekologicznego Gin-Medicus oraz Gimnedico mierzyli ciśnienie i poziom cukru. Odważni mogli skorzystać z pomiaru tkanki tłuszczowej, przeprowadzanego przez Centrum Odchudzania i Odżywiania w Wyszkowie. Podobnie jak na tych stoiskach, również na stoisku Sanepidu, można było otrzymać drobne upominki dla dzieci i ulotki informujące o zasadach zdrowego trybu życia.
W czasie pikniku można było wspomóc program stypendialny „Talenty Wyszkowa”, wykupując los na loterii fantowej, prowadzonej przez wyszkowski Ośrodek Pomocy Społecznej. Duży aplauz wzbudził występ tancerzy ze Szkoły Tańca „Image”: Pauliny Skurzewskiej, Łukasza Groszyka, Mileny Kowalczyk i Karola Jagielskiego. Na imprezie wręczone zostały nagrody, przyznane w dwóch konkursach: „Zachowaj trzeźwy umysł” i „Moja rodzina w obiektywie”. Impreza przyciągnęła wiele rodzin z dziećmi, wszyscy uczestnicy, niezależnie od wieku, dobrze się bawili. Organizatorzy pikniku mogą być z niego zadowoleni, mieszkańcy Wyszkowa oczekują na kolejny, równie udany.
E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl