Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Wspomnienie wojny

(Zam: 11.09.2020 r., godz. 09.54)

8 września w 81 rocznicę wkroczenia Niemców do Brańszczyka mieszkańcy gminy oddali hołd żołnierzom września 1939 roku, którzy stanęli w obronie Ojczyzny.Uroczystość odbyła się z udziałem wójta gminy Wiesława Przybylskiego, ks. dr Piotra Dębka, ks. dr Grzegorza Dębka, dyrektora Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Krzysztofa Beredy, dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brańszczyku pod opieką pedagog Joanny Suchenek, regionalisty Jana Szymanika. Uczestnicy złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie żołnierzy spoczywających na cmentarzu parafialnym w Brańszczyku. Ceremonię poprowadził dyrektor Krzysztof Bereda. Głos zabrali wójt gminy Wiesław Przybylski i Jan Szymanik. Kapłani przewodniczyli modlitwie w intencji poległych żołnierzy, ofiar wojny i spoczywających na cmentarzu. Na klarnecie zagrała Roksana Sówka z orkiestry „Darmanista”.
O godzinie 17.00 w kościele parafialnym w Brańszczyku została odprawiona msza święta, podczas której uczestnicy modlili się w intencji żołnierzy września. Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Brzeziński, homilię wygłosił ks. kan. Paweł Stachecki, w koncelebrze brał udział ks. Jacek Rowiński.
Rys historyczny wydarzeń z września 1939 roku przybliżył Jan Szymanik. Treść wystąpienia skupiała się na wydarzeniach dotyczących Brańszczyka i okolic, szczególnie bitwy stoczonej 9 września pod Nadkolem. Ks. kan. w homilii w sposób wymowny połączył złożony na ołtarzu Ojczyzny dar życia żołnierzy z darem życia Maryi, której Narodzenie obchodzimy 8 września. W uroczystośći samorząd gminny reprezentowała Radna Hanna Zagożdżon.
Org., źródło: branszczyk.pl
Źródło fot. branszczuk.pl/FB

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl