Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

FC Widelec triumfatorem turnieju

(Zam: 30.08.2020 r., godz. 19.56)

Stowarzyszenie BOCIAN KRiS 23 sierpnia na boisku w Brańszczyku zorganizowało Turniej Piłkarski o Puchar BOCIANA.

Jednodniowe rozgrywki przeprowadzone w systemie pucharowym rozpoczęły się o
godz. 10.00 i wzięło w nich udział 12 drużyn. Wśród zespołów nie zabrakło tych, które grają w Lidze Bociana, w związku z czym organizatorzy postanowili rozstawić w drabince pucharowej część z nich.
W pierwszym meczu niedzielnego turnieju w Brańszczyku pomiędzy Polczyn United i GreenBoys reprezentujący drugi ze wspomnianych zespołów Patryk Akier zdobył 8 bramek, czym zapewnił sobie koronę króla strzelców. Inną drużyną, która była dla wielu zaskoczeniem turnieju był zespół Słodkie Pszczółki, który wyeliminował w drugiej rundzie FC Ultimatum Wyszków. Słodkie Pszczółki zajęły ostatecznie czwarte miejsce, przegrywając w serii rzutów karnych z zespołem Wyszków FC. Organizatorzy oraz sędzia zawodów docenili postawę Jarosława Wyszyńskiego, który był reżyserem gry Pszczółek i został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.
W finale Turnieju Piłkarskiego o Puchar BOCIANA spotkały się drużyny Czarna (L) i Pascal FC Widelec. Drużyna Widelca od początku spotkania była lepsza i narzucała swój styl gry, kontrolowała finałowe starcie i wygrała je pewnie 2:0, a Piotr Wyszyński stojący w bramce tego zespoły otrzymał wyróżnienie w postaci statuetki dla najlepszego bramkarza turnieju.
Wszystkie drużyny, które zajęły miejsca na podium otrzymały puchary. Zawodnicy, którzy je wywalczyli otrzymali pamiątkowe medale. Ponadto najlepszy strzelec, bramkarz oraz zawodnik turnieju otrzymali pamiątkowe statuetki.
Stowarzyszenie BOCIAN KRiS w 2020 roku ze względu na sytuację epidemiologiczną postanowiło nie organizować Ligi Bociana. Turniej Piłkarski o Puchar BOCIANA był w tym roku jedyną imprezą piłkarską na boisku w Brańszczyku, który została zorganizowana przez stowarzyszenie. Na kolejne edycje rozgrywek musimy poczekać do przyszłych wakacji w nadziei, że sytuacja w naszym kraju ulegnie poprawie i pozwoli na spokojne rozegranie amatorskiej ligi.
Turniej Piłkarski o Puchar BOCIANA został zrealizowany w ramach zadania „Lato w Brańszczyku na sportowo i z kulturą, które zostało dofinansowane ze środków Programu Współpracy Gminy Brańszczyk z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020.