Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 maja 2024 r., imieniny Heleny, JuliiMobilne Zespoły Rekrutacyjne

(Zam: 19.08.2020 r., godz. 11.28)

W 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej zaczął działać nieetatowy Mobilny Zespół Rekrutacyjny.Mobilne Zespoły Rekrutacyjne powstały w 13 z 15 brygad OT i ich głównym zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów do służby wojskowej. Koncepcja stworzenia kilkuosobowych zespołów rekrutacyjnych w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Jeśli projekt się sprawdzi, liczba zespołów będzie powiększana.
Zadaniem zespołów jest dotarcie do zainteresowanych osób i zachęcenie ich do założenia munduru oraz sprawdzenia swoich sił w służbie, która z powodzeniem może być łączona z życiem zawodowym i prywatnym. Ważna jest bezpośrednia rozmowa i dzielenie się własnym doświadczeniem z zainteresowanymi ze swojej gminy czy powiatu. Rzetelna informacja z pierwszej ręki ma przekonać potencjalnego kandydata, że służba wojskowa to trafiony wybór.
Wszyscy rekruterzy w 5MBOT, to żołnierze terytorialnej służby wojskowej. Przeszli oni odpowiednie szkolenie, podczas którego poznali wymogi formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej, przepisy z zakresu ochrony danych osobowych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Ich zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów na terytorialsów np. podczas spotkań z uczniami szkół średnich lub członkami organizacji proobronnych. Z osobami zainteresowanymi będą się umawiać na spotkania, a następnie pomogą wypełnić wniosek o powołanie do wojska, odbiorą od kandydatów kopie niezbędnych dokumentów tożsamości i poświadczające zdobyte wykształcenie. Następnie te dokumenty, za pośrednictwem jednostek wojskowych, przekażą do wojskowych komend uzupełnień.
W strukturach 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej obecnie działają 3 Mobilne Zespoły Rekrutacyjne w rejonach odpowiedzialności 51, 52 i 53 batalionu lekkiej piechoty.
Zainteresowane służbą osoby z powiatu ostrowskiego, ostrołęckiego, wyszkowskiego, pułtuskiego, makowskiego i przasnyskiego proszone są o kontakt z przedstawicielami Mobilnego Zespołu Rekrutacyjnego 52 blp: st. szer. Grzegorz Wojciechowski, tel. 727-016-357, b.wojciechowski@ron.mil.pl/, kpr. Mariusz Kubeł, tel. 505-304-430, mariusz.kubel@wot.ron.mil.pl/
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.08.2020 r., godz. 12.58
Mało chętnych do maciorowiczowego Omonu?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta