Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaDni Wyszkowa 23-26 czerwca

Ikona
(Zam: 07.06.2011 r., godz. 11.59)

Wielki pokaz laserowy, multimedialna kompozycja światła, dźwięku i obrazu – taki będzie finał tegorocznych Dni Wyszkowa, które odbywać się będą od 23 do 26 czerwca.

W tym roku miasto wraca do formuły organizacji Dni Wyszkowa w czerwcu i zaprasza mieszkańców do udziału w Nocy Świętojańskiej. Imprezy odbywać się będą w długi weekend związany z przypadającym na 23 czerwca Bożym Ciałem. Organizatorzy mają nadzieję, że wolne dni umożliwią wyszkowianom i przyjezdnym aktywny udział w imprezie.

23 czerwca
Festiwal muzyki lat 60. i 70.

W programie Dni Wyszkowa po raz pierwszy jest organizowany od lat przez Klub 2012Andrzeja Rębowskiego XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”. Gmina Wyszków ufunduje dwie festiwalowe nagrody.
Początek imprezy o godzinie 17.00 w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

24 czerwca
Festiwal Kultury Ulicznej

Tańcem, muzyką i teatrem przywita wyszkowian 24 czerwca Festiwal Kultury Ulicznej. Od 16.00 na ulicy Gen. J. Sowińskiego rozpoczną się widowiska dla dzieci, bańki mydlane, balonowe zoo, szczudlarze, pokazy taneczne i wokalne, akrobacje rowerowe, pokazy tańce w kręgu, flamenco, jump style.
Wystąpi Kapela Wileńska. Wieczór zakończy teatr „Zmierzch uliczny”. Zaplanowano również prezentacje i pokazy twórczości ludowej, rękodzieła artystycznego. W sali widowiskowej WOK-u odbędą się popołudniowe warsztaty bębniarskie.

25 czerwca
Dni Morza

Liga Morska i Rzeczna organizuje Dni Morza. Rozpoczną się 25 czerwca mszą świętą w kościele św. Idziego. Złożone zostaną wieńce i kwiaty przed tablicą poległych marynarzy. Ze specjalnym koncertem wystąpi Orkiestra Ligi Morskiej i Rzecznej.

I Bieg Świętojański
W sobotę, 25 czerwca rozegrany zostanie I Bieg Świętojański o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Wydarzenie odbędzie się w parku miejskim, rozegrane będzie na dystansach: 3 km (bieg otwarty dla zawodników do 16 lat, start o godz. 17.00) oraz 10 km (bieg otwarty dla wszystkich chętnych, start o godz. 17.30). Miejsca startu oraz mety zlokalizowane będą w pobliżu parkowej górki.
Impreza rozpocznie się o godz. 15.00. Około godz. 19.00 planowane jest ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, zaplanowane jest także losowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników biegu.
Regulamin I Biegu Świętojańskiego oraz wzór zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej www.wosir.pl

26 czerwca
Noc Świętojańska

Wydarzenie odbędzie się na skwerze Jana Pawła II w Wyszkowie. Artystyczne atrakcje utrzymane będą w folkowym klimacie. Wystąpią: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Wyszków”, Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”, przewidziano blok folklorystyczny w wykonaniu lokalnych zespołów śpiewaczych. Zaprezentuje się folkowa grupa „Redlin” oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP. Gwiazdą Nocy Świętojańskiej będzie zespół Barvinok z Winnicy na Ukrainie, który od lat współpracuje rewią dziecięcą Sylaba. Ostatni raz gościł w Wyszkowie dziesięć lat temu. Podczas Nocy Świętojańskiej Barvinok wystąpi wspólnie z Sylabą. Zaprezentują się także nasze rodzime talenty artystyczne – laureaci konkursu „Supertalent Wyszków 2011”,.
Wyjątkowe święto zakończy się puszczaniem wianków oraz spływem kajakowym z pochodniami, a na finał wielkim pokazem laserowym. Firma Visual Sensation, która go przygotowuje, kilka tygodni temu uczestniczyła w oficjalnym otwarciu Multimedialnego Parku Fontann w Warszawie. Brała też udział w otwarciu w Poznaniu pierwszego stadionu na EURO 2012 w Polsce.
J.P.

Komentarze

impreza
Dodane przez observer, w dniu 08.06.2011 r., godz. 07.39
Ok. Mniejsza o program i sens takiej imprezy. Ale gdyby pieniądze z umorzonych podatków przeznaczyć na organizację takiej imprezy to mielibyśmy imprezę na skalę krajową a nie na powiatową. To byłaby dopiero promocja. No ale cóż. Jest inaczej. Szkoda. Kolejna porażka i brak wyobraźni lokalnych władz. :-(
Dodane przez traj, w dniu 09.06.2011 r., godz. 12.02
Tak naprawdę z tych kilku dni wystarczyłoby zrobić 1 - 24 czerwca - Festiwal Kultury Ulicznej. Jedynie sensownie się zapowiada. Można byłoby zakończyć go częścią programu z ostatniego dnia. Ten 25 to całkowicie bez sensu. Dni Wyszkowa czy Dni Morza? Ludzie promocję miasta robi się konsekwentnie. A nie później wychodzą jakieś takie kwiatki przy kożuchu.
ciuciubabka
Dodane przez Stefan, w dniu 09.06.2011 r., godz. 21.36
Dni Wyszkowa? Wskrzeszanie trupa! Wrzesień, sierpień teraz czerwiec. Tak wyglada budowanie marki imprezy. Kicz i szmira, mydło i powidło i taniec w kręgu... Katastrofa! Społemowska estetyka, zakalec - dziecko starej, zgorzkniałej panny!!! Za ile te wszystkie eksperymenty ? Ludzdzie brakuje powietrza temu miastu. Przewietrzyć te towarzystwo orgazmizatorów!
Dodane przez k, w dniu 10.06.2011 r., godz. 07.15
moglby byc jeszcze jakis koncert na stadionie mialo" hej "przyjechac i cos cicho
noc swietojanska 26 czerwca????
Dodane przez MAKS, w dniu 13.06.2011 r., godz. 17.10
dlaczego nie w wigilię Jana 23.06.??? Dn 27.06 trzeba isc do pracy wiec jak swietowac dn 26 czerwca? Mało rozsądnie jakby nie mozna bylo imprez zamknac w dniach 23, 24 i 25 czerwca.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl