Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Ciechanów ,,rozstrzelany”

(Zam: 31.05.2011 r., godz. 11.18)

Kolejne wysokie zwycięstwo w lidze odniósł zespół Bugu Wyszków. Tym razem podopieczni trenera Andrzeja Prawdy rozgromili na wyjeździe MKS Ciechanów 7:2.

Mecz ostatniej kolejki rozgrywek grupy północnej IV ligi został rozegrany w sobotę 28 maja w Ciechanowie. Początek należał zdecydowanie do gości, którzy szybko objęli prowadzenie. W 6. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego skuteczną główką wykończył Daniel Pruszkowski i było 1:0. Piłkarze MKS-u próbowali szybko odpowiedzieć, przeprowadzając dwie groźne akcje, ostatecznie spełzły one jednak na niczym. Swoją szansę ponownie wykorzystał zaś Bug. Kwadrans od rozpoczęcia spotkania, ładnym strzałem zza pola karnego na 2:0 podwyższył Adrian Rowicki. Kilka minut później bliski szczęścia był Michał Herman, jednak trafił w słupek. W 30. minucie padła trzecia bramka dla Bugu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Łukasz Kowalczyk, który wykorzystał podanie Łukasza Szali. Po zdobyciu trzeciego gola wyszkowianie nieco zwolnili tempo gry. Wykorzystali to gospodarze, którzy w 38. minucie zdobyli swoją pierwszą bramkę, a w doliczonym czasie gry uzyskali trafienie kontaktowe. Pierwsza połowa zakończyła się 3:2 na korzyść Bugu.

W pierwszych minutach drugiej odsłony wyraźnie ,,przycisnęli” gospodarze. Dwukrotnie dobrze w bramce interweniował Dariusz Matusiak. Impas w grze wyszkowskiej drużyny przełamał swoją bramką Alan Wróbel. Obrońca Bugu uderzył piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a ta wpadła po rękach interweniującego bramkarza do siatki. W 80. minucie było już 5:2. Świetną akcję przeprowadził Krzysztof Krzywicki, podał do Dariusza Papierza, a ten głową skierował piłkę do pustej bramki. Najładniejsze trafienie spotkania zaliczył na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Herman. Wyszkowianin przelobował bramkarza strzałem zza pola karnego. Ostatecznie wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Kowalczyk, wykorzystując kolejną, świetną asystę Krzywickiego. Chwilę później arbiter główny zakończył mecz. Bug Wyszków pokonał MKS Ciechanów 7:2.

MKS Ciechanów – Bug Wyszków 2:7 (2:3)

Bramki dla Bugu: D. Pruszkowski 7., A. Rowicki 15., Ł. Kowalczyk 30., 90+1.,A. Wróbel 64., D. Papierz 80., M. Herman 87.

Bug: D. Matusiak, Sz. Chalski, W. Woźniak, D. Pruszkowski (82. – D. Jarczak), A. Wróbel (84. – M. Wajdzik), K. Krzywicki, Ł. Szala (70. – D. Papierz), M. Herman, M. Biernacki, Ł. Kowalczyk, A. Rowicki (88. – J. Rejnuś).

Kolejnym rywalem ligowym wyszkowskiej drużyny będzie Huragan Wołomin. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 4 czerwca o godzinie 15.00 na stadionie WOSiR w Wyszkowie.

Tęcza 34 Płońsk – MKS Przasnysz 0:2
Wisła II Płock – Kryształ Glinojeck 2:0
Mławianka Mława – Iskra Krasne 2:0
Hutnik Warszawa – Kasztelan Sierpc 5:1
Victoria Sulejówek – Korona Ostrołęka 0:0
Marcovia 2000 Marki – Nadnarwianka Pułtusk 2:1
Huragan Wołomin – Wkra Żuromin 4:0

1. Hutnik Warszawa 69 76-18