Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 sierpnia 2020 r., imieniny Cypriana, Emiliana

100 tys. zł na wóz strażacki dla OSP Zabrodzie

(Zam: 20.07.2020 r., godz. 09.43)

Jednostka będzie mogła wykorzystać pieniądze na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z napędem 4x4.- To jedno z wielu działań, jakie podejmujemy, by pomagać strażakom ochotnikom. Mamy świadomość, że nasze wsparcie jest dla wielu samorządów jedyną szansą na doposażenie jednostek OSP w nowoczesne samochody czy specjalistyczny sprzęt - podkreśla marszałek Adam Struzik. - Tego typu inwestycje są niestety bardzo kosztowne, a w budżetach samorządów często brakuje na nie funduszy. Nasza decyzja to odpowiedź na osłabione z powodu epidemii budżety gmin i miast – dodaje.
Według marszałka, w ciągu ostatnich kilkunastu lat samorząd mazowiecki na wsparcie jednostek OSP przeznaczył blisko 117 mln zł.
Prócz OSP w Zabrodziu, pieniądze otrzyma 65 jednostek z Mazowsza (po 100 tys. zł na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych). W sumie na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył 6,6 mln zł.
Wsparcie samorządu województwa mazowieckiego jest jednym z elementów tzw. montażu finansowego, który pozwala OSP zakupić samochody ratowniczo-gaśnicze. Uwzględnia on m.in. środki z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej z przeznaczeniem na fundusz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, ministra spraw wewnętrznych i administracji, zakładów ubezpieczeń czy też środków samorządowych oraz jednostek OSP.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji Urzędu Marszałkowskiego

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 20.07.2020 r., godz. 18.22
Ja bym im nie dawał. Niech PIS im da jak tak pięknie na niego głosowali. A już na pewno w tych powyborczych okolicznościach wstydził bym się wziąć.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.07.2020 r., godz. 12.23
Bierzecie od PSL? Nie bierzcie. Piszcie petycję niech cofną przyznane 100 tyś.Czekajcie aż wam Duda da.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl