Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraDzieckiem być

(Zam: 31.05.2011 r., godz. 11.22)

Dzień Dziecka jest dla dorosłych dobrą okazją, aby pomyśleć o swoim dzieciństwie, jakie było, jak je wspominamy. Dorosłych, którzy na co dzień troszczą się o dzieci w różny sposób, poprosiliśmy o krótkie wspomnienia i złożenie życzeń tym, dla których Dzień Dziecka jest teraźniejszością, dla mniejszych i większych „skarbów” i „milusińskich”.

Mieczysław Pękul – wójt gminy Brańszczyk
Dzieciństwo wspominam jako czas niepowtarzalny. Można powiedzieć, że magiczny, którego, niestety, możemy doświadczyć tylko raz, a jego piękno i znaczenie rośnie w nas z upływem lat. Czas niepowtarzalny, bo nie możemy poza wspomnieniami do niego powrócić, tamta rzeczywistość, w której uczestniczyliśmy jako dzieci istnieje tylko w nas. Dzisiaj na pewno świat jest równie piękny, ale zupełnie inny.
Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzę beztroski i uśmiechu. Uśmiechu, który jest wyrazem szczęścia, aby gościł na twarzach naszych dzieci nie tylko 1 czerwca, ale cały okrągły rok.

Ks. Paweł Stachecki – proboszcz parafii Brańszczyk
Moje dzieciństwo to mamusia, drewniany dom z jedną izbą, gdzie wszyscy spędzali razem wiele godzin, bez telewizji i radia, gdzie uczyliśmy się człowieczeństwa, gdzie można się wypłakać, bo kolano stłuczone, gdzie można było przynieść porażki. A przed domem – grusza.
Wszystkim dzieciom w dniu ich święta życzę domu.

Beata Pieńkos – przewodnicząca Rady Gminy Brańszczyk:
Dzieciństwo to najczęściej beztroskie lata, spędzone w domu z rodzicami. Dowiadujemy się o tym dopiero w dorosłości.

W Dniu Dziecka wszystkim dzieciom życzę odkrywania w sobie zdolności i talentów oraz czerpania z nich radości. Pomogą one w dorosłości być wartościowym i szczęśliwym człowiekiem.

Elżbieta Mikołajewska – radna gminy Brańszczyk
Dzieciństwo to swoboda, gwar dzieci, granie w różne gry, lody nakładane łyżkami z bańki. To chodzenie 7 km pieszo do kościoła. Teraz nie ma takiego wolnego dzieciństwa, a chciałabym do niego wrócić.
Dzieciom życzę, aby się w ich życiu powtórzyła się moja historia, żeby pęd życia, cywilizacja nie pochłonęły ich. Aby zbyt wcześnie nie dojrzewały, bo przez to nie mają dzieciństwa.

Elżbieta Piórkowska – dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku
Moje dzieciństwo to ... zapach i smak kompotu rabarbarowego, pieczonego, sobotniego ciasta, a także pastowanej podłogi. To rodzinne wczasy w Jastrzębiej Górze i podróż super wspaniałą „Syrenką” oraz zorganizowane kolonie w różnych częściach Polski.
Dzieciom w Dniu Dziecka życzę takiego dzieciństwa, jak ja miałam: rodzinnego, bezpiecznego oraz spełnienia marzeń – bo jest to możliwe, jeśli tylko chcemy.

Barbara Wiśniewska – dyrektor PSP w Białymbłocie
Dzieciństwo zapisałam w pamięci jako cudowny czas różnorodnych gier i zabaw rekreacyjnych. Kojarzy mi się z niepowtarzalnymi zapachami: bzu, truskawek, kwitnącej lipy.
Najlepsze życzenia:
Marzeń spełnienia – tych małych i dużych;
Inicjatywy i twórczego działania;

Łez szczęścia i pomyślności;
Odwagi w pokonywaniu trudności;
Śmiałości, która przyniesie akceptację i radość;
Cudownych przeżyć moc;
I słoneczka w sercu na każdy dzień i noc.

Zbigniew Gałązka – dyrektor ZPO w Porębie
Dzieciństwo to ciepło kochającej się rodziny, czas beztroski, wspaniałych zabaw. To przedszkole i szkoła podstawowa, moje miejsce zamieszkania daleko stąd, inne zwyczaje i tradycje. Dzieciństwo to także coroczne wyjazdy do babci na wieś, wakacje z kuzynami, szalone pomysły, poznawanie innego życia.
Życzę wszystkim dzieciom, aby ten dzień trwał cały rok. Aby koledzy byli wspaniałymi kumplami, nauczyciele ok, rodzice mieli zawsze dla was czas, abyście były radosne i szczęśliwe, a dzieciństwo pozostało dla was pięknym wspomnieniem.

Daria Galant – powieściopisarka
Dzieciństwo to ...świat wyobraźni, marzeń. Lekkość bytu i poczucie, że wszystko jest możliwe, a w lesie, na który wychodziły okna mojego domu, jest ukryte miasto. Tylko ja je widzę, gdy spaceruję po lesie z rodzicami. Innym ukazują się tylko drzewa.
Dzieciom życzę jak najmniej telewizji, a jak najwięcej zabawy wśród grona przyjaciół. Bez agresji, za to z inwencją twórczą. Życzę, abyście cieszyły się tym, że jesteście dziećmi. I nigdy nie zapomniały w dorosłym życiu, że dziećmi byłyście.

Dorota Kania – wychowawca przedszkola w Brańszczyku
Moje dzieciństwo to zapach nowych podręczników do szkoły. Rodzice zawsze kupowali mi je w połowie sierpnia, a ja całymi dniami oglądałam obrazki, czytałam i układałam. Zapach nie ulatnia się szybko, a wspomnienia zostają na zawsze.
Życzenia
„Kwiatki mają płatki, a tęcza kolory,
Nasza miłość do Was ma więc różne wzory.
W dzień Waszego święta mocno przysięgamy
Rozdawać uśmiechy od taty i mamy.
I dodajmy jeszcze, że będziemy grzeczni:
Rzadko pochmurni, a często słoneczni.
Uśmiech od uśmiechu niech się dziś rozgrzeje,
Miejmy wielkie serca
i WIELKIE NADZIEJE”

zebrała D.L.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl