Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 stycznia 2023 r., imieniny Franciszka, ZdzisławaCo będzie w drugiej turze?

(Zam: 23.06.2020 r., godz. 08.11)

Na tydzień przed pierwszą turą wyborów prezydenckich jest prawie pewne, że wybory rozstrzygną się dopiero w drugiej.

Pogląd marszałka Grodzkiego, który wieszczy zwycięstwo Rafała Trzaskowskiego w pierwszym terminie wyborów prezydenckich jest po prostu groteskowy (podobnie jak większość jego wystąpień ), ponieważ Trzaskowski po katastrofie z Kidawą - Błońską odzyskał jedynie poziom poparcia dla PO, tzn. dwadzieścia kilka procent. Zapowiedź, z kolei marszałka Karczewskiego, zwycięstwa Andrzeja Dudy w pierwszej turze uważam za przesadny optymizm. W najbliższym czasie wszyscy interesujący się sprawami publicznymi będą mieli do czynienia z huśtawką nastrojów. Nie ulega wątpliwości, że sztaby wyborcze na końcówkę kampanii przygotowały różne emocjonujące wydarzenia i wystąpienia.
Sytuacja obozu rządzącego i prezydenta Dudy, wywodzącego się z Prawa i Sprawiedliwości jest zasadniczo inna niż przed 5 laty. Generalnie zdany test z rządzenia i znacząca realizacja programu wyborczego jest faktem. Działania zarówno na polu międzynarodowym, jak i wewnętrznym – wzmocnienie współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, bezpieczeństwo militarne i energetyczne, wsparcie polskich rodzin, obniżenie wieku emerytalnego, skuteczne działania, chroniące Polaków przed pandemią i szybko wprowadzone, dość dobrze działające tarcze antykryzysowe pokazały, że ten polityczny wariant, który wybrali Polacy w minionych 5 latach jest dobry dla naszej ojczyzny. Rafał Trzaskowski został głównym kontrkandydatem urzędującego prezydenta. Elektorat PO, pomimo potężnych zawirowań i niepewności spowodowanej słabością kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej oraz postulatem bojkotu wyborów zdecydował się jednak zaufać nowemu kandydatowi tej partii. I to pomimo jego rzucających się w oczy i dość oczywistych słabości. Są nimi mocny przechył na lewo i coraz bardziej widoczny brak wiarygodności. Robert Biedroń, kandydat Lewicy, słaby od samego początku, po wejściu do gry Rafała Trzaskowskiego może pożegnać się z dobrym wynikiem ze względu na bardzo podobny profil ideowy obu panów. Swoją drogą szybkość, z jaką PO z formacji uchodzącej za konserwatywno – liberalną przekształciła się w lewicowo-liberalną jest zdumiewająca. Dokonało się to w ostatnich kilku latach, choć pierwsze jaskółki takiej zmiany widoczne były już ok 10 lat temu. Po odzyskaniu poparcia przez kandydata PO-KO radykalnie stracił Władysław Kosiniak – Kamysz i nic nie wskazuje na to, żeby mogło się to zmienić. Partia ta nigdy w najnowszej historii nie odgrywała większego znaczenia w wyborach prezydenckich i chyba się to potwierdzi w tym roku, ale liderzy tego ugrupowania długo jeszcze będą sobie pluć w brodę, że współdziałali w zablokowaniu wyborów w terminie 10 maja. Wówczas bowiem Władysław Kosiniak- Kamysz miał dużą szansę być opozycyjnym liderem. Dość dobrze trzymają się Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak i obaj mają szansę na wynik w granicach 8-10 %. Jeżeli nie dojdzie do gwałtownych zawirowań na scenie politycznej w drugiej turze znajdą się Andrzej Duda, wygrywający pierwszą ze znaczna przewagą nad pozostałymi i Rafał Trzaskowski z wynikiem na poziomie 25-28 %. Zyskują na znaczeniu analizy zachowań elektoratów w drugiej turze. Nikt nie ma wątpliwości, co uczyni elektorat Biedronia. Prawie w całości zagłosuje na Trzaskowskiego. Z pozostałymi jest jednak spory problem. Osobiście sądzę, że duża część osób popierających Hołownię nie podejdzie w ogóle do kolejnego głosowania ze względu na niechęć do partyjniactwa. Reszta w znaczącej części poprze Trzaskowskiego. Natomiast Polacy wspierający Kosiniaka-Kamysza i Bosaka w mojej ocenie w zdecydowanej większości w drugiej turze zagłosują na urzędującego dziś prezydenta, co powoduje, że jego reelekcja jest bardzo realna.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.06.2020 r., godz. 23.11
Głowacki, "twoje oceny" znamy nie od dziś i jakoś nijak nie przystawały nigdy do rzeczywistości. Dalibóg i takoż będzie i onegdaj.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 24.06.2020 r., godz. 20.05
Duduś wygra, owszem, ale w pierwszej turze. Że przerżnie drugą z Trzaskowskim pokazują wszystkie sondaże od paru tygodni. I tak mu dopomóż Bóg.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.06.2020 r., godz. 21.19
Nie karmić trolla Głowackiego.
Dodane przez anonim, w dniu 25.06.2020 r., godz. 01.30
Nie karmić trolla Głowackiego - dołączam się do apelu.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.06.2020 r., godz. 06.45
To ciekawe. Kolejny zrzut ścieków do Wisły w Warszawie. A gdzie Rafał Trzaskowski. Co robi ? Co mówi na ten temat ? Nic nie ma do powiedzenia. Może kiedyś wyjaśni. Może. Kiedyś. A dlaczego nie dziś ?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 25.06.2020 r., godz. 07.30
Duda nagle zmienił taktykę kampanii wyborczej, i zamiast ustawicznie powtarzać kłamstwa o niespełnionych wcześniejszych obietnicach, przyznaje, że oszukał frankowiczów - teraz, za pieniądze podatnika, zrobił sobie wycieczkę do Trumpa, który "szczerze" wyznał, że kocha Polskę - i jeden i drugi, bez szans na reelekcję, pogadali sobie o mydle i powidle, zjedli i pa, pa - tym czasem w Stanach wczoraj rekordowa liczba zakażeń 36 tys, u nas też nie lepiej, bo ok 300-500 każdej doby, śmiertelność średnio 20 osób - liczba osób bezrobotnych rośnie tu i tam, zasieki przed Białym Domem jak przed naszym Sejmem, ustawiczne protesty na ulicach też nas łączą - itd, itd - bez dwóch zdań dużo obu prezydentów łączy i deklaracja wzajemnej miłości na progu klęski obu panów jest im potrzebna - ważne! Duda dostał fotel do podpisywania
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 25.06.2020 r., godz. 07.38
Od ścieków i szamba to ty jesteś fachowcem. No i jeszcze podobno ekolog. Pomóż Trzaskowskiemu.
Rzep
Dodane przez Do Marka Eychlera, w dniu 25.06.2020 r., godz. 08.46
Marek Eychler , jesteś gorszy niż rzep w stosunku do Marka Głowackiego.Kiedy się z tego wyleczysz. Widocznie nie masz innych problemówi i znalazłeś w osobie Marka Głowackiego lekarstwo.
Dodane przez T.kapelusz, w dniu 25.06.2020 r., godz. 09.51
Echlej, trzoda chlewna dein Gebiet.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.06.2020 r., godz. 09.59
Z tymi ściekami to Tczaskoski przesadza, zatruje Wisłę do Gdańska. Co do naszego Dudusia to dołączył Donalda Trumpa do swojego komitetu honorowego poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy. Bardzo interesująca wizyta prezydenta Polski w USA i życzliwe przyjęcie. To zdjęcie jak prezydent Duda siedzi w fotelu i podpisuje porozumienie a prezydent supermocarstwa stoi i się przygląda REWELACJA.
Przyjaciele wspierają się wzajemnie.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.06.2020 r., godz. 10.17
Trump: Liczę na to, że mój przyjaciel pan prezydent Duda odniesie sukces w wyborach.
ojciec narodu anżej
Dodane przez Łukasz, w dniu 25.06.2020 r., godz. 11.36
To co tam na załatwiał nasz Anżej? Żeby potem nie było jak z tymi respiratorami. Może ktoś wytłumaczy ojcowi narodu jak i jego wielbicielom, że z Unii to dostajemy pieniądze, a USA to wydajemy pieniądze... Kapito? nadwiślańscy stratedzy...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 25.06.2020 r., godz. 13.40
Obaj odniosą taki sam "sukces". Amen
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.06.2020 r., godz. 05.22
Pani olu, Andrzej Duda nie zmienił taktyki, zmierza konsekwentnie do zwycięstwa. Ale dobrze, że pani weszła w sprawę zdjęcia prezydentów Dudy i Trumpa. Pokazuje to skalę manipulacji, jaką posługuje się opozycja. Trump stoi, Duda podpisuje dokumenty. Czyżby Trump był wasalem Dudy ? Oczywiście nie. Ale zdjęcie to jest najlepszym komentarzem do histerii, jaka zapanowała w totalitarnej opozycji, gdy sytuacja była odwrotna.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.06.2020 r., godz. 05.24
Bardzo dobre wiadomości zza oceanu. Wizyta Andrzeja Dudy w USA pokazuje przede wszystkim sukces całego układu politycznego, który mieliśmy w minionych kilku latach, tworzonego przez prezydenta Dudę i rząd zjednoczonej prawicy. Relacje Polski z USA są świetne, nasze bezpieczeństwo wzrasta, radykalnie rośnie współpraca gospodarcza, zapowiadane są nowe, potężne inwestycje, stajemy się coraz bardziej niezależni pod względem energetycznym. To pokazuje jak bardzo potrzebna jest konstruktywna współpraca miedzy rządem i prezydentem. Powinna być kontynuowana. Tymczasem zachowanie w tej sprawie wszystkich ważniejszych kontrkandydatów Andrzeja Dudy jest, mówiąc delikatnie, nie odpowiadające wadze spraw i mało poważne.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.06.2020 r., godz. 05.28
Nastąpiło poważne tąpnięcie Trzaskowskiego w sondażach Kantar i Ipsos. To efekt jego koszmarnych wpadek wizeronkowych, a z drugiej strony ofensywy i aktywności prezydenta Andrzeja Dudy i poważnej dyskusji na kluczowe tematy międzynarodowe, gospodarcze i o bezpieczeństwie po wizycie prezydenta Dudy w USA.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.06.2020 r., godz. 05.40
Rafał Trzaskowski nie ma szczęścia. Każdy wie, że zarówno w biznesie, jak i w polityce nie warto zadawać się z takimi gośćmi. Prowadzisz ważny projekt, a tu bach, twój partner nie ma szczęścia, nie dotrzymuje zobowiązań i jest klapa. Ale ważniejsze jest, że milczy, nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie, unika kontaktów. To jeszcze gorsze, bo jak twój partner szuka rozwiązań to przeważnie wychodzi się z problemów. Lepiej lub gorzej. Ale jak milczy, nie odpowiada to jest katastrofa. Tak, jak było z katastrofą Czajki. Problem był ukrywany, fekalie zalewały pół Polski i w końcu musiał go rozwiązać rząd zjednoczonej prawicy. No i mamy problem wiarygodności. W mojej ocenie najważniejszy dziś problem Rafała Trzaskowskiego. Tak jak jego poprzedniczka miała serię wpadek wizerunkowych i przejęzyczeń, tak Trzaskowski ma już w tej chwili całą serię wpadek z wiarygodnością. Pozostaje mu kluczyć, maskować się, udawać kogoś innego, nie przyznawać się do tego, co obiecywał będąc kandydatem na prezydenta stolicy lub, że był posłem w poprzedniej kadencji, nie pamiętać, że głosował za podwyższeniem wieku emerytalnego, omijać pytania w sprawie tzw. małżeństw homoseksualnych itp. itd. O tych problemach wiedzą już wszyscy w Polsce tak, jak wszyscy wiedzieli o wpadkach jego poprzedniczki, Małgorzaty Kidawy – Błońskiej. Jak zachowają się jego potencjalni wyborcy, a przynajmniej część z nich ? Na kogo przerzucą swoje głosy ?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.06.2020 r., godz. 08.47
A może nasz miejscowy Putrament odpowiedziałby na takie pytania : - gdzie są obiecane przez Dudę 5 lat temu kwoty wolne od podatku na poziomie 8000 zł?, gdzie są te darmowe leki? gdzie jest pomoc dla frankowiczów? no i gdzie jest WRAK? Tymi oto obietnicami, których nigdy nie spełnił Duda o piczy włos wygrał z Panem Prezydentem B. Komorowskim. No gdzie to jest panie Głowacki?
Dodane przez Anonim, w dniu 26.06.2020 r., godz. 09.42
Eychler a gdzie zobowiązania Trzaskowskiego ? Trzaskowski zbił termometr, zero programu, proponuje tylko krytykę PiS i wypalanie żelazem polityki PiS w tym transferów społecznych czy zmianie polityki zagraniczną. Na jaką nie wiadomo. Typowy produkt marketingowy jak burmistrz Wyszkowa Nowosiel, a jak problemy to siedzi cicho, może same się rozwiążą. Ja PROTESTUJĘ przeciwko agresji totalnej opozycji i obstrukcji stosowanej przez nią przez 5 lat. Te nowe 3 lata bez wyborów to dla zjednoczonej prawicy czas działania w trudnych czasach po pandemii pod okiem Andrzeja Dudy, który już nie musi się ograniczać, a dla opozycji to kubeł zimnej wody, żeby nie tylko sypali piach w tryby ale także zaprezentowali ciekawy program dla Polski.
Anżej mąż stanu
Dodane przez Edek, w dniu 26.06.2020 r., godz. 12.40
No nie ma szczęścia ten Anżej do klakierów. Tą infantylną propagandą chcecie zagadać prawdziwy obraz Dudy jako prezydenta? Już nawet dotychczas tempa propaganda w TVPiS nie działa. Naród zobaczył co to faktycznie znaczy dojna zmiana.
Wizyta Pana Prezydenta RP dr.Andrzeja Dudy,niesłychanie niewygodna dla totalniaków.
Dodane przez Leonidas, w dniu 26.06.2020 r., godz. 18.35
Witam,wizyta Pana Prezydenta dr.Andrzeja Dudy w USA stanowi bardzo dobry przykład aby pokazać co należy rozumieć pod pojęciem,,opozycja totalna''-jak kiedyś pojechał do USA ich prezydent Bull-Szogun,to choć by pojechał po to,aby prowadzić rozmowy o:szatkowaniu kapusty, przyrządzaniu bigosu i żeby Obama,lepiej pilnował swojej żony,to totalniacy utrzymywali że to była,,bardzo ważna wizyta i niezwykle potrzebna''.Natomiast jak pojechał prezydent z partii obecnie rządzącej,to jest dla,,opozycji totalnej''a)zupełnie nie potrzebna b) stanowi całkowity obciach ponieważ,,Ameryka to jest niesamowita wiocha'',a z taką nie warto utrzymywać kontaktów:).Biedaczek Trzaskowski udaje że nie wie,po co jest ta wizyta?,podczas gdy we wszystkich dziennikach,informowano że USA chce wycofać swoje wojska z Niemiec,gdyż ci nie płacą pieniędzy na owe wojsko,za to płacą Rosjanom a amerykańscy podatnicy,,mają ich przed nimi bronić'':).Cały Świat wie po co jest ta wizyta,tylko jeden Trzaskowski nie wie i żąda(nawet wystosował list w tejże sprawie),wręcz domaga się żeby Prezydent Duda,zechciał mu łaskawie wytłumaczyć,,po co on w ogóle pojechał do tej Ameryki?''he he he:).Nie mogę wyjść z podziwu dla tej niesamowitej,kwintesencji filozofii logiki,,totalnej opozycji'':).Według totalniaków Prezydent Duda jest w USA nieszanowany i nie popularny,w przeciwieństwie do Bulla-Szoguna. Natomiast w tym samym czasie,sam Radosław Sikorski,przyznaje że,,po to jedzie Andrzej Duda,żeby ratować tonącego Donalda Trumpa,ponieważ jak Amerykanie zobaczą Andrzeja Dudę,podającego rękę Trumpowi to wtedy na niego zagłosują'':),wniosek z tego taki że Prezydent Polski jest tutaj najważniejszy he he he:).Sądzę że najlepiej by było aby Trzaskowski zajął się np:problemem ponownie wypływających ścieków do Wisły,oczywiście on nie wie,ponieważ prowadzi kampanię wraz ze swoim sztabem wyborczym,ci z jego sztabu,chyba również nic o tym incydencie nie wiedzą że do ponownej awarii doszło,ale nie wymagajmy od,, szambelanta mistrza taśmy''Trzaskowskiego zbyt wiele,skoro on,,nie wie po co ta wizyta w USA?'' to w myśl zasady,co on w ogóle wie?.Czego należy się po nim spodziewać i oczekiwać?,skoro nawet na swojej szambelańskiej profesji się nie wyznaje.Pozdrawiam tępą totalną opozycję:).
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 26.06.2020 r., godz. 19.45
panie Głowacki, bardzo się pan pośpieszył z radością i korzyścią jakie przyniosła wycieczka Dudy za ocean - polecam zapoznać się z informacją dzisiejszą pani abasador USA i zejść na ziemię - zdjęcia z wizyty, i owszem bardzo udane, i to jest jedyny sukces, natomiast o Rafała Trzaskowskiego proszę się nie martwić, robi co trzeba i kiedy trzeba, a słupki poparcia idą w górę, mimo rzucanych od początki pod nogi kłód przez pisich kandydatowi PO - radzę również zainteresować się dalszym ciągiem historii słynnych już na świecie respiratorów kupowanych przez MZ od niejakiego handlarza bronią
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.06.2020 r., godz. 20.05
Program wyborczy to poważna sprawa. Pan Rafał Trzaskowski kandyduje na prezydenta Polski i go nie przedstawił przez kilka tygodni swojej kampanii. Kto by się tam przejmował takimi drobiazgami. Również w mediach, promujących kandydata, typu Gazeta Wyborcza, czy TVN nikt się takimi szczegółami nie zainteresował. Jednak politycy z innych opcji, a za nimi media niezależne zadawali takie pytania. Jak to, kandyduje, a nie ma programu ? Wczoraj, praktycznie na dzień przed ciszą wyborczą program został opublikowany. Pan Trzaskowski, a prawdopodobnie jakiś jego pijarowiec coś tam sklecił. Pozbierał trochę od PiSu, trochę od Hołowni, Kosiniaka czy innych. Na zasadzie kopiuj, wklej. Analitycy i politycy pokazują palcem, co skopiował. Do tego pełno oczywistych błędów, które teraz wszyscy wytykają. M.in. pan Trzaskowski proponuje w programie dla kultury przywrócenie możliwości odliczania 50 proc. kosztów uzyskania przychodu, bez górnego limitu. Boki zrywać ! To zostało już zrealizowane przez …. zjednoczoną prawicę i Andrzeja Dudę. Aż trudno sobie wyobrazić taki blamaż. To oczywiście obciąża Rafała Trzaskowskiego, który ma od dawna potężne problemy z wiarygodnością ale również całą tzw. Koalicję Obywatelską. Jak można tak traktować swoich wyborców ? Co się tam u nich dzieje ? Nie potrafią nawet napisać programu ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.06.2020 r., godz. 20.16
Szymon Hołownia ma nadzieję na pokonanie Trzaskowskiego w pierwszej turze. Ciekawe. Twierdzi, że są sondaże, które pokazują poparcie dla niego powyżej 20 %. Czyżby kandydat TVNu miał być czarnym koniem tych wyborów. ? Pokazały się niedawno i zostały opublikowane sondaże, które wysoko plasują jego formację, gdyby zdecydował się ją założyć. Kto więc wie, co będzie i czy przełoży się to na poparcie dla Hołowni w wyborach prezydenckich ? Cała PO-KO, czyli w praktyce PO z przybudówkami obawiają się, że Hołownia, popierany przecież przez Donalda Tuska i mający silne zaplecze biznesowo-medialne zagrozi Trzaskowskiemu. W szczególności w tej sytuacji, kiedy Rafał Trzaskowski ma ogromne problemy z wiarygodnością i opublikował żałosny, wyśmiewany przez wszystkich „program”, który jest zlepkiem hasełek, pełnym sprzeczności i błędów. Niewiele czasu było potrzeba, żeby Polacy przekonali się, że Trzaskowski to wydmuszka, produkt piarowo-marketingowy. Jakie to będzie miało konsekwencje dla wyniku wyborów ? Czy Hołownia rzeczywiście prześcignie Trzaskowskiego ? A może skorzystają na tej sytuacji również inni kandydaci – Biedroń, Kosiniak-Kamysz, Bosak, a nawet Andrzej Duda, a Hołownia jedynie lekko wzmocni swój wynik ? Ten drugi wariant wydaje mi się bardziej prawdopodobny.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 26.06.2020 r., godz. 21.59
dzisiaj prezydent Duda nie zachował się jak mąż ustanu, urzędująca głowa Polski, zamiast być tam i z tymi, którzy potracili dorobek życia z powodu ulew, zalew, podtopień i zostali z tym wszystkim sami, Duda zachował się jak karierowicz dążący za wszelką cenę do reelekci i jakby nigdy nic prowadził kampanię wyborczą, którą przecież najdłużej i najintensywniej od wielu miesięcy robi - co się takiedy więc stało - otóż do gry wszedł Rafał Trzaskowki, jedyny i realny przeciwnik Dudy - Duda ma się kogo bać...mamy dość!!! tuta i kot nie pomoże🐈
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 29.06.2020 r., godz. 20.20
Andrzej Duda otrzymał ok. 3 mln głosów więcej niż w pierwszej turze wyborów przed 5 laty. To pokazuje, że 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy Polacy ocenili pozytywnie. Nie przesądza to jednak o wyniku II tury. Podziały są bowiem bardzo silne. Należy spodziewać się ze strony obozu III RP wszystkiego, a przede wszystkim fali kłamstwa i manipulacji. Kandydat PO-KO będzie udawał kogoś innego, wypierał się słów, które niedawno powiedział, a jego zwolennicy będą udawać, że w to wierzą i przekonywać bardziej neutralnych wyborców, że to prawda. Niewykluczone są również prowokacje w stylu Tomasza Lisa, czy Kolendy-Zalewskiej, albo chamska agresja środowisk postkodziarskich.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 29.06.2020 r., godz. 20.24
Płocki dziennikarz zapytał dziś Rafała Trzaskowskiego o zrzut ścieków do Wisły. Jego odpowiedź była szokująca. Powiedział, że po to są te wybory, żeby nie było takich pytań. Stawianie niewygodnych pytań politykom Platformy Obywatelskiej jest zakazane. Przekonał się o tym również niedawno dziennikarz TVP, który interesował się poziomem realizacji programu wyborczego Rafała Trzaskowskiego, jako prezydenta stolicy. Zamiast odpowiedzi usłyszał groźby. Mamy taki model tolerancji wg. PO-KO.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 29.06.2020 r., godz. 20.38
Olbrzymi sukces Krzysztofa Bosaka to jego osobista zasługa. Od początku był dość wyważony i, co ważne, autentyczny. Wybór jego elektoratu w drugiej turze jest jednak zagadką z kilku powodów. Prawdopodobnie część nie pójdzie na drugą turę, albo odda pusty głos. Sądzę jednak, że spora ilość Polaków, która oddała na niego głos poprze w II turze Andrzeja Dudę, a w jeszcze większym stopniu wyborcy Władysława Kosiniaka – Kamysza. Inaczej będzie z osobami, które poparły Szymona Hołownię. Sądzę, ze wielu nie pójdzie do wyborów, ale większa część z tych, którzy pójdą poprze Trzaskowskiego. We wszystkich tych przypadkach istotne są proporcje, a te trudno niestety określić.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 29.06.2020 r., godz. 20.51
Bardzo optymistyczne są wyniki w naszym powiecie. Wyszkowianie i mieszkańcy sąsiednich gmin wybraliby prezydenta Dudę już w pierwszej turze. Rafał Trzaskowski sromotnie poległ. To miła konstatacja, że nie daliśmy się nabrać na manipulacje wilka w owczej skórze. Jest jednak teraz konieczna pełna mobilizacja zwolenników Andrzeja Dudy i całego obozu zjednoczonej prawicy, a także pozyskanie nowych wyborców. Nic nie jest przesądzone, a do zwycięstwa naszemu prezydentowi potrzebne jest utrzymanie poparcia Polaków z I tury plus blisko 1,2 miliona nowych głosów. To będzie bardzo trudne.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.06.2020 r., godz. 21.44
Potrzebna jest pełna mobilizacja złajdaczonej prawicy, krzyczy Głowacki. Zaciśnijcie zęby i wargi, no i pośladki oraz zwieracze przede wszystkim, bo się zes ... cie. I tak wam dopomóż Bóg.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.06.2020 r., godz. 05.46
Gdzie ci Kosiniak i Biedroń co tak obrażali na każdym kroku prezydenta Dudę, dostali po 2%. Oliwa sprawiedliwa,zawsze na wierzch wypływa. Obecny prezydent Andrzej Duda to dobry kandydat i przekonujmy swoje rodziny, idźmy i głosujmy na Andrzeja Dudę. Liberalnej Polsce żyje się bardzo dobrze w wielkich miastach i takim nie przeszkadza, że Trzaskowski, Dulkiewicz czy inni z PO czy PO-KO nie radzą sobie w zarządzaniu miastem. Raz tylko udało się, że prezydentem Warszawy był śp. Lech Kaczyński ale wtedy kryzys przechodził obóz liberalny za rządów Piskorskiego, liczne afery, które nie dało się ukryć. Mieszkańcy dużych miast licznie pójdą do wyborów. Rafał Trzaskowski to kandydat Platformy Obywatelskiej, która oprócz okrągłych słówek nic dla Polski nie zrobiła, teraz ten kandydat blokowałby rządy zjednoczonej prawicy, zamiast rozwijać, wychodzić z kryzysu covidowego Polacy przyglądaliby się chaosowi na szczytach władzy co uderzyłoby ich mocno po kieszeniach. Dlatego 3 lata spokojnej władzy, nie obędzie się pewnie bez incydentów, to 3 lata większego dobrobytu. ola i Eychler nie błaznujcie. Widziałem baner letnika warszawiaka, który rozwiesił na płocie swojej posesji. To jeszcze bardziej zachęciło miejscowych do głosowania na Dudę. Bo to fajny gość, ten nasz prezydent Duda.
Rafał Trzaskowski kandydat PO
Dodane przez Anonim, w dniu 30.06.2020 r., godz. 06.12
Według przecieków PR-owcy doradzali Rafałowi Trzaskowskiemu zmiękczenie przekazu. Sugerowali, żeby broń Boże nie dał się wpędzić w schemat antyklerykała – człowieka, który jest na bakier z Kościołem, tradycją i przeszłością, która jest droga dla większości Polaków. Teraz Rafał Trzaskowski dość nieudolnie, tak kwadratowo, odchodzi do tego swojego neoliberalnego wizerunku. Pod wpływem spin doktorów zdał sobie chyba sprawę, że trudno jest wygrać wybory jako radykalny antyklerykał i światopoglądowy ultraliberał w kraju, w którym większość Polaków ma poglądy, jeśli chodzi o gospodarkę i jeśli chodzi o sprawy obyczajowo-kulturowo-światopoglądowe, umiarkowane bądź wręcz konserwatywne. Rafał Trzaskowski uświadomił sobie, że nie wygra wyborów, jeśli będzie głosił poglądy, które zawsze głosił. Mówił wielokrotnie w przeszłości, że jest za in vitro, a np. polski Kościół jest przeciwko, chwalił się podpisaniem deklaracji „LGBT+”. Z kolei w styczniu 2019 r. mówił w wywiadzie dla red. Piaseckiego, że religia w szkołach się nie sprawdziła. Opowiadał też, że tak naprawdę wierzy w bezosobowego Boga żydowskiego filozofa Barucha Spinozy. I nagle te poglądy zaczęły go gonić, jak również „antypisizm” i „antykaczyzm”. Stwierdził zatem, że trzeba odejść od tych starych poglądów i zaczął przedstawiać nową wersję swoich poglądów. Jej kwintesencją jest chęć porównania jego wizyty w Zakopanem do wizyty w tym mieście Jana Pawła II w 1997 r. Wtedy papież zwracał uwagę na pewne wypaczenia okresu reform. Dlatego ta wizyta Trzaskowskiego i jej porównanie do wizyty papieża przez Marczułajtis z PO może być przeciwskuteczna. Wielu ludzi patrzy na to i traktuje to jak parodiowanie wizyty Jana Pawła II. Trzaskowskiemu nieudolnie także wychodzi udawanie że jest "przyjacielem " PiSu i władzy zjednoczonej prawicy z premierem Mateuszem Morawieckim i będzie z nimi współpracował. W tym kontekście zapowiedział powołanie „komisji wyrównania krzywd”: ".... Dla tych wszystkich, którzy zostali bezpodstawnie oskarżeni, wyrzuceni z pracy, którzy są dzisiaj straszeni piętnowani. Chce powiedzieć jeszcze jedno, że w tej komisji będzie instytucja świadka prezydenckiego dla wszystkich tych, którzy będą chcieli przyjść i powiedzieć o tym, co PiS wyprawia, o wszystkich aferach, o uwłaszczeniu się, że tam taka osoba zostanie wysłuchana i po prostu rozliczymy PiS z tego, co obiecywał ". Polityka miłości na czas kampanii.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.06.2020 r., godz. 06.37
Znacząco poważniejsze zadanie ma przed sobą jednak Rafał Trzaskowski, jeżeli marzy mu się wygrana po porażce w pierwszej turze. Odstęp między zwycięskim Andrzejem Dudą a nim jest ponad 13 punktów procentowych. Oznacza to, że musiałby zdobyć w drugim podejściu ok 4 mln nowych głosów. Przeszkodą jest jego radykalny, lewicowy radykalizm i brak wiarygodności. Pozostaje mu kluczenie, udawanie kogoś innego. Dziś akceptuje programy socjalne, kiedyś je ostro krytykował. Dziś nie pamięta, że niedawno głosował za obniżeniem wieku emerytalnego, omija szerokim łukiem pytania o realizację swojego programu jako prezydenta stolicy i tzw. małżeństwa homoseksualne. Dziś szuka wspólnych wartości nawet z przedstawicielami Konfederacji. Zawsze się jakiś czerwony kapturek nabierze na wilka w owczej skórze. Ale, czy w ten sposób uzbiera 4 mln. głosów ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.06.2020 r., godz. 06.46
Paraliż stolicy po ulewach. Mamy podobną sytuację jak z awarią Czajki. W tym przypadku wieloletnie zaniedbania rządzącej w stolicy Platformy Obywatelskiej doprowadziły do niewydolności instalacji burzowej. Rafał Trzaskowski znów nie ma szczęścia. Musi się tłumaczyć, kluczyć, nie odpowiadać na pytania, zmieniać temat, straszyć dziennikarzy, dopytujących się o przyczyny problemów. Staje z całą ostrością niewygodne dla Rafała Trzaskowskiego pytanie, czy jakość rządów, którą zaprezentował jako prezydent stolicy to jest to, czego potrzebują Polacy ?
Dodane przez oruid, w dniu 30.06.2020 r., godz. 16.34
Panie Marku. Jeśli Trzaskowski ma związek z paraliżem stolicy z powodu nienaturalnie obfitych opadów deszczu to co powiedzieć o władzy w województwie podkarpackim, w którym w zeszłym tygodniu była powódź. Przypomnę przy tym, utworzone w 2017 przez PiS Gospodarstwo Wodne Wody Polskie od 2018 roku do chwili obecnej wydało na zabezpieczenia przeciwpowodziowe 8 mln. złotych a na zakup prawie 200 samochodów ok. 17 mln. Jakoś nie narzekał Pan na działania tamtejszej władzy jak i rządowej agencji zajmującej się infrastrukturą wodną, przeciwpowodziową.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.06.2020 r., godz. 19.06
Anonimie, tych faktów potwierdzających brak wiarygodności Rafała Trzaskowskiego jest rzeczywiście bardzo dużo. To jasne - on po prostu opowiada to, co mu podpowiedzą spece od pijaru, nie patrząc w ogóle ani na to co sam uważa, ani na to co robił. Nie ulega jednak wątpliwości, że gdy będzie miał taką możliwość to będzie blokował wszystko w celu obalenia rządu, nie patrząc na dobro Polaków i naszej ojczyzny. Cała jego formacja tak robi od lat, a on jest jej ważnym, być może dziś najważniejszym, a w każdym razie najbardziej widocznym reprezentantem.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.06.2020 r., godz. 20.11
Wygra Trzaskowski, obalą rząd. Zabiorą plusy, wyślą na szczaw i mirabelki, wydłuża wiek emerytalny. Za kilka lat znowu naród ich "pogoni".
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 01.07.2020 r., godz. 01.17
Głowasiu, obalenie tego (nie)rządu leży w interesie Polaków i polskiej racji stanu.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.07.2020 r., godz. 06.39
Koncepcja szukania pewnej równowagi między dwoma walczącymi obozami politycznymi odniosła sukces w przypadku Szymona Hołowni. Podobną miał Kosiniak-Kamysz, jednak na sukces dwóch polityków nie wystarczyło. Lider PSLu odniósł spektakularną porażkę. Hołownia zdominował Kosiniaka tak, jak Trzaskowski Biedronia. Miał atut świeżości. Szymon Hołownia zebrał poparcie wielu ludzi : od Kukiza, PiSu, PO, PSLu, czy też ze środowisk do tej pory nie zaangażowanych. Ten konglomerat różnych postaw ludzi powoduje, że dość trudno przewidzieć ich zachowanie w II turze, a także oznacza kłopoty w przypadku budowania ruchu społecznego, czy stowarzyszenia. Przejście od sprzeciwu do programu pozytywnego jest zawsze trudne. Osobiście szkoda mi ludzi, którzy zaangażowali się w ten ruch. Ich zaangażowanie, obywatelska postawa są niezwykle cenne. A z drugiej strony to ruch ewidentnie sterowany przez środowisko Donalda Tuska, który prowadzi swoje gry, być może trochę w uzgodnieniu, być może trochę przeciw PO. Zostaną więc oni wcześniej, czy później wystawieni do wiatru.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 01.07.2020 r., godz. 07.34
panie Głowacki: była wina Tuska, teraz jest wina Trzaskowskiego nadają pisi przekazem dnia, a nawet więcej, to przez PO Rosja napadła na Ukrainę, nie będzie więc przesadą jak napiszę, że za rządów pisich jest pandemia, ulewy, powódź, inflacja, susza, korupcja, nepotyzm, złodziejstwo, kupowanie wyborców, wojna polsko-polska, upadek edukacji, państwo policyjne, tvpis, węgiel z Ukrainy, jabłka za 7 zł, itd.itd. oraz ogromna samotność Polski na arenie europejskiej i światowej, bo z wizyty Dudy w Stanach nic nie zostało poza kilkoma zdjęciami
Dodane przez abdul, w dniu 01.07.2020 r., godz. 08.29
1.Jakby Jaki był prezydentem Wawy to nie byłoby oberwania chmury? :) 2. Duda nie podpisywał umowy, tylko wpisywał się do księgi pamiątkowej, głąby kapuściane :) Trump zawsze wtedy stoi z boku :) Głowacki z przydudasami są widzę w swoim propagandowym żywiole :)
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 02.07.2020 r., godz. 10.13
Duda przypisuje sobie obniżkę cen gazu, zapominając, że to pisi 2006 roku podpisali niekorzystne dla Polski umowy, które wyprostowała PO kierując sprawę do sądu arbitrażowego i oto jest decyzja - to jest charakterystyczne dla pisich i Dudy: świecić blaskiem odbitym od zasług innych - i znowy kolejny atak na LGBT jest obrzydliwy, a debaty bohater się jednak boi,
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.07.2020 r., godz. 14.35
Duda oddaje debatę walkowerem. Ten człowiek nie wyobraża sobie debaty na zasadach równych i organizowanej przez media obiektywne. Potrafi tylko grać, kiedy karty są znaczone.
Dodane przez Sławek, w dniu 03.07.2020 r., godz. 10.12
Po co się tak ekscytujecie? Głosowałem na Hołownię, odpadł, już w pierwszych słowach sobie zaprzeczył, ze będzie inny niż PiS i PO, Na drugą turę nie idę i odpoczywam. Męczy mnie ten jazgot wyborczy i zastanawianie się czy ten jest lepszy czy inny. Nie mam swojego kandydata nie głosuję.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.07.2020 r., godz. 11.02
ola nie kłam, kto ci za to płaci. PGNiG i rząd od 5 lat walczy w europejskim arbitrażu i w końcu jego walka okazała się skuteczna.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.07.2020 r., godz. 11.17
Nie głosowałam w 1 turze. Żeby znowu nie wysyłali nas na szczaw i mirabelki to teraz wesprę Dudę. Ci z naszych podatków zamiast na ośmiorniczki dla swoich, dają plusy dla wielu.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.07.2020 r., godz. 20.45
Ja też nie głosowałem w I turze, ale widząc co się dzieje w Polsce na drugą pójdę choćby o kulach i zagłosuję na Trzaskowskiego.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.07.2020 r., godz. 21.46
Jak słucham co ten Duda wygaduje na swoich wiecach, to nie dziwię się, że ma tak wysokie poparcie wśród analfabetów bez wykształcenia.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.07.2020 r., godz. 20.19
Wnioski z wieloletnich warszawskich rządów PO. Rozbuchane, drogie, niecelowe inwestycje, na których ktoś musiał dużo zarobić (Czajka), zrzuty fekaliów do Wisły, przestarzała instalacja burzowa i zalewanie stolicy wodą, dzika reprywatyzacja i wyrzucanie ludzi na bruk. To wszystko obciąża dziś Trzaskowskiego, partyjnego funkcjonariusza Platformy Obywatelskiej. Ale dodaje on do tego swoją kartę – na 79 obietnic wyborczych, które złożył jako kandydat na prezydenta stolicy spełnił 5, czyli kilka procent. Jest niewiarygodny. To podstawowa cecha tego polityka. Co innego mówi, co innego robi. W bardzo wielu sprawach nagle w kampanii zmienił zdanie. Nie przyznaje się do swoich poglądów sprzed roku, nie pamięta, że był posłem. Po drugiej stronie Andrzej Duda, polityk, który zawsze godnie reprezentował Polskę i sprawdził się, współtworzył pozytywne zmiany w Polsce, które dokonały się w minionych 5 latach. Ponowny wybór Andrzeja Dudy jest oczywisty.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.07.2020 r., godz. 20.34
Brutalny, wyjątkowo plugawy atak na prezydenta Andrzeja Dudę rozpoczął niemiecki, ale polskojęzyczny Fakt. Ale uczestniczy w nim, z różną intensywnością cały obóz totalnej opozycji. TVN, Gazety Wyborcze, Newsweeki w kilku odmianach, a nawet z dużym zaangażowaniem Rzeczpospolita, oczywiście politycy i „polityczki” PO-KO. Niedawno dołączył red. naczelny niemieckiego "Die Welt", który arogancko poucza naszego prezydenta. Typowa niemiecka buta. Przedrukował to, już w wersji polskiej "Der Onet". Ta potworna, wielopiętrowa manipulacja będzie przeciw skuteczna, zmobilizuje elektorat Dudy i obniży notowania Rafała Trzaskowskiego, ewidentnego oszusta, który „zmienia” w kampanii wyborczej poglądy we wszystkich sprawach. Jestem przekonany, że Andrzej Duda wygra te wybory ze znaczącą przewagą. Warunek jest jeden – pełna mobilizacja wszystkich, którzy go szanują, popierają, doceniają i oddanie głosu na niego 12 lipca. A także pójście na wybory tych, którzy widzą, że Trzaskowski jest jedynie marketingowym produktem, podmalowanym na użytek kampanii wyborczej, wspieranym przez Niemców.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.07.2020 r., godz. 06.12
Dziennikarze z Warszawy pojechali do Leszna, żeby zadawać Trzaskowskiemu pytania. Trzaskowski leciał helikopterem tam i z powrotem, czy podobnie jak pani Kopacz w jedną stronę pociągiem, żeby zrobić fotki z ludem, a w drugą już helikopterem ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.07.2020 r., godz. 06.16
Na wyjazdowej konferencji prasowej pana Trzaskowskiego w Lesznie pytania zadawał Grzegorz Jakubowski, urzędnik zatrudniony w ratuszu przez …. Trzaskowskiego. Robił za niezależnego dziennikarza. Dobre.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.07.2020 r., godz. 06.20
Obserwowałem oba wczorajsze wystąpienia kandydatów na prezydenta. Różnica klas na korzyść Andrzeja Dudy. Prezydent Duda odpowiadał na pytania rzeczowo. Konkret gonił konkret. Trzaskowski to pływak, który powie wszystko, co mu podpowiedzą spece od pijaru. Człowiek z gumy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.07.2020 r., godz. 07.29
Mam taką cenną uwagę dla ciebie Głowacki - zacznij kierować te swoje bzdury i kłamstwa do tych samych grup społecznych co Duda, do emerytów, starców i ludzi bez wykształcenia oraz tych z zapadłych wsi. Może wtedy ciebie na radnego kiedyś wybiorą. Bo normalni zdrowo myślący to na pewno nigdy.
Dodane przez Marek, w dniu 07.07.2020 r., godz. 09.03
Obejrzałem fragmenty tych oddzielnych debat kandydatów na Prezydenta RP trochę z zażenowaniem. Pamiętam 5 lat temu kandydat Duda bez żadnych ceregieli odbył debatę z Komorowskim, mimo że trzy stacje były wtedy wrogie wobec PiS i jej kandydata, udało mu się przemycić gadżet PO i postawić na blacie Komorowskiego, który nie wiedział jak począć i postawił na podłodze, gdzieś w kącie. Wtedy debatę wygrał Duda i w po głosowaniu w II turze został Prezydentem. Obecny kandydat Trzaskowski z PO zwiózł dziennikarzy z Warszawy, żeby mu zadali pytanie w Lesznie, ale tym w woj. wielkopolskim, arogancko i wrogo potraktował redaktora Liziniewicz z Gazety Polskiej. Najpierw sztab zaprasza a później obraża, nie wiem czemu taka konferencja prasowa miała służyć. Trzaskowski często zmienia zdanie, ma swoje udziały w rządach koalicji PO-PSL i dlatego bał się debaty z obecnym prezydentem Dudą. Andrzej Duda swoje sukcesy ma podczas sprawowania władzy i dlatego tylko pójdę i zagłosuję na niego.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 07.07.2020 r., godz. 09.57
panie Głowacki, wyborcy Dudy to taki "pierwszy sort", że panie Witek i Szydło tłumaczyły im, że to fake news, iż nie trzeba iść po raz drugi na wybory, bo głosy z I tury są zaliczone - pozostawiam bez komentarza
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 07.07.2020 r., godz. 10.13
premier Morawiecki obiecał powołać fundusz patriotyczny aby wspierać m.in. grupy rekonstrukcyjne i tu widzę szanse dla pana Głowackiego na zostanie milionerem
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.07.2020 r., godz. 11.06
O tak, można będzie tam kraść do woli oczywiście modląc się przy tym. Podobnie jak z fundacją narodową.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 07.07.2020 r., godz. 11.11
Duda rozpoczął kadencję ułaskawieniem Kamińskiego, skończy ułaskawieniem pedofila, a między tym samo zło
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 07.07.2020 r., godz. 11.14
6% funduszu z pomocy dla ofiar przemocy idzie na obsługę tegoż, czyli w łapska pisich
Dodane przez emerytka, w dniu 07.07.2020 r., godz. 11.46
Nareszcie ktoś docenił wkład i poświęcenie kobiet wychowujących dzieci. Moja emerytura do tej pory to 1400 zł. Urodziłam i wychowałam 7 dzieci. Pan Trzaskowski oficjalnie już zapowiedział, że za każde urodzone dziecko będzie dodatek do emerytury 200 zł. W moim przypadku to dokładnie druga taka sama emerytura. Dostanę razem 2800 zł miesięcznie i będę mogła wreszcie na starość żyć jak człowiek. Oddam głos na Trzaskowskiego.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.07.2020 r., godz. 12.04
Ola ma kota.
Fortan
Dodane przez Anonim, w dniu 07.07.2020 r., godz. 12.05
Echlej nie pajacuj.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 07.07.2020 r., godz. 15.14
w I turze wyborów aż 17% rodaków za granicą, przez nieudolność albo celowo zostało pozbawionych możliwości głosowania, ok. 63 tys osób - teraz, jak się okazuje nie jest wcale lepiej - Duda, a jeszcze bardziej prezes tak boją się przegranej, że ten pierwszy nie odbył normalnej debaty prezydenckiej, występując tylko w tvp, gdzie pytania zadawali swoi i to spisane na kartkach - w tym czasie RT odbył bardzo udaną konferencję prasową z udziałem 18 różnych stacji i mediów
Bez poważania dla takiego zachowania.
Dodane przez Artur, w dniu 07.07.2020 r., godz. 15.51
Przypadkiem przeczytałem komentarze choć zazwyczaj tego nie robię. Produkuje się tutaj pan Marek Eychler choć różnie się podpisuje raz Marek Eychler innym razem anonim albo jeszcze jakoś inaczej. Nie będę z tym panem polemizował bo wydaje się że bardziej wskazanym miejscem polemiki z tym panem jest gabinet lekarski. Oto dowód znajomości określeń używanych przez tego pana, choć sili się on na używanie staropolszczyzny i podkreślając swoje przywiązanie do wiary. Oto jeden z przykładów braku zrozumienia otaczającej rzeczywistości przez tego pana. Pan Eycher odnosząc się do wyniku drugiej tury wyborów prezydenckich używa określenia:"Dalibóg i takoż będzie i onegdaj". Panie Eychler "onegdaj" nie dotyczy przyszłości a przeszłości i to tej dawniejszej niż wczoraj. Takich przykładów w wypowiedzi pana Eychlera jest znacznie więcej.No cóż dyskusja pana Eychlera z samym sobą też o czymś świadczy i to dobitnie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.07.2020 r., godz. 20.09
Szokująca jest agresja zaplecza Rafała Trzaskowskiego. Bojówki inspirowane przez niego wyją i rzucają wulgaryzmami na spotkaniach prezydenta z Polakami. Nitras i Pomaska atakują osoby, które chciałyby zadać pytanie Trzaskowskiemu. Nie lubi on niewygodnych pytań i przeważnie na nie po prostu nie odpowiada, ale usiłuje również do nich nie dopuścić. Ewentualnie straszy dziennikarzy. To taki sam model demokracji jaki zaprowadzony został przez Sowiety w Polsce po 1944 r. Wówczas mieliśmy „demokrację socjalistyczną”, dziś mamy mieć „demokrację liberalną”. W obu nie ma miejsca dla polskich patriotów, ludzi o poglądach konserwatywnych, narodowych, niepodległościowych, katolików. Mają oni siedzieć cicho, bo zostaną nazwani faszystami, oszołomami, ciemnogrodem. Retoryka jest ta sama i nawet często ludzie, którzy rzucają na nas wyzwiska ci sami – Cimoszewicz, ta „stara komuszka” Huebner, Borowski itp. itd.. Choć są również zasadnicze różnice. Dziś nie strzelają w tył głowy. Łaskawcy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.07.2020 r., godz. 20.17
Czym jest spowodowane niemieckie wsparcie dla Trzaskowskiego ? Sprawa jest prosta. Realizuje on bowiem niemieckie interesy. Podobnie jak Tusk, który dążył do zniszczenia LOTu w interesie Lufthansy Trzaskowski zapowiada likwidację projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego, który obniżyłby rangę lotnisk niemieckich. Kontynuacja polityki Tuska przez Trzaskowskiego to sprawa oczywista. Trzaskowski powiedział to wprost – po co nam CPK, gdy jest lotnisko w Berlinie. Oświadczył również, że nie jest potrzebne domaganie się odszkodowań od Niemców za II Wojnę Światową. Stąd brutalny, plugawy atak na Andrzeja Dudę zainicjowany przez niemiecko-szwajcarski Fakt i jego kontynuacja przez Die Welt, Newsweek oraz polityków i „polityczki” PO-KO. Również przez Rafała Trzaskowskiego. Atak ten ma zohydzić prezydenta Dudę i doprowadzić do wybrania przez Polaków kandydata realizującego niemieckie interesy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.07.2020 r., godz. 20.27
Wyborcy Andrzeja Dudy to szerokie spektrum postaw. Łączy ich pozytywna ocena ostatnich 5 lat, gdy panowała konstruktywna współpraca między rządem i prezydentem dla dobra Polski, szacunek dla rodziny, polskich wartości, walka o polskie interesy, a także dążenie do tego, żebyśmy sami rządzili się w swojej ojczyźnie. Andrzej Duda pokazał klasę podczas swojej pierwszej prezydentury. Doprowadził do zwiększenia bezpieczeństwa Polski pod każdym względem, zmniejszenia bezrobocia i zwiększenia płac, do likwidacji biedy, do wyrównania szans Polaków na życie na lepszym poziomie, niezależnie od regionu. Pokaże klasę również w czasie kolejnej kadencji.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.07.2020 r., godz. 22.33
Bełkot, bełkot, bełkot
Onegdajowy(czas przeszły) eychler
Dodane przez Leonidas, w dniu 07.07.2020 r., godz. 22.46
Pisownia niejakiego ,,onegdaja eychlera'',który wcześniej zarzucał mi brak elementarnego wykształcenia,a tu proszę typowy leming,grecki filozof eychler,,sedes z ebonitu'',jakże płodny:jaczejka,putrament, komsomolec stary,czekista,.POzostaje tylko pogratulować,finezji i niesłychanej błyskotliwości,echlerowego ,,mistrza intelektu'',toż to chodząca pomroka umysłowa,któremu nieprzerwanie,patronuje ostry cień mgły,zaćmienia umysłu.Ale tam przecież,eychler to,,ciemna masa'',tępa i toporna niczym budowa cepa,czarna jak smoła,poziom intelektualny zadziwiająco blisko Kidawy a może to jej jaki bliski krewny?:).Niechaj ta,,eychlerowego onegadaja''przepowiednia,stanowi znakomitą wróżbę ponownego zwycięstwa Pana Prezydenta dr.Andrzeja Dudy,mamy tu przykład samo-zaorania w zupełnym braku znajomości pojęciowej staropolszczyzny,a stosowaniu tejże bez jej elementarnego zrozumienia,na wzór Trzaskowskiego,,jestem za a nawet przeciw''(pomylił czas przeszły z przyszłym:)) siłą rzeczy przyznając że kandydat,,totalniaków'' ponownie przegra,doskonale przygotowany ,,merytorycznie''typowy przedstawiciel tępej totalnej opozycji."Dalibóg i takoż będzie i onegdaj".
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 07.07.2020 r., godz. 23.04
Duda jako prezydent powinien stać na straży konstytucji, zapewnić bezpieczeństwo militarne kraju i utrzymać wspólnotę narodową - we wszystkich trzech adpektach okazał się niewydolny, posłuszny, służalczy, słaby, bojaźliwy oraz infantylny - już mi się nawet nie chce rozwijać tego wszystkiego, niech za wszystko wystarczą bzdury, które wygadywał wczoraj w Końskich nt szczepień ochronny - jako jeden z nielicznych na świecie, w takim gronie jak Łukaszenka, prezydent Brazylii, czy Korwin-Mikke, stwierdził, że wirus to choroba na którą nie trzeba się szczepić, a można dać głowę, że będzie jednym z pierwszych, gdy naukowcom z całego świata uda się znależć szczepionkę, bo prywatnie nie jest taki naiwny i testy na kw robi codziennie, jak też pozostałe osoby w rządzie - w tym wszystkim cwaniactwo i walka po trupach o zwycięstwo pisich nie dziwi, przeraża raczej niewiedza Polaków i skrajna łatwość ulegania propagandzie i manipulacji
do głowasia
Dodane przez olek, w dniu 07.07.2020 r., godz. 23.06
kto Ci płaci za te głupoty? za ten jad? z tych wpisów ulata się stęchlizna
do Marka Eychlera
Dodane przez obserwtor, w dniu 08.07.2020 r., godz. 09.06
Drogi internauto nie widzisz że Marek Głowacki nie chce z Tobą polemizować. Miej trochę honoru i przestań. Twoje zacietrzewienie jest niestrawne.
raper anżej
Dodane przez Zenek, w dniu 08.07.2020 r., godz. 10.53
Kiedyś prezes powiedział, że uchodźcy zarazki roznoszą, to Dudzie zapadło i ględzi teraz o szczepionkach. Czy będzie, czy nie będzie, wstyd pozostanie po takim mężu stanu.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.07.2020 r., godz. 11.26
Raper może rapowanie ci lepiej wychodzi- stary koniu .
Zaden polski patriota nie może głosować na "postępaka" Trzaskowskiego
Dodane przez Antykomunista, w dniu 08.07.2020 r., godz. 11.49
Dzisiaj naczelnym zadaniem narodowym i cywilizacyjnym jest zablokowanie Trzaskowskiemu drogi do prezydentury i tym samym poparcie kandydatury Dudy. Każdy patriota i konserwatysta powinien dążyć do zahamowania ofensywy rewolucji nihilistycznej zorganizowanej przez europejskich "postępaków" uderzającej w społeczne i moralne podstawy życia narodowego Polaków, a zwłaszcza uderzającej w charakter rodziny i prawa wychowawcze rodziców. Heroldem tej rewolucji genderowej w Polsce jest dziś "postępak" Rafał Trzaskowski walczący o prezydenturę Rzeczpospolitej. Jego ewentualny sukces byłby ogromnym wzmocnieniem tej rewolucji i stanowi zagrożenie narodowe. Nic też dziwnego, że dla patriotycznej i konserwatywnej części opinii publicznej zasadniczym zadaniem jest niedopuszczenie do wyboru Trzaskowskiego i tym samym poparcie kandydatury Andrzeja Dudy.Idż na wybory i głosuj na Andrzeja Dudę. ANDRZEJ DUDA 2020
Głosowanie na Traskowskiego to :
Dodane przez Antykomunista, w dniu 08.07.2020 r., godz. 12.03
Godzenie się na przyjmowanie masowej muzułmańskiej imigracji, wprowadzanie ‘różnorodności’ seksualnej już na poziomie szkolnym, poddawanie wszystkich przejawów demokracji krajowej brukselskiej technokracji, zastępowanie chrześcijańskiego charakteru narodu polskiego wielokulturowym relatywizmem, cenzurowaniu wszystkich mediów, które nie podporządkowują się politycznej poprawności i prądom neokomunistycznym " postepackiej" UE, dystansowanie się od Stanów Zjednoczonych ,prezydenta USA Donalda Trumpa i poddawanie żywotnych interesów państwa polskiego potrzebom europejskich sąsiadów, to znaczy, oczywiście, niemieckiej gospodarki. Polski Patrioto czy tego chcesz? ANDRZEJ DUDA 2020
konie z Janowa
Dodane przez Osa, w dniu 08.07.2020 r., godz. 13.25
Drogi hreczkosieju co wy tam bajdurzycie? Co wy tak kumie wiecie o "wielokulturowości relatywnej"? To, że odmieniacie sąsiedzie słowo patriotyzm, przez wszystkie przypadki nie robi z was nim automatycznie. Sączą Wam ten jad media "prawdziwie patriotyczne" i tak głosicie, używając słów, których nie rozumiecie. Mam chytry plan, będę głosił, by prawdziwi patrioci się stanowczo nie szczepili. To jest jakiś sposób na Was kumie.
szable do boku lance w dłoń, Bolszewika goń, goń, goń. Sk...syna goń, goń, goń
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.07.2020 r., godz. 14.57
W niedzielę obowiązkiem każdego polskiego patrioty jest pogonić raz a dobrze Dudę z pałacu prezydenckiego. Kolejnym krokiem będzie doprowadzenie jak najszybciej do wyborów parlamentarnych i pogonienie tej bandy złodziei raz na zawsze z polskiej sceny politycznej.
roz-pacz
Dodane przez patriota, w dniu 08.07.2020 r., godz. 15.54
komentarze poniżej inteligentnego przedszkolaka. Głowacki rozpacz. Wygrana Dudy to cofanie Naszej Ukochanej Polski, nie róbcie tego.
Osa, pozdrawiam
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.07.2020 r., godz. 16.18
Osa pięknie to ujął, wprost z ust mi to wyjął. Niechaj ten rodzaj "polskiego patrioty" się nie szczepi, niech się na nic nie szczepi, a powiem więcej - niech się na nic nie leczy również, bo przecież jak zachoruje to znaczy, że Bóg tak chciał i nie można się przeciwstawiać Panu Bogu. Dla społeczeństwa to mniejsze koszty, mniej lekarstw no i mniej idiotów.
Fałszywy patriota w odcieni seledynu...
Dodane przez Josek, w dniu 08.07.2020 r., godz. 16.37
Eychler, jeśli będziemy mieli takich patriotów, jak ty i tobie podobni -to niepotrzebni są nam wrogowie !!!
Dodane przez Anonim, w dniu 08.07.2020 r., godz. 16.53
Eychler piszesz " obowiązkiem polskiego patrioty", chyba chodzi ci o niemieckiego patriotę.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.07.2020 r., godz. 16.57
Antykomunisto, jakiś kiepski ten pisi elektorat, jeżeli podda się i ulegnie tym wszystkim "strasznościom", o których piszesz - a gdzie wiara, nadzieja, miłość? toż pisi mają pełnię władzy, TK, tubę propagandową a tu taki lęk przed jednym Rafałem - a na poważnie macie się czego bać! Trzask!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.07.2020 r., godz. 18.40
Dziesiątki opozycjonistów z czasów PRLu podpisało list do Ulfa Porscharda, niemieckiego dziennikarza, który uważa, że ma prawo pouczać naszego prezydenta w niemieckim Die Welt ( przedruk w polskojęzycznym Der Onet). Bezczelność i buta niemiecka to coś trudnego do wyobrażenia. Niewiele się zmieniło od czasów, gdy Adolf Hitler z towarzyszami z NSDAP chcieli zawładnąć światem. Jak napisano w liście Uwe Porschard to przedstawiciel narodu, który „niósł Polsce i innym krajom Europy bestialskie zniewolenie i brak jakiegokolwiek szacunku dla ludzkiej godności i praw człowieka”. Pełną treść tego mocnego listu i długą listę nazwisk można znaleźć na portalu niezależna.pl. Zdumiewa otwarta pogarda, z jaką zwraca się niemiecki pismak do głowy Państwa Polskiego. Nie odważyłby się na to, gdyby nie wiedział, że mamy w naszej ojczyźnie wiele osób przećwiczonych w mentalności wasalnej i kompletnie wynarodowionych. Na nich zawsze może liczyć.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.07.2020 r., godz. 20.46
wybory traktuję jako powinność, prawo obywatelskie i manifestację swoich poglądów polityczno-społecznych - jest to coś więcej niż obowiązek: wybory to odpowiedzialność za ojczyznę, naród, rodzinę - w niedzielę Trzask!
Dodane przez M. Kozera, w dniu 08.07.2020 r., godz. 22.57
Głowacki wielu imion (josek, antykomunista, leonidas itd, itp.) dostał biegunki. Sasmrodziłeś tą gazetę towarzyszu. A synalek i tak poleci niedługo z posadki razem z całą bandą kolesi i misiewiczów. Wasz koniec się zbliża, strach wam w oczy zagląda. ten strach to TRZASKOWSKI.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.07.2020 r., godz. 06.10
Panie Głowacki, kwintesencję mentalności wasalskiej to prezentuje przede wszystkim Duda na własnym podwórku wobec swojego pana, prezesa, potem zaś za oceanem - i jeden i drugi tak omamili część narodu łapówkami, że ci, jak nawiedzeni wrzeszczą na wiecach, nawet nie słuchając co tamci do nich mówią - Duda jeden dzień bez rozumu, jak katarynka opowiada farmazony, aby za dzień tłumaczyć, o co chodziło - cały czas chodzi o to samo: okłamać, oszukać, wygrać - ale ta druga strona już jest inna - UE łączy przydział pieniędzy z praworządnością a w Polsce nie chcemy Dudy - po pięciu latach niszczenia autorytety głowy państwa, Duda niech się nie dziwi, że świat ma go za chłoptasia do pouczania i musi z nim porozmawiać - każdy jest tak szanowany, jak sam siebie szanuje i Adrian jest tu żywym przykładem
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.07.2020 r., godz. 06.17
Coraz więcej ciekawych wiadomości na temat wycieczki Rafała Trzaskowskiego w 2014 r. .do Sao Paulo w Brazylii. Wycieczka kosztowała polskiego podatnika ponad 60 tys zł. Rafał Trzaskowski wygłosił ok. trzyminutowe przemówienie na konferencji, która trwała 2 dni. Pobyt w Brazylii dzisiejszego kandydata na prezydenta był sześciodniowy. Jakie ważne dla Polski cele wyznaczał sobie ówczesny minister cyfryzacji? Nie wiemy. Jakie rozwiązania zostały wdrożone po tej konferencji w Polsce ? Również nie wiemy. Czy sporządzono z tego pobytu sprawozdanie, lub choćby notatkę ? Nie
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.07.2020 r., godz. 06.26
Polska biało-czerwona, czy tęczowa, prezydent z poważnymi dokonaniami, czy marketingowy produkt, kandydat broniący polskich, czy niemieckich interesów, rozwój naszej ojczyzny, czy podporządkowanie obcym interesom, kontynuacja pozytywnych zmian, czy chaos i destrukcja? Andrzej Duda, czy Rafał Trzaskowski ? Wybór jest prosty.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.07.2020 r., godz. 15.07
dzisiaj, o godz 5.30, przed jedną z kopalń na Śląsku, Duda rozdawał górnikom bułki - w niedzielę, o godz 8.30 proszę na śnidanie jajka po benedyktyńsku, tosty, twarożek ze szczypiorkiem, sok pomarańczowy, białą kawę z pianką, rogalika francuskiego i na koniec sałatkę owocową - w wazoniku biała róża - w sobotę umyję wycieraczkę środkiem odkażającym na bazie alkoholu co najmniej 60% - i tak jak Duda agituje, pójdę na wybory - Trzask!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.07.2020 r., godz. 19.40
Pani olu, tak samo jak szybko odeszły w niebyt pani marzenia o kilku rewolucjach i antypisowskich powstaniach tak samo szybko odejdzie wasz Trzask. Będzie trzask i po Trzasku. I wróci do udawania, że rządzi Warszawą.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.07.2020 r., godz. 19.45
Ciekawostka z obozu postępu, tolerancji i otwartości.... Już w dwóch miastach straż miejska została przyłapana na zrywaniu plakatów Andrzeja Dudy. W obu dziwnym trafem rządzi PO-KO. W Wałbrzychu zatrzymani strażnicy miejscy mieli w samochodzie zerwane plakaty prezydenta Dudy. Zeznali, że robili to na polecenie przełożonych. Oczywiście dla zwolenników Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnego problemu. Nie piszą o tym, nie wznoszą okrzyków pełnych trwogi. Tak powinno być. I tak będzie w państwie rządzonym przez PO. Zawsze konserwatyści, katolicy, niepodległościowcy, zwolennicy idei narodowej będą obywatelami drugiej kategorii. Ale żeby opłacanych przez samorząd urzędników zmuszać do politycznego chuligaństwa ? A u nas w Wyszkowie jest inaczej ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.07.2020 r., godz. 19.55
Kolejny ciekawy przypadek z obozu tolerancji. Półciężarówka fundacji „Pro prawo do życia” została w okolicach tzw. squatu w Warszawie na Wilczej zaatakowana przez lewaków. Kierowca został pobity, samochód pocięty.
Do Majka Sreychlera i M.Kozery
Dodane przez Leonidas, w dniu 09.07.2020 r., godz. 20.33
W najbliższą niedzielę my prawdziwi Polscy patrioci,zabierzemy ze sobą:szable,lance,topory, a nawet kopie oraz wszelki oręż jaki tylko będzie na podorędziu,ciebie sreychler nie podejrzewam abyś potrafił robić szablą,nawet z widłami od gnoju nie był byś w stanie sobie poradzić.Kilka słów do niejakiego Kozery,najpierw naucz się pisać cytuję,,Sasmrodziłeś''a dopiero umieszczaj posty,a co do biegunki to w niedzielny wieczór,zobaczymy kto zacznie popuszczać i latać jak kot z pęcherzem,tak pogonimy waszego tęczowego lola że cała totalna opozycja obrzyga się i zaszczy oraz zesra a wszystko to jednocześnie się stanie a wy razem z nią.Skończy się wreszcie wasze wycie i dopiero wtedy ścierwo postkomunistycze,odejdzie w niebyt zapomnienia.Pan Prezydent dr.Andrzej Duda zwycięży was tak,jak 100 lat temu bolszewickie barachło,pogonił mój dziadek:).
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.07.2020 r., godz. 21.24
w Jeleniej Górze były senator psich wraz z koleżką ( nazwiska ogólnie dostępne) zaklejali plakaty wyborcze RT plakatami Dudy, sprawę prowadzi policja
do Głowasia
Dodane przez kapusta, w dniu 09.07.2020 r., godz. 22.45
HEJ, ZAGLĄDASZ DO KIESZENI TRZASKOWSIEGO? ILE KOSZTUJE PODATNIKA? ZOBACZ BLIŻEJ SIEBIE! ILE KOSZTUJE PODATNIKA!!! JAK CI NIE WSTYD! pozbyłeś się tego uczucia? tak łatwo ci się pisze o innych?
Dodane przez Waldek, w dniu 09.07.2020 r., godz. 22.59
A może Głowasiu zadasz sobie trud i dowiesz się, czy w Wałbrzychu plakaty wyPAD nie wisiały czasem w niedozwolonych miejscach? Czemu nie piszesz, że w Warszawie też Straż Miejska zrywała plakaty Trzaskowskiego i Dudy, bo wisiały w zakazanych miejscach? Jak zwykle jesteś Pan "obiektywny", jak cały pis...
Dodane przez Anonim, w dniu 10.07.2020 r., godz. 05.23
W Warszawie ludzi woza narkomani.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.07.2020 r., godz. 06.24
Ostrych wypowiedzi, czy wystąpień nie brakuje po obu stronach, ale zdecydowanie większa agresja jest po stronie obozu tolerancji i postępu. Widać to zresztą po wyciu i wulgaryzmach zdziczałego kodziarstwa na spotkaniach prezydenta z Polakami, czy w zachowaniu posłów i członków sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego Nitrasa i Pomaski. Zasoby nienawiści i pogardy do sympatyków zjednoczonej prawicy i Andrzeja Dudy są w obozie liberalno-lewicowym olbrzymie. Potwierdza to jednoznacznie poważna analiza Centrum Badań nad Uprzedzeniami ze stycznia 2019 roku zatytułowana „Polityczna polaryzacja w Polsce – jak bardzo jesteśmy podzieleni”. Ale również na tym forum widoczna jest olbrzymia agresja w stosunku do forumowiczów nie popierających człowieka z gumy, produktu marketingowego liberalnej lewicy, Rafała Trzaskowskiego.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.07.2020 r., godz. 06.34
Pani Janina Ochojska wspiera plan Rabieja – najpierw związki partnerskie, potem tzw. małżeństwa homoseksualne, na koniec adopcja dzieci przez homoseksualistów. Wspiera również Rafała Trzaskowskiego, ponieważ wie, że wprowadzi on kartę LGBT w całej Polsce, jeżeli zostanie prezydentem. Czy ktokolwiek może mieć w tej sprawie złudzenia ? Jasne postawienie sprawy przez panią Ochojską jest jednak pewnym problemem. Pan Trzaskowski nie przypadkiem omija ten temat i kluczy. Chce nabrać jak największą ilość Polaków, dla których stabilność rodziny i polskie wartości są ważne. Tymczasem pani Ochojska przez swoją szczerość psuje mu tę strategię wyborczą, polegającą na oszukiwaniu Polaków.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 10.07.2020 r., godz. 06.51
lesbijki, geje, biseksualni, trenwestyci są, żyją, pracują, kochają się, śmieją, płaczą, budują domy, sadzą drzewa, spacerują po parkach, opalają się na plaży, latają samolotami, robią zakupy, itd. itd - są ludźmi - panie Głowacki, a pan kim jest?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 10.07.2020 r., godz. 17.45
bardzo dobry pomysł samorządowców, aby odpłacać pisim pięknym za nadobne: pisi kartonową promesę z milionami z nieba, samorządowcy kartonowy realny dług, z milionami niewypłaconych przez pisich pieniędzy
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.07.2020 r., godz. 18.49
Konstruktywna współpraca między rządem i prezydentem jest bardzo potrzebna. Dzięki temu wzrosło bezpieczeństwo Polski. Zarówno pod względem dyplomatycznym, militarnym, jak i energetycznym. Dobre relacje z USA, obecność wojsk amerykańskich w Polsce, obniżki cen gazu i wpłata przez rosyjski Gazprom ponad 6 mld zł do polskiego budżetu są na to dowodem. Ta współpraca umożliwiła również skuteczne działanie w minionych miesiącach, dzięki czemu z jednej strony przebieg epidemii jest u nas bardzo łagodny, a z drugiej kilka wersji tarczy antykryzysowej złagodziło skutki gospodarcze epidemii. Kontynuacja tej polityki jest niezbędna w najbliższych latach, kiedy będziemy wychodzić z kryzysu. Stąd wybór Andrzeja Dudy jest dużo lepszy niż wybór Rafała Trzaskowskiego, który będzie blokował wszystko w celu obalenia rządu zjednoczonej prawicy. Dziś mówi oczywiście co innego, ale każdy wie, że zmienia swoje poglądy jak rękawiczki.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 10.07.2020 r., godz. 20.22
60 milionów zostało awansem zapłacone za respiratory, których nie ma - nie ma też pieniędzy i nie wiadomo kiedy będą i czy wogóle - panir Głowacki proszę nie kłamać z tymi milisrdami zs gaz, bo wie pan doskonale, że to wcześniej nadpłacona kwota, teraz odzyskana przez działania sądu europejskiego - w innych kwestiach też pan oczywiście mija się z prawdą - przekaz partyjny to jednak nie rzeczywistość
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.07.2020 r., godz. 21.25
Dlaczego Andrzej Duda ? Dlatego, że w KAŻDEJ sprawie jest zdecydowanie lepszy niż Rafał Trzaskowski. Ma olbrzymie osiągnięcia i program ich kontynuacji, Trzaskowski natomiast ani jednego, ani drugiego - program sklecili mu pijarowcy, sklejając w ostatnim dniu przed pierwszą turą z kawałków programów innych kandydatów. Dodatkowo z wieloma błędami. To kompromitacja. Duda realizuje swój program i mówi o konkretach na przyszłość. Trzaskowski z 79 punktów swojego programu jako kandydata na prezydenta naszej stolicy zrealizował zaledwie 5. Andrzej Duda dba o interesy polskie, Trzaskowski o niemieckie. Duda dotrzymuje obietnic, Trzaskowski co pięć minut zmienia zdanie w każdej ważnej sprawie. Duda zapewnia spokój i rozwój Polski, Trzaskowski jest gwarantem chaosu i destrukcji. Wybór Andrzeja Dudy jest oczywisty.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.07.2020 r., godz. 23.07
Głowacki, skwituję te twoje wypociny takimi oto słowy - sralis mazgalis. Nic dodać i nic ująć. MAMY DOŚĆ!!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.07.2020 r., godz. 23.50
Onegdajowy seledyniaczek nie ma nic do powiedzenia oprócz wulgaryzmów. Ewentualnie kopiuj, wklej. Kompletne zero.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.07.2020 r., godz. 00.17
Ludzie pracujacy: teraz to nam docisną pętle na szyji. Na wszystkie "plusy" i "tarcze" ktoś musi zapie....ać, sobie nie zabiorą.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 13.07.2020 r., godz. 07.39
Hołownia jeszcze nie założł swojej partii, ale już dla jej interesu poświęcił dobro narodu, Kosianiak- Kamysz słusznie niech się zaszyje do mysiej nory, po tym co zrobił
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.07.2020 r., godz. 06.19
Pan Rafał Trzaskowski będzie miał szansę w najbliższym czasie na pokazanie swoich umiejętności politycznych i licznych uzdolnień w rządzeniu Warszawą. Czekamy na rozwiązanie wielu problemów związanych z dziką reprywatyzacją i wyrzucaniem ludzi na bruk, zrzutami ścieków do Wisły, kanalizacją burzową. Obiecał również jeden drobiazg - zmianę nazwy ulicy z komunistycznej Armii Ludowej na Lecha Kaczyńskiego. Ciekawe jak szybko mu to pójdzie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.07.2020 r., godz. 06.37
Zasłużone zwycięstwo Andrzeja Dudy otwiera okres względnego spokoju na polskiej scenie politycznej. To dobrze. Jest on potrzebny. Wyzwania są olbrzymie. Koronawirus jest jedynie uśpiony, a kryzys gospodarczy, pomimo jego stosunkowo łagodnego przebiegu w naszej ojczyźnie jest zjawiskiem, z którym będziemy zmagać się jeszcze, jak sądzę co najmniej rok. Osobiście dziękuję wszystkim, którzy oddali swój głos na prezydenta Andrzeja Dudę. Ta prezydentura to wielka sprawa dla Polski. Uruchomiła już w pamiętnym roku 2015 nowe zasoby energii narodowej, a dziś umożliwia pokonanie trudności czasów pandemii, nasz późniejszy powrót do normalności, rozwój i stabilny wzrost.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.07.2020 r., godz. 21.11
Smutek i żałość w totalnej opozycji. Zawały, załamania, depresje. W Warszawie, pomimo, że nie padał deszcz ulice były mokre. Jeden wielki szloch. Zaczyna się szukanie winnych i okładanie kijami. Budka Hołownię, Schetyna Czarzastego, Czarzasty Schetynę, Balcerowicz Czarzastego. Wszyscy walą w PSL jak w bęben. Towarzyszka Manuela Gretkowska sprzedaje dom i wyjeżdża z "tenkraja". Krzyż na drogę.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.07.2020 r., godz. 06.47
No i co mądralo? Gdzie te twoje 5% poparcia dla Trzaskowskiego? Jak pisałeś - miał rozpaczliwie walczyć o przebicie 10%. Mam przytoczyć twój bełkot sprzed paru tygodni? Tylko dzięki oszustwom wyborczym i skołowaniu starców i ludzi bez wykształcenia, przez zagarniętą przez nierząd TVP, przez kolosalne środki rzucone z państwowej kasy Duda zdołał zdobyć te 2% różnicy. Jest nas ponad 10 milionów Głowacki.
Olbrzymie osiągnięcia...:)
Dodane przez Polin, w dniu 15.07.2020 r., godz. 11.02
Za to Panie Głowacki na wsiach zabawa i radość. Poziom Pana wpisów poza granicami przyzwoitości. Proszę nie martwić się o opozycje, ich kandydat zdobył poparcie 10 mln obywateli. I to pomimo tych transferów finansowych, pisania historii od nowa, szukania nowych bohaterów naszej ojczyzny, całej tej propagandy sączonej przez kurwizję. Chyba macie o czym myśleć?
wpis 11.02
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.07.2020 r., godz. 18.02
Radość ze zwycięstwa Andrzeja Dudy panowała na wsiach, w małych i dużych miastach, a także w wielu ośrodkach emigracyjnych. Wszędzie tam, gdzie nasz prezydent jest ceniony i popierany. O opozycję się nie martwię, choć stan psychiczny niektórych jej przedstawicieli jest dramatyczny. Widać to również po wpisach na tym forum. Jeżeli ktokolwiek jednak wierzy, że z 10 milionów głosów, które Polacy oddali na Rafała Trzaskowskiego powstanie nowy układ polityczny to jego marzenia zostaną szybko rozwiane. Okładanie się wyzwiskami przez prominentnych przedstawicieli opozycji świadczy o tym niezbicie. Coś nowego może wnieść oczywiście Hołownia. To na razie jednak jedynie wielki znak zapytania. Może skończyć się tak samo jak z Januszem Palikotem, Mateuszem Kijowskim, czy Ryszardem Rubikoniem Petru, którzy odpłynęli w niebyt. Jeżeli PO-KO nie wyciągnie wniosków ze swoich 6 kolejnych porażek to nie mam wątpliwości, że będą następne. Co mnie oczywiście nie martwi.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.07.2020 r., godz. 18.11
Wysyp przeróżnych pogardliwych, a nawet wulgarnych wpisów ze strony osób wspierających totalną opozycję w końcówce kampanii wyborczej był niewątpliwie elementem mobilizacji elektoratu Andrzeja Dudy i jednym z powodów jego zwycięstwa. Także zarówno Tomasz Lis, Zbigniew Boniek, czy towarzyszka Gretkowska mogą sobie pogratulować głupoty, ponieważ nie taki chyba skutek chcieli osiągnąć ? A może to pisowscy agenci i działali świadomie ? Kto to wie ? Kaczyński to przecież chytry lis.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 15.07.2020 r., godz. 19.25
obiecane 14-stki, 15-stki itd można między bajki już włożyć, tak samo z bonem turydtycznym dla emerytów i rencistów - ta grupa poszła, zagłosowała i po wyborach została spuszczona na drzewo - analogicznie jak PAD przez dwóch joutuberów ze wschodu: długo nie trzeba było czekać na kolejną kompromitacją Polski przez starego-nowego pałacowego, 11 minut kabaretu
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.07.2020 r., godz. 06.32
Prymitywna propaganda TVNu doprowadziła wyznawców Rafała Trzaskowskiego do stanu histerii, graniczącego czasem z obłędem, co widać wyraźnie po wpisach seledyniaka, oli, czy innych. Wszystko wskazuje jednak na to, że Trzaskowski będzie raczej krótko bóstwem lewicowo-liberalnego salonu. Jest w mojej ocenie słaby intelektualnie, nie ma żadnych osiągnięć, nic oprócz giętkosci nie pokazał w kampanii wyborczej i jego gwiazda szybko przeminie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.07.2020 r., godz. 06.34
Co ciekawe wyznawcy Trzaskowskiego wyją dziś, że Polskę trzeba podzielić. Tak słabo słuchali jego nawoływań do budowania wspólnoty, czy było to dla nich od razu jasne, że to ściema ?
sukces goni sukces
Dodane przez Polin, w dniu 16.07.2020 r., godz. 08.05
To zaskakująca deklaracja Panie Głowacki. Jeszcze niedawno, kilka dni temu opisywał Pan dramatyczną sytuację wyborczą Trzaskowskiego. A tu proszę niespodzianka, ledwo udało się przepchnąć "udanego" dotychczasowego prezydenta. Czyżby ludzie nie do końca dali się przekupić swoimi pieniędzmi? Nie zmietliście PSL-u, to teraz trzeba będzie licytować, wszak nie znosi żadnej odmienności wasz wódz. No to macie problem, bo z ramienia PSL-u w senacie zasiada mało wrażliwa grupa osób.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 16.07.2020 r., godz. 09.19
panie Głowacki zapuścił się pan bardzo z podstawowej wiedzy z medycyny, konkretnie z psychiatrii - od dawien dawna nie ma w klasyfikacji chorób jednostki chorobowej "histeria" i radzę trochę popracować nad nazewnictwem medycznym, nim zabierze pan głos na forum wprawdzie lokalnym, nie mniej jednak publicznym, a już z takimi zasobami wiedzy w tym temacie, tym bardziej proszę się wystrzegać fachowych diagnoz, bo nie ma pan ani wykształcenia, ani "nosa" - na przyszłość proszę ze mną ewentualnie polemizować merytorycznie, nie demagogicznie i wykazać co w moich wpisach nie jest zgodne z faktami
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 16.07.2020 r., godz. 09.24
czy to przypadek, że Duda wygrał ok 400 tys głosów, co jest jednocześnie różnicą między wydanymi kartami a protokołami? gdzie jest 0k. 400 tys. głosów? i dlaczego jedna z sędzi, z nadania pisich, w SN odmówiła rozpatrywania protestów wyborczych?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 16.07.2020 r., godz. 11.26
Rafał Trzaskowski nie będzie krótko w polityce, bo już jest bardzo długo - doskonale wykształcony, działał w UE, naszym rządzie, wygrał w cuglach z mizernym Jakim w Warszawie- jest prezydentem stolicy, wygrał z machiną pisich - poczekajmy spokojnie na rozstrzygnięcie SN, bo jak chodzą słuchy, i tam są niezłomni sędziowie
wpis 8.05
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.07.2020 r., godz. 20.32
Nie ma tu żadnej niespodzianki. Andrzej Duda zwyciężył. Dobry dla Polski układ polityczny – prezydent Andrzej Duda i rząd zjednoczonej prawicy będzie dalej budował polską podmiotowość, suwerenność i dbał o polskie interesy. Przed nami okres względnego spokoju. Totalna opozycja nie otrzymała możliwości blokowania pozytywnych dla Polski zmian. Jeżeli chodzi natomiast o problemy to sądząc z wypowiedzi różnych przedstawicieli opozycji ( PO-KO, Lewica, PSL ) to buzują tam olbrzymie namiętności i będą rozliczenia. Sądząc po poziomie emocji może dojść nawet do walenia po szczękach.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.07.2020 r., godz. 20.40
Pani olu, ja nie twierdzę, że pan Trzaskowski zniknie z polityki. Jest przecież namaszczony przez Bilderberg. To poważna sprawa. Także nasze Michniczki, czy inne Liski Chytruski nie mają tu nic do powiedzenia. Natomiast sądzę, że pokładane w nim nadzieje na przewodzenie opozycji, czy też, że zostanie mesjaszem lewicy są płonne. Jest on wg mnie jedynie ładnie podmalowanym produktem marketingowym. Jego osobista słabość to jedna sprawa, a druga to postawa liderów innych środowisk opozycyjnych. Oczywiście zadbają oni o to, żeby Rafał Trzaskowski zbytnio nie urósł. Bo wtedy oni tracą. To oczywiste. Już widać, że zarówno Kosiniak-Kamysz, Czarzasty, czy Hołownia zajmują się ostatnio głównie podszczypywaniem, a nawet wyśmiewaniem Trzaskowskiego i jego zaplecza. Czarzasty nazwał niedawno liderów PO-KO „debilami”, a Hołownia „hundwejbinami”. Trudno się nie zgodzić.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.07.2020 r., godz. 20.51
Trudno byłoby się nie zgodzić jeśli by ciebie tak nazwali
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 17.07.2020 r., godz. 07.44
Rafał Trzaskowski dokonał niemożliwego: wygrał z całym kłamliwym aparatem partyjnym pisich, i jak pokazują protesty wyborcze, pisi musieli się bardzo natrudzić, aby wydusić zafałszowaną minimalną przewagę Dudy - wszystkie protesty wyborcze trafiły do SN i zobaczymy, bo od 2015 roku nie jest tajemnicą, że ręka rękę myje, w każdym razie koleżanka Ziobry już czmychnęła od tego rozpatrywania - wygrana RT to wygrana społeczeństwa obywatelskiego i tego już się nie zawróci, młodzi obudzili się i stanęli po właściwej stronie - natomiast panowie: Hołownia, Kosiniak-Kamysz, Czarzasty sami sobie wystawili laurkę i historia im tego nie zapomni
Ryż dla mas, kasa dla was...
Dodane przez Michniczek, w dniu 17.07.2020 r., godz. 08.50
Z tymi interesami Panie Głowacki to może tak bardziej ostrożnie. Dziwnym trafem funkcjonariusze dobrej zmiany utożsamiają to z własnym powodzeniem finansowym. A jak tam Panie u syna? Teraz już spokojny o posadę? Istotnie dobra to zmiana...
Dodane przez Anonim, w dniu 17.07.2020 r., godz. 09.51
Trzaskowski z nikim nie wygrał, przegrał z prezydentem Dudą i aparatem partyjnym pisim. PMM i cały pisi rząd nie zostawił osamotnionego prezydenta w kampanii a naprzeciw Trzask z programem dla wszystkich czyli bez programu i wsparciem liberalnych prezydentów, którzy chcą autonomii i oddzielnych księstewek, totalnej opozycji i totalnych mediów. Trzask czy inny magik nie jest w stanie wygrać pod skompromitowanym szyldem PO. Zapamiętaj to ola. Takie partyjki liberalne jak PO na Zachodzie mają 10%, dlatego dziwne, że inni totalniacy tak ulegają platformerskiemu aparatowi. Teraz PO to wyjałowiona przez Tuska partia, bez liderów, którzy zostali wywaleni już dawno. Kiedyś jeszcze byli Tusk, Olechowski, Płażyński, Buzek, Zdrojewski a teraz to zwykli krzykacze jak Budka, Nitras, Szczerba, Pomaska czy Schetyna, którego Tusk spacyfikował. Teraz już tylko zostały im krzyki o unieważnienie wyborów przez SN czyli pajacowanie i ciamajdan.
mądrość ludowa rulez.
Dodane przez anonim, w dniu 17.07.2020 r., godz. 10.43
Duduś i pisi zrobili was bez mydła. Tyle tematów, które mogły wysadzić rząd i prezydenta a wy daliście sobie narzucić LGBT i kartę podpisaną przez Trzaskowskiego i Rabieja. Wasze mądrości na nic się zdały i teraz mają 3 lata spokoju.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 17.07.2020 r., godz. 12.27
mają spokój albo i nie mają - różnica między panami wyniosła 422 tys. głosów - do SN spłynęło ponad 2 tys skarg wyborczych - jeżeli ktoś nie widzi różnicy pomiędzy szczujnią PAD a kampanią RT to tylko mu współczuć - cały czas napływają informacje z zachodu, jakie trudności MSZ zgotowało Polonii - to nie pozostanie bez echa, tak jak 370 mln przekrętu za sprzęt medyczny nabyty od handlarza bronią - sprawa stref wolnych od LGBT została już rozstrzygnięta przez NSA na niekorzyść samorządowców, którzy to wprowadzili i jeszcze będą musieli oddać pieniądze pozyskane od UE
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 17.07.2020 r., godz. 15.27
po wyborach czas na pandemię i gospodarkę - kw rozprzestrzenia się proporcjonalnie do znoszenia(!) obostrzeń sanitarnych przez pisich: im gorzej tym bliżej, mniejszy dystans, mniejszy metraż/osobę, więcej kibiców na stadionach - a i gospodarka ma się "lepiej": po raz kolejny zanotowano w Polsce najwyższą inflację pośród krajów UE - brawa, brawa, brawa - panie Głowacki i jego ferajna: jest się z czego cieszyć!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 17.07.2020 r., godz. 21.09
pana Marka Eychlera proszę o niezwłoczne przekazanie na tym forum informacji o możliwości zapisywania się do ruchu społecznego, tworzonego przez RT oraz innych samorządowców, jak tylko pojawi się taka możliwość - bardzo potrzebna i świetna inicjatywa obywatelska, którą w całej mierze popieram - natomiast do PAD mam prośbę: Prezydent Rafał Trzaskowski znajdzie czas na spotkanie z Prezydentem, proszę się nie denerwować, nie poganiać i nie wpadać w kompleksy, toż jest Pan prawdziwym mężem stanu, i to naprawdę nie jest winą PO, że za pisich od mężów stanu w obozie rządzącym aż kipi, i się ten prestiż trochę zdewaluował, ale RT ma swoje priorytety, jak widzimy swoich wyborców
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.07.2020 r., godz. 06.26
Oj,oj,oj. Pani ola z seledyniakiem szykują nam kolejną rewolucję. Którą już z koliei ? Szóstą, siódmą ? Wyszków zostanie wreszcie odbity ciemnogrodowi. Zapanuje tolerancja, miłość. Słuszne postulaty ideologów LGBT zostaną wreszcie zrealizowane. Chłopcy będą mogli wreszcie w przedszkolach nosić sukienki i malować usta szminką. Znienawidzone, dzielące Polaków pomniki, przede wszystkim pomnik Żołnierzy Wyklętych zostaną wreszcie obalone. Ale co tam Wyszków. Cała Polska zostanie ogarnięta płomieniem rewolucji. Reżimowa telewizja, zgodnie z jasnym postulatem Rafała Trzaskowskiego zostanie rozwiązana, a jej dziennikarze pójdą siedzieć. Zapanuje powszechne szczęście i radość.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.07.2020 r., godz. 06.39
Co się stało w Polsce w w minionych dwóch miesiącach ? Międzynarodowa Grupa Bilderberg, europarlamentarna grupa Altiero Spinellego i niemieckie lobby zdecydowały się na akcję zmierzającą do tego, żeby umocować na stanowisku prezydenta Polski rzecznika obcych, w tym przede wszystkim niemieckich interesów Rafała Trzaskowskiego. Był to jednocześnie test cywilizacyjny dla narodu polskiego. Po raz pierwszy bowiem wystawiony został kandydat tęczowy tzn. otwarcie realizujący długofalową strategię gender i LGBT. Ta bitwa została jednak przez międzynarodowe grupy interesów na szczęście przegrana.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.07.2020 r., godz. 06.55
Z ostatnich wydarzeń politycznych wynika wyraźnie, że politycy PO-KO nie potrafią ani wygrywać, ani przegrywać. Wprowadzają jedynie agresję i nienawiść do polskiej polityki i dzielą Polaków. To strategia przejęta od środowiska Gazety Wyborczej, TVNu i postkomunistów, w szczególności ze środowisk wulgarnej chamokomuny, dla której autorytetem był zawsze Goebels stanu wojennego, Jerzy Urban. Stosowana jest od dawna, właściwie od początków III RP w stosunku do środowisk konserwatywnych, niepodległościowych, patriotycznych i narodowych. Skąd to się wzięło ? Moim zdaniem początkiem tej strategii jest układ Kiszczak – Michnik, zawarty najprawdopodobniej gdzieś w połowie lat 80tych, czyli co najmniej kilka lat przed zmianami w 1989 roku. W momencie, w którym komuna rządziła w Polsce jeszcze niepodzielnie, ale było już jasne, że Związek Sowiecki przegrał globalną rozgrywkę ze Stanami Zjednoczonymi. Skuteczność tej strategii skończyła się dopiero w pamiętnym roku 2015, gdy Andrzej Duda przełamał układ Kiszczak-Michnik. I dalej skutecznie go przełamuje.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.07.2020 r., godz. 18.46
panie Głowacki, myli się pan: to wszystko zaczęło się pod Grunwaldem, a potem to już było tylko gorzej - teraz tak nam tak źle, że cały rząd pisich rozbija się autami od Niemca, nie bez powodu - rozbitych niemieckich limuzyn jest już tak dużo, że skutecznie rujnujemy przemysł motoryzacyjny sąsiada zza Odry, że aż premier tryumfuje w szerokim uśmiechu na harbatce u pani Merkel
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.07.2020 r., godz. 21.14
Pani olu, próba wprowadzenia groteski do dyskusji świadczy o tym, że pani po prostu nie potrafi odpowiedzieć na argumenty. Układ Kiszczak-Michnik zdeterminował rzeczywistość III RP i pomimo śmierci Kiszczaka nadal obowiązuje. Zaraz po 1989 roku okazało się, że michnikowe środowisko broni komunistów przed marginalizacją i współpracuje z nimi, ochrania majątek PZPRu, wprowadza komunistów na europejskie salony. To zjawisko trwa do dziś. Analiza historii lat 80tych doprowadza dość jednoznacznie do konstatacji, że początki tego procesu mają miejsce co najmniej w połowie lat 80 tzn. ok. roku 1984-85, kiedy agenturyzacja postsolidarnościowego podziemia była już bardzo zaawansowana. Dotyczy to w szczególności konspiracji warszawskiej ( Bujak, Lityński, Michnik, Kuroń, Geremek itp.itd.), która była kontrolowana przez SB, ale podobny proces jest identyfikowany również w innych ośrodkach. Okrągły stół był w konsekwencji w znaczącej mierze dogadaniem się komunistów ze swoimi agentami. Połączone to było z operacją maskującą, której jednym z elementów było ogłoszenie przez pewną aktoreczkę, że komunizm się skończył. Sprawy te w ostatnim czasie coraz bardziej wychodzą na światło dzienne i z pewnością wiele nowych faktów niedługo dotrze do publicznej świadomości. Tego procesu nie zatrzymacie opowiadaniem bajeczek.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.07.2020 r., godz. 23.01
Oto obraz zdrowia psychicznego Marka G.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.07.2020 r., godz. 07.35
panie Głowacki, ewidentnie pseudo-polityczno-strategiczne grzebanie się w szafach pełnych trupów, dosłownie i w przenośni, z zamierzchłej przeszłości, jest pana sposobem ucieczki od problemów tu i teraz: mamy pandemię, kryzys gospodarczy-inflacja najwyższa w Europie, dług publiczny rośnie jak muchomory po deszczu, ponad 6 tys protestów wyborczych, zastój od 2015 roku w inwestycjach ( konia z rzędem temu kto wskaże choć jedną autorską inwestycję pisich ), wojnę polsko-polską itd, itd, a pan siedzi w latach 80-tych - po co? ano po to, aby udawać, że pisi nie rozkradają Polski, nie demolują demokracji, że PAD nie wygrał wyborów, tylko pisi i tvpis, że zaraz wrzesień a dzieci nie mają nadal komputerów do zdalnej nauki, że bon turystyczny to bubel, że pisi planują wypowiedzieć Konwencję Stambulską, i wreszcie perełka: prokuratura zatrzymała SN za rzekome machlojki na Ukrainie - od kiedy to tam robimy porządki, gdy w tym czasie po pas pisi brodzą we własnych aferach?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.07.2020 r., godz. 20.57
Pani olu, nie mam żadnego problemu z dyskusją na tematy bieżące, czego dowodem są zarówno moje felietony, jak i wpisy na forum. Gdy dyskutuje się o polityce to pewne osadzenie w historii jest jednak konieczne. Wynika to z prostego faktu, że historia to polityka, tylko wczoraj. Tym bardziej dotyczy to historii najnowszej. W tym przypadku, gdy sięgamy do lat 80tych trzeba zauważyć, że w tym momencie wielu aktywnych polityków ( np. Kaczyński, Schetyna, Czarzasty ) ma swoje korzenie w tamtych latach. Ale jeszcze ważniejsze jest, że pomimo śmierci Kiszczaka, układ Kiszczak –Michnik nadal obowiązuje. Jego konstrukcja opierała się na dwóch filarach. Pierwszym jest porozumienie komunistów z ich agentami, skonsumowane podczas tzw. Okrągłego Stołu. Drugim wspólnota ideowa komunistów z lewicą solidarnościową, reprezentowaną przez środowisko Michnika, Kuronia i Geremka z przybudówkami w postaci koncesjonowanych katolików. Wspólnota ta doprowadziła dziś do przyjęcia prze oba te środowiska tej samej, uzgodnionej ideologii – neomarksizmu kulturowego. Wracając jednak do spraw najbardziej bieżących muszę powiedzieć, że prawa ręka Donalda Tuska, pan Sławomir Nowak jest w tej chwili z pewnością w bardzo trudnej sytuacji. Zarzuty, sformułowane przez ukraiński system sprawiedliwości brzmią bardzo poważnie. Przekazuję wyrazy współczucia dla całego obozu współczesnej targowicy. Jeżeli podejrzenia się potwierdzą to z pewnością pójdzie siedzieć. A czy będzie to ukraińskie, czy polskie więzienie to już nie ma większego znaczenia. Byłbym raczej za tym drugim wariantem.
Dodane przez Jan Zielonka - prowincja i zagranica, w dniu 22.07.2020 r., godz. 01.33
Czy wybory wygrywa się w Końskich, czy tam, gdzie jest największa władza, czyli w Brukseli, Waszyngtonie i Nowym Jorku – stolicy kapitalizmu? Przecież żaden rząd nie jest w stanie przeżyć bez poparcia rynków, Białego Domu i UE. A PiS ma poparcie nie tylko w Końskich, lecz również za granicą, z czego należy wyciągnąć wnioski. Demokraci pewnie wygrają jesienne wybory w USA, ale nie należy liczyć, że pójdą na wojnę z PiS. Na konfrontację pójdą może z Rosją, a tu Polska może być sojusznikiem. Nowy ambasador amerykański w Warszawie będzie mówił więcej o demokracji niż ktoś nominowany przez Trumpa, lecz do promocji interesów firm amerykańskich będzie potrzebował współpracy z rządem. Rynki dotychczas były dość łaskawe dla PiS, bo rynki interesuje głównie zysk, a nie demokracja. PiS prowadzi politykę przyjazną dla zagranicznych firm. Wymachiwanie flagą narodową nie podważa pryncypiów wolnego handlu i nie prowadzi do wyższych podatków. „Rzucanie pieniędzy z helikoptera" w postaci 500+ jest narzędziem czysto neoliberalnym. Socjalistom zależy na publicznych szpitalach lub szkołach, które często ograniczają swobodę prywatnych inwestycji. Opozycja bardzo liczy na Unię Europejską, lecz tam za stołem decyzyjnym siedzi premier z PiS, a nie z opozycji. W UE największą władzę mają państwa, a coraz więcej europejskich państw ma rządy podobne do polskiego, które nie chcą, by im Komisja udzielała lekcji poprawności gospodarczej czy politycznej. Opozycja może argumentować, że trudno prowadzić zdrowy biznes bez praworządności. Może też mówić, że wspólny rynek wymaga niezależnych sądów i prasy. Opozycji trudno jednak zniechęcać rynki do inwestycji w Polsce czy wołać o odebranie rodakom pieniędzy unijnych. Równie niezręczne jest nakłanianie Amerykanów, by się wycofali z Polski rządzonej przez PiS. Zawsze byłem krytykiem niemoralnej polityki, lecz jak patrzę na dzisiejszy świat, to widzę, że w modzie są egoizm, cynizm i chciwość. Najlepszym dowodem na to jest zakończony szczyt UE. Jeśli chcemy świat zmienić, to musimy mieć miejsce za stołem decyzyjnym przynajmniej w UE. Zwycięstwo wyborcze w Końskich jest tutaj niezbędnym warunkiem. A to wymaga zrozumienia ludzi w Końskich, a nie mówienia o nich, że są prowincjonalni, niewykształceni czy przekupni. Droga do Brukseli, Waszyngtonu i Nowego Jorku prowadzi przez Końskie. Czy opozycja to rozumie? Autor jest profesorem na uniwersytetach w Wenecji i Oksfordzie
stoliczku nakryj się
Dodane przez Michniczek, w dniu 22.07.2020 r., godz. 07.06
Teraz kiedy na bieżąco przykrywa się kolejne sukcesy dobrej zmiany uderzeniami w opozycje, jest zdecydowanie lepiej. Szczególnie dla beneficjentów dobrej zmiany. Pozdro dla syna, warto się angażować po dobrej stronie zmiany. Przynajmniej finansowo. Ja dotychczas jestem pod wrażeniem zapoczątkowania nowej świecko-katolickiej nowej tradycji, jaką jest wizyta po hucznym ślubie na grobie Kaczyńskiego. Jak to jest dobrze wiedzieć która ręka karmi... Może by tak Głowacki coś nam przybliżył o tym ożenku kruchty z tronem?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 22.07.2020 r., godz. 07.29
panie Głowacki, prezentowany przez pana sposób rozumienia określeń: polityka, historia, polityka historyczna i historia polityczna, ma tyle samo z wiarygodnością co przekaz premiera o "kolosalnych" osiągnięciach jego autorstwa podczas ostatniego szczytu europejskiego - bardzo jasno i klarownie o tym mówi Konfederacja, a właściwie Bosak, zdajsie bliska panu formacja i chociaż daleko mi do narodowców, to tym razem polecam ich konferencję prasową - oczywiście prościej i wygodniej jest wszystko mieszać ze wszystkim, jak pan to robi, dla udowodnienia swoich tez, ale wtedy to nie jest nawet groch z kapustą, ale tylko żałosny bełkot pseudohistocznopolityczny, dla ciemnego ludu - czy wg pana na tym forum, ktoś to kupi, a prościej, czy tutaj czyta i pisze ciemny lud?
Dodane przez Roman, w dniu 22.07.2020 r., godz. 08.59
Zagłosowałem na Rafała Trzaskowskiego ale czuję niesmak przy tej dyskusji bo wylewajcie pomyje na PiS ale razem z nimi jesteście w koalicji w gminie i powiecie. Dlaczego nie z PSL, który wspierał Rafała Trzaskowskiego ? Czy afera z ich radnym niczego was nie nauczyła ?
wpis 22.07 , godz 1.33
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.07.2020 r., godz. 18.27
Ciekawy cytat. A na koniec pytanie retoryczne - czy opozycja to rozumie ? Oczywiście nie. Widać to wyraźnie po wpisach np. pani oli, czy Michniczka. Zresztą to z wysokim prawdopodobieństwem jedynie płatne trolle. Ciekawe kto płaci ? To tak lokalnie, czy raczej centralnie ?
Do Głowackiego
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.07.2020 r., godz. 21.03
Głowacki, to ja płacę, lokalnie, ale mogę załatwić też centralnie. Chcesz dorobić? Możesz mieć płacone na dwa fronty.
Do marka
Dodane przez niezadowolony, w dniu 23.07.2020 r., godz. 06.18
Jad i pustogłowie. Wyluzuj i pomyśl o rodzinie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 23.07.2020 r., godz. 09.25
pani Głowacki płatnik jest globalny, a nawet kosmiczny, a wręcz Boski: to po prostu rozum - oczywiście że jestem za unieważnieniem wyborów, bo ich wynik tak samo wiarygodny jak wczorajsze wystąpienie Premiera wszech czasów w sejmie: miliony, miliardy, sukces, potęga, owacje na stojąco, bukiet, a tylko pan Morawiecki nie powiedział, że UE, po raz pierwszy w swojej historii, z powodu zachowań pisich, musiała powiązać subwencje finansowe z praworządnością, poza tym kwota jest niższa od wcześniejszych, znaczna część to dług do spłacenia do 2053 roku i cała masa "dogodności", które w sejmie punktował Bosak, pana Kolega - w konkluzji warto mieć rozum swój, osobistą przyzwoitość, i nie liczyć na to, że jest pan wyrocznią na tym forum, bo tu nie czyta i nie pisze ciemny lud
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 23.07.2020 r., godz. 16.57
polecam oglądać i słuchać posiedzeń sejmu - wczoraj, dzisiaj i jutro - ewentualnie w archiwum, naprawdę warto
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.07.2020 r., godz. 06.40
uczestnicy wiecu powyborczego Andrzeja Dudy mieli w swoim gronie dwie osoby chore na Covid-19 i istnieje duże prawdopodobieństwo innych zakażań, sanepid szuka i prosi aby się zgłaszać na wymazy - wczoraj liczba zakażonych wyniosła 480 osób, i jest to tendencja rosnąca - tak to wygląda, gdy pisi nie przestrzegają i nie pilnują własnych zaleceń dla partyjnych celów - wybory 12 lipca nie były równe i sprawiedliwe, i tylko jeszcze bardziej pokazują, że pisi ściągnęli Polskę na samo dno - z kraju demokratycznego, wolnego, otwartego, podziwianego i szanowanego zrobili europejskie popychadło i oszusta, przed którym trzeba się barykadować zapisami o praworządności, bo jak pospolity oszyst nie daje gwarancji uczciwości - Polska to kraj lider: w wysokości inflacji, wycinania drzew, zatruwania powietrza, braku inwestycji, ksenofobii, lęków, słowem wszelakiego zakapiorstwa, które w nowoczesnej Europie już nie istnieje - jest tylko bardzo ważna sprawa, nie cała Polska: 10 województw odnalazła się we współczesności, a od dzielenia Mazowieckiego i stolicy wara, wynocha, von!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl