Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 sierpnia 2020 r., imieniny Cypriana, Emiliana

Plener w urodziny profesora

(Zam: 18.06.2020 r., godz. 12.34)

Gmina Wyszków zaprasza artystów, studentów i uczniów szkół plastycznych na jednodniowy plener malarski, który 11 lipca odbędzie się w Gulczewie.Celem inicjatywy jest upamiętnienie 100. rocznicy urodzin prof. Ludwika Maciąga. „Plener będzie odbywał się w Gulczewie, miejscowości, w której mieszkał i tworzył przez ostatnie swoje lata Profesor Ludwik Maciąg. Plenery nadbużańskiej przyrody, konie to ulubione tematy obrazów olejnych, akwarel, projektów znaczków pocztowych, całego dorobku artystycznego Profesora. Malarstwo Ludwika Maciąga „to rodzaj twórczego dialogu z naturą, polskim pejzażem, w którym wyjątkowe miejsce zajmuje ukochane przez Niego Mazowsze. To także umiłowanie koni, jako szczególnych przyjaciół, dzięki którym nierzadko odnajdywał sens życia”. Niech ten plener będzie „spotkaniem” z Profesorem Ludwikiem Maciągiem, z Jego umiłowaniem natury, a dla Państwa inspiracją do twórczości.” - czytamy w regulaminie wydarzenia, które organizują gmina Wyszków oraz Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”

Bazą dla uczesników będze plac przy remizie OSP w Gulczewie (ul. Szkolna 16). Ilość miejsc ograniczona do 20, liczy się kolejność zgłoszeń. Należy je do 5 lipca przesłać na adres promocja@wok-hutnik.pl lub złożyć w sekretariacie (karta zgłoszenia dostępna na www.wok-hutnik.pl).
Organizatorzy zapewniają: podobrazia malarskie (1 szt. do wyboru 60x80cm, 50x60 cm, 70x70cm) lub bloki akwarelowe A3 (farby, pędzle, sztalugi, media malarskie we własnym zakresie), wyżywienie i napoje, ewentualny dojazd spod siedziby WOK „Hutnik” (ul. Prosta 4, Wyszków) do Gulczewa, organizację wystawy i wernisażu, wydanie katalogu, nagrody dla 3 uczestników pleneru za wybrane prace, które pozostaną własnością gminy Wyszków (pozostałe prace pozostaną własnością uczestników).

Scenariusz pleneru:
- godz. 9.00-9.30 – przyjazd uczestników pleneru (plac przy remizie OSP w Gulczewie)
- godz. 10.00 – „Profesor Ludwik Maciąg” wykład Wieńczysława Pyrzanowskiego (absolwenta ASP w Warszawie wydziału malarstwa - ostatniego dyplomanta prof. L. Maciąga)
- godz. 11.00 – rozpoczęcie pleneru
- godz. 14.00 – poczęstunek
- godz. 18.00 – ognisko i zakończenie pleneru.
Informacji zainteresowanym udziela Irena Filipowicz, tel. 796 213 421
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl