Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 sierpnia 2020 r., imieniny Marii, Stanisławy

Wystartuj w Nadbużańskim Trójkącie

(Zam: 10.06.2020 r., godz. 08.38)

Rower, kajak oraz dobre buty przydadzą się uczestnikom Nadbużańskiego Trójkąta, który 20 czerwca wystartuje ze stadionu WOSiR. Na sportową imprezę zapraszają Urząd Miejski i WOSiR.W zawodach będzie mogło wystartować 25 zespołów liczących po 2 osoby. Rozpoczęcie o godz. 9.00. Zawodnicy będą startować w 2-minutowych odstępach.
Trasa składa się z 3 etapów:
- Stadion WOSiR – Puste Łąki, ul. Ogrodowa – Trasa składa się z 3 etapów:
rower
(z wyłączeniem rowerów szosowych) na dystansie ok. 15 km; trasa średnio wymagająca, miejscami kilkudziesięciometrowe odcinki piaszczyste. Organizator zapewnia transport rowerów z Pustych Łąk (miejsce startu etapu kajakowego) do Wyszkowa na Stadion WOSiR.
- Puste Łąki, ul. Ogrodowa – Kamieńczyk (miejsce po lewej stronie za przeprawą promową) – spływ kajakowy na dystansie ok. 10 km; trasa wymagająca ze względu na niski stan wody, miejscami konieczne „piesze” pokonywanie kilkunastometrowych odcinków,
- Kamieńczyk (przeprawa promowa – Wyszków Stadion WOSiR) – bieg na dystansie ok. 10 km; trasa terenowa, łatwa, bez przewyższeń.

Trasy nie są atestowane i prowadzone są poza drogami publicznymi. Trasa rowerowa i biegowa będzie oznakowana w wybranych miejscach za pomocą biało-czerwonej taśmy.
Na odcinku Wyszków, Stadion WOSiR-Skuszew (zjazd za przejściem dla pieszych, miejsce specjalnie zaznaczone), Puste Łąki „Ośrodek Nadliwie”- Puste Łąki ul. Ogrodowa, Wyszków, most samochodowy – Wyszków, Stadion WOSiR nie będzie prowadzona rywalizacja sportowa. Na tych odcinkach zawodnicy zobowiązani są do poruszania się zgodnie z przepisami ruchu drogowego.
Szczegółowa trasa zawodów i regulamin będą dostępne na stronach internetowych: www.wosir.pl, www.wyszkow.pl . Wybrane informacje dodatkowo będą publikowane na FB WOSiR Wyszków.
Trasa jest rekomendowana, dopuszcza się możliwość np. wybrania innej ścieżki leśnej na trasie rowerowej i biegowej. W klasyfikacji generalnej biorą udział Zespoły, które pokonają rekomendowaną trasę albo trasę o długości co najmniej równej na poszczególnych odcinkach.

Adres Biura Zawodów i godziny otwarcia:
1) 19.06.2020 – Stadion WOSiR, ul. Kościuszki 54, 07-200 Wyszków, godz. 8.00-16.00,
2) 20.06.2020 – Stadion WOSiR, ul. Kościuszki 54, 07-200 Wyszków, godz. 7.00-08.30,
3) 20.06.2020 – Stadion WOSiR, ul. Kościuszki 54, 07-200 Wyszków, godz. 8.30-odprawa dla kapitanów każdego zespołu.
Wyposażenie obowiązkowe każdego zawodnika:
1) Kask rowerowy,
2) Telefon komórkowy z w pełni naładowaną baterią i aplikacją wyznaczającą trasę i wprowadzonym numerem organizatora (601 613 555 – Adam Szymański),
3) Aplikacja umożliwiająca pomiar czasu i wyznaczająca pokonaną trasę. Wyniki z aplikacji wraz z grafiką powinny zostać udostępnione organizatorowi.
4) Folia NCR,
5) Płyny nawadniające – min. 0,5 l,
6) Żel energetyczny albo inne pożywienie umożliwiające szybkie uzupełnienie kalorii.
Wyposażenie będzie sprawdzane przez organizatora, bezpośrednio przed startem zawodników na trasę.

Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący: rower – 2 godz.; kajak – 4 godz.; bieg – 1,5 godz. (od momentu startu Zespołu)
Punkty żywieniowe będą zlokalizowane miejscach w których będzie następowała zmiana dyscypliny. Wybrane miejsca w których zawodnicy będą przekraczali jezdnię (przejścia dla pieszych) będą dodatkowo zabezpieczone przez osoby dbające o bezpieczeństwo zawodników.

W zawodach obowiązuje limit 50 nadanych numerów startowych, przy czym o nadaniu numeru startowego decyduje kolejność przesłania zgłoszenia zespołu na odpowiednim formularzu (zamieszczonym na www.wosir.pl i www.wyszkow.pl) na adres adam.szymanski@wosir.pl oraz przesłanie na ten adres potwierdzenia dokonania płatności do 16.06.2020 do godz. 23:59.

Zapisy zostaną uruchomione 10.06.2020 o godz. 20.00 i zakończone 15.06.2020 o godz. 23.59 (o ile wcześniej nie zostaną wyczerpane wszystkie miejsca). Zgłoszenia przesłane wcześniej nie będą uwzględniane. Organizator może wydłużyć termin zapisów. Zgłoszenie w imieniu Zespołu przesyła jeden zawodnik („Kapitan”). Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest wniesienie opłaty startowej w wysokości 99 zł od zespołu. Wpłata może być dokonana wyłącznie w formie przelewu bankowego na rachunek: 25 8931 0003 0002 2536 2039 0001. W tytule przelewu należy wpisać: „Nadbużański Trójkąt” i nazwę własną zespołu zgodną z nazwą umieszczoną na formularzu zgłoszeniowym.

Udział w zawodach mogą wziąć tylko te osoby, które dokonają opłaty startowej (wniesiona opłata startowa nie podlega zwrotowi) oraz dokonają pełnej rejestracji w Biurze Zawodów. Wszyscy zawodnicy startujący w zawodach muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów. Weryfikacja następuje na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Podczas zawodów prowadzone będą klasyfikacje: najlepszy zespół męski, najlepszy zespół żeński, najlepszy zespół mieszany. Zdobywcy I miejsc we wszystkich klasyfikacjach otrzymają puchary z okolicznościowymi tabliczkami. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą zawody w limicie czasu otrzymają pamiątkowe medale.
Partnerami organizacyjnymi imprezy są: Kamyk-Kajaki M. Kamiński, Klub Biegacza Wyszków, Klub Kolarski Catena Wyszków. 

Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl