Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 sierpnia 2020 r., imieniny Cypriana, Emiliana

Biskup zachęca do tradycyjnych procesji

(Zam: 06.06.2020 r., godz. 16.45)

Wbrew wcześniejszemu zarządzeniu biskup łomżyński zachęca do organizowania tradycyjnych procesji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.Wcześniejsze zarządzenie mówiło o organizacji procesji tylko na terenie przykościelnym. 5 czerwca bp Janusz Stepnowski wydał zarządzenie „W nawiązaniu do komunikatu z dnia 30 maja 2020 r., N.419/B/2020, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami państwowymi[1], biorąc także pod uwagę wyjaśnienia prawne Biskupa Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu z dnia 3 czerwca 2020 r. zachęcam duszpasterzy do organizowania tradycyjnych procesji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przy czym należy pamiętać o uprzednim uzyskaniu zgody i zabezpieczenia odpowiednich służb, w tym policji, straży miejskiej oraz zarządcy dróg.
 Podczas zgromadzeń organizowanych poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego (w ramach działalności Kościołów i innych związków wyznaniowych) nie obowiązuje limit 150 osób, a uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny. (Zachowanie odległości między osobami nie mniejszej niż  2 metry, o czym stanowi rozporządzenie Rady Ministrów, jest bardzo trudne w realizacji).
W ogłoszeniach parafialnych zachęcających do udziału w uroczystościach należy podkreślić konieczność zaopatrzenia się w maseczki ochronne i ich bezwzględne używanie w czasie procesji.”.
J.P.

Komentarze

ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.06.2020 r., godz. 16.25
koniecznie trzeba iść, tym bardziej, że coraz częściej, po poluzowaniu obostrzeń sanitarnych mamy coraz więcej zakażeń kleru, zakonników, wiernych, bierzmowanych, organistów itp - obecność obowiązkowa!
Anonim 16.25
Dodane przez Anonim, w dniu 08.06.2020 r., godz. 23.44
Ile znasz osob,ktore zachorowaly na coronawirusa ? Ministerstwo Zdrowia mowi o zachorowaniach bezobjawowych. Czy zna ktos zapalenie gardla bezobjawowe,bezobjawowe zapalenie wyrostka robaczkoweg,bezobjawowe zlamanie reki it'd. Czy wiesz,ze w okresie ,,coronawirusa" zmarlo w Polsce o ponad 5 tysiecy osob mniej niz w tym samym czasie w ubieglym roku. Jest pelnia lata,korzystajcie ze slonca,dlugich spacerow,spotkan z zyczliwymi ludzmi,unikajcie jedzenia nafaszerowango chemia, korzystajcie tylko z naturalnych kosmetykow,ktore mamy w przyrodzie. Zobaczycie jak bedziecie za pan brat ze zdrowiem. Zycze pomyslnosci.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 11.39
min Szumowski właśnie poinformował, że prawdopodobnie trzeba będzie przywrócić pewne obostrzenia epidemiczne - może do lasu nie? bo na procesję jak najbardziej, na wesele tak, na wakacje tak, natomiast do szkoły nie, do pracy tak, na kopalnie nie, na rower tak, na basen tak, na siłownie tak, do szpitala nie, w końcu będzie, że na wybory do lokali wybotczych nie, a kotespondencyjnie tak - coś wygląda, że jeszcze przed wyborami będą gmyrać w prawie wyborczym
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 12.59
A co mi grozi w lesie głupia?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 21.31
Anonim, czasami jak się liczy na bystrość innych, można się przeliczyć: mój wpis po części jest ironiczny, bo pomysły pisich na pandemię na nic innego nie zasługują - natomiast biskupom, idąc za radą naczelnego inspektora sanitarnego kraju, polecam lód w majtasy, co pozwoli ochłonąć i głowie i tym okolicom
Dodane przez wierny, w dniu 10.06.2020 r., godz. 19.45
Dlaczego księża nie przestrzegają przepisów i pozwalają być na mszach bez maseczek (mają być zakryte i usta i nos!!!)? Dlaczego nie zwracają uwagi aby zachować dystans między wiernymi? Dlaczego podają komunię swoimi rękami? Jaką mam gwarancję, że sam kapłan lub osoba , której wkładał opłatek do ust "nie sprzeda" mi koronawirusa? Tak jest w wyszkowskich parafiach. Czy ktoś to sprawdza czy boi się? Gdzie policja, gdzie służby sanitarne?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 11.06.2020 r., godz. 12.05
jako taką gwarancję uniknięcia zakażenia jest własny zdrowy rozsądek - kler w całym kraju rozwleka kw a wierni jak za przeproszeniem, barany, idą w to

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl