Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 sierpnia 2020 r., imieniny Cypriana, Emiliana

„Seniorze, nie daj się oszukać” - apelują wyszkowscy policjanci

(Zam: 04.06.2020 r., godz. 14.57)

Jest to apel do wszystkich, nie tylko do osób starszych. Oszuści są sprytni i często grają na naszych emocjach, na naszych dobrych sercach. Dzwoniąc do nas podają się za wnuczka, dalekiego krewnego, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP.

Algorytm oszustów jest zawsze podobny. Raz słyszymy zapłakany głos w słuchawce, przedstawiający się jako daleki krewny, który miał poważny wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy. Innym razem dzwoni do nas osoba przedstawiająca się jako funkcjonariusz Policji i pod przykrywką rozpracowywania grupy oszustów mówi nam, co mamy zrobić, w jaki sposób przekazać pieniądze.
Zdarza się, że przestępcy pukają bezpośrednio do naszych drzwi podając się za akwizytora, pracownika wodociągów, listonosza, bądź przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej. Pod pretekstem awarii chcą wejść do naszego mieszkania, przeszukać je po czym okraść.
NIGDY nie otwierajmy drzwi, gdy nie jesteśmy pewni kto jest po ich drugiej stronie.
Pamiętajmy, gdy nie usłyszymy dokładnie z kim rozmawiamy, osoba wydaje się nam podejrzana lub dzwoni w podejrzanej sprawie należy zachować szczególną ostrożność. Skontaktujmy się z rodziną i upewnijmy się czy faktycznie wydarzyło się coś złego.
Apel szczególnie dotyczy osób starszych,  aby nie wpuszczali obcych do swoich mieszkań czy domów. Jeżeli występują jakiekolwiek wątpliwości co do zamiarów odwiedzającej nas osoby, poinformujmy o tym Policję bądź instytucję, na którą powołuje się nieznajomy i sprawdźmy jego tożsamość, nie wpuszczając go do środka.
Pod nr 112 zawsze jest osoba, która doradzi nam co zrobić w danej sytuacji bądź powiadomi odpowiednie służby.
Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl