Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 lipca 2021 r., imieniny Marty, Olafa

Nie będzie tradycyjnej procesji

(Zam: 30.05.2020 r., godz. 16.05)

Państwowe zarządzenia mówią o limicie 150 osób mogących brać udział w zgromadzeniach. Biskup łomżyński wydał więc zarządzenie o organizacji procesji Bożego Ciała tylko na terenie przykościelnym.W tym roku Boże Ciało przypada 11 czerwca. Procesje nie będą się odbywać na ulicach parafii, tak jak to działo się tradycyjnie. Tak postanowił biskup Janusz Stepnowski pisząc w zarządzeniu: „Mając na uwadze trwający w Polsce stan epidemii, a także nowe decyzje władz państwowych, zezwalające, aby w zgromadzeniach poza budynkami mogło uczestniczyć maksymalnie do 150 osób, zmuszeni jesteśmy zrezygnować w tym roku z tradycyjnej procesji Bożego Ciała ulicami parafii. W związku z tym zarządzam, aby procesje Bożego Ciała na terenie Diecezji Łomżyńskiej zorganizować tylko na terenie przykościelnym. Tradycyjną procesję ulicami parafii należy zastąpić procesją wokół kościoła parafialnego do przygotowanych ołtarzy. Mając na względzie zalecenia sanitarne władz państwowych (szczególnie zachowanie dystansu społecznego i obowiązku zakrywania ust i nosa), proszę zachęcić parafian do uczestnictwa w tej formie Bożego Ciała poprzez modlitwę w świątyni, ale również obecność na terenie przykościelnym.
Zachęcam aby w tym dniu – po głównej Mszy św. - stworzyć wiernym możliwość popołudniowej  adoracji Najświętszego Sakramentu w świątyni, połączonej z możliwością spowiedzi.
W związku z tym, że władze państwowe i kościelne zapowiadają w tym względzie w najbliższych dniach wydanie nowych, precyzyjnych norm uwarunkowanych bieżącą sytuacją, powyższe zarządzenie może ulec zmianie.”
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 31.05.2020 r., godz. 09.35
kler się... w ogóle może zamknąć przybytki razem z kontami
Dodane przez Lenie, w dniu 31.05.2020 r., godz. 20.43
Są parafie w Polsce, gdzie procesje Bożego Ciała ruszą ulicami polskich miast prawo do dziś na to pozwala, zatem nie rozumiem lenistwa kapłanów
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 05.06.2020 r., godz. 17.14
coraz więcej przypadków kw wśród kleru, na plebanich i w klasztorach, widać sami zrozumieli, że modlitwa i mamona nie wystarcza - wróg czycha wszędzie!
Dodane przez Karol, w dniu 05.06.2020 r., godz. 20.17
Ola to sieje panikę na tym forum dla naiwnych'
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 06.06.2020 r., godz. 14.40
Karol, na zasadzie zbijmy termometr, nie będzie temperatury, w obecnej rzeczywistości nie da się funkcjonować - przed faktami nie uciekniemy, ale wiedza pomoże ustrzec się przed ryzykownymi dla życia i zdrowia zachowaniami: pandemia rozprzestrzenia się przez kontakt z drugą osobą, niezachowanie dystansu i zasad higieny osobistej, nie noszenie maseczek , aby tak nie było, może zrobić każdy - nie bez przyczyny ludzie chorują głównie w skupiskach ludzkich: szpitalach, DPS-ach, noclegowniach, klasztorach, kopalniach itp

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl