Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2021 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Środki ochrony dla strażaków

(Zam: 28.05.2020 r., godz. 14.44)

Samorząd Mazowsza przeznaczył 8 mln zł na zakup środków ochronnych dla strażaków ochotników. Skorzysta m.in. dziewięć jednostek z powiatu wyszkowskiego.Pierwsza część zamówienia już została przekazana do 541 mazowieckich OSP, ostatecznie otrzyma je 548 jednostek OSP z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Wśród jednostek którym zostały przyznane zestawy ochronne są OSP Brańszczyk, Długosiodło, Rząśnik, Popowo, Somianka, Kamieńczyk, Rybno, Lucynów Duży, Zabrodzie.
- Epidemia spowodowała, że warunki pracy stały się dla nich jeszcze trudniejsze. Z dnia na dzień strażacy musieli zmierzyć się z inną rzeczywistością – podkreśla marszałek Adam Struzik. – Jednostki nie były na to przygotowane, przede wszystkim brakowało maseczek, rękawiczek czy płynów do dezynfekcji. Problemem był też brak dostępności środków ochronnych na rynku, dlatego przeznaczyliśmy 8 mln zł na doposażenie OSP m.in. w maseczki, kombinezony, rękawiczki i ubrania ochronne
Każdy zestaw zawiera półmaski filtrujące FFP2 (150 sztuk), kombinezony jednorazowe kat. III typ 4B (15 sztuk), rękawice jednorazowe nitrylowe (400 par), worki na odpady o pojemności 120 litrów (20 sztuk) oraz płyny dezynfekcyjne. Niebawem do OSP trafi druga część dostawy, czyli komplety odzieży ochronnej – ubrania lekkie, hełmy z przyłbicą i goglami.
Dofinansowanie z budżetu Mazowsza pozwoliło na zakup dla mazowieckich OSP ponad 80 tys. maseczek jednorazowych, 8 tys. kombinezonów ochronnych, blisko 217 tys. par rękawic jednorazowych, ponad 2 tys. kompletów ubrań specjalnych (ubranie specjalne lekkie oraz hełm lekki z przyłbicą i goglami), prawie 11 tys. worków na odpady (120 litrów) i ponad 5,4 tys. litrów płynu do dezynfekcji.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 28.05.2020 r., godz. 19.28
Dobrze, że ktoś o tym Zabrodziu pomyślał bo na jałmużnę z gminy to by długo czekali. Tam radni jak tylko przyszli to sobie podwyżki zarządzili a nie tam dla straży jakieś pieniądze.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl