Menu górne

REKLAMA

 • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

30 lat samorządności

(Zam: 28.05.2020 r., godz. 09.56)

Miały być uroczyste i huczne obchody, jednak z powodu pandemii świętowanie 30-lecia samorządu terytorialnego musi mieć skromny charakter.

 • Dwa lata temu z okazji święta samorządu terytorialnego w Wyszkowie osłonięto pomnik przedwojennego burmistrza Wyszkowa, Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata Stanisława Wolskiego
  Dwa lata temu z okazji święta samorządu terytorialnego w Wyszkowie osłonięto pomnik przedwojennego burmistrza Wyszkowa, Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata Stanisława Wolskiego
  fot. Justyna Pochmara
Gmina Wyszków na 30-lecie samorządu pierwotnie planowała szereg imprez. W maju miała odbyć się uroczysta sesja Rady Miejskiej, plenerowa wystawa, koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP, Wyszkowski Dzień Nauki poświęcony honorowym obywatelom Wyszkowa, Forum Młodzieżowych Rad, koncert Czerwonych Gitar i Myslovitz.
27 maja obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego, święto ustanowione na pamiątkę pierwszych wyborów samorządowych zorganizowanych 27 maja 1990 r. Z tej okazji burmistrz Grzegorz Nowosielski wystosował list do mieszkańców: „polska samorządność to sukces i jedno z największych osiągnięć polskiej transformacji. Budowana od trzydziestu lat samorządowa Polska jest dowodem na to, że gdy Polacy biorą sprawy w swoje ręce, to podejmują dobre decyzje. Jesteśmy narodem dzielnym, zaradnym, nie bojącym się wyzwań. Wyzwanie postawione przed trzydziestu laty – zbudowania samorządności realizującej potrzeby i oczekiwania obywateli wypełniliśmy na tak wysokim poziomie, że dziś inne europejskie kraje się od nas tego uczą. 
Dla Wyszkowa kolejne etapy budowania samorządności, najpierw gminnej, potem powiatowej, były znakomitym impulsem rozwojowym. Dziś mamy miasto, stolicę powiatu, wspólnotę gminną, która rozwija się dynamicznie, zdobywając pozycję lidera w swoim regionie. To jest nasz wspólny sukces, każdy dołożył do niego swoją cegiełkę. Bo samorząd to nie instytucje, nie organy, to ludzie, którzy go tworzą. Gmina Wyszków, z której jesteśmy dumni, to my wszyscy, jej mieszkańcy. Dziękuję dziś, 27 maja, w dniu jubileuszowego Święta Samorządu za mądrość, współpracę, zaangażowanie, za to że wspólnie budujemy ten najlepszy mur obronny – zgodę i porozumienie w najważniejszych sprawach. 
Chcieliśmy świętować ten jubileusz wspólnie i radośnie, podczas różnych wydarzeń gminnych, ale epidemia pokrzyżowała nasze plany. Nie umniejsza to jednak naszej wspólnej satysfakcji i pozytywnego bilansu dokonań. W symboliczny sposób nisko się kłaniam wszystkim, którzy budowali i budują wyszkowską samorządność, zarówno tym zaangażowanym bezpośrednio – wszystkich kadencji radnym, sołtysom, urzędnikom, społecznikom, ale także każdemu mieszkańcowi, któremu dobro jego miasta jest bliskie. 
Samorząd jest taki, jakie jest społeczeństwo, bo to ludzie go tworzą i dla ludzi w istocie działa. Życzę więc sobie i Państwu, samorządu niezmiennie ambitnego, otwartego, opartego na wzajemnym szacunku i dobrych doświadczeniach, pracowitego w codzienności i życzliwego wobec wszystkich.”.
J.P.
 • Gmina Wyszków na jubileusz przygotowała specjalne logo
  Gmina Wyszków na jubileusz przygotowała specjalne logo źródło fot. Urząd Miejski w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

 • Reklama
 • Reklama
 • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl