Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 grudnia 2021 r., imieniny Barbary, Krystiana

Przyjął święcenia diakonatu

(Zam: 28.05.2020 r., godz. 09.26)

W katedrze łomżyńskiej odbyły się święcenia diakonatu. Otrzymał je m.in. Adam Ryszard Pietrzak z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku.Tego dnia pięciu alumnów przyjęło święcenia z rąk biskupa Janusza Stepnowskiego.
- Pierwszym etapem tuż przed kapłaństwem są święcenia diakonatu. Diakonat to posługa starożytnego kościoła, miłosierdzia. Diakon znaczy sługa - mówił biskup w swojej homilii. - Święcenia diakonatu przypominają nam wszystkim prawdę o naszym życiu, że każdy nas jest sługą drugiego człowieka, jak ojciec czy matka w swojej rodzinie. Wy ojcami nie będziecie, ale będziecie służyć innym ludziom przez niektóre sakramenty święte, ale szczególnie przez posługę Słowa Bożego, głoszenie Ewangelii.
- Cieszymy się, że Bóg obdarzył go powołaniem do służby w Kościele, otoczmy go naszą modlitwą, aby mógł dobrze służyć Bogu i ludziom jako diakon - usłyszeli z kolei wierni z parafii św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku podczas niedzielnej mszy.
Jak podaje parafia, diakon może udzielać Chrztu św., Komunii św. czytać Ewangelię i głosić Słowo Boże, odprawiać nabożeństwa – w tym pogrzeby.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl