Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 stycznia 2023 r., imieniny Franciszka, ZdzisławaCzy ta zmiana coś zmienia?

(Zam: 26.05.2020 r., godz. 11.34)

Pierwsze pytanie, które trzeba postawić w nowej sytuacji, kiedy Koalicja Obywatelska dokonała zmiany swojego kandydata w wyborach prezydenckich z „prawdziwej prezydent” na Rafała Trzaskowskiego musi dotyczyć kondycji tej formacji. Jest ona niewątpliwie poobijana i osłabiona wieloma porażkami w ostatnich latach.

Szarpana wewnętrznymi sporami i naznaczona kryzysem przywództwa. Walcząca o przeżycie. Zmiana kandydata w trakcie kampanii to przyznanie się do kolejnej porażki.
Jakie są przyczyny licznych klęsk niegdysiejszej Platformy Obywatelskiej, zapoczątkowanych w pamiętnym roku 2015? W mojej ocenie, cały czas te same. Buta, agresja, pogarda dla Polaków, nieumiejętność zdiagnozowania sytuacji, brak programu. Wszystkie te błędy widoczne były również w pierwszym etapie kampanii, zakończonym rezygnacją Małgorzaty Kidawy- Błońskiej, która miała być „jedyną szansą dla Polski”. Przy czym rozstanie z nią odbyło się w sposób, delikatnie mówiąc, mało elegancki. Została sama i obciążono ją odpowiedzialnością za klęskę. To po prostu podłość. A gdzie odpowiedzialność Borysa Budki, a gdzie był sztab wyborczy kandydatki KO, kiedy podejmowano błędne decyzje?
Rafał Trzaskowski jest obciążony tą samą zasadniczą słabością, co jego poprzedniczka – w KO w danym momencie nie ma nikogo lepszego, a kogoś trzeba było wybrać. Jego kandydatura ma jedną, zasadniczą zaletę – Trzaskowski nie jest Małgorzatą Kidawą-Błońską. Wady są liczniejsze. Jest kandydatem wielkomiejskim, a nawet warszawskim i nie jest w stanie dotrzeć ze swoim przesłaniem do szerokiego grona wyborców. „Tęczowość”, koncentracja na postulatach LGBT podczas jego rządów w Warszawie powoduje wepchnięcie nowego kandydata w ten sam zaułek, w który weszła tak zwana Koalicja Europejska w przegranych przez tę formację eurowyborach. Dramatyczna awaria oczyszczalni Czajka, która przetaczała się długo przez Polskę, wryła się w pamięć wszystkich i pokazała nie tylko jego osobistą nieudolność, ale również prawdziwe oblicze całej Platformy Obywatelskiej. Ta idiotyczna, jedna z najdroższych tego typu inwestycji w świecie była źle zaplanowana, nie rozwiązuje problemów oczyszczania naszej stolicy i z wysokim prawdopodobieństwem była skutkiem łapówek, bo ktoś musiał na niej dużo, ale to bardzo dużo zarobić.
Czas na odpowiedź na pytanie z tytułu felietonu. Zmiana kandydata w trakcie wyborów to efekt dramatycznej słabości całej Koalicji Obywatelskiej. Rafał Trzaskowski podejmuje walkę bardziej z Robertem Biedroniem, Władysławem Kosiniankiem-Kamyszem i Szymonem Hołownią niż z Andrzejem Dudą. To walka o przetrwanie tej partii i choć częściowe odzyskanie wsparcia elektoratu, które jeszcze dość niedawno wynosiło powyżej dwudziestu procent, a w momencie zmiany kandydatów spadło poniżej pięciu. Po kolejnej kompromitacji PO-KO powrót do dawnego poziomu wsparcia przez wyborców jest już niemożliwy, a brzydki styl rozstania z jedyną kobietą kandydatką u wielu ludzi, nie tylko z obozu opozycji, pozostawia niesmak. Będzie to raczej rozpaczliwa próba uzyskania wyniku dwucyfrowego, czyli przebicia poziomu dziesięciu procent. Walka wewnątrz obozu totalitarnej opozycji będzie z pewnością bardzo ostra, co pokazał pierwszy etap kampanii, w której dochodziło momentami do okładania się kijami jeszcze niedawno występujących w jednej koalicji kandydatów. Coś się więc oczywiście zmienia, ale niewiele.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez wyznawca, w dniu 26.05.2020 r., godz. 12.43
Panie Marku Głowacki, po pana apelach w felietonach i komentarzach o zmianę kandydatki KO Kidawy-Błońskiej, której notowania spadały, na innego kandydata, KO postanowiło dokonać takiej zmiany i teraz ich kandydat idzie jak burza, dziś ma już prawie 27 % poparcia w I turze co jest wynikiem lepszym niż szczytowe notowania Kidawy (Kichawy-Końskiej). Jeśli ten trend się utrzyma to nasz kandydat Duda przegra. Apeluję do pana jako naszego patrioty by pan z kolei zaapelował do obozu patriotycznego o wycofanie tego kandydata (Dudy) z wyborów i podstawienie na jego miejsce jak najszybciej kogoś o większym autorytecie oraz szansach na wygraną. Obóz patriotyczny ma wiele takich osób, choćby były marszałek Kuchciński, prezes NIK-u Banaś, poseł Terlecki czy poseł Suski. Zwłaszcza ten ostatni byłby dobry, jest doświadczony, obyty i wykształcony, ma odpowiednią wiedzę i aparycję, no i będzie zawsze wierny nam, a poseł Terlecki mógłby zostać np. twarzą kampanii. Niech pan przemyśli moją propozycję bo czasu jako obóz patriotyczny mamy coraz mniej, a my, patrioci chcemy głosować na jakiegoś patriotę-pewniaka, nie chcemy marnować swoich głosów. No i my bardzo, ale to bardzo chcemy, żeby zostało tak jak było i żeby nas nie rozliczała ta banda Tuska i Trzaskowskiego i Budki za nasze patriotyczne osiągnięcia, nas patriotów i naszych dzieci, żon, braci i sióstr naszych, naszych ciotek, szwagrów, wujków, też patriotów czyli całego naszego obozu patriotycznego wraz z naszymi biskupami-patriotami. Z patriotycznym pozdrowieniem - pański wierny wyznawca i oddany przyjaciel.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 13.39
pisi wygrywają bo na każdym kroku kłamią i oszukują - Duda powołuje I prezesa SN bez uchwały tegoż sądu w tej sprawie! a dlaczego? bo SN decyduje o wyborach, można więc już przyklepać zwycięstwo Dudy na prezydenta w I turze, z wynikiem powyżej 50% - mamy pozamiatane, i żadne spekulacje pseudopolitycznostrategiczne w stylu felietonu jak wyżej tego nie zmienią - a to co wyprawia min Szumowski woła o pomstę do nieba: im więcej zarażonych, zachorowań i zgonów, tym większy luz - dobrze, że chociaż przez chwilę obecne działania Senatu dają pewne nadzieje, bo kw zostanie z nami co najmniej do wiosny 2021
Duda na emeryturę
Dodane przez anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 15.42
Duda jest jak poobijany, otłuszczony bokser bez formy. Upokarzany na każdym kroku przez Kaczyńskiego i jego przydupasów. Jest najgorszym prezydentem w powojennej historii. Ta prawda dociera na szczęście nawet do twardego pisowskiego elektoratu. Głowaccy będą wychwalać go pod niebiosa bo wiadomo chodzi o synekurę. Ale Kowalscy synekur nie mają i wiedzą, że bez względu kto wygra wybory prezydenckie 500+ im nikt nie odbierze. Tym bardziej się irytują, gdy Duda opowiada im farmazony, że jego przegrana będzie równoznaczna z odebraniem zasiłku.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 15.52
22 osoby zdiagnozowane zarażone w naszym powiecie, ile faktycznie tego nie wie nikt, ile zaraża tego nie wie nikt - nawołuję władze miasta i odpowiednie służby aby pilnowały obostrzeń, które cały czas obowiązują i nie miały litości w nakładaniu kar! - dzisiaj w Senacie odbyła się pierwsza część komisji w sprawie nowego prawa wyborczego, z tyloma "kwiatkami" znowu, że cd odbędzie się w najbliższy pponiedziałek - to wszystko pokazuje, że w czym jak czym, ale w pisaniu prawa zgodnego z konstytucją pisi są wyjątkowymi partaczami, ale w aferach fanansowych to już i owszem, mistrzowie - i tym razem wygląda, że szanse pokładane w 28 czerwca oddalają się
Trzaskowski
Dodane przez anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 16.02
"Szarpana wewnętrznymi sporami i naznaczona kryzysem przywództwa. Walcząca o przeżycie. Zmiana kandydata w trakcie kampanii to przyznanie się do kolejnej porażki." Oby jak najwięcej takich porażek. Dla Dudy. Od zmiany kandydata Adrian pikuje w dół i niech tak już zostanie.
Totalnym w dniu Mamy
Dodane przez Anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 16.10
Mark Rutte (premier Holandii, liberał), w związku z koronawirusowymi ograniczeniami przez dwa miesiące nie odwiedził w domu opieki swojej 96-letniej matki. Kobieta zmarła 13 maja. Kim jest premier, który w przeciwieństwie do niektórych innych polityków bezwzględnie dostosował się do wprowadzanych przez siebie restrykcji?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.05.2020 r., godz. 16.19
Głowacki po prostu opisuje swoje sny o potędze.
Synekury
Dodane przez anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 16.31
„10 lat, 122 miesięcy, 528 tygodni, 3699 dni: T. Siemoniak, D. Tusk, R. Sikorski i inni ukrywają przestępców, sprawców Tragedii Smoleńskiej. T. Arabski skazany, czas na resztę.” To przed chwilą napisał Macierewicz. Rządzicie ponad cztery lata mając więcej niż pełnię władzy. Czy ktoś Wam przeszkadza zamykać zbrodniarzy z PO? W których więzieniach siedzi osądzona mafia VAT? O ile podniesiono kwotę wolną od podatku (co Duda obiecywał pięć lat temu)? Ale synekur stworzyliście najwięcej. Mam nadzieję, że ktoś zrobi kiedyś listę (proskrypcyjną) na poziomie gmin i powiatów.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 17.14
z prac, które odbyły się dzisiaj w senacie nt nowej ustawy wyborczej wynika, że może dojść do precedensu, że głosowanie na prezydenta nie odbędzie się przed 6 sierpnia! i dopiero "dziura prezydencka" da możliwość nowego otwarcia całej procedury wyborczej - powraca optymizm, i duch walki w opozycji nie gaśnie - dzisiejsza konferencja prasowa, a raczej wystąpienie pani Marszałek, obwiniającej za wszystko opozycję, nie poprawiło konfliktu, natomiast kwarantanna Jacka Sasina bardzo podejrzena, bo poza nim nikt inny z parlamentu, pytanie tylko kto kogo zakaża, jak większość bez maseczek - a poza tym od wczoraj pakiety wyborcze spoczywają sobie w magazynach Poczty Polskiej, a kto je tam przekazał tego nie wie nikt, kto i za ile drukował też jest tajemnicą, wiadomo tylko, że na podstawie pisma podpisanego przez premiera, którego to podpis nie stanowi w Polsce prawa, a jednak niektórzy się słuchają - wszystkie tłumaczenia swoich zachowań pisich są już tak pokrętne, że i pan Głowacki swoim rozumem i obyciem polityczno-dziennikarsko-kapustnym, rodem z targowicy nie obejmie
Marszałek Witek
Dodane przez anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 18.06
Wysłuchałem przed chwilą wystąpienia Marszałek Witek. Widać panikę na Nowogrodzkiej. Kobieta postraszyła komitety wyborcze audytorem, który może rozliczyć dotychczasową kampanię przed rozpoczęciem nowej jeśli Senat nie zrobi tak jak chce Kaczyński. Najzabawniejsze były fragmenty gdy apelowała by opozycja nie łamała Konstytucji. Oj sypie się pisowski domek z kart. Szef Głowasia Sakiewicz robi dobrą minę do złej gry i wypisuje śmieszne kawałki na Twitterze. Więcej nerwowych ruchów wykonanych przez PiS, tym gorzej dla Dudy. Oczywiście lokalna społeczność liczy na więcej artykułów Głowackiego, a zwłaszcza jego komentarzy w których przedstawia się jako jednego z niewielu inteligentów i patriotów. Ludzie to czytają i zniechęcają się do PiS.
do "wyznawcy"
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.05.2020 r., godz. 18.14
Przypominasz mi takiego chłopca, którego znałem w podstawówce. Podkradał rodzicom pieniądze i kupił sobie za nie radyjko kieszonkowe. A ponieważ mu się bardzo spodobało i zostało mu jeszcze trochę pieniędzy to sobie kupił drugie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.05.2020 r., godz. 18.30
Szymon Hołownia bardzo celnie godzi w swoich głównych konkurentów politycznych twierdząc, że PO nie ma wizji Polski. Tak naprawdę nigdy nie miała. POwcy rzucali jedynie przed wyborami różne hasełka, których nigdy nie zamierzali realizować i oczywiście nie realizowali. A i tak spora część platformerskiego ludu, trwale zainfekowanego nienawiścią do PiS na nich głosuje. Tym razem będzie jednak dość realny drugi wybór – Hołownia, wspierany dyskretnie przez Tuska albo Kosiniak, który przygarnął do PSLu trochę platformersów. To zmienia sytuację, szczególnie wobec licznych słabości PO i Rafała Trzaskowskiego.Uważam Hołownię za słabego kandydata, ale w konkretnych sprawach trudno nie przyznać mu racji.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 19.00
Andrzej Duda wraz z małżonką, pidczad swojej prezydentury kosztował podstnika 880 mln zł, natomiast Poczta Polska zapłaciła 70 mln zł za wybory, które się nie odbyły - dame apaszki pani Agaty kosztowały 18 tys zł - można? można!
Do eychlera putramenta
Dodane przez Leonidas, w dniu 26.05.2020 r., godz. 19.03
Stary komuchu,a jaką ty szkołę ukończyłeś?zapewne ubecko-esbecką jesteś naczelny dyżurnym wyszkowskiego,,SOKU Z K....A''.
leonidasie
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.05.2020 r., godz. 19.36
Ależ ja nie kończyłem tych samych szkół co ty.
miska ryżu
Dodane przez anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 19.53
Ardanowski: „Wystąpiłem z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy (…) żeby przez kilka kilkanaście dni popracowali u rolników.” Zapewne jak kiedyś sugerował Mateuszek za miskę ryżu.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 22.05
oczywiście wystąpienie pani Witek nie pozostało bez echa, i marszałek Grodzki poprosił marszałek Sejmu aby nie organizowała im pracy w Senacie i nie narzekała, nauczycielką już nie jest i senat sprząta po sejmowym bałaganie - senator Karczewski bardzo szybko przekonał się, że lekarz z profesorem nie ma szans na polu politycznym tym razem i wycofał się do tylnych ław, natomiast senator Pęk bardzo dużo musi się jeszcze nauczyć, bo do tej pory jego guru pczyuczył go do kłamstw i propagandy, demagogii i obszczekiwania innych, zamiast zapoznać solidnie z konstytucją czy regulaminem senatu, i też profesorowi rady nie daje: generalnie w obecnej opozycji senackiej nie ta liga aby się mierzyć z tęgimi głowami po drugiej stronie
Galopujący major
Dodane przez anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 22.11
Podrzucam świeży felieton Galopującego majora: "Nauczyciele proszą o testy, bo widza, że to wszystko zaraz jebnie, to im minister Ardanowski mówi, żeby se poszli truskawki zbierać. To może im ktoś testy zrobi. Siedemdziesiąt baniek wyjebane do pieca za karty wyborcze, których nawet nie mili prawa drukować, a tu wyłazi Emilewicz i jęczy, że rządowi też ciężko, bo ministrowie nie dostają premii. Fakt, za Szydło lali se te premie do gęby co miesiąc prosto ze szlaufa. Sanepid napierdala kary szybciej niż Szumowskie zatwierdzają se granty, po 10 tysięcy za jeden transparent, policja biega i siada na mordach demonstrantów za to, że nie zachowują odległości. W tym czasie Duda na spotkaniach tuli się z ludźmi, kozami, jakimiś leśnikami. I zero reakcji. A właściwie to reakcja jest, bo przecież jakiś jego lokaj, z żoną pewnie obstawiającą kij wie ilu spółek, złożył donos, że inni kandydaci „prowadzą kampanię wyborczą”. Że Wam na tych spotkaniach za tę bezczelność ludzie w mordy nie plują. Ratownik zakażony covidem 440 razy próbował się dodzwonić do Sanepidu, ale co tam, wychodzi Morawiecki i oświadcza, że korzystali ze…sztucznej inteligencji. Ty widziałeś sztuczną inteligencję… Pewnie przyjechała tym autem elektrycznym, to co miał żeglować po przekopanej Mierzei Wiślanej, ciągnąc odzyskany wrak z podatkiem cyfrowym na łuku tryumfalnym na Wiśle. Ociemniałego gościa z laską pakują policjanci do suki, w pięciu się na jedną dziewczynę rzucają, ale jak im pisowiec Zieliński kazał konfetti wycinać, to na czworakach biegali, wojaki wyklęte. Czwartą tarczę już uchwalają, w poprzednich przemycali rażenie prądem więźniów, którym od miesięcy zamknęli widzenia i zmuszanie pracowników, żeby im pan pracodawca miejsce odpoczynku wskazywał. Teraz przemycają prawo obniżek dla całej budżetówki, ktoś musi oddać hajs tym informatykom, co to dostali po 5 koła pożyczki za to, że 3 miesiące dalej łaskawie będą zarabiać po 10k miesięcznie na 19% ryczałcie podatkowym. Dwa lata miało nie być wyborów, jak gadał Szumowski, więc chcą zrobić w czerwcu, tak jak do wynalezienia szczepionki mieliśmy według niego w maseczkach chodzić. Więc już ogłaszają, że chodzić nie będziemy. Pewnie kumple Szumowskiego już tak na hajs ten kraj wydymali, że już starczy tych maseczek. Jeszcze trzeba by uczciwe, bez konfliktów interesów coś zorganizować. Ale przecież Szumowski za bardzo tak nie potrafi, jak nie interesy z jakimiś ludźmi od handlu bronią, to sami se z bratem granty zatwierdzają. No ale czego się spodziewać po gościach, co majątki na żony poprzepisywali, kłamią na każdym kroku, a całą pandemię traktują jak jedną krowę dojną, której cyca podstawią pod kumpli, żeby sobie mleczka w tym oligarchicznym gównie, zwanym Polską, possali."
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 22.14
jak przez 8 lat koalicja nie miała koncepcji na kraj mogliśmy wszyscy doskonale czuć i przeżywać: wyjazdy zagranicznie, autostrady, centra handlowe, liczne budynki użyteczności publicznej, bezpieczna szkoła itd. itd. tak było wszystkiego, że niektórym w łbach się poprzewracało i zapragnęli atrakcji: i tak oto mamy: łajdus na łajdusie, łajdusem pogania a naczelny medyk zbudował fortunę na pandemii
fake news oli
Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 09.12
Prezydent Andrzej Duda zarobił w 2015 r (od sierpnia) -67550 zł , w 2016 r. - 162191 zł, w 2017r - 172333 zł, w 2018 r - 162 280 zł ( 20399,39 zł brutto). Wszystkie wynagrodzenia netto. Rząd wielkości ci się ola pomylił, może 880 tysięcy przez te 5 lat rządzenia. Prezydentowa nie otrzymuje pensji, prezydent Duda opłaca składki ZUS za żonę. Czy to dużo, niektórzy u Struzika zarabiali więcej. Urząd prezydencki prawdopodobnie miał fundusz reprezentacyjny ale wielkość jego nie jest znany.
fake news konstytucjonalistki oli
Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 09.25
Prezydent RP Andrzej Duda zdecydował o powołaniu, spośród pięciu kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego, sędzi Małgorzaty Manowskiej na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Jednocześnie Prezydent postanowił powołać, spośród trzech kandydatów wybranych przez zgromadzenie sędziów Izby Karnej, sędziego Michała Laskowskiego na stanowisko Prezesa Sądu Najwyższego kierującego pracą Izby Karnej. Powołany "obrońca konstytucji" Laskowski powiedział - Nie będę podważał wyboru prof. Małgorzaty Manowskiej na stanowisko I prezesa SN. Będę wykonywał jej polecenia. Tak duża instytucja składająca się właśnie z tych wyodrębnionych izb wymaga współpracy.
fake news oli
Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 09.32
Jeżeli każdy sędzia ma jeden głos na kandydata na I prezesa SN to ilu może sędziów może dostać 50%+1 wszystkich głosów ? Odrobina matematyki przydałaby się. Prezydent wybrał jedną osobę z pięciu mu przedstawionych. Blokada przez "starych sędziów" wyborów kandydatów na I prezesa SN okazała się totalną klapą.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 09.41
Totalny Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wymyślił : -Wybory 28 czerwca są niemożliwe do przeprowadzenia. To czas matur i egzaminów ósmoklasistów w szkołach, w których zlokalizowanych jest przecież większość komisji obwodowych. Jako samorządowcy nie weźmiemy odpowiedzialności za organizację wyborów w tym terminie. Kiedy matury były w niedzielę panie Jaśkowiak ? Kolejna obstrukcja wyborów przez totalnych. Już Grodzki nie dotrzymał słowa i po raz kolejny oszukał.
Dodane przez chwalą nas, my ich a oni nas!, w dniu 27.05.2020 r., godz. 09.47
Rany Boskie, oszołom ma wyznawcę! To już jest ich dwóch.
Dodane przez buhahahahahaha, w dniu 27.05.2020 r., godz. 09.54
A kto wyjeżdżał na te urlopy zagraniczne do Egiptu z Wyszkowa ? A czego nie ma teraz w Wyszkowie co było 8 lat temu ?
Oto kim była matka Rafała Trzaskowskiego
Dodane przez Leonidas, w dniu 27.05.2020 r., godz. 12.18
Matka Rafała Trzaskowskiego, kandydata na fotel prezydenta stolicy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Meldowała bezpiece o kontaktach z dyplomatami USA muzyków i ludzi zajmujących się jazzem – Jerzego Matuszkiewicza, Leopolda Tyrmanda czy Romana Waschki. Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść – pułkownikiem LWP, a inni z bliskich działali na wysokich szczeblach PZPR. Rafał Trzaskowski dumnie przedstawiał w internecie swoją rodzinę i jej zasługi, określając tę prezentację jako „autolustracja”. Ominęła ona jednak rodowe związki z komunizmem - pisze w najnowszym numerze tygodnika "Gazeta Polska" Maciej Marosz.Wygląda na to, że jakość takiej lustracji można porównać do kampanijnej akcji ratowania szyby w drzwiach przez mocowanie jej taśmą klejącą.W swoim autolustracyjnym wpisie Rafał Trzaskowski naśmiewał się z „pisowskich hejterów”, którzy drążą przeszłość i zgłębiają historie rodzinne. Z pewnością do IPN w celu sięgnięcia wstecz nie zaglądał, skoro lider PO Grzegorz Schetyna i autorytet ruchu antyrządowego Lech Wałęsa uznali, że Instytut powinien zostać zlikwidowany – i to stało się obietnicą wyborczą Platformy. O swojej matce Teresie Trzaskowskiej kandydat na prezydenta Warszawy wspomniał tylko przy prezentacji w Internecie jej dawnego zdjęcia. Tymczasem jak wynika z akt IPN, Służba Bezpieczeństwa zarejestrowała ją w 1960 r. jako tajnego współpracownika działającego pod ps. Justyna. Trzaskowską interesował się kontrwywiad PRL ze względu na jej kontakty z dyplomatami USA, a w szczególności z figurantem akt SB, I sekretarzem ambasady tego kraju w Warszawie Thomasem Donovanem. Trzaskowska trafiła do kręgu dyplomatów pojawiających się na różnych imprezach z racji bycia żoną jednego z najbardziej znanych już wówczas muzyków jazzowych – Andrzeja Trzaskowskiego. Powierzchowna znajomość „Justyny” z Donovanem przerodziła się w zażyłą relację, bywanie w rezydencji dyplomaty, częste spotkania. Przemieszczała się ona też przy różnych okazjach po mieście autem dyplomaty.Służba Bezpieczeństwa poważnie podeszła do kwestii werbunku żony muzyka. Odbyto z nią najpierw trzy wstępne spotkania, po czym na rozpoczęciu współpracy pojawiła się dwójka wysokich rangą esbeków – kpt. Rolnik i por. Władysław Prekurat. W przygotowanym planie zwerbowania Trzaskowskiej, na wypadek stwierdzenia jej braku entuzjazmu do współpracy z SB, zamierzano przypomnieć jej, że mieszka w Warszawie bez zameldowania. Jednak użycie tego argumentu okazało się całkowicie zbędne. Już na pierwszym spotkaniu Trzaskowska przekazała SB wiele „cennych informacji i wyraziła chęć dalszego spotykania się” – napisali Rolnik i Prekurat. „Jak wynika z jej oświadczeń oraz naszych danych agenturalnych, wymieniona zachowuje w tajemnicy fakt prowadzenia z nią rozmów i przywiązuje dużą wagę do konspiracji” – chwalili funkcjonariusze SB.Dlatego zgoda na werbunek była formalnością. Prekurat zapisał później, jak werbowana zareagowała na informację, że zaczyna kontakty z kontrwywiadowcami PRL. „Po wymianie kilku zdań powiedziałem jej, że jestem oficerem kontrwywiadu i chciałbym przeprowadzić z nią rozmowę. Wymieniona przyjęła oświadczenie z pewnym uśmiechem i bez zażenowania nadmieniła, że bardzo jej się podobało właśnie takie nawiązanie z nią kontaktu, że to świadczy o naszej umiejętnej pracy itp.” – zapisał funkcjonariusz SB. Trzaskowska opowiedziała o tym, jak w 1959 r. poznała Donovana oraz w jakim gronie Polaków spotyka się ów dyplomata. Wskazała, że był on m.in. zaproszony na przyjęcie wyprawiane przez muzyka jazzowego i kompozytora Jerzego Matuszkiewicza i jego żonę. Opowiedziała też bezpiece o pobycie i kontaktach w Polsce popularnego komentatora muzyki jazzowej z USA Willisa Conovera. Przy kolejnym spotkaniu z TW funkcjonariusze pytali, czy nie ma negatywnych wrażeń z pierwszej rozmowy z nimi. Odpowiedziała, że nie ma żadnych złych odczuć, jedynie zastanawia się, dlaczego kontrwywiad zwrócił się właśnie do niej. Wyraziła obiekcje co do przekazywania informacji na temat obywateli polskich czy osób z zagranicy, które nie szkodzą PRL. SB uspokoiła ją, że chciałaby się tylko dowiadywać od niej co jakiś czas o tym, co dzieje się w otoczeniu Donovana i innych obcokrajowców. SB zwracała też uwagę na ograniczenia TW. Jako osoba ze średnim wykształceniem nie znała języka angielskiego. Oceniano też, że była „politycznie słabo wyrobiona”.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 13.11
PMM znosi kolejne obostrzenia związane z koronawirusem. Komisja Europejska proponuje 63,8 mld euro dla Polski w grantach i pożyczkach na odbudowę gospodarczą. Nasz kraj ma otrzymać czwartą największą sumę grantów wśród państw członkowskich UE. PMM uzyskuje kolejne notyfikacje od KE na dużą pomoc publiczną dla polskich przedsiębiorców, żeby przetrwały najgorszy okres. Prezydent Duda wspiera i współpracuje z polskim rządem. Czy byłaby możliwa taka pomoc gdyby prezydentem był ktoś z opozycji totalnej? Oni nawet nie dotrzymują swoich zobowiązań i umów, które podjęli niedawno podczas okrągłego stołu Lewicy. Wszystkiego nie da się zapisać gdy nie ma choć najmniejszej woli współpracy. nie ma co oglądać się na innych tylko robić swoje.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 13.12
Senator Pęk i poseł Czarnek wykonują dobrą robotę, że nawet ola ich zauważyła.
Opróżnić urząd Prezydenta RP
Dodane przez anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 13.39
W Senacie nie ma już Marszałka Karczewskiego, który aportował na każde gwizdnięcie i szczekał na każde szarpnięcie łańcuchem. Czekam na ostatni dzień kadencji Dudy, gdy przekaże swoje obowiązki Marszałkowi Sejmu. Potem zgodnie z obowiązującym prawem ogłoszone zostaną nowe wybory. Ciekawe czy wtedy Duda też będzie pisowskim kandydatem, czy wystawią kogoś lepszego? Jeśli PiS chce zawalczyć to musi znaleźć kogoś znacznie lepszego niż zużyty Duda. Bo w października Duda już będzie wrakiem.
Profesor Manowska
Dodane przez anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 14.10
Pani profesor Manowska karierę zawodową i dotychczasową pozycję w środowisku zawdzięcza sobie. Pozycję polityczną zawdzięcza Zbigniewowi Ziobrze i bytności w służbie PiS. Była wiceministrem sprawiedliwości przy boku Ziobry, a ostatnio dyrektorem Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Nie zakończyła tego etapu z sukcesem, gdyż zniknęło stamtąd ponad 50 tysięcy danych pracowników wymiaru sprawiedliwości. Śledztwo jest w toku… Od wielu specjalistów słyszę, że pani sędzia jest wybitnym prawnikiem. Nie ma więc mowy, żeby nie zdawała sobie sprawy, w jakich okolicznościach obejmuje najwyższy w sądownictwie urząd. Jednak nie stanowi to żadnej przeszkody.
Do leonidas
Dodane przez Valery, w dniu 27.05.2020 r., godz. 15.16
Jesteś bardzo złym człowiekiem. Czy jak ktoś ma rodziców którzy zbłądzili kiedyś w swoim życiu to znaczy że wszystkie ich dzieci są nic nie warte.... Człowieku ty jesteś chory z nienawiści, jeśli masz swoje dzieci to się mocno zastanów nad swoim postępowaniem, bo kiedyś ich ktoś oceni podobnie.
do Leonidas 12.18
Dodane przez anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 15.50
„Reżyserka w służbie partii. Powstaje film o Donaldzie Tusku. Produkcja TVP na zlecenie PiS ma stawia byłego premiera w bardzo złym świetle. Reżyserką filmu jest Ewa Święcińska, zarejestrowana przez Służbę Bezpieczeństwa jako Tajny Współpracownik o pseudonimie Andrzej. Znana jest m.in. z głośnego „Puczu”. Była też drugą reżyserką „Smoleńska”. Prywatnie ma być dobrą znajomą Marzeny Paczuskiej, byłej szefowej „Wiadomości” oraz członkini zarządu TVP. Kiedy premiera filmu? TVP czeka z emisją na „odpowiedni moment”. Co ciekawe, nieoficjalnie to właśnie ona ma pomóc TVP w produkcji materiałów o Rafale Trzaskowskim.” Wieści 24 Tam można zobaczyć kilka kwitów dotyczących jej współpracy z SB. Chcecie się bawić teczkami? Voila!!!
sondaże
Dodane przez anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 17.13
Najnowszy sondaż: Duda – 38,94% ; Trzaskowski – 26,60%
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 17.13
Anonim czytaj ze zrozumieniem: utrzymanie prezydenta i małżonki 880mln zł, a nie pensja!!!!! jasne? czy też jesteś przedszkolakiem?
Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 18.04
Czy TW Leonidas oraz TW Głowacki widzieli już ostatnie sondaże ?
fake news oli
Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 18.43
apaszki pani Agaty kosztowały 18 tys zł - można? można! Kolejne sprostowanie fake newsa, które ola ściągnęła z Wyborczej. Pan prezydent podczas wizyt krajowych i zagranicznych wręcza prezenty, są to pióra wieczne, spinki, krawaty, również apaszki. W tym celu ten zakup został poczyniony. Dodam, że w tej firmie z Milanówka kancelaria prezydenta kupuje apaszki od ponad dekady — mówi nam Marcin Kędryna, dyrektor biura prasowego KPRP.
do Marek Głowacki
Dodane przez anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 18.48
Dziś (27.06.2020.)„dyktatorek” Kaczyński pogroził, że zastosuje wszystkie środki by wybory odbyły się 28.06.2020. Aktualnie ten termin jest już niezgodny z Konstytucją, ponieważ do końca kadencji Prezydenta RP zostało mniej niż 75 dni. Art. 128. punkt 2 Konstytucji RP mówi: Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej zarządza Marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego Prezydenta Rzeczypospolitej, a w razie opróżnienia urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej - nie później niż w czternastym dniu po opróżnieniu urzędu, wyznaczając datę wyborów na dzień wolny od pracy przypadający w ciągu 60 dni od dnia zarządzenia wyborów. Przypominam, że zgodnie z art. 87 Konstytucji RP 1. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są: Konstytucja, ustawy, ratyfikowane umowy międzynarodowe oraz rozporządzenia. 2. Źródłami powszechnie obowiązującego prawa Rzeczypospolitej Polskiej są na obszarze działania organów, które je ustanowiły, akty prawa miejscowego. Zatem gaworzenie zirytowanego „szeregowego posła”, gościa bez kręgosłupa i ministra zero nie powinno mieć żadnej mocy sprawczej. To co wygadywało tych trzech facetów to jawna zapowiedź zamachu stanu. Zapewne będą chcieli zrobić ten zamach stanu wspólnie i w porozumieniu z niektórymi przedstawicielami opozycji, czy innymi kandydatami na Prezydenta, oczywiście po to by rozmyć odpowiedzialność. Jestem bardzo ciekaw (zapewne nie tylko ja) jakie stanowisko w tej sprawie zajmie Pan Marek Głowacki. Mam bardzo proste pytanie zamknięte. Czy podziela Pan dzisiejszy pogląd Kaczyńskiego, że wybory powinny odbyć się na przełomie czerwca i lipca? TAK lub NIE.
Do ścierwa postkomunistycznego
Dodane przez Leonidas, w dniu 27.05.2020 r., godz. 19.11
Boli prawda o esbecko-ubeckiej przeszłości,z której towarzysze,nie zostali rozliczeni i nie odpowiedzieli za zbrodnie,których dokonywali na polskich patriotach(jak torturowali i mordowali to nie zastanawiali się o dobre imię swoich dzieci).Przecież to platforma łobywatelska,zapowiadała że jak miała wygrać ostatnie wybory do parlamentu,to zlikwiduje Instytut Pamięci Narodowej(i tak bardzo wiele teczek zostało zniszczonych na szczęście nie wszystkie) .Kilka zdań do Valerego,moich dzieci,nikt nigdy nie będzie mógł ocenić,w podobny sposób jak należy oceniać trzaskowskiego.Przyczyna jest banalnie prosta,ja nie muszę wstydzić się swoich przodków,mój dziadek był ochotnikiem żołnierzem wojny z 1920 roku,drugi służył w armii gen.Hallera,moi rodzice nie należeli do żadnej organizacji typu UB,SB czy PZPR,podnie jak i ja.Niech trzaskoś resortowe dziecko pochwali się jakich ma znakomitych rodziów,niech społeczeństwo wie,na kogo oddaje swój głos,mamy przecież demokrację,każdy ma prawo wiedzieć z jakiego domu wywodzi się kandydat na prezydenta.Jak najbardziej,możemy zacząć się licytować teczkami,jako żywo.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 22.49
Rozliczy Lenindas dotacje 180 ml dla rodziny Szumowskiego. Mam wrażenie, że niewiele dobrego Polacy z tego mają.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.05.2020 r., godz. 23.39
Czy wy SB-ckie i bolszewickie świnie sądzicie, że i tym razem uda wam się obrzucić gównem następnego kandydata? Raz wam się udało wmówić małej części wyborców rzekomego dziadka z Wehrmachtu D. Tuskowi przez co przegrał kilkoma procentami z Kaczorem. Przy czym nie istotne było to, że ten dziadek jako polski patriota najpierw siedział w obozie w Stuthoff a potem został siłą wcielony do jednostki pomocniczej do kopania rowów przez Wehrmacht jak większość Polaków z Pomorza , coś z tego gówna się przykleiło i zostało na parę dni. Wystarczyło żeby Tusk przegrał. Tym razem to samo bolszewickie ścierwo usiłuje za pomocą dobrze im znanych ubeckich metod obrzucać gównem przodków Trzaskowskiego. W końcu w tym celu Kacze ścierwo zrobiło na powrót z drugiego ścierwa Kurskiego prezesa TVP.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 28.05.2020 r., godz. 06.56
panowie: Kaczyński, Gowin oraz Ziobro wychodzą przed mikrofony i ten pierwszy straszy, że jak wybory nie odbędą się 28 czerwca tego roku to coś tam komuś zrobi po czym wychodzi, co i komu nie mów - ktoś czegoś się przestraszył? chyba sam prezes, któremu warto zacytować stare polskie powiedzenie: nie strasz, nie strasz bo się z......sz, i to by było na tyle
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.05.2020 r., godz. 06.57
Nie rozliczenie zbrodni komunistycznych ma dalekosiężne, negatywne skutki na życie społeczne. Naród żyjący w kłamstwie karleje. Kiedy został zawarty układ Kiszczak – Michnik, który zapewnił bolszewii bezkarność ? Wydaje mi się, że najpóźniej w połowie lat 80tych. Późniejsze roszady, rozgrywki to jedynie teatrzyk, a przy okrągłym stoliczku konsumowano jedynie dania, przygotowane znacznie wcześniej. Obrona komunistów i ich agentury w III RP prowadzona od samego początku przez ludzi pokroju Michnika, Kuronia, Geremka, Wałęsy, Tuska to również zbrodnia. Powinno się ją wyraźnie nazwać, a żyjących rozliczyć.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.05.2020 r., godz. 07.16
Odbywa się potężna manipulacja sondażami, której celem jest dodanie wiary pogubionym platformersom. Dowodem jest sondaż przeprowadzony przez PBS na zlecenie Gazety Wyborczej ( ci zawsze w pierwszym szeregu manipulacji). Po zsumowaniu punktów procentowych jedynie sześciu ważniejszych kandydatów suma wychodzi 101 %. Groteska, a gdzie pozostali ? Bo przecież w sumie zdobędą jakieś 3- 4 %. Taki blamaż Wyborczej nie przeszkadza oczywiście wiernym kolędnikom sierpa i młota oraz gwiazdy pięcioramiennej.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.05.2020 r., godz. 07.34
Artykułowana jest koncepcja nie dopuszczenia do wyborów w najbliższym czasie i przeciągnięcia procesu wyborczego po 6 sierpnia. Wówczas prezydentem miałby zostać Grodzki, marszałek Senatu. Całkiem niedawno prezydentem miał być, zdaje się Gowin. Kto następny ? Podejmowane są próby, nie od dziś rozchwiania państwa i doprowadzenia do chaosu przez totalitarną opozycję. Działają w tym samym kierunku, co obce agentury, w szczególności dwóch sąsiednich krajów. Czy Polacy się na to nabiorą ?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.05.2020 r., godz. 09.41
Głowasiu, to już u ciebie sraczka galopka czy dopiero niestrawność?
Do ścierwa postkomunistycznego
Dodane przez Leonidas, w dniu 28.05.2020 r., godz. 10.22
Was czerwone postkomunistyczne gobliny,wcale nie potrzeba cytuję,,obrzucić gównem'',już dawno takiego samo-obrzucenia dokonali przodkowie dzisiejszego kandydata trzaskosia i jemu podobni (zresztą awaria Czajki mówi sama za siebie).Miejcie pretensję to władz poko że właśnie takiego kandydata budka i spółka wystawili.Przykład starego aparatczyka komucha,niejakiego marka eychlera który teraz zdobi się w piórka demokraty a nawet antykomunisty na wzór totalitarnej,dokonując zwrotu o 180 stopni.Wymieniony powyżej w znakomity sposób,dokonał charakteryzacji samo-zaorania siebie i opozycji,cytuję,,wy SB-ckie i bolszewickie świnie'',kuriozum polega na tym,że on sam i jemu podobni są właśnie tymi bolszewickimi świniami.Ponadto tytuły moich postów,sprawiają że eychler bardzo chętnie i niesłychanie szybko,poczuwa się wywołany do dysputy,tym samym potwierdzając,że rzeczywiście jest owym ścierwem postkomunistycznym.Kwestia dotycząca tuska,tego zdrajcy Narodu i Państwa Polskiego,no cóż zainteresowanych tą problematyką,siłą rzeczy odsyłam do książki autorstwa Wojciecha Sumlińskiego ,,Niebezpieczne związki Donalda Tuska'',jeśli ktoś nie lubi czytać,można wejść na You Tube i obejrzeć wywiad,autora promocji tejże pozycji,zaręczam że materiał jest niesłychanie interesujący.
Dodane przez Szumowski, w dniu 28.05.2020 r., godz. 10.55
Krzywa wzrostu zarobków u syna Głowackiego zaczyna się wypłaszczać i zachodzi obawa, że będą one wkrótce pod kontrolą.
do Marek Głowacki
Dodane przez anonim, w dniu 28.05.2020 r., godz. 11.36
Pan Głowacki nie odniósł się do artykułów Konstytucji które zacytowałem i z których precyzyjnie wynika, że termin nowych wyborów prezydenckim można ogłosić po zakończeniu kadencji obecnego Prezydenta. Co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości. Przytoczył za to propagandowy przekaz, że ktoś do czegoś nie chce dopuścić. Senat działa w oparciu o obowiązujące prawo i nie musi, a nawet nie powinien załatwiać spraw w jeden dzień. Zgodnie z prawem ma na to określony czas i w tym czasie się wyrobi. Proszę nie mylić pojęć. Jeśli ktoś nie działa na rozkaz Kaczyńskiego to nie znaczy, że uprawia jakąś obstrukcje. Oczywiście nie spodziewałem się innej odpowiedzi, więc w tym względzie Pan Glowacki mnie nie zawiódł.
Jesteśmy w kontakcie.
Dodane przez zwolennik zjednoczonej prawicy, w dniu 28.05.2020 r., godz. 11.41
Wiadomości dla zwolenników zjednoczonej prawicy i prezydenta Andrzeja Dudy : Liderzy Zjednoczonej prawicy, prezes PiS J. Kaczyński, prezes Solidarnej Polski Z. Ziobro i prezes Porozumienia J. Gowin, tworzący zaplecze parlamentarne rządu Mateusza Morawieckiego zakomunikowali, że mimo awantur niedemokratycznej opozycji totalnej, potwierdzili zamiar przeprowadzenia wyborów 28 czerwca, żeby do dnia 6 sierpnia wybrano prezydenta RP na nową kadencję. Wspierajmy proces wyborczy, wchodźmy w skład komisji wyborczych, kontrolujmy wybory i promujmy naszego kandydata na prezydenta, urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę. Sprawa wyboru I prezes SN - załatwiona Sprawa Trójki - załatwiona Powrót J. Kurskiego do TVPiS - załatwiona Sprawa ogromnej pomocy dla Polski z UE w związku z koronawirusem w wysokości 63,8 mld EURO - załatwiona Propozycja nowego budżetu UE w wysokości 1,1 biliona EURO, zgodnie z sugestią Polski, UE uwzględniła nasze propozycje, nowego planu Marshalla dla państw UE po zapaści związanej z pandemią - w trakcie Odmrażanie polskiej gospodarki, znoszenie ograniczeń - w trakcie. zgodnie z planem. Walka z wirusem - kontrolujemy przebieg pandemii, likwidujemy kolejne ogniska, które będą powstawać i będziemy dążyć do likwidacji pandemii w Polsce. Z wirusem musimy nauczyć się żyć do momentu opracowania skutecznego leku lub terapii albo do otrzymania szczepionki uodporniającej nasz organizm. Mobilizujmy się, pójdźmy do wyborów prezydenckich i zagłosujmy na Andrzeja Dudę, na jego druga kadencję. MY Polacy zdajemy sobie sprawę, że tylko dobra współpraca rządu zjednoczonej prawicy z nowym prezydentem RP, najlepiej z Andrzejem Dudą, będzie zwiększać dobrobyt w Polsce. Zjednoczona prawica dotrzymuje zobowiązań. Po raz wtóry widzimy, że niedemokratyczna opozycja totalna nadal jet w amoku, nie dotrzymuje zobowiązań, nawet tych podstawowych i budzi niepewność na przyszłość. Postawmy na pozytywne rozwiązania.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.05.2020 r., godz. 11.43
Pan Głowacki jest kontraktowym wyrobnikiem GP i ma swoje tu zadanie. Słyszał ktoś, żeby były radny i kandydat na burmistrza zajął stanowisko w spr. Sylaby? Nie, bo nie od Sylaby i spraw lokalnych zależy posada jego syna. Żenujący epilog.
do 11.36
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 28.05.2020 r., godz. 12.02
Głowacki to Piłsudczyk, więc akceptuje zamach stanu.
Leninieadidasie
Dodane przez Resortowe dzieci, w dniu 28.05.2020 r., godz. 12.57
Czym różnią się Głowacki od komuny? patrz cudowny awans przeciętniaka bez doświadczenia na stołek dyrektora audytu w NBP.
Dodane przez abdul, w dniu 28.05.2020 r., godz. 12.59
Głowacki, zlustruj sobie komucha Piotrowicza i resztę bandy z odkryciem towarzyskim włącznie, durniu.
Do ścierwa postkomunistycznego
Dodane przez Leonidas, w dniu 28.05.2020 r., godz. 14.08
Odezwały się ostre cienie mgły,okazuje się że ścierwa postkomunistycznego,w Wyszkowie jest więcej,tytuły moich postów sprawiły że odpowiedzi udzielili również forumowicze o nickach:mieszkaniec,Leninadidas i abdul,biorąc w obronę postkomunę,(najwyrażniej poczuli się urażeni)tym samym przyznając się oraz potwierdzając że są ścierwem postkomunistycznym,wchodzącym w skład totalitarnej łopozycji.Wniosek wysnuwa się następujący,to właśnie tacy ludzie,tworzą elektorat wyborczy totalnej łopozycji.Prawdziwi Polacy mają teraz wybrać,na kogo oddadzą swój głos,jest to szalenie ważne, ponieważ od tego kogo wybiorą,będzie zależało jak będzie wyglądać w przyszłości Polska i dokąd będzie zmierzała?,czy społeczeństwo pozwoli na to,żeby rządzili nami postkomunistyczni zdrajcy,którzy skazywali najlepszych synów Polskiej Ziemi na śmierć?, zamiast ponieść srogą karę za swoje bestialstwo,ich dzieci bądz też wnuki mają teraz rządzić Polską?.Twierdzę że system oparty na kłamstwie i zbrodni,musi stosować kłamstwo i zbrodnię,aby mógł dalej trwać,doskonały przykład stanowią obrady okrągłego stołu(a raczej żłobu).Sądzę że Polską powinni rządzić najlepsi,a nie tak jak to było za czasów platformy i psl-u na odwrót. Marszałek Józef Piłsudski,wiedział by co zrobić z takową totalitarną opozycją.
towarzystwo wzajemnej adoracji
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 28.05.2020 r., godz. 14.27
Problemem nie są Głowaccy którzy uprawiają taką samą propagandę co stalinowscy agitatorzy, tylko w przeciwieństwie do tamtych sprzedali się za znacznie większe pieniądze. Problemem są lokalne towarzystwa wzajemnej adoracji, a mówiąc precyzyjnie tchórzliwi i konformistyczni miejscowi działacze innych partii. To widać na poziomie takich miast jak Wyszków. Jest u nas PiS, PSL, Konfederacja, PO, może jakaś lewica (nie wiem). Działacze tych partii to głównie ludzie w wieku 50 – 60 lat którzy się doskonale znają i często kolegują. Mimo, że są w różnych partiach trudno zauważyć u nich jakieś różnice światopoglądowe. Na poziomie werbalnym niektórzy podkreślają swoje poglądy ekonomiczne i to wszystko. Czy ktoś widział lokalny spór światopoglądowy, czy ekonomiczny między Konfederacją a PiS, PSL, czy PO? Oczywiście, że nie!!! Zastanówcie się dlaczego. Niby po co przeciętny wyborca ma nie głosować na na PiS, czy Dudę? Przecież żaden z lokalnych działaczy partii konkurencyjnych nie skrytykował i nie zaatakował żadnego pisowskiego działacza. Nie zrobił i nie zrobi tego bo to jego kolega, a często dobroczyńca bo załatwił państwowy etat. Zatem wszystkie inne lokalne partie i ich działacze są pisowskimi wasalami. Czyli lepiej głosować na PiS i Dudę, bo lepiej trzymać z szefem niż z lokajem. Jeśli się mylę to proszę o przykłady, gdy dzielni działacze innych partii pod swoim nazwiskiem krytykowali Marka Głowackiego, Annę Król, Waldemara Sobczaka, czy np. poruszyli temat radnego Sobieskiego.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 28.05.2020 r., godz. 18.01
pod Lublinem w jednej z parafii, zakażeni klerycy odpraeiali msze - obecnie jest tam ognisko zakażeń, a klechy na to do wiernych: idźcie do sanepidu! a nie do nieba, albo na kolejną modlitwę, albo do parafii na kwarantannę? nie! do sanepidu!
do zwolennika zjednoczonej prawicy
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.05.2020 r., godz. 18.26
Pański spokojny i wyważony głos w tej dyskusji jest bardzo potrzebny. Od czasu do czasu trzeba zasadniczo podsumować sytuację, a te zebrane fakty robią wrażenie. Pozytywne rozwiązania wdrażane przez rządzących we współpracy z prezydentem to wartość dodana dla wszystkich Polaków. Totalitarna opozycja proponuje natomiast jedynie agresję i chaos.
Bitwa o handel
Dodane przez Hilary Minc, w dniu 28.05.2020 r., godz. 18.35
Przed chwilą przeczytałem komunikat wiceministra Sobonia, że ma powstać państwowa sieć sklepów. Czyli PiS, tak jak w latach 40, rozpoczyna się nową bitwę o handel. Wy się przekrzykujecie kto jest większym patriotą czy postkomunistycznym ścierwem, a prawdziwi komuniści robią swoje. Wy żyjecie przeszłością a oni przyszłością. W takiej państwowej sieci handlowej będzie wiele etatów do rozdania. Jak widać „patrioci” zaktywizowali się w wyścigu po synekury.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.05.2020 r., godz. 18.48
Leonidasie, słusznie zwracasz uwagę na sprawę współpracy z SB matki obecnego kandydata na prezydenta, Rafała Trzaskowskiego. Klimat rodzinny to ważna sprawa i może mieć decydujący wpływ na ukształtowanie postaw młodszego pokolenia. Rafał Trzaskowski to w mojej ocenie taki klasyczny, współczesny komunista hybrydowy. Świadczy o tym bardzo wiele faktów, z początków jego rządów, jako prezydenta Warszawy. Synuś kontynuuje tradycje swojej mamusi. Niedawno wyszedł na światło dzienne fakt jego ścisłej współpracy z agentką SB, która uczestniczyła w prawdopodobnym zamordowaniu ks. Franciszka Blachnickiego. To bardzo poważna sprawa. Pani Jolanta Gontarczyk vel Lange ps. „Panna” pojawia się na zdjęciach z obecnym rezydentem Warszawy na Dniach Różnorodności. Jej stowarzyszenie otrzymuje olbrzymie pieniądze z kasy miejskiej. Z budżetu Warszawy odbywają się również szkolenia dla lewaków w ramach Społecznej Szkoły Antykapitalizmu. To się dzieje naprawdę w naszej stolicy !!! Okazuje się w tym przypadku, że prawdziwe jest przysłowie – niedaleko pada jabłko od jabłoni.
dialog wewnętrzny
Dodane przez anonim, w dniu 28.05.2020 r., godz. 19.02
Głowacki rozmawia sam ze sobą. Nawet to rozumiem, bo ewentualna przegrana Dudy to dla takich ekstremistów klęska, ponieważ rozpocznie się lawina zdarzeń która doprowadzi do ostatecznego upadku PiS. Ci którzy mu teraz czapkują, gdy straci wpływy, będą go mieli w d...ie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.05.2020 r., godz. 20.44
Skoro są dopłaty dla rolników, dla bankrutujących z powodu pandemii firm to dlaczego ma nie być dopłat dla kościoła? A co? Przecież to głównie dzięki kościołowi ta banda dostała się do władzy, dzięki ich ambonom. A więc przy okazji kolejnej tarczy, pomiędzy jej zapisami, drobnym druczkiem znalazły się też pieniądze (kolejne miliardy) dla zawsze biednego kościoła (patrz księży).
Do Pana Marka Głowackiego
Dodane przez Leonidas, w dniu 28.05.2020 r., godz. 21.23
Panie Marku,pełna zgoda,co do wniosków jakie zawarł Pan w powyższym poście,ręce opadają jak zdążyłem zorientować się kim są niektórzy tutejsi forumowicze.Precz z komuną i postkomuną oraz słupami brukselsko-niemieckimi,system bolszewicko-komunistyczny, jest najbardziej ludobójczym systemem,sprawowania władzy jaki do tej pory zdołał wymyślić rodzaj ludzki.Unia Europejska to wylęgarnia wszelkiej zarazy lewackiej a lewactwo to nie liczenie się z podstawowymi prawami i potrzebami człowieka.Zostało udowodnione,że są już w nielegalny sposób,zbierane w Warszawie dla trzaskowskiego podpisy.Kwestia rodzinnych korzeni wyśmienicie nieskazitelnego trzaskowskiego ujmuje się w powiedzeniu,,nie urodzi krowa sokoła''.
Panie Głowacki
Dodane przez 44, w dniu 28.05.2020 r., godz. 22.00
od czasu kiedy wywalałeś płoty za co Ci się nie wiedzieć czemu upiekło jest spokój! a może wywalisz jeszcze jakiś płotek? Głowaś, wywal coś! ty strażniku moralności......
Dodane przez abdul, w dniu 29.05.2020 r., godz. 06.28
Leonidas, ciumkaj loczka.
wpis 28 maja godz. 20.44
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 29.05.2020 r., godz. 06.32
Od października 2015 wieszczycie rozpad zjednoczonej prawicy i koniec PiS, organizujecie "powstania", zapowiadacie antyrządowe rewolucje. Mija 5 lat i co z tego zostaje ? Jedynie frustracja w obozie targowicy. Upadli tymczasem liczni "mesjasze" obozu totalitarnej opozycji - Palikot, Kijowski, nie ma już Petru. Pańskie zapowiedzi to groteska.
Dodane przez abdul, w dniu 29.05.2020 r., godz. 06.55
Głowacki, idąc twoim tokiem rozumowania, to twój synuś musi mieć naprawdę zryty beret. Przez całe życie mu wmawiasz, że jest z lepszego sortu.
Dodane przez zwolennik zjednoczonej prawicy, w dniu 29.05.2020 r., godz. 10.58
Ja dziękuję prezydentowi Andrzejowi Dudzie za jego pięć lat spokojnej prezydentury na wzburzonym morzu polskiej polityki i będę na niego głosował w najbliższych wyborach prezydenckich. Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz jego ministrom w tym m.in. min. K.Szymańskiemu, rzecznikowi P.Mullerowi, min. Ł. Szumowskiemu i jego wiceministrom oraz doradcom, min. Z. Ziobrze i jego wiceministrom oraz współpracownikom, min. rolnictwa J. Ardanowskiemu, min. rozwoju J.Emilewicz, za spokojne zarządzanie Polską, szczególnie teraz w pandemii. Jeśli miałbym kogokolwiek wyróżnić w niedemokratycznej opozycji totalnej to po niedotrzymaniu umów w sprawie nowelizacji ustawy o wyborach prezydenckich mój entuzjazm do niej zmalał do zera. Bardzo boli, że bardzo głupio wypowiadają się na temat Polski byli prezydenci, premierzy czy ministrowie sprawujący wysokie stanowiska w Polsce. Następuje zdarzenie polityczne, sytuacja się normuje i nikt nie przeprasza za swoje wcześniejsze insynuacje i groźby. To bardzo niepokojące.
do Leonidas
Dodane przez zaskoczony, w dniu 29.05.2020 r., godz. 11.19
"jak zdążyłem zorientować się kim są niektórzy tutejsi forumowicze." Czyżby Pan to ustalił po numerze IP komputera? Czy redakcja Wyszkowiaka udostępnia takie informacje (dla swoich)?
Dodane przez abdul, w dniu 29.05.2020 r., godz. 12.35
Wyszkowskim wyznawcom pisu marzą się takie komunistyczne metody :)
do zwolennika złajdaczonej prawicy
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.05.2020 r., godz. 12.59
I my wszyscy również dziękujemy już panu dudzie i całej reszcie, o czym damy wyraz w najbliższych wyborach. Tym panom już dziękujemy.
Jak w antycznej tragedii
Dodane przez anonim, w dniu 29.05.2020 r., godz. 13.30
Dyktatorek Kaczyński się „zakiwał” i jest w sytuacji bohatera antycznej tragedii. Cokolwiek by nie zrobił będzie źle. Jeśli złamie prawo i przeforsuje niekonstytucyjny termin nowych wyborów prezydenckich, to będzie przestępcą. Nie złamie prawa i wybory odbędą się w terminie konstytucyjnym drastycznie zmniejsza szanse Dudy na wygraną. Bardzo się ucieszyłem, że Marek Głowacki na moje bardzo precyzyjne pytanie nie odpowiedział, tylko posłużył się propagandowym bełkotem. To znaczy, że nie zamierza „ginąć” za Prezesa.
Tylko DUDA
Dodane przez OLa, w dniu 29.05.2020 r., godz. 13.39
Cała moja rodzina i znajomi wszyscy głosujemy na Andrzeja Dudę. Wspaniały PREZYDENT. Żaden z pozostałych kandydujących nie dorasta mu do pięt.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 29.05.2020 r., godz. 13.59
o tym czy zmiana zmieniła, albo raczej czy dała pozytywny rezultat dla KO dowiemy się podczas i po głosowaniu - obecnie mamy stan próżni wyborczej: nieopublikowana uchwała PKW, za co bezpośrednio i tylko jest odpowiedzialny premier - kto jest premierem i z czyjego nadania wszyscy wiemy, bardzo dziwne jest więc, że Kaczyński wychodzi i straszy - kogo straszy? Samego siebie straszy, bo to jest zwykły poseł-decydent jedyny, który już pewnie czuje, że absolutna władza wymknęła się z rąk i już trzeba szukać winnego - panie prezesie, kopnie pan tę piłkę, jest u was na boisku, no chyba, że trudno trafić....
Do Anonim
Dodane przez OLa, w dniu 29.05.2020 r., godz. 14.36
Ja myślę, że Anonim jest właśnie tym ,który zakiwał się dawno i jest to stan który trwa nieustająco.
Do eychlera putramenta ścierwa postkomunistycznego
Dodane przez Leonidas, w dniu 29.05.2020 r., godz. 14.39
Stary komuchu czerwony goblinie,Panu prezydentowi dr.Andrzejowi Dudzie,to ty możesz naskoczyć,podobnie jak i nam prawicowcom,psy niech szczekają a karawana dalej będzie jechała.Polskie społeczeństwo podziękuje:trzaskosiowi,budce,nitrasowi,gersdorfowa z niesiołem już poszli pod kasztany na ,,szczaw i mirabelki'' oraz całej postkomunistycznej totalnej łopozycji.Abdul stary zboku, czyżbyś chciał spróbować trzaskowskiego cygara z wąsem?,chyba że już próbowałeś?,a może kilka łyków wody trzaskowianki z Wisły?,ogarnij się bo jesteś rozgarnięty jak kupa śmieci.
Dodane przez Anonim, w dniu 29.05.2020 r., godz. 16.13
Jeszcze kopary wam opadną. Garstka pawianów ograbionych z ubeckich profitów marzy o zwyciestwie i powrocie złodziejskich rządów. PiS dużo dał polskim rodzinom. PO i spólka wysylała na szczaw i mirabelki. Takich rzeczy się nie zapomina.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 29.05.2020 r., godz. 16.24
A moja cała rodzina i moi wszyscy znajomi - na Trzaskowskiego.
Normalna procedura a tyle zbędnych komentarzy.
Dodane przez Ed., w dniu 29.05.2020 r., godz. 16.47
Opublikowanie uchwały PKW nakłada obowiązek ogłoszenia wyborów maksymalnie w ciągu 14 dni. Gdyby do tego okresu Parlament nie uchwalił nowego prawa wyborczego wybory musiały by się odbyć zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem wyborczym. Uchwała PKW będzie opublikowana po zakończeniu procedur parlamentarnych lub gdy będzie można tak na 100% określić czas zakończenia procedur parlamentarnych.
Do Anonima
Dodane przez Igor, w dniu 29.05.2020 r., godz. 19.09
Anonimie mam wrażenie, że straszysz sam siebie i to jakaś paranoja czy jakieś fobie na tym forum się uzewnętrzniają. Przeciętny Kowalski pamięta czasy rządów PO-PSL i nie zagłosuje na Trzaskowskiego ani Kosiniaka. Nie chce LGBT, nie chce pracować do 67 roku życia, chce dalej otrzymywać 500+ dla swoich dzieci, wyprawkę, a emeryci 13 emeryturę. Wiadomo ,że zmiana prezydenta to wszystko zabierze. Dlatego tylko PREZYDENT ANDRZEJ DUDA będzie kontynuacją dobrych zmian dla Polski. glosuję na DUDĘ.
do Igora
Dodane przez anonim, w dniu 29.05.2020 r., godz. 22.01
Ja tylko pokazuję, że jest jawna zapowiedź łamania Konstytucji, a przeciętny Kowalski jej nigdy nie przeczytał, bo jak trafnie Pan zauważył wystarczy mu 500+ i obrona przed LGBT. Dlatego, że nie czytał Konstytucji to wierzy w te bzdury, że inny Prezydent zabierze mu te „plusy” i każe dłużej pracować. Zadowalam się tym, że Głowacki schował głowę w piasek i nie poparł Kaczyńskiego.
Jak żyć ?
Dodane przez Anonim, w dniu 29.05.2020 r., godz. 23.39
Smutne to, ale nad Wisłą szybciej uda się chyba pokonać największą od dziesięcioleci gospodarczą zapaść, niż choćby na chwilę zasypać polityczne podziały. Posłowie pracują w pocie czoła nad czwartą już odsłoną tarczy antykryzysowej rządu. Wszystko wskazuje na to, że ostatnią, można więc dokonać podsumowania tych prac. Pierwsze, co się nasuwa, to fakt, że rząd poważnie podszedł do sprawy. Ponad 300 mld zł, które mają trafić do przedsiębiorców i pracowników, musi robić wrażenie. Pieniądze płyną na konta firm (szybciej lub wolniej, ale płyną) i – co najważniejsze – wiele wskazuje, że pomoc działa. Stopa bezrobocia w kwietniu, gdy gospodarka zamarła, wyniosła 5,8 proc. (po wzroście od marca o 0,4 pkt proc.), co sugeruje, że firmy zmuszone do zawieszenia działalności nie zwalniały masowo pracowników, tylko korzystając ze wsparcia, postanowiły czekać na odmrożenie i powrót koniunktury. To bardzo dobra informacja, szczególnie w kontekście drastycznego wzrostu bezrobocia w innych krajach, np. w USA. Możliwe, że tarcze dobrze spełniają swoje zadanie, bo wykuwały się we współpracy z głównymi zainteresowanymi, czyli przedstawicielami przedsiębiorców. Przyczyniło się to co prawda do pewnego chaosu, dopisywania czy usuwania kontrowersyjnych zapisów, ale fundamentem nowych rozwiązań był realny dialog, co w sytuacji tak nadzwyczajnej jak globalna pandemia trzeba docenić. Smutne to, ale pewnie szybciej uda się pokonać największą od dziesięcioleci gospodarczą zapaść, niż na chwilę zasypać polityczne podziały. Dlatego trzeba brać pod uwagę, że jeśli miałby być prezydent z totalnej opozycja to nie ma w dalszym ciągu możliwości współpracy i nastąpi dalsza agresja i destrukcja w Polsce, czego nie życzymy naszemu państwu.
Dodane przez Abdul, w dniu 30.05.2020 r., godz. 00.43
Leon, wiedz, że jesteś dla mnie nikim. Głowacki potrzasnij towarzyszami trochę. Jak się twoi kumple wyrażają? Starsi panowie, wstyd. Towarzystwo wzajemnej adoracji.
Bóg Honor Ojczyzna
Dodane przez Anonim, w dniu 30.05.2020 r., godz. 01.02
To bardzo zastanawiające, że ludzie z dużych miast ale i spora część na prowincji głosują na totalną opozycję. Wydawałoby się, że są mądrzejsi, bardziej wykształceni ale słuchając wypowiedzi tejże totalnej opozycji mam wiele wątpliwości. Nie da się ukryć, że ugrupowania rządzące mają jednorodnych przedstawicieli. Wielu jest słabych, wielu jak idą do TVN24 to wiem, że sobie nie poradzą, przełączam wtedy na inny kanał, są nieprzygotowani na starcie z diabłem, ale jest duża grupa posłów zjednoczonej prawicy, która radzi sobie bardzo dobrze, ciekawie odpowiada oraz ma zapał, umiejętności i wielki entuzjazm. Ręce składają się od zachwytów, achów i ochów. Co innego w totalnej opozycji. Na Lewicy kobiet nie słuchają, więc i ja ich nie biorę na poważnie, zostaje jedynie towarzysz Zandberg i prof. Gdula, który bardzo obniżył loty. Jako przerywnik można spróbować na dłużej to męczące. To jednak już koniec atrakcji. PSL, ograniczyło swój przekaz do Kosiniaka, czym stracił na bliższym poznaniu. Zero emocji, zero konkretów, zatęskniłem za posłem Kłopotkiem, bo był jakiś, czego nie można powiedzieć o obecnym prezesie. Największą przestrzeń zajmuje KO, ale chciałbym zapytać olę i innych zwolenników KO, co oni czytają, kim się inspirują. Oglądam sporo, w TV i na socjal mediach a większość totalnych to anty-PiS, albo niskich lotów satyra. Nawet dawniejsi strawni politycy zniknęli albo znacznie obniżyli loty. na pierwszy plan wyszli Grodzki, Misiek Kamiński, Trzaskowski z Jaśkowiakiem i Sikorskim oraz Budka. Ja nie wiem o czym oni mówią. Można mieć obiekcje co do rozwiązań prawnych czy konstytucyjnych PiS i reszty, ale są one efektem nieracjonalnych działań KO i reszty opozycji, jak również błędów przy działaniu pod presją. Jeśli jak myślą ci mali liderzy opozycji będą sądzić Kaczyńskiego, Ziobrę czy Morawieckiego i ich odsuwać od działalności publicznej lub zamykać a ich zaangażowani zwolennicy będą się temu przyglądać to się grubo mylą i może dojść do wielomiesięcznych protestów i walk bratobójczych. Felietony M. Głowackiego jasno pokazują, że energia, zaufanie, idee i aktywność na prawicy jest, choć postawa PiS w Wyszkowie nie jest do końca jasna i zrozumiała. PS. Portal onet.pl, który wcześnie czytywałem, teraz zamienił się w brukowca, z wielce totalnym nastawieniem. Do pozostałych też trudno podejść z zaufaniem i trzeba sprawdzać informacje w innych źródłach. Na tym tle nasz lokalny WYSZKOWIAK wygląda jak oaza wolności, demokracji i solidarności. Gdyby jeszcze tylko wasz język totalsi, to można zrzucić na karb waszych inspiracji. Wasz nędzy język nie ograniczy naszej wolności do wymiany poglądów na tym forum, co nam redaktor Justyna zapewnia.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 30.05.2020 r., godz. 07.50
bezmyślność i strach pisich w chaosie prawnym, który zafundowali Polakom jest zatrważająca - z butnego prezesa pozostał otyły starzec, grożący nie wiadomu komu i czym, a cała jego kompania, poupychana na różne stołki, wzbogacona ponad wszelką miarę, kłamstwami, oszustwem, inwektywami broni siebie i swoich majątków, za nic mając obywatela - nauczyciele do zbierania truskawek, konie niech zdychają z głodu i gnoju, a przedsiębiorcy bankrutują - na ludzi mamy zastępy policji, gaz, kary, aresztowania, obniżkę uposażenia, wywalenie z pracy, złodziejskie ceny maseczek w aptekach, rosnący dług publiczny, spółki skarbu państwa tragicznie kumulujące straty, podwyżki prądu, zapaść opieki medycznej i szkolnictwa, wszechobecne krętactwo i nepotyzm, itd. itd. - to obraz Polski pod rządami Kaczyńskiego i pisich, z długopisem Dudą - przypominam tylko, że pisi mają pełnię władzy, a wyborów jak nie było tak nie ma - dlaczego? prezes tak zapętlił się w łamanie konstytucji, nieprzestrzeganie prawa, że sam nie wie co dalej, dlaczego? - bo mamy praworządny Senat, i guzik z tym zrobicie - pisi, jesteście ciamajdami, psujami, nieudacznikami, jak przy pełni władzy nie umiecie przeprowadzić wyborów i czekacie na 100% procedur parlamentarnych: co to wogóle znaczy?
Dodane przez Anonim, w dniu 30.05.2020 r., godz. 08.17
Eychler nie potrzebuje 500 plus. Zbyt dużo( trzeba placić podatki) traci w porównaniu z tym marnym plusem, Żeby jeszcze na wszystkie swoje dzieci brał on. Taki pływak ( szambowy) to jego poziom.
Jątrzenie
Dodane przez niezadowolony, w dniu 30.05.2020 r., godz. 08.22
do Marka Eychlera. Czy Ty aby wierzysz w to piszesz. O jakiej rodzinie Ty mówisz.
trzaskowki nie wygra
Dodane przez Leonidas, w dniu 30.05.2020 r., godz. 11.11
Gdyby Wisła miała lepszy nurt to i trzaskowskiego ścieki wraz z gównami do Bałtyku by poniosły,a tak się ostał biedaczek i dalej wodę mąci.Obiecując w przed-kampanii wyborczej Polakom,że w każdym domu zrobię wam ,,czajke"...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.05.2020 r., godz. 11.59
Anonimowy "nieznajomy" czy ty znasz poglądy mojej rodziny i moich znajomych lepiej niż ja sam? Jeśli tak to słucham dowodów.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.05.2020 r., godz. 12.09
Nie znam nikogo z mojej rodziny, znajomych i przyjaciół, kto chciałby głosować w wyborach na Dudę. Moja rodzina jak i przyjaciele to polscy patrioci a nie koniunkturaliści i bolszewia.
Memorandum pariter est ....
Dodane przez Josek, w dniu 30.05.2020 r., godz. 13.31
"... Oświadczamy publicznie, jako rodzice Marka Eychlera, że stanowczo odcinamy się od wulgaryzmów, epitetów, świętokradczych sformułowań i wszelkiego rodzaju infantylnych neologizmów zawartych w opiniach naszego syna (...). Nie mamy żadnego wpływu na ich treść, mimo wielokrotnie podejmowanych przez nas prób rozmów. Zawsze od niego wymagaliśmy i do końca naszego życia będziemy wymagali, ażeby każdy jego krok w każdej dziedzinie zycia oparty był na Dekalogu ..." Teresa Danuta i Andrzej Eychlerowie. /01.03.2014 Nowy Wyszkowiak. PS. Ile sobie wziął z tego do serca - ten marnotrawny syn- widzimy na forum !!!
Do Oli
Dodane przez Ola, w dniu 30.05.2020 r., godz. 13.47
Olu z KO, jesteś opętana nienawiścią, plujesz jadem, z takimi jak ty się nie dyskutuje. wypisujesz farmazony, których nie chce się czytać.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 30.05.2020 r., godz. 14.50
Jacek Sasin, (czyt. Żak Sasę, z francuskiego), zasłynął słynną obroną swojego stołka w sejmie - mnie nie przekonał, innych też chyba nie, bo coraz więcej osób decyduje się głosować na Rafała Trzaskowskiego ( nie wymawiać: Czaskoskiego, co robią pisi, bo pisi mają duży problem z językiem ojczystym)
Do Oli
Dodane przez Ola, w dniu 30.05.2020 r., godz. 16.55
OLU MASZ PROBLEM.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.05.2020 r., godz. 20.34
No i wreszcie TVP znalazł haka na Trzaskowskiego. Okazuje się, że jego syn nie był u komunii. STRASZNE
wstawanie z kolan
Dodane przez anonim, w dniu 30.05.2020 r., godz. 21.58
"PiS przeżywa euforię, graniczącą z ekstazą, także ulicznych gapiów z bycia państwem frontowym NATO. Uprawia kieszonkowy i zarazem 'żebraczy' imperializm. Polityka wstawania z kolan, by zerwać się do oklasków na widok żołnierzy amerykańskich, rozlokowywanych na terytorium kraju." - prof. Tadeusz Klementewicz, Kapitalizm na rozdrożu. Obłęd zysku czy odpowiedzialny rozwój, Warszawa 2019, s. 193.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 31.05.2020 r., godz. 06.26
Pani olu, to, co pani wypisuje to klasyczna nieczajewszczyzna. wg zasady wszystko, co służy rewolucji jest dobre. Te metody są już jednak dawno rozszyfrowane. Ale zawsze ktoś się na to nabierze.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 31.05.2020 r., godz. 06.30
Komuniści mieli w Warszawie olbrzymie wsparcie również za kadencji pani Gronkiewicz-Walc. Pokazuje to ciągłość działania PO, a także to, że układ Kiszczak – Michnik nadal obowiązuje mimo, że Kiszczaka już nie ma. Pamiętam jak do naszej stolicy przyjechali bojówkarze z niemieckiej Antify w celu zaatakowania Marszu Niepodległości. Byłem wówczas na marszu, podszedłem do nich i oglądałem z bliska przy placu Konstytucji, ponieważ pomysł, że ktoś może zaprosić niemieckich pałkarzy do Polski był dla mnie trudny do pojęcia. Było ich kilkudziesięciu, byli zamaskowani i nosili drewniane pały grubości ręki. Jak się okazało później, ale tego dowiedziałem się już z mediów zaprosili ich komuniści z Krytyki Politycznej, a w ich lokalu przy Krakowskim Przedmieściu, przyznanym za grosze przez prezydent Warszawy, panią Gronkiewicz – Walc policja zarekwirowała wówczas cały arsenał pałek, kastetów, miotaczy gazowych i innych „pokojowych” rekwizytów. Chłopcy przyjechali z Niemiec robić u nas „Ordnung”, czyli porządek, wyposażenie zapewnili im polscy komuniści, lokale zapewniła władza samorządowa Warszawy. Pan Rafał Trzaskowski jest więc kontynuatorem działań swojej poprzedniczki, ale wychowanie domowe, w klimatach esbecko-agenturalnych miało z pewnością istotne znaczenie w kształtowaniu jego postawy życiowej.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 31.05.2020 r., godz. 07.31
Wyraźny komunistyczny profil Trzaskowskiego to oczywiście sprawa bardzo ważna. Sprawa Czajki i zarzucenia połowy Polski fekaliami również. Ale kto wie, czy nie najważniejszy jest bałagan w Warszawie, udowodniony brak realizacji obietnic wyborczych i ostatnie miejsce Warszawy w rozdziale pieniędzy z tarczy antykryzysowej. Jest podstawowe pytanie – czy to nie jest celowy sabotaż ? Podobne pytanie można postawić w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 31.05.2020 r., godz. 09.57
Zdumienie oraz ludzkie pojęcie przechodzi na myśl i widok tego co potrafi ślina na język przynieść człowiekowi opętanemu psychozą.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 31.05.2020 r., godz. 10.34
panie Głowacki, bardzo dobre pytanie, czy to nie sabotaż: że z chwilą ogłoszenie epidemii w Polsce, rząd pisich, a właściwie min Szumowski stał się jedynym dystrybutorem środków medycznych na kraj i natychmiast wykluczył wszystkich polskich procudentów maseczek, rękawiczek, respiratorów, kombinezonów ochronnych, przyłbic, testów - ile to kosztowało podatnika i ile zarobił. dystrybutor i jego otoczenie jest systematycznie demaskowane przez opozycję - w każdym razie maseczki kit, respiratory przepłacone, testy kit, dane o zarażonych, chorych i zgonach kit - co jeszcze można dodać? ano to, że uczynił to zło profesor medycyny, kawaler Maltański, pod znakiem krzyża
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 31.05.2020 r., godz. 10.47
pomysł przekopania Mierzei Wiślanej jest jednym z "najlepszych" za rządów pisich, gdyż duże statki nie wpłyną do portu w Elblągu z tego powodu, że jest za płytki - a więc statki zrobią sobie wycieczkę wokół sztucznej piaskowej wyspy, która jest tworzona z piasku z budowy, i popłyną tą drogą, którą pływały dotychczas -
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 31.05.2020 r., godz. 11.04
panu Głowackiemu przypominam, że do 1989 roku w Polsce miliśmy ustrój socjalistyczny, z elementami komunizmu, czy się to teraz komu podoba czy nie, mieliśmy też I sekretarza PZPR i chodziliśmy do socjalistycznych szkół, zdawaliśli socjalistyczne matury i socjalistyczne magisteria - teraz mamy prezesa z zacięciem dyktatorka oraz całe tabuny jego popleczników, żerujących na państwowych pieniądzach i mnie oraz innym to się nie podoba - pisi będą bardzo mocno się nawyśilać w swoich próbach ograniczenia demokracji, jak można oglądać zapłacą za to z nawiązką
Anżej mąż stanu
Dodane przez Lucio, w dniu 31.05.2020 r., godz. 11.19
I ty teraz Głowasiu na czele frontu walki politycznej będziesz nas agitował, że Anżej to mąż stanu? Tytaniczna praca przed tobą. Ale działaj, no bo wiesz jak to pierdyknie to się posady w NBP posypią
Żenada
Dodane przez Okoj, w dniu 31.05.2020 r., godz. 11.40
Panie Marku Głowacki, a co pan zrobi jeśli te wybory nie wygra Duda tylko Trzaskowski. Chonorowy facet krytykujacy wszystkich przeciwników PISu powinien w takiej sytuacji sobie strzelić w łep. Pozdrawiam
tylko PAD
Dodane przez pisowiec, w dniu 31.05.2020 r., godz. 13.00
Tylko Andrzej Duda!!! Najlepszy prezydent w powojennej Polsce!!! Serce rośnie gdy widzę, że do frontu poparcia Naszego Prezydenta przyłączają się liderzy innych partii. Sam Korwin Mikke zaatakował wczoraj Trzaskowskiego bo wie, że Trzaskowski jest śmiertelnym zagrożeniem dla Pana Dudy. Nasi lokalni korwiniści od dawna są w dobrej komitywie z Panami Sobczakiem czy Głowackim, co bardzo dobrze rokuje NASZEMU PANU PREZYDENTOWI.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 31.05.2020 r., godz. 15.49
Jak obstawiacie, druga tura wyborów między Trzaskowskim a Hołownią czy Trzaskowski - Kosiniak? A może nie będzie druga tura potrzebna?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 31.05.2020 r., godz. 16.32
panie Głowacki, proszę mi zaprezentować i przybliżyć Wielki Plan Dudy na Nową Rzeczywistość po pandemii, który z takim zadęciem prezentował premier, jako kolejny po samochodach elektrycznych, mieszkania dla każdego itp bzdur, łącznie z wynegocjowanymi bajońskimi kwotami z Unii, podczas negocjacji, które się jeszcze nie odbyły!
Jeśli nie PIS,to co?
Dodane przez Leonidas, w dniu 31.05.2020 r., godz. 17.17
Pan dr.Andrzej Duda nie tylko mój prezydent ale i większości Polek i Polaków.Pani Olu,ja naprawdę mam dla Pani wiele sympatii,ale siłą rzeczy obliguje mnie Pani abym zabrał głos w niniejszej polemice.Przekopanie Mierzei Wiślanej będzie korzystne dla całej Polski,kiedy Elbląg stanie się kolejnym portem,nie od dziś wiadomo iż większość miast portowych,cechuje bogactwo,ponieważ tam koncentruje się handel i wymiana towarów,dodatkowe miejsca pracy oraz logistyka tychże.Pozwolę sobie zadać Pani pytanie dlaczego rządy po-psl nie zdobyły się na taki pomysł?,mało tego niech Pani łaskawie raczy,nam prawicowcom wymienić największe osiągnięcia z czasów rządów po-psl?.Odnośnie kwestii socjalizmu,jaki nam Pani tu serwuje,a w jaki to sposób ten socjalizm przyszedł do Polski?,odpowiem Pani przyszedł w 1944 roku w momencie rzekomego wyzwolenia,zostaliśmy zniewoleni przez stalina i jego armię czerwoną.Czy mam Pani przypomnieć czym była Polska lubelska? i jaki los spotkał Powstańców Warszawskich?(to bohaterzy).Komunizm został siłą i podstępem oraz zbrodnią, zainstalowany w Polsce na ostrzach bagnetów i luf karabinów czerwonoarmistów.Przez kilkadziesiąt dekad Polacy byli zastraszani i represjonowani,ale jak zawsze(czego przykładem są czasy terażniejsze totalna opozycja to nic innego jak,,XVIII wieczna targowica''),znależli się ludzie o słabych kręgosłupach etyczno-moralnych i do tego biednych,przykład dziadów proszalnych,którzy zgodzili się służyć duszą i ciałem ZSRR,przelewali krew bratnią w imię zasad walki klasowej,w zamian za to,takim towarzyszom żyło się lepiej,wiadomo partia pomagała,dla takich we wszystkich urzędach i instytucjach,drzwi stały otworem,dzieci mogli posyłać do szkół,jakie sobie tylko wymarzyli (czego zdaje się przykładem jest Pani ,,socjalistyczne magisterium'').Upływ czasu spowodował że byliście u steru władzy około 70 lat zdążyliście wychować trzecie pokolenie i nagle,Polacy wybrali Pana dr.Andrzeja Dudę na swojego prezydenta.Widziałem te miny w sztabie wyborczym Bull-Szoguna,po ogłoszeniu wyników,szczególnie bezcenna była mimika twarzy sławomira nitrasa(jak by w portki narobił).Świat w tym momencie dla was się zawalił,przyzwyczajeni przez tyle dziesięcioleci do profitów i grantów różnej maści i autoramentu,mieniliście się elitą narodu,no tak to nie mogliście tego znieść że aż stworzyliście totalną opozycję.Której celem jest negacja i podważanie wszystkiego co Polskie i tak według was w chwili obecnej:polskiej policji nie ma,wojska niem,sądy dopóki rzepliński i gersdorfowa(to były nie zawisłe teraz jak ich nie ma to już nie są bo to przecież nie wasi ludzie tam teraz siedzą)tylko z PiSU.Konstytucja według was jest nagminnie przez PIS łamana i mienicie się jej obrońcami(czego dowodem są (kody i te inne smorody),apropo sądów,mam nadzieję że gersdorfowa z piekła nie wyjdzie,za to czego dopuściła się na niezawisłości Sadownictwa Polskiego,mianowicie zanim niechlubnie odeszła,uchwaliła wraz z postkomunistycznymi sędziami,podrzędność Polskiego Sądu Najwyższego względem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej(TSUE).Czyniąc to złamała konstytucję,ponieważ prawo mówi że na terenie Polski Rzeczpospolitej,głównym żródłem prawa oraz wszelkich innych aktów prawnych z tejże wypływających,jest tylko Konstytucja Rzeczpospolitej.Kuriozum polega na tym że gersdorfowa i postkomunistyczni sędziowie (którzy podobnie jak i Pani,kończyli nie tylko,,socjalistyczne magisteria''ale też zdobywali''socjalistyczne tytuły profesorskie'') oddali Polskę w sądowniczy jasyr TSUE,po czymś takim,to naprawdę już nie mamy w Polsce niezawisłego sądownictwa,ponieważ jeśli Unia zechce,to siłą ustaw będzie narzucała nam np:związki partnerskie bądż legalizację LBGT.Ostatnie wybory prezydenckie,jak i parlamentarne,pokazały że Polacy mają już najzupełniej dosyć,takich postkomunistycznych zdradzieckich rządów,wy nie potraficie odejść z honorem,nie rozumiecie że pewna epoka(promująca was komunistów)już się kończy.Polskie społeczeństwo,tyle dziesięcioleci ciemiężone przez komunistycznych i postkomunistycznych aparatczyków,traktowane jak przedmiot a nie podmiot,powiedziało nie, i ja się wcale nie dziwię, ponieważ dlaczego miało by być dalej tak,że dla was komunistów wszystko a dla reszty nic?.Pozwolę sobie zacytować michnika,twórcę tzw michnikowszczyzny,zaraz po przegranych wyborach,,Polacy ukradli nam Polskę''. Odnośnie tytułu powyższego artykułu,,Zmienność jest stała''
do Głowackiego
Dodane przez misio, w dniu 31.05.2020 r., godz. 21.41
....twoja postawa życiowa jest antyspołeczna, jesteś smutnym człowiekiem. Wylewaj dalej ten jad, jeśli Ci dalej za to płacą.
Anżej
Dodane przez Geno, w dniu 01.06.2020 r., godz. 09.01
Anżej, tylko Anżej!!! No bo któż inny? Kto tak jeździ na nartach, tak uroczo wydyma polisie, buńczucznie ze swadą grzmi w swych przemówieniach...Anżej skuwka!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 01.06.2020 r., godz. 11.03
Co ty Eychler, Tczaskoski w pierwszej turze. ola, wiemy jak PAD z PMM mają działać wspólnie, bez kłótni, pobudzać gospodarkę wielkimi inwestycjami typu CPK, przekop Mierzei Wiślanej czy innymi inwestycjami w infrastrukturę. Do tego granty z UE i z wielkiego budżetu UE na nowy okres budżetowy. Inny element to wykorzystanie wielkich spółek państwowych do rozwoju energetyki, innowacyjnego przemysłu i nowych technologii. Polscy przedsiębiorcy będą mogli dzięki kapitałowi z dostępnych nisko oprocentowanych kredytów gwarantowanych przez państwo zając miejsce chińskich dostawców. Po pandemii Europa musi zrobić reset i zmienić łańcuch dostawców, położonych bliżej a nie być na pasku chińskich kooperantów, którzy też nie będą chcieli produkować za grosze. Pytanie jak zdobyć chiński rynek, który będzie się zamykał albo inne wschodnio-azjatyckie. Pytanie do ciebie ola jak Tczaskoski chce pobudzać gospodarkę, bo z tego co on chce to likwidacja dużych inwestycji, innych pomysłów nie ma. Chce rozdać pieniądze służbie zdrowia, która nie jest w stanie wchłonąć tak dużego kapitału w krótkim czasie, pieniądze pójdą do licznych kopertników, zawsze to była studnia bez dna. Wybór Tczaskoskiego to wieczne awantury o byle bzdury, veta do ustaw, które nie można odrzucić i paraliż Polski a z nim powrót do wielkiego bezrobocia i wielkiego kryzysu, który pojawi się po koronawirusie. Czy tego chcemy ?
Dodane przez Anonim, w dniu 01.06.2020 r., godz. 12.00
Są osoby chwalące się, że uzyskały IP oraz nazwiska w sposób pozaprocesowy. W efekcie domina na pozew naraża się redakcja, a także policja.
Dodane przez Kazik, w dniu 01.06.2020 r., godz. 13.22
Tylko DUDA. Mój wybór.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.06.2020 r., godz. 13.58
Oli i eychlerowi znowu buzuje pod deklem.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.06.2020 r., godz. 14.26
Szykuj Głowacki synowi nową robotę, dni jego policzone, ale w Rząśniku potrzebują do truskawek więc możecie całą rodziną się nająć.
dopalacze
Dodane przez Lucio, w dniu 01.06.2020 r., godz. 14.27
Was generalnie ten przekop pobudził...Wy coś umiecie sami wyartykułować, oprócz tego powielania przekazu dnia z TVP info?
Dodane przez anonim, w dniu 01.06.2020 r., godz. 14.28
Polski przemysł odbił od dna. Na to wskazują badania opinii wśród kluczowych menadżerów w prywatnych firmach produkcyjnych. Polski wskaźnik PMI dla przemysłu odbił w maju do poziomu 40,6 pkt. z historycznego dna w kwietniu 31,9 pkt. To dużo lepiej, niż oczekiwali ekonomiści. Średnia prognoz zebranych przez PAP wskazywała na zaledwie 35,7 pkt.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 01.06.2020 r., godz. 17.33
pisi przez prawie 5 lat swoich rządów, w czasie prosperity gospodarczej nie przeprowadzili żadnych inwestycji! i mamienie przez Dudę że teraz, w czasie recesji gospodarka ruszy z kopyta, jest tak samo wiarygodne jak słowa Dudy na początku swojej kadencji: ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie! pan, czytaj prezes, wrócił: ojciec Dudy, Duda senior ma emeryturę w wysokości 70 tys + liczne posady w spółkach, zarządach, instytutach, łącznie blisko 390 tys zł rocznie!!! można? można! łajdus na łajdusie, łajdusem pogania
Zmiana , czy podmiana ?
Dodane przez Josek, w dniu 01.06.2020 r., godz. 21.12
Czytając komentarze (te mądre i te trochę mniej) pod felietonem pana Marka Głowackiego ma się nieodparte wrażenie, że oprócz felietonisty niewiele osób ma pewne rzeczywiste rozeznanie polityczne i potrafi analizować dokładnie programy i postawy polityków kandydujących na najwyższe stanowisko w Polsce. W większości są to zwolennicy dobrej zmiany. Zwolennicy tzw. totalnej opozycji, co to nie potrafią złożyć składnie parę słów do kupy i mając nikłe pojęcie o polityce zamiast argumentów muszą odwoływać sie do złych emocji i ataków ad personam na autora i jego rodzinę. Ludzie tego rodzaju będą głosować na takich kandydatów, którzy mają w ich oczach rozmaite grzeszki na sumieniu, a zatem w ich mniemaniu bedą bardziej skłonni tolerować ich aspołeczne zachowania. Elektorat z zakładów karnych, jak pokazują wyniki poprzednich wyborów na PIS i Andrzeja Dudę nie zagłosuje..... Kwestią budzącą u mnie szczególne kontrowersje są podejmowane niektóre niecne działania totalnej antypolskiej opozycji, ażeby przy okazji stanowienia terminu wyborów na prezydenta RP - wszelkimi środkami dążyć do dysfunkcji i destabilizacji politycznej kraju..... Wracajac do tematu kandydatów na stanowisko prezydenta RP, to okazuje się, że poza panami Dudą i Bosakiem nie są niezależni intelektualnie i ideowo, a większość Polaków już dostrzega, że ich oferty ograniczają się do sloganów bez pokrycia oraz jakiejkolwiek rozsądnej gospodarczej i politycznej propozycji. Co do podmiany "w obozie zdrady i zaprzaństwa" Kidawy na Trzaskowskiego, to jedyną jego zaletą jest to, że nic nie umie i posługuje się pustosłowiem o "wartościach europejskich". Jest przykładem, że kariery polityczne bardzo często nie podlegają weryfikacji. Nie potrzeba posiadać szczególnej wiedzy, czy imiejętności .... Wystarczy dziedziczona po rodzicach sieć znajomości i dostęp do wiedzy, jak poruszać się w zawiłym świecie pozorów i oportunizmu. Paradoksalnie na zachodzie pod tym względem jest lepiej, bo wielu najważniejszych polityków jest bezdzietnych lub będzie bezdzietnymi, bo kochają inaczej. PS. Szkoda, że zniesiono obowiazek noszenia wszędzie maseczek, bo mniej rozgarnięci wyborcy nawet by nie zauważyli tej podmiany Kidawy na Trzaskowskiego !!!!!! Przy okazji Świąt Zesłania Ducha Św., czyli Zielonych Świątek życzę , aby Duch Św. napełnił nas i naszych polityków mądrością i rozsądkiem.
Wpis 31 maja godz. 17.17
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.06.2020 r., godz. 06.15
Leonidasie, chylę czoła. Bardzo solidny wykład w sprawach podstawowych. Kwestie historyczne ująłeś krótko i wszedłeś w istotę sprawy. W sprawach bieżących szczególnie ważna dla mnie jest sprawa przekopu Mierzei Wiślanej. Blokowanie takiej prorozwojowej inwestycji, a robi to m.in. Trzaskowski to ewidentny przejaw działań w obcym interesie, czyli postawy zdradzieckiej. Powiem szczerze, nie jestem w stanie zrozumieć tego, że Polak może coś takiego zaakceptować. W tej i wielu innych sprawach (np. próby podporządkowania polskiego wymiaru sprawiedliwości brukselskim komunistom) mamy po prostu do czynienia z działaniami obcych agentur, wspieranymi przez ludzi sprzedajnych i zdegenerowanych. Ale także zupełnie pogubionych. Słusznie również przypomniałeś słowa Michnika - „Polacy ukradli nam Polskę”. Michnik to wyjątkowa kanalia, prawdopodobnie najważniejszy agent wpływu wrogich nam mocarstw, grający przeciwko Polsce.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.06.2020 r., godz. 06.26
Podsumowania działań rządu i prezydenta, jakich dokonali zarówno pan Josek, „zwolennik zjednoczonej prawicy”, jak i anonim, który zatytułował swoje wpisy „Bóg, Honor i Ojczyzna” i „jak żyć” oddają oceny zdecydowanej większości Polaków. To jasne, poszliśmy w ostatnich latach mocno do przodu. W rozwoju gospodarczym, bezpieczeństwie państwa, wsparciu rodzin i wielu innych sprawach. I to jest powód do nadziei, że targowica i tym razem przegra. Musimy się jednak zmobilizować. Wrogowie Polski dysponują nadal olbrzymimi zasobami, są umiejscowieni w centralnych urzędach państwowych, samorządach, mediach, ośrodkach akademickich, praktycznie nadal rządzą kulturą. Szarpanina z tymi wynarodowionymi pseudoelitami będzie trwać jeszcze długo. Ale naród Polski to potężna siła.
Dodane przez Alex, w dniu 02.06.2020 r., godz. 09.03
Pani Łetowska mówi, że wybory prezydenckie będą niekonstytucyjne, po co mam iść na wybory, oni je jeszcze sfałszują a w lokalu zarażę się od pisiego wyborcy, których w Wyszkowie jest za dużo.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 02.06.2020 r., godz. 11.03
uwaga emeryci i renciści: skarbówka, na zlecenie pisich, w ramach "skoku rozwojowego", o którym pisze pan Głowacki, ściąga z waszych kont opłatę za abonament tv i radia, kilka lat do tyłu, pomimo wyrejestrowania odbiorników! tak faktycznie wyglądają "rozwój i inwestycje" pisich: obdzieranie najsłabszych z ich zarobionych pieniędzy! kasa państwa jest pusta, tak jak kapusta, z targowicy miejskiej, której miało nie być, a jest - trzeba przyznać, że pisi są mistrzami w jednym: naleją z próżnego, czego sam Salomon nie dokonał
Dodane przez Alex, w dniu 02.06.2020 r., godz. 12.09
olu, co mi da zwycięstwo Trzaskowskiego ? Jest z tej samej partii co burmistrz Nowosielski, który niszczy moją Sylabę. Jeszcze bardziej mnie to utwierdza, żeby nie iść i głosować.
K O N S T Y T U C J A.
Dodane przez TK przywraca normalność., w dniu 02.06.2020 r., godz. 14.07
Rozpoznawanie wniosków, by wyłączyć z orzekania sędziów wybranych przez aktualną Krajową Radę Sądownictwa, jest niezgodne z konstytucją - orzekł dziś Trybunał Konstytucyjny. Osoba powołana na urząd sędziego przez prezydenta nie podlega już żadnym dodatkowym ocenom; nie przechodzi jakiejkolwiek innej weryfikacji
Dodane przez Totalna tępa propaganda., w dniu 02.06.2020 r., godz. 14.19
ola twoje fake newsy są chwilowe. Wsłuchujesz się w wyborczą i straszysz biednych emerytów, którzy są zwolnieni z abonamentu.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 02.06.2020 r., godz. 16.16
dzisiaj w sejmie, na komisji zdrowia, min Szumowski został przez pisich okrzyknięty bohaterem narodowym za walkę z kw, zaprawdę godne to i sprawiedliwe, tym bardziej, że liczba zachorowań zwiększa się, liczba zgonów rośnie, liczba ognisk zakażań rośnie, np. w kopalniach a także zamknięto wszystkie szkoły i przedszkola w Starachowicach, po tym jak na zajęcia przyszło dziecko z kw - w takim to czasie minister zdrowia, na dowód bohaterstwa znosi sporą część obostrzeń sanitarnych, z najgłupszym pomysłem aby przestać nosić maseczki w otwartej przestrzeni publicznej - jak to wygląda, widać każdego kolejnego dnia np. nad morzem - tym sposobem pan Szumowski wybrał tzw. model szwedzki, zalecania nie nakazy, licząc na odporność stadną, więc po cóż było wszystko wcześniej? no po to, aby zarobić na sprzęcie medycznym i płynie odkażającym, a że po drodze została zrujnowana gospodarka, to już nie problem ministra, on miliony na koncie ma
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 02.06.2020 r., godz. 17.14
przekazuję bardzo dobrą informację dla pisich: sejm odrzucił większość porawek senatu, które zostały wniesione do ustawy o wyborach - wygrana Dudy pewna jak nasze oszczędności w banku
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.06.2020 r., godz. 17.47
Wracając do pytania z tytułu felietonu. Czy ta zmiana coś zmieniła ? Pisałem ten tekst ponad dwa tygodnie temu. W tzw. międzyczasie doszło do zmiany strategii PO-KO. Były co prawda sygnały, że może być kontynuowana obstrukcja i bojkot wyborów, ale ostatecznie senat zatwierdził ustawę wyborczą i dziś wiadomo, że wybory odbędą się jeszcze w czerwcu. To zasadniczo nowa sytuacja. Jednak już wcześniej Rafał Trzaskowski odzyskał poparcie na poziomie sondażowym KO, co dla mnie jest zaskakujące, ale oznacza, że elektorat KO wrócił do swojej partii, pomimo chaosu, który ona nam wszystkim zafundowała. W tym momencie sytuacja powróciła w przybliżeniu do tej sprzed pandemii. Będzie druga tura i wszystko wskazuje na to, że będzie zacięta. Jeżeli jednak wejść głębiej w sprawę to trzeba odpowiedzieć na pytanie, co byłoby, gdyby KO pozostawia panią Kidawę – Błońską jako swoją kandydatkę. Czy nie odzyskałaby również poparcia ? Dziś tego nie rozstrzygniemy. Pozostaje nam czekać na sytuację stabilizacji sondaży, które dają jedynemu nowemu kandydatowi dzięki efektowi świeżości pewne fory ze względu na to, że jest bardziej widoczny niż inni.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.06.2020 r., godz. 18.04
Andrzej Duda, po okresie kiedy prawie nie było go widać ruszył do nowych aktywności. Przejmuje inicjatywę i wypowiada się w najważniejszych dla Polski sprawach. Inwestycje, które będą dźwignią rozwoju Polski - CPK, przekop Mierzei Wiślanej, Police ? Zdecydowanie tak. Bardzo słusznie. To myślenie strategiczne dla Polski. Kontynuacja tej samej filozofii, co w przypadku konsekwentnych działań związanych z bezpieczeństwem energetycznym, dyplomatycznym i militarnym naszego kraju. Nie będzie zwijania państwa i rządów obcych stolic. To trzeba poprzeć. To przyszłość nas wszystkich, w szczególności młodych ludzi.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.06.2020 r., godz. 18.16
Tymczasem w PO-KO wychodzą na jaw napięcia związane ze zmianą kandydata i wewnętrzną walką o wpływy. Budka krytykuje Schetynę. Misiek Kamiński Budkę. Część PO z marszałkiem Grodzkim na czele była za koncepcją totalnej obstrukcji. Ale ktoś zorientował się, że to może zatopić PO. Wycofali się. Czy na długo ? Niedawno Budka twierdził, że niedopuszczenie do wyborów 10 maja to olbrzymia zasługa Kidawy- Błońskiej. Dziś mówi, że niedotrzymanie tego terminu wyborów to wina PiS. Kto za nimi zdąży ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.06.2020 r., godz. 18.27
Dobrą wiadomością dla Polski są natomiast wyniki oglądalności głównych mediów. TVP zajęła pierwsze miejsce, awansując z trzeciej lokaty. Zarówno TVN, jak i Polsat zaliczyły znaczące spadki. Liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych pozostał TVP Info. Nierównowaga na rzecz lewicy i komunistów w rynku mediów jest niestety nadal znacząca, ale się zmniejsza.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 03.06.2020 r., godz. 09.41
heros, bohater, kryształ czy tchórz? - Putin uciekł do jednej z licznych posiadłości, Trump siedzi w schronie i straszy Gwardią Narodową, w Brazylii bitwa społeczeństwa z prezydentem, Kaczyński vel Brylant strzeżony 24h, i wreszcie Kawaler Maltański: pod ochroną SOP oraz Sasin, który udał się na dobrowolną kwarantannę w czasie wotum nieufności nat tym panem i nieważne, że kwarantanna trwała kilka dni, potem na twarz bez twarzy naciągnął maskę i na pytania nie odoiwiadał, itd. itd - odpowiedź: tchórz pospolity
Szumowski ma ból głowy
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.06.2020 r., godz. 13.57
Do komisji przetargowej w ministerstwie zdrowia zgłosiły się trzy firmy ze swoimi ofertami - firma jego żony, firma brata i firma kuzyna. I jak tu rozstrzygnąć? Szumowino, twój ból jest większy niż mój.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.06.2020 r., godz. 05.38
Pani olu, a u pani jak zwykle bajeczki i podwyższona temperatura. Minister Sasin nigdzie się nie chowa. Udziela wywiadów i jest przekonywujący. Właśnie niedawno słuchałem wywiadu z nim w Polskim Radiu. Odpowiada na wszystkie pytania, w odróżnieniu od pana Trzaskowskiego, który po pytaniu o realizację obietnic wyborczych zaczął straszyć dziennikarzy. To przykład totalniackiego podejścia do wolności mediów, jakie od zawsze obowiązuje w PO-KO , ale z drugiej strony pokazuje to zasadniczą słabość tej formacji. Nigdy bowiem nie realizowali swoich obietnic wyborczych. Jednym słowem odwraca pani kotka ogonkiem.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.06.2020 r., godz. 06.00
Walka na śmierć i życie między Biedroniem, a Trzaskowskim to sprawa oczywista. Wybór tej kandydatury przez KO to potężny cios w Lewicę, ale z drugiej strony zagranie na radykalne podziały w całej Polsce. Czuć w tym rękę Angeli. Przyszedł prawdopodobnie rozkaz – koniec z „polskimi faszystami”, a nawet „nazistami”, bo tak nazywają normalnych Polaków w mediach niemieckich. Jeszcze niedawno Rafał Grupiński ukrywał się z poglądami akceptującymi legalizację homo małżeństw. Dziś kandydatura Trzaskowskiego, który na swojego zastępcę wybrał Rabieja i aktywnie wspiera postulaty LGBT nie pozostawia wątpliwości, że walka ideologiczna ma przybierać na sile. Plan Rabieja jest jasny : najpierw związki partnerskie, potem legalizacja homo małżeństw, a na koniec adopcja dzieci przez homosiów. Polacy mają być przekształceni w lewicowo-liberalną miazgę, tańczącą pod dyktando wewnętrznej, polskiej, a właściwie antypolskiej, lokalnej agentury wpływu, współpracującej z eurokomunistami z Berlina i Brukseli. Część tej agentury to stare komuchy ( Rosati, Cimoszewicz, Huebner, Borowski .. itp., itd.), przerobione przez Michnika na demokratów, ale w mojej ocenie dziś najgroźniejsze jest młodsze pokolenie komunistów hybrydowych : Spurek, Biedroń, Trzaskowski.
po co ta agresja i wulgarność?
Dodane przez Roma, w dniu 04.06.2020 r., godz. 08.49
Mam pytanie? Czy czujecie Państwo ten bełkot intelektualny, zawarty we wszystkim co pisze Pan Głowacki? Mniejsza o te infantylne zdrobnienia tak powszechnie stosowane przez autora felietonów, próby wykreowania nowych wyzwisk, potworki językowe typu "komunistów hybrydowych", "lokalne agentury wpływu". Snuje jakieś piramidalnie głupie strategie polityczne, uznając się za znawcę świata polityki. Problem tego Pana zawiera się w tym, że nie radzi sobie emocjonalnie na jakiekolwiek uwagi krytyczne. Wtedy staje się agresywny i wulgarny, obrażając interlocutorów. To charakterystyczne dla przedstawicieli jego środowiska. Ja rozumiem, że start i kampania Pana Trzaskowskiego wstrząsnęły Panem Głowackim ale to wstyd, żeby dorosły człowiek zachowywał się w ten sposób.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.06.2020 r., godz. 09.04
Wstyd i honor są pojęciami obcymi temu panu, podobnie jak słowo OJCZYZNA, które on myli ze słowem PARTIA.
Dodane przez abdul, w dniu 04.06.2020 r., godz. 09.33
Głowacki to zwykły foliarz.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.06.2020 r., godz. 10.10
To klasyczny przykład wyszkolonego za komuny politruka, i to na poziomie tych z czasów stalinowskich i Gomułki. Chyba to u niego rodzinne.
To życie
Dodane przez anonim, w dniu 04.06.2020 r., godz. 10.15
Co Romie nie podoba się w felietonie publicystycznym MG ? Jest na poziomie dużo wyższym niż to co napiszą Internauta, Bodio czy europoseł w innej prasie lokalnej. Te pisanie budzi też emocje o czym świadczy ilość postów pod felietonem. Czy felieton polityczny ma być doznaniem estetycznym ? Niekoniecznie. Czy podoba się utwór Kazika i Kultu lub rap syna Gowina? Zdecydowanie przypadł mi do gustu rap prezydenta Dudy, delikatny, tajemniczy. Felietony MG to nie moja estetyka, ale czuć tu emocje człowieka z krwi i kości, człowieka, który nie tylko mówi ale i robi, działa. Nie takie pitu pitu. Jak mówi, że "zamiast liści .." to można sobie wyobrazić trzask siekiery zaostrzającej pal drewniany i stęk opadających wiórów. W rzeczywistości różnych narracji jego prawda jest tak-tak, nie-nie. To jest atrakcyjne, nawet jeśli język jest nieociosany czy dla niektórych wulgarny. Poczytaj Romo jego oponentów, o wybitnej głębi intelektualnej, o tych 20 groszach dla potrzebującej, o nadzwyczajnej kaście itd. Nie wiem kogo się bardziej bać, czy tego co ci powie prosto w oczy czy tego , które ci wsadzi nóż w plecy z zaskoczenia. Nie można siebie oszukiwać, że szambo jest perfumerią. Dzięki takim jak MG mamy baczenie na wszystko, żyję w realu a nie w bańce iluzji.
Róbmy swoje nie bacząc na lamenty totalnej opozycji.
Dodane przez anonim, w dniu 04.06.2020 r., godz. 10.40
Andrzej Duda blisko 50 proc. w I turze wyborów - tak wynika z wewnętrznego sondażu PiS, który opublikował "Super Express". Według badania największym rywalem urzędującego prezydenta jest Rafał Trzaskowski, którego popiera co czwarty badany. "Super Express" publikuje dziś wewnętrzny sondaż PiS. Andrzej Duda bliski jest w nim zwycięstwa już w I turze. Obecnego prezydenta popiera bowiem 48,64 proc. ankietowanych. Na drugim miejscu znajduje się kandydat Koalicji Obywatelskiej. Na Rafała Trzaskowskiego chce głosować 24,29 proc. badanych. Na najniższym stopniu podium znalazł się Szymon Hołownia, którego popiera 10,73 proc. Na czwartym miejscu uplasował się kandydat Konfederacji. Na Krzysztofa Bosaka głos chce oddać 9,68 proc. badanych. Na lidera PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza chce zagłosować 3,11 proc. Na ostatnim miejscy znalazł się Robert Biedroń. Poparcia dla kandydata Lewicy plasuje się na poziomie 2,7 proc. W II turze według sondażu Andrzeja Dudę popiera 46,56 proc. a Rafała Trzaskowskiego 33,44 proc. Jest jednak spora grupa osób, które nie zdecydowały jeszcze, na kogo oddadzą swój głos w II turze.
UWAGA, bardzo ważne!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.06.2020 r., godz. 10.49
Od dziś można składać podpisy na Trzaskowskiego ul. Wąska 44 czwartek i piątek - 9.00 - 17.00 oraz sobota i niedziela - 12.00-16.00
Dodane przez Anonim, w dniu 04.06.2020 r., godz. 11.01
Abdul a ty co jesteś? Zakompleksione dziecko- matoł sławnych rodziców?
Dodane przez Anonim, w dniu 04.06.2020 r., godz. 13.40
Wstydziłbym się być zwolennikiem kandydata razem z Eychlerem.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.06.2020 r., godz. 14.45
Tczaskoski jeszcze w blokach, zbiera podpisy albo gości się u Dulkiewicz w Gdańsku, A PMM i PAD poprosili o votum zaufania dla rządu i miał wiele czasu aby się pochwalić swoimi osiągnięciami. Kolejny sukces polityczny zjednoczonej prawicy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.06.2020 r., godz. 15.33
Dla was chwalenie się "osiągnięciami" jest sukcesem? Ten "sukces" ma miejsce od 5 lat w TVP. Prócz chwalenia samych siebie niczego jednak nie zrobili.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 04.06.2020 r., godz. 17.47
Dziękuję za informacje gdzie i kiedy składać podpisy poparcia dla Rafała Trzaskowskiego
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.06.2020 r., godz. 19.55
Publikujcie gdzie się tylko da wiadomość o podpisach. Rządząca banda dała R. Trzaskowskiemu tylko 4 dni na zebranie 100 000 podpisów, ale damy radę, tak jak w 89-tym. Tą drugą komunę musimy zatrzymać.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 04.06.2020 r., godz. 20.26
pisi tacy właśnie są: obrażać, kłamać, wyzywać, czepiać się, oszukiwać, kombinować, zmyślać itp. uczą się szybko i bardzo pilnie - natomiast z dekalogiem to już gorzej - głosowanie na prezydenta przegrają właśnie dlatego
pomocnicy szambelanta
Dodane przez Leonidas, w dniu 04.06.2020 r., godz. 21.41
No właśnie,,tak jak w 89'',drugi raz to wy komuchy,już Polaków nie oszukacie.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.06.2020 r., godz. 21.43
PMM jest najlepiej przygotowanym emocjonalnie premierem rządu PIS. Nic nie ujmując onegdaj panu Kaczyńskiemu czy pani Szydło, premier Morawiecki ma coś, co ja nazywam inteligencją użytkową. Ma coś, czego brakuje wielu (zbyt wielu) politykom PIS: zdolność do zachowania - wnerwiającego opozycję - spokoju. Być może wynika to z faktu, że jest chyba jedynym politykiem o wykształceniu historycznym, który nie zmarnował czasu swoich studiów. Oczytanie daje znać. A i praca (obycie) w wielkiej korporacji dała mu stosowne doświadczenie w zakresie zarządzania poprzez ironię. Jakiś mądrala oskarżył dzisiaj PMM o "podprogowe wzbudzanie nienawiści". Coś w tym jest, PMM mówi spokojnie a opozycji podnosi się ciśnienie i puszczają nerwy. Na zimno, bez cienia negatywnych emocji: ta uprzejma i życzliwa ironia (a nawet złośliwość) pod adresem totalnej opozycji to jest coś, co bardzo mi się podoba i czego bardzo mi brakowało w poprzednich latach. Powiało optymizmem ...
Dodane przez Anonim, w dniu 04.06.2020 r., godz. 21.45
" Wiem, że niektórzy zakompleksieni mówią o językach, jakie one są ważne, ale wiecie co? Nauczcie się jednego języka, przede wszystkim, najważniejszego - języka polskich interesów, pilnowania polskich interesów "- zwrócił się do opozycji Morawiecki
Dodane przez Anonim, w dniu 04.06.2020 r., godz. 21.46
Co zrobił obecny rząd? Nie wysyła na szczaw i mirabelki.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.06.2020 r., godz. 05.27
Po co w Polsce rozwijać przemysł? Dobrze rozwinięty już jest w Niemczech. Możemy pracować u nich, a szczególnie przy zbiorze szparagów .
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 05.06.2020 r., godz. 06.49
wczoraj Kaczyński w sejmie: takiej chamskiej hołoty jeszcze w sejmie nie było
Wpis 4 czerwca, godz. 8.49
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.06.2020 r., godz. 07.34
Z pani wypowiedzi przebija bezradność, pustka i brak argumentów. Zarówno termin „komunista hybrydowy”, jak i „lokalna agentura wpływu” opisują rzeczywiste zjawiska z naszego życia publicznego. Pierwszy związany jest z sojuszem komunistów starego typu ze współczesnym zachodnioeuropejskim neomarksizmem-genderyzmem i jest współczesną ideologią lewicy, która chce przeprowadzić rewolucję poprzez prawo, kulturę i marsz przez instytucje. Za twórcę tej ideologii uważa się włoskiego komunistę Antonio Gramsciego, a jednego z ważnych realizatorów jego młodszego kolegę Altiero Spinelliego. Nie będę się nad tym rozwodził. Znajdzie pani na ten temat obszerną literaturę. W unijnym parlamencie istnieje tzw. grupa Spinellego, do której należą m.in. dwie posłanki PO, towarzyszki Danuta Huebner i Róża Thun von Hohenstein. Książkowym wręcz przykładam polityków, kierujących się tą ideologią są obaj kandydaci na prezydenta – zarówno Biedroń, jak i Trzaskowski. Stąd ich ostry konflikt jest sprawą oczywistą. Jeżeli chodzi natomiast o „lokalną agenturę wpływu”. Siła środowisk michnikopodobnych bierze się z jednej strony z układu Michnik-Kiszczak, który do dziś paraliżuje życie publiczne w Polsce, z drugiej ze wsparcia zachodnich komunistów. Zarówno Michnik, jak i całe to środowisko pełnią w tym układzie funkcję podrzędną, stąd moje określenie. Są oni jedynie wykonawcami, którzy mają za zadanie paraliżować niepodległościowe aspiracje Polaków. Michnik to zadanie pełnił już w latach 80tych. Stąd sądzę, że układ Michnik-Kiszczak został zawarty gdzieś koło 1985 roku, być może nawet wcześniej. Bardzo się pani myli sądząc, że start Trzaskowskiego wstrząsnął mną. Nie robi on na mnie szczególnego wrażenia. Uważam, że dla Andrzeja Dudy jest on wygodniejszym przeciwnikiem w drugiej turze niż np. Szymon Hołownia.
do anonima godz. 11.01
Dodane przez abdul, w dniu 05.06.2020 r., godz. 07.36
Jestem kanalią, zdradziecką mordą i hołotą.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.06.2020 r., godz. 07.36
Wystawienie Rafała Trzaskowskiego na kandydata KO na prezydenta świadczy o tym, że część targowickiej koalicji postanowiła nie ukrywać się ze swoimi prawdziwymi poglądami. Rządy tego człowieka w Warszawie to porażka. Otwarta promocja wszelkich zboczeń, hotele i tramwaje oraz przekierowanie strumieni finansowych z kasy miejskiej Warszawy dla środowisk LGBT, ścisła współpraca z komunistami pokazuje, że to ma nas czekać w całej Polsce. Symboliczną sprawą jest tu zablokowanie zmiany komunistycznych nazw ulic. Ale to tylko część spraw. Wycofanie się przez Trzaskowskiego z 90 % obietnic wyborczych pokazuje prawdziwe podejście, jakie funduje nam formacja Donalda Tuska od zawsze. Kłamstwo, dezinformacja i manipulacja to główne narzędzie sprawowania rządów przez PO. Ostatnio potwierdził to Borys Budka. Niedawno mówił, że zatrzymanie wyborów 10 maja to olbrzymia zasługa Kidawy – Błońskiej. Dziś twierdzi, że to wina PiS. W Warszawie mamy również do czynienia z czymś niewyobrażalnym. Zahamowano wypłaty dla biznesu z tarczy antykryzysowej. To albo przejaw rażącej niekompetencji, albo wręcz sabotaż.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.06.2020 r., godz. 07.43
Wniosek o wotum zaufania dla rządu to właściwy ruch. W spokojnym tonie, rzeczowo przedstawiono rzeczywiste, skuteczne działania zjednoczonej prawicy. Zarówno w sprawach koronawirusowych, jak i osłony gospodarki przez tarcze antykryzysowe. To wielkie osiągnięcia tej władzy. Totalitarna opozycja została rozjechana za swoją głupotę, agresję i niszczenie państwa.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.06.2020 r., godz. 08.22
Andrzej Duda postanowieniem z czwartku ułaskawił aktywistę miejskiego Jana Śpiewaka - poinformował minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Śpiewak w ubiegłym roku został skazany za zniesławienie mec. Bogumiły Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej w związku z jej udziałem w warszawskiej reprywatyzacji. - Postępowanie ułaskawieniowe toczyło się od grudnia ubiegłego roku - powiedział minister Mucha. - Prezydent, podejmując decyzję o skorzystaniu z prawa łaski miał przede wszystkim na uwadze fakt, że konsekwencje skazania znacznie przekraczają normalny poziom ich uciążliwości; wymagają tego zasady humanitaryzmu, ale przede wszystkim sprawiedliwości - wyjaśniał. - Sprawiedliwości stało się zadość - skomentował decyzję o ułaskawieniu Jan Śpiewak. -Jestem jedyną osobą dwukrotnie skazaną karnie w sprawie afery reprywatyzacyjnej, a mój proces urągał elementarnym zasadom państwa prawa i postanowiłem wykorzystać każdą możliwą ścieżkę, aby się oczyścić z wyroku - powiedział aktywista. Jan Śpiewak był jedną z osób, które ujawniły i nagłośniły aferę reprywatyzacyjną w Warszawie. W styczniu 2019 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia skazał go na 5 tys. zł grzywny na podstawie art. 212 kodeksu karnego za zniesławienie mec. Bogumiły Górnikowkiej-Ćwiąkalskiej i nakazał mu zapłatę 10 tys. zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonej. Prawniczka wytoczyła mu sprawę po tym, jak ujawnił, że miała być kuratorem 118-letniego mężczyzny, w imieniu którego przejęła pół kamienicy przy ul. Joteyki 13 w Warszawie. Reprywatyzacja tej nieruchomości była początkiem dramatu jej lokatorów.
Dodane przez putin, w dniu 05.06.2020 r., godz. 08.24
PIS...TO JEDYNA POLSKA PARTIA....
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 05.06.2020 r., godz. 09.58
rząd, który ma już prawie wszystko, oprócz wolności myślenia, sam sobie robie votum zaufania - bardzo żałosne widowisko w sejmie, przeszło do historii - tylko władza, która się boi robi taki cyrk - panie Głowacki, proszę się wzorować i wypisać sobie dyplom uznania, przede wszystkim za inwektywy i wyzwiska, ustawiczne obrażanie innych oraz snucie pseudopolitycznopsychologicznych wyimaginowanych strategii na głosowanie
po co ta agresja i wulgarność? 2
Dodane przez Roma, w dniu 05.06.2020 r., godz. 10.23
Czyż nie napisałam, że uprawiasz Pan obrażanie ludzi, którzy pozwolą sobie mieć inne zdanie? Czepiasz się Pan homoseksualistów, a sam zdrabniasz słowa jak jakiś pederasta. I przytoczę cytat, który mówi wymownie o poziomie bełkotu -" Jeżeli chodzi natomiast o „lokalną agenturę wpływu”. Siła środowisk michnikopodobnych bierze się z jednej strony z układu Michnik-Kiszczak, który do dziś paraliżuje życie publiczne w Polsce, z drugiej ze wsparcia zachodnich komunistów. Zarówno Michnik, jak i całe to środowisko pełnią w tym układzie funkcję podrzędną, stąd moje określenie. " Proszę pamiętać, że droga od lokalnego lidera środowiska do zostania lokalną atrakcją polityczną jest niezwykle krótka. Pan ją skocznie przebył.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 05.06.2020 r., godz. 10.39
Głowacki dostaje piany, ale będzie jeszcze ciekawiej.
Ministra Szumowskiego doceniła też opozycja.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.06.2020 r., godz. 11.59
Przeciw wnioskowi o wotum nieufności wobec Szumowskiego było 234 posłów z klubu PiS. Wyniki głosowania wskazują jednak, że tak samo zagłosowało dwoje posłów KO: Magdalena Filiks i Tomasz Lenz oraz Stanisław Tyszka (PSL-Kukiz15). W głosowaniu nie brało udziału 10 posłów, a połowa to politycy PSL-Kukiz'15. To Władysław Kosiniak-Kamysz, Jarosław Sachajko, Czesław Siekierski, Agnieszka Ścigaj i Zbigniew Ziejewski. Nie głosowało również dwóch posłów KO: Piotr Borys i Witold Zembaczyński oraz dwóch posłów Konfederacji: Konrad Berkowicz i Krzysztof Bosak.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 05.06.2020 r., godz. 12.13
podczas wczorajszej samoobrony swojego stołka i milionów, min Szumowski mówił przede wszystkim o tym co się działo w innych krajach na początku pandemii, ewidentnie kreując się samowładnie na naczelnego medyka na świecie - a Polska to pies? tylko do dojenia?
Dodane przez anonim, w dniu 05.06.2020 r., godz. 12.18
Program Tczaskoskiego- "Będę wypalać żelazem to, co zrobił PiS." Te deklaracje o współpracy i wspólnocie to o kant stołu... Ja też nie zamierzam być przyjacielem Eychlera, Nowosiela czy oli
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 05.06.2020 r., godz. 15.22
Moimi przyjaciółmi nie byli, nie są i nigdy nie będą złodzieje i zdrajcy Polski, więc przyjaźni szukajcie pisiory gdzie indziej.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 05.06.2020 r., godz. 16.17
Anonim, dobrze się składa bo przyjaciół dobieram sobie sama
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 05.06.2020 r., godz. 17.11
po zniesieniu części obostrzeń związanych z pandemią wzrosła liczba ognisk zakażeń na plebaniach i klasztorach, oczywiście wierni są poszukiwani przez sanepid - a wydawało się pisim, że modlitwa zastąpi testy...
pomocnicy szambelanta jak i on sam,nigdy nie wygrają.
Dodane przez Leonidas, w dniu 06.06.2020 r., godz. 01.37
Pani Olu a czy wiara w stalinizm i leninizm z którego wywodzi się lewactwo i Pani poglądy oraz Pani podobnym jest w stanie zastąpić rząd nad duszami?.Niestety Pani Ola I eychler nigdy nie byli i nie bendą pro Polscy,bendą zawsze anty(to typowy przykład anty polaków).Zdrajcy Polski typu, tusk,komorowski(to wnuk czekisty) i cała koalicja obywatelska(zmiana partii została zmieniona,tylko dlatego że poprzednia nazwa platforma obywatelska,zapisała się złodziejstwami i przekrętami oraz aferami,dlatego też towarzysze neo-komuniści,zdecydowali że tamta nazwa,jest jak stara karta po prostu się zgrała i trzeba wprowadzić nową,w postaci kolacja obywatelska,ale starzy złodzieje z poprzedniej zostali są ci sami).
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 06.06.2020 r., godz. 07.22
Piątek 05.06.2020 na godzinę 19.00 Głosów poparcia na Rafała Trzaskowskiego oddało w 40 godzin około 120 000 rodaków w Polsce! Dalej zbieramy głosy poparcia niech PiSlamowi szczęka opadnie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 06.06.2020 r., godz. 10.40
Leonidas, o twoim wpisie można napisać tylko jedno: powiedział co wiedział - oczywiście, że wygra Rafał Trzaskowski, natomiast Duda już jest tak słaby, że na swoje spotkania przyprowadza premiera lub robi przedstawienie w sejmie, z którego zresztą, podczas wystąpień opozycji, uciekł - natomiast Kaczyński postawił kropkę nad i, i pokazał, że dżentelmenem to on nie jest
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 06.06.2020 r., godz. 11.08
Rafał Trzaskowski wygra z Dudą, tak jak pokonał niejakiego Jakiego, który to podczas kręcenia w 2018 roku spotu wyborczego doprowadził do śmierci starszej pani, schorowanej, namówionej do uczestnictwa, po czym spot skasował a córkę zmarłej mamił tygodniami o tym zdarzeniu - pisi, jesteście ........!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 06.06.2020 r., godz. 12.21
oprócz pandemii i pisich, mamy w Polsce ASF, które szaleje coraz bardziej się rozprzestrzenia
Dodane przez anonim, w dniu 06.06.2020 r., godz. 13.45
ola po co ta nachalna propaganda. W Wyszkowie nadal wiszą banery Kidawy, posprzątajcie najpierw po jednej zanim będziecie chwalić drugiego. Po co nam Polakom kolejny nierób Tczaskoski ?
Dodane przez Anonim, w dniu 06.06.2020 r., godz. 16.13
Co zrobi RT w pierwszej kolejności jak wygra wybory? Wycofa się ze wszystkich obietnic.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.06.2020 r., godz. 18.13
Trzaskowski nie jest człowiekiem pokroju dudy, żeby wycofywał się z tego co obiecał.
Prezydent Andrzej Duda
Dodane przez Leonidas, w dniu 07.06.2020 r., godz. 22.20
Pani Olu,wprowadżmy odrobinę logiki w naszych rozważaniach,,nie powiedziałem co wiedziałem'',tylko jeśli już to,,napisałem''(Bardzo Panią proszę,aby czytała Pani ze zrozumieniem,zdaje sobie sprawę że to może być dla Pani nie lada wyzwanie,ale ,,socjalistyczne magisterium''do czegoś zobowiązuje).Pan Prezydent dr.Andrzej Duda cytuję,, jest tak słaby''że Trzaskowski z nim przegra,w takim razie jak słabiutki musi być jego adwersarz?.Jeśli Pan Prezydent,opuścił wystąpienie przedstawicieli totalitarnej opozycji,to nie ze strachu ani wstydu ale żeby zaoszczędzić sobie,wysłuchiwania tego bełkotu propagandy sterty bzdur,podpartych programem typu anty PIS.Kolosalna różnica,jest pomiędzy tymi dwoma kandydatami,Trzaskowski tylko obiecuje a Pan Prezydent dr.Andrzej Duda,realizuje to co obiecał.Kwestia dotycząca kropki nad literką ,,i''czy widziała ją Pani bez kropki w takiej postaci ,,I,,?.Proszę nie zapominać że,Polska to nie jest Warszawa podobnie jak i Poznań,to że Pan Patryk Jaki przegrał z szambelantem Trzaskowskim,nie oznacza że wygra w całej Polsce.Bardzo żle świadczy o Warszawiakach taki obrót sprawy,ponieważ wniosków jest kilka,Warszawa nie chce być uczciwa a co za tym idzie,ludzie którzy głosowali na Pani kandydata,również są nie uczciwi,podejrzewam że gdyby platforma wtedy wystawiła w Warszawie osła z medalionem na szyi z napisem ,,ANTY PIS''to również by zwyciężył.Proszę zwrócić uwagę na proceder dzikiej reprywatyzacji mieszkań,temat morze,można się w tymże zatopić bez reszty.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.06.2020 r., godz. 07.49
jednak trzeba stwierdzić, że ogłoszenie teraz kampanii wyborczej, gdy kw nabiera tempa z powodu fatalnego zarządzania pandemią przez pisich i min Szumowskiego, może nam wszystkim wyjść bokiem, a może i jeszcze gorzej - coraz bardziej skłaniam się do twierdzenia przez KO, na początku problemu, aby wybory odbyły się za rok, że to było słuszne, tak samo jak propozycja całej opozycji o wprowadzeniu stanu wyjątkowego - tego nie mamy, mamy cały Śląsk na kwarantannie, liczne ogniska zakażeń, wzrost zachorowań i zgonów i beztroskę pisich, zajmujących się sobą - arogancja obecnej władzy zostanie ukrócona, Rafał Trzaskowski wygra!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.06.2020 r., godz. 10.49
Leonidas, do jednego się przyznaję- cytując znane powiedzenie " powiedział co wiedział" powinnam użyć cudzysłowu, reszta bz, tym bardziej, że pisi zamknęli dzisiaj 12 kopalni, po tym jak wcześniej doprowadzili do rozwleczenia się kw na Śląsku - z tego tylko jeden wniosek, pisi, przez swoją durną politykę, pozwalają narodowi zarażać się, chorować ( chociaż liczba wyłączonych szpitali rośnie ), umierać - im w to graj! ale dla mnie wszystko przebija pisi prawdziwy mężczyzna, 70 latek, bez konta bankowego, bez prawa jazdy, bez żony, bez dzieci, mieszkający w willi podarowanej ojcu przez komunistów, ale za to: jakiego używa języka! rodem z .......
Dodane przez anonim, w dniu 08.06.2020 r., godz. 11.18
Trzaskowski nie jest człowiekiem pokroju prezydenta Andrzeja Dudy, jest o wiele gorszy. To jest liberał, który dba tylko o swoje interesy, nic nie potrafi, co pokazała sprawa awarii Czajki gdzie okazał się, że jest bezradny. Jakie jest poparcie dla partii liberalnych jak PO ? Tak jak w Niemczech, bogatym kraju, to jest ok. 11 %. Trzaskowski żywi się jeszcze słabościa partii lewicowych i zbyt wielkim rozdawnictwem PiSu, jak chociażby ten pomysł z bonem na turystykę dzieci. Gdyby nie to Trzaskowski i jego KO byłaby partia schyłkową. Mając taki wybór, zagłosuję na obecnego prezydenta Dudę. ola przestań z tymi bajkami o "śmiercionośnych kopertach" Grodzkiego, miało to tylko służyć wymianie Kidawy, która umierała politycznie. W dwóch województwach są wysokie stany a w pozostałych koronawirusa prawie nie ma, do wyborów te ogniska zostaną zlikwidowane. 10 maja tez miała szaleć epidemia a było normalnie. Trzeba uważać, ale jak się boisz to zostań w domu albo głosuj korespondencyjnie. Zwolennicy Dudy nie maja obiekcji tylko ty próbujesz ich zniechęcisz. To bardziej uderzy w lemingi, którzy nie będą umierać za Trzaskowskiego, którego szanse są niespecjalnie duże.
"napisała co wiedziała............"
Dodane przez Josek, w dniu 08.06.2020 r., godz. 19.00
Droga olu, rozparcelowanie tekstu w komentarzach na wiele luźno i sporadycznie powiązanych fragmentów sprzyja stosowaniu fałszywych pisanych mechanizmów afektywnych ........ Strach przed koronawirusem powoduje u ciebie brak kontroli własnych emocji i te negatywne emocje zdecydowanie górują nad twoją aktywnością poznawczą. Moja rada: - wizyta w Poradnii Zdrowia Psychicznego może pomóc ci wyeliminować strach przed wyimaginowanym wirusem lękającym się maseczki ochronnej oraz osiągnięcie wyższego poziomu elastyczności emocjonalnej..... Idąc dalej ... Były premier dr Kaczyński - wzbogacając zasoby leksykalne - finezyjnie użył w Sejmie - niekonwencjonalnego związku składniowego, który nadał jego wypowiedzi kolokację bardziej ekspresywną o charakterze metafory gramatycznej wyrażonej językiem nieco dosadnym, ale właściwie określającym naganne zjawisko zachowania "totalnej chamskiej hołoty".... A już tak na marginesie, to polityk "bez konta bankowego, bez prawa jazdy, bez żony, bez dzieci..." jest dla mnie bardziej wiarygodny od tego, co ma tajne konto bankowe w Szwajcarii, przejeżdża na pasach "zakonnicę w ciąży", bije i zdradza żonę , nie płaci alimentów, a willę ma kupioną na słupa..... !!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.06.2020 r., godz. 21.16
Rafał Trzaskowski to współczesny hybrydowy komunista. Jego profil ideowy jednoznacznie określają liczne wypowiedzi z niedawnej przeszłości, a co najważniejsze czyny, tzn. obfite finasowanie lewicowo-genderowych organizacji w Warszawie, seksualizacja dzieci i promocja homoseksualizmu w szkołach, tramwaje dla środowisk LGBT, współpraca z SBekami, walka o utrzymanie komunistycznych nazw ulic itp. Tzw. warszawka, czyli postkomunistyczne elitki są zachwycone. Wiadomo jednak, że Polacy nie zaakceptują takiego kandydata. Od razu zaczyna się więc operacja maskująca. A to Trzaskowski pochwali Lecha Kaczyńskiego, a to oświadcza, że szanuje katolików i nie jest antyklerykałem. Zaczyna również kluczyć w sprawie tzw. „małżeństw” gejowskich, choć niedawno twierdził, że pragnie udzielić jako pierwszy prezydent Warszawy ślubu parze homoseksualnej. Czy ktoś się na te sztuczki nabierze ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.06.2020 r., godz. 06.13
Słusznie jeden z forumowiczów zwrócił uwagę na ułaskawienie Pawła Śpiewaka przez Andrzeja Dudę. Pokazuje to klasę naszego prezydenta i umiejętność wyjścia poza ideowe sympatie. Śpiewak jest przecież lewicowym aktywistą miejskim. Absurdalny wyrok kasty sędziowskiej na tego młodego człowieka, który ośmielił się pokazać reprywatyzacyjne złodziejstwo w stolicy podczas rządów PO został w ten sposób anulowany. I słusznie. Trzeba natomiast przy okazji zwrócić uwagę na krycie mafii reprywatyzacyjnej przez Rafała Trzaskowskiego, który zaskarżając decyzje zwrotu nieruchomości kontynuuje złodziejską politykę Hanny Gronkiewicz – Walc. Podobnie zresztą jak w sprawach ideowych (ochrona komunistów i promocja gender).
Tak kończy szczujnia panie Głowacki
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.06.2020 r., godz. 07.57
"Ja, Patryk Jaki przepraszam Pana Donalda Tuska za zamieszczenie zdjęcia na moim koncie tweeterowym dnia 18.06.2018r. , które mogło powodować niezamierzone przeze mnie naruszenie dóbr osobistych Pana Donalda Tuska". - napisał na Twitterze. Do tego dochodzą jeszcze pokaźne kwoty kar i zobowiązań wymierzone przez Sąd.Przeprosiny Jakiego są wynikiem sądowej ugody, która została zawarta prawie po dwóch latach. Wkrótce spodziewajmy się podobnych ogłoszeń zamieszczonych przez Macierewicza i paru innych cwaniaków, kłamców i oszustów.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 09.26
Panie Głowacki czy w każdym kto nie popiera zjednoczonej prawicy widzi Pan komunistów i złodziei? Przyjrzyj się Pan zjednoczonej prawicy w powiecie wyszkowskim, przyjrzyj się historii ich i ich rodzin a okaże się każdy z nas na gdzieś takiego przodka. No oczywiście poza Panem i Pana rodziną bo wy jesteście kryształami bez skazy.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 09.59
na początek sprostowania: podałam Kaczyńskiego jako wzór pisiego mężczyzny, nie zaś polityka, bo wtedy lista "przymiotów" osobistych nie miałaby końca, natomiast Duda ułaskawił Jana Śpiewaka, bo profesor Paweł Śpiewak jest na szczęcie z zupełnie innej bajki - w kwestii pandemii aktualny przekaz dnia pisich brzmi: na Śląsku wy wykonywane na dużą skalę testy, więc liczba zachorowań masowo rośnie - czegoś bardziej głupiego nie można usłyszeć w innych, demokratycznych krajach, gdzie to właśnie ilość testów pozwoliła opanować pandemię - a od Rafała Trzaskowskiego po prostu wara, won, wynocha, zrozumiano!
Do ola
Dodane przez Martez, w dniu 09.06.2020 r., godz. 10.49
Czy wiecie dlaczego ola pisze sama siebie z małej litery? Dlatego ze to jest końcówka of trolla tylko przez jedno l i szkoda czasu na czytanie jego trolla opowieści s-f. Spadaj tr Ola.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 11.05
Rafał Trzaskowski zebrał ponad milion podpisów! a pisi tak żonglują danymi z pandemii, aby tylko ugrać i wygrać wybory - najpierw nie robili testów, aby ludzie głosowali, teraz, jak jest inna ustawa wyborcza, testują ( i bardzo dobrze ) i zaczną kombinować z głosowaniem korespondencyjnym - przypominam, że taką chęć trzeba zgłosić do 16 czerwca, a min Szumowski już przebąkuje o powrocie obostrzeń sanitarnych - jak widać końca głupawki pisich nie widać - Duda natomiast po raz któryś obiecuje most na Wiśle w ....2025 roku, ja też, jak również gruszki w syropie, natomiast mamy znowu ewenement na skalę Europy ( liczba wykonywanych testów) co daje ....uwaga! 28 miejsce! sukces goni sukces, a pan Głowacki tropi komunistów, postkomunistów itp. zarazę z uporem godnym lepszej sprawy: klerykalny DPS Brańszczyk poszukuje wolontariuszy, może tam pan się uda, albo Duda? bo jak nie wy, to kto?
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 11.26
Uważam, że Jaki- ten Jaki powinien przeprosić wszystkich Polaków za to, że umieścił zdjęcie kreatury- tej kreatury na swoim Twitterze. .
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 11.54
Martez, takiej dedukcji w kwestii czemu "ola" a nie "Ola" jak czytam, to razem wziąci Columbo, Poirot, kapitan Sowa na tropie, 07 zgłoś się i jeszcze cała rzesza czołowych znawców tematu, by się nie powstydziła - ponieważ sezon truskawkowy, przyznaję truskawkę, no może trzy, jak dawać to dawać 🍓 🍓 🍓
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 12.20
uwaga! sędzie Igor Tuleya z imunitetem! nie złamał prawa, tak orzekła Izba Dyscyplinarna SN - panie Głowacki, i tu masz pan odpowiedź, czy ta zmiana coś zmienia? - zmienia nie tylko "coś", ale wszystko! a RT zarejestrował ponad 1,6 mln podpisów!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 09.06.2020 r., godz. 12.55
1 600 000 podpisów, a w tym mój i kilkanaście mojej rodziny!
Dodane przez anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 13.40
Tak wieszaliście psy na Izbie Dyscyplinarnej SN i nowej I prezes SN, wysłała skargi KO i cała totalna opozycja do TSUE i UE, kolejne rezolucje, a tu niespodzianka, że SN działa, Izba Dyscyplinarna SN, minister Zbyszek Ziobro działa, TK działa a Andrzej Duda jest super prezydent Polski. Degrengolada totalniaków POstępuje. A Eychler jak zawsze kłopot z zerami. Jakoś wam nie przeszkadza epidemia w zbieraniu podpisów i długopisy nie są śmiercionośne. Co o waszych zachwytach zwolennicy PSL czy SLD, że Tczaskoski ich spycha na margines na 1%-2%. Krzyczycie, piszczycie a was Tczaskoski nadal 16 %, bo każdy go dobrze poznał wcześniej. Jego taktyka fałszywego przymilania się do śp. Lecha Kaczyńskiego czy popierania 500+, które po wyborach razem z Senatem będzie chciał zablokować. Taki urok liberała - pogarda dla maluczkich i pełne kieszenie dla totalniaków.
Dodane przez anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 13.45
Poszedł europoseł Adam Bielan do tvn24 i zrugał propagandzistę medialnego Konrada Piaseckiego. Tak trzymać, nie ma co nadstawiać drugi policzek fałszerzom medialnym.
Dodane przez anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 13.49
Lech, Danuta i Jarosław Wałęsa w 2019 roku wpłacili na Fundusz Wyborczy Platformy Obywatelskiej 115 tys. zł – wynika ze sprawozdania finansowego partii. A taki biednego Wałęsa udaje, zrzutek się domaga.
Dodane przez anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 13.55
Prezydent Duda odwiedził we wtorek firmę Wireland w Bytowie (Pomorskie). Gdy ją opuszczał, przed bramą żegnało go kilkudziesięciu mieszkańców miasta. Jeden z nich wykrzykiwał do prezydenta: "Marionetka". Prezydent nie odjechał, lecz podszedł do mężczyzny, od którego usłyszał, że w jego ocenie jest na świeczniku u prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, nie jest prezydentem wszystkich Polaków, a powinien nim być. "Robię co w mojej mocy, by nim być. I właśnie dlatego podpisuję takie rozwiązania jak tarcza antykryzysowa, jak 500 Plus, jak rozwiązania, które służą polskiej rodzinie. Można się nie zgadzać z tą polityką, ktoś może uważać, że potrzebna jest polityka liberalna. Możemy na ten temat dyskutować" - odpowiedział Duda. Poprosił jednocześnie swojego rozmówcę o trochę obiektywizmu. "Ja nie mówię, że wszystko jest idealnie. Gdyby było wszystko idealnie, to bym siedmiu ustaw, o ile pamiętam, nie wetował" - podkreślił. Prezydent odniósł się też do zarzutu o zbytnie rozdawnictwo pieniędzy Polaków i przekazanie blisko 2 mld zł "dla TVP, która jest tubą rządu". "Proszę pana, rozdajemy podatnikom ich pieniądze. Pieniądze, które wcześniej pozwalano kraść z Polski najprawdopodobniej, ponieważ mówimy o ponad 50 mld zł VAT-u, który był rozkradany. (...) Telewizja, radio polskie realizują misję publiczną, czego nie realizują media komercyjne. To są 2 mld na media publiczne, które są, były i nimi będą" - podkreślił prezydent.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 20.56
rząd nie miał, nie ma i nie będzie mieć swoich pieniędzy - pieniądze, którymi tak szasta, jest własnością podatnika i to nie żadna łaska, że teraz jakiś ogryzek z tego oddaje
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.06.2020 r., godz. 22.16
Pani olu, oczywiście ma pani rację, prezydent Andrzej Duda ułaskawił Jana Śpiewaka, nie jego bardziej znanego ojca, Pawła. Myli się pani jednak sądząc, że są oni z innych światów. Obaj jednoznacznie artykułują poglądy lewicowo-liberalne. Nie to jest jednak najważniejsze. Istotne jest to, że nasz prezydent nie kieruje się względami światopoglądowymi podejmując decyzje o ułaskawieniu. To bardzo dobrze o nim świadczy. Jest bowiem prezydentem wszystkich Polaków. Osobiście Jana Śpiewaka bardzo szanuję za jego konsekwentną walkę z mafią reprywatyzacyjną. W najmniejszym stopniu nie przeszkadza mi, że to człowiek lewicy. Zdecydowanie wolę takiego człowieka lewicy, niż jakiegoś pseudo prawicowego chachmęta, a takich też nie brakuje. Jeżeli chodzi natomiast o pani słowa – „wara, won, wynocha” to zwrócę pani tylko uwagę, że takie słowa może sobie pani kierować jedynie do swojego kundelka, albo do przyjaciół z totalitarnej opozycji, pospolitych chamów typu Sikorski, Nitras, Tusk etc.
Wpis 9 czerwca godz. 9.26
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.06.2020 r., godz. 22.27
Anonimie, uczciwość to cecha indywidualna, przyporządkowana do konkretnego człowieka. Uważam, że uczciwi ludzie są we wszystkich formacjach politycznych. I każdego uczciwego człowieka szanuję. Weźmy przykład Jana Śpiewaka, lewicowca i działacza miejskiego, którego niedawno ułaskawił nasz prezydent Andrzej Duda, broniąc go przed skandalicznym wyrokiem kasty sędziowskiej. Obserwuję go od dawna i jestem pełen podziwu dla jego walki ze złodziejską mafią reprywatyzacyjną w Warszawie. Takich i podobnych przykładów jest więcej. Jeżeli obracalibyśmy się w kręgu lewicowym to pozytywnie oceniam dzisiejszego posła PO - KO, byłego szefa SLD, Grzegorza Napieralskiego. Nie wątpię, że nawet w środowisku ludzi popierających totalitarną opozycję jest wielu uczciwych, choć wg mnie zupełnie skołowanych i zagubionych ludzi, którym przeróżne TVNy, Onety i Gazety Wyborcze w kilku odmianach zrobiły wodę z mózgu.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.06.2020 r., godz. 23.08
Echlej uzyteczny idiota. Czosnowski potrzebuje takich frajerow.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.06.2020 r., godz. 06.25
Radosław Sikorski próbował w TVN atakować PiS podczas dyskusji z Moniką Olejnik. Olejnik pamiętała jednak niedawne żarciki Sikorskiego z „kandydata TVN” Hołowni, a także pod jej adresem i przypomniała mu słynne słowa o „dożynaniu watahy”. Wyraźnie wspólny front totalitarnej opozycji łamie się. Mamy coraz więcej wzajemnych ataków, czasem nawet dość brutalnych, wewnątrz środowisk, tworzących nie tak dawno koalicję do europarlamentu. Przykładem, dla mnie najjaskrawszym była wypowiedź rzeczniczki Lewicy, towarzyszki Żukowskiej o Małgorzacie Kidawie – Błońskiej, którą nazwała „łajzą”. Wzajemne ataki stają się normą i były do przewidzenia ze względu na walkę wyborczą, potrzebę zwrócenia na siebie uwagi i zabieganie o względy tego samego lewicowo-liberalnego elektoratu.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.06.2020 r., godz. 06.28
Efekt świeżości nowego kandydata KO Rafała Trzaskowskiego skończył się. Wg ostatniego sondażu CBOS Andrzej Duda jest bliski zwycięstwa w pierwszej turze z wynikiem 48,6 % poparcia. Drugi jest Trzaskowski – 16,2 %, a trzeci Hołownia – 10,7 %. Reszta poniżej 5 %. Ewidentny wzrost notowań urzędującego prezydenta związany jest z jego zdecydowanym przejęciem inicjatywy i ruszeniem w teren. Bezpośredni kontakt z ludźmi to jego wielki atut. Istotne znaczenie ma również reset, jakiego dokonała większość sejmowa przez przegłosowanie wotum zaufania dla rządu. Zdecydowanie najbardziej traci Kosiniak-Kamysz, który w pewnym momencie kampanii wyrastał już na lidera opozycji. Było to jednak w czasie apogeum wpadek Kidawy – Błońskiej i zamieszania związanego z bojkotem wyborów. Słabo u Bosaka, Biedroń praktycznie znika. Okazuje się, że Trzaskowski w dużym stopniu odzyskał elektorat PO, choć i Hołownia trzyma się nieźle. Ale oczywiście gra toczy się dalej. Czy Duda może jeszcze zyskiwać ? Wydaje się to mało prawdopodobne. Już utrwalenie takiego poziomu poparcia do wyborów byłoby jego wielkim sukcesem.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.06.2020 r., godz. 08.21
Takie wyniki sondaży to się chyba Głowackiemu przyśniły.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.06.2020 r., godz. 08.40
Nasz wyszkowski naczelny manipulant zapomniał dodać, że ten "najnowszy" sondaż CBOS zrobił 22-go maja, a więc parę dni po wejściu do gry Trzaskowskiego, dziś zaś mamy 10 czerwca.
Kasa, kasa
Dodane przez Osa, w dniu 10.06.2020 r., godz. 09.23
Manipulację Pana Głowackiego co do sondażu są oczywiste. Pomińmy to. Chcę zwrócić mu jednak uwagę, że aż nadto widoczny staje się jego strach, przed tym, że prezydentem Polski zostanie R. Trzaskowski. I stąd bierze się jego biegunka w komentarzach odnosząca się głównego pretendenta na urząd prezydenta. To strach o posadę syna? Zapewne, ten strach gości dziś w wielu Polskich domach, gdzie mieszkańcami są sukcesorzy "dobrej" zmiany. Których jedynymi przymiotami są oddanie słusznej partii. W Wyszkowie jest ich znacznie więcej. Przypomnieć?
Dodane przez anonim, w dniu 10.06.2020 r., godz. 09.33
Dziennikarz Bartłomiej Sabela związany m.in. z „Gazetą Wyborczą” został zatrzymany w związku z hejterskimi plakatami wymierzonymi w ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, które zostały wywieszone na wiatach przystankowych w Warszawie. Dlaczego dziennikarz Gazety zajmuje się hejtem na ministra ? Żenada.
Dodane przez anonim, w dniu 10.06.2020 r., godz. 09.35
Rafał Trzaskowski na swoim wiecu w Pabianicach postanowił raz jeszcze zaatakować projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Najwyraźniej był przekonany, że wśród jego zwolenników są niemal tylko i wyłącznie przeciwnicy tego projektu. W pewnym momencie poprosił, aby zwolennicy CPK podnieśli ręce w górę. Na jego twarzy widać zdziwienie, gdy zaczyna liczenie zwolenników CPK. Nie rozumie nawet swojego elektoratu. Jak nie chcą 500+ i bonu turystycznego to niech nie biorą.
Dodane przez anonim, w dniu 10.06.2020 r., godz. 09.45
Eychler nie manipuluj. Sondaż CBOS był wykonany na początku czerwca a jego wyniki opublikowano 6 czerwca. Czekamy na kolejny sondaż i gaśnięcie twojego kandydata. Zebranie podpisów na "śmiercionośnych" listach to nie wszystko, pozostali kandydaci zrobili to już w marcu.
Dodane przez anonim, w dniu 10.06.2020 r., godz. 09.58
Eychler ten twój kandydat Trzaskowski to stary zgredzik, 48 lat, a nie powiew świeżości. Z zawody politolog czyli fachowiec od wszystkiego i niczego jak pokazała ostatnio awaria w Oczyszczalni Czajka, gdzie nic nie zrobił a rzucał gromy na wszystkich. Gdyby nie minister Kowalczyk z PiS to nadal to płynęłoby do Gdańska do Dulkiewicz.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 10.06.2020 r., godz. 10.01
pani Emilewicz, stojąc bardzo blisko prezesa, podczas gdy padły nie z jego ust pamiętne słowa, stwierdziła, że nie słyszała, bo w ławach rządowych jest kiepska akustyka - w ławach pisich wszystko i wszyscy są kiepscy - wara, won i wynocha od Rafała Trzaskowskiego - Kaczyński napisał do swoich list mobilizująco-strasząco-dyscyplinujący swoich, bo przekaz dnia do wyborów jest jasny - szczekać na przeciwnika
Dodane przez Gender, w dniu 11.06.2020 r., godz. 20.23
Ola ma kota.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.06.2020 r., godz. 08.14
Stara sowiecka manipulantka, niejaka Kolenda - Zalewska wyrzuciła polityka Zjednoczonej Prawicy ze studia TVN. Na tym polegała, polega i polegać będzie tolerancja sowieciarzy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.06.2020 r., godz. 08.33
Tęczowe disco pod pałacem prezydenckim rozgrzało scenę publiczną. To element pełnej wściekłości reakcji środowisk LGBTQRSTUWXYZ …. na Kartę Rodziny, w której Andrzej Duda ogłosił ochronę polskich rodzin przed zboczeńcami. Kandydat na prezydenta PO-KO Rafał Trzaskowski został postawiony w trudnej sytuacji. Każde dziecko wie, że zawsze wspierał środowiska LGBT, a dla przeciętnego Polaka to nie do zaakceptowania. Szukałem na zdjęciach z disco pod pałacem naszego tęczowego Rafałka, ale nie pojawił się. Za to wiceprezydent Warszawy Rabiej rzucił się do tłumaczenia, że tęczowe disko prawicowa prowokacja. Wywołało to burzę w środowiskach lewicowych, które za swój główny postulat stawiają przekształcenie Polaków łatwy do sterowania tłum, podrygujący w rytm sorosowo-michniczkowej muzyczki. Rafał Trzaskowski nie pojawił się. Udaje, kluczy. Zawsze ktoś się nabierze.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.06.2020 r., godz. 08.45
Wygląda na to, że "tęczowe disco" zorganizowane zostało przez … sympatyków Roberta Biedronia i jest elementem walki wewnątrz obozu współczesnej targowicy . Wiadomym jest, że Rafał Trzaskowski ma podobne podejście do spraw LGBT, jak Biedroń. Pokazał to w realu, rządząc Warszawą i wspierając wszelkie zboczenia. Jednak nie jest gotów wznosić wysoko tęczowy sztandar podczas wyborów, ponieważ zdaje sobie sprawę, ze może to uniemożliwić jego zwycięstwo. Wykorzystuje to Biedroń, który i tak nie ma żadnych szans. Może sobie więc pozwolić na pryncypialność. To jeden z elementów, nie jedyny okładania się kijami w obozie totalniaków. Aż przyjemnie popatrzeć.
Daj ciumka
Dodane przez Osa, w dniu 13.06.2020 r., godz. 14.36
Dalece nie mogę się z Panem nie zgodzić. Panie Głowacki. Twierdzenie, że RT ma podobne podejście do spraw ....litości drogi Panie, Trzaskowski ma jednak żonę i dzieci. O żonie i tym bardziej dzieciach Pana Biedronia na razie nic nie słychać. A może ma Pan inną wiedzę? Dziwnym trafem szalenie Pana i środowisko, do którego reprezentacji Pan usiłuje aspirować, jesteście podnieceni i podekscytowani. Jednocześnie dziwna amnezja Was ogarnia i zupełny brak zainteresowania, jeśli tyczy to mężczyzna w sukienkach duchownych. Skąd u Państwa ta podzielność uwagi i relatywizm moralny? To duża umiejętność i w życiu się przydaje, ja tak nie potrafię.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.06.2020 r., godz. 20.35
Bardzo wielu komunistów miało dzieci, a nie przeszkodziło to im we wprowadzaniu tego zbrodniczego systemu. To, co pani pisze to klasyczne zapuszczanie węża. Tęczowy Rafał pokazał swoje prawdziwe poglądy komunisty hybrydowego podczas sprawowania władzy prezydenta w naszej stolicy, współpracując z postkomunistami i wspierając wszelkie lewactwo, w tym środowiska LGBT. Najwyraźniej ma to to zostać przeniesione na całą Polskę. To dość oczywista konstatacja. Jednak z drugiej strony zarzucana jest zasłona dymna dla tzw. pożytecznych idiotów, czyli ludzi naiwnych. Lenin mówił, że kapitaliści są gotowi sprzedać komunistom sznur, na którym zostaną powieszeni. Tak samo dziś katolicy, czy też konserwatyści mają wybrać komunistę hybrydowego, a on im urządzi współczesne feministyczno-ekologiczne LGBTowskie piekiełko.
Daj ciumka cd
Dodane przez Osa, w dniu 15.06.2020 r., godz. 10.09
Istotnie nie wiem i nie rozumiem, co znaczy "zapuszczanie węża". Nie wiem i tym bardziej nie rozumiem co w wydaniu RT, miało by świadczyć o wspieraniu przez niego poglądów hybrydowego komunisty? Wy macie jakąś specjalną komórkę do wymyślania tych idiotyzmów językowych? Wiem za to, że uruchomił program bezpłatnych żłobków i przedszkoli w Warszawie. Do głowy mnie jednak nie przyszło, że to zdradzieckie działanie "komunisty hybrydowego". Panie, zadam pytanie proste i podstawowe: widziała Pan, czy też zna osobę, która zmieniła orientację seksualną w wyniku propagandy środowiska LGBT? Czy zasłoną dymną jest ujawnianie ujawnionego, czyli tuszowania czynów haniebnych przez struktury kościoła? Krzywda dzieci to jest dla ciebie człowieku zasłona?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 15.06.2020 r., godz. 10.34
pisi bardzo chcą prowadzić pseudodyskusję o zagrożeniu ze strony osób innej orientacji seksualnej, natomiast mnie interesują 5-letnie dokonania Dudy, który po raz kolejny staje na tle Wisły i snuje mgliste opowieści o moście w 2025 roku - pisi myślą, że Polacy po raz kolejny się nabiorą - otóż nie! Rafał Trzaskowski wygra!
Pogłoski o jego śmierci są bardzo przesadzone.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.06.2020 r., godz. 11.46
Andrzej Duda nadal się nie zużył, ma bardzo wysokie poparcie, przoduje też w rankingach zaufania. Faktem jest, że po pięciu latach ostrej, politycznej "jazdy" i ogromnych emocji, wciąż jest na czele. Bo jak to jest, że "długopis" tudzież "notariusz prezesa", "gwałciciel konstytucji", "najgorszy w historii" prezydent, "Adrian", "Maliniak", "pośmiewisko na cały świat" jednak wygrywa w każdym sondażu pierwszą turę w cuglach? I to mając za rywali oprócz silnego Trzaskowskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza z potężnej partii, osadzonej w realiach III RP, celebrytów Szymona Hołownię i Roberta Biedronia, a także kąsającego z prawej Krzysztofa Bosaka? Najłatwiej winić rzekomo "ogłupiałe" propagandą lub złotówkami społeczeństwo, niż dostrzec polityczną skuteczność u tych, których nie cenimy. Jednym słowem: za wcześnie jeszcze na gromkie "wyPAD z Pałacu", marzenia hunwejbinów o rewolucji antypisowskiej i rozliczeniach. Najpierw kandydat KO powinien omówić jakikolwiek program. Przedstawić ofertę, którą pokochają wyborcy, a przy tym zapomną o słynnych "przez 8 ostatnich lat". Trzaskowski skupia się jedynie na likwidacji publicystyki w mediach publicznych i odsunięciu PiS od władzy. Duda na to: bon 500 złotych, podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych, utrzymanie wprowadzonych już socjalów i pewność, że LGBT będzie tam, gdzie jest obecnie, czyli nie na ślubnych kobiercach i w domach dziecka. Nawet, jeśli ten ostatni wątek dotyczy retoryki tylko na potrzeby kampanii, a większość wyborców ma znacznie poważniejsze problemy w czasie pandemii koronawirusa, to które propozycje są bardziej nośne? Przypominam też, że konflikt o LGBT w dwóch poprzednich starciach wyborczych był korzystny dla PiS. Niczego bym nie wykluczał. Ale spoglądając na to, jak prezydent, który rzekomo już nie wierzy we własne zwycięstwo, nadal przyciąga tłumy podczas objazdów i utrzymuje ponad 40-proc. poparcie, nie zdziwiłaby mnie perspektywa zakończenia maratonu wyborczego w pierwszej odsłonie rozgrywki. Pożyjemy, zobaczymy.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 15.06.2020 r., godz. 12.31
kler ogłosił, że ma swoim gronie dwóch nowych ewangelistów: Mateusza i Łukasza- takie to oto cuda wianki ludek posłuszny pisim ma przekazana podczas nabożeństwa, a ponieważ jest to grupa jakoś mniej kumata w sprawach politycznych a tylko materialnych, ufa temu co słyszy z ambony - dwa tygodnie takiej indoktrynacji w kościołach nie pozostanie bez echa podczas głosowania - dlatego RT mobilizuje ze wszystkich sił, aby i druga stona była liczna - pomórzmy wszyscy! Rafał Trzaskowski prezydentem wszystkich Polaków!
Jaki rumak każdy widzi
Dodane przez Grażyna, w dniu 15.06.2020 r., godz. 13.21
I dlatego dziewczyny z koła gospodyń wiejskich dowozi się na spotkania Wyborcze. Bo miejscowe kobiety są niezbyt entuzjastycznie nastawione? Faktycznie pokaz potęgi. Mnie bardziej interesuje czemu nie starczyło mu odwagi, by pojechać na teren ostrołęckiej elektrowni i powiedzieć jak facet-myliłem się pięć lat temu, niezbyt znam się na energetyce, zmądrzałem, przepraszamy. To by wymagało charakteru, o co tu nawet nie wnoszę.
Nadziwić sie nie mogę.
Dodane przez K/T, w dniu 15.06.2020 r., godz. 15.52
Czy ta "ola" to w głowie ma wszystko na swoim miejscu?
Do tr....ola
Dodane przez Martez, w dniu 15.06.2020 r., godz. 15.53
Trolu po co kopiujesz i wklejasz artykuły z Wybiórczej każdy leming wie gdzie obrzucają gownem prawicę i kler. Nie musisz nic kopiować sam sobie znajdę. Co wpis to z Wybiórczej. Sprawdźcie sami. I nie obrażaj ludzi wierzących a sama jak czytasz tylko Wybiórczo to nie jesteś kumata oni piszą dla tych którzy nie potrafią samodzielnie myśleć ale potrafią wspaniałe kopiować. A jeśli chodzi o R. T. aby na niego głosować to na prawdę trzeba nie mieszkać w Polsce przez ostatnie lata rządów PO aby nie widzieć pozytywnych zmian.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.06.2020 r., godz. 18.26
Ola ma kota.
Wpis 15 czerwca godz. 11.46
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.06.2020 r., godz. 19.55
Anonimie, podobnie oceniam Andrzeja Dudę. Jego osiągnięcia są ewidentne. Zarówno jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Polski we wszystkich wymiarach, jak i wsparcie rodzin. To powinno być i będzie w czasie jego ponownej kadencji kontynuowane. Ale bardzo ważna jest jego, nie bezwarunkowa współpraca z rządem i stanowcze opowiedzenie się za nowymi prorozwojowymi inwestycjami ( Centralny Port Komunikacyjny i inne) i deklaracja ochrony polskich rodzin przed ideologicznymi szaleństwami. To bardzo pozytywny program, który, jak sądzę przekona Polaków do ponownego wyboru. Konstruktywna współpraca z rządem, którą obserwowaliśmy również w czasie minionej kadencji umożliwi następne lata spokojnego rozwoju naszej ojczyzny. Trzeba również zwrócić uwagę na otwartość Dudy na innych i brak ideologicznego zacięcia, co przejawiło się choćby w spokojnych rozmowach ze swoimi przeciwnikami politycznymi na spotkaniach wyborczych, czy też w ułaskawieniu lewicowego działacza miejskiego, Jana Śpiewaka, który został niesłusznie skazany przez kastę sędziowską. Czy jednak zaskoczenie w postaci zwycięstwa Dudy w pierwszej turze jest możliwe ? Niewątpliwie tak, ale raczej mało prawdopodobne. Trzeba liczyć się z drugą turą.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.06.2020 r., godz. 20.19
Kolejna dobra wiadomość – dzięki twardym negocjacjom Gazprom będzie musiał wypłacić Polsce ponad 6 mld zł. Będą pieniądze na nowe inwestycje zwiększające nasze bezpieczeństwo energetyczne, które jest jednym z priorytetów rządu zjednoczonej prawicy.
respiratory za złotówkę
Dodane przez Polin, w dniu 15.06.2020 r., godz. 23.30
Super! kolejne pieniądze lecą jak manna z nieba. Może na Ostrołękę wam starczy? Jak na razie to drukarki w PWPW wypluwają kolejne miliardy pustego pieniądza. Kupi się kolejnych respiratorów. Efekty już za chwilę. Swoją drogą już możecie liczyć te miliardy od gazpromu - twardziele
Dodane przez Glapa, w dniu 16.06.2020 r., godz. 00.48
Taaa, oraz pieniądze na wypłaty dla blondynek Glapińskiego i synka Głowackiego.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2020 r., godz. 07.25
Martez, otóż nie tylko GW, ale także: tvn, tvn24, Fakty po faktach, Kropka nad i, Po prostu, Jeden na jeden, Śniadanie w trójce ,Polsat, Debata dnia polsat news, Śniadanie w polsat news, Kawa na ławę, Cztery strony prasy, Debata tygodnia, Wydarzenia i opinie, Gość wydarzeń, Dzień po dniu, Burza po burzy, Onet rano wiem, Onet wiem, Tomasz Lis, sejm, senat, komisje senackie, komisje sejmowe itd. itd. - tak że musisz się jeszcze trochę nagimnastykować, aby nadążyć - powodzenia
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 16.06.2020 r., godz. 07.43
pani Głowacki, w ramach bezpieczeństwa energetycznego w Ostrołęce dumnie stoją dwie wieże-kominy? z betonu na betonowym placu, w szczerym polu, w sąsiedztwie czegoś na kształt rotundy, ronda, stadionu? za grube miliony, no ale z priorytetami się nie dyskutuje - przy okazji, za posłem Czarnkiem, poinformuję, że człowiek goły nie jest człowiekiem, rozebrani to nie są ludzie - a tu coraz cieplej, i kogo to będziemy mieć na plażach, jak prawdziwy mężczyzna spaceruje po ulicy z dziećmi
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.06.2020 r., godz. 20.16
Ponad sześć mld złotych na nowe inwestycje wyrwane Gazpromowi. Potężny sukces rządu zjednoczonej prawicy. Co jednak tak bardzo boli totalniaczków ? To, że Gazprom traci ? Czy to, że w światło reflektorów wchodzi sprawa sprzecznego z polskimi interesami kontraktu gazowego, podpisanego przez Waldemara Pawlaka z PSL i umorzenia ponad miliarda złotych rosyjskiemu koncernowi przez Donalda Tuska ? To sprawy zasadnicze. Kontrast między postępowaniem nieszczęsnego rządu PO-PSL, a działaniami rządu zjednoczonej prawicy jest zbyt oczywisty. A co mówić o czasach sprawowania władzy przez SLD, kiedy na lata zablokowano dywersyfikację dostaw gazu ? Czy to przejaw bezdennej głupoty, mentalności niewolniczej, czy po prostu agentura?
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2020 r., godz. 10.01
ola nie rozumiem dlaczego proponujesz nam oglądanie programów, które nie da się oglądać i słuchać. O ile jeszcze programy na POLSACIE, Cztery strony prasy czy Gość Wydarzeń to jeszcze ale pozostałe to jeden wielki krzyk, nie mający nic wspólnego z demokracją. Oglądałem z rana rozmowę Piaseckiego z wiceministrem zdrowia Cieszyńskim, która była kontynuacją serialu o przekrętach w MZ. Już przed rozmową, w wiadomościach porannych przekazano, że kupujący respiratory dostał zaliczkowo 130 milinów złotych, zwrócił 10 milionów dolarów (!!!!) i pytanie redaktora gdzie jest pozostałe 110 milionów złotych ? To pokazuje polityczne zacietrzewienie, zaskakujące w prywatnej stacji. Min. Cieszyński w spokojny sposób, po raz kolejny w tej stacji, pokazywał rozliczenie tej transakcji, za która biegają Joński i KO, próbując coś znaleźć. Piasecki robił z siebie głupa, wynajdywał inne argumenty, które tłumaczył i obalał minister aż w końcu zapytał, czy nie widzi w tej transakcji coś złego, jeszcze nieodkrytego przez totalna opozycję i redaktorów tvn i innych szczujni ? Czy na tym polega niezależne dziennikarsko, które sprawdza swoje info w róźnych źródłach ? Na przykładzie Piaseckiego, stokrotki, Morozowskiego, Łaszcz, Lisa czy np. innych agitatorów z onet.pl, trudno tu mówić o solidnym dziennikarstwie a bardziej o wytwórniach fake newsów, którzy sami są w stanie uwierzyć w to co piszą. PiSowcy to nie grzeczne dzieci i wiele głupot zrobili, ale fantazje szczujni mnie przerażają. Kontrola - tak, oszczerstwa - nie.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2020 r., godz. 10.10
U totalsów przeważa pogląd, że nie ma co konkurować wśród totalnych tylko już mysleć o współpracy przed drugą turą. Tak mówił dziś Kwaśniewski. Pytanie po co czekać do drugiej tury, rozstrzygnijmy już w pierwszej. Obecny prezydent Andrzej Duda czy kandydat totalnych Rafał Trzaskowski ? Ja stawiam na Andrzeja Dudę bo to najlepszy kandydat wśród startujących a pozostali zrezygnowali już w przedbiegach bo widzieli, że obecny prezydent to silny konkurent i z dużą wolą walki o drugą kadencję.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.06.2020 r., godz. 10.32
Poseł Czarnek jak na profesora wypowiedział się głupawo i nietolerancyjnie. Bez dwóch zdań, osoby chroniące swoją prywatność, nie wywlekający swojej seksualności, nie zachowujący się obscenicznie nie powinni być dyskryminowani. Dziwi jednak podwójna mental totalnych. Jak radny pis "eksperymentował",zapraszał na wódkę to wielki amok i zgorszenie. Tak jak się godziło w strefie publicznej, radnego wyrzucono z partii, stracił stanowisko i zrezygnował z rady miejskiej. Jak tęczowi zachowują się obscenicznie na tych swoich platformach, jak budzą niesmak różne pornogrubasy czy gość od mirabelek złapany na wykorzystywaniu kobiet to tolerancja, zasłużony poseł i ewentualnie atak na mniejszości seksualne. Gdzie tu sens gdzie tu logika.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.06.2020 r., godz. 20.47
Anonimie z 10.01, z mediami niewątpliwie jest teraz lepiej, od kiedy nastąpiła po 2015 roku pozytywna zmiana w TVP i Polskim Radiu. Miało to pozytywny wpływ również na Polsat, który stał się nieco normalniejszy. W TVN jednak cały czas mamy agresję w stosunku do wszystkiego, co polskie. Niedawno towarzyszka Kolenda Zalewska pozwoliła sobie na wyrzucenie polityka zjednoczonej prawicy ze studia. Niewiarygodne chamstwo.
do Głowackiego
Dodane przez ww, w dniu 18.06.2020 r., godz. 00.28
co Ty p....... Głowacki? Kolenda to twoja towarzyszka?
Dodane przez Maciek, w dniu 18.06.2020 r., godz. 07.33
Tak Panie Marku a szczególnie dostrzegana zmiana na lepsze jest w Trójce. Ja rozumiem że możemy różnic się w ocenie pewnych zdarzeń ale Pan zakłada że wszystko co wydarzyło się od kąt rządzi zjednoczona prawica jest samym dobrem objawionym i nikt nie może niczego krytykować. Ja tylko przypomnę klika spraw: Misiewicz, Banaś, Kurski, Lichocka, rodzina i znajomi Szumowskiego, stadnina w Janowie, stocznia Szczecin, wypadek Szydło i zniszczone dowody, wypadki kierowców SOP-u, helikoptery które miały już być dostarczone, elektryczne samochody które miały być nasza potęgą itp. itd. Proszę o obiektywną ocenę a nie tylko wszystkich wokół obrażanie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.06.2020 r., godz. 07.52
Wczorajsza debata w TVP była bardzo ciekawa. W mojej ocenie dobrze wypadł Duda, Kosiniak-Kamysz i Bosak. Bardzo bladziutko natomiast zarówno Trzaskowski, jak i Biedroń. Hołownia tak pół na pół tzn. trochę dobrze, trochę kiepsko. Może to być punkt przełomu w kampanii. Od jakiegoś czasu nastąpiła bowiem lekka stabilizacja poparcia dla wiodącej pierwszej szóstki kandydatów. Ci, którzy wypadli dobrze powinni zyskać. Oznacza to, że stabilizuje się pozycja lidera we wszystkich rankingach, czyli urzędującego prezydenta. Oznacza to również jeszcze większe kłopoty kandydatów lewicy - Trzaskowskiego i Biedronia. Bój w drugim szeregu kandydatów znajdujących się na dalszych pozycjach ( Hołownia, Kosiniak - Kamysz i Bosak) nabierze natomiast rumieńców.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.06.2020 r., godz. 09.06
Głowacki naoglądaj się swojego tvp póki masz jeszcze możliwość. Już nie długo
"internety nie kłamno"
Dodane przez Zdzisław, w dniu 18.06.2020 r., godz. 10.34
Panie Głowacki. Niech Pan otwartym tekstem powie, że Panu "dojna zmiana" pasuje. Nie wszyscy załatwili swoim dzieciom robotę na stanowisku dyrektora w NBP. Pan jest tak obiektywny i wiarygodny, jak dół po wapnie... Gdy Eychler chciał na spotkanie z jakąś o ukraińskim nazwisku kobietą wejść na spotkanie z sałatką, to mało go Pan nie pobił. Ale jak kandydat Duda był w 2015 w Wyszkowie, to z tablicą "Pogonimy gajowego" Pan paradował. Dziś gdyby ktoś pow ulicach chodził z tablicą "Pogonimy długopisa", to by Pan na policję poleciał, że to "obraza głowy państwa". Nie prawda?
Dodane przez Ciepły Władek, w dniu 18.06.2020 r., godz. 10.46
A czy wyszkowski PIS popiera LGBT? Podobno mają takich w swoim składzie, a jeden był radnym. Ciekawe jakie on ma stanowisko w tej sprawie?
blamaż anżeja
Dodane przez Viki, w dniu 18.06.2020 r., godz. 11.06
Ten sukces był tak wielki, że w panice zorganizowano Dudzie 10 min spicz, żeby ratować sytuację. Bardzo blado wypadł urzędujący prezydent szczególnie przy Trzaskowskim, Bosaku, Kamyszu i Jakubiaku. Ten człowiek tak jak nie miał, tak i nie ma nic do powiedzenia. Przypadkowy gość, bez pomysłu, charyzmy, osobowości.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.06.2020 r., godz. 19.11
Echlej nie pajacuj pod różnymi nickami...
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.06.2020 r., godz. 06.19
Panie Maćku, jeżeli chodzi o media to nie mam wątpliwości, że od 2015 nastąpiły w nich pozytywne zmiany. Przede wszystkim TVP i Polskie Radio przestały być miejscem ciągłej nagonki na tradycyjne, polskie wartości i polityków szeroko rozumianego obozu centrowego i prawicowego. Również, jak już pisałem Polsat zmienił się i przestał być jednostronny. Pojawiło się w nim więcej wyważonych opinii, zaczęli się pojawiać również nowi eksperci, analitycy, profesorowie. W Polskim Radiu powstał ciekawy program informacyjny PR24.Te i inne zmiany stworzyły zupełnie nową sytuację na rynku mediów. Stąd dzika wściekłość i ciągłe ataki ze strony przedstawicieli establishmentu III RP na media publiczne. Spowodowane są tym, że czują utratę wpływów i chcieliby wrócić do poprzedniej, totalnej dominacji. Media to, jak mówią czwarta, a właściwie pierwsza władza. Jeżeli chodzi natomiast o rządy zjednoczonej prawicy. Oczywiście nie jest to żadne „dobro objawione” i można, a nawet trzeba je krytykować. I ja to również nie raz robię. Wątpię jednak, sądząc po wyszczególnionych w pana wpisie tematach, że za to samo, choć z niektórymi sprawami moglibyśmy się zgodzić.
Disco polo
Dodane przez Zenek, w dniu 19.06.2020 r., godz. 07.19
Takiego poziomu agresji, obłudy i kłamstwa jaki prezentuje TVPPiS nie widzieliśmy nigdy wcześniej. To dziś nie media publiczne, a departament propagandy ministerstwa prawdy jedynie słusznego rządu. Urban przy Kurskim to zwykły harcerzyk. To jednak sztuka wyprzedzić mistrza.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.06.2020 r., godz. 09.33
Nie dziwota publicznej TVP, że jak niektórzy kandydaci na prezydenta, jak Tczaskoski, chcą ją zlikwidować po swoim zwycięstwie to odpowiednio reagują i pokazują elementy jego zarządzania Warszawą a najbardziej jego bezradność wokół wycieku ogromnej ilości ścieków z Czajki do Wisły. Co innego jest skandaliczne - takiego poziomu agresji, obłudy i kłamstwa jaką reprezentuje TVN24 w stosunku do polskiego rządu i prezydenta dawno nie widziałem. To niespotykane, że media z kapitałem zagranicznym tak bezpardonowo sączą swoja narrację i chcą osłabić państwo polskie, które jest coraz silniejsze politycznie i gospodarczo.
Dodane przez Anonim, w dniu 19.06.2020 r., godz. 09.48
Prezydent Polski Andrzej Duda, na zaproszenie prezydenta Donalda Trumpa, złoży wizytę 24 czerwca w Waszyngtonie. Prezydent Polski swoją pięcioletnią pracą został doceniony i ma duże osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa jak i współpracy gospodarczej. Polska także jest aktywna w Trójmorzu i jest to atrakcyjny sojusz państw dla USA. Aktywność na arenie międzynarodowej Prezydenta RP burzy narrację totalnej opozycji o zaściankowości Polski, o jej izolowaniu, dlatego już zaczął się atak na prezydenta, ze strony totalnej opozycji, że nie powinien wyjeżdżać, że to strata czasu, że powinien zająć się kampanią w Polsce. Wiedzą dobrze, że zdjęcia z przywódcą supermocarstwa, D. Trumpem, jak również podpisanie kolejnych porozumień, przekona dużą część społeczeństwa do głosowania na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.06.2020 r., godz. 10.45
Prezydent Duda przed wylotem do USA niech przypilnuje pakowania bagażu: koniecznie trzeba zabrać jakiekolwiek krzesełko, bo fotografia z jednej z wizyt cały czas jest hitem na świecie - takiego poniżenia prezydenta przez prezydenta najstarsi górale nie pamiętają!
o mężu stanu
Dodane przez Edi, w dniu 19.06.2020 r., godz. 10.47
Ręce opadają. Czy naprawdę nie jesteście sami w stanie sformułować czegoś od siebie? Walicie te przedruki partyjnej telewizji albo sowicie opłacanych przez rząd gazet w stylu gazeta polska. Śmieszne jest to napinanie się pod tytułem "mąż stanu" jedzie z wizytą do USA, by dyskutować jak równy z równym. Znowu nakupi "barachła" by tylko przypodobać się wielkiemu bratu. Najlepszy tekst to ten o aktywności na arenie międzynarodowej. W swoim domu prezes nim pomiata, a tu pierdoły o liderze międzymorza. Kumom przy darciu pierza możecie takie kawałki opowiadać.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.06.2020 r., godz. 11.28
pisi planują tuż po wyborach, zwolnienia w tzw. budżetówce, co zostało zapisane w tarczy 0.4 - trzeba o tym pamiętać przed skreśleniem kandydata na prezydenta, i nie tylko o tym - Duda jako kandydat jeździ po kraju, pokrzykuje, obiecuje, straszy, namawia, podluzuje się i...... traci poparcie! na rzecz Rafała Trzaskowskiego i innych
Dodane przez Anonim, w dniu 19.06.2020 r., godz. 11.58
Nawet wasz bełkot w stylu Urbana już nic nie zmieni. Duda lży już na łopatkach, we wszystkich sondażach przegrywa z Trzaskowskim.
trzaskowki nie wygra
Dodane przez Leonidas, w dniu 19.06.2020 r., godz. 13.24
Niestety, w polskim elektoracie nie brakuje osób gotowych na złość mamie odmrozić sobie ucho, tj. głosować na Trzaskowskiego na złość Kaczyńskiemu i z żadnego innego powodu. Na tej zasadzie jest całkowicie możliwy wybór tęczowego,,Lolo'', wychowanego w rodzinie, w której TW mamusia zajmowała się przez wiele lat rozpracowaniem tatusia i przyjaciół domu, materialnie uprzywilejowanego jako nastolatek (szkoły średnie w USA i Australii, finansowane przez Bóg wie kogo), gracza politycznego forowanego przez niejasne siły globalistów (uczestnik spotkań Bilderberg), ucznia mistrzów opętanych powszechnie znaną nienawiścią do własnego kraju (Geremek et al.), stypendysty Sorosa, notorycznego kłamcy, nieporadnego administratora stolicy, inżyniera społecznego od destrukcji kultury i tradycji, arcymistrza bezczelności. No, ale za to przynajmniej będzie wiadomo, do kogo Polacy bedą mogli mieć pretensje o skutki takiego wyboru – tylko do siebie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.06.2020 r., godz. 15.09
Ooo, leonidas widzę, że się już pogidził z wygraną Trzaskowskiego. Może i Glowacki pójdzie w końcu po rozum do głowy?
rumaki z janowa
Dodane przez Ryszard, w dniu 19.06.2020 r., godz. 17.35
Nie wiem, czy Trzaskowski wygra, ale już widok tego, jak pisi są obs...ni już jest nagrodą za te pięć lat. Do tego miło się patrzy na to jak tępa propaganda, żerująca na tępym przekazie przynosi odwrotny skutek od zamierzonego. Nagłe ściągnięcie Kurskiego po dwumiesięcznym odwołaniu twardziela prezydenta wraz z Bielanem miała uratować tę żałosną kampanię. A tu dupa znaczy ten....tego
Dodane przez Anonim, w dniu 19.06.2020 r., godz. 18.35
Szczawiu i mirabelek pod dostatkiem, tylko marchewka droga. Psy wieszają na obecny rząd, a łapska po jałmużna wyciągają.Pasowało by, żeby wygrał Trzaskowski i wszystko zablkował. PO PSL wszystkim da kopa w d...ę i pa pa. Osobiście z niczego nie korzystam i mam to gdzieś kto dopcha się do koryta.
"pogidził" się, albo się nie "pogidził" - o to jest pytanie ?
Dodane przez Josek, w dniu 19.06.2020 r., godz. 21.41
Eychler - tylko chłodne spojrzenie na problem wyboru prezydenta RP - pozwala uchwycić jego istotę. Emocje zaciemniają myślenie i utrudniają racjonalny wybór . "Licz na ludzką głupotę, a nigdy się nie zawiedziesz !!! " - tak brzmi główne motto programu Trzaskowskiego..... Jako naród mamy wybór, ale czy "mądrość zbiorowa" - zwana też kolektywną lub stadną i tym razem zafunkcjonuje - przekonamy się wkrótce. PS. To interesujące, że można zrobić tyle błędów w jednym krótkim komentarzu / M.E. godz. 15.09. Zawsze powtarzam i będę to czynił dalej: - nie pisz po pijaku !!!
Dodane przez Anonim, w dniu 19.06.2020 r., godz. 23.18
Josek. Like.
trzaskowki nie wygra
Dodane przez Leonidas, w dniu 19.06.2020 r., godz. 23.57
Nie,,pogidziłem'' się(sic! pisownia oryginalna niejakiego eychlera),który wcześniej zarzucał mi brak elementarnego wykształcenia,a tu proszę typowy leming,grecki filozof eychler,,sedes z ebonitu'',jakże płodny:jaczejka,putrament, komsomolec stary,czekista,wymyślił nowe pojęcie językowe.POzostaje tylko pogratulować,finezji i niesłychanej błyskotliwości,echlerowego ,,mistrza intelektu'',toż to chodząca pomroka umysłowa,któremu nieprzerwanie,patronuje ostry cień mgły,zaćmienia umysłu.Ale tam przecież,eychler to,,ciemna masa'',tępa i toporna niczym budowa cepa,czarna jak smoła,poziom intelektualny zadziwiająco blisko Kidawy a może to jej jaki bliski krewny?:),doskonale przygotowany ,,merytorycznie''typowy przedstawiciel tępej totalnej opozycji.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.06.2020 r., godz. 06.19
Po debacie prezydenckiej w TVP wszyscy kandydaci zorganizowali spotkania w różnej formule ze swoimi zwolennikami. To normalne. Podczas debaty każdy pretendent do prezydenckiego fotela był jedynie jednym z jedenastu, później jest już jedynym wśród swoich. Rośnie jednak rola TVP, inne stacje nie potrafiły bowiem zorganizować debaty. Zresztą w maju TVP zajęła pierwsze miejsce w rankingu oglądalności, wyprzedzając TVN i Polsat, które zaliczyły znaczące spadki. TVP Info natomiast utrzymała pozycję lidera wśród programów informacyjnych. Popularność telewizji publicznej wśród Polaków rośnie. Nadal nie oznacza to jednak równowagi medialnej. W internecie, pomimo rosnącej popularności portali centrowo-prawicowych dominuje lewica, z dużą przewagą. Ta sytuacja jest jednak znacząco lepsza dla obozu patriotyczno-niepodległościowego niż przez 5 laty, kiedy wszystkie media elektroniczne były w rękach komunistycznych, lub lewicowo-liberalnych.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.06.2020 r., godz. 06.52
W debacie dobrze wypadł prezydent Andrzej Duda. Zachował powagę, pokazał klasę i dużą kulturę. Pomimo, że jest urzędującym prezydentem i liderem we wszystkich rankingach wystąpił w debacie w odróżnieniu od Komorowskiego, który 5 lat temu bał się zmierzyć ze swoimi kontrkandydatami przed pierwszą turą. Wynika to z pokory Andrzeja Dudy w stosunku do wyborców. To właściwe podejście. Buta i pycha zgubiła bowiem Bronisława Komorowskiego przed 5 laty. Dobrze wypadli również Bosak i Kosiniak - Kamysz. Byli autentyczni, mówili swobodnie. Rafał Trzaskowski wyróżnił się natomiast infantylnym pytaniem do prezydenta i rządu "czy epidemia się już skończyła, czy jeszcze nie". Pokazuje to jałowość myślenia i tendencję do atakowania rządu i prezydenta dosłownie za wszystko. Ta pusta agresja do rządzących, widoczna zresztą również na tym forum w wykonaniu totalsów niszczy i zatruwa życie publiczne w Polsce.
Tylko koni, tylko koni żal
Dodane przez Lech, w dniu 20.06.2020 r., godz. 09.19
Zarzucanie, że na tym forum widoczna jest pusta agresja w stosunku do rządzących to wyżyny hipokryzji. Piejesz Pan peany na cześć obecnego rządu w sposób ciągły, a jakiekolwiek uwagi krytyczne traktujesz niemalże jak zamach stanu. Przezywasz Pan i insynuujesz złą wolę komukolwiek, kto nieśmiało zapyta się, a to o stępkę promu, a to CPK czy tam inszą elektrownię w budowie, czy też strategiczny przekop. Przecież tak panu bliskich. Mam dobrą radę, krótką-konie w Janowie przeproście. Odejdźcie w mroki dziejów, owiani niechlubną pamięci.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 20.06.2020 r., godz. 09.35
pytania w debacie były przygotowane pod Dudę, i dobrze stwierdził, że ten kto układał pytania miał niezły odlot - pomimo tego Duda zaatakował Biedronia i jeszcze kogoś, odpowiadał przekazem dnia, jak dzieciak - tvp zgotowała niespodziankę dla Rafała Trzaskowskiego i kazała siedzieć po debacie 40 min w garderobie, aby nie wyszedł do osób, które na niego czekały, pomijam już wskazanie nie tej kamery, gdzie RT jako jedyny był ujmowany z dwóch - natomiast teraz Duda naobrażał ludzi LGBT i ucieka do USA przed pytaniami - takiego "wyjątkowego" prezydenta jeszcze nie mieliśmy
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.06.2020 r., godz. 11.01
Z czubkami na wyzwiska licytował się nie będę bo to nie mój poziom, ale ta ich agresja pokazuje jedno - szykują się do zwijania manatków. I to cieszy. Wróci wraz z nowym prezydentem do Polski normalność. Zostanie oczywiście jeszcze czas jakiś ten nierząd, ale też nie długo.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.06.2020 r., godz. 13.21
Leonidas. Like.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.06.2020 r., godz. 17.46
Rzeczywiście dobrze pani zauważyła, pani olu. Andrzej Duda umiejętnie odpowiadał na zaczepki innych kandydatów. Przygwoździł umiejętną kontrą zarówno Biedronia, Trzaskowskiego jak i Hołownię. O Biedroniu nawet szkoda gadać. Nie ma żadnych szans. Zjada go w całości, bez przeżuwania, łyka go po prostu Rafał Trzaskowski, który tak naprawdę jest kandydatem zarówno lewicy komunistycznej, jak i tęczowej. To zresztą jest dziś to samo. Hołownia pozwolił sobie na wycieczkę w stosunku do prezydenta, ale nie sprawdził podstawowych faktów. Kontra Andrzeja Dudy była natychmiastowa, a blamaż Hołowni oczywisty. Najgorzej oberwał jednak Trzaskowski. Dowiedział się bowiem jak wielka była skala złodziejstwa w czasie rządów koalicji PO-PSL. Z samego uszczelnienia VAT rząd zjednoczonej prawicy wsparł i wspiera nadal miliony polskich rodzin, a podczas rządów PO-PSL karmiły się tymi pieniędzmi polskie i międzynarodowe szajki.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.06.2020 r., godz. 17.54
Kandydat PO-KO na prezydenta Rafał Trzaskowski nie odpowiada na proste pytania, czasem nawet reaguje na nie agresją. To strategia odrobinę zaskakująca. Na starcie w kampanię dziennikarz TVP zadał mu dość oczywiste pytanie – w jakim stopniu zrealizował swój program, który ogłosił jako kandydat na prezydenta stolicy. Rafał Trzaskowski w odpowiedzi zaczął grozić dziennikarzowi. To coś niebywałego. To mniej więcej poziom naszego seledyniaka. Niedawno dziennikarka Polsatu próbowała dowiedzieć się jakie jest jego stanowisko w sprawie tzw. małżeństw homoseksualnych. Kluczył, zmieniał temat, znowu kluczył. Nie odpowiedział. Dobrze, że jej nie wyrzucił ze studia tak, jak niedawno towarzyszka Kolenda-Zalewska z TVN uczyniła z politykiem zjednoczonej prawicy. Towarzysze nieźle się maskują, ale pokazują czasami swoją prawdziwą twarz. Komunista hybrydowy Trzaskowski pokazał swoją prawdziwą twarz podczas sprawowania władzy prezydenta w naszej stolicy. Teraz udaje kogoś innego, kluczy, maskuje się, ukrywa swoje prawdziwe poglądy. Towarzyszka Kolenda-Zalewska natomiast z pewnością jest tolerancyjna, ale jedynie dla swoich, dla komuszków i faryzeuszków. Z tego typu tolerancją musi się liczyć każdy polski patriota, który znajdzie się w studiu TVN. Albo pozwoli po sobie jeździć, jak po łysej kobyle, albo będzie zwyzywany i wyrzucony ze studia. Tego typu tolerancja obowiązywała we wszystkich ważniejszych mediach III RP przed 2015 r.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 20.06.2020 r., godz. 18.34
Oczywiście Kosiniak-Kamysz stwierdził, że ten kto układał pytania miał niezły odlot - tvpis jest też tak dowcipna, że sieje wieści jakby Rafał Trzaskowski miał w uchu mikrofon i ktoś mu podpowiada co ma mówić - to tylko wskazuje jakim w sumie marnym i kiepskim mówcą jest Duda, gdy tak wkoło plecie propagandę z przekazu dnia od prezesa - AD dostał wezwanie do Ameryki to leci, sam nie bardzo wiedząc po co, prawdopodobnie zgodnie z przysłowiem: prowadził ślepy kulawego, bo w USA mają podobny problem z reelekcją jak tutaj i panowie się dzielnie wspierają, jeden zza biurka, drugi przy biurku przykucnięty: takie to oto partnerstwo
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 20.06.2020 r., godz. 20.27
w dzisiejszej, kolejnej obietnicy wyborczej Duda zapewnił, że on, jako prezydent, na zimę zapewni i płaszczyk i buciki - raczej wolę przestrzeganie konstytucji, bezpieczne granice, demokratyczne media, szacunek dla drugiego człowieka, poważanie za granicą itp, niż aby prezydent prowadził jakiś lumpeks czy skład z ciuchami, czy cóś takiego - jak to się ma do powagi tej najwyższej funkcji w państwie?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.06.2020 r., godz. 21.54
No i jak tam z tymi procentami poparcia dla Trzaskowskiego panie Głowacki? Dalej będziesz tu wciskał ludziom ciemnotę, że nie przekroczy 10 ?
Dodane przez Gender, w dniu 21.06.2020 r., godz. 00.28
Ola ma kota.
głupich nie sieją
Dodane przez Lol, w dniu 21.06.2020 r., godz. 06.27
Gender, ty to taki bardziej intelektualista dobrozmianowy jesteś
trzaskowki nie wygra
Dodane przez Leonidas, w dniu 21.06.2020 r., godz. 08.04
Wybory zweryfikują wszystko,wtedy wam post-komuchom kopary opadną,a ty tęczowy Lol,chyba bardzo długo się zastanawiałeś,zanim wymyśliłeś swój nick?.Mogłeś się trochę wysilić i wymyślić coś na kształt ''filozofii wałęsizmu''np:Tw,,bolek'':).
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.06.2020 r., godz. 09.24
Pani olu, nie ma głupich pytań, są jedynie głupie odpowiedzi. To tyle, jeżeli chodzi o debatę. Jeżeli chodzi o wizytę prezydenta Dudy w USA to świadczy ona o bardzo dobrych relacjach Polski z tym krajem. W minionych 5 latach dokonano, przy aktywnym udziale prezydenta przełomu we współpracy z USA. W trzech kluczowych aspektach – dyplomatycznym, militarnym i gospodarczym. Obecność wojsk USA w Polsce jest nie do przecenienia dla naszego bezpieczeństwa. Ale trzeba zwrócić uwagę również na niedawny, polski sukces w postaci obniżki cen gazu i wyrwania ponad 6 mld zł rosyjskiemu Gazpromowi za zawyżone ceny na gaz z przeszłości. Jest to skutek z jednej strony konsekwentnej, wieloletniej pracy w kraju nad dywesyfikacją i skutecznej dyplomacji europejskiej polskiego rządu, a z drugiej dobrego kontraktu na gaz skroplony z USA. To wielka zasługa również prezydenta Dudy, który w odróżnieniu od swojego poprzednika, Bronisława Komorowskiego nie latał po fotelach i nie doradzał prezydentowi USA, żeby pilnował żony, lecz prowadził poważną, skuteczną dyplomację.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.06.2020 r., godz. 10.41
Gender wyraźnie jest zafiksowany na Elementarzu Falkowskiego, w oryginale: Ala ma kota, Ola ma psa - Gender ma pisich, hybrydę kota z psem🐒
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.06.2020 r., godz. 11.58
ewenement naskalę światową: prezydent tuż przed wybirami na prezydenta, w czasach pandemii, rosnącego bezrobocia i długu publicznego, ogarniających kraj fali protestów, anomalii pogodowych, wszelkich burz i huraganów, ulew i wszelkich innych plag, co robi? opuszcza naród, zostawia z tym wszystkim i ochoczo udaje się za ocean, na skinienie innego prezydenta, aby wesprzeć jego kampanię wyborczą - czy jest to strata dla kraju? nie, trochę spokoju Polakom się należy, a z problemami i tak muszą sobie radzić sami - historia to oceni
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.06.2020 r., godz. 15.54
wicepremier, Jadwiga Emilewicz na Jasnej Górze, z ambony prowadziła agitację partyjną skierowaną do przedsiębiorców, faktycznie nakazując im dalej pracować, natomiast Duda już w bloczkach startowych do USA
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 22.06.2020 r., godz. 09.39
Duda z zatroskaną miną pojechał na południe kraju i z dużym zainteresowaniem oglądał spustoszenia po ulewach, a woda jak stała tak stoi, a deszcz jak padał tak pada, natomiast obietnica natychmiastowej pomocy padła - natychmiastowej! 6 tys zł, a potem to już tylko lot do Stanów, a tutaj ludzie róbta co chceta - byłem, zobaczyłem, wylatuję - kapitan z tonącego okrętu schodzi ostatni a nie ładuje się w samolot i fru za ocean
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 22.06.2020 r., godz. 16.46
sztab wyborczy Dudy przegrał w sądzie z Rafałem Trzaskowskim - oczywiście zaraz zapowiedzieli odwołanie, ale tak im się to uda jak niejakiemu "Amerykanowi" niby z Wirginii, który okazał się znanym zwolennikiem Andrzeja Dudy - no niestety z RT poległ na angielskim
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.06.2020 r., godz. 21.47
Pani olu, bardzo prosimy o następną serię pogłębionych informacji o Polsce i świecie współczesnym.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 22.06.2020 r., godz. 22.15
najbardziej radosne i najnowsze informacje są takie, iż niejaki Duda przegrywa z prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim o fotel prezydenta Polski - czasy ostatnio mamy trudne i burzliwe, pandemia kw, prawie milion bezrobotnych, tragiczna sytuacja epidemiczna kraju, sprzętu i środków ochronny nie starcza, bo są bez cetyfikatu, ale za to przepłacone, respiratory zapłacone do doszły, oddziały szpitalne zamykane, dzieci nadal się garbią przed monitorami, po co nie wie nikt, bonu turystycznego nie ma na czas, a jeszcze i aura podła: wichury, ulewy, powodzie - i w tym wszystkim co? prawdziwa wisienka na torcie, cóż za wyczucie czasu: wycieczka prezydenta Dudy za ocean, po co? tajemnica państwowa - dla opozycji to bardzo dobrze, bo może zza wielkiej wody, której też mamy pod dostatek, da odsapnąć na trochę narodowi od swojego nieposkromionego temperamentu i nadzwyczajnej umiejętności obrażania innych - zła informacja jest taka, że prezes nie leci, tak dobrze to jeszcze nie tym razem
krzepki Anżej
Dodane przez Jan, w dniu 22.06.2020 r., godz. 23.18
Panie Głowacki, poopowiadaj Pan jeszcze, jakim to mężem stanu jest Anżej, a my staliśmy się potęgą, przed którą drży zgniła Europa. Tak fajnie jest być beneficjentem dobrej zmiany, a jutro po kolejne świadczenie. I te rakiety i te promy... Dobranoc
Pan dr.Andrzej Duda prezydent polskich spraw i zwykłych Polaków
Dodane przez Leonidas, w dniu 23.06.2020 r., godz. 07.32
W Niemczech zaczynają już stawiać pominki Władimirowi Iljiczowi Uljanowowi, ros. Владимир Ильич Ульянов,Rosjanie mają teraz do spłacenia ogromny dług wdzięczności,wobec narodu Niemieckiego,najlepszą formą rehabilitacji było by postawienie pomnika,Adolfowi Hitlerowi na Placu Czerwonym (ros. Красная площадь).Powyższa sytuacja jest najlepszym przykładem,jak nie lewacki jest kraj,który przewodzi w Unii Europejskiej i jak nie jest,,zgniła Europa'':).
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 23.06.2020 r., godz. 09.14
pisi już wszędzie wleźli i próbują zawłaszczyć dla siebie - ostatnie wydarzania na Jasnej Górze wołają o pomstę do niebo! Jezus wyraźnie odgrodził sacrum od profanum i gadka o biznesie przez Emilewicz, z ambony, pokazała, że pisi nie cofną się przed niczym - Jasna Góra nie jest pisich! Wawel nie jest prezesa! trzeba ich pogonić w końcu, tym bardziej, że Duda wyraźnie się boi, ucieka za ocean a na arenę wkracza kto? prezes oczywiście!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 23.06.2020 r., godz. 09.52
w Wągrowcu i Rogoźnie mieszkańcy otrzymali zaproszenie na bezpłatne testy na kw, po przybyciu okazało się, że jest organizowany wiec wyborczy Dudy - cd robienia interesów na pandemii - takiej kiełbasy wyborczej nie wymyślił nikt w całym kosmosie, no ale jeżeli Duda równa ludzi z wirusem, to nie dziwi nic
władza i nadbudowa.
Dodane przez Lenin wiecznie żywy., w dniu 23.06.2020 r., godz. 11.59
Słyszę rozmowę z Grzegorzem Napieralskim, który dostał w 2010 roku, jako dobrze zapowiadający się polityk i przywódca SLD, prawie 14 %. Teraz jako senator PO nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie Mazurka jaki jest JEGO, osoby o wrażliwości lewicowej, pogląd na związki partnerskie. Jak może polityk i w dodatku senator, przestać się liczyć a tym samym jego obietnice i zobowiązania są nic nie warte. Czy tylko ze względu na taktykę partii, żeby nie zaszkodzić Trzaskowskiemu nie wypowiadają się na tematy związków partnerskich, małżeństw jednopłciowych czy adopcji dzieci przez te związki. Podpisałem kartę LGBT w Warszawie jako prezydent Warszawy ale nie będę odpowiadał na te pytania, głosowałem przeciwko obniżaniu wieku emerytalnego ale teraz zmieniłem zdanie bo to sie lepiej sprzedaje w wyborach. Przez półtora roku rządzenia Warszawą nawet nie ruszył tematu pomnika dla śp. prezydenta L. Kaczyńskiego w Warszawie a powołuje się na jego prezydenturę, bo to tak brzmi wspólnotowo. O tym ogłupianiu ludzi trzeba mówić głośno bo jak widzimy wyżej budują pomniki Lenina. Niedługo w Polsce będą budować pomniki Jaruzelskiego choć córkę Jaruzela uważają za faszystkę, bo przeprowadziła wywiad z Braunem. Można mieć różne pretensje do PiS ale jeszcze nie odlecieli, żeby unikać wyborców. Taktyka i marketing polityczny w PO i u Trzaskowskiego zastąpił normalny proces wyboru i podejmowania zobowiązań.
Dodane przez buhahahahaha, w dniu 23.06.2020 r., godz. 12.16
Jadzia się śmieje z ciebie ola i robi swoje, to sprytna babka i w Poznaniu ja docenili. Tobie ola nie przeszkadza jak Sobczak, Zaremba i inni z PiS czytają w kościele. A to twoi koalicjanci, rozumiem.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.06.2020 r., godz. 13.11
Ola puknij się w pusty łeb. Już to Komorowski przez te wasze sondaże zobaczył na pasach zakonnicę w ciąży ble, ble, ble. A ty dalej siejesz ferment. Kto chce wpieprzac szczaw i mirabelki niech głosuje na przedstawiciela starej, szczwanej elity. Już to oni będą wiedzieć jak z nas wycisnąć co się tylko da i jeszcze wmowią nam że to wszystko dla naszego dobra.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.06.2020 r., godz. 21.09
290 komentarzy, to się nazywa dyskusja. Panie Głowacki, pisz dalej, to się nazywa wymiana poglądów.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.06.2020 r., godz. 15.00
Duda oraz cała ekipa, również dziennikarze z samolotu, przed spotkaniem z Trumpem ma zostać poddana testowi na kw, obowiązkowo - tak Trump dba o siebie - natomiast dla narodu wydał zalecenia aby ograniczyć liczbę testów, ponieważ ich testy są najlepsze na świecie i dlatego wykazują tyle zachorowań - mniej testów, mniej zakażeń - natomiast u nas, im więcej zakażeń, tym bardziej puchnie fortuna min Szumowskiego a kasa państwowa bardziej pustoszeje
Dodane przez Anonim, w dniu 24.06.2020 r., godz. 16.21
Ola ma kota.
Wpis 23 czerwca , godz. 11.59
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.06.2020 r., godz. 06.07
Słusznie podejmujecie wspólnie z Leonidasem temat stawiania w Unii Europejskiej pomników komunistom, czy upamiętniania ich. Lenin, Marks, Róża – Luksemburg i wielu innych to ideolodzy lub wręcz zbrodniarze komunistyczni. W przypadku ostatnio postawionego pomnika Lenina w Gelsenkirchen mamy ciekawą zależność. Pomniczek został bowiem wyprodukowany w Czechosłowacji, uratowany i przechowany przez czeskich komunistów i niedawno odsłonięty w Niemczech. Wspaniała współpraca starych i nowych komunistów. Taką współpracę mamy również u nas, w Polsce, ale komuszki troszeczkę jeszcze maskują się, udają. Głównie przed wyborami. Rafał Trzaskowski jest z tej samej komunistycznej bajki i jeżeli przetrwa w polityce dłużej, to tak, jak pragnie dać dziś ślub gejowskiej parze, tak samo chętnie postawi pomniczek Leninowi. Nie ma żadnych wątpliwości.
cd
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.06.2020 r., godz. 06.14
Refleksje na kanwie stawiania pomników przeróżnym komuszkom to ciekawa i wiele mówiąca sprawa. Słusznie forumowicze ten temat podnieśli. Jednak pańskie słowa „ taktyka i marketing polityczny w PO i u Trzaskowskiego zastąpił normalny proces wyboru i podejmowania zobowiązań” dotyczą szerszego problemu. Otóż w bardzo wielu sprawach Rafał Trzaskowski zmienia poglądy lub nic nie pamięta. Nie odpowiada na pytania o realizację swoich wyborczych obietnic, które złożył mieszkańcom stolicy, a dziennikarza zadającego takie oczywiste pytanie straszy. Zmienił poglądy, czy obiecywał ze świadomością, że nie będzie realizował ? Dlaczego straszy dziennikarza ? W państwie PO nie można zadawać takich pytań ? Nie pamięta, że był posłem 4 lata temu, czy świadomie okłamywał swoich wyborców na wiecu? Nie pamięta, czy głosował za podwyższeniem wielu emerytalnego, czy jedynie udaje, że nie pamięta ? Kluczy i nie odpowiada na pytanie dziennikarki Polsatu o tzw. śluby gejowskie. To jest kandydat na prezydenta Polski, czy jakiś pospolity oszust ?
Dodane przez Anonim, w dniu 25.06.2020 r., godz. 07.46
Ty sam jesteś pospolitym oszustem, kup sobie paczkę porządnego papieru toaletowego bo się za parę dni ...zanieczyścisz ze strachu.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl