Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 grudnia 2023 r., imieniny Danieli, JuliiPowrót cenzury

(Zam: 26.05.2020 r., godz. 11.10)

Jak słaba jest ta władza, skoro lęka się jakiejś kiepskiej piosenki. Utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” w wykonaniu Kazimierza Piotra Staszewskiego pseudonim artystyczny Kazik po osiągnięciu pierwszego miejsca (zaraz po zadebiutowaniu!) na Liście Przebojów Trójki spowodował, że cała lista następnego dnia zniknęła ze strony internetowej 3. Programu Polskiego Radia.

Zadziałała nieoficjalna cenzura, której nie spodobał się tekst przeboju. Sama piosenka nawiązuje mianowicie do wydarzeń z 15 kwietnia br., tj. wizyty Naczelnika państwa na cmentarzu na Powązkach, w czasie kiedy był on zamknięty dla ogółu. Nie spodobało się władzy przypomnienie tego wydarzenia, nawet na sposób artystyczny. Dobrze wiedzą, że nie odbiło się ono pozytywnym echem wśród ogółu społeczeństwa. Niestety swoimi działaniami wywołali tzw. efekt Streisand (notabene nazwa pochodzi od amerykańskiej piosenkarki Barbary Streisand), tj. zwiększenie rozpowszechniania się tego utworu wśród słuchaczy, co zamiast zamknąć sprawę, jeszcze bardziej ją nakręca.
W sobotę tj. 16 maja br. w dniu zniknięcia Listy Przebojów ze strony Internetowej dyrektor Trójki - Tomasz Kowalczewski, opublikował oświadczenie, z którego mogliśmy się dowiedzieć, że głosowanie na utwory muzyczne biorące udział w konkursie zostało unieważnione, gdyż stwierdzono manipulacje przy liczeniu głosów, a sama obecność piosenki Kazika na liście łamała regulamin tego programu. Afera ta spowodowała zerwanie współpracy z rozgłośnią przez kilku artystów i nawet niektóre wytwórnie muzyczne, a także odejście z pracy długoletniego prowadzącego Listę Przebojów redaktora Marka Niedźwieckiego.
Nie jest to pierwsza próba ingerencji w układ Listy Przebojów. W 1983r. Służba Bezpieczeństwa analizowała treść utworu zespołu Lady Pank pt. „Mniej niż zero”, ze względu na znajdujące się tam słowa: „Twoje miejsce na Ziemi tłumaczy zaliczona matura na pięć. Są tacy, to nie żart, dla których jesteś wart mniej niż zero”. Było to związane ze śmiercią Grzegorza Przemyka, który zmarł w wyniku pobicia przez funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej 14.05.1983r. MO zatrzymała go dwa dni wcześniej wraz z kolegami, gdy świętowali zdaną maturę. Esbecja zastanawiała się czy ww. piosenka ze względu na przytoczone słowa nie zawiera treści, które mogą być interpretowane jako pewien protest song przeciwko śmiertelnemu pobiciu świeżo upieczonego maturzysty, tym bardziej, że na pogrzebie G. Przemyka młodzież śpiewała właśnie ten utwór. Po ustaleniu, że piosenka powstała miesiąc przed tymi tragicznymi wydarzeniami odstąpiono od dalszych czynności w tej sprawie, ale jeden z czołowych funkcjonariuszy ówczesnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zrobił dopisek do notatki o utworze: "Proponuję, aby metodami operacyjnymi wzmocnić tendencję spadkową piosenki i wyeliminować ją z listy przebojów po dwóch, trzech tygodniach. Natychmiastowe wyeliminowanie jest także możliwe, jednak wprowadziłoby niepotrzebny rozgłos". Jak widać chęć wpływania na to co może się przedostać do społeczeństwa nie zmieniła się, tylko teraz zmieniły się metody na mniej finezyjne. Nic przecież nie stało wtedy na przeszkodzie, żeby esbecja np. posłużyła się swoim kontaktem operacyjnym o pseudonimie „Bera”, czyli samym Markiem Niedźwieckim i tak jak teraz zdjęła całą listę czy też sam utwór z listy.
Słabi ludzie boją się prawdy, prawda może rodzić u nich wręcz nienawiść. Ale tylko opieranie się na prawdzie prowadzi do zwycięstwa („poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” J 8,32). Władza zakłamując wyniki głosowania na utwory muzyczne notowane na Liście Przebojów Trójki zadarła z wpływowym środowiskiem artystów. Nie przysłuży się to jej w ciągle trwającej kampanii prezydenckiej. Artyści zazwyczaj są bardzo wyczuleni na cenzurę, na wolność wypowiedzi. Zapewne ten temat zostanie przez nich podchwycony i rozgłoszą, że i w tej dziedzinie wraca komuna. To może być potężny cios dla kandydatury Andrzeja Dudy i samego PiS-u.
Sam rząd ukrywa przed opinią publiczną niektóre informacje o sytuacji w systemie bankowym. A że dzieje się tam bardzo źle niech świadczy skala interwencji w marcu i kwietniu 2020r. O ile w latach 2018-2019 NBP emitował 1,7 mld zł gotówki średnio co miesiąc, tak w dwóch ostatnich miesiącach wpompował jej w system bankowy aż 90 mld! To efekt wykupu obligacji i obniżenia rezerw obowiązkowych. Było to spowodowane brakiem płynności banków, z których klienci zaczęli wycofywać oszczędności m. in. ze względu na niskie stopy procentowe w stosunku do wysokiej inflacji i straszenie, że mogą być one wykorzystane przez rząd w czasie kryzysu. Banki w przeciwieństwie do przedsiębiorców dostały prawie 20 razy tyle gotówki, co firmy z tzw. tarcz antykryzysowych. Odpowiada to w ok. 200% stratom całej naszej gospodarki poniesionym w marcu i kwietniu br. głównie na skutek błędnych decyzji rządzących, którzy zamknęli nimi prawie całą gospodarkę. Widać po tym kogo preferuje władza, jeśli chodzi o dostęp do pieniędzy. Niewykluczone, że ten zastrzyk gotówki, ma służyć też przygotowaniu się do wykupu tanich aktywów, które będą wyprzedawane z powodu kryzysu. Będzie to dobra okazja dla PiS-owskiej nomenklatury na uwłaszczenie się.
A w kampanii prezydenckiej mamy oczekiwany zwrot, który już przynosi przetasowania w sondażach. Tak jak pisałem w ubiegłym tygodniu, dzięki Jarosławowi Gowinowi Koalicja Obywatelska (Inicjatywa Polska, Nowoczesna, Platforma Obywatelska, Zieloni) odetchnęła z ulgą i zmieniła swojego kandydata na prezydenta, tzn. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska ustąpiła miejsca Rafałowi Trzaskowskiemu prezydentowi Warszawy. Ponieważ jest mało czasu na wypromowanie tej kandydatury, to należy się spodziewać maksymalnej nawalanki w partię rządzącą i jej kandydata w połączeniu z promowaniem nowego kandydata. Myślę, że te ostre ataki będą także widoczne lokalnie szczególnie w mediach społecznościowych, nie zdziwią mnie także zmiany w deklarowaniu poparcia dla niektórych kandydatów, bo jak nic padł rozkaz wszystkie ręce na pokład. A szczególnie ludzie służb wiedzą, że rozkazy należy wykonywać. Tym bardziej jak są milsze sercu a i jeszcze mocodawca za ich wykonanie płaci.
Internauta

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 11.19
Kulą u nogi Andrzeja Dudy w kampanii jest minister z Bożej łaski Szumowski
Konfederacja
Dodane przez anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 16.07
Cała nadzieja w Konfederacji, że zrobi z tym wszystkim wreszcie porządek.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 10.25
w Trójce totalny śmietnik, cały dzień piosenki od Sasa do lasa, tylko patrzeć aż pojawi się Zenek - to pokazuje na jaki poziom prezentują pisi i ich wyborcy, niziny społeczne z nadęciem bez klasy, a już oferta pracy na roli dla nauczycieli od pana Ardanowskiego "bezcenna" - a może pan minister tak do Janowa się wybierze posprzątać dosłownie gnój?
PiS I PO-licja rozgoniły łowicka pielgrzymkę do Częstochowy
Dodane przez JanPII, w dniu 27.05.2020 r., godz. 10.37
Tak więc rozganianie pielgrzymki przez Policję, z prawnego punktu widzenia jest dokładnie tym samym, co wkroczenie Policji w analogicznych celach do kościoła podczas nabożeństwa. W jednym i drugim przypadku chodzi o sprawowanie kultu, co jest objęte tym samym reżimem prawnym i wyklucza taki rodzaj ingerencji władz państwowych
Dodane przez anonim, w dniu 27.05.2020 r., godz. 10.48
Po raz kolejny informacje Internauty już nieaktualne, jest nowy dyrektor Kuba Strzyczkowski, wiele lat związany z Trójką, wracają inni za jego prośbą. Sytuacja normuje się po głupim zachowaniu poprzedniego dyrektora, który został wywalony, po co kombinować przy liście. Po co te krokodyle łzy, zmierzacie w kierunku koalicji z KO, PSL, Lewicy przeciwko PiS, nawet na Węgrzech tak nie ma. Marnujecie te wasze 11 szabel dołączając się do opozycji, na tym tylko tracicie i wspieracie duopol PiS-KO.
do janPII
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.05.2020 r., godz. 13.49
A skąd u ciebie takie przekonanie, że nikt niema prawa interweniować zarówno w kościele jak i na pielgrzymce? Święte krowy, których prawo nie obowiązuje? Jakiś lepszy sort obywateli? Jak 4 osoby i to w przepisowych odstępach pojawiły się z transparentem opozycyjnym to dostały z mety po 10000 kary od sanepidu, a jak w kościele jest więcej niż przewidują przepisy to nawet policja boi się interweniować.
PO-licja, wstyd prezesie Kaczyński, Żydzie Morawiecki i komendancie PO-milicji
Dodane przez Żyd, w dniu 27.05.2020 r., godz. 22.45
Bp Zawitkowski o rozpędzeniu pielgrzymki: "Ani zaborcy, ani okupanci nie zatrzymali nigdy pielgrzymki"
Żyjemy w księstwie MONAKOMONAKOMONAKOMONAKO
Dodane przez MAR, w dniu 29.05.2020 r., godz. 10.30
Super temat zastępczy a dla wykonawcy darmowa reklama która normalnie kosztowałaby miliony.
do Żyda
Dodane przez jan, w dniu 29.05.2020 r., godz. 21.25
gdybyś był żydem, miałbyś rozum! a TY EMANUJESZ GŁUPOTĄ! wiesz dlaczego zaborcy nie zatrzymali pielgrzymki? bo nie było covid 19! chcesz pozarażać swoich rodziców, dziadków?
Minister Wójcik każe nam dziękować Mengele Szumowskiemu
Dodane przez PiSowi mówię dziś NIE!, w dniu 30.05.2020 r., godz. 00.16
Za co mamy dziękować? Za to, że zamknął nas w domowym areszcie - bez wyroku. Że nałożył nam kagańce na twarz, zwane maseczkami, za które trzeba płacić 800 % więcej niż pod koniec 2019 roku. Że w społeczeństwie jeden na drugiego patrzy jak na „agresora”. Że każe nam zachowywać „dystans społeczny”. Że chce nas PRZYMUSOWO „WYSZCZEPIĆ” (jak bydło) na koronawirusa, który już się zmodyfikował wielokrotnie. Że ok. 2000 ludzi odebrało sobie życie. Że wielu ludzi, w tym dzieci zapadło na depresję. Że bardzo wielu ludzi zamknęło się w leku, przerażeniu i żyje w ciągłym stresie. Że wielu ludzi potraciło prace i jedyne źródło utrzymania siebie i swoich rodzin. I tak można jeszcze wydłużyć tę listę. Za co mamy dziękować Panu ministrowi od wyszczepień? Za to, że zatrzymał cały kraj i całe społeczeństwo DLA MISTYFIKACJI „PANDEMII”?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 31.05.2020 r., godz. 08.37
panu ministrowi Szumowskiemu należy podziękować, że wyśmiewał się z maseczek, dopóki na nich nie zarobił, potem nakazał chodzić biorąc 8 zł za sztukę, że tylko Orlen mógł produkować płyn antywirusowy, że kupił ferelne testy na kw, że manipulował danymi o zarażonych, że głosował przeciw testowaniu lekarzy i innych, itd., w końcu, że sprzedał przysięgę Hipokratesa za stołek partyjny oraz za to, że jest to jednak prawdziwy kawaler Maltański z krzyżem na piersi
Dodane przez Anonim, w dniu 31.05.2020 r., godz. 09.36
ta zaropiała kreatura powinna odejść w niesławie za pakt z diabłem
Dodane przez Pięknie, w dniu 01.06.2020 r., godz. 10.08
Czy ktoś to w ogóle kontroluje? Gowin najpierw zawiadamia o podejrzeniu korupcji przy przyznawaniu grantów firmom związanym z rodziną Szumowskich, a potem… powołuje Szumowskiego...
Dodane przez Minister bóg, w dniu 01.06.2020 r., godz. 10.09
Dzięki ministrowi Szumowskiemu fortunę zarobiła także żona… instruktora narciarskiego braci Szumowskich
Dodane przez Sanctus PiS, w dniu 01.06.2020 r., godz. 10.10
Rząd płacił firmie związanej z PiS 209 zł za test warty 34 zł. Tak Polskę dyma ekipa Dudy i Morawieckiego
Dodane przez anonim, w dniu 01.06.2020 r., godz. 11.34
Rząd płaci wszystkim firmom jednakową stawkę za testy. Posty piszą konfederaci bo te felietony Internauty zdychają z braku zainteresowania. Nawet wybitny wyszkowski korwinista się od nich dystansuje.
Złodzieje pod różnymi szyldami
Dodane przez Nic się nie stało, bo tamci kradli więcej? Chore myślenie., w dniu 01.06.2020 r., godz. 13.07
Miłego dnia przekręciarze. Dnia dziecka, które dziś powinno być waszym złodzieje wyrzutem sumienia. Po co zapłacić 34 zł, jak można 209 zł ? Na pozostawione samym sobie i ich rodzinom dzieci nie ma pieniędzy. Tyle jest na fb próśb o datki, bo dziecko potrzebuje operacji, na którą PiS nie ma pieniędzy. Tysiące przypadków. Mnie nie interesują wasze polityczne wojny, gdzie chowacie się za różnymi szyldami a wszyscy jesteście siebie warci. Kto tylko dorwie się do koryta kradnie ile może gdzie się tylko da. Nieważne kto pisze o przekrętach, dzięki temu wiem jak ja i moje chore, pozbawione należytej pomocy dziecko, jesteśmy okradani.
Dajcie nam władze a zrobimy porządki
Dodane przez Ja Konfederat, w dniu 01.06.2020 r., godz. 14.11
Zrobimy porządki i nie będą nam lewacy podskakiwać. Ze swoimi piosenkami.
komentarz z 13.07
Dodane przez Anonim, w dniu 01.06.2020 r., godz. 23.45
Głowacki nie ma nic do powiedzenia na ten temat. Tak myślałam.
Przez oszołomstwo i hipokryzję Głowackich, straciłam wiarę w PiS
Dodane przez Anonim, w dniu 01.06.2020 r., godz. 23.56
Z najnowszego sondażu na zlecenie zespołu naukowców z Uniwersytetu SWPS: I tura, Duda 32%, Trzaskowski 25%, Hołownia 22%, II tura, Duda przegrywa, na Trzaska 57%,a na Hołownię nawet 61%
Dodane przez Anonim, w dniu 02.06.2020 r., godz. 10.17
Zapytajcie prawiczka Głowackiego, co Polacy mają w zamian za udzielone rodzinie Szumowskiego granty i dotacje w kwocie 180 mln.? Najmądrzejszy we wsi niech się wypowie. Wytykał aferę zegarkową Nowaka, czy ośmiorniczki a w sprawie milionowych przekrętów Szumowskiego milczy hipokryta. Pocieszeniem jest to, że patrzymy jak guru wyszkowskiej prawicy kończy się na naszych oczach.
Morawiecki
Dodane przez Dla plebsu miska ryżu, w dniu 02.06.2020 r., godz. 11.54
to człowiek dwukrotnie skazany wyrokami za kłamstwa.
Morawiecki - nie słuchajcie brzęczących much
Dodane przez Anonim, w dniu 02.06.2020 r., godz. 12.02
Premierze, muchy brzęczą jak czują gó-wno. PiS i Szumowski cuchną.
Już 41 % za odwołaniem pisoskiego mengela
Dodane przez PiS zaczyna tonąć we własnych fekaliach, w dniu 02.06.2020 r., godz. 12.41
Jak wynika z opublikowanego w sobotę sondażu SW Research przeprowadzonego na zlecenie Rzeczpospolitej - 41 proc. ankietowanych uważa, że minister zdrowia Łukasz Szumowski powinien zostać odwołany ze stanowiska w związku z zarzutami kierowanymi przez opozycję pod jego adresem. 32,8 proc. sądzi, ze powinien pozostać na stanowisku a 27,1 proc. nie ma zdania na ten temat. Badanie przeprowadzono wśród użytkowników panelu on-line SW Panel, w dniach 16-27 maja 2020 r. na grupie 800 Internautów powyżej 18 roku życia.
pseudopobożni z Prawo i Sprawiedliwość.
Dodane przez PiS się kończy na naszych i waszych oczach, w dniu 02.06.2020 r., godz. 13.02
Brak kary za "doprowadzenie małoletniego do lat 15 do obcowania płciowego" - taki efekt przynieść może najnowsza nowelizacja kodeksu karnego, którą kilka dni temu przygotowała i przegłosowała w Sejmie partia rządząca. Nie koniec jednak na tym, bo przepisy ograniczą też możliwość izolowania skazanych za pedofilię już po odbyciu kary. Takie wnioski przedstawiają eksperci z Krakowskiego Instytutu Prawa Karnego. Co na to politycy PiS-u?
Tczaskoski załatwił opozycję.
Dodane przez Możecie tylko wyć z bezsilności., w dniu 02.06.2020 r., godz. 14.03
Rozgrzeliście się do czerwoności a efekt żaden bo powrócił spór PiS -PO i kolejna kampania wokół sporu tych partii i ich wybrańców. Małe partie i komitety się już nie liczą bo nie mają realnej władzy, swoich mediów, samorządów itd. Dziś debata nad odwołaniem min. prof. Szumowskiego. Co czytamy w uzasadnieniu do wniosku? Na podstawie jakich źródeł KO złożyła wniosek ? Te źródła informacji na które powołuje się opozycja totalna to : Oko.press, GW, TVN24 i Newsweek czyli media współpracujące z KO i Trzaskowskim. A jak odpowiada władza PiS - składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie hejterskich plakatów z min. Szumowskim w gablotach przystankowych obsługiwanych przez spółkę związaną z AGORĄ, domaganie się sprostowania kłamliwych, fałszywych informacji, które zostały podane do publicznej wiadomości na portalu wyborcza.pl, sprawa narciarza, podobno znajomego min. Zdrowia, od którego zażądano zwrotu pieniędzy za trefne maseczki i poszedł do Giertycha i Czuchnowskiego, teraz zawiadomiono o sprawie Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie o ujawnieniu tajemnicy adwokackiej i wtłoczono narciarza w sprawę polityczną, wypłynęła korespondencja w TVPiS. A to początek tego horroru dla ludzi o mocnych nerwach. Lewicy, PSL, Konfederacji i Hołowni już nie ma w walce o prezydenturę i będziemy to widzieć po kolejnych sondażach.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.06.2020 r., godz. 23.18
Zielony, nic z twoich wróżb się nie spełnia. Już żeś Jędrzeja wylansował na burmistrza Wyszkowa. II tura zielony, II tura! Mnie obojętne jest czy Hołownia czy Trzaskowski, byleby przyhamować popędy degenerującego się PiS.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.06.2020 r., godz. 08.27
Z bezsilności to wyje dziś pisowska złodziejska banda na widok sondaży. A wystarczyło wam - nie kraść.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.06.2020 r., godz. 09.42
Echlej nie pajacuj.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 03.06.2020 r., godz. 10.21
min Szumowski pod ochroną SOP - dołączył do grona bohaterów: Putin, Trump, prezydenci Brazyli, Ukrainy, Białorusi, Korei Północnej, prezesa, Sasina, Banasia i wielu, wielu innych herosów

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta