Menu górne

REKLAMA

 • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraDla Jana Pawła II

(Zam: 19.05.2020 r., godz. 11.57)

18 maja Szkoła Podstawowa w Bielinie obchodziła setną rocznicę urodzin swojego patrona. Aby uczcić to niezwykłe wydarzenie, przygotowała szereg przedsięwzięć, w które zaangażowała nie tylko uczniów, ale również ich rodziny.

 • I miejsce w Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II zajęła Hanna Skoczylas z córkami Mają i Igą
  I miejsce w Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II zajęła Hanna Skoczylas z córkami Mają i Igą
  fot. SP w Bilinie
Anna Ponichtera zorganizowała dla uczniów klas VII-VIII konkurs informatyczny, który polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej dotyczącej życia i działalności św. Jana Pawła II. Wygrała Katarzyna Nowacka z klasy VIII. Wyróżnienie za udział w konkursie otrzymała inna uczennica klasy ósmej - Oliwia Kucharczyk.
Opiekun świetlicy Anna Ponichtera (Dębowska) przedstawiła uczniom ofertę konkursu plastycznego „Pocztówka do nieba", który zorganizowało Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do kreatywnego udziału w obchodach setnych urodzin Wielkiego Polaka.
Anna Ponichtera przygotowała również wystawę książek pod tytułem: „Twórczość Jana Pawła II i o Janie Pawle II” (trzy części tematyczne: twórczość Jana Pawła II, książki o Janie Pawle II dla dzieci, książki o Janie Pawle II dla młodzieży).
Celem wystawy jest zabranie uczniów i ich rodziców w literacką wędrówkę po biografii papieża, w której przewodnikami są autorzy książek poświęconych Janowi Pawłowi II.
Jolanta Gołębiewska przygotowała wystawę zdjęć, które zostały wykonane we wnętrzu Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach. Fotografie przedstawiają m.in. elementy wystroju mieszkania państwa Wojtyłów.
Wystawę książek i zdjęć można obejrzeć na stronie internetowej szkoły.
12 maja odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie i ich rodziny. W rywalizacji wzięło udział 10 rodzin. Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 25 pytań i odesłanie ich drogą mailową do organizatorów. I miejsce zajęła Hanna Skoczylas z córkami Mają i Igą, II miejsce - Renata Ampulska z synem Adamem, III - Agnieszka Kasjaniuk z synami Norbertem i Aleksandrem, Konkurs zorganizowali: ks. Janusz Saniewski, Jolanta Gołębiewska i Anna Ponichtera.
Z kolei Monika Wróbel, Marta Kucińska i Iwona Bugaj przygotowały apel online poświecony Janowi Pawłowi II. Wzięli w nim udział uczniowie klas: II (Radosław Staniaszek, Oskar Nowicki, Karolina Baranowska), V (Zuzia Grzesiak), VII (Oliwia Ogrodnik, Kamila Kucharczyk, Kamila Godlewska) i VIII (Amelia Sieńkowska, Julia Szymańska, Oliwia Kucharczyk, Aleksandra Zdunek, Katarzyna Nowacka). Dzieci recytowały utwory i śpiewały pieśni poświęcone Janowi Pawłowi II.
15 maja miał miejsce „Bieg dla Patrona”, który stanowił formę podziękowania za wszystkie pielgrzymki Ojca Świętego do Polski. Każde 100 metrów biegu symbolizowało jedną pielgrzymkę Jana Pawła II do ojczyzny. Uczniowie mieli do pokonania 900 metrów.
Bieg rozpoczął się o godzinie 12.00. Uczestnicy biegali w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, korzystali z aplikacji służącej do tego typu aktywności.
Do rywalizacji przystąpiło 26 osób, które przebiegły 21 kilometrów i 375 metrów. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni ocenami z wychowania fizycznego. Zwycięzcy z poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają nagrody. Są to: kategoria I – Radosław Staniaszek (klasa II), kategoria II – Martyna Leszczyńska (klasa 5), kategoria III – Julia Szymańska (klasa 8). Organizatorką biegu była Agnieszka Nowak.
17 maja w kościele w Nowym Lubielu odbyła się msza święta w intencji szkolnej społeczności. W uroczystości wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i absolwenci szkoły. W ich intencji modlił się ks. Janusz Saniewski. Tego dnia uczestnicy złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II w Nowym Lubielu.
Org.
 • 15 maja miał miejsce Bieg dla Patrona, który stanowił formę podziękowania za wszystkie pielgrzymki Ojca Świętego do Polski
  15 maja miał miejsce Bieg dla Patrona, który stanowił formę podziękowania za wszystkie pielgrzymki Ojca Świętego do Polski fot. SP w Bielinie
 • Pomnik w Nowym Lubielu
  Pomnik w Nowym Lubielu fot. SP w Bielinie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

 • Reklama
 • Reklama
 • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl