Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 grudnia 2023 r., imieniny Danieli, JuliiOgon merda psem

(Zam: 19.05.2020 r., godz. 10.59)

Takiego kryzysu jaki mamy teraz nasze państwo dawno nie przechodziło. Do kryzysu społecznego i gospodarczego doszedł kryzys polityczny. Po tym co wydarzyło się 7 maja wyraźnie widać, że Naczelnik stracił przywództwo, a także inicjatywę w Zjednoczonej Prawicy.

Chwilowe zwycięstwo w batalii przypada Jarosławowi Gowinowi, ale sobota pokazała, że inne frakcje mogą się także stawiać. A tych głównych grup w koalicji jest jeszcze co najmniej cztery: ziobrzyści z Solidarnej Polski, zwolennicy premiera Mateusza Morawieckiego, zwolennicy prezydenta Andrzeja Dudy i stara kadra PiS tzw. zakon dawnego Porozumienia Centrum. Wydaje się, że nikt nikomu już tam nie ufa, a każdy chce ugrać jak najwięcej dla siebie. Tylko posady i związana z tym kasa trzymają to całe towarzystwo w kupie i zapewne strasząc utratą tego wszystkiego Naczelnik w sobotę tj. 9 maja na naprędce zwołanym spotkaniu koalicji zdołał to całe towarzystwo utrzymać w jedności (może pozornej, ale jednak), bo ziobrzyści już chcieli sprowokować złamanie porozumienia między nim a J. Gowinem i doprowadzić do przeprowadzenia wyborów jeszcze w maju. Ciekawe, ile takich wojenek nas czeka zanim ta koalicja się rozpadnie w widoczny sposób. Jak oni chcą w ogóle rządzić Polską, jeśli będą się od teraz zajmować sobą i swoimi wewnętrznymi konfliktami?
Jarosław Gowin jest ze swoją frakcją na wszelki wypadek dogadany z opozycją, więc trzyma Naczelnika w szachu, co pokazuje podpisane przez nich wspólne porozumienie. Główny cel PiS-u tj. przeprowadzenie wyborów prezydenckich w maju nie zostanie zrealizowany. Ustawa o głosowaniu korespondencyjnym będzie nowelizowana zgodnie z propozycją J. Gowina w kierunku tzw. wyborów hybrydowych, czyli głosowania w lokalu wyborczym i korespondencyjnie. Mówi się także o testowaniu głosowania z wykorzystaniem profilu zaufanego, co otwierałoby drogę do głosowania przez Internet. Naczelnikowi nie udało się też przejąć takiej ilości posłów z frakcji Porozumienia, żeby rząd nie stracił większości, gdyby doszło do wyborów w maju, co wtedy skutkowałoby widocznym rozpadem Zjednoczonej Prawicy. Co więcej, za swoją nielojalność z Porozumienia, czyli partii J. Gowina może zostać wyrzucony Zbigniew Gryglas i na dodatek stracić stanowisko w rządzie. Miał on namawiać posłów Porozumienia, aby przeszli do Prawa i Sprawiedliwości w razie rozpadu koalicji. Warto też zauważyć, że to porozumienie w momencie ogłoszenia nowych wyborów daje szansę na wystawienie całkiem nowych kandydatów na prezydenta, co np. w przypadku Platformy Obywatelskiej jest po prostu wyciągnięciem pomocnej ręki ze strony PiS-u. Niewykluczone więc, że skorzysta ona z tego i wystawi powiedzmy kandydata bardziej medialnego i popełniającego mniej gaf. Tak więc podsumowując, największym wygranym obecnej wojenki jest Jarosław Gowin. Naczelnik uległ mu we wszystkim. Nic dziwnego, że inne frakcje też będą chciały wzmocnić swoje pozycje, a że następuje przy okazji kompromitacja państwa Polskiego, jego instytucji, to kogo to obchodzi?
Prawu i Sprawiedliwości ewidentnie zaczyna się palić grunt pod nogami. Nawet rządowe Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) po raz pierwszy od bardzo długiego czasu pokazało sondaż, w którym więcej Polaków źle ocenia działania rządu w konkretnej sprawie niż pozytywnie. Chodzi o działania w sprawie walki z epidemią koronawirusa. 46 proc. Polaków negatywnie ocenia działania rządu w tej materii, a 44 proc. ocenia je pozytywnie. Nic dziwnego, kryzys gospodarczy, który został tymi działaniami wywołany powoli zaczyna się rozlewać na całą gospodarkę i zaczyna być coraz bardziej odczuwalny, a to dopiero początek. Druk pieniędzy i wywłaszczenie na rzecz PiS-owskiej nomenklatury poprzez wykup taniejących aktywów dopełni reszty katastrofy gospodarczej. PiS-owski rząd dalej nie potrafi wyjść z sytuacji, do której sam doprowadził. Widocznie nie ma tam ludzi mądrych.
Coraz bardziej rządy PiS-u zaczynają przypominać końcówkę ich rządów wspólnie z Samoobroną i LPR-em z 2007r. Wydaje się, że i Naczelnik państwa zdaje sobie z tego sprawę. Niewykluczone więc, że nie mając wpływu na decyzje rządu, nie chcąc poddać się dyktatowi poszczególnych frakcji, specjalnie doprowadzi do utraty większości, żeby nie rządzić w czasach kryzysu i nie ponosić odpowiedzialności za wywołaną katastrofę gospodarczą, tym bardziej, że nie potrafią dobrze zarządzać państwem, czego koronnym dowodem jest nieprzeprowadzenie wyborów. Ale zapewne taki scenariusz stanie się realny dopiero po przegranych wyborach prezydenckich, kiedy Naczelnik będzie pewien, że nie ma sensu utrzymywać się u władzy, przy prezydencie, który nie będzie popierał rządu.
A zagrożeń przed nami co niemiara, np. Zbigniew Ziobro cały czas forsuje drakońskie prawo, które będzie wprowadzało tak właściwie domniemanie winy. Mianowicie Ministerstwo Sprawiedliwości chce usankcjonować nowe przepisy, które będą pozwalały na tzw. prewencyjną konfiskatę majątku. Bez wyroku sądu, majątek będzie mógł być odbierany także osobom, wobec których nie toczy się żadne postępowanie karne, ale które po prostu nie będą w stanie wykazać legalnego pochodzenia swojego majątku. Typowe rozwiązania rodem z komunizmu czy innego totalitaryzmu, co w przypadku tej władzy już nie dziwi. Rządzący wykorzystali strach przed epidemią do ograniczenia nam wolności i dalej będą to robić. Niektóre urzędy wojewódzkie praktycznie zaprzestały wydawania paszportów, oczywiście pod pretekstem epidemii. A wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy chce ograniczyć możliwość wyjazdu za granicę w czasie wakacji. Wracają restrykcje jak za komuny, jeszcze tylko jakiejś esbecji brakuje, która by nas dyscyplinowała w przypadku niepopierania władzy.
Jak długo jeszcze Polacy będą to znosić? Co niektórzy się buntują, co pokazują strajki przedsiębiorców, ale tymi metodami tej władzy się nie obali. Dopiero utrata przez nich stanowiska prezydenta może dać impuls do nowych wyborów parlamentarnych. Niewykluczone, że wcześniej sami nawzajem się pożrą w tej koalicji. Szkoda tylko, że cierpi i jeszcze bardziej ucierpi na tym powaga naszego państwa. Ale skoro większość chce demokracji, to niestety tak to będzie wyglądać.
Internauta

Komentarze

cv
Dodane przez Anonim, w dniu 19.05.2020 r., godz. 23.50
Ostatnie zdanie wystarczy za cały felieton.
Dodane przez ORUID, w dniu 20.05.2020 r., godz. 11.26
Myślę, że szkoda miejsca na szpaltach lokalnego tygodnika na takie polityczne rozważania. Na poziomie lokalnym niczego to nie wnosi i niczemu nie służy. Osobiście wolałbym, myślę też, że większość czytelników również, by dziennikarze, felietoniści i osoby piszące dla lokalnej pracy skupili się bardziej na lokalnych problemach. Jak powinno funkcjonować takie miasto jak Wyszków by żyło się w nim wygodnie i przyjemnie. Jak powinna wyglądać komunikacja miejska, jak powinna wyglądać edukacja, kultura. Jak pogodzić oczekiwania prywatnych inwestorów z interesem publicznym chociażby w zakresie urbanistycznym. Co zrobić by Wyszków był przyjaznym miastem nie tylko dla wybranych ale dla wszystkich mieszkańców ale też dla gości. I wreszcie, co zrobić by działania władz były bardziej transparentne. By nie było takich sytuacji, że burmistrz umarza podatki bez żadnego wyjaśnienia osobie, od której jego żona wynajmuje lokal pod działalność gospodarczą.
Do ORUID
Dodane przez anonim, w dniu 20.05.2020 r., godz. 15.01
Popieram sugestię by pisać o sprawach lokalnych. Jest jeszcze zrozumiałe, że Głowacki wypisuje peany na cześć PiS, bo od jego aktywności zależy kariera syna. Ale Internauta piszący pod pseudonimem o krajowej czy międzynarodowej polityce to nonsens. Tym bardziej, że są to kiepskie felietony, a na pewno znacznie gorsze niż te które można przeczytać w tytułach ogólnopolskich.
Dodane przez abdul, w dniu 20.05.2020 r., godz. 17.17
To jego synuś wylądował w nbp? Pewnie jest wybitnie uzdolniony.
Dodane przez klucz do zrozumienia oszołoma, w dniu 20.05.2020 r., godz. 17.20
Niech Głowacki napisze, co nim kierowało, kiedy namaszczał na swojego następcę podejrzanego o nieładne rzeczy Andrzejewskiego i kiedy zrobił go kandydatem rzekomej prawicy na burmistrza Wyszkowa.
Panie Głowacki, do ciebie
Dodane przez Maciej, w dniu 20.05.2020 r., godz. 17.43
Rząd woli wydawać miliony na zakup testów na koronawirusa w Chinach, Korei Południowej czy Turcji, zamiast kupować w polskich firmach. Na tych kontraktach zarabiają pośrednicy – spółki powiązane z Prawem i Sprawiedliwością. A kiedy dostawa z Korei 150 tys. testów za 13,5 mln zł uległa zniszczeniu, Ministerstwo Zdrowia odmawia wskazania winnych.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 20.05.2020 r., godz. 18.34
A co nim w ogóle kieruje, poza zabezpieczeniem ciepłej posadki dla syna. Skąd go ten Osik wytrzasnął?
PiS po jedno zło
Dodane przez a, w dniu 20.05.2020 r., godz. 21.05
Koryto to samo, tylko świnie się zmieniły.
Dodane przez Smok, w dniu 20.05.2020 r., godz. 21.12
pis obecnie przypomina po z ostatniego roku przed upadkiem - nadęta pycha, pogarda dla Polaków, oderwanie od rzeczywistości, stawianie się ponad prawem. a tego Polacy nie trawią.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.05.2020 r., godz. 21.13
Będziecie siedzieć - PiS ma pełno w gaciach bo wewnętrzny sondaż w PiS (a to pewne info z partii) daje Dudzie tylko 29%, czyli szans na reelekcję żadnych. A tendencja spadkowa dopiero się zaczyna….
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2020 r., godz. 08.37
Trochę nie zaszkodzi jak społeczeństwo "przytrze zadartego nosa" PiSowi. Dlatego na wybory nie pójdę.Niech inni za mnie wybiorą głowę państwa.
yes yes yes
Dodane przez ola, w dniu 21.05.2020 r., godz. 10.54
Szkoła w Szkuszewie do likwidacji
Szok
Dodane przez Alicja, w dniu 21.05.2020 r., godz. 12.09
Szumowski to eugenik. Miejcie się na baczności starcy.
olek
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2020 r., godz. 15.11
ola i inne smoczki, co tak szukacie zaczepki z różnych stron. Krótki oddech i jeszcze 5 tygodni kampanii. Trochę obniżki sondaży w naszym TVPInfo, żeby zmobilizować wyborców do głosowania na Andrzeja Dudę. Jeszcze nie wygraliśmy, dlatego ludzie dobrej woli mobilizujmy się do wyborów i poprzyjmy prezydenta Andrzeja Dudę. Głowa do góry, dajecie radę z wirusem i lockdownem, nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Prezydent zgodnie z planem objeżdża Mazowsze ( podobnie jak na Śląsku najmniejsze poparcie sondażowe), w Płońsku rozdysponował promesy na samochody dla straży pożarnej, na polu rolnika w Kamionnie (powiat pułtuski, teren min. Kowalczyka), zadeklarował powstanie specustawy, która ułatwi rolnikom gospodarowanie wodą w czasach suszy. Dziś będzie odpowiadał na pytania na fejsie. Ciężka praca, która przyniesie efekty. Po za tym totalni rozbili się na ministrze Szumowskim i jego drużynie w ministerstwie zdrowia. Zarzucają mu korupcję, TVN 24 i Gazeta mało nie dostaną biegunki, a nie potrafią nawet znaleźć poszlak nieuczciwości u tego szlachetnego człowieka, kierującego skutecznie walką z koronawirusem. W rozpaczy totalni zaatakowali wice Cieszyńskiego i dostali ciętą ripostę, z podkulonym ogonem uciekli z konferencji wiceministra, którą chcieli wcześniej totalnie zablokować. ola, co zlikwidował Nowos szkołę w Skuszewie ? Nic dziwnego skoro tnie wydatki bo nie potrafi zarządzać.
Szumowski terroryzuje Polskę
Dodane przez Janda, w dniu 21.05.2020 r., godz. 15.27
Ostre oskarżenia pod adresem bydgoskiego szpitala. Syn pani Krystyny, która zmarła po tym jak szpital godzinami zwlekał z przeprowadzeniem badania, mówi o tym, iż lekarze zignorowali sygnały o zawale serca i specjalnie szukali koronawirusa. Szumowski i obłudni, nastawieni na zyski lekarze spotka was kara Boża.
Ci biznesmeni w białych kitlach jak zawsze nie mają sobie nic do zarzucenia
Dodane przez Janda, w dniu 21.05.2020 r., godz. 15.30
Stanowisko w sprawie śmierci pani Krystyny zabrał sam bydgoski szpital. Tamtejsi lekarze nie mają sobie nic do zarzucenia – uważają, że zrobili wszystko, co było w ich mocy by ratować kobietę. – Od momentu przywiezienia pacjentki na oddział ratunkowy i przekazania jej do kliniki anestezjologii i intensywnej terapii minęły 2 godziny i 21 minut – mówi Marta Laska, rzeczniczka szpitala. – W tym czasie wykonano wszystkie niezbędne badania diagnostyczne, przeprowadzono wywiad epidemiologiczny w kierunku SARS-CoV2. Odbyły się również trzy konsultacje lekarzy specjalistów – dodaje.
List do Morawieckiego. Nie ufam PiS i typom pokroju Sobczaka
Dodane przez Antoni, w dniu 21.05.2020 r., godz. 16.56
Szanowny Panie premierze, nikt nie odbiera Panu ministrowi "od wyszczepień" zasług w zwalczaniu wirusa w koronie. Jednak Pan minister powinien być lekarzem a nie BIZNESMENEM. Z radością ogłasza wprowadzenie w Polsce leku „na” wirusa w koronie - DROGI LANSOWANY PRZEZ WHO I BIG PHARMĘ. Chlorochina jest TANIA, a Pan minister WYCOFAŁ ją Z LECZENIA - ZA MAŁY BIZNES. Pan minister jest fanem Billa Gatesa i „szczepionek”, które są JEDNYM WIELKIM ŚWIŃSTWEM wstrzykiwanym milionom ludzi na świecie - z komórkami z płodów zabijanych nienarodzonych dzieci, ze zwierząt, z toksynami itd. Mówią o tym DOKTORZY BIOCHEMII, którzy uczestniczyli w opracowywaniu takich „szczepionek” nim ZMĄDRZELI i nie biorą już udziału w tym morderczym i zabójczym procederze. Na co Pan minister chce nas „wyszczepić”? Koronawirusa NIKT nie widział. NIKT go nie wyodrębnił. Nim wystartował z Chin ma ponad 1000 mutacji. Na co ma być ta pseudo szczepionka? Czy ludzkość ma co tydzień przyjmować nową szczepionkę? Trzeba wiedzieć, że BIG PHARMA traci na sprzedaży TRUJĄCYCH i ZABÓJCZYCH lekarstw, więc rozkręca nowy biznes SZCZEPIONKOWY. BIZNES BEZ KOŃCA - zwłaszcza jak „rządzące” kukiełki podejmą decyzję o „wyszczepieniu” (jak bydła) całej ludzkości (7 miliardów 800 milionów). Z tego jest KOSMICZNY ZYSK, NIEKOŃCZĄCE SIĘ BOGACTWO dla garstki bogatych oszołomów, szarlatanów - uważających się za „WŁADCÓW ŚWIATA”. Nie wiem, czy Pan wie, że „dzięki” „szczepionkom” Billa Gatesa MILIONY kobiet w Afryce zostało WYSTERYLIZOWANYCH, z 500 tysięcy dzieci hinduskich zaszczepionych na polio - 470 tysięcy JEST SPARALIŻOWANYCH. Czy Tego Pan chce dla polskiego społeczeństwa? To są działania typu „DOKTORA MENGELE”. Czy Pan nie wie, czy Pan udaje, że te pseudo-szczepionki są narzędziem DEPOPULACJI LUDZKOŚCI. Słyszał Pan wypowiedź p. Gatesa, że założył sobie z bandą kumpli czy kumpelek, że w wyniku koronawirusa UMRZE 60 MILIONÓW LUDZI? Czas się opamiętać!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2020 r., godz. 17.57
pisi planują otwarcie dla klas 1-3 szkół od 25 maja - po co? aby akurat na wakacje pozarażać kogo się da i ludzie pozostaną w domach, bo rozmrażanie gospodarki nie wychodzi i hotele nie kwapią się do otwierania - nie głosujmy na Dudę, bo pisi po wyborach wszystkich ,oprócz swoich, puszczą z torbami, już nawet na zasiłki nie będzie
Antoni 16.56
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2020 r., godz. 19.10
Nic dodac nic ujac. W rzetelny,jasny sposob opisales prawde ktora dotyczy szczepionek i ich szkodliwosci. Wiekszosci spoleczenstwa nie jest poinformowana o dramatycznych skutkach po szczepieniach. Powinnismy sie zastanowic skad duzo smiertelnosc u dzieci po szczepionkach nie mowiac juz o powiklaniach groznych dla zycia. Agitatorzy zachecajacy wrecz zmuszajacy do szczepien sa oplacani I to bardzo,bardzo wysoko. Spoleczenstwo budzi sie. Sa jeszcze matki ktore nieswiadomie narazaja wlasnie dziecko na cierpienie,ktore moga byc w pozniejszym czasie po szczepieniach,chociaz duzo jest natychmiastowych tragicznych w skutkach reakcji ze smiercia wlacznie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2020 r., godz. 21.09
byłam w dzieciństwie szczepiona na wszystkie choroby, zgodnie z kalendarzem szczepień, wg zaleceń lekarzy-specjalistów - nie chorowałam na dziecięce choroby, nie mam powikłań, żyję - tak samo dobrze ma się następne pokolenie i proszę publicznie nie wypisywać bzdur, bo niedawno z powodu tzw. odra party zmarło kolejne dziecko, oczywiście nie szczepione przez durnych rodziców, z myśleniem rodem ze średniowiecza
olek
Dodane przez Anonim, w dniu 21.05.2020 r., godz. 21.54
ola z Antonim powinniście pracować w sztokholmskim DPSie, takie macie wyczucie. Szczepionka zanim dotrze do Polski to sprawdzi ją wcześniej wiele społeczeństw przed nami. Uważajcie też na 5G bo to tworzy ponoć wirusa. Szumowski jest profesorem medycyny i lekarzem a nie kaznodzieją czy biznes-fajtłapą. ola co ty masz do otwierania szkół, przecież dzieciaki przechodzą chorobę bezobjawowo a też chcieli pouczyć się z innymi dzieciakami. Czy jak pandemia będzie dziesięć lat to nadal będziesz z dzieciakiem w czterech ścianach? A, zapomniałem, ty dzieci jeszcze nie masz. Janda namawia nas do szybkiej jazdy do szpitala po badania. Obyście się nie zadeptali albo nie złapali coś po drodze. Totalnie nie znaczy dobrze.
Dodane przez Zielony zmielony, w dniu 21.05.2020 r., godz. 23.53
Żenujące jest to twoje wazeliniarstwo pisowcom zielony olku. Nikt cię już nie pociągnie do odpowiedzialności z spartolenie roboty i żony ci nie ruszy. Śpij spokojnie, odpocznij i przemyśl wszystko od nowa. Z Sobczaka nie masz i nigdy nie będziesz miał przyjaciela, choćbyś mu w tyłek zajrzał z tulipanem. Nie kompromituj się już więcej. Zielony zmielony
Dodane przez MK, w dniu 22.05.2020 r., godz. 00.25
Ministra Szumowskiego nie trawię. To jest osobowość na poziomie Owsiaka z poprawką na lepsze wykształcenie i większą cwaność. Pierwsze ujmą nie jest, ale w połączeniu z drugą cechą daje mieszankę wybuchową. Jestem więcej niż pewien, że prawdziwe oblicze Szumowskiego będzie przedmiotem wielu doniesień medialnych i skończy się to czymś na obraz i podobieństwo „Banasia dwa”. Taka przyszłość Szumowskiego jest nieuchronna, pytanie tylko kiedy to się stanie?
Dodane przez MK, w dniu 22.05.2020 r., godz. 00.29
Szumowski jest dla większości wyborców PiS postacią pozytywną, a dla połowy świętą. Sympatie będą się zmieniać wraz z upływem czasu, parafrazując pseudonaukowy bełkot samego ministra, jego krzywa spadku postępuje wykładniczo. Szumowski już stracił wizerunek superministra, którego nawet opozycja uznawała za bohatera i znaczna część społeczeństwa nie znosząca PiS-u. W tej chwili zaczyna tracić we własnym obozie politycznym, ale to na razie pierwsze ruchy. Jednak PiS nie bardzo może sobie pozwolić na ostentacyjne odstrzelenie Szumowskiego, bo to uderzałoby w nastroje elektoratu Andrzeja Dudy. Przypomnieć, że radykalne skrzydło zwolenników PiS wbrew faktom potrafiło bronić nie tylko Banasia, ale i Misiewicza. Z Szumowskim mielibyśmy prawdziwą wojnę i stratę energii na wewnętrzne rozgrywki.
Dodane przez MK, w dniu 22.05.2020 r., godz. 00.37
Za Szumowskim stoi Morawiecki i Gowin, ale tak zwanego zaplecza politycznego, to on nie ma, nie ma dobrych notowań u Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy ale ci głośno o tym mówić jeszcze nie mogą. Jeszcze miesiąc temu Szumowski mógłby być lokomotywą kampanii, teraz jest wyłącznie jej obciążeniem. Zmęczona twarz i zmęczony wizerunek „bohaterskiego” ministra to ostatnia rzecz jaka może pomóc w reelekcji Andrzeja Dudy. Im szybciej Polacy zapomną o codziennych konferencjach z tymi idiotycznymi wskaźnikami, prognozami i wykładniami, tym lepiej. Ludzie po dwóch miesiącach maja serdecznie dość wszystkiego, a szczególnie „pandemii”. Strach zastąpiło znużenie, które coraz częściej przeradza się we frustrację. Sam szczyt kampanii będzie miał miejsce niemal w wakacje, wtedy ludzie chcą odpalać grille odreagowywać i zapominać o troskach. Nieustanny grobowy nastrój płynący z ekranów telewizorów odbiera chęci do życia i tym bardziej do głosowania. Andrzej Duda musi szukać takich partnerów, którzy będą dmuchać w żagle, Szumowski jest dla kampanii prezydenckiej balastem, jeśli nie kotwicą.
olek
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 10.10
Za Szumowskim stoi prawica, to człowiek pracowity, na trudnym froncie walki z wirusem, jak trudny przekonali się górnicy i niektóre zakłady, które przez zła organizację szybko się zaraziła duża część załogi. Antyszczepionkowcy popierają Bosaka a ten narodowiec, ani myśli deklarować likwidację obowiązkowych szczepień. Za rok jak będzie podobny poziom pandemii to lekarze, nauczyciele, fryzjerzy i inni teraz zamknięci, nie będą mieli wyjścia i będą się szczepić na potęgę.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 10.18
Dodane przez abdul, w dniu 22.05.2020 r., godz. 07.52 Głowacki, ty jesteś chory....... on po prostu dba o posadę dla syna, stąd ta hapyy tfurczość.
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 11.50
Prawica i przefarbowani na prawicę zieloni, co nie olek?
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 12.55
Emilewicz, dyrektorka muzeum PRL w Nowej Hucie - wicepremier, grozi ponownym zamrożeniem gospodarki. PiS won!
PATRIOCI Z PIS
Dodane przez A, w dniu 22.05.2020 r., godz. 13.14
NOWY MODEL PATRIOTYCZNEJ RODZINY - ŻONA Z WIELOMA MILIONAMI - MAŻ BIEDNY - PRZYKŁAD KŁAMCZUSZEK ,SZUMOWSKI!!! TAKA ZONA TO SKARB
Pis minus - 20%
Dodane przez !, w dniu 22.05.2020 r., godz. 13.17
Wiadomość dnia!
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 13.40
Niektórzy synowie są zdolni, a niektórych synowie nawet lekarzy to matoły.
Rodzina na swoim
Dodane przez Geszeft Szumowskich, w dniu 22.05.2020 r., godz. 14.03
Co ta firma którą wsparliśmy wszyscy sumą prawie 200mln wyprodukowała pożytecznego poza zapewnieniem beneficjentom wygodnego życia?
Wpisz
Dodane przez !, w dniu 22.05.2020 r., godz. 14.10
"180 mln od podatnika! Tajemnica firmy brata Szumowskiego!"
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 14.12
Być synem oszołoma, co kandydowanie po takim zaangażowaniu skończył na 100 zaledwie głosach. Zielony zmielony, pilnuj w starostwie żony
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 14.25
Brat Szumowskiego był w komisjach, które oceniały wnioski jego firmy o dotacje z NCBR. Spółka dostała 43 mln zł OKO.press dotarło do wyników kontroli przeprowadzonej przez ministerstwo nauki w NCBR. Wynika z niej, że Marcin Szumowski, brat ministra zdrowia, zasiadał w komisjach, które decydowały o przyznaniu prawie 43 mln zł na badania naukowe dla spółki OncoArendi. Jej akcjonariuszami są Marcin Szumowski i - pośrednio - Anna Szumowska, żona ministra. /oko.press/
a wystarczyło nie kraść
Dodane przez PiS idzie na dno, w dniu 22.05.2020 r., godz. 14.28
W państwach takich jak Rosja wszelkie relacje biznesowe rodzinno-towarzyskie polityków oraz wysokich urzędników utrzymywane są w tajemnicy. A zbyt dociekliwi dziennikarze są zastraszani, znikają.
Anonim 21 05 2020 21.09
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 21.44
Piszesz,ze nie masz powiklan poszczepiennych. A to,ze nie rozumiesz co jest w skladzie szczepionek i jakie sa tego nastepstwa,swiadcza o powiklaniach w logicznym mysleniu. Szczep sie nadal,Twoja decyzja,Twoje konsekwencje.Nie trolluj,nikt madry tego nie przyjmie
Dodane przez Ola, w dniu 22.05.2020 r., godz. 22.07
Wybraliśmy Rząd w demokratycznych wyborach , daliśmy mu mandat zaufania a Wy możecie sobie ponarzekać. Wygrajcie wybory to będziecie rządzić! Rządziliście lat i do dzisiaj polska nie może się z tej zapaści otrząsnąć. Mam wrażenie , że na tym forum dyskutuje dwie osoby robiące za tłum.
Dodane przez K, w dniu 23.05.2020 r., godz. 02.51
tylko KONFEDERACJA, reszta to okrągły stół złodziei.
Dodane przez ramedlaw, w dniu 23.05.2020 r., godz. 07.10
Tak Arkadiuszu tylko Korwin i monarchia nas uratuje.Działania efemerydy pod nazwą Konfederacja dobitnie o świadczą, że to ostatnia deska ratunku.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2020 r., godz. 09.16
Korwin zmusi Polaków, żeby chętnie pracowali za 10 zł na godzinę. Zastanawiam się jak to zrobi.
Dodane przez historia Bartka, w dniu 23.05.2020 r., godz. 09.53
Bartek stał się ofiarą SYSTEMU koronawirusowego, i procedur które ktoś wymyślił, ktoś inny wprowadził do służby zdrowia a jeszcze kto inny, podcierając sobie tyłek przysięgą hipokratesa ,wykonał … Od niedzieli Bartek źle się czuł miał gorączkę bolała go głowa i oko, we wtorek udało się skonsultować z lekarzem ONLINE. Lekarz zalecił antybiotyk ONLINE… tak sobie myślę, że niesamowite to jest, że przez tyle setek lat lekarz miał potrzebę pacjenta zbadać, dotknąć podczas gdy wystarczy zrobić konsultację ONLINE ! Czy to jest normalne odpowiedzcie sobie sami… Bartek dostał antybiotyk i w środę rano już się nie obudził… miał czynności życiowe ale był nieprzytomny… Przyjeżdża karetka, „ratownicy „mierzą temperaturę jest 41 st. i mimo tego, że rodzice mówią że bolała go głowa i oko „ratownicy” stwierdzają: KORONAWIRUS. Poszli ubrać się w swoje kombinezony co zajęło im bagatela jakieś pół godziny, po czym przenieśli Bartka do karetki,kazali jemu nieprzytomnemu założyć maseczkę … cała akcja trwała niemal godzinę … Bartek został zawieziony do zgorzeleckiego szpitala gdzie wszyscy lekarze przyklasneli decyzji „ratowników” i kazali odwieźć Bartka do Bolesławca na oddział zakaźny… do momentu odwiezienia go do Bolesławca, cały czas był w karetce…
Dodane przez historia Bartka 2, w dniu 23.05.2020 r., godz. 09.55
W Bolesławcu zostaje pobrana krew m.in do badania pod kątem koronawirusa. Lekarze wykonują też inne badania w tym tomograf głowy…okazuje się że Bartek ma ropnia śródczaszkowego… I zostaje odwieziony do Legnicy… Godziny mijają, na niekorzyść Bartka ale przecież PROCEDURY trzeba zachować, A gdzie dobro pacjenta? Bartek dopiero o godzinie 18 trafia na stół operacyjny… Lekarze stwierdzają że jest… tragicznie… ma uszkodzony ośrodkowy układ nerwowy, obrzęk mózgu, lekarz mówi że jedyne co gorszego może go spotkać to zgon… I teraz należy tu nadmienić, że Bartek jest w szpitalu sam, nie ma przy sobie nikogo bliskiego dlaczego ? Bo przecież jest podejrzenie koronawirusa … I rodzina została objęta kwarantanną… czy to można zrozumieć… czy PROCEDURY tak zamykają czujność medyków, że nie potrafia zaobserwować że jedynym objawem który można by podpiąć pod koronawirusa była gorączka? Jest czwartek rano, telefon do zgorzeleckiego SANEPIDU, Pani z którą jest rozmowa znosi kwarantannę dla rodziców… godzina 15 lekarz z Legnicy dzwoni i informuje że wynik badania na koronawirusa jest ujemny… rodzina ma zielone światło, a Bartek zostaje przeniesiony na OIOM… Rodzina od razu jedzie do Bartka a tam lekarz mówi że muszą się z nim pożegnać, bo stan jest nadal krytyczny… Ale nie odbiera nadziei… W drodze powrotnej mama Bartka dostaje telefon ze zgorzeleckiego SANEPIDU, że wynik badania na koronawirusa wykonanego w Bolesławcu jest pozytywny !!!! Ale jak to ? Dwa badania w tym samym dniu i dwa różne wyniki ? Pani z SANEPIDU z powrotem nakłada na rodzinę kwarantannę… Bartek zostaje znowu odizolowany… Dnia 01.05 Bartuś umiera Odchodzi od nas syn, brat, wnuk, siostrzeniec, kuzyn… chłopiec który za parę miesięcy miał się cieszyć ze swoich 18 urodzin… Ale nie dano mu tej szansy… Nie, to nie choroba odebrała mu życie… lecz PROCEDURY MEDYCZNE, i chory koronawirusowy SYSTEM. On miał szansę żeby przeżyć, gdyby można było odbyć normalną wizytę lekarską a nie ONLINE… Serce pęka bo miał przed sobą całe życie, miał przy sobie kochającą rodzinę, która wskoczyła by za nim w ogień… zabrano mu to wszystko jedną decyzją, decyzją o ogłoszeniu pandemi… Wiemy że przypadków pacjentów, którzy ucierpieli przez niewłaściwą diagnostykę zgorzeleckich „ratowników” i „lekarzy” jest więcej… dlatego nie mamy zamiaru milczeć… Prosimy Was o udostępnianie tego postu i historii Bartka, może znajdzie się ktoś kto będzie chciał tą historię upublicznić w mass mediach… niech Polacy się w końcu dowiedzą ile warte jest ich życie w oczach polityków…”.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2020 r., godz. 10.01
N ie karmić oszołoma Głowackiego, pod jego felietonami. On raportuje do centrali u Sakiewicza efekty swojej propagandowej pracy, co jest wyrobnictwem w zapłacie za etat syna. Nie podejmuje oszołom tematów lokalnych np. Sylaby, cięć, podwyżek. Nie dyskutujcie z nim pod tymi jego wypocinami na zlecenie.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2020 r., godz. 12.28
Matołowi nikt nie załatwił etatu i z tego powodu szlag go trafia. Nie wystarczy że rodzice są KIMŚ, trzeba mieć jeszcze trochę rozumu.
do 12.28
Dodane przez Josek, w dniu 23.05.2020 r., godz. 22.05
Świetna - logicznie i jasno wyłożona odpowiedź. Nadzieja, że dotrze do tych opornych w myśleniu i aroganckich w zachowaniu, a pałujących topornie od jakiegoś czasu na forum syna pana M.Głowackiego. Psychicznie zdeformowane przekonanie, że jakiś układ powiązań polityczno-towarzyskich M.Głowackiego determinuje rzeczywistość jest dobrym usprawiedliwieniem dla własnych niespełnionych ambicji (casus seledynowego). Otwartość na krytykę bywa nieraz trudna, a felietony pana Głowackiego dla takiej gawiedzi, jak ola, seledynowy, ..... i im podobnych, to jak rzucanie pereł przed wieprze !!!
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2020 r., godz. 10.16
Nie karmić oszołoma Głowasia.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2020 r., godz. 22.28
Josek, z tego przejęcie roli adwokata lokalnego trybuna i emocji z tym związanych pomylił ci się zupełnie ludowe, aktualnie i dzisiaj przysłownia ludowe.- to, na które się powołujesz ma sens i odpoda dzisiejszym czasom wtedy, gdy odbiorcą jest wieprz -a czy kto widział wieprza w ostatnich czasach? raczej nie rzucajcie bo ustawy nie ma, pereł nie ma
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2020 r., godz. 05.20
Josek, z tego przejęcie roli adwokata lokalnego trybuna i emocji z tym związanych pomyliło ci się zupełnie ludowe, aktualne i dzisiaj przysłownie - to, na które się powołujesz ma sens i odpowiada dzisiejszym czasom wtedy, gdy odbiorcą jest wieprz - natomiast dzisiaj to wieprz atakuje: to jak rzucanie się wieprzy na perły, czytaj: pisich na opozycję
Wy, perły. Śmiech.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2020 r., godz. 10.08
ola siedzisz w środku dworu totalnych, przyjmują do pracy twoich z listy samorządowej, piniendzy macie w bród, sylab nie lubicie, wysiłku nie lubicie, redukujecie niepokornych, nie dbacie o innych w mieście. Trybun miał odwagę stworzyć jedyną alternatywę dla waszego monopolu, strzyknąć ekipę, która nikogo nie zwyzywała tylko stworzyła sensowny plan działania. Trybun w radzie powiatu mówił TAK na sensowne pomysły władzy PSL, czym nawet ich zaskoczył, nie mówił nie bo nie, bez zastępu doradców potrafił opracować plan, strategię, która był szersza niż propozycja władzy powiatowej i jej urzędników. To procentuje i widać aktywność społeczną, pod którą władza chce się podłączyć, "na krzywy ryj". Trybun potrafi wzbudzić aktywność dlatego pod jego felietonami tyle postów. Radni opozycji miejskiej potrafią ogarnąć temat, pokazać co jest nie tak w tym waszym międoleniu i przedstawić swoje propozycję z uzasadnieniem. Wyszków powinno być ważnym ośrodkiem na tym obszarze ale tą rolę zaczyna przejmować Pułtusk, Ostrów, Wołomin czy mały Serock, jeśli chodzi o turystykę i odpoczynek.Nieźle się urządziliście i macie wszystko w nosie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2020 r., godz. 10.58
Trybunalski jak Trąbalski nie żaden Trybun. Nie interesuje się niczym więcej poza swoimi felietonami, gdzie 3/4 komentarzy to jego własne. Były radny powiatowy z największą liczba nieobecności na sesjach. I ten fatalny wynik 100 głosów legendy w ostatnich wyborach. Coś słabo z tym skrzyknięciem Adwokacie Trybunalski.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2020 r., godz. 11.00
U konfederatów trwa gorączka antyszczepionkowa. Ostatnio podgryzł te ich fobie ojciec Dobromira. Podczas rozmowy w tvn24 Sośnierz stwierdził, że ciekawą rzeczą jest, że w Demoludach jest mniej zmarłych niż wśród państw Europy zachodniej. Można to tłumaczyć szybszym zamknięciem granic i szybszą reakcją państw Europy Środkowo-Wschodniej, jednak w Niemczech NRDowskich jest procentowo KILKANAŚCIE RAZY MNIEJ ZMARŁYCH NIŻ ( 16 razy mniej) Niemczech Zachodnich (dawnym RFN) Sośnierz podejrzewa, że związane jest to z większą odpornością wynikającą z obowiązkowych szczepień w tych postkomunistycznych państwach. Zdarzają się nieszczęścia po szczepieniach ale jeśli nastąpia coroczne nawroty tego zabójczego wirusa to szczepienia powinny być masowe, żeby nabyć odporności.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2020 r., godz. 12.15
ogon, właściwie ogonek zamerdał psem, a właściwie pieskiem i pisi mają SN - w związku z tym podaję wyniki głosowania na prezydenta: Andrzej Duda 51% głosów, przy frekwencji 63% - teraz ratuj się kto może, może nad morze?
Ja nie mogę
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2020 r., godz. 12.30
Ja jestem lekarzem. Mam swój zawód, mogę go wykonywać, a polityka to nie jest miejsce, do którego przyszedłem, żeby coś ugrać, zarobić. Raczej straciłem na tym finansowo, a teraz również zostałem obrzucony błotem.” I co, popłakał się Pan, bo zobaczył Pan jak to się żyje jak się nie jest świętą krową, którymi to krowami są lekarze w PL? I teraz zabawki i do domu może? Ale najpierw będzie śledztwo i zobaczymy jak było. A pisze to jako zwolennik PiS.
Szumowscy - rodzinka na swoim (?)
Dodane przez Nie mamy sobie nic do zarzucenia, w dniu 25.05.2020 r., godz. 12.40
Bywalcy Zatoki Sztuki nie mają sobie nic do zarzucenia, biskupi nie mają sobie nic do zarzucenia, Szumowscy też nie maja sobie nic do zarzucenia.
Balast
Dodane przez Koń, w dniu 25.05.2020 r., godz. 12.56
Bardzo absurdalnie wygląda stopień zaufania do ministra Szumowskiego na poziomie 70%. W pierwszym okresie pandemii on rzeczywiście zbierał tak wysokie profity, ale teraz z tego zostało 40% i Szumowski z heroicznego i niewyspanego zbawcy stał się cwaniakiem, który na „pandemii” razem z rodziną zarabiał. Tymczasem Kaczyński w wywiadzie nadal opowiada niestworzone rzeczy o 70% poparciu dla Szumowskiego i reszta, z wyjątkiem Sośnierza, za nim powtarza ten archiwalny wynik.
Dodane przez oko press, w dniu 25.05.2020 r., godz. 14.02
Ten wyszkowski PiS też trzeba wziąć pod lupę, a okaże się co te towarzystwo jest warte. Jest kilka śmierdzących spraw zamiecionych pod dywan. Dosyć hipokryzji drodzy panowie i PANIE!
Nie rób drugiemu co tobie niemiłe.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2020 r., godz. 14.48
Szumowski się sprawdza, dlatego jest atakowany z różnych stron totalnych. Atakowany jest także przez Sośnierza a to jest efekt, że Sośnierz kandydował na dyrektora śląskiego NFZ i przegrał z inną osobą. Czego ola chcesz od lekarzy ? Co totalni chcecie od lekarzy ? To byli i są bardzo bogate osoby i nie ma w tym nic dziwnego. Szumowski nie należy do partii, profesor, kardiolog, komunikatywny, budzi wściekłość totalnych bo nie popełnił większych błędów w walce z koronawirusem, ludzie wykonują zalecenia a państwo odmraża gospodarkę, bo po dłuższej blokadzie, ciężko wrócić do poprzedniego stanu albo do wzrostu. ola dlaczego burmistrz nie zorganizował Tarczy dla Wyszkowa ? Śniegu nie odgarniał, uroczystości nie organizuje, inwestycje niewielkie, Matejki nie dla naszych. Bryndza a ty plujesz na zwolenników Dudy.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2020 r., godz. 17.50
Dla mnie Szumowski to kula u nogi prezydenta. Nic dziwnego, że nie pokazuje się w jego towarzystwie, a przecież kampania jest. Jak wg was taki on wspaniały i uczciwy, to powiedzcie mi jakie są efekty tych dotacji z naszych pieniędzy na firmy brata i żony Szumowskiego w sumie 180 mln zł. Co my zwykli Polacy z tych dotacji mamy.
Dodane przez Zabrodziak, w dniu 25.05.2020 r., godz. 17.58
Czyli jak przekręty i draństwa robią persony z PiS, to należy wszystko puszczać mimo uszu, bo poprzednicy kradli dłużej, a więc więcej. Bardzo to prawe i sprawiedliwe, takie PiS. Nikomu nic nie ujdzie płazem i na nic wasze zaklinanie rzeczywistości. Tak na górze jak i na dołach, gdzie są osoby na funkcjach niegodne szyldu, pod którym występują.
Ogon merda psem
Dodane przez Leonidas, w dniu 25.05.2020 r., godz. 22.58
Panie internauto,autorze tegoż artykułu,zdaje się że to Pańska piąta kończyna Panem merda.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 26.05.2020 r., godz. 10.23
w Trójce totalny śmietnik, cały dzień piosenki od Sasa do lasa, tylko patrzeć aż pojawi się Zenek - to pokazuje na jaki poziom prezentują pisi i ich wyborcy, niziny społeczne z nadęciem bez klasy, a już oferta pracy na roli dla nauczycieli od pana Ardanowskiego "bezcenna" - a może pan minister tak do Janowa się wybierze posprzątać dosłownie gnój?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta