Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Weroniki

Ponad pół tysiąca podpisów

(Zam: 16.05.2020 r., godz. 15.33)

Na stronie petycjeonline.com są już 584 podpisy (stan 16 maja) pod „Petycją o godne przywrócenie do pracy instruktorek Rewii Dziecięcej „Sylaba”.Na liście podpisanych są osoby z Wyszkowa, Warszawy, Lublina, Ostrowi Mazowieckiej, Krakowa i in. Autorem petycji jest Stowarzyszenie Przyjaciół Rewii Dziecięcej „Sylaba”. W jej treści czytamy „Dnia 12 maja 2020 roku  dyrektor Wyszkowskiego Ośrodka  Kultury „Hutnik” w ramach „oszczędzania” wypowiedział umowy o pracę całej kadrze „Sylaby” i zaproponował nowe warunki zatrudnienia. Pani Irena Zdunek, która w WOK „Hutnik” pracuje od 36 lat, jest założycielką i kierownikiem artystycznym Rewii Dziecięcej „Sylaba”, a także mentorką i trenerem wokalnym Studio Piosenki Ireny Zdunek, laureatką  drugiego miejsca w Plebiscycie „Wyszkowianin Roku” 2019 Tygodnika „Nowy Wyszkowiak” i drugiego miejsca w województwie mazowieckim w plebiscycie „Osobowość Roku” w kategorii kultura, odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP, otrzymała propozycję przejścia na 1/4 etatu za 868,45 zł netto w wymiarze 10h pracy! Główna choreograf Katarzyna Janus (z domu Zdunek), absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi i Uniwersytetu im. M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie, autorka m.in. mistrzowskich choreografii, otrzymała wypowiedzenie z możliwością przejścia na ½ etatu w wymiarze 20h. Pani Aleksandra Perzyna natomiast, absolwentka i studentka Akademii Muzycznej w Łodzi, instruktorka blisko setki dzieci najmłodszych grup tanecznych otrzymała wypowiedzenie umowy o pracę z dniem 30.06.2020. Powód? „Brak zapotrzebowania na jej stanowisko spowodowany ograniczeniami w swobodzie działań instytucji kultury”. Panie usłyszały, że dotychczasowy tryb pracy zespołu nie będzie się ośrodkowi opłacał. Przypominamy, że mowa o gminnym ośrodku kultury, który jest miejscem kulturalnego rozwoju dla mieszkańców, a nie o fabryce.  Dyrektor Kowalski zarzeka się, że sytuacja ośrodka jest dramatyczna. Nic dziwnego skoro uniemożliwia on uczestnikom podjęcie zajęć w trybie zdalnym, instruktorów wysyła na „postojowe” czy zwalnia, a gdy rząd rozpoczyna odmrażanie gospodarki, trzyma zamknięty ośrodek, w przeciwieństwie do chociażby tętniącego życiem online Ośrodka Kultury w Ostrowi Mazowieckiej. Nic dziwnego skoro pan Kowalski nie wnioskuje o pieniądze z Państwa przeznaczone na przetrwanie instytucji kultury w dobie pandemii. Pan Mariusz Kowalski wykazał się po raz kolejny skrajną niegospodarnością oraz zwykłą złośliwością. Praktycznie pozbywa się wzorowych pracowników, zaangażowanych i z wielkimi osiągnięciami oraz zespołu, który jest wizytówką Wyszkowa. Dyrektor Kowalski mówi, że nie ma dla ośrodka planu na najbliższe miesiące. Wzywamy dyrektora Kowalskiego do jak najszybszego przywrócenia do pracy na dotychczasowych warunkach kadry Rewii „Sylaba”.
Adres petycji: https://www.petycjeonline.com/petycja_o_godne_przywrocenie_do_pracy_instruktorek_rewii_dziecicej_sylaba
Oprac. J.P.

Komentarze

liczba podpisów nie świadczy o potrzebie
Dodane przez Lusia, w dniu 16.05.2020 r., godz. 16.55
Sylaba: nie jest to najważniejsza potrzeba w chwili obecnej. To zespół więc a o nie mogą ćwiczyć ani występować Plus styl lolitki.
Nepotyzm Kowalskiego
Dodane przez Ola, w dniu 16.05.2020 r., godz. 17.31
A może tak panie Kowalski zwolnić tych instruktorów od zespołu niby ludowego. To przecież emeryci dorabiający (pewnie nie mało) u pana - a i osiągnięcia niezbyt, niezbyt w porównaniu z SYLABA.
Dodane przez Alicja, w dniu 16.05.2020 r., godz. 17.42
Super, będzie jeszcze więcej!
Walczcie o swoje
Dodane przez Kamila, w dniu 16.05.2020 r., godz. 19.52
O takie perełki warto walczyć! Dacie radę, jesteście najlepsze!
Hutnik i Sylaba
Dodane przez Andrzej, w dniu 16.05.2020 r., godz. 21.00
To dość proste , dobre zarządzanie placówką = jej rozwój , złe = zwijanie działalności. Za dobra pracę nagroda , za słabą wypad, ot i koniec filozofii.
SYLABA to żadna wizytówka.
Dodane przez Randy, w dniu 17.05.2020 r., godz. 08.49
Odpuście i tak na tą Sylabę chodzą tylko rodzice dziewczyn tańczących, czasem uczniowie ale to czasem, jeśli coś nie jest rentowne to normalne, że to się zmienia. Szkoda mi tylko dziewczyn tańczących ale może znajdą lepsze miejsce na szlifowanie swoich talentów. Poza tym Pani Zdunek ma troszkę za uszami :)
Dodane przez Anonim, w dniu 17.05.2020 r., godz. 09.56
Tak a na mecze nawet wszyscy rodzice zawodników nie chodzą.
Dodane przez Do Randy, w dniu 17.05.2020 r., godz. 09.59
Ten lepszy zespół to niby Pani Busławska??? Tam tancerku podczas spektaklu same nie wiedzą co mają tańczyć, no tak, ale to psiapsiułka Pani Vice Burmistrz i Pani Naczelnik od kultury. Proszę przestać się kompromitować lub zmniejszyć środki psychotropowe.
Dodane przez Rodzic, w dniu 17.05.2020 r., godz. 10.05
Oczywiście że na występy dzieci chodzą ich Rodzice i rodzina A Pan/Pani nie ogląda występów swoich dzieci? A słowa że Sylaba to wizytówka miasta mówił sam Pan Burmistrz na XXX-leciu Sylaby - proszę obejrzeć filmik na YouTube z urodzin SYLABY zamieszczony niedawno , jak Pan Burmistrz się ładnie wypowiada
Dodane przez Anonim, w dniu 17.05.2020 r., godz. 11.02
Dawno nie widziałem na żywo Sylaby, więc się nie wypowiadam odnośnie jej poziomu. Widziałem natomiast kilka spektakli Wyszkowskiego Teatru Tańca i muszę powiedzieć, że taniec nowoczesny w ich wykonaniu robi wrażenie. Formacja prywatna.
Dodane przez bródka, w dniu 17.05.2020 r., godz. 12.08
Pani Zdunek ma za uszami conajwyżej pokaźny kawał historii tego miasta, skończcie te insynuacje, bo z tego proces o pomówienie można zrobić!
Sylaba
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 17.05.2020 r., godz. 12.11
Prywatne ranczo Pani Z i rodziny robieniem ,e traktowanie dzieci.Zapewnianie sobie wakacji zwiedzanieswiata za pieniądze państwowej jak trzeba za darmo wystąpić dla miasta to dwóch q
Dodane przez WToCoCho?, w dniu 17.05.2020 r., godz. 12.11
jak zespoły tanaczne nie mogę cwiczy to prosze zajrzec do internetów i zobaczyć jak w innych domach kultury zdalnie odbywają się zajęcia, też taneczne. zresztą jutro 18 maja, można w maseczkach otwierać ośrodki, też kultury, a u nas zamkniete...
Dodane przez LilaRu, w dniu 17.05.2020 r., godz. 12.15
Ośrodek jest dla wszystkich. I dla Sylaby, i dla seniorów, i dla malującyh, i dla grających, nie stawiajcie ludzi przeciw sobie, bo nie w tym sedno tkwi. Sedno tkwi w niekompetentnym zarządcy, który nie ma nic do zaproponowania ani miastu ani pracownikom w czasie pandemii, a jedynie zwolnienia. Dlaczego gdzie indziej sie da? Caly kraj w pandemii, a jakos u nas sie nie da...
Dodane przez do Randy, w dniu 17.05.2020 r., godz. 12.26
Zapraszam do zapoznania sie ze sprawozdaniami domu kultury, tam mozna zobaczyc jak "nierentowny" jest zespol. Ja nawet rozumiem, ze niektorych kluje nasza Sylabka, bo takie ladne, bo zdolne, bo nagradzane, bo im sie udaje, bo caly czas do przodu ida, ale glupot nie opowiadaj, ze to nierentowne, bo znaczy, ze nic nie wiesz. o I.Z. tez raczej jakies wyssane z palca legendy popularyzujesz. ale widac, ze nie masz duzo obiektywnych danych o zespole, to i pewnie wgl z obiektywna ocena sytuacji sredniawka
Dodane przez Anonim, w dniu 17.05.2020 r., godz. 14.40
Konflikt WOK Hutnik - Sylaba trwa od jakiegoś czasu. Widocznie dyrektor znalazł sposób na jego rozwiązanie. Polecam obejrzenie VIII sesji Rady Gminy z dnia 25 kwietnia 2019 r.( 1h 45) Jest tam sprawozdanie dyrektora Kowalskiego z działalności WOK Hutnik jak również wskazanie przez radnych klubu Masz Wybór nierzetelności w odpowiedzi na interpelację w sprawie finansowania Sylaby.
Dodane przez do Mieszkaniec, w dniu 17.05.2020 r., godz. 15.06
To żeś błysnął... ranczo pani Z, dobre... wiatr hula w wiedzy o pani Z...pojedź z 2 obcych dzieci pod opieką na za granicę i zobacz jakie to wakacje to pogadamy... a tu sie kilkadziesiat osob bierze pod opieke. Nie znam się to sie wypowiem - to w skrocie wywód Mieszkańca. A kontrowersji wokół Sylaby nigdy nie brakowało i nie brakuje, ale wiesz, raczej tych dzieci na siłe nikt tam nie ciąga. Nie wszystko jest dla każdego, zazdrośników też nie brakuje, którzy te niestworzone historie opowiadają. A za darmo Sylaba występuje, jesli tylko gmina zgłosi zapotrzebowanie. W zeszlym roku chociazby na Dozynkach i na Placu Miejskim. pozdrawiam!
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 17.05.2020 r., godz. 16.22
Brawo dla LilaRu Ma Pani rację w 100%.Potrzeba ludzi kompetentnych na takim stanowisku
Dodane przez Brawo, w dniu 17.05.2020 r., godz. 18.06
Brawo dla Pani LilaRóż zgadzam się z nią w 100%
Dodane przez Tereska mama Marcelka, w dniu 17.05.2020 r., godz. 18.09
Wszyscy powinniśmy wspierać Sylabę. To świetny zespół i wspaniała kadra. Łatwo jest zniszczyć gorzej odbudować. A może ktoś ma w tym interes Hutnik znajduje się w centrum miasta i pewnie łatwo będzie sprzedać budynek za dobre pieniędze, albo i nie jak to różnie bywa w dzisiejszych czasach😕
Dodane przez Anonim, w dniu 17.05.2020 r., godz. 18.40
Seniorzy z Hutnika na dożynkach to zbytnio nie zabłysnęli. O niebo lepiej wypadła " zbieranina z MOPSu.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.05.2020 r., godz. 10.10
A Głowacki kosmonautopolita dalej zafiksowany w sprawy ogólnopolskie, o których nie ma pojęcia.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.05.2020 r., godz. 10.27
Głowacki to występuje w teatrze Adlera a nie tańczy w Sylabie.
sy la ba
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 18.05.2020 r., godz. 20.20
co robiły panie od sylaby w okresie pandemii sylaba nie jest pępkiem świata cieci budżetowe dotyczą całej administracji wosir oświata,urz,ad gminy .
Dodane przez Anonim, w dniu 19.05.2020 r., godz. 08.32
Naprawdę? Z Warszawy, Lublina, Krakowa i Ostrowi Mazowieckiej? A z Pcimia też ktoś się podpisał?
Dodane przez Odpowiedź, w dniu 19.05.2020 r., godz. 09.03
Odpowiedź co robiła Sylaba w czasie kwarantanny znajdziecie na yuotubie- filmiki Sylaba Kwarantan oraz Sylaba Famlily, które powstały z inicjatywy dzieci i ich rodziców. A cięcia budżetowe owszem dotyczą wszystkich. Interesujące jest czy pan dyr WOK HUTNIK oraz włodarze miasta zmniejszyli sobie pensję? i o ile? Może warto o to ich zapytać na najbliższej sesji Rady Gminy?
Promocja na miarę naszych czasów
Dodane przez Neo, w dniu 19.05.2020 r., godz. 09.35
Anonim zapytaj Sobczaka toż on z tej samej opcji co włodarze Pcimia. On ma najświeższe informacje. O Sobieskim których rozsławił Wyszków też. To dopiero promocja miasta.
Oskar dla managera
Dodane przez Neo, w dniu 19.05.2020 r., godz. 09.49
Te dyrektor powiedz lepiej dlaczego zrezygnowałeś z jedynego możliwego dochodu w tych trudnych czasach. Cześć z wpłat trafiała do kasy Hutnika. Zrozum że działasz na szkodę instytucji która Cię zatrudnia. A szkodnika nie trzyma się w swoim ogródku. Jak Pan może Panie pomidorze.
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 19.05.2020 r., godz. 10.09
Sobotwórze nie kwestionuj osiągnięć Sylaby.
Obiektywnie_2
Dodane przez Jola, w dniu 20.05.2020 r., godz. 14.04
Jeśli chodzi o rozwijanie odkrywanie talentów, ich rozwój, wspieranie zainteresowań, aspekt pedagogiczny, rola Sylaby jest trudna do przecenienia. Dzieciaki są dumne z tego, że są lub były w Sylabie i mają do tego prawo, święta racja. Niemniej pandemia ma charakter egalitarny i dotyczy nas wszystkich, Państwa z Sylaby też. Nikt, naprawdę Nikt poza Wyszkowem i bbb wąską branżą nie słyszał o Sylabie. Od 30 lat nie słyszałem od nikogo, jak mówiłem, że jestem z Wyszkowa...a to tam gdzie jest Sylaba. "...to wizytówka miasta mówił sam Pan Burmistrz na XXX-leciu Sylaby" no bez żartów, burmistrz mówi to, czego od niego oczekują, czego wymaga sytuacja. W Bałągu już przeszło dwadzieścia razy odbywały się Mistrzostwa Świata w rzucie Młotkiem do Telewizora. W Bałągu nie słyszeli o Wyszkowie, w Wyszkowie o Bałągu. Wizytówka to żadna, zaś traktowanie jej instruktorów na specjalnych warunkach jest wobec innych pracowników i mieszkańców zwyczajnie nieuczciwe.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl