Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 grudnia 2023 r., imieniny Danieli, JuliiMoralność i władza

(Zam: 12.05.2020 r., godz. 09.05)

Wszystko wskazuje na to, że żadnych wyborów 10 maja nie będzie. Przez swoje panikarskie zachowanie władza wywołała kryzys gospodarczy i polityczny i nie potrafi teraz z tego wybrnąć. Z pewnością obecny układ będzie się bronił wykorzystując wszelkie dostępne dla niego możliwości, żeby władzy nie oddać.

Już słychać o próbach zastraszania jak i przekupywania posłów, żeby tylko utrzymać sejmową większość. Dotyczy to zarówno własnych posłów, tych z Porozumienia J. Gowina, jak i posłów opozycji. Na pewno też zostały uruchomione w tym celu służby specjalne, które swoimi metodami będą dążyły do powstrzymania upadku PiS-u. A w interesie partii rządzącej jest osłabianie opozycji, szczególnie tej, która najwięcej może odebrać jej głosów. Z sondaży wyraźnie widać, że elektoratowi PiS-u jest blisko do KONFEDERACJI, bo jak PiS-owi poparcie spada to KONFEDERACJI rośnie, więc nie dziwią działania, które mają na celu jej rozbicie. Ewidentnie są tu wykorzystywane pewne różnice programowe, które występują pomiędzy tworzącymi ją środowiskami (Korona, KORWiN, Ruch Narodowy), ale w tym celu może służyć także rozbudzanie własnych ambicji politycznych wśród liderów, bądź tych, którzy chcieliby nimi zostać. Działania służb z pewnością nie odbywają się tylko na poziomie centralnym, ale także lokalnym, tam gdzie są jakieś struktury opozycji. Perspektywa rychłych wyborów parlamentarnych, może je tylko wzmóc.
Służby skrzętnie też zbierają różnego rodzaju informacje, żeby móc je później wykorzystać. Rządzenie za pomocą tzw. haków, czy przekupstwa widać czasem, gdy jakaś sprawa wyjdzie na jaw, jak ma to teraz miejsce z pełniącym obowiązki I Prezesa Sądu Najwyższego Kamilem Zaradkiewiczem. Jedna z gazet opisała właśnie wstydliwy dla niego fakt z 2013r., jak to po kłótni ze swoim partnerem, będąc pod wpływem jakiejś substancji zawartej w grzybach halucynogennych, w piżamie i kapciach o 4:30 dzwonił do bramy Trybunału Konstytucyjnego, gdzie wtedy pracował. Ciekawe jakie inne informacje związane z prowadzeniem się ww. są w posiadaniu służb specjalnych, celem wykorzystania w odpowiednim momencie? Szantaże dotyczące spraw obyczajowych, są często wykorzystywane do wpływania na podejmowanie decyzji, więc nie dziwi awansowanie skandalistów na wysokie stanowiska w państwie. Łatwiej później kogoś takiego sobie podporządkować, wykorzystać. Służby, czy ludzie władzy bardzo chętnie z takich metod korzystają.
Dlatego bardzo ważne jest, aby osoba, która chce mieć wpływ na decyzje w państwie miała też wysokie morale, żeby nie można było jej szantażować ze względu na sposób prowadzenia się, czy też nie dało się jej przekupić. Żeby miała odwagę nie ulegać pokusom, dzięki mocnemu kręgosłupowi moralnemu. Można przecież głosić dobre i szczytne ideały, a jak przyjdzie do rządzenia, to wszystko to rozmieni się na drobne, bo chwilowe uroki życia osiągnięte dzięki stanowisku będą ważniejsze od głoszonych poglądów. Albo służby specjalne wyciągną takie kompromitujące materiały, że z powodu strachu, przed ich upublicznieniem będzie się postępować wg ich życzeń.
Państwo rządzone przez osoby, które mają coś do ukrycia będzie często targane różnymi skandalami, co będzie wpływało na wizerunek zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny. Przykład idzie z góry, więc obywatele widząc jakiego to rodzaju ludzie są u władzy nie będą starali się być lepsi. Obce państwa za pomocą swoich wywiadów też będą chciały wpływać szantażem na podejmowanie korzystnych dla nich decyzji przez rządzących, którzy są u władzy. Czy obecna sytuacja z zamknięciem części naszej gospodarki, co skutkuje jej zniszczeniem i osłabieniem Polski, nie jest czasem komuś na rękę? Czy mamy całkowitą pewność, że wszystkie decyzje, które się do tego przyczyniły były podjęte ze strachu lub głupoty? Kto najbardziej skorzysta na kryzysie w Polsce? To są bardzo ważne pytania, które warto sobie zadawać.
W takich sytuacjach łatwo dostrzec zalety państwa minimum, które nie ingeruje zanadto w życie swoich obywateli. Im mniej możliwości ingerencji, tym mniejszy wpływ złych decyzji na nasze życie. Państwo takie nie potrzebuje też dużo urzędników do zarządzania nim, co zmniejsza ilość osób, które można by szantażować, przekupywać czy w inny sposób wpływać na ich decyzje. Mniejsza ilość takich urzędniczych stanowisk ułatwia po prostu dobór właściwych osób na nie. Uwidacznia się też przewaga monarchii nad republiką, bo trudno przekupić, czy szantażować samego króla.
Niestety mamy to co mamy, a w tym tygodniu okaże się, czy udało się PiS-owi utrzymać większość popierającą rząd. Jeśli nie, to raczej wcześniej niż później czekają nas kolejne wybory parlamentarne, być może już na jesieni tego roku, a jeśli tak, to bardzo ważnym będzie właściwy dobór osób, które będą się ubiegać o miejsca w Sejmie i Senacie. Warto więc patrzeć na ich dotychczasową postawę i dokonania, czy niczym się nie splamili, czy będą godni swojej funkcji.
Internauta

Komentarze

Koooomunisci PIS
Dodane przez WHO: PiS/PO - jedno zło, w dniu 12.05.2020 r., godz. 10.10
1. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IVRP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym. 2. Wojciech Jasiński - Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego. 3. Karol Karski (PiS) - działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych. 4. Andrzej Aumiller - Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR. 5. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie. 6. Zbigniew Graczyk - Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego. 7. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki. 8. Ewa Sowińska - Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR. 9. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie. 10. Bogdan Socha - Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - był do samego końca członkiem PZPR. 11. Romuald Poliński - kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki 12. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 - grudzień 1981 należał do PZPR cdn.
Koooomunisci PIS c.d.
Dodane przez WHO: PiS/PO - jedno zło, w dniu 12.05.2020 r., godz. 10.11
13. Ryszard Siewierski - Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP - członek PZPR do końca (1990) 14. Stanisław Kostrzewski - od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS - był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności. 15. Henryk Biegalski - nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80. 16. Jerzy Bahr - 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 - 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR. 17. Krzysztof Czabański - mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. - były dziennikarz m.in. 'Sztandaru Młodych' i 'Zarzewia'. W latach 1967-1980 należał do PZPR. 18. Stanisław Podlewski - mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa - należał do PZPR do końca jej istnienia. 19. Marcin Wolski - 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR - od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR. 20. Jan Sulmicki - kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego - były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym. 21. Janusz Kaczmarek - szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS - Członek PZPR od 1986 r. 22. Piotr Cybulski - poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR 23. Aleksander Chłopek - poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978. W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR. 24. Halina Molka - posłanka na Sejm RP V kadencji. Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS 25. Stanisław Piotrowicz - W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie. 26. Katarzyna Łaniewska- W czasie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP, donosiła na kolegów. Następnie należała do PZPR.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.05.2020 r., godz. 11.52
Dodać Emilewicz z PO, dyrektorkę Muzeum PRL w Nowej Hucie.
POdstawianie nogi dobej władzy.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.05.2020 r., godz. 12.28
Moralność i władza, tytuł jak ulał pasuje do konfederacji. 11-osobowa formacja i trzech lanserów różnej proweniencji, którzy wciskają kit. Jak to ma się do idei, zasad, które kreuje Kaczyński, Ziobro, Morawiecki, Wildstein czy inne osoby stanowiące zaplecze centroprawicy, trudno zrozumieć. Jak się słucha JKM, Brauna czy Bosaka (może mniej) to jaka jest tam wartość dodana, jak szokują skandalicznymi wypowiedziami, sprzecznymi między sobą to jak wyglądałby real gdyby było ich 235 a nie 11 jak teraz. 11 posłów a 9 kandydatów w prawyborach na prezydenta RP. Z kim tu rozmawiać jak prawie każdy to nawiedzony prorok. Mówisz różnice programowe, lepiej tu pasuje zbiór bon motów, które nie mają części wspólnej z zbiorami bon motów pozostałych. Idziesz do Korwina, on obiecuje likwidację podatków, idziesz do Winnickiego, jak to podatki muszą być bo państwo musi być silne, a Braun to chce lasy państwowe bo chce się sprawdzić w biznesie. A gdzie utopia anty szczepionkowa lub walka z pandemią a'la Trump. Aż strach pomyśleć jak po tych liberum veto , każdego z osobna, wyglądałaby Polska. Info o Kamilu Zaradkiewiczu jako p.o. I Prezesa SN było ogólnie mówiąc wstrętne i określające fobie zwolennika konfederacji. Pana Kamila wybrano ze względu na jego kompetencje i stanowczość wobec kasty sędziowskiej. Musi zapanować na cyrkiem, który się odbywa dzięki starym zasiedziałym sędziom, wspieranym przez słuszne media. Internauta dołączył do nagonki Wyborczej, która publikuje haki, zgodne czy niezgodne z prawdą, to każdy ma wyrobione zdanie o tej szczujni. Czy należy posługiwać się zawsze chwytami poniżej pasa. Wielokrotnie mamy do czynienia z informacjami dotyczącymi osób, które głoszą hasła wolności, liberalizmu a pracują na posadkach publicznych, utrzymują się z zleceń z zaprzyjaźnionych firm czy spółek a nieraz nie pracują i są na utrzymaniu żony, która jest na eksponowanym stanowisku. Eksponowane stanowisko też zajęte nie z tytuły wielkich umiejętności czy wiedzy ale zręcznego stosowania układów i układzików. Kłania się tu moralność, władza i polityka, Wielokrotnie "wolnościowcy" stosują cyniczne gry, uwypuklając swoje niby atuty i tolerancję a zapominając o braku taktu i umiejętności pracy w grupie. Gdy pojawia się jednak kryzys, który uderza także w wolnościowców, to wychodzi wtedy szydło z worka. Nietolerancja ( jak w przypadku pana Kamila) czy wręcz agresja (obniżyć pensję urzędnikom bo są utrzymywani z naszych podatków) bo skończyła się kasa z powodu np Koronawirusa i jak żyć. Nie da się wtedy żyć z skandalizujących wypowiedzi bo każdy tnie koszty i inne sprawy są ważniejsze. Obecnie mamy wiele lęków, napięć i niepewności wśród społeczeństwa związane z pandemią i sytuacją po niej. konfederacja stara się je wykorzystać dla celów swojej propagandy. Podważać poczynania rządzących, stosować 447 wobec społeczeństwa, że przyjdą Żydzi z Amerykanami oraz władza Morawieckiego i Kaczyńskiego i zabiorą im dorobek życia. Te bałamutne straszenie niedługo się skończą bo wrócimy do normalności, może trochę innej, bardziej zinformatyzowanej ale nadal trzeba będzie jeść, korzystać z usług, odbierać dokumenty, pracować, inwestować nadwyżki kasy, jeździć samochodem, spędzać urlopy, opiekować się dziećmi itp. Przestaną działać strachy konfederacji i zacznie spadać jej poparcie, jako zwykłej, słabej formacji, niepotrzebnej w naszej praktyce. Ostatnio przekonała się boleśnie o tym Lewica i jej kandydat Biedroń. Straszyli, nie wchodzili w porozumienia z PiS, chcieli być totalnym antyPiSem, walczyli z Kościołem i głosili wprowadzenie związków jednopłciowych i adopcji dzieci. Ich poglądy i fobie okazały się mało ważne, poparcie spada, bo obywatele muszą borykać się z innymi problemami, które rozwiązuje rząd zjednoczonej prawicy, bo ma władzę, dzięki której mogą pomóc a krzykami konfederacji i innych z totalnej opozycji się nie poprawią swojego położenia. Tak na koniec nachodzi przemyślenie. Jeśli zjednoczona prawica miała dylemat wejść w koalicję z konfederacją czy nowe wybory to rekomendowałbym nowe wybory.
Dodane przez anonim, w dniu 12.05.2020 r., godz. 12.41
Onet.pl, którego właścicielem jest niemiecko-szwajcarski koncern Ringier Axel Springer Polska, pompuje poparcie dla Konfederacji. Uznali, że po spadkach lewicy należy zaatakować PiS formacją z prawej flanki.
Rozpoczyna się akcja protestacyjna Stowarzyszenia Chirurgów SKALPEL
Dodane przez Janda, w dniu 12.05.2020 r., godz. 13.34
„Proszę o wszczęcie postępowania wobec kolegi Łukasza Szumowskiego, który pełniąc funkcję Ministra Zdrowia nie tylko nie dopełnił swoich obowiązków, ale w sposób rażący naraził zarówno pacjentów jak i personel medyczny na zagrożenie zdrowia i życia oraz złamał wielokrotnie Kodeks Etyki Lekarskiej również podczas wypowiedzi w mediach.” – napisała lekarz Katarzyna Pikulska w piśmie do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej lek Eweliny Bobek-Pstruchy przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie. Ludzie budzą się z tego PiSwirusa
masz na myśli młodego Głowackiego
Dodane przez Janda, w dniu 12.05.2020 r., godz. 13.37
...Wielokrotnie mamy do czynienia z informacjami dotyczącymi osób, które głoszą hasła wolności, liberalizmu a pracują na posadkach publicznych, utrzymują się z zleceń z zaprzyjaźnionych firm czy spółek a nieraz nie pracują i są na utrzymaniu żony, która jest na eksponowanym stanowisku. Eksponowane stanowisko też zajęte nie z tytuły wielkich umiejętności czy wiedzy ale zręcznego stosowania układów i układzików. Kłania się tu moralność, władza i polityka...
ola
Dodane przez Minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu ZET., w dniu 12.05.2020 r., godz. 15.02
Szef resortu zdrowia był pytany o ekspertów, którzy doradzają rządowi przy podejmowaniu decyzji w związku z ogłoszoną epidemią koronawirusa. – To są osoby prywatne i nie wiem, czy chciałyby publicznie funkcjonowały. Można zadzwonić do instytucji, zapytać się, kto doradza. Ja tutaj nie jestem od tego, żeby osoby prywatne, które nie są osobami publicznymi, wskazywać – dodał. Wokół decyzji rządu narosło wiele wątpliwości. Utajnienie nazwisk ekspertów, którzy mają doradzać w podejmowaniu kolejnych kroków w procesie „odmrażania gospodarki” oraz modeli, które opracowali, z pewnością ich nie rozwieje. Może natomiast skłonić do stawiania kolejnych pytań
Dodane przez do oli, w dniu 12.05.2020 r., godz. 17.28
ola kolejny żenujący wpis. Minister ma swoich wiceministrów, którzy biorą udział w podejmowaniu decyzji. Minister ma swoich doradców, ekspertów społecznych, którzy ewentualnie pomagają mu podjąć decyzję. Wielokrotnie pozytywnie wypowiadali się o Szumowskim inni, byli ministrowie zdrowia, min. Zembala czy min. Łapiński. Czy są także ekspertami ministra, może w sprawach kardiologii, bierze ich opinię pod uwagę. Co w tym złego, że minister Szumowski ma takie duże wpływy w rządzie i liczą się z jego głosem. Opinie są więc konsultowane i długowzroczne, dlatego nie ma takiego odbijania od ściany do ściany. To ważne, bo nawet w swoim obozie ma krytyka ( poseł Sośnierz senior) a skutki lockdownu dokuczliwe i coraz bardziej negowane.
ola
Dodane przez do 17.28 Tłumaczysz się za ministra?, w dniu 12.05.2020 r., godz. 18.54
"Afera Szumowskiego". To znajomy instruktor z Zakopanego sprzedał ministerstwu "po znajomości" drogie i podrobione maseczki medyczne. Jeśli te doniesienia okażą się prawdą to... Zakopane dorobiło się właśnie kolejnego milionera. Gorzej, że ten "zarobił" swoje pieniądze w sposób skrajnie nieetyczny, a być może także i nielegalny (o tym musi jednak zdecydować sąd). Jak podaje "Gazeta Wyborcza" przed kilkoma tygodniami Ministerstwo Zdrowia kupiło od drobnego przedsiębiorcy z Zakopanego dużą partię maseczek medycznych. Te nie dość, że miały podrobione certyfikaty, to ich ceny były nawet 10-krotnie zawyżone w stosunku do ich rynkowej wartości. Resort zdecydował się jednak na ich zakup, bo Łukasz G., który sprzęt medyczny sprzedawał, jest znajomym ministra zdrowia i jego brata Marcina Szumowskiego. Rząd broni się, że minister Szumowski spotkał przedsiębiorcę kilka lat temu, gdy ten uczył go jazdy na nartach. Dodaje, że maseczki kupiono od konsorcjum trzech firm, a kiedy ze sprzętem były problemy, wezwano kontrahentów do wyjaśnień. Ci badają sprawę i nie wykluczają zawiadomienia prokuratury... Brnijcie towarzysze "prawi i Sprawiedliwi" dalej.
PZL Świdnik upada, PiS wygasza państwo i sprzedaje za bezcen żydom
Dodane przez Zemsta Caracala, w dniu 12.05.2020 r., godz. 22.27
W poniedziałek w lubelskim Ratuszu odbyło się posiedzenie Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego z przedstawicielami związków zawodowych PZL-Świdnik. Rozmawiano o sytuacji w spółce, która jak wyjaśniają związkowcy, jest coraz gorsza. Taki stan rzeczy spowodowany jest m.in. brakiem nowych zamówień. Co więcej, po tym, jak niedawno ogłoszono zwolnienie 90 osób, niebawem pracę może stracić kolejne 120 osób. Zwolnienia w świdnickim zakładzie pociągną za sobą redukcję w firmach, które współpracują z PZL Świdnik, których obecnie jest ok. 900 w całej Polsce. Jeżeli w najbliższym czasie zakład nie otrzyma istotnego wsparcia rządowego, to na 70-lecie firmy, które przypada w przyszłym roku, PZL Świdnik grozi upadek. od pięciu lat pracownicy słyszą tylko obietnice, które nie mają przełożenia na rzeczywistość. Co więcej przed każdymi wyborami w Świdniku pojawiali się politycy, którzy obiecywali kolejne zamówienia. Przełożyło się to na zamówienie w postaci modernizacji czterech śmigłowców do wersji FADEC, co jest jedną z najprostszych modernizacji. W wyniku tego w firmie zamknięto pion, który dawał jej utrzymanie.
Dodane przez do oli., w dniu 12.05.2020 r., godz. 22.38
Atakowanie Szumowskiego jest przeciwskuteczne gdy inni zachowują się dużo gorzej, z opozycji i obecnej władzy. Popieram prawicę ale to nie oznacza, że gdy wielu mówi i pisze, że z nią też jest nie halo to nie zatrzymuję się i udaję, że tego nie widzę. U ciebie jednak demolka i paraliż.
17.28 do oli
Dodane przez Anonim, w dniu 12.05.2020 r., godz. 23.16
Minister Zdrowia jest lekarzem kardiochirurgiem a zatem jego decyzje maja sluzyc dobru spoleczenstwa. A ze jest odwrotnie, swiadcza jego polecenia noszenia maseczek i kwarantanna inaczej internowanie. Zapewne dobrze wie,ze noszenia maseczek jest szkodliwego dla zdrowia I nie chroni przed zarazeniem,o czym w marcu nam powiedzial. Problem polega na tym,ze noszac maseczke,drastycznie spada poziom tlenu w naszym organizmie,moze tez dojsc do stanu krytycznego,powoduje zaburzenia rownowagi I inne dolegliwosci z tym zwiazane. Moze tez spowodowac nagla smierc .Rowniez nie ma dobrego pobierania tlenu przez maseczke. Wydychamy dwutlenek wegla,ktory nie jest dostatecznie wydalany na zewnatrz,na wewnetrznej jej stronie zbiera sie para z ust,tworzac wtedy grzyby,bakterie,ktore ponownie wciagamy do pluc I wlasnie wtedy dochodzi do bardzo powaznych powiklan.. Co zas dotyczy kwarantanny,to osoba izolowana od spolecznosci szybko traci odpornosc. Stad zapewnienia ministra,ze na jesienia czeka nas nastepna pandemia,ktora bedzie skutkiem tych absurdalnych,szkodliwych dla zdrowia nakazow.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 05.53
było tylko kwestią czasu, kiedy minister Szumowski zostanie zdemaskowany - od samego początku pełnienia funkcji rządowej nie wykazał się szczególnym zainteresowaniem kierowanym resortem, a raczej profitami z tego czerpanymi - jego słynna wyprawa z całym ministerstwem na posiedzenie do hotelu w Serocku, bo w sejmie nie ma warunków do pracy , przeszła do historii rozpasania i ochlejstwa - minister w czasach zarazy okazał się aparatczykim, a podkrążone oczy i obrzęki na twarzy to skutek bibek i ostrego picia a nie ciężkiej pracy dla społeczeństwa -teraz ta sfera dopełniła całości obrazu tego pana, o morale żadnym z lepkimi rączkami
Dodane przez ala, w dniu 13.05.2020 r., godz. 06.43
Drążenie tematu i mówienie niewygodnej prawdy nazywając rzeczy po imieniu, to hejt i mowa nienawiści?
Sprawa Sobieskiego
Dodane przez anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 10.29
Internauta zasygnalizował ciekawy wątek, zbieranie haków na polityków. Pisząc o lokalnych politykach na których służby mają materiały kompromitujące, miał zapewne na myśli naszego Sobieskiego. Bo tu rodzi się pytanie kto wiedział o jego skłonnościach? Jeśli wiedział to co z tym zrobił? Podobne pytania można zadać w stosunku do byłego marszałka Kuchcińskiego.
Dodane przez do oli, w dniu 13.05.2020 r., godz. 10.41
To nie drążenie tematu tylko zlecenie na Szumowskiego. Do informacji, którą potwierdził Szumowski dorabia się rożne fake. Maseczki i inne materiały ochrony skupuje Agencja Rezerw Materiałowych, która nie podlega Szumowskiemu, ale może do niego się coś przyczepi. Szumowski z Morawieckim szybko zamknęli granice i wprowadzili lockdown, co wielu się nie podoba, co widać na plażach w ostatni weekend czy na wiecu Tanajno ale także tu na forum. Liczba osób, które zmarły jest proporcjonalna do liczby zakażeń, więc ruch ministra jest dobry. Taki zarażony, przechodzący bezobjawowo chorobę, nie nosząc maseczki, może zabić wiele starszych osób, dziadków, babcie, wujków, ciotki. Cholera wie kto jeszcze ma choroby współistniejące. Dzięki Szumowskiemu i Morawieckiemu zakażonych jest nie mniej w porównaniu z Niemcami, Francją, Belgią, Hiszpanią czy Włochami więc i zmarłych jest zdecydowanie mniej. Dlatego noszenie maseczki 15minut czy pół godziny cię nie zabije a może uratować miłą osobę. Maseczkę wyrzucisz lub upierzesz a jako nie chory szybko na świeżym powietrzu wrócisz do normy. W domu też siedzisz w maseczce? To współczuję. Ta histeria oli przypomina histerię celebrytów, że raperzy nominowali Dudę do #Hot16Challenge2, na jego wykonanie wiele milionów odsłon i teraz inicjatorzy czyli Solar i nominujący Dudę, Zeus, muszą się tłumaczyć, że pozwolili temu Dudzie, który powinien siedzieć, zabłysnąć, podobnie jak homofobowi Korwinowi Mikke. ola, co wy tam ukrywacie w gminie i co chcecie przykryć ?
Szumowski postępuje zgodnie z wiedzą i badaniami.
Dodane przez do oli, w dniu 13.05.2020 r., godz. 11.16
- Są pierwsze doniesienia z renomowanych instytutów, które donoszą, że dzieci mało transmitują koronawirusa - powiedział Szumowski, pytany, dlaczego dzieci mogą wrócić do żłobków i przedszkoli bez badań, a piłkarze aby grać, muszą być przebadani.
Fanatyzm gorszy od faszyzmu
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 11.56
Pluć ci w oczy to powiesz, że deszcz pada, men-szczy-zno.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 12.13
Szumowinowski to żaden autorytet.
pis wygasza Śląsk, pis wygasza Polskę
Dodane przez PiS - PO jedno zło, w dniu 13.05.2020 r., godz. 12.41
Sytuacja, w której spółki energetyczne nie odbierają zakontraktowanego surowca z polskich kopalń, a w tym samym czasie do gdańskiego portu wpływa największy w historii statek wypełniony węglem z Kolumbii, jest po prostu skandaliczna - uważa Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Wieczorem 20 kwietnia gdański Port Północny opuścił po rozładowaniu największy masowiec, jaki do tej pory został obsłużony w polskim porcie. Chodzi o jednostkę Agia Trias, której nośność wynosi ponad 185 tys. ton. Przywiozła ona do Polski węgiel energetyczny zamówiony przez spółkę PGE Paliwa. W środowisku górniczym ... pis zrównuje się z PO!
Bicie piany i wielki szum
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 13.24
Dziedzictwo Głowackiego po kilku latach politycznej działalności, to pierdzistołki w radzie gminy w liczbie 2 + 1. Zajmujący się tematami zastępczymi 3 kategorii i odwracaniem uwagi od ważnych rzeczy.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 14.17
afera, której niewątpliwym uczestnikim jest minister zdrowia, poza tym, że umożliwiła nielegalne wzbogacenie się osób z nią związanych, to, że maseczki, które sprzedał dzielny pan instruktor jazdy na nartach, nie posiadają atestu, przewidzianego dla tych produktów powoduje, że są dwa przestępstwa: zakup bez przetargu, oraz zakup śmieci - mówiąc wprost dali facetowi ok 5 mln zł podatnika za g......produkt - i tu się zgodzę, że te konkretne maseczki, ich noszenie może być szkodliwe dla zdrowia i życia
Dodane przez Deep, w dniu 13.05.2020 r., godz. 17.39
Dla życia i zdrowia największym zagrożeniem jest Mengele Szumowski i nierząd PiS.
Malinka
Dodane przez PiS - PO niewielka różnica, w dniu 13.05.2020 r., godz. 18.16
"Jeżeli znalazł się jakiś nierzetelny kontrahent, to jestem przekonany, że sprawa znajdzie swój właściwy finał we właściwych organach państwowych i nie ma we mnie krzty wątpliwości co do prawidłowości całego procesu" - geszefciarz bankster od miski ryżu Morawiecki. Szkoda że to przypadkiem kolega ministra i jego brata okradł , szkoda że zapłaciliście 5 razy tyle co trzeba firmie która istniała 3 dni!!! Szkoda ze nie da się odzyskać tych 5 milionów, a służbom polecam sprawdzenie gdzie pieniądze trafiły ostatecznie i ile z tego trafiło do rodziny Szumowskich w jakiś sposób, na przykład w pożyczkach itp. Sprawne państwo:)) KRS nie umieją przeczytać. Chciałam tylko przypomnieć że w tym samym czasie Polskie zrzeszenie hurtowni medycznych sprowadziło do Polski maseczki za 2 zł sztuka a nie 8 zł i przekazało aptekom. Komu te kity wciskacie złodzieje!!
Tego się nie dowiecie z TVPiS
Dodane przez Do miłośników rządu Morawieckiego, w dniu 13.05.2020 r., godz. 18.19
Żadna mała firma rodzinna gdzie mąż zatrudnia żonę albo odwrotnie nie dostanie pomocy. Rząd kasę z podatków brał, ale teraz nie pomoże
Bankster Morawiecki broni Szumowskiego!
Dodane przez Miska ryżu,, w dniu 13.05.2020 r., godz. 18.21
Premier dostał cynk, kupił ziemię pod autostradę i sprzedał państwu, to znaczy my za to zapłaciliśmy. Szumowski dorabia się na maseczkach. Złodziej broni złodzieja, wzruszające.
Bankster Morawiecki i jego pupil minister
Dodane przez Dwóch naczelnych wirusologów kraju:, w dniu 13.05.2020 r., godz. 18.25
Konsultują swe werdykty, jak sam wyznał, z wysoce tajnym gremium anonimowych"specjalistów" w prywatnych rozmowach telefonicznych.
Nie ufam pis
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 18.29
Skoro firma w której prezesem jest brat ministra i ma 9 proc. w niej udziałów, dysponuje lekiem na zwłóknienie płuc wystepujące przy COVID-19, to w co gra minister? W ograniczenie czy rozwój epidemii?
Morwa - minister Sz. podjął najlepszą decyzję...
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 18.32
- kupił od brata, stwierdził premier, który kupił działkę od biskupa. Przytaknął mu szef NIK, który dostał kamienicę od "akowca". Prezes, który budował na kuzyna, milczał.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 18.37
Firma Krzak założona 3 dni przed zleceniem, w marcu 2020 sprowadza bezwartościowe maski po 50 zł sztuka,na kwotę 5 milionach złotych, dzięki całkowicie przypadkowej znajomości z ministrem. Dobrze, że są media wolne od PiS.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 18.47
Właśnie minister zdrowia poinformował, że zgłoszono do prokuratury możliwość popełnienia przestępstwa.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 18.48
I teraz jasne dlaczego maseczki są konieczne. Co na to CBA?
Dodane przez Dosyć, w dniu 13.05.2020 r., godz. 19.03
Wśród górników rośnie strach o byt i irytacja. Obawiają się, że pod pretekstem walki z koronawirusem rząd będzie likwidował kopalnie. Część związkowców zapowiada strajk. Zarzucają rządowi, że zamiast ratowaniem górnictwa zajmuje się wyborami. Górnicy ruszają na Warszawę.
Do oli 13 05 2020 10.41
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 20.34
Gdy brak argumentow merytorycznych dotyczacych poruszanego tematu,piszesz to co Twoja glowa produkuje. O jakim dobrym ruchu ministra Szumowskiego mowisz? O tym,ze obowiazek noszenia maseczek nie jest szkodliwy? O jakich nosicielach koronawirusa. Nie istnieje cos takiego jak nosicielstwo tego wirusa. Piszesz pod publiczke,liczac,ze czytelnicy maja zanizony poziom wiedzy,jaka ty sie poslugujesz piszac bzdury. Nie ulega watpliwosci,ze jestes jednym z tych ktory sieje propaganda.
Mengele Szumowski musi odejść w niesławie
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 21.03
Codziennie z różnych przyczyn umiera w Polsce ok 1200 osób. Rocznie ok.400 tyś Jaki odsetek stanowią ofiary corony? Wielka ściema i sianie paniki. Zastosowano lekarstwo gorsze od choroby.Komu to służy?
Dodane przez Skandal, w dniu 13.05.2020 r., godz. 21.17
Osobista uczciwość bigota Szumowskiego? Ależ proszę. Ciągłe apele o noszenie maseczek, przy czym On-jako jedyny z rządu-nigdy, na żadnej konferencji, w przestrzeni publicznej tej szmaty na twarz nie ubrał. Bo przecież on wie, że nie jest nosicielem, bo nie ma objawów.
U nos to same aniołki som
Dodane przez PiS, w dniu 13.05.2020 r., godz. 21.30
PiS to ma pecha tylu niewinnych i bezpodstawnie oskarżanych :) Począwszy od Pięty katolika, moralizatora co zabawiał się z małolatą a żonie mówił że jedzie rocznice Smoleńskie z prezesem opłakiwać, poprzez Kuchcińskiego co nawet Biuro Informacji Sejmowej dla niego kłamało że nigdy przez nigdy nie latał z nikim, a potem się okazało że nawet sama żona latała na zakupy rządowym samolotem, potem był Karczewski, co „charytatywnie” będąc senatorem i zawalając posiedzenia Senatu, dorabiał sobie w szpitalu (łamiąc przepisy), przez Banasia co był krystalicznie czysty a jaki finał wszyscy wiemy, a na koniec niestrudzony bojownik z wirusem, który jedyne co zrobił to zauważył że Polacy żyją w takim klimacie gdzie nasza naturalna odporność jest wyższa i kazał siedzieć w domach, a tak naprawdę zawdzięczamy ja komuchom bo oni od lat 50 szczepili nas żywą szczepionką na gruźlice:) A to że przy okazji chciał na boku sobie dorobić to nic złego:)
Dodane przez Nakaz noszenia maseczek aż do śmierci, to czysty zysk wiadomo dla kogo., w dniu 13.05.2020 r., godz. 21.34
Dodane przez Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2020 r., w dniu 05.05.2020 r., godz. 11.24 "Sterylna maseczka jest nieszkodliwa jak leży w opakowaniu i ładnie wygląda. Już po 15 min używania jest źródłem chorobotwórczych drobnoustrojów i wszelkiego świństwa oraz zainfekowanej pary niszczącej płuca. Zenon Jaskuła, znakomity kolarz mówi, że ci co w zimie trenowali w maseczkach, wszyscy już nie żyją." W lutym szumowina mówi, że maseczki nic nie dają, w marcu szumowina terroryzuje Polaków nakazem noszenia maseczki aż do odkrycia szczepionki, w kwietniu szumowina mówi, że brak maseczki na twarzy to objaw wielkiego egoizmu, w maju szumowina w urzędzie bez maseczki tłumaczy, że nie nosi, bo nie ma objawów. Szumowiny rządzą Polską!
ola
Dodane przez PiS wywala doświadczonego dyrektora Biebrzańskiego Parku Narodowego, w dniu 13.05.2020 r., godz. 22.04
Po prostu nie dorównywał kwalifikacjami do pięt ministrowi środowiska .....(ur. 8 lutego 1991 w Raciborzu) – polski polityk, samorządowiec i prawnik. W latach 2017–2018 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości...... Wymiana lepszych na jeszcze lepszych. Nowogrodzka kuźnią talentów i kompetencji ;)) Rząd tak chętnie gasił polskimi siłami pożary w Szwecji, a nad Biebrzę wysłał posiłki dopiero po kilku dniach, oczywiście niewystarczające. Dziś łąki zamniast rolników "koszą" z dotacji warszawskie spółki z siedzibami w Marriocie, a BPN leży odłogiem. PiS państwo z g-na.
ola
Dodane przez Do stadniny wsadzili kolesia na synekurę, w dniu 13.05.2020 r., godz. 22.07
A w Janowie Podlaskim po reformach pisoskich smuteczek, panie Głowacki. Brakuje na paszę, opiekę a nawet kowala. Stadnina w ruinie.
Dodane przez anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 22.50
Jesteście beznadziejni. Z jednej strony nie chcecie chodzić w maseczkach, chcecie zarazić innych i samemu ulec zarażeniu a z drugiej strony nawołujecie górników do strajku. To przecież górnicy w głupi sposób się pozarażali i nie ma kto pracować w kopalniach. Kopalnie są utrzymywane do pracy ale nie ma komu pracować w niektórych kopalniach bo górnicy siedzą w domu zarażeni lub na kwarantannie przez głupotę i brak organizacji. Gdzie związki zawodowe, które nie pilnowały procedur, gdzie władze kopalni. Teraz powinni związkowcy pracować na dole, to może się czegoś nauczą. Co się dzieje w Wyszkowie, że tak dostaliście szału na tym forum ? Czy to ABC zaczyna pomalu rozkręcać się w Wyszkowie? Niedługo pewnie lista burmistrza zwolnień z podatku, będzie co czytać. Czy sesje w Wyszkowie nadal są nagrywane? Może prasa się zainteresuje jak działa urząd miejski i starostwo w Wyszkowie bo widzę wielki chaos i przyszłe źródło zakażeń. Po kilku tygodniach zamknięcia urzędu okazuje się, że są ludzie, których trzeba obsłużyć i chcą potrzebne im dokumenty. Czas się nie zatrzymał, ola weź się za robotę a nie za pijar.
W kościołach więcej wiernych, ale to niewiele na tle luzowania innych obostrzeń
Dodane przez Maria, w dniu 13.05.2020 r., godz. 22.50
To jest i tak o wiele, wiele za mało w stosunku do np. marketów, autobusów, etc. Ale dziwnego uporu tej władzy w kwestii która Pani opisuje, naprawdę trudno zrozumieć. Pomijam już fakt szumnego niejednokrotnie chwalenia się tym, że się reprezentuje katolickie myślenie i wartości. Właśnie np. w Święta Wielkanocne dobrze to ta władza pokazała, jak te katolickie wartości są dla nich ważne. Chyba, że dla tej władzy, bycie przy Kościele to tak naprawdę tylko ruchy obliczone na katolicki i konserwatywny elektorat. Często to niestety tak wygląda ;( . Jakby nie mogli zrozumieć i nie wierzyli w to, że to co nam zabrali w Wielkanoc to jest sens życia. Nie godzę się na ten emocjonalny terror. Nie oddam już głosu na opresyjny PiS. Przykro mi.
Dodane przez Dr Dariusz, w dniu 13.05.2020 r., godz. 22.58
Pandemia to ściema i już chyba wszyscy na świecie zaczynają sobie zdawać z tego sprawę. Jestem lekarzem i od samego początku tej farsy mówiłem że inf. w mediach powtarzane za komunikatami rządowymi są nastawione na sianie paniki. Po raz kolejny powtarzam , NIE MA ŻADNEJ PANDEMII , jest wirusowa infekcja dróg oddechowych , jak co roku. I jak do tej pory nikt z tym nie robił nic innego, tylko ZALECAŁ to co mówią teraz , ale nie zmieniał prawa ograniczającego NASZĄ WOLNOŚĆ.
Dodane przez Członek rządowej Rady do sp. Cyfryzacji, w dniu 14.05.2020 r., godz. 00.10
"Podatek od Netfilix to nie wszystko. Rząd razem z ZAiKS pracują nad kolejnym podatkiem – 6 proc. od smartfonów. Platforma was tak nie wyr… jak wyr… was PiS."
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 14.05.2020 r., godz. 07.48
po co górnicy ruszają do stolicy? kto tutaj zachce z nimi rozmawiać? mieli u siebie supermana Jacka Sasina, to trzeba było go zabrać na kopalnię albo do rodziny na tradycyjny obiad śląski i poczęstować kw - od tej władzy nie spodziewam się niczego dobrego, zasłynęli już na cały świat - jak pisał Reymont w Chłopach: łajdus na łajdusie, łajdusem pogania
do 22.50
Dodane przez :), w dniu 14.05.2020 r., godz. 09.50
Cała nadzieja w PSL-u, przyjacielu.
Dodane przez do Marii, w dniu 14.05.2020 r., godz. 11.28
Mario, taka z ciebie katoliczka, że mijasz się z prawdą, nie będziesz głosowała na PiS z innych powodów niż napisałaś. Co do Wielkanocy to nie rząd a episkopat zadecydował o ograniczeniach w kościołach i dyspensie od udziału w niedzielnych mszach świętych, niektórzy przedłużyli tą dyspensę do 25 maja. Mogłaś pójść na mszę do kościoła w Wielkanoc, czy 5 osób na mszy czy 6 to nie byłoby problemu. Co do wychodzenia z lockdownu w kościołach np w Wyszkowie podchodzą do tego wspaniale, jest dużo większa liczba uczestniczących we mszy ale też proboszczowie zwiększyli liczbę tych mszy w niedzielę. Czy o wszystkim decydują politycy, zdecydowanie nie, dzięki decyzjom księży w parafiach szybciej wrócimy do kościoła, żeby nadrobić zaległości w spowiedzi wielkanocnej, pokucie i powrócić do regularnego uczestnictwa. Twoja złość jest niepotrzebna i sztucznie wytworzona.
Tupolew Sasin do dymisji
Dodane przez Pięć dni temu. Radio RMF FM., w dniu 14.05.2020 r., godz. 12.12
– Ile kosztował druk kart? – dziennikarz pyta wicepremiera Jacka Sasina. – Wiem, natomiast nie mogę tego po prostu powiedzieć – odpowiada minister. Powie „w momencie, gdy dojdzie do zawarcia stosownych umów”, a dzisiaj jeszcze te negocjacje trwają. Wczoraj. Radio Plus. – Jakie koszty poniosło państwo polskie w związku z wyborami, których nie było? Pytam zwłaszcza o druk kart – dziennikarz do Jacka Sasina. – Ja w tym procesie akurat nie uczestniczyłem. Decyzję podjął premier Morawiecki, kierując się głęboką odpowiedzialnością za państwo. – Ale ile to kosztowało? – dopytuje dziennikarz. – Nie mam takiej wiedzy, trzeba zapytać PWPW – odpowiada Sasin, który od kilku tygodni jest numerem jeden kopertowego głosowania wymyślonego przez PiS.
Dr.Dariusz 13 05 2020 22.58
Dodane przez Anonim, w dniu 14.05.2020 r., godz. 16.45
Doktorze,slowa uznania za pisanie prawdy i odwage. Dobrze byloby gdyby pozostali lekarze rowniez informowali ludzi,ze ,,wymyslona pandemia nie jest grozniejsza od cyklicznie wystepujacych infekcji drog oddechowych. Tylko Wy mozecie odklamac,uswiadomic i uspokoic spoleczenstwo,ktore jest zastraszane falszywymi informacjami o olbrzymiej liczbie zgonow i szalonym tempie rozprzestrzeniania sie coronawirusa. Spoleczenstwo nalezy uswiadomic o szkodliwosci noszenia maseczek,izolowana sie w domach.Najlepszym lekarstwem jest slonce.swieze powietrze,zdrowa zywnosc ( z tym jest gorzej) i spedzanie czasu w przyjaznym otoczeniu. Dlaczego media,glownego nurtu nie mowia o drastycznym wzroscie zgonow z powodu nowotworow,udarow mozgu,chorob krazenia,cukrzycy,nerek. O tym cisza jak makiem zasial. Uwazam,ze obowiazkiem kazdego z nas jest informowanie prawdy,a Wy lekarze powinniscie uswiadamiac,zeby spoleczenstwo wiedzialo,ze strach,panika,izolacja,noszenia maseczek,drastycznie zakazy bez sensu sa gorsze od infekcji,dlatego,ze wowczas spada nasza odpornosc organizmu.Jedna prawde powiedzial minister od zdrowia ze na jesieni bedzie powtorka pandemii, gdyz wie o tym,ze ci przestrzegajacy jego zalecen prawdopodobnie zachoruja jesienia. Doktorze Dariuszu,prosze o wiecej komentarzy na ten temat. Serdecznie pozdrawiam z wyrazami szacunku.
ola
Dodane przez Konie arabskie. Zniweczyliśmy kilkusetletni dorobek pokoleń, w dniu 14.05.2020 r., godz. 23.22
panie Głowacki, wasi pisi dali kolejny popis jak zrujnować coś co było dobrze naoliwione i dochodowe. Stadnina w Janowie w ruinie od kiedy zajęli się nią "specjaliści" bez konkursu ala pana syn na posadzie w NBP. W GW wywiad, który panu dedykuję. Cytuję fragment: Władza (pisi) złamała kręgosłupy ekipie fachowców, którzy wraz z szefami pracowali z oddaniem na markę polskiego araba. To byli szlifierze diamentów, którym powiedziano "won", zastąpią was kamieniarze. Rozmowa z Jerzym Sawką, dyrektorem Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych - Partynice
Dodane przez Historia Bartka Romanowskiego, w dniu 16.05.2020 r., godz. 11.52
„Kilka dni temu dodałam post ale niestety musiałam go usunąć żebyśmy mogli pożegnać Bartusia w spokoju …… Bartusiu za bardzo Cię kochamy żeby przemilczeć to co się stało, przemilczeć prawdę… A prawda jest taka, że Bartek stał się ofiarą SYSTEMU koronawirusowego, i procedur które ktoś wymyślił, ktoś inny wprowadził do służby zdrowia a jeszcze kto inny, podcierając sobie tyłek przysięgą hipokratesa ,wykonał … Od niedzieli Bartek źle się czuł miał gorączkę bolała go głowa i oko, we wtorek udało się skonsultować z lekarzem ONLINE. Lekarz zalecił antybiotyk ONLINE… tak sobie myślę, że niesamowite to jest, że przez tyle setek lat lekarz miał potrzebę pacjenta zbadać, dotknąć podczas gdy wystarczy zrobić konsultację ONLINE ! Czy to jest normalne odpowiedzcie sobie sami… Bartek dostał antybiotyk i w środę rano już się nie obudził… miał czynności życiowe ale był nieprzytomny… wyszukajcie więcej informacji. Bartek Romanowski
Dodane przez ~(), w dniu 17.05.2020 r., godz. 06.07
działka po monarze już sprzedana czy jeszcze nie? może dla następcy coś zostawić.
Dodane przez Anonim, w dniu 17.05.2020 r., godz. 21.53
Pisi to POpychadła Nowosa, wszystko krzyśki przyklepią.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta