Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraLokale wyborcze będą zamknięte

(Zam: 08.05.2020 r., godz. 15.32)

Wójtowie nie przygotowują spisów wyborców, nie będzie obowiązywać cisza wyborcza, lokale wyborcze pozostaną zamknięte - tak w swoim komunikacie poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza.PKW oświadczyła „Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że podjęła wszystkie czynności związane z przeprowadzeniem wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych przez Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej na dzień 10 maja 2020 r., do których była zobowiązana przepisami prawa.
W dniu 16 kwietnia 2020 r. została jednak uchwalona ustawa o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U poz. 695). Na mocy art. 102 tej ustawy zawieszone zostały obowiązki informacyjne wynikające z przepisów Kodeksu wyborczego, nałożone na wójtów i komisarzy wyborczych, ponadto przepisy dotyczące wydawania zaświadczeń o prawie do głosowania, głosowania korespondencyjnego oraz głosowania przez pełnomocnika.
Zawieszone zostały przede wszystkim kompetencje Państwowej Komisji Wyborczej w zakresie ustalenia wzoru karty do głosowania i zarządzenia druku kart. Pozbawienie Państwowej Komisji Wyborczej prawnych możliwości drukowania kart do głosowania sprawiło, że głosowanie w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 10 maja 2020 r. jest niemożliwe. Karty wyborcze są bowiem warunkiem koniecznym do przeprowadzenia głosowania.
Obowiązująca regulacja prawna pozbawiła Państwową Komisję Wyborczą instrumentów koniecznych do wykonywania jej obowiązków. W związku z powyższym Państwowa Komisja Wyborcza, informuje wyborców, komitety wyborcze, kandydatów, administrację wyborczą oraz jednostki samorządu terytorialnego, że głosowanie w dniu 10 maja 2020 r. nie może się odbyć.
Jednocześnie w konsekwencji powyższego nie mogą mieć zastosowania także inne przepisy Kodeksu wyborczego związane z głosowaniem, w tym:
1) wójtowie oraz konsulowie nie przygotowują spisów wyborców;
2) nie będzie obowiązywać tzw. cisza wyborcza, tj. zakaz prowadzenia agitacji wyborczej i podawania do wiadomości publicznej wyników sondaży dotyczących  przewidywanych zachowań wyborczych;
3) lokale wyborcze pozostaną zamknięte.”.
Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez Anonim, w dniu 09.05.2020 r., godz. 16.12
Elektorat słuszny jest gotowy i w niedzielę ustawi się w kolejkach przed lokalami. W komisjach tylko słuszna opcja, jak za dawnych czasów. Co się stało? Kto wstrzymał wybory? Do paki z nim.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 10.05.2020 r., godz. 07.54
a miały być otwarte? coś mi umknęło? - wygląda, że Kaczyński ograł Gowina, albo taka była ustawka, w każdym razie, na podstawie domniemania konstytujności ustawy podpisanej skwapliwie przez Dudę, Sasin zabrał się z zapałem za organizację wyborów tym razem 23 maja, i SN nie jest już tu potrzebny
Dodane przez obserwator, w dniu 10.05.2020 r., godz. 13.09
PO co to pajacowanie, samorząd wyszkowski bojkotował wybory a teraz płacz, że lokale wyborcze są zamknięte. Kosiniak, Biedroń i Kidawa byli agresywni podczas kampanii i nic na tym nie zyskali przez 3miesiące a Kidawa okazuje się kandydatem marginalnym.
Dodane przez Pis, w dniu 10.05.2020 r., godz. 19.01
Ktoś wie jakie wyniki? Nasz kandydat przeszedł?
Dodane przez Obs, w dniu 10.05.2020 r., godz. 21.03
Szukam w TV słupków z sondażowymi wynikami wyborów prezydenckimi i nigdzie nie ma. Ktoś ukradł wybory. A kto? Za przeprowadzenie wyborów odpowiada władza, w tym przypadku PiS. Jest to wielkie DZIADOSTWO. Boję się, że w wykonaniu PiS to próba ćwiczenia jak wprowadzić taki bajzel przed wyborami sejmowymi za 3 lata, wychodząc z założenia, że raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy. Dlatego za to, że mamy taką sytuację ktoś za to powinien ponieść odpowiedzialność karną.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.05.2020 r., godz. 23.59
Grodzki ukradł wybory. A jak ocenić bohaterów ostatniej akcji czyli tych z samorządu, który nie dali PP aktualnych list wyborców ?
Wyniki wyborów
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.05.2020 r., godz. 00.23
Uwaga! Podaję wyniki exit pol wyborów prezydenckich. Kandydat "na trudne czasy" A. Duda (herbu - " tak mu dopomóż Bóg") otrzymał 0 głosów (słownie ZERO) i tym samym nie przeszedł do drugiej tury.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl