Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaMieszkańcy w obronie dębu

Ikona
(Zam: 31.05.2011 r., godz. 11.46)

Mieszkańcy Skuszewa protestują przeciwko wycince dębu przy ul. Przejazdowej. Zebrali ponad osiemdziesiąt podpisów pod petycją do burmistrza.

Drzewo rośnie w miejscu, gdzie zakończyła się budowa dotychczasowego odcinka ul. Przejazdowej (za szkołą). Na wysokim, dorodnym dębie ktoś powiesił transparent w proteście przeciwko jego wycięciu.

„Zwracamy się z uprzejmą prośbą o ponowne rozpatrzenie decyzji dotyczącej przebiegu nowo budowanej ulicy i wiążącego się z tym ścięcia wiekowego dębu znajdującego się przy ul. Przejazdowej 87” – piszą mieszkańcy w liście do burmistrza. „To piękne drzewo rośnie w Skuszewie od przynajmniej 150 lat. Jego ścięcie będzie niepotrzebną i niepowetowaną stratą”.

Pod petycją podpisało się osiemdziesiąt sześć osób. Sugerują w nim o zmianę projektu przebudowy dalszego odcinka ul. Przejazdowej, która uchroni dąb przed ścięciem. „Drzewo to, chociaż zlokalizowane blisko przyszłej drogi, nie wpływałoby na widoczność na niej bardziej niż robiłby to zaparkowany w tym miejscu samochód typu wan. W rzeczywistości pełniłoby ono funkcję prewencyjną, zmuszając kierowców do redukcji prędkości, co jest konieczne ze względu na bliskość szkoły podstawowej.”

Jak się dowiedzieliśmy, miasto planuje wyciąć drzewo przy okazji kontynuacji przebudowy dalszego docinka ul. Przejazdowej.

J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta