Kanonada Bugu, Tęcza rozstrzelana

(Zam: 00.00.0000 r., godz. 00.00)

Nareszcie kibice Bugu mogą cieszyć się wysokim, wywalczonym w bardzo dobrym stylu zwycięstwem swojego zespołu. Po fatalnym początku sezonu podopieczni trenera Krzywickiego odbili się od dna i po zwycięstwie nad rezerwami Wisły Płock, pokonali w ostatnią niedzielę Tęczę Płońsk wynikiem 6:0.

Spotkanie z Tęczą zostało rozegrane w niedzielę 5 września w Płońsku. Od pierwszego gwizdka stroną zdecydowanie dominującą na boisku byli piłkarze Bugu. Przez kwadrans gry wyszkowianie próbowali znaleźć drogę do bramki rywali, defensywa i bramkarz gospodarzy z dużymi kłopotami odpierali jednak te zapędy. Worek z bramkami rozwiązał się w 20. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki w polu karnym najwyżej skoczył Jacek Gołębiewski i strzałem głową otworzył wynik spotkania. Chwilę po rozpoczęciu wyszkowianie odzyskali piłkę, Krzysztof Krzywicki ładnym podaniem uruchomił Dukalskiego, który w sytuacji sam na sam pokonał goalkeepera miejscowych i podwyższył na 2:0. Kilka minut później bezradny bramkarz Tęczy po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki. Świetną, bardzo składną akcję Bugu skutecznym strzałem z kilku metrów zakończył Dariusz Papierz. W 32. minucie jeden z zawodników gospodarzy dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym, za co arbiter podyktował jedenastkę na korzyść Bugu. Rzut karny na bramkę zamienił kapitan zespołu, Maciej Demich, podwyższając tym samym wynik na 4:0. Jeszcze przed przerwą bliski zdobycia piątej bramki był Kowalczyk, trafił jednak w poprzeczkę. Przez pierwsze 45. minut rywale tylko raz zmusili Saka do interwencji.
Drugą połowę od ataków ponownie rozpoczęli wyszkowianie. Strzały Dukalskiego z dużymi problemami bronił bramkarz rywali, chwilę później był już jednak bezradny, gdy po genialnej asyście Kowalczyka z najbliższej odległości piłkę do bramki wbił Chorzępa. Rywale niemal natychmiast odpowiedzieli na piąte trafienie Bugu dobrą akcją, po której groźny strzał z dystansu bardzo ładnie obronił Sak. W 60. minucie spotkania jego wynik, jak się później okazało, ustalił Kowalczyk, który w dogodnej sytuacji nie dał szans bramkarzowi rywali. W kolejnych minutach nadal naciskał Bug, jednak zarówno strzały Papierza, jak i Pawła Kitlińskiego, który pojawił się na boisku po przerwie, były niecelne. Ostatecznie bardzo dobry mecz w wykonaniu wyszkowskich piłkarzy zakończył się zasłużonym zwycięstwem 6:0.
Tęcza Płońsk – Bug Wyszków 0:6 (0:4)
Bramki dla Bugu: J. Gołębiewski 20, D. Dukalski 21, D. Papierz 29, M. Demich 32 (k), M. Chorzępa 52, Ł. Kowalczyk 60.
Bug: E. Sak, J. Gołębiewski, M. Demich (80 – M. Czachór), W. Woźniak (66 – R. Szreiber), D. Papierz, Sz. Chalski, Ł. Szala (64 – P. Kitliński), K. Krzywicki, Ł. Kowalczyk, D. Dukalski, T. Zbrzeźniak (36 – M. Chorzępa).
Kolejnym rywalem wyszkowskiego zespołu będzie drużyna Kryształu Glinojeck. Mecz pomiędzy obydwoma zespołami zostanie rozegrany w Wyszkowie w piątek 10 września o godzinie 16.30.
MKS Przasnysz – Victoria Sulejówek 2:0
Hutnik Warszawa – Marcovia 2000 Marki 4:1
MKS Mława – Huragan Wołomin 4:0
Wisła II Płock – MKS Ciechanów 0:2
Kryształ Glinojeck – Wkra Żuromin 1:3
Iskra Krasne – Nadnarwianka Pułtusk 1:2
Kasztelan Sierpc – Korona Ostrołęka 3:1
1. Hutnik Warszawa 12 14-2