Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 lipca 2020 r., imieniny Anatola, Jacka

Na ratunek seniorom

(Zam: 29.04.2020 r., godz. 10.12)

„Za sprawą koronawirusa sytuacja w Centrum Księdza Orione staje się z dnia na dzień coraz bardziej uciążliwa. Mamy świadomość tego, że nie jesteśmy wyjątkiem w zaistniałej sytuacji” - czytamy w apelu działającego w Brańszczyku Centrum Księdza Orione. Placówka prosi o wsparcie finansowe na prowadzenie Domu Emeryta.Nie wszystkie koszty utrzymania domu udaje się pokryć z emerytur pensjonariuszy - mieszkają w nim często osoby w bardzo trudnej sytuacji materialnej, dla których pozostanie w ośrodku to ratunek i perspektywa godnego życia. Do tej pory dodatkowym źródłem dochodu były wpłaty przyjeżdżających do Brańszczyka grup rekolekcyjnych. Z powodu epidemii ich przyjęcie nie jest możliwe. Dodatkowo wzrastają koszta utrzymania personelu, ze względu na konieczność zatrudnienia nowych osób. Pracownicy potrzebują specjalistycznej ochrony, co niesie ze sobą wydatki na środki ochrony osobistej (jednorazowe rękawiczki, maseczki, płyny dezynfekujące, fartuchy). Na stronie http://www.drabinajakubowa.pl/ w zakładce aktualności znajdują się dane do dokonywania wpłat.
***
Tak placówka opisuje swoją sytuację:
„W Brańszczyku nad Bugiem znajduje się Centrum Księdza Orione. Cały budynek podzielony jest na dwa skrzydła, w których mieści się Dom Emeryta i Dom Rekolekcyjny. Oddalenie od większego miasta, cisza i widok na rzekę Bug sprawiają, że przez cały rok Dom wypełnia się grupami rekolekcyjnymi spragnionymi wyciszenia i pogłębionej modlitwy.
W drugim skrzydle mieszka około pięćdziesięciu Seniorów. Mieszkańcy pokrywają koszt pobytu ze swojej emerytury. Niestety, pewnej grupy mieszkańców tego Domu nie stać na to. Jednak zawsze staraliśmy się, aby było dla nich u nas miejsce!
Jedna z mieszkanek, od dwunastu lat przebywająca pod naszą opieką, zapewnia, że „czuje się tutaj jak w domu”. Wiemy, że przed przyjściem do nas syn zostawił ją z długami i uciekł zrywając kontakt. Każdego miesiąca komornik obciąża skromną emeryturę, której pozostała część nie wystarcza na opłacenie pobytu w Domu Emeryta.
Inna mówi: „Jestem tu szczęśliwa i mam zaspokojone wszystkie potrzeby”. To poczucie bezpieczeństwa jest dla niej szczególnie ważne, bo sama wychowana w domu dziecka, dziś cierpi podwójnie, gdy jej własne dzieci nie chcą otoczyć jej pomocą.
Ich koleżanka, bezdzietna wdowa z rozpaczą wspomina proces sądowy toczący się od lat. Chciałaby odzyskać pieniądze od nieuczciwych krewnych, którzy wprawdzie chętnie przyjęli dorobek życia, ale nie wywiązali się z obowiązku opieki.
Z trudem słucha się starszego mężczyzny opowiadającego ze łzami w oczach: „Źle wychowałem moje córki, a jeśli wy mi nie pomożecie, to nie mam domu, nie mam za co wynająć mieszkania, nie wystarczy mi na leki, jedzenie, rachunki.”
Pogarszający się stan zdrowia wielu Seniorów skutkuje zwiększeniem zapotrzebowania na leki, czy wizyty lekarskie. Osoby mające takie kłopoty zwracają się o pomoc do księży Orionistów. W tym roku otrzymaliśmy piętnaście podań. Wsparcie przyznane mieszkańcom wyniosło w sumie 91 800 złotych.
Jednak wydaje się, że w tym roku nie będziemy w stanie wywiązać się z naszej deklaracji. Te i inne wydatki w funkcjonowaniu Domu Emeryta można pokryć dzięki przyjeżdżającym grupom rekolekcyjnym. Na skutek pandemii grup nie będzie już do wakacji, a jeśli sytuacja nie polepszy się - prawdopodobnie do końca roku.
Nieustannie wzrastają też koszta utrzymania personelu, ze względu na konieczność zatrudnienia nowych osób. Pracownicy potrzebują specjalistycznej ochrony, co niesie ze sobą niekończące się wydatki na środki ochrony osobistej, takie jak: jednorazowe rękawiczki, maseczki, płyny dezynfekujące, fartuchy.
Za sprawą koronawirusa sytuacja w Centrum Księdza Orione staje się z dnia na dzień coraz bardziej uciążliwa. Mamy świadomość tego, że nie jesteśmy wyjątkiem w zaistniałej sytuacji. Wiele firm, przedsiębiorstw, a także poszczególnych osób dotknął kryzys.
W związku z tym nie jest nam łatwo prosić o pomoc. Zwracamy się jednak do Państwa z prośbą o wsparcie, gdyż wierzymy, że ludzkie serca wciąż są otwarte i wrażliwe na potrzeby innych.
Za każde wsparcie dziękujemy z głębi serca i zapewniamy o codziennej modlitwie, którą mieszkańcy Domu Emeryta, a także wspólnota księży Orionistów mieszkających w Brańszczyku otacza każdego dnia swoich Darczyńców.”.
J.P.

Komentarze

na poważnie
Dodane przez laki, w dniu 29.04.2020 r., godz. 14.20
Gdzie są dzieci pensjonariuszy. Jeżeli rodzic jest w niedostatku, może żądać alimentów od dzieci.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 29.04.2020 r., godz. 16.08
Kler ma niewyobrażalne zasoby finansowe i majątkowe u siebie, łupione i grabione przez stulecia, gdzie się tylko dało - np. skarbiec Watykanu na czele, a olbrzymie budynki mieszkalne dla księży, gdzie często mieszka na 200 - 300 m kw 2-3 osoby, że nie wspomnę o garażach na kilka aut, hektary ziemi, itd., itd. - można wymieniać bez końca
Dodane przez Rabe, w dniu 29.04.2020 r., godz. 20.14
Ola ma kota.
Do ola
Dodane przez Marek tez, w dniu 29.04.2020 r., godz. 22.06
Ola ty wredna babo jak możesz tak pisać. Serca nie masz. Swoim tęczowym komuchom z Kodu pewnie dawałeś pieniądze bo miałaś złote serce. Daj kasę owsikowi a on zrobi interes w postaci zakupu czegoś zbędnego do szpital zamiast dać kasę.
Ola to troll
Dodane przez Antykomunista, w dniu 29.04.2020 r., godz. 23.54
Proponuję nie zajmować się wpisami "oli"- to prostacki, lewacki troll.Resortowy wnuk , dla którego zwyczajne, ludzkie dobro jest kategorią nieznaną .
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 30.04.2020 r., godz. 17.51
Proszę czytać moje wpisy ze zrozumieniem - nic nie ma o tym, aby nie dawać, a skarbiec Watykanu jest faktem, oraz nie znam księdza, który mieszka w bloku na 30 m kw oraz ma auto pod blokiem
Poszła Ola do przedszkola
Dodane przez Martez, w dniu 30.04.2020 r., godz. 18.57
Ze zrozumieniem to znaczy .... ty pisz. Nie znasz księdza w m 2 bo znasz samych lewaków z PO i kodu z Markiem El chlejem na czele. A ze byłaś jako nauczycielka na jedynej wycieczce w życiu i to za darmo w Rzymie i widziałaś bogactwo Watykanu przez pryzmat muzeów to nic dziwnego ze piszesz jak nawiedzona łez ba.
Dodane przez Misio, w dniu 30.04.2020 r., godz. 22.10
Jeśli nie byliście w tym domu emeryta to nie piszcie takich głupot bo nie wiecie jak tam traktowani są starsi ludzie przez kler tam pracujący
Do misio
Dodane przez Martez, w dniu 01.05.2020 r., godz. 09.59
Misio zaproś mnie do tego miejsca terroru naszych kapłanów a twój kler chciałbyś wyeliminować tak jak ks. Popiełuszkę ty komuchu. Kiedy jedziemy. Napisz bydlaku i przyjadę. A jak wiesz coś o przestępstwie to musisz zgłosić na prokuraturę bo w tym monecie jesteś sam przestępca i bierzesz udział w zmowie. Nie wycofuj się tylko ze spotkania.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 01.05.2020 r., godz. 21.14
Martez, z tymi epitetami ( wyzwiskami ), to jednak przesadzasz, w końcu nie jesteśmy w jakimś rynsztoku, tylko na forum lokalnej prasy...
Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 02.05.2020 r., godz. 09.42
W domach opieki dzieją się cyrki w naszym powiecie też ale ludzie się boją. Niezależna kontrola od wojewody by się przydała,ale nagle a nie z 2tyg.wyprzedzeniem
Do ola
Dodane przez Martez, w dniu 04.05.2020 r., godz. 22.02
Będę tyle razy pisał aż cię zniechęcę do trollowania. Wlacz myślenie. PO prawna kobieto.
Dodane przez ~(), w dniu 05.05.2020 r., godz. 11.30
przecież żeby tam się dostać to trzeba mieć emeryturę że ho ho albo kasiastą rodzinkę
do mieszkańca
Dodane przez mieszkaniec, w dniu 05.05.2020 r., godz. 18.21
W dps-ach niestety obowiązują regulaminy i procedury i niestety tak jak w domu w środowisku tak i w dps należy zachowywać się poprawnie. POPRAWNIE. Tam pracują osoby, którzy odpowiadają za Wasze zdrowie za Wasz bezpieczny pobyt. Cyrki jeżeli się dzieją to tylko tylko z myślenia hulaj dusza piekła nie ma. Drogo- nic nie ma za darmo, koszty rosną wszędzie tak samo i w dps.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl