Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaPrezydent na trudne czasy

(Zam: 28.04.2020 r., godz. 10.15)

Z dużą prędkością zbliża się termin majowych wyborów prezydenckich. Sytuacja jest złożona ze względu na epidemię koronawirusa, ale połączone, mądre działania rządu i prezydenta w ostatnim czasie powodują, że można sobie wyobrazić bezpieczne przeprowadzenie tych wyborów.

Słusznie myślimy wszyscy o przyszłości w kontekście zdrowotnym, ale także społecznym i gospodarczym. I to jest w tej chwili najważniejsze. Zagrożenia są poważne, nie znane wszystkim żyjącym dziś pokoleniom. Analizując sytuację trzeba zwrócić uwagę na współdziałanie instytucji państwa i ich skuteczność. Szczęśliwie w tej trudnej sytuacji ma to miejsce, w znacznej mierze dzięki temu, że prezydent, choć często krytyczny i korygujący niektóre ustawy, nie blokuje proponowanych rozwiązań, a dobra i, co ważne, szybka komunikacja między rządem i prezydentem doprowadza do skutecznych rozstrzygnięć w kluczowych dla Polaków sprawach. Choćby takich jak specustawa w sprawie zwalczania epidemii, czy tzw. tarcza antykryzysowa.
Andrzej Duda w końcówce swojej kadencji sprawdza się. Nie jest to dla mnie jakimś szczególnym zaskoczeniem. Jego aktywność w trakcie minionych pięciu lat oceniam bardzo wysoko. Szczególnie ważne w mojej ocenie są wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem Polski. Udało się, przy jego aktywnym współudziale, doprowadzić do zwiększonej obecności wojsk NATO i USA w Polsce, dzięki czemu słabnie zagrożenie ze strony agresywnej w ostatnich latach Rosji. Ta sama uwaga dotyczy wzmocnienia naszej armii, co związane jest z jej modernizacją i budową nowego rodzaju sił zbrojnych - Wojsk Obrony Terytorialnej. I wreszcie radykalnie zwiększyło się nasze bezpieczeństwo energetyczne dzięki konsekwentnej pracy prezydenta i rządu.
Na tle działań rządu i prezydenta opozycja wygląda bardzo mizernie. Pani Małgorzata Kidawa-Błońska swoimi licznymi wpadkami i nierozważnymi wypowiedziami doprowadziła do tego, że prześciga ją w sondażach kandydat PSL-u, Władysław Kosiniak-Kamysz, a cały jej obóz polityczny wobec dramatycznego spadku notowań kandydatki Komitetu Obywatelskiego ma tylko jeden postulat – przesunąć termin wyborów. Duet Budka-Kidawa ciągnie tę formację w dół, co może skończyć się nawet jej rozpadem. Kompletną porażką okazał się Szymon Hołownia, który startował jako „konserwatywno-katolicki, obywatelski” kontrkandydat Andrzeja Dudy. Dziś ten wychowanek TVN-u tonie w sosach lewicowo-liberalnych bełkotów, atakuje wszystkich wokół, na czele z naszym Kościołem Katolickim i sprawia wrażenie człowieka zupełnie pogubionego. A w najmniejszym nawet stopniu nie tworzy jakiejkolwiek nowej wartości. Na podobnym, jak w momencie startu, niewysokim poziomie poparcia pozostał reprezentant Konfederacji, Krzysztof Bosak, który najwyraźniej nie dociera do nowych wyborców, a Robert Biedroń, kandydat nowo-starej Lewicy, szybuje w dół z sondażami w sposób spektakularny. Wszyscy kontrkandydaci obecnie urzędującego prezydenta mają stosunkowo niskie poparcie, odległość między wynikiem sondażowym Andrzeja Dudy a następnym Władysławem Kosiniakiem- Kamyszem jest olbrzymia i coraz większa w stosunku do każdego następnego.
Zdumiewające rozmiary przyjęło zjawisko odklejenia się od rzeczywistości postkomunistycznych mediów typu „Gazeta Wyborcza”, czy TVN. Atakują rząd i prezydenta za dosłownie wszystko. Niedawno Wyborcza zamieściła na swoich łamach szlochy jakiejś niewiasty, z których wynikało, że Francja wspaniale radzi sobie z epidemią, a w Polsce jest dramat. Proste porównanie podstawowych parametrów pokazuje, że jest dokładnie odwrotnie, ponieważ zarówno zachorowalność, jak i śmiertelność w przeliczeniu na milion mieszkańców jest u nas wielokrotnie mniejsza. Tak więc zarówno totalitarna opozycja, jak i jej media ośmieszają się i w najmniejszym stopniu nie nadążają za rozwojem wydarzeń.
Nadchodzące czasy nie będą łatwe. Trudno sobie wyobrazić najbliższe tygodnie, a co mówić o dłuższej perspektywie. Potrzebujemy w tym czasie stabilnej władzy. Prezydent, który się sprawdził w tak trudnym czasie, jaki mamy w ostatnich tygodniach zasługuje na kolejną kadencję. Tym bardziej, że opozycja nie przedstawia żadnej alternatywy.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez Maciek, w dniu 28.04.2020 r., godz. 10.57
Panie Marku ja rozumiem, że musi Pan wychwalać obecną władzę miedzy innymi za posadę dla syna ale niech Pan konkretnie wskaże gdzie tak Prezydent AD w tych trudnych czas się wykazał? Odwiedzeniem zakładu produkującego płyn do dezynfekcji? Takie "odwiedziny" bardzo przypominają nam słusznie minioną epokę. Wygłoszeniem kolejnego orędzia, że nie pozwoli na likwidację 500+? Nikt z liczącej się opozycji tego nie planuje ani nie wprowadzi bo wie, że będzie to samobójstwo polityczne. Szczuciem jednych na drugich( górników na sędziów)? A może walką z "komunistycznymi sędziami" ( samemu powołując Piotrowicza na sędzię TK, Pani Przyłębska jak dobrze pamiętam też prawo kończyła przed 89 rokiem)? A tak na koniec, patrząc na obecną telewizję państwową to najwięksi propagandziści PRL byli by dumni. Ja byłem przekonany, że wiadomości wieczorne powinny być poświęcone najważniejszym wydarzeniom jakie miały miejsce w Polsce i na świecie a nie walką polityczną, opluwaniem opozycji a wychwalaniem władzy. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
Andrzej Duda ma więcej atutów niż sądzimy.
Dodane przez anonim, w dniu 28.04.2020 r., godz. 14.16
Prezydent Andrzej Duda akceptował, negocjował i podpisywał ale nie zawsze się uśmiechał. Zasługuje na drugą kadencję bo to co panuje na scenie politycznej w Polsce to kompletna żenada totalsów i nie zawsze porządne zachowanie władzy. Zrobił wiele w sprawach naszego bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju Polski.Jego działania wzmocniły rodziny w Polsce i ograniczono ubóstwo, szczególnie wśród dzieci. Za jego kadencji, mimo wielu podziałów pojawiło się wielu interesujących polityków jak Mateusz Morawiecki, Elżbieta Rafalska, Jadwiga Emilewicz, Jerzy Kwieciński, Łukasz Szumowski, Witold Bańka itd. Potwierdzili swoje talenty polityczne jak Zbigniew Ziobro i jego wiceministrowie, Adam Bielan, Mariusz Błaszczak itd. Wyważony głos Marka Głowackiego, którego ostatnio było trochę mniej.
do anonim/Głowacki
Dodane przez Marek, w dniu 28.04.2020 r., godz. 14.29
Czy Wy w sekcie PiS pisząc/mówiąc takie ckliwe komplementy wierzycie w to, czy robicie to wyrachowania? Ten komentarz wzbudza odruch wymiotny i zażenowanie. Sam autor też się wstydzi, bo w komentarzach podpisywał się swoim nazwiskiem, a teraz nie. Wstyd wstydem ale kasa się zgadzać musi.
"Słupy niepolskie"
Dodane przez Antykomunista, w dniu 28.04.2020 r., godz. 15.51
Od roku 2015 po raz pierwszy od 1939 w Polsce władza wróciła w ręce Polaków.Wraz z wejściem armii sowieckiej w 1944 cała administracja państwowa była zarządzana przez sowietów i zainstalowanych przez nich słupów sowieckich.Po 1989 roku do słupów sowieckich zostały dokooptowane słupy niemiecko- brukselskie.Apogeum władzy słupów w Polsce było w czasach 2007-2015 kiedy to na ich czele stanął niejaki Tusk. Wtedy to cała administracja , wszystkie media , samorządy wojewódzkie i w zdecydowanej większości miejskie, wymiar sprawiedliwości były w rękach PO- ZSL.Około 30-35% populacji była ściśle związana z tym system.Była to władza totalna , jak w czasach komunizmu . Nie słyszałem wówczas , że Tusk jest dyktatorem choć miał wtedy władzę absolutną.Nie mogłem słyszeć , bo media były zblatowane z władzą i żyły z pieniędzy publicznych chętnie przekazywanych im przez rząd, spółki skarbu państwa i samorządy.Utrata władzy, nieograniczonych przywilejów i zysków musiała bardzo zaboleć słupy i ich potomków.Stąd ten jazgot i wycie - vide komentarz podpisany " Marek". Mam dla was słupy i dla waszych dzieci jedną wiadomość- nigdy już nie wrócicie do władzy .Naród polski wreszcie wie kto jest Polakiem a kto słupem, słupem dla którego jedynym celem bycia u władzy jest okradanie własnej Ojczyzny.
Dodane przez anonim, w dniu 28.04.2020 r., godz. 16.55
Ja w sekcie PiS i jej otoczeniu, czuję wspólnotę i pozytywną energię. Mamy Andrzeja Dudę, który jest bardzo dobrym kandydatem na Prezydenta RP na drugą kadencję. Możecie tylko przeszkadzać i bojkotować, bo wasi kandydaci nie wiedzą co robić. Pamiętajcie, że przed 8 lat ciemnych rządów Tuska i PO dawaliśmy radę i byliśmy przy tym aktywni.
wpis 28 kwietnia 15.51
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.04.2020 r., godz. 21.02
Dziękuję za ten głos. Antykomunizm to postawa dość naturalna dla każdego, kto zrozumie, czym był komunizm. Nie jest to jednak postawa powszechna z wielu powodów. Jednym z nich jest zamieszanie pojęciowe wprowadzone przez, najogólniej rzecz biorąc ludzi, którzy wywodzą się z "Solidarności", porozumieli się z komuną i wspólnie stworzyli III RP. Ten układ, trwający już ćwierćwiecze kończy się na naszych oczach w konwulsjach różnych KODów i innych smrodów. Mam nadzieję, że doczekam nieodwracalnego końca III RP, tego pokracznego bękarta spłodzonego przez czerwonych z różowymi. Mam nadzieję, że doczekam prawdziwej, niepodległej Polski.
do Antykomunista
Dodane przez Marek, w dniu 28.04.2020 r., godz. 21.35
Rozczaruję Cię kolego. Ja przez ostatnie 30 lat albo prowadziłem jakiś biznesik, albo pracowałem w prywatnej firmie. Bez względu kto rządził nic z tego nie miałem. To jest schematyczne myślenie, że jeśli ktoś źle ocenia PiS to jest na żołdzie Tuska, czy innych patałachów. Pudło.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 29.04.2020 r., godz. 07.53
jakie trudne czasy, jaki prezydent Duda? - mamy w Pałacu gości, w wieku znanym, na zakręcie, który lansuje się na Tik-TOk-u i opawiada, że w drugiej kadencji nie sprywatyzuje ochrony zdrowia, po tym jak kilka dni wcześniej taką ustawę podpisał!
Dodane przez Kali, w dniu 29.04.2020 r., godz. 10.16
Nie, do sprawy cudownego awansu syna bez doświadczenia na dyrektora NBP się nie odniesie pisofil.
Żyjemy w księstwie MONAKOMONAKOMONAKOMONAKO
Dodane przez MAR, w dniu 29.04.2020 r., godz. 10.31
Panie Marku przecież to wszystko zostało tak skonstruowane przy tym okrągłym stole żeby nam się wydawało, że mamy wybór, że jest jakaś III, IV czy V RP, że jedni są dobrzy a drudzy źli, patrioci, zdrajcy itd. Myślimy, że jest jakiś wybór a naprawdę - My nie ruszamy Waszych, Wy nie ruszacie Naszych - to naczelna zasada tego przedstawienia. Jestem naprawdę rozczarowany PIS, tak jak rozczarowałem się PO. Jestem rozczarowany wszystkimi politykami!
DoAntykomunista
Dodane przez Leonidas, w dniu 29.04.2020 r., godz. 10.39
popieram
do mar
Dodane przez oko, w dniu 30.04.2020 r., godz. 00.26
mar ty jesteś największym rozczarowaniem! nie czytałeś książek w szkole a zabierasz głos teraz! za pózno chłopie!popracuj nad sobą!
mądra głowa
Dodane przez głowacki, w dniu 30.04.2020 r., godz. 00.33
głowacki napisał w tytule tak jak we wczesnym PRL-u. za 50 lat W Wyszkowiaku napisze ktoś że kiedys Głowacki to jak ''TOWARZYSZE" Potrafili.....
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.04.2020 r., godz. 06.56
Mamy dziś sytuację dość złożoną. Z jednej strony doszło do dekompozycji totalitarnej opozycji, która jeszcze rok temu próbowała stworzyć jeden blok w wyborach unijnych. Pogromiona przez Zjednoczoną Prawicę podzieliła się i podziały te zdecydowanie się pogłębiają. Przede wszystkim w opozycji nie ma już lidera, którego rolę, dzięki Grzegorzowi Schetynie pełniła Platforma Obywatelska. Każdy sobie rzepkę skrobie i zarówno PSL, jak i Lewica w osłabieniu PO widzą swoją szansę i grają na siebie. Duet Budka-Kidawa ciągnie PO w dół i zdaje się, że zejście tej formacji w sondażach poniżej 20 % ma już charakter stały. Nowy lider opozycji Władysław Kosiniak - Kamysz na razie nie wywindował swojej partii zbytnio w górę, ale wydaje się, że to tylko kwestia czasu i niedługo PSL może mieć podobną siłę jak PO. Z drugiej strony pojawiły się mocne rysy na rządzącej koalicji, które wcześniej, czy później mogą doprowadzić do jej rozpadu, a na pewno osłabienia. Jednak rządzący, dzięki mądrej i skutecznej polityce w czasach zarazy ciszą się zwiększonym poparciem społecznym. Ludzie po prostu rozumieją, że w trudnych czasach potrzeba sprawdzonych, współpracujących ze sobą ludzi. Stąd duet prezydent Andrzej Duda - rząd Zjednoczonej prawicy ma przed sobą dobre perspektywy. Pod warunkiem, że się nie podzielą.
Opozycja jest beznadziejna, ale to wy nas wybraliście
Dodane przez Jachira do oli i jej podobnych., w dniu 30.04.2020 r., godz. 10.42
Klaudia Jachira z PO doszła do wniosku, że politycy opozycji są "beznadziejni", a ich poziom odzwierciedla stan społeczeństwa. - "Powiem wam szczerze: w końcu to wy nas wybraliście i, jakby nie było, politycy odzwierciedlają społeczeństwo przynajmniej w jakimś stopniu. Jeśli jesteście na kogoś bardzo źli, to za 3 i pół roku ich po prostu nie wybierajcie". Wcześniej wypowiadała się o krytyce obecnego Prezydenta Polski: " - Od kilku dni słyszę, jak moje koleżanki i koledzy z ław poselskich narzekają, że prezydent jeździ po całej Polsce, odwiedza szpitale, przebiera się w mundury. Uważam, że jest to czysta hipokryzja z naszej strony. Po pierwsze dlatego, że gdyby siedział w Pałacu i nie wychodził, to byśmy mu zarzucali, że się schował, jest tchórzem i nic nie robi. Po drugie, absolutnie każdy na jego stanowisku wykorzystałby tę funkcję i robił dokładnie to samo "
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 30.04.2020 r., godz. 15.16
w związku z wyciekiem tzw. pakietu wyborczego, w tym kart wyborczych, ABW podjęło śledztwo - tak to kończy się "zabawa" pisich w organizowanie bezprawne wyborów, i nie ma mocnych aby Duda został na drugą kadencję - niech bierze co mu opozycja daje i już się nie kompromituje, na Polskę, Europę i świat
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 30.04.2020 r., godz. 15.22
panie Głowacki, proszę pojechać na tereny przygraniczne i naocznie orzekonać się co społeczeństwo sądzi o Kaczyńskim i pisich - obecna sytuacja zdrowotna, ekonomiczna i hydrologiczna są zbyt poważne aby wypisywać całe epopeje o układach, układzikach itp wśród partii, bo jakby nie patrzył na tym polu niechlubnym liderem pozostaje PiS
Wybory-farsa
Dodane przez Alan44, w dniu 30.04.2020 r., godz. 15.41
Panie Marku G. nie wiem czy Pan ma ciężkie dni czy odstawił Pan lekki ale proszę niech w obecnej sytuacji zaprzestanie Pan rozlewać jad i wrogość do wszystkiego co nie jest PIsowoskie. Idż Pan na na farsę wyborczą i fetuj wybór Adrian . Nie szukaj Pan ciągle tych postkomunistów bo może się okazać , że stoją razem z Panem w jednej gromadzie .
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 30.04.2020 r., godz. 15.56
Tekst Głowackiego, jak i jego komentarze (zarówno te imienne jak i anonimowe) sprowadzają się zasadniczo do jednego stwiwrdzenia - tak, kłamiemy. Tak, kradniemy. No i co nam zrobicie? Ano paniw Głowack, przyjdzie czas, że wam zrobimy. I ty wiesz o tym doskonale, stąd takie teksty jak ten, które są w istocie już tylko konwulsjami. Wy i wasze dzieci już kraść nigdy nie będą, a to co nakradliście w zębach przyniesiecie z powrotem. Tak wam dopomóż Bóg.
wpis 30 kwietnia, godz. 10.42
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.04.2020 r., godz. 17.48
Niewątpliwie ciekawy cytat i myśl warta zastanowienia. Jachirę, czyli Palikota w spódnicy, czeka taki sam los jak Kijowskiego, Petru, czy też pana, który założył Ruch swojego nazwiska. Nie sposób jednak odmówić jej celności w ocenie swoich koleżanek i kolegów z opozycji. Sądzę jednak, że ani ola, ani seledyniak, czy też inny Alan nie są w stanie tego zrozumieć, a tym bardziej przyjąć jako wskazówkę dla swojego postępowania.
Dodane przez Anonim, w dniu 30.04.2020 r., godz. 20.20
Mamy już od prawie dwóch lat wybory i kampanie wyborcze, w których opozycja szczuje i wyje niemiłosiernie. Tacy jak Grodzki czy burmistrz Wyszkowa Nowosielski, starają się dalej podstawiać nogę w przeprowadzeniu wyborów prezydenckich. Niech robią wybory 10 maja, 17 maja czy 23 maja, bo do sierpnia czy września jazgot czy chamstwo opozycji w Polsce będzie nie do wytrzymania.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.04.2020 r., godz. 20.42
Dziś był miły dzień, nie tylko ze względu na to, że nocą w Wyszkowie solidnie popadało i przyroda trochę odetchnie. Towarzyszka Małgorzata Gersdorf kończy swoją misję blokowania reform w sądownictwie. Kasta będzie choć trochę słabsza. Czas na kolejnych towarzyszy sędziów, różnych sowieckich zakapiorów. I tak krok po kroku we właściwą stronę. Do normalniejszej, niekomunistycznej, niepodległej Polski. Oczywiście towarzyszce Gersdorf poda zaraz swoją pomocną dłoń jakiś Soros, czeska komisarka, współtowarzyszka w komunistycznej wierze z Brukseli, Jourowa albo niemiecka fundacja od wspierania „demokracji” w Polsce. Oczywiście Małgorzata Gersdof będzie brylować na komunistycznych salonach ( Gazety Wyborcze w różnych odmianach i TVNy) oraz w niemieckich mediach. Ale to jakoś przeżyjemy, tym bardziej, że media te są coraz słabsze, mają coraz mniejsze wpływy.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 30.04.2020 r., godz. 20.43
protesty pracowników przygranicznych i ich rodzin, oraz dzisiejsze wydarzenia w sejmie, spowodowały, że od 4 maja zostaje zniesiony durny zapis o konieczności polskich pracowników o każdorazowej 14-dniowej kwarantannie po wjeździe do kraju, tym bardziej, że to raczej nasi zawleczą kw, bo u nas jest więcej zarażonych w tych miastach na granicy
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.04.2020 r., godz. 20.51
Miło patrzeć również na upadek Tuska. Przestaje być politykiem kreatywnym i powoli wchodzi w buty Bolka. Zamienia się w takiego śmiesznego twiterowego pyskaczo – hejtera. Ani Niemcy, ani Ruskie nie będą już z niego mieli pożytku. W kontekście wyborów prezydenckich to nawet Małgorzata Kidawa – Błońska nie zaprosiła go na swoją konwencję. Smuteczek. Ale pokazuje to, że twarda walka w PO nadal trwa. Czyżby Budka walczył z Tuskiem ? Bo chyba Kidawa sama takiej decyzji nie podjęła ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.04.2020 r., godz. 21.10
No i kiepsko, a nawet bardzo kiepsko z Małgorzatą Kidawą – Błońską, kandydatką POKO na prezydenta/ prezydentkę/ prezydencicę. Sondaże są przerażające. Żeby nie było z nią tak, jak z ropą, za którą niedawno dopłacali, żeby tylko ktoś chciał kupić. Pokonuje ją w każdym razie nie tylko Kosiniak - Kamysz, ale już prawie wszyscy. Co to będzie z PO, co to będzie ? Niedawno Schetyna raczył powiedzieć, że nie jest ojcem jej kandydatury. Trudno się mu dziwić. Budka natomiast z tego powodu bardzo się zdenerwował. W sumie też trudno się dziwić. Ale co tam się dzieje w tym PO ? Boże, co to będzie ? Pani olu, czemu pani nie odnosi się do tych ważnych spraw ? Bardzo prosimy o jakieś wyjaśnienia. Forumowicze są już stęsknieni za pani błyskotliwym komentarzem.
Inkaustem w ........
Dodane przez Josek, w dniu 30.04.2020 r., godz. 22.05
Realizowane przez dobra zmianę reformy polityczno- gospodarcze powoli prowadzą do przedefiniowania elementów swiadomosci społecznej. Tak prowadzona strategia temporalna budzi w społeczeństwie zaufanie i nadzieję. Oczywiście zgadzam się z panem Głowackim,że ola, seledynowy oraz różnego rodzaju lewacy, ubecy, esbecy, zetempowcy, konsomolcy, itp. nie są w stanie tego zrozumieć i zaakceptować tej elementarnej prawidłowości. Co w konsekwencji pustoszy ich emocjonalną i duchową sferę. Dlatego tacy, jak seledynowy KODerek powinni czytać felietony dostosowane do ich poziomu umysłowego. Bo nie są w stanie zadać sobie trudu lektury felietonu , skoro o wiele wygodniej jest dyletancko skwitować to wybuchem niekontrolowanej złośliwości względem autora , a nie dyskusją o imponderabilach. Dążenie do prawdy powinno być fundamentalną wartością, ale jak bronić się przed neokomunistycznym semantycznym terroryzmem odwracającym podstawowe znaczenie słów i norm etycznych ? Czego przykładem jest także to forum. Może "ostry pazur gęsiego pióra" felietonisty jest na to lekarstwem !!!
głowaś
Dodane przez ola, w dniu 30.04.2020 r., godz. 22.56
Ty Głowacki to masz problem z głową, odpuść Gersdorf, weż się za siebie! kwękasz towarzyszu!
DoMarek Głowacki
Dodane przez Leonidas, w dniu 01.05.2020 r., godz. 07.58
popieram
Do MAR – wpis 29.04.2020, godz. 10.31
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.05.2020 r., godz. 08.20
Nie podzielam poglądu, że to wszystko jedno, kto rządzi (PO, czy PiS) i nie uważam, że obowiązuje zasada – my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych. Wielokrotnie już pisałem o tym na naszym forum. To dość obszerny temat. Ale proszę zwrócić uwagę na jeden prosty fakt z ostatniego czasu. Niedawno okazało się, ze Gazprom przegrał proces z nami i będzie musiał stosować nowe, niższe ceny na gaz. Polska wygrała z Ruskimi w Trybunale Arbitrażowym. Będą musieli skorygować nawet wcześniejsze faktury. A co robił wicepremier Pawlak, gdy rządziła nieszczęsna koalicja PO - PSL ? Ruki pa szwam i co kazał Ruski to podpisywali. Mieliśmy w konsekwencji najwyższe ceny za gaz w Europie. Dodatkowo wspaniałomyślna koalicja ze zdrajcą Tuskiem na czele umorzyła w 2009 r. Gazpromowi 1,2 mld długu. Ta decyzja to jedna z wielu, świadczących o rozkradaniu Polski przez tę koalicję i podległości w stosunku do sąsiednich mocarstw. Swoją drogą wyjaśnienie kulis tych decyzji, zarówno Pawlaka jak i Tuska mogłoby być bardzo, ale to bardzo ciekawe. Kto wie, czy nie byłby to efekt podobny do tego, gdy podczas Powstania Kościuszkowskiego znaleziono w zdobytej ruskiej ambasadzie dokumenty z podpisem króla, świadczące o jego zdradzie. Opisał to bardzo ciekawie Jarosław Marek Rymkiewicz w książce „Wieszanie”. Warto się z nią zapoznać. Polecam, wyjątkowo ciekawa w kontekście dzisiejszych czasów. Temat cen gazu to jeden z wielu. Proszę przyjrzeć się np. kolejnej, bardzo spektakularnej sprawie przymiarek do sprzedaży LOTu przez Tuska, rozłożeniu polskich stoczni. No i ściągalność VATu. Tu liczby są bardzo, ale to bardzo oczywiste.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.05.2020 r., godz. 11.02
Panie Głowacki, nie tylko gadać, ale szukać chętnych i uzupełniać chętnymi komisje wyborcze w Wyszkowie a razem z PiS także w powiecie wyszkowskim. Zróbcie dla mieszkańców prawicowych na przekór burmistrzowi Wyszkowa z PO i wójtom z PSL, którzy starają sie blokować wybory prezydenckie.
Dodane przez Kali, w dniu 01.05.2020 r., godz. 17.01
Jaka jest różnica, kiedy syn karierowicz bez doświadczeń na kierowniczych stanowiskach, po układzie dostaje posadę dyrektora w NBP towarzyszu prawicowy Głowacki?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 01.05.2020 r., godz. 18.09
oprócz maseczek i rękawiczek, po ulicach fruwają jeszcze karty wyborcze, już zarażone kw, albowiem jeden z pracowników pakujący słynne pakiety wyborcze, okazał się pozytywny - czy to jeszcze tragi-farsa, czy już dramat - w każdym razie coraz "ciekawiej"
Dodane przez Anonim, w dniu 01.05.2020 r., godz. 18.34
ola, twoje fake-newsy sa obrzydliwe.
Do "kali"
Dodane przez Antykomunista, w dniu 01.05.2020 r., godz. 20.26
Według tego resortowego wnuka ,niejakiego "kali", ludzie o prawicowych , narodowych poglądach tylko do łopaty i kopania rowów się nadają.Kariery zawodowe , prestiżowe stanowiska, do 2015 roku były udziałem dzieci i wnuków słupów sowiecko- niemieckich.Za komuny była nomenklatura,po 1989 roku formalnie zniesiono nomenklaturę , ale jednocześnie zamknięto dostęp do ponad 400 zawodów . Prawnikami, architektami, geodetami nawet przewodnikami turystycznymi mogli zostać tylko ci, którzy pochodzili z komunistycznych rodzin.System taki produkował miernoty,które w normalnych, wolnorynkowych warunkach nie miałyby szans na zrobienie kariery czy też zarabiania gigantycznych pieniędzy.Do czego to doprowadziło widać po systemie "niesprawiedliwości" jakim jest polskie sądownictwo czy wyglądzie przestrzeni publicznej projektowanej przez takich geniuszy architektonicznych jak tutejszy "leonardo". To się wreszcie skończyło i naszedł czas dla ludzi uczciwych ,kompetentnych i polskich patriotów takich jak młody Głowacki.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 01.05.2020 r., godz. 21.03
dzisiajszy, 2,5 godzinny monodram Dudy na pseudokonwencji wyborczej, w pustej sali był tragicznie makabryczny w treści i wykonaniu - z szacunku dla siebie samej nie przytoczę tutaj jakie skojarzenia to wszystko we mnie wzbudziło
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.05.2020 r., godz. 21.32
Jutro Święto Flagi, pojutrze Święto Konstytucji 3 maja. Nie zapomnijmy wywiesić flagi. Pokażmy swój szacunek dla naszego kraju, naszej historii i tradycji.
Dodane przez Kali, w dniu 01.05.2020 r., godz. 23.37
Niech Głowaś sam odniesie się do patologii, za którą uważam zrobienie dyrektora z chłopaczka karierowicza bez doświadczenia na kierowniczych stanowiskach. Tyle.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.05.2020 r., godz. 08.22
Ja to się nawet przestałem jemu dziwić, w końcu finansowy los jego rodziny zależy od częstotliwości wypisywania bzdur i uprawiania tej bolszewickiej propagandy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.05.2020 r., godz. 08.23
W Koalicji Obywatelskiej coraz bardziej nerwowo. Radosław Sikorski były minister spraw zagranicznych z Platformy Obywatelskiej przeszkadzał w konferencji kandydata na prezydenta Konfederacji Krzysztofa Bosaka. To zachowanie na poziomie gościa spod budki z piwem. Być może Sikorski był podpity, ale niezależnie od tego świadczy to jedynie o jego prymitywizmie i chamstwie. Co w zasadzie nie powinno dziwić, bo w przypadku wielu polityków PO chamstwo jest normą.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.05.2020 r., godz. 08.48
Ciekawe są aktualne sondaże partyjne. PiS 52 %, KO 17, Lewica 12, Konfederacja 9, PSL 8. Co one pokazują ? Przede wszystkim rządzące ugrupowanie dzięki mądrej i skutecznej reakcji na zagrożenie koronawirusem zyskuje. Traci radykalnie KO i wydaje się, że w najbliższym czasie trend ten dalej może postępować. Duet Budka – Kidawa wyraźnie ciągnie tę formację w dół. Lewica ma dużo więcej niż jej kandydat na prezydenta, co mnie nie dziwi. Biedroń to słabiaczek i wyborcy lewicy wybierają inne kandydatury. Dobry wynik Konfederacji to skutek niewątpliwie wyważonej, spokojnej postawy Krzysztofa Bosaka, a także po prostu tego, że pojawia się on dzięki kampanii zdecydowanie częściej w mediach, co przekłada się na wynik jego ugrupowania. Niewątpliwy osobisty sukces Kosiniaka – Kamysza nie przekłada się, jak widać na wyniki jego partii, ale w mojej ocenie długofalowo będzie stabilizował jej pozycję. Nie ma w sondażu Hołowni, ponieważ nie ma on swojego ugrupowania. Projekt Hołownia jest jednak generalnie dość słaby i jeżeli nawet w przyszłości ono powstanie, to raczej będzie przejmować głosy Koalicji Obywatelskiej i w konsekwencji rozbijać totalitarną opozycję. Być może projekt Hołownia jest jedynie efektem wewnętrznej walki w Koalicji Obywatelskiej. Nie jest bowiem tajemnicą, że Hołownię wspierają mniej, lub bardziej dyskretnie ludzie Tuska.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.05.2020 r., godz. 09.06
Prezydent Andrzej Duda obszernie przedstawił swoją kompleksową wizję kolejnej kadencji na konwencji programowej. Bez promptera, bez kartki. Żaden z rywali nie przedstawił tak spójnego programu. Kidawa musiała patrzeć z przerażeniem. W takim wystąpieniu popełniłaby ze czterdzieści błędów. Ciekawe, czy ktokolwiek zdobędzie się na przeprowadzenie podobnej konwencji programowej ze względu na ryzyko dokonania przez wyborców prostego porównania ? Jest jeszcze oczywiście na to szansa. Ale czy rywale prezydenta Andrzeja Dudy z tej szansy zaprezentowania się skorzystają ? Czy raczej poprzestaną na lamentach ? Liczę na to, że zrobią to przynajmniej Władysław Kosiniak-Kamysz i Krzysztof Bosak.
Dodane przez Anonim, w dniu 02.05.2020 r., godz. 09.34
Nie z każdego chlopczyka- synusia znani rodzice mogą zrobić dyrektora. Nieuk zostanie tylko nieudacznikem. Rodzice lekarze, profesory, prezesy, dyrektory, a syn nędznym trolem. Dobrze jeszcze jak uda im się wyrwać ze szponów nałogów swoją latorośl.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 02.05.2020 r., godz. 09.59
Najlepszą kandydatką na prezydenta jest pani Przyłębska, nie dość, że towarzyska to i gotować umie, a poza tym ma wtykę u Niemca
Dodane przez Anonim, w dniu 02.05.2020 r., godz. 10.32
Kali Ty z doświadczenia wiesz, że niektóre gatunki wydają wybrakowane owoce. Z takich się nie da zrobić "dyrektorów".Takie powinno się utylizować, żeby nie produkować "braków".
prawicowe lustereczko
Dodane przez prawy do lewego, w dniu 02.05.2020 r., godz. 10.45
ta śmieszna wyszkowska prawica wiele mogłaby się od komuchów nauczyć. przede wszystkim solidarności. patrząc na te towarzystwo widać tylko wzajemną zawiść i zazdrość pod pozorami współpracy i przyjaźni. jesteście tak samo marni.
Dodane przez Zenek, w dniu 02.05.2020 r., godz. 12.24
Usiadłem w fotelu, przygotowałem kawkę, czekoladki i ciasteczko , piwko i spokojnie wysłuchałem dobre wystąpienie prezydenta Dudy. Bez agresji, epitetów, sensownie, kilka zdań do każdej grupy społecznej. Nawet przerwę na łyk wody robił z wdziękiem. Ma mój głos, niezależnie kiedy będą wybory. Dobry pomysł te uruchomienie komisji wyborczych, bo zakażeń na wirusa nie tak wiele jak na Zachodzie Europy, to można przespacerować się do lokalu wyborczego. Zwolennicy Kidawy niech bojkotują to będzie więcej miejsca i więcej swobody. Może po kilku bojkot pomyślą, że Polska to nie tylko posadki, kaska z spółek itd ale także obowiązki .
Dodane przez Kali, w dniu 02.05.2020 r., godz. 14.04
I tyle w temacie. Głowaś milczy, bo co ma hipokryta moralista w temacie do powiedzenia. Niech tatko opublikuje warunki konkursowe na stanowisko dyrektora w NBP stworzone specjalnie pod geniusza synka. Towarzysze mili. KOmuna bis -pis, żadnej różnicy Głowasiu nie widać.
Dodane przez Maciek, w dniu 02.05.2020 r., godz. 15.24
Panie Marku czekam na odpowiedź na mój wpis z 29.04, pozdrawiam.
do Zenka
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.05.2020 r., godz. 18.51
Problem polega na tym, że prawie nie ma już osób gotowych głosować na Małgorzatę Kidawę - Błońską. Jej słabość jest widoczna aż nadto dla każdego. Natomiast ilość zwolenników KO zdecydowanie zmalała. Co mają zrobić jednak ci, którzy przy KO z różnych względów chcieliby pozostać. Mają dwa wyjścia. Albo wybiorą, innego najbliższego swoim poglądom kandydata (konkretne decyzje mogą być w tej sprawie zaskakujące). Albo nie wezmą udziału w wyborach. Pomimo nawoływań do bojkotu różnych pseudoautorytetów w tej sprawie, jak sądzę wiele osób podejmie decyzję w ostatniej chwili. Jeżeli chodzi o mnie, panie Zenku to również nie mam wątpliwości, na kogo oddam swój głos. Myślę, że podobnie jak zdecydowana większość Polaków.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.05.2020 r., godz. 19.20
Trzeba zauważyć, że nie tylko Grzegorz Schetyna dyskretnie odcina się od Małgorzaty Kidawy – Błońskiej. Robi to również Jacek Jaśkowiak, jej kontrkandydat w prawyborach, jakie odbyły się w minionym roku w Koalicji Obywatelskiej. W wywiadzie w TOK FM stwierdził, że prowadziłby zupełnie inną kampanię i szukałby porozumienia z innymi kandydatami z opozycji. Koń, jaki jest, każdy widzi. Ja pisałem w swoim pierwszym wyborczym felietonie i późniejszych dyskusjach na forum, że Kidawa nie nadaje się do takiej rozgrywki. Jest na to zdecydowanie za słaba, co wyszło zupełnie jednoznacznie na samym początku kampanii. Wówczas należałoby ją zmienić pod byle pretekstem. Władz KO nie stać było wówczas na męską decyzję. Być może zresztą w tym momencie nie było już chętnych, żeby być nowym kandydatem. Tusk przecież też stchórzył i zostawił w rozpaczy sierotki, wierzące w jego moc sprawczą. Dla Polski to w każdym razie bardzo pozytywne zjawisko, że doszło do takiego osłabienia KO i bratobójczej wojny w totalitarnej opozycji. Z boku wygląda to jednak trochę śmiesznie. Kidawa atakuje Kosiniaka, Kosiniak naigrywa się z KO, Biedroń okłada kijem Kidawę. Oczywiście wszyscy atakują Dudę, ale kto dziś tego słucha ? To już stało się nudne.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.05.2020 r., godz. 00.03
marek ogarnij sie i zastanow sie
do Głowackiego
Dodane przez jan, w dniu 03.05.2020 r., godz. 01.48
popieraj Dudę, pracuj, pracuj,bo synekury niebawem mogą się skończyć!
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 03.05.2020 r., godz. 08.28
panie Głowacki, nie wiemy jakiego prezydenta przyniesie nam życie na te trudne czasy, jednakże widać już, że pan kreując się przez lata na lokalnego trybuna, nie sprostał temu - z treści tu przekazywanych jawi się człowieczek mały, zakompleksiony, mściwy, złośliwy, interesowny, itp - i nawet to nie jest dla mnie przykre, bo od nigdy nie spodziewałam się i nie spodziewam od pana po prostu przyzwoitości, obiektywizmu i zwykłej empatii
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.05.2020 r., godz. 09.02
Stało się oczywiste, że nie ma wariantu wygrania wyborów prezydenckich przez totalitarną opozycję w najbliższym czasie. Scenariusz KO to więc destabilizacja państwa. Nie jest to nic nowego. Pucz w grudniu 2016 miał prowadzić do tego samego. Nie powiódł się. Teraz będą ćwiczone nowe sposoby. Ulica w tym momencie nie działa. Zresztą demonstracje i bez koronawirusa osłabły i nie przynosiły oczekiwanego skutku. Pozostaje więc zagranica. Donald Tusk, wraz z eurodeputowanymi, którzy weszli z list tzw. Koalicji Europejskiej pracuje nad tym intensywnie, żeby UE miała możliwość wtrącać się w nasze sprawy. Donoszą, szczują. Zgodnie ze swoimi zadaniami próbują zaszkodzić Polsce. Gdy Tusk rządził Polską jako premier rozkradał i uzależniał nasz kraj od sąsiednich mocarstw. W nagrodę Angela dała mu stołeczek w UE. Jako „król Europy” nie dbał o polskie interesy, zawsze był jedynie cieniem silniejszych graczy. Dziś główna rozgrywka skierowana jest na bojkot wyborów, a w późniejszym czasie na ich unieważnienie. Głównymi figurami w tej rozgrywce będą towarzyszka Gersdorf i kapitan PRLowskiego kontrwywiadu wojskowego Iwulski, wspierani przez czeską komisarkę, towarzyszkę Jourową. Czy może udać się obalenie rządu Zjednoczonej Prawicy i powrót współczesnej Targowicy do władzy ? Tak. Jest to możliwe. Są dwa konieczne warunki, żeby to zablokować. Pierwszy to zachowanie jedności obozu rządzącego. Drugi - skuteczne przeprowadzenie wyborów prezydenckich.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.05.2020 r., godz. 09.04
Pani olu, a co tam słychać u Mateusza Kijowskiego ? Słyszałem, że założył sieć podziemnych zakładów fryzjerskich. Może pani podeśle dyskretnie jakiś namiar. Nie mogę już patrzeć na moje włosy, lustro omijam szerokim łukiem.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 03.05.2020 r., godz. 10.04
panie Głowacki, akurat włosów to bym nie winiła, bo robią swoje, natomiast miałam przekonanie, że już od dawna nie ma u pana w domu ani jednego lustra! bo jak sobie patrzeć w twarz, jak się jej nie ma? dla mnie stracił pan wszelką wiarygodność podczas kampanii wyborczej, zwłaszcza po wizytach na targowicy: czy kapusta zakiszona i smakuje, bo pan jakoś tylko jedną kadencję zabawił?
Dodane przez Anonim, w dniu 03.05.2020 r., godz. 10.18
Jeszcze się PiS może zdziwić."Zakonnice w ciąży"się zdarzają.
Głowacki, taki wierszyk tobie dedykuję
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.05.2020 r., godz. 10.52
"Który skrzywdziłeś człowieka prostego Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając, Gromadę błaznów koło siebie mając Na pomieszanie dobrego i złego, Choćby przed tobą wszyscy się kłonili Cnotę i mądrość tobie przypisując, Złote medale na twoją cześć kując, Radzi że jeszcze dzień jeden przeżyli, Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta. Możesz go zabić - narodzi się nowy. Spisane będą czyny i rozmowy." Nie sądzę żebyś znał autora, ale może żona ci podpowie?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.05.2020 r., godz. 10.59
Głowacki, a że lustro omijasz szerokim łukiem to ci się nie dziwię. Gdybym ja takie głupoty wypisywał, robił z siebie idiotę i pośmiewisko, to też bym nie mógł spojrzeć sobie w twarz.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.05.2020 r., godz. 14.23
Głowacki nie porzucił chorego dziecka a ty?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.05.2020 r., godz. 17.21
Niewątpliwie zwolennicy Koalicji Obywatelskiej przeżywają ciężkie chwile. Kandydatka tego ugrupowania zbłaźniła się. Nie potrafiła, razem ze swoim zapleczem sprostać wyzwaniom, jakie przynosi kampania w tym trudnym czasie. Pozostaje więc frustracja, agresja, prymitywne personalne ataki. Widać to również na tym forum w wielu postach. Smuteczek.
Ostatnia strofa wiersza dedykowana seledynowemu .....
Dodane przez Josek, w dniu 03.05.2020 r., godz. 19.34
"Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy I sznur i gałąź pod ciężąrem zgięta." Washington D.C., 1950 C.Miłosz
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2020 r., godz. 09.21
za chwilę, z dużym prawdopodobieństwem, Duda poda się do dymisji, oczywiście na polecenie wiadomo kogo, bo już burdel związany z wyborami jest tak wielki, że trzeba z kogoś zrobić winnego, i prezydent zostanie poddany anulowaniu - wszystko to, pomimo całego kontekstu zdrowotnego, politycznego i klimatycznego jest bardzo budujące, i dobitnie pokazuje, że opór wobec durności pisich ma sens, oraz pokazuje lokalnie absurdalność i durność tego felietonu tutaj, i działań jego autora
Dodane przez Maciek, w dniu 04.05.2020 r., godz. 10.01
Od kilku dni czekam na odpowiedź od Pana Marka i nic. Widzę, że łatwiej jest wszystkich atakować i opluwać niż odnieść się do konkretnych faktów, przykre to :-( Dodane przez Maciek, w dniu 28.04.2020 r., godz. 10.57 Panie Marku ja rozumiem, że musi Pan wychwalać obecną władzę miedzy innymi za posadę dla syna ale niech Pan konkretnie wskaże gdzie tak Prezydent AD w tych trudnych czas się wykazał? Odwiedzeniem zakładu produkującego płyn do dezynfekcji? Takie "odwiedziny" bardzo przypominają nam słusznie minioną epokę. Wygłoszeniem kolejnego orędzia, że nie pozwoli na likwidację 500+? Nikt z liczącej się opozycji tego nie planuje ani nie wprowadzi bo wie, że będzie to samobójstwo polityczne. Szczuciem jednych na drugich( górników na sędziów)? A może walką z "komunistycznymi sędziami" ( samemu powołując Piotrowicza na sędzię TK, Pani Przyłębska jak dobrze pamiętam też prawo kończyła przed 89 rokiem)? A tak na koniec, patrząc na obecną telewizję państwową to najwięksi propagandziści PRL byli by dumni. Ja byłem przekonany, że wiadomości wieczorne powinny być poświęcone najważniejszym wydarzeniom jakie miały miejsce w Polsce i na świecie a nie walką polityczną, opluwaniem opozycji a wychwalaniem władzy. Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.
Maćku
Dodane przez Kali, w dniu 04.05.2020 r., godz. 10.35
Nie odpowie, tak jak nie odpowiada na temat cudownej posady syna karierowicza bez doświadczenia na stanowisko dyrektora w NBP. Taki ten Głowaś.
do Głowaś
Dodane przez Marek, w dniu 04.05.2020 r., godz. 11.34
„...opór wobec durności pisich ma sens, oraz pokazuje lokalnie absurdalność i durność tego felietonu tutaj, i działań jego autora.” Całkowicie zgadzam się z olą!!! Ciekawe jak się teraz czuje Głowaś, gdy Prezes prawie zdymisjonował jego ukochanego Dudę. Tacy „inteligenci” jak Głowacki przez ostatnie cztery lata doprowadzili do tego, że Polska jest karykaturą Rosji i Białorusi. Jeśli u naszych sąsiadów prezydenci sprawują władzę autorytarną, to jednak wynika to z posiadanego urzędu i systemu prawnego. Nasz szeregowy poseł nie ma żadnych uprawnień formalnych a rządzi. Rządzi bo tak jak bolszewicy stworzyli „nowego człowieka” PiS zrobił to także. Takim „nowym człowiekiem” jest Głowaś i jemu podobni. Nic nie trwa wiecznie, upadło ZSRR, PRL itd. Upadnie PiS i Głowasie, ci lokalni i centralni będą pośmiewiskiem dla ludu i obiektem nienawiści za kryzys gospodarczy.
Dodane przez Prawda obroni się sama., w dniu 04.05.2020 r., godz. 12.55
Maćku( Kali), Marek Głowacki odpowiada na wasze pytania już od czerwca 2012 roku, w serii swoich felietonów "Druga strona medalu". Tak pan Głowacki pisał w felietonie 5.08.2015 r. - "Dobry kandydat, dobra kampania wyborcza i uwolniona społeczna energia oraz entuzjazm to w mojej ocenie najważniejsze przyczyny zwycięstwa obozu niepodległościowego w minionych wyborach na prezydenta Polski. Andrzej Duda okazał się być idealnym kandydatem. Spokojny, odpowiedzialny, aktywny, młody, dobrze przygotowany do pełnienia funkcji prezydenta Rzeczypospolitej, pracowity. Okazało się to jednak dopiero w trwającej ok. 2,5 miesiąca kampanii. Wcześniej niewielu o tym wiedziało. Prawo i Sprawiedliwość wraz z podmiotami wspierającymi, określanymi jako zjednoczona prawica zorganizowało dobre, skuteczne i profesjonalne wsparcie dla kandydata. I wreszcie, uwolniona energia społeczna oraz entuzjazm – im dłużej trwała kampania, tym więcej osób, przeróżnych „wolnych strzelców” angażowało się po stronie Andrzeja Dudy. Pod koniec na spotkaniach z nim były już tysiące osób. " W dniu 18.11.2015r w " Podmuchy wiatru historii II" Marek Głowacki kontynuował : ''Część zwolenników rządzącej nami 8 lat koalicji PO-PSL do dziś nie rozumie, co się stało i co się dzieje. Nic dziwnego, skoro dotyczy to również liderki tego środowiska, pani premier Kopacz, która podczas swojego wystąpienia na pierwszym posiedzeniu nowego Sejmu próbowała podgrzewać atmosferę i siać nienawiść. Nie zauważyła, że ta metoda już dawno straciła swoją skuteczność? Najwyraźniej. Brnięcie dalej Platformy Obywatelskiej w tym kierunku może jednak doprowadzić do jej kompletnego rozpadu i marginalizacji. Co mnie oczywiście nie zmartwi. '' Maćku (Kali), ty tego nadal nie rozumiesz. Od 2015 roku minęło 5 lat, w których prezydent Andrzej Duda zapisał wiele pięknych kart w swojej księdze działań. Wiele wzruszeń ( jak wystąpienie Donald Trumpa na placu Krasińskich w Warszawie) czy wiele zrealizowanych programów (jak 500+, Trójmorze, modernizacja armii, WOT itd ), na które za władzy PO-PSL pieniędzy nie było i miało nie być w nowej kadencji. Tego się nie da zapomnieć. Co do syna Piotra to jaki Ojciec taki Syn. Ojciec, Polski Patriota, wykształcony menadżer w prywatnej spółce, brał udział w wielu dokumentach związanych z działalnością w latach 80 czy wydarzeniami związanymi z katastrofa smoleńską, społecznik, odznaczony, radny w wyszkowskim samorządzie, popierał uchwały korzystne dla mieszkańców, nawet będąc w opozycji do rządów PSL w poprzednim samorządzie powiatowym ale także miał swoje przemyślenia i je wypowiadał na forum sesji. Szybko zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej gdy się okazało, że burmistrz tylko pozoruje działania i prowadzi tylko politykę wizerunkową. Może jego osiągnięcia nie są duże w porównaniu np. z osiągnięciami Konrada Wróbla, który współpracował z władzą, ale to dzięki Markowi Głowackiemu burmistrz wywiesza flagi na 1 marca, to jego aktywność przy sadzeniu Dębów Katyńskich w Wyszkowie, sprawa Żołnierzy Wyklętych (Niezłomnych), promocji muzeum na wyszkowskim Probostwie, czy wieloletnie działanie w klubie Gazety Polskiej w Wyszkowie. To nie jest karierowiczostwo a kawał pozytywnej pracy dla naszej małej Ojczyzny. To nadal będzie przecież trwać bo jeszcze wiele kart do zapisania. Podobnie jak u Prezydenta Andrzeja Dudy, bardzo dobrego kandydata na drugą kadencję.
Kandydatka tego ugrupowania zbłaźniła się? A Ty Głowasiu ?
Dodane przez Kali, w dniu 04.05.2020 r., godz. 13.07
Nie potrafiłeś, razem ze swoim zapleczem sprostać wyzwaniom, jakie przynosi kampania w trudnym czasie. Pozostaje więc frustracja, agresja, prymitywne personalne ataki. Widać to również na tym forum w wielu postach. Smuteczek.
Dodane przez anonim, w dniu 04.05.2020 r., godz. 13.07
ola, skończ z fake-newsami, bo to jest głupie.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2020 r., godz. 13.09
taką laudację, jak powyżej to mógł napisać dla siebie tylko pan Głowacki - bez przesady, już takiego zaplecza politycznego i poparcia nie miał i nie ma, bo na kolejną kadencję jednak wybrany nie został, pomimo rozlicznych "zasług", głównie w temacie sławienia wątpliwych "bohaterów" i pławienia się w cudzej chwale, bo aktualnych działań na stołku było niewiele
Dodane przez Kali, w dniu 04.05.2020 r., godz. 13.12
...w felietonie 5.08.2015 r. - "Dobry kandydat, dobra kampania wyborcza i uwolniona społeczna energia oraz entuzjazm to w mojej ocenie najważniejsze przyczyny zwycięstwa obozu niepodległościowego w minionych wyborach na prezydenta Polski. Andrzej Duda okazał się być idealnym kandydatem. Spokojny, odpowiedzialny, aktywny, młody, dobrze przygotowany do pełnienia funkcji prezydenta Rzeczypospolitej, pracowity. Okazało się to jednak dopiero w trwającej ok. 2,5 miesiąca kampanii. Wcześniej niewielu o tym wiedziało..." Też Głowasiu byłeś kandydatem na burmistrza i ostatnio radnego i co? Kiepski kandydat, kiepska kampania i pozostało tylko wszystkich wyzywać dokoła od resortów i ubeków.
do Prawda się obroni
Dodane przez Marek, w dniu 04.05.2020 r., godz. 13.19
„Może jego osiągnięcia nie są duże w porównaniu np. z osiągnięciami Konrada Wróbla, który współpracował z władzą, ...” Konrad Wróbel stworzył lokalny Związek Piłsudczyków, który przez długi czas był organizacją społeczną. Przyjęcie w ich szeregi Głowasia, pisowskiego fanatyka, jest dla wyszkowskich Piłsudczyków końcem bycia organizacją społeczną, jednocześnie będąc początkiem bycia przybudówką PiS. PS. Ten Wasz żenujący monopol na patriotyzm vide: „Ojciec, Polski Patriota, ….” przy jednoczesnym traktowaniu każdego kto ma inne poglądy jak wroga.
Dodane przez Kali, w dniu 04.05.2020 r., godz. 13.34
Dobrze, wymieniłeś anonimie z 12.55 te zasługi Głowasia, ale co one się mają do działalności syna? Ojciec je scedował na jego rzecz, by ten dostał polityczną posadę dyrektora w NBP? Ciekawa sprawa. W zasługi, doświadczenie i kompetencje syna.
Do prawda obroni się sama
Dodane przez Maciek, w dniu 04.05.2020 r., godz. 13.42
Piękny tekst wysławiający ogólnie rzecz mówiąc dobra zmianę a krytykujący ...tak, tak wszyscy wiemy że za całe zło odpowiada PO-PSL. Macie na kogo składać całe zło, wy zawsze musicie szukać i mieć wroga. Mimo tego długiego wywodu nigdzie nie znalazłem odniesienia się do moich uwag np. dotyczących Piotrowicza, czy jak to "pięknie" ujął prezes Kaczyński "towarzyskiego odkrycia" Pani Przyłębskiej. A co do ostatniej działalności Pana Głowackiego tzn. pełnienia funkcji radnego powiatowego to proszę przyjrzeć się liście nieobecności.
Jaki Ojciec taki Syn
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2020 r., godz. 13.52
I awansem za zasługi Ojca, Syn dostaje polityczną synekurę w NBP
prawicowe lustereczko
Dodane przez kopia, w dniu 04.05.2020 r., godz. 14.27
ta śmieszna wyszkowska prawica wiele mogłaby się od komuchów nauczyć. przede wszystkim solidarności. patrząc na te towarzystwo widać tylko wzajemną zawiść i zazdrość pod pozorami współpracy i przyjaźni. jesteście tak samo marni. w pis panuje terror i "prawicowa" partyjka jest dziś przystawką postkomuny kukwy i nowosielskiego.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2020 r., godz. 15.34
Kopia jak Twój syn taki jentyligent jak rodzić, to tylko mu krowy pasać.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.05.2020 r., godz. 16.07
Jedyne co ci się udało Głowacki to naszczuć jakiegoś gnojka z Młodzieży Wszechpolskiej, żeby mnie i mojej matce Bogu ducha winnej powybijać okna w domu. Bohater jeden z drugim, pisia wasza mać.
Rząd skutecznie radzi sobie z pandemią?
Dodane przez kopia, w dniu 04.05.2020 r., godz. 16.14
Rząd PiSu zaaresztował nas w domach , a policjanci karzą i ludzi za wyjście do parku czy z dziećmi na chodnik. To nasz ukochany rząd założył nam kagańce. To Rząd PiSu zamordował gospodarkę i tysiące ludzi pozbawił pracy i podstawowej opieki medycznej.To jest skuteczne radzenie sobie? Czy lekarstwo nie jest gorsze od choroby? Zamiast odizolować tych co są najbardziej narażeni zamknął wszystkich. Szumowski tak ludzi straszy,ze ludzie są totalnie przerażeni. Strach wylewa się z mediów, a rządzący ten strach podsycają. Niektórzy ludzie z prawej strony są po prostu rozczarowani. Może widzą,ze rząd miał być inny a jest taki jak reszta? Głowacki, wy tow. parzycie w rząd jak w obraz. Cokolwiek rząd by zrobił to chwalicie. Zero krytycyzmu. Władza musi mieć konstruktywną krytykę bo się degeneruje. Pomijam, że nie ma alternatywy bo opozycja to dno, ale czy wy naprawdę nie widzicie tego zamordyzmu, rozporządzeń pisanych na kolanie, bubli prawnych, wyborów korespondencyjnych na siłę, zamiast je zrobić normalne?
Dodane przez T.kapelusz, w dniu 04.05.2020 r., godz. 16.37
Echlej nie pajacuj.
Wpis 4 maja 12.55
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.05.2020 r., godz. 18.49
Dziękuję za ten głos i wsparcie. Bardzo mi miło, że ktoś tak uważnie czyta moje felietony.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.05.2020 r., godz. 18.54
Nie dyskutujemy o zeszłorocznym śniegu, lecz o sprawach bieżących. A dziś stawiane jest coraz częściej pytanie, co powstanie na gruzowisku po Koalicji Obywatelskiej. Budka z Kidawą doprowadzili tę formację do kompletnej zapaści, z której się już chyba nie wydźwignie. Sądzę, że kluczowy będzie wynik wyborczy trzech kandydatów na prezydenta, Kosiniaka – Kamysza, Hołowni i Biedronia. Na razie robią oni wszystko, żeby dobić KO, swojego konkurenta politycznego, który dla Biedronia i Kosiniaka – Kamysza był niedawno bliskim partnerem. Ten, który z nich wysunie się na czoło będzie miał największe szanse, żeby zebrać resztki rozbitego elektoratu dawnej Platformy Obywatelskiej. Istotnym czynnikiem byłoby wejście kandydata opozycji do drugiej tury. Wówczas jego mandat do przewodzenia opozycji byłby silniejszy. Czy do tego jednak dojdzie, czy będzie druga tura ? Niedługo się przekonamy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.05.2020 r., godz. 19.06
Rano słuchałem w radio wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy w związku z rozpoczęciem budowy gazociągu Baltic Pipe. To wielka sprawa dla naszego uniezależnienia się od rosyjskiego Gazpromu. Osiągniecie wypracowane zostało dzięki współpracy prezydenta Andrzeja Dudy i rządu Zjednoczonej Prawicy. Mam nadzieję, że prezydent wcześniej, czy później zdobędzie drugą kadencję i ta współpraca będzie kontynuowana dla dobra Polski.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.05.2020 r., godz. 21.38
Panie Głowacki, czy ten rząd i prezydent (na trudne czasy) podadzą nam termin wyborów przed ciszą wyborczą? Tak pytam dla sąsiada.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.05.2020 r., godz. 22.32
No właśnie a jakie są te zasługi syna Głowackiego wg jaki ojciec taki syn, bo nie mogę się doczytać.
Dodane przez Presja ma sens, w dniu 04.05.2020 r., godz. 22.45
A ME może byś odpowiedział : A był zwyczaj, że na każde święto namiestnik uwalniał jednego więźnia, którego chcieli. Trzymano zaś wtedy znacznego więźnia, imieniem Barabasz. Gdy się więc zebrali, spytał ich Piłat: Którego chcecie, żebym wam uwolnił, Barabasza czy Jezusa, zwanego Mesjaszem? ME, którego byś uwolnił ?
Lider Młodzieży Wszechpolskiej dyrektorem w NBP. Rodzinne ciągoty
Dodane przez Kali, w dniu 04.05.2020 r., godz. 23.57
Cytat "Głowacki kilkukrotnie próbował dostać się do polityki: Parlamentu Europejskiego, samorządu i Sejmu. Stanowisko próbował zdobyć początkowo z ramienia Ruchu Narodowego. Potem, gdy starał się o mandat radnego, kandydował z komitetu wyborczego „Masz wybór!”, które założył jego ojciec Marek Głowacki (były członek PiS i działacz Klubu Gazety Polskiej). Natomiast zostać posłem próbował kandydując z listy Kukiz’15.
Dodane przez Kali, w dniu 04.05.2020 r., godz. 23.59
"Rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Pławski powiedział, że organizacja nie przygotowała jeszcze oficjalnego komentarza w sprawie nowego stanowiska, które objął jej wiceprezes. Z kolei ojciec Głowackiego (sam zaangażowany politycznie) stwierdził, że "nie ma potrzeby komentowania tego wydarzenia".
głowa chora
Dodane przez ojej, w dniu 05.05.2020 r., godz. 01.13
trzeba mieć na..........e żeby tak szkodę czynić! to do autora tekstu! zobaczycie że jak PIS przegra, a to już niedługo sie stanie to znów przewróci barierki przed jakimś pałacem! europejczyk! ...z niego! Maruś nasz kochany! jak on się stara! nawet medal za to dostał! wcześniej, parę lat jego koleś tylko z innej paczki dostał też taki medal! podobno za to że sklep otworzył!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.05.2020 r., godz. 06.55
Prof. Kamil Zaradkieiwcz, pełniący od kilku dni obowiązki I prezesa Sądu Najwyższego z nominacji prezydenta Andrzeja Dudy opublikował pod koniec ubiegłego roku listę sędziów SN, których powołała komunistyczna Rada Państwa PRL. Obejmuje ona kilkadziesiąt nazwisk. Lista robi wrażenie. To ludzie, których towarzyszka Gersdorf broniła jak niepodległości, którzy byli podstawą działalności „kasty” i blokowania zmian w wymiarze sprawiedliwości. Liczę na to, że jak najszybciej zostaną zdekomunizowani. Okazuje się również, że do dziś na korytarzach Sądu Najwyższego wisiały portrety pierwszych sędziów SN z czasów komunistycznych, towarzyszy : Wacława Warcikowskiego z lat 1945-56, Jana Wasilkowskiego z lat 1956-67, Zbigniewa Resicha z lat 1967-72, Włodzimierza Berutowicza z lat 1976 – 87 i Adama Łopatki z lat 1987-90. Portrety znikną zgodnie z zarządzeniem prof. Zaradkiewicza. Ciekawe, dlaczego te portreciki nie przeszkadzały towarzyszce Gersdorf ? Na spotkaniu w wyszkowskiej bibliotece, zorganizowanym przez Klub Gazety Polskiej Krzysztof Wyszkowski powiedział mocne słowa – „komunizm w Polsce do dziś nie skończył się”. Wygląda na to, że słowa te były prawdziwe.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.05.2020 r., godz. 07.27
Szlochy Hołowni przed kamerą to prawdziwa rewelacja. Boki zrywać. Sprawa oczywista, że jest to reżyserowane. Ale jaki stoi za tym zamysł ? Lepiej, żeby się śmiali, niż, żeby nie zauważali ? Na pewno parę sentymentalnych kobietek i kilku cherubinów nabierze się na tę sztuczkę. Ale głównie to chyba uderzenie w elektorat Biedronia. Rozparcelowanie elektoratu Kidawy dokonuje się na naszych oczach w sposób błyskawiczny. Bardziej lewicowy, tęczowy elektorat przejdzie do Biedronia i Hołowni, część bardziej konserwatywnego do Kosiniaka, reszta do Dudy i Bosaka.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 05.05.2020 r., godz. 07.38
wczoraj Duda pojechał do Biebrzańskiego Parku Narodowego i, z zadumą spacerował po pogorzelisku - znamienny obrazek: po pięciu latach rządów pisich i poddanego im Prezydenta, to właśnie zostało, spalenisko! - popiół i g...., gdzie się nie obrócisz
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.05.2020 r., godz. 07.59
Z wielkim smutkiem obserwuję zanik aktywności Mai Ostaszewskiej. To wielka strata dla polskiej kultury oraz różnych stowarzyszeń Na Rzecz Samostanowienia Karpia. Czyżby siepacze Kaczyńskiego zablokowali jej internet ? Zawsze możemy jednak liczyć na różne rewolucyjne ciotki typu Agnieszka Holland, Magdalena Środzina, Krystyna Janda, czy Maria Nurowska. Z pewnością szykują już serię instalacji artystycznych w celu wsparcia kandydatury Małgorzaty Kidawy - Błońskiej. Protest przeciwko takim ordynarnym samcom jak Włodzimierz Czarzasty spotka się z pewnością z dużym zainteresowaniem wszystkim myślących Polek i Polaków. Czekam z niecierpliwością, pełen empatii i pozytywnej energii na ich aktywność.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.05.2020 r., godz. 08.26
Jak mówi Cejrowski - wszyscy won!
Dodane przez Maciek, w dniu 05.05.2020 r., godz. 10.40
Panie Marku a może przytoczy Pan historię "towarzyszy pzpr" w zjednoczonym obozie prawicy? Stanisław Piotrowicza, Andrzeja Aumillera,Henryka Ciocha, Krzysztofa Czabańskiego, Wojciecha Jasińskiego, Karola Karskiego, Andrzeja Kryże, Macieja Łopińskiego, Jana Pietrzaka itp.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 05.05.2020 r., godz. 11.17
20 lat w wyszkowskiej polityce a zasługi największe to: rzucił hasło a Burmistrz wywiesił 1 marca flagi, zorganizował kilka zarezerwowanych dla podobnych mu fanatyków spotkań w bibliotece i to chyba koniec dokonań na miarę odznaczenia go przez prezydenta orderem. Śmiechu warte, prawda?
smród i bród
Dodane przez DDT, w dniu 05.05.2020 r., godz. 11.45
Trzeba przyznać Panie Głowacki, że kiepełe to masz. Z tymi bramkami i okrzykami ruch mistrzowski! Jest synekura dla syna prawdziwego patrioty? Oczywiście! Ojczyzna wynagradza mężnych synów swej ojczyzny. Swoją drogą, dużo masz Pan jeszcze dzieci? Żeby nie zabrakło...
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 05.05.2020 r., godz. 12.26
pisi już wiedzą, że durny pomysł przeprowadzenia wyborów kopertowych legł w gruzach, i aby zachować resztki gęby, bo twarzy od dawna nie mają, stosują podczas dzisiejszych obrad senackich mizerną obstrukcję, aby nagle obrady tej izby parlamentu odbywały się jedynie w formie tradycyjnej, tj. w senacie, nie zaś hybrydowo, jak już było wcześniej w obu izbach praktykowane - takim zachowaniem szukają winnego swoich niecnych dotychczasowych działań, bo przecież sprowadzenie do senatu senatorów będących poza nim i głosujących zdalnie może potrwać kilka godzin - czasu jest mało, więc powiedzą, że opozycja jest winna, bo oni przecież chcieli dobrze- takie ustawiczne odwracanie kota ogonem nie uda się, gdyż Marszałek Grodzki swój rozum ma, i nie stosując brudnych pisich gierek, swoje zgodnie z przepisami, zrobi
Dodane przez Wrr, w dniu 05.05.2020 r., godz. 13.28
To syn Głowackiego? Ciekawe słowa ojca, że tego wydarzenia (awansu syna) nie należy komentować. Buuuahhhahahahaha. Tato miejscowy moralista odwraca uwagę tematami zastępczymi. Z Sobczakiem są siebie warci.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.05.2020 r., godz. 14.20
Musiałeś być matołem, ze Ci nikt nie załatwił posadki.
Dodane przez Smacznego, w dniu 05.05.2020 r., godz. 14.56
Grodzki swój rozum ma, podoba ci się ola ten pan? Smacznego ;)
Dodane przez Marek, w dniu 05.05.2020 r., godz. 15.29
Te gęganie oli i jej podobnych to jest bez sensu. Ile można blokować wybory, ktoś prezydentem Polski musi być. Jeszcze nie było takich wyborów, że obecny kandydat Duda góruje nad resztą konkurentów i ich partii. Najsensowniej wygląda Kosiniak ale część jego partii, chce bojkotować wybory, taki Jastrzębski, Kalinowski, Struzik. Może to taka gra, żeby nie stracić w metropoliach i coś zyskać po rozpadającej się PO. Rozwieszają banery ale już do komisji wyborczych nie chcą. Nie rozumiem tego wcale. Co 5 lat są wybory na Prezydenta, ktoś musi zostać, Duda wygląda najsolidniej. Już mamy dwa lata kampanii wyborczych i mam dość tego zgiełku, krzyków i opluwania rządzących. Na każdego przyjdzie czas, mieli 5 lat w opozycji i nie widzę, żeby się przygotowali.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 05.05.2020 r., godz. 17.34
Panie Głowacki, strach ma wielkie oczy i śni się panu po nocach. A na imię mu - GOWIN.
Dodane przez anonim, w dniu 05.05.2020 r., godz. 22.12
Panie Eychler, jak to tak opisujecie to syn Głowackiego byłby małych umiejętności gdyby nie wywalczył tego stanowiska w pisim państwie. Panie Eychler, pan mówi GOWIN a ja jako zwolennik Prawa i Sprawiedliwości mówię GO WiN.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.05.2020 r., godz. 00.03
Lewica wymyśliła nowy pomysł w ramach walki z COViD-19 czyli 2-dniowy tydzień pracy. Pozostałe 3 dni to zwolnienie lekarskie na oświadczenie, bez wizyty u lekarza. Kolejny dziwny pomysł totalnej opozycji.
Dodane przez Leonidas, w dniu 06.05.2020 r., godz. 07.39
Małgorzata Kidawa chce startować w wyborach tylko Błońska się na to nie zgadza.Kidawa jest wyznawcą bolka - nie kcem, ale muszem...
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 06.05.2020 r., godz. 12.08
Polska pokazuje światu jak nie przeprowadzać wyborów w pandemii, próbując w perfidny sposób wepchnąć Dudę na prezydenta - pisi już tak się potykają o własne nogi, że Witek pyta PKW czy wybory mogą być 10 maja, po tym jak wcześniej ustawą wykluczyli z organizacji ten organ państwowy, ale to nie koniec - oczywiście odpowiedź: nie - to nie koniec, po teraz kolej na wyrocznię w TK, czy mogą się odbyć 17 lub 23 maja - czekamy na dzisiejsze głosowanie w sejmie w sprawie tzw. ustawy kopertowej. PS wczoraj dowiedziałam się, że wyraz koperta dołączył do wyrazów konstytucja i biała róża i jest zabroniony!
Nieznana przeszłość ojca marszałka Senatu. "GP": był funkcjonariuszem UB
Dodane przez Leonidas, w dniu 06.05.2020 r., godz. 14.48
Stanisław Grodzki, czyli ojciec obecnego marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, był pozytywnie oceniany przez UB i od 1 lipca 1951 r. do lutego 1953 r., kiedy to został powołany na ćwiczenia wojskowe, po których został w wojsku, współpracował z tą służbą - donosi w środowym wydaniu tygodnik "Gazeta Polska"."Stanisław Grodzki był pozytywnie oceniany przez UB" - informuje tygodnik i powołuje się na meldunek sporządzony przez szefa Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Nowym Tomyślu."»Jak wynika z wywiadu, to jako lekarz zdobył on sobie już duże zaufanie wśród miejscowej ludności i cieszy się dobrą opinią na tut. terenie. Pod względem politycznym i społecznym na tut. terenie nie przejawia on żadnej działalności będąc pozytywnie ustosunkowanym do obecnej rzeczywistości jak i ZSRR. Urząd tut. Na w/w z okresu jego pobytu na tut. terenie nie utrzymuje i łączy się wiencej z klasą robotniczą. Zachowanie się jego na tut. terenie pod każdym względem jest beznaganne« (pisownia oryginalna)" - wynika z dokumentu, który jest ściśle tajnym meldunkiem z 11 kwietnia 1951 r. skierowanym do naczelnika wydziału personalnego Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Poznaniu, a o którym pisze tygodnik.Ojciec obecnego marszałka - jak wynika z tych dokumentów - został pozyskany do UB na podstawie werbunku i zaczął tam pracę 1 lipca 1951 r. Tygodnik przypomina, że wykonywał on wówczas zawód pielęgniarza - felczera - i był absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu (ojciec Grodzkiego jest również lekarzem). Wojewódzki Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Poznaniu skierował Stanisława Grodzkiego do służby w więzieniu w Grodzisku Wielkopolskim."»Do Naczelnika Wydziału Służby Zdrowia w miejscu. Tajne. Skierowany na rozmowę lekarza Szpit. Miejskiego w Grodzisku od. GRODZKIEGO STANISŁAWA, celem zakwalifikowania go na stanowisko pielęgniarki - felczer więzienia w Grodzisku. Odpowiedź prosimy podać na odwrocie niniejszego pisma w terminie do dnia 10.VII 1951 r.)« (pisownia oryginalna)" - można przeczytać w kolejnym dokumencie podpisanym przez zastępcę naczelnika wydziału personalnego kpt. Zyhaluka, na który powołuje się gazeta. Na dokumencie widnieje pieczątka: WUBP w Poznaniu Wydział Zdrowia.Ślubowanie Grodzkiego seniora"Ślubuję uroczyście stać na straży wolności, niepodległości i bezpieczeństwa państwa polskiego, dążyć ze wszystkich sił do ugruntowania ładu wewnętrznego, opartego na społecznych, politycznych i gospodarczych zasadach ustrojowych Polski Ludowej i z całą stanowczością, nie szczędząc swych sił, zwalczać jego wrogów. Ślubuję uroczyście strzec i dochować tajemnicy służbowej, rozkazy przełożonych wykonywać wiernie i obowiązki moje wypełniać gorliwie i sumiennie. Ślubuję uroczyście stać na straży Praw Rzeczypospolitej, mieć wszystkich obywateli w równym poszanowaniu, a w postępowaniu kierować się zasadami godności, uczciwości i sprawiedliwości społecznej" - czytamy w tym dokumencie, który osobiście podpisał Stanisław Grodzki.Tygodnik zauważa przy tym, że w tym czasie wszystkie więzienia podlegały Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego i każdy z pracowników więziennictwa był jednocześnie funkcjonariuszem UB, czyli miał wszelkie przywileje i uprawnienia, składał także ślubowanie. "Gazeta Polska" pisze, że w dokumentach Stanisława Grodzkiego zachował się Protokół Ślubowania datowany na 31 lipca 1951 r.W jego aktach jest również zobowiązanie, w którym czytamy: "Ja Grodzki Stanisław s. Wincentego ur. 3.XI.1923 r. funkcjonariusz U.B.P. świadom obowiązku ścisłego dochowania tajemnicy służbowej, oraz szczególnego znaczenia tej tajemnicy w służbie bezpieczeństwa publicznego, zobowiązuję się nikomu i w żadnych okolicznościach nie ujawnić i nie zdradzić żadnych wiadomości służbowych".
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 06.05.2020 r., godz. 16.25
Donosi Gazeta Polska, no i wszystko w temacie. Leonidas, może tak nazwisko swoje ujawnisz śmieciu, co? Jak już cytujesz spadkobierców Trybuny Ludu i Żołnierza Wolności to sie podpisz coś za jeden.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.05.2020 r., godz. 16.49
Leonidas ciekawe czy wyszkowska prawica i ich przodkowie nie mają żadnych korzeni w poprzednim ustroju? Bo oni i cały pis to urodził się po 1989 roku:-)
Dodane przez T.kapelusz, w dniu 06.05.2020 r., godz. 17.24
Eychler nie pajacuj.
Dodane przez lekarz, w dniu 06.05.2020 r., godz. 17.26
Wypada tylko wyrazić najwyższy szacunek i uznanie ojcu Marszałka Grodzkiego za to, że w tak ciężkich czasach i okolicznościach w więzieniu czasów stalinowskich niósł pomoc jako lekarz maltretowanym, bitym i głodzonym więźniom.
wybory korespodencyjne
Dodane przez Klaker, w dniu 06.05.2020 r., godz. 19.47
Przecież TK nie jest od tego żeby go pytać czy można przeprowadzić wybory!!!Po drugie czy jest zgodne z prawem jak przyniosą mi pakiet wyborczy a ja przecież go nie pokwituje -czy to jest normalne ?po kolejne nie chcę żeby ktoś wiedział na kogo głosuję!!!a w kopercie będę musiał wypełnić swoje dane -i będą wiedzieli na kogo głosowałem !i to się nazywa tajne ?demokratyczne ?jak jak zagłosuję na innego niż jest obecnie to dadzą mi karę ?Źle się dzieje w państwie Duńskim!!! Dziś debata wyborcza -zachęcam do oglądania -ciekawe czym błysną ?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 06.05.2020 r., godz. 22.04
przed chwilą cała Polska, a może i dalej, mieliśmy okazję zobaczyć, dlaczego Duda był marnym prezydentem i dlaczego nie powinien pełnić tej funkcji w przyszłości - cdn
Do Eychlera
Dodane przez Leonidas, w dniu 06.05.2020 r., godz. 22.08
Jedyne co ci się udało Głowacki to naszczuć jakiegoś gnojka z Młodzieży Wszechpolskiej, żeby mnie i mojej matce Bogu ducha winnej powybijać okna w domu skończ z fake-newsami, bo to jest głupie.
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 06.05.2020 r., godz. 23.35
ola, nie wiem co bierzesz ale ja tego nie chcę. Same dobre informacje w dniu dzisiejszym. Kaczyński i Gowin doszli do porozumienia i zażegnany został niepotrzebny konflikt polityczny. Gowin zagłosuje za wyborami korespondencyjnymi a Kaczyński zgodził się na wybory prezydenckie w nowym terminie. Odbyła się debata prezydencka w TVPiS, nikt jej nie zbojkotował. Debata bardzo dynamiczna, niewiele wizji i ciekawych pomysłów ale na przyzwoitym poziomie. Dla mnie prezydent Duda, na którego będę głosował i może Hołownia, zaprezentowali się najlepiej. Informacje gospodarcze - prognozy, że Polska najmniej ucierpi gospodarczo na pandemii. Deszcz pada co obniża zasięg suszy i koszty strat. Dobrej nocy życzę wszystkim.
do leonidasa
Dodane przez nie ważne, w dniu 06.05.2020 r., godz. 23.58
tacy jak ty są zwykłymi zjadaczamy chleba, a z Leonidasem masz tyle wspólnego że jesteś bosym antkiem.Wydaje Ci się że nauczyłeś się pisać, a ty nawet czytać nie potrafisz. Chodzisz jak ten słup bez imienia i nawet cienia nie zostawiasz....
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.05.2020 r., godz. 07.03
Mamy więc przezwyciężenie pata w polskiej polityce, który mógłby doprowadzić do kompletnego chaosu. Zaczęło się nowe otwarcie, jak sądzę oczekiwane przez większość Polaków. Jednak w sile podmiotów biorących udział w politycznej walce niezbyt wiele się zmienia oprócz, bardzo ważnej stabilizacji obozu Zjednoczonej Prawicy. Przede wszystkim doszło już do dekompozycji totalitarnej opozycji i rozejścia się jej strategii. Jedynie KO wzywała do bojkotu wyborów. Wszyscy pozostali nie dali się nabrać na tę absurdalną, niszczącą demokrację koncepcję. Pokazali w ten sposób jednoznacznie, że KO nie jest żadnym liderem na opozycji i staje się coraz bardziej jasne, że będzie walczyć o przetrwanie. Stanie prawdopodobnie na nowo dylemat wymiany kandydatki KO, pani Małgorzaty Kidawy na lepszego kandydata. To niewątpliwie trudny problem dla tego ugrupowania ze względu na krótki czas. Wczorajsza debata przedwyborcza w TVP, w mojej ocenie niewiele zmienia i choć ciekawa, dobrze przeprowadzona pozostaje w cieniu porozumienia wewnątrz obozu rządzącego.
Popieram zjednoczoną prawicę ale się nie cieszę.
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 07.05.2020 r., godz. 09.46
Panie Marku, na pierwsze informacje też zareagowałem pozytywnie, rozwiązano pata i przeniesiono wybory na inny termin, bo gorączka w tym temacie była wysoka. Gowin zagłosuje za możliwością wyborów korespondencyjnych ale to koniec dobrych wiadomości. Rozwiązanie okazało się według mnie głupie, niepoważne, a zachowanie całej klasy politycznej, także tej samorządowej kompromitujące. Opozycji totalnej ale także władzy zjednoczonej prawicy. Co do opozycji to bojkot samorządowców związanych z opozycją samorządów (w powiecie wyszkowskim bardzo wyraźny, w każdej gminie) ale także zachowanie opozycji w Senacie, którzy i tak ustawę odrzucili w całości, nawet nie siląc się na wprowadzenie poprawek, ale mogli to zrobić dużo szybciej, np. w ciągu tygodni, nie ciągnąc tego całe 30 dni. Co do władzy to Kaczyński podobnie jak wcześniej Tusk uparł się, żeby nie wprowadzać stanu nadzwyczajnego na krótki okres i później przeprowadzić wybory prezydenckie. Szukał innych rozwiązań, które były coraz gorsze. Drukowanie pakietów wyborczych i głupie tłumaczenia to druga rzecz niepoważna a trzecia to to unieważnienie wyborów przez Sąd Najwyższy. Ograniczono działanie PKW a na koniec marszałek Witek pyta 5 maja czy sa w stanie zorganizować wybory 10 maja. Co teraz, od nowa kandydaci zbierają listy poparcia i 100 tysięcy podpisów, czy zwrócone im zostaną koszty kampanii, która zakończyła się 10 maja niczym. Kto zapłaci za całe koszty obecnie przeprowadzonego postępowania wyborczego, za wydrukowane pakiety wyborcze. Jestem za zjednoczoną prawicą, premierem Morawieckim i prezydentem Duda ale tu musi nastąpić też przeproszenie Polaków, dymisja marszałek Witek, dymisja wicepremiera Sasina oraz ograniczenie swojej władzy przez naczelnika Kaczyńskiego, który podejmował nie najlepsze decyzje, jak również dymisje co niektórych z wierchuszki PiS m.in. Lipiński, Kowalczyk, Tchórzewski, którzy nie potrafili przemówić do prezesa oraz awans innych w strukturach jak Morawiecki, Konrad Szymański, Rafalskiej czy kilku młodych, którzy nie tylko wykonują ale przewidują i myślą. Popieram ale się nie cieszę.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.05.2020 r., godz. 10.31
Wprowadzenie jednego z stanów nadzwyczajnych jest lepsze niż ta hybryda, co do której się porozumieli. Jak nie było I tury wyborów 10 maja to wszyscy powinni awansować do II tury czyli 24 maja i kto wygra ten Prezydent. Sąd Najwyższy powinien wydać swoje postanowienie dopiero po 24 maja, czy o to Gowinowi i Kaczyńskiemu chodziło ? Dobrze, ze Kaczyński i PiS podjęło rozmowy z Gowinem i Porozumieniem, wyszło, że Gowin miał rację. To tak na przyszłość bo w Wyszkowie też rozmawiali Sobczak i Głowacki i nie doszli do porozumienia w sprawie jednej listy do samorządu ale więcej racji z tego co słyszałem miał Głowacki. Jak to się skończyło widzimy, kolejne 5 lat smuty w Wyszkowie i rządów postkomuny.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 07.05.2020 r., godz. 10.54
przed tzw. debatą prezydencką Duda wiedział już o porozumieniu Gowina i Kaczyńskiego, jednakże na rozkaz tego drugiego wziął udział - zupełnie niepotrzebnie, bo po raz kolejny udowodnił, że zupełnie nie jest przygotowany do tej roli, i pomijam tutaj emocjonalną mimikę Dudy oraz nadmierną ekscytację oraz brutalny atak na Kosiniaka-Kamysza - Duda, dr prawa nie rozumie, że prezydent stoi na straży Konstytucji oraz jest odpowiedzialny za szeroko pojęte bezpieczeństwo rodaków - te dwie kluczowe kwestie nie były obecne w nerwowych wystąpieniach kandydata, który z uporem maniaka myli wybory prezydenckie z parlamentarnymi - Duda nie rozumie, że programy socjalne wprowadzone przez pisich nie są jego zasługą a rządu, "zasługą" jest oszukanie frankowiczów, o których upomniała się Europa - konkluzja: Duda jest wiernym i poddanym uczniem Kaczyńskiego, gdyż obaj najlepiej czują się w wystąpieniach jeden na jeden, czyli we własnym towarzystwie, bez dziennikarzy, bez pytań; obaj preferują model: przyjść przed mikrofon, naszczekać stekiem propagandy i wyjść
Dodane przez anonim, w dniu 07.05.2020 r., godz. 12.40
ola, wychwalasz Kosiniaka ale jesteś nie doinformowana, 30-, 40-latkowie tworzący mityczny trzon liberalnego elektoratu, młodzi dobrze wykształceni, zamożni mieszkańcy z dużych miast są za Szymkiem Hołownią. Na obecnego prezydenta Dudę chce zagłosować 40,57 proc. ankietowanych w sondażu Instytutu Badań Pollster na zlecenie "Super Expressu". Na drugie miejsce awansował Szymon Hołownia, którego wskazało 20,34 proc. respondentów. Bezpartyjny kandydat wyprzedził Władysława Kosiniaka-Kamysza. Lidera PSL w roli prezydenta widzi 14,39 proc. osób biorących udział w sondażu. 10,49 proc. ankietowanych chce swój głos oddać na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Małgorzatę Kidawę-Błońską. Tuż za wicemarszałek Sejmu jest Robert Biedroń, którego wskazało 9,56 proc. osób. 4,65 ankietowanych zadeklarowało, że zagłosuje na Krzysztofa Bosaka. Kosiniak wróci na swoje PSLowskie 2%-3%.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 07.05.2020 r., godz. 13.38
anonim 12.40 - jak to co piszesz ma się do tu i teraz? tyle co obietnice Dudy do faktów - jak widać powyżej piszę tylko o Dudzie, a więc czytaj ze zrozumieniem, innych kandydatów nie oceniam, ale ogólnie bardzo dobrze sobie radzili i w sumie dali popalić pałacowemu
Do wyszkowiak, wpis 7 maja , 9.45
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.05.2020 r., godz. 21.44
Cieszyć się, czy nie to mało ważne. Istotne, że jest porozumienie PiS i Solidarnej Polski z Porozumieniem Jarosława Gowina i to, że nie będzie chaosu politycznego, a z pewnością temperatura sporu się obniży. To wielka wartość. Wybory trzeba przeprowadzić, ponieważ taki mamy system prawny. Wprowadzenie stanu wyjątkowego nie było rozwiązaniem konstytucyjnym. Nie ma bowiem podstaw do takiego ruchu. Wszyscy oswoili się już z epidemią i uniknęliśmy najgorszego, dramatycznego wariantu zachorowań, jakie wystąpiły w Hiszpanii, we Włoszech i w Wielkiej Brytanii. Nie ma więc żadnych powodów do wprowadzenia zgodnego z prawem stanu wyjątkowego. Dziękuję panu za ten rzeczowy wpis. Część dyskutantów wypisuje jakieś kompletne kocopały, część idzie w plugawe obrzucanie ludzi błotem, inwektywy i modne ostatnio tzw. fake newsy, czyli po prostu świadomie wypisuje kłamstwa.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.05.2020 r., godz. 22.01
Pierwsi publicyści już rzucają pomysły wymiany Małgorzaty Kidawy – Błońskiej. Tomasz Lis i Marek Migalski. Kto następny ? Będziemy mieli niedługo wysyp nowych pomysłów. Marek Migalski twierdzi nawet, że kandydatka KO „przyjęłaby taką decyzję z ulgą”. Czyżby wiedział coś więcej ? Osobiście sądzę, ze musiałoby to dokonać się bardzo szybko, albo wcale. Byłaby to bardzo trudna decyzja dla polityków KO. Przyznaliby się bowiem do porażki, która notabene dla większości polityków, dziennikarzy, a przede wszystkim wyborców jest i tak oczywista.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.05.2020 r., godz. 22.14
Bardzo ciekawym problemem jest teraz dla mnie, co zrobi KO ze swoim postulatem bojkotu wyborów, który był krytykowany przez obóz rządzący i został ośmieszony przede wszystkim przez całą opozycję. Czy ten postulat jest w nowej sytuacji aktualny ? Na razie chyba tak, nie słyszałem, żeby ktoś go publicznie odwołał. Ale tak samo, jak coraz bardziej oczywista staje się potrzeba wymiany kandydatki KO, tak samo oczywiste jest dla mnie, że KO wycofa się z próby bojkotu wyborów. Już w praktyce wycofała się z tego postulatu poprzez udział kandydatki KO w debacie telewizyjnej w TVP. Koalicja Obywatelska jest dla mnie w tej chwili partią w przedśmiertnych konwulsjach, a w każdym razie chorobliwych drgawkach. Nie wiadomo, czego chcą, jakie mają postulaty programowe, są kompletnie chaotyczni i nieczytelni. Może to się dla nich skończyć po prostu marginalizacją, albo rozpadem. Oczywiście korzystają na tym wszyscy, a najbardziej Kosiniak, Hołownia i Biedroń. Czy KO uda się wyjść z tego śmiertelnego niebezpieczeństwa ? Czy projekt pt. Platforma Obywatelska niedługo skończy się ? Z wysokim prawdopodobieństwem tak. Co mnie oczywiście nie martwi.
do Głowasia
Dodane przez janek, w dniu 08.05.2020 r., godz. 00.12
..."to wielka wartość" napisał Głowacki o porozumieniu dwóch jarków! naprawdę tak myslisz? to co masz w głowie to już nie rozum Marku!
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2020 r., godz. 06.14
Cala opozycja może bojkotować. Duda wygra, a ze walkowerem to mało ważne.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2020 r., godz. 07.56
PKW stanęła na wysokości zadania i poinformowała, że z powodu braku możliwości ( specustawa pisia takie zabrała i dała Sasinowi ) wyborów 10 maja nie ma, nie ma więc też ciszy wyborczej - dobrze, że mamy w kraju jeszcze ludzi normalnie i zdroworozsądkowo, zgodnie z prawem myślących - to co się stało w ostatnich tygodniach pokazało do czego Kaczyński jest zdolny, kto to jest Gowin, ile wart jest Duda, oraz utwierdziło opozycję, że po stronie prawicy są wyłącznie sprzedawczyki - poza tym SN stwierdził, że nie będzie zajmował się sprawą wyborów i stwiedzał, że są nieważne bo ich nie było, po prostu nie będzie tego tematu na wokandzie - pani Przyłębska może spokojnie gotować rosół jak do tej pory
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.05.2020 r., godz. 08.12
Co ten chory człowiek wypisuje!?
Dodane przez Głowacki, jesteś mistrzem, w dniu 08.05.2020 r., godz. 10.33
...część idzie w plugawe obrzucanie ludzi błotem, inwektywy i modne ostatnio tzw. fake newsy, czyli po prostu świadomie wypisuje kłamstwa.
Co ten chory człowiek wypisuje!?
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 08.05.2020 r., godz. 12.03
ola spłyciłaś sprawę. To nie tylko wina rządzących ale także totalnej opozycji, w Senacie, rządzącej w wielkich miastach ale także w powiecie wyszkowskim w Wyszkowie i gminach wiejskich. Marszałek Witek ogłosiła wybory 5 lutego czyli trzy miesiące temu, w okresie gdy nie było jeszcze pandemii w Polsce. Dla partii i kandydatów nie powinno być zaskoczeniem,że są wybory bo już prawie od 2 lat trwają różnorakie wybory, także dla organów państwa i samorządu. Zdecydowanym faworytem jest obecny prezydent Duda, więc opozycja stosowała różne sztuczki aby, głównie przez zwiększające się uciążliwości związane z wirusem, przesunąć, przeciągnąć. Jakie tu destrukcje stosowały partie opozycyjne i ich stronnicy w samorządach? Partie wystawiły kandydatów ale nie dali członków do komisji wyborczych, jaskrawym tego przykładem był w Wyszkowie PSL, który publicznie to ogłosił choć agresywny Tygrysek startuje i walczy do końca. Pozostali też nie wystawili w Wyszkowie, jak np. KO czy SLD (Lewica) przez co startuje 10 czy 12 kandydatów a nie zostały utworzone komisje wyborcze, składające się z co najmniej 5 członków każda. Czy to nie jest obstrukcja partii politycznych, ich przedstawicieli w terenie ? Czy to nie wpłynęło, że nie odbyły się wybory 10 maja? Przecież społeczeństwo polskie płaci wiele milionów złotych na działalność partii politycznych w Polsce. W związku z obstrukcja samorządów w sprawie powoływania komisji wyborczych i nasilającej się pandemii władza zdecydowała się na wybory korespondencyjne i przeprowadziła przez Sejm odpowiedniej ustawy. Można mieć wątpliwości czy można to przygotować w tak krótkim czasie ale podjęto wysiłek. Po przejściu przez Sejm poszła do Senatu i tu marszałek Grodzki i totalna opozycja zastosowały obstrukcję i przez ponad 3 tygodnie leżała w zamrażarce. Można zrozumieć gdyby przy tym potrzebnej ustawie poczekali tydzień na stanowiska różnych instytucji i organizacji pozarządowych, drugi tydzień na debatowanie i ewentualne zmiany. Senat jednak przytrzymał potrzebną ustawę ponad 3 tygodnie, wysłuchał swoich i niewiele pracując odrzucił ją w całości. Jak to zapyta ktoś i jeszcze się tym chwalą, głównie w TVN, jak to przywalili PiS i Kaczyńskiemu. Obstrukcja w Senacie spowodowała, że Prezydenci wielkich miast i inni związani z totalna opozycją nie wydawali list wyborców z danej gminy Poczcie Polskiej i nie powinno drukować przesyłek wyborczych, ale gdyby opozycja myślała o Polakach to powinna inaczej się zachować. Gdy ustawa wróciła do Sejmu, przegłosowaniu jej po porozumieniu PiS i Porozumienia, sprawa wyborów 10 maja okazała się niemożliwa. ola, ME i im podobni maja satysfakcję ale. Władza zjednoczonej prawicy poszła po bandzie i na granicy prawa, może przekraczając tą granicę ale czy działania opozycji czyli PO (i całej KO), PSL, SLD były dla Polaków korzystne i sensowne, wątpliwe. Wybory się nie odbyły, trzeba będzie je przeprowadzić, konflikt stał się jeszcze bardziej gorący, do konfliktu dołączyli się jeszcze samorządowcy wielkich miast, wykazujący się nieporadnością w działaniu i walce z koronawirusem a brak komunikacji między partiami zabójczy dla naszego państwa. Wydaje się, że Polacy są na tyle pragmatyczni, że będą głosowali na obecnego prezydenta Dudę, bo inaczej to byłoby to już totalnie nie do zniesienia. Widzimy jak destrukcyjny jest Senat gdzie większość ma opozycja. Ciekawe jak długo jeszcze senatorzy będą w takim chocholim tańcu.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2020 r., godz. 13.15
Witek do dymisji.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2020 r., godz. 13.19
Oczywiście, że trzeba przeprowadzić wybory na prezydenta, tego nie kwestionuje nikt, ale zarówno kandydaci jak i wyborcy muszą móc korzystać z tych samach praw, czego pandemia, niestety nie umożliwia, a tym bardziej nie zapewnia specustawa, która znowy wczoraj została przegłosowana w sejmie i tylko czeka na podpis Dudy - cały problem zaczął się, gdy pisi wcisnęli do specustawy zmiany ordynacji wyborczej nie mające ugruntowania w konstytucji, czego być nie może - bardzo dobrze się stało, że mamy władzę samorządową, która nie udostępniła poczcie polskiej spisu wyborców, ale już dane wrażliwe podały organa rządowe - nie będzie to takie śmieszne jak dowiemy się o pożyczkach zaciągniętych na nasze dane czy tym podobne machloje - w każdym razie Kaczyński dostał po nosie, a to dopiero początek - wybory muszą być przeprowadzone przez PKW i zgodnie z konstytucją! nie ma już co kombinowac
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2020 r., godz. 14.03
prokuratura oskarża funkcjonariusza SOP o kradzież trzech samochodów - ładnie kwiatki! jeżeli pisi sądzą, że te wszystkie oszustwa i machloje zostaną puszczone płazem, to się zdziwią - Kaczyński ze swoimi sługusami zostanie tak samo rozliczony, jak jemu podobni w przeszłości - trzymam kciuki za dzielnych przedsiębiorców, którzy upominają się w stolicy o swoje, pomimo stosowanych wobec nich represji niezgodnych z prawem
Prawo, które nie służy narodowi to jest bezprawie!
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 08.05.2020 r., godz. 14.15
Gdyby nie obstrukcja opozycji to terminy zazębiałby się i szłoby to zgodnie z konstytucją. Jedna komisja gminna to wystarczyłoby osób do przeliczenia i sprawdzenia głosów. Co do danych osobowych i PESELach to ola wygłupiasz się - na każdych listach poparcia czy to w wyborach samorządowych, na burmistrza, radnych samorządowych czy na listach poparcia do Parlamentu wypisujesz swoje imię i nazwisko, adres oraz numer PESEL i podpis. Po co ten płacz. Pytam co zyskali kandydaci opozycji na prezydenta, że przesunęli termin wyborów? W czym niby radość ich wyborców jak i tak nie głosowali. Czy ludzie będą bardziej zdeterminowani, jeśli miałby wygrać to będzie może Hołownia, który obiecał, ze jak wygra to złoży swoje stanowisko i będą wybory w innym, terminie, bez epidemii. Gowin, za zgodą PiS, zaproponował wybory za 2 lata i zmianę konstytucji. Zaplątali się o swoje nogi a wyborów jak nie było tak nie ma, a przecież KONSTYTUCJA jest podobno najważniejsza i wybrany prezydent, który jest osobą w ramach stanowienia prawa.
Dodane przez do oli, w dniu 08.05.2020 r., godz. 15.39
ola zapytaj gburmistrza jakie to ułatwienia i pomoc ma dla mieszkańców Wyszkowa. Jak natenczas to utrudnienie z powrotem płatnego parkowania w centrum, przedszkola i żłobki nie otwarte, a fontanna, która miała być atrakcją na placu miejskim ma być zamknięta bo roznosi wirusa. Gdzie małe inwestycje drogowe dla firm wyszkowskich, gdzie zwolnienia najemców lokali z galerii z czynszu ( nie właścicieli tylko zadbać o najemców). Gdzie plaża miejska, żeby odpocząć w Wyszkowie, gdzie wodociąg w Kamieńczyku. Gdzie pomoc dla wyszkowskich klubów, Bugu i Campera ? Kiedy zwolnienie drugiego dyrektora w WOSiR ? Jak ze sprzedażą na Dworcowej, pilnują porządku, czy zwolnili sprzedających z opłaty targowej ? Kiedy coś będzie działo się w Hutniku, kiedy pieniądze dla prowadzących tak tańce czy inne warsztaty. Opozycjo dbajcie o nasze interesy, pytajcie, naciski, naciski, naciski. Spytajcie ile kosztowało nas w tym roku lodowisko na placu miejskim, w ten ciepły czas, dla grupki osób.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2020 r., godz. 16.06
wyszkowiak, polecam artykuł na onet. pl na temat wyborów to zrozumiesz, co zyskała opozycja - karty do głosowania kosztowały podatników 3 mln, natomiast poczta polska wyceniła swoja usługi na 600 mln, ile zarobiła spółka Srebrna to się teraz nie dowiemy, ale też drukowała karty - i co najciekawsze, wszystko to na gębę, polecenie Morawieckiego bo ustawy jeszcze nie było i nie ma zresztą nadal, póki Duda nie podpisze, jak widać nie spieszy się
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2020 r., godz. 16.10
do oli, tak ci się spieszy do zakażenia? słońce nie jest szczepionką na kw - osobiście jestem za podniesieniem kar za nieprzestrzeganie obecnego rygoru, bo na ulicach ludzi bez masek co niemiara, to samo zresztą na targowicy!
do Głowackiego
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.05.2020 r., godz. 18.53
Twoi kolesie siedzą w policyjnym kotle pod Pałacem Kultury (chyba to twoi bo drą mordy - duma, duma, narodowa duma i "a na drzewach zamiast liści") a ty gdzie? Na koń nie siadasz, za szablę nie chwytasz?
Dodane przez Wpis 8 maja , godz. 6.14, w dniu 08.05.2020 r., godz. 20.03
Anonimie, trudno się z tym zgodzić. Przede wszystkim jedynie słabnąca Koalicja Obywatelska wezwała do bojkotu, popchnięta do tego kroku przez Donalda Tuska. Inne podmioty polityczne nie podjęły bojkotu, wręcz przeciwnie. Uznały, że jest to dobry moment, żeby pokazać swoją odrębność. Dla Konfederacji był to krok dość oczywisty. To samo w przypadku Hołowni. Jednak i pozostali uznali, że to dobry moment, żeby podważyć pozycję niedawnego lidera opozycji. Doszło do paradoksalnej sytuacji, w której ściśle dotychczas współpracujący politycy zaczęli się publicznie atakować. Zarówno Kosiniak, jak i Biedroń dostrzegli w tym swoją szansę osłabienia dotychczasowego koalicjanta. Koalicja Obywatelska została dziś z tym bojkotem, jak Himilsbach z angielskim. Notabene Tusk nie po raz pierwszy wystawia swoją formację do wiatru. To samo było przy okazji wyborów do parlamentu unijnego. Osobny temat, to odpowiedź na pytanie, dlaczego to robi. Głównym celem było doprowadzenie do chaosu. To się nie udało. Wbił natomiast nóż w plecy Koalicji Obywatelskiej. W rewanżu za to, że go nie zaproszono na konwencję wyborczą ? Ależ tam wrze.
Koalicja Obywatelska
Dodane przez Leonidas, w dniu 08.05.2020 r., godz. 20.55
Chcecie prezydenta z jajami? Nowa kandydatka KO Anna Grodzka spełni wasze oczekiwania!
Dodane przez Anonim, w dniu 08.05.2020 r., godz. 22.05
Jeszcze niedawno ola martwiła się o swój PESEL, teraz już zaczyna cytować fake-newsy z onet.pl. W/g tego portalu Duda już kilka dni temu powinien podać się do dymisji.Niedługo będziesz zamartwiała się razem z Safjanem z TSUE, że doszli do ściany. Wybory samorządowe we Francji, po pierwszej turze, odwołano II turę wyborów, nikt nie płacze a u nas szopki. A Eychler ty nie pod SN, tam wybierają kandydatów na nowego I prezesa, na pewno pisowskiego, bo jakby było inaczej. Razem z Krzysztofem jedź i bojkotuj.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.05.2020 r., godz. 06.17
Policjanci jeżdżą bez maseczek, a będą karać innych. Podejrzewam, że patrole nie składają się z małżeństw. Z resztą nie muszą narażać się na zarażenie poprzez bezpośredni kontakt przy karaniu.
Dodane przez T.kapelusz, w dniu 09.05.2020 r., godz. 06.46
Echlej nie pajacuj na forum.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.05.2020 r., godz. 07.34
Towarzysz Safjan jest bezradny. To bardzo dobrze. Teraz czas na dekomunizację wymiaru sprawiedliwości i pójście Polski do przodu. Dotychczasowa sytuacja, w której czerwoni rządzili Polską niezależnie od tego, kogo wybrał naród była zaprzeczeniem prawdziwej demokracji. Była taką "demokracją socjalistyczną", czyli PRLem w nowym wydaniu.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 09.05.2020 r., godz. 07.49
Sasin: ja nie drukowałem kart wyborczych, Poczta Polska: my nie drukowaliśmy kart wyborczych - jak opozycja głęboko poszuka, to odkryje, że drukowała spółka Srebrna - ludzie mają dosyć, ludzie wychodzą na ulicę: zaczyna się rewolucja
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.05.2020 r., godz. 08.32
Widzę, że ola z seledyniakiem zorganizują kolejne powstanie. Mateusz Kijowski z Magdaleną Środziną są również z pewnością w tajnej organizacji, która to organizuje. Które to powstanie z kolei ? Siódme, ósme …. dziesiąte ?
Wyniki wyborów
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.05.2020 r., godz. 00.21
Uwaga! Podaję wyniki exit pol wyborów prezydenckich. Kandydat "na trudne czasy" A. Duda (herbu - " tak mu dopomóż Bóg") otrzymał 0 głosów (słownie ZERO) i tym samym nie przeszedł do drugiej tury.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.05.2020 r., godz. 18.36
Sytuacja jeszcze się do końca nie wyklarowała. Nie znamy bowiem terminu wyborów. Andrzej Duda jest nadal prezydentem, powstanie seledyniaka i oli na razie nie wybuchło, rząd Zjednoczonej Prawicy funkcjonuje dobrze. Andrzej Duda jest również niezmiennie dobrym, w mojej ocenie najlepszym kandydatem na prezydenta kolejnej kadencji, a totalitarna opozycja szamocze się jak opętana. Kolejnym głosem wzywającym do zmiany kandydatki KO, Pni Kidawy-Błońskiej jest Roman Giertych, dawny narodowiec, dziś przyjaciel Radosława Sikorskiego i nieprzejednany wróg obozu niepodległościowego. Kontynuuje w ten sposób tradycje swojego ojca, Macieja Giertycha, który w latach 80tych popierał towarzysza Jaruzelskiego, a całkiem niedawno w Gazecie Wyborczej straszył Polaków PiSem, traktując tę partię jako najgorsze zło. Nie oznacza to jednak, że rady Giertycha, skierowane do jego dzisiejszych politycznych przyjaciół są złe. Bardzo jestem natomiast ciekaw jak do obu Giertychów odnosi się dzisiejszy Ruch Narodowy, a w szczególności dawny bliski współpracownik Romana Giertycha, a obecny kandydat Konfederacji na prezydenta. Nie spotkałem bowiem żadnej jego wypowiedzi ani o Romanie, ani o Macieju Giertychu.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.05.2020 r., godz. 18.47
Niemiecki Trybunał Konstytucyjny unieważnił wyrok TSUE, wkraczający w kompetencje nie przyznane instytucjom unijnym. Słusznie. Czekamy na wyroki polskiego Trybunału w co najmniej kilku sprawach. Najwyższy czas, żeby eurokomuna od nas się odczepiła.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.05.2020 r., godz. 18.54
Dobra wiadomość. W kwietniu nowym liderem oglądalności wśród kanałów informacyjnych został TVP Info. Nadal oczywiście nie ma równowagi medialnej, ale jest choć trochę lepiej.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.05.2020 r., godz. 20.59
Głowacki, kiedyś za wczesnej komuny było takie powiedzenie - szkoda atramenta dla pana Putramenta. Jak ulał pasuje dziś do ciebie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.05.2020 r., godz. 17.39
Kto będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta ? Czy kompromitacja Kidawy – Błońskiej doprowadzi do zmiany rekomendacji KO w najbliższych wyborach ? Temat aż buzuje w kręgach decyzyjnych totalitarnej opozycji. Swoją drogą, czy głównym decydentem nie jest aby Angela ? Wydaje mi się, że ostatnim momentem do zmiany będzie dosłownie kilka, może nawet dwa trzy dni po ogłoszeniu terminu wyborów. Roman Giertych nawołuje nawet do natychmiastowej zmiany. Ale przecież i Budka i Schetyna popierają Kidawę. Jak rozwiązać ten dylemat ? Jeden z naszych forumowiczów zaproponował Annę Grodzką. A może Sylwia Spurek, albo Magdalena Środa ? Też byłyby niezłe. Bo chyba nie zmienią na jakiegoś ordynarnego samca ? Każdy, każdy, byle nie Kidawa !!!! Czas płynie nieubłaganie. Wcześniej podejmowali ten temat Tomasz Lis i Marek Migalski, ostatnio jak czytałem Konrad Piasecki i wielu innych. Czy KO starczy odwagi na decyzję ? Czy znajdą nowego kandydata ? Kto nim będzie ? Czy dogadają się z Hołownią ? W jednej z dyskusji politycznych w TVP Info trzech z 4 dziennikarzy twierdziło, że wymiana jest pewna. Tylko jeden sądził, że raczej nie będzie zmiany ze względu na krótki czas. Co to będzie, co to będzie, Boże … co to będzie !!!!! To straszliwe rozdarcie !!! Pani olu, dlaczego pani nam tego nie objaśnia ? Bardzo prosimy, wszyscy uwielbiają pani błyskotliwe komentarze.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.05.2020 r., godz. 17.47
Były prezydent, Bronisław Komorowski bardzo ostatnio uaktywnił się. Jako wybitny specjalista od zwycięstw daje dużo rad. To prawdziwy mędrzec totalitarnej opozycji. Do tego, jak zwykle pełen delikatności, uroku i czaru. Podobnie zresztą jak jego małżonka. A dlaczego przestrzega przed Hołownią ? Uważa, że nie należy poważnych spraw oddawać w ręce ludzi niesprawdzonych i niedoświadczonych. Słusznie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.05.2020 r., godz. 17.56
Natomiast Radosław Sikorski namawia Monikę Olejnik do kandydowania w wyborach prezydenckich – „pani redaktor, krótko mówiąc, ja bym panią widział w szrankach prezydenckich. Pani od tylu lat nas polityków poucza o polityce. Na pewno ma pani podobną rozpoznawalność do Szymona Hołowni. Taka rywalizacja między dwoma kandydatami TVN byłaby fascynująca”. I znów muszę się zgodzić. Mądre chłopy w tej Platformie.
Do eychlera
Dodane przez Leonidas, w dniu 12.05.2020 r., godz. 19.51
To musisz być,bardzo starym komuchem,jak takie powiedzenia pamiętasz:).
Do Marka Głowackiego
Dodane przez Leonidas, w dniu 12.05.2020 r., godz. 21.08
Panie Marku przecież Bronisław Komorowski vel Bull-Szogun jest człowiekiem niezwykle subtelnym,pełnym gracji i powabu oraz dobrego tonu,mąż niesłychanego wyczucia chwili i zrozumienia powagi sytuacji uosobienie chodzącej krynicy mądrości,mirabela mundi,gigant błyskotliwych anegdot i sentencji,mędrzec wyśmienity(nigdy nie zapomnę,jak Polskę skompromitował,podczas wizyty w Japońskim Sejmie,wchodząc na krzesło z kopytami,pokazując że tak zachowuje się prawdziwy Europejczyk w myśl zasady platformy-łobywatelskiej cytuję,,jestem Europejczykiem a dopiero potem Polakiem'' ,trudno się dziwić,przecież to wnuk czekisty i z bolszewicką szczerością,wszedł na owe krzesło,słoń w składzie porcelany byłby po stokroć delikatniejszy:)).
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 12.05.2020 r., godz. 22.29
Kogo Głowacki namaścił na swojego następcę i zastępcę w komiteciku masz wybór w wyborach na burmistrza Wyszkowa? Andrzejewskiego!
Dodane przez Maciek, w dniu 13.05.2020 r., godz. 07.30
Panie Marku Głowacki jednak nie potrafi się Pan odnieść do konkretnych faktów o które zapytałem kilka dni temu. Widzę, że lepiej wychodzi Panu pouczanie wszystkich, obrażanie, atakowanie, krótko mówiąc robienie słownie tego co robił Pan fizycznie z barierkami na Krakowskim Przedmieściu kilka lat temu. Przykre ale prawdziwe:-(
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 09.37
lekarz Karczewski, ze zwichniętym kręgosłupem przez Kaczyńskiego, pod naporem niezłomności profesora Grodzkiego, rezygnuje z funkcji v-marszałka Senatu: wcale się nie dziwię, trudno się odnaleźć w doborowym towarzystwie senatorów, gdy jest się pospolitym krętaczem - może zabrać ze sobą Pęka, Skurkiewicza, Czerwińskiego, Koc i kilku innych, którzy w cywilizowany sposób, merytorycznie, bez destrukcji dla Polski prsolwać nie potrafią P.S. lekarz Karczewski w swoim dawnym szpitalu napewno zostanie przywitany chlebem i solą
Dodane przez Anonim, w dniu 13.05.2020 r., godz. 10.36
Oj doborowe to towarzycho, doborowe. Szkoda słów. Ola poj....lo cię porządnie.
Dodane przez do oli, w dniu 13.05.2020 r., godz. 11.12
Prostuję fake'a oli : Marszałek Karczewski nadal będzie senatorem, jednak rezygnuje z funkcji wice marszałka, rezygnuje z bycia posłem zawodowym i wraca do zawodu lekarza. W tym roku kończy mu się okres wygaszenia jego prawa do wykonywania zawodu i dlatego wraca do zawodu. Zdziwienia nie ma - marszałek Grodzki z KO przetrzymał ostatnio 3 tygodnie ważną ustawę o głosowaniu korespondencyjnym przez co nie odbyły się wybory prezydenckie 10 maja, czym się nie kryje Budka z PO. Karczewski ma też za złe, że Grodzki w ostatniej chwili zmienił termin głosowania na ustawą, przyśpieszając go, przez co prawie 15 senatorów z PiS nie głosowało. Dlaczego Grodzki przyspieszył głosowanie, bo bał się, że senatorowie PiS zrobią obstrukcję i będą przedłużać procedowanie nad ustawą ponad zakładane 30 dni i przez to ustawa nie trafi do Sejmu tylko do podpisu prezydenta, w związku z nie zajęciem stanowiska przez Senat w tych konstytucyjnych 30 dniach. Pracując z takim "szefem", który zachowuje się jak chłopczyk w krótkich spodenkach, jak się ma inny wybór, to niech inni, młodsi, pełni energii, szarpią się z Cieniasem. Zobaczymy jak teraz zachowa się Grodzki i PO, przy nowej ustawie związanej z wyborami, która właśnie trafiła do Senatu, czy teraz też będzie przetrzymywał do 30 dni, nie procedując. Przy okazji chapeau bas dla Kamila Zaradkiewicza, p.o. I prezesa SN, który krok po kroku oczyszcza SN z komunizmu. ola, co tam ukrywacie w urzędzie?
do Leonidasa
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.05.2020 r., godz. 21.05
Podzielam te krytyczne uwagi na temat Bronisława Komorowskiego i jestem dumny, że nasz obecny prezydent godnie reprezentuje nasz kraj w Polsce i za granicą. Mam nadzieję, że zostanie ponownie wybrany, ponieważ na to zasługuje, choć osobiście oczekiwałbym jednak od niego więcej twardości np. w sprawach dekomunizacyjnych. Obejmuje to również powstrzymanie tzw. tęczowej zarazy, która coraz bardziej rozlewa się po wszystkich obszarach życia.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.05.2020 r., godz. 21.23
W sprawach koronawirusowych trzeba powiedzieć, że uniknęliśmy najgorszych wariantów, które w co najmniej kilku krajach Europy doprowadziły do tragedii. Mądra polityka naszego rządu i współpraca z prezydentem spowodowała spłaszczenie epidemii, dzięki czemu liczba zmarłych na milion mieszkańców jest u nas radykalnie mniejsza niż w innych krajach. Dla porównania podam, że na dzień dzisiejszy w Polsce jest to ok. 23, a w Hiszpanii ok. 573, czyli prawie 25 razy więcej. Polacy oceniają tę politykę rządu i prezydenta bardzo pozytywnie, co widać w sondażach po słupkach poparcia.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.05.2020 r., godz. 21.48
Grzegorz Schetyna po raz kolejny wychwala Małgorzatę Kidawę - Błońską. Robi się co raz ciekawiej. Czyżby chciał doprowadzić do rozłamu w KO ?
Dodane przez Anonim, w dniu 14.05.2020 r., godz. 20.46
Głowasiu, chciałeś i masz. Od dziś kandydatem KO jest Rafał Trzaskowski. Mam nadzieję, że po Dudzie przejedzie się jak po Jakim.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.05.2020 r., godz. 06.07
Anonimie, trzęsienie ziemi i chaos w KO jest faktem. Co z tego wyniknie to się dopiero okaże. Na razie mamy kompromitację Kidawy - Błońskiej, z której politykom tej partii trudno będzie się wytłumaczyć. Wymiana kandydatki w trakcie kampanii to porażka. Sądzę, że kłopoty tej formacji nie są wyłączną zasługą nieudanej kandydatki. Jej zaplecze i sztab wyborczy nie działały tak, jak trzeba. Błędne decyzje, np. tę dotyczącą bojkotu podejmowano z pewnością w większym gronie. A więc nieudolnością obciążona jest cała KO, włącznie z Tuskiem, który parł do bojkotu. Trzaskowskiego nie uważam zresztą za dobrego kandydata. Ma bowiem z jednej strony potężne obciążenia ( np. niedawna awaria oczyszczalni Czajka), z drugiej to kandydat bardzo tęczowy, a to kierunek, który położył tę formację w eurowyborach rok temu. Ale być może taka jest decyzja Angeli, żeby Polacy byli dalej infekowani ideologią gender. To jest wg. mnie długofalowa strategia Niemiec. Na razie kandydatura Trzaskowskiego jest informacją medialną, którą zresztą jako pierwszy podał portal wpolityce.pl. Czy się potwierdzi ? Chyba dziś się dowiemy.
Oto prawdziwy Prezydent na trudne czasy
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.05.2020 r., godz. 09.29
Koalicja Obywatelska wchodzi szerokim frontem w nową odsłonę walki o prezydenturę. Pojawił się gracz wagi ciężkiej: Rafał Trzaskowski - doktor politologii, 6 języków i w każdym z nich ma coś sensownego do powiedzenia, minister cyfryzacji, wiceminister spraw zagranicznych, europoseł, wiceszef największej partii świata EPL, z szerokimi kontaktami międzynarodowymi, jako wybitny samorządowiec znający problemy polskich obywateli. Z drugiej strony planszy: mierny, nijaki, krzykliwy, uległy, służalczy Duda, któremu stanowisko prezydenta się "po prostu nie należy".
trzaskowki nie wygra
Dodane przez Leonidas, w dniu 16.05.2020 r., godz. 11.20
Biedny ten trzaskowski. PO komuchy wybrały następcę kidawy jest jeszcze głupszy niż ona. trzaskowski i jego nowy program dla Polski. 1. Ochrona środowiska, czyli ścieki i kupa wszędzie. 2, polityka prospołeczna, adopcja dzieci przez wybryków natury. 3. Edukacja, czyli przygotowanie i bzykanie dzieci przez wybryków natury a w PO jest ich trochę. 4 finanse publiczne. Kradzieży wszystkiego co jeszcze można u kraść, koperty dla takich jak grodzki i innych PO komuchów. Biznes na cmentarzu. 5. Obronność Państwa. Czyli brak armii, obrona państwa kamienie i kije. Rozłożenie się ruskim żeby nas dymali. 6. Zdrowie, czyli wszystkie szpitale i laboratoria w ręku koleśi i rodziny PO komuchów. Polacy niech dalej zdychają. 7. Transport po co?,mamy niemieckie drogi. Lotniska mamy u Niemców. Transport morski też mamy u nazistów. Kolej też mamy u nazistów. 7 sport praca u nazistów przy szparagach.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.05.2020 r., godz. 20.57
Leonidasie, myślę, że Trzaskowski może jednak wygrać ….. ale z Biedroniem. Tzn. Biedroń będzie miał 3-4 %, a Trzaskowski 10-12. I PO znika. Nie jest to zły wariant. Program nowego kandydata KO ująłeś krótko i celnie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.05.2020 r., godz. 08.01
No to jak teraz obstawiacie drugą turę? Duda - Trzaskowski czy może Trzaskowski - Hołownia lub Trzaskowski - Kosiniak?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 17.05.2020 r., godz. 09.10
czasami warto trochę poczekać z komentarzem, bo życie pisze najciekawsze scenariusze: Kamil Zaradkiewicz czyścił, czyścił, aż wyczyścił samego siebie z SN; zgodne z prawem procedowanie w senacie ustawy wyborczej 30 dni nie pozwoliło na przeprowadzenie niezgodnych z prawem wyborów 10 maja; godna postawa pani Kidawy-Błońskiej pokrzyżowała plany pisich i oto mamy oczekiwanego kandydata, Rafała Trzaskowskiego, dr prawa, poliglotę, a Warszawa będzie szybko odbita z rąk pisowskiego komisarza - wróci normalność. panie Głowacki kto drukował karty wyborcze i za ile, bo ojca tego sukcesu nie widać, kolejny gorący kartofel to afera maseczkowa ministra Szumowskiego?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.05.2020 r., godz. 09.55
Wielką startą dla Polaków jest niewątpliwie ograniczenie uczestnictwa w życiu publicznym takich osób jak Ostaszewska, Stuhr, Olbrychski, Janda, Nurowska. Osobiście jestem nie utulony w żalu z tego powodu. Najbardziej mi żal młodego Stuhra, koryfeusza wszelkiej wiedzy, w szczególności historycznej i wybitnego, cenionego w świecie intelektualistę. Żona zabroniła mu się wypowiadać. A był taki mądry i wyważony. Mam nadzieję, że przynajmniej niektórzy znajdą się w komitecie poparcia Rafała Trzaskowskiego, nowej "jedynej szansy dla Polski". Ale jeszcze ważniejsze jest, żeby te osoby się wypowiadały jak najwięcej. To poprawi dynamikę kampanii Komitetu Obywatelskiego. Byłoby to bardzo potrzebne. Niestety w tym momencie prawdopodobieństwo, że Trzaskowski przekroczy granicę 10 % jest niewielkie.
Drugiej tury nie będzie,Duda wygra w pierwszej.
Dodane przez Leonidas, w dniu 17.05.2020 r., godz. 10.38
Przedstawiciele,szefowie i elektorat koalicji-obywatelskiej,uchwycili się mitu,że skoro Trzaskowski wygrał z Jakim w Warszawie(ponoć to zawodnik wagi ciężkiej,raczej piórkowej),to i z prezydentem Dudą zwycięży.Zapomnieli jednak o kilku niezwykle istotnych kardynalnych czynnikach,głównym jest to że,,Polska to nie jest Warszawa'',a ludzi biednych przez co poczciwych patriotów,jest więcej niż postkomunistycznych: aferzystów,złodziei,przekrętów a co najgorsze zdrajców ojczyzny, tu platforma z koalicją świeci znakomitym przykładem(tusk agent służb niemieckich cytat,,polskość to nie normalność'',Boni,Lewandowski,Komorowski,,Nitras,Niesiołowski,Grocki, Sikorski,cytat,,polskość to taka murzyńskość'', którzy się dorobili łamiąc prawo.Stanowisko dotychczasowe totalitarnej opozycji było takie,chodzi nam o to,żeby wybory były przeprowadzone w cytuję,,bezpieczny i prawy sposób,nie będziemy narażali zdrowia i życia Polek i Polaków''.Korona-wirus wszak nie ustąpił,a teraz w jaki to bezpieczny sposób,odbędzie się zbieranie podpisów na Trzaskowskiego?,chyba że wykorzystane zostaną koperty w których prof. Grodzki brał granty na fundację NN.Chodziło o to żeby kunktatorzyć na czas aby wymienić Kidawę i uniknąć sromotnego lania,zamienili mądrą kobietę na delikatnego chłopca.Jeżeli ludzie z PO ,,walczący z łamaniem prawa''coś powiedzą to wiadomo że dotrzymają słowa,Budka powiedział że Błońska jest i będzie kandydatką na prezydenta. No i dotrzymał słowa. O proszę , jest nazwisko ..... Trzaskowski!.
Głowasiu, czyżby?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.05.2020 r., godz. 17.37
" Niestety w tym momencie prawdopodobieństwo, że Trzaskowski przekroczy granicę 10 % jest niewielkie." Zapamiętajmy sobie te słowa, a ty Głowasiu możesz już zacząć szczekanie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.05.2020 r., godz. 21.02
Zdaje się, że nowy kandydat KO, pan Rafał Trzaskowski będzie musiał zebrać 100 tys podpisów. To dość dużo i może okazać się, że bardzo osłabione struktury tej partii będą miały problem. Będzie to w każdym razie pierwszy sprawdzian zaangażowania dla różnych sierotek po Donaldzie Tusku, Ewie Kopacz, Januszu Palikocie i Ryszardzie Petru.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.05.2020 r., godz. 21.06
Swoją drogą kto wie, jakie podmioty integruje Koalicja Obywatelska ? Ja zastanawiałem się i nie udało mi się skompletować pełnej listy podmiotów tej „koalicji”. Oczywiście szybko znalazłem w internecie. Oprócz PO to resztki Nowoczesnej, Zieloni i Inicjatywa Polska. Zieloni to taki poczochrany facet, a Inicjatywa Polska to taka pani Nowicka, albo Nowacka, a może nawet dwie panie. Niesamowita siła. Pewnie przyjadą do Wyszkowa wieszać plakaty Trzaskowskiego, bo do tej pory widać było jedynie Dudę, Bosaka i Kosiniaka.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.05.2020 r., godz. 21.20
Ciekawe, co słychać u Biedronia ? W ostatnim czasie byłem Warszawie i wielu miejscowościach Mazowsza i woj. warmińsko-mazurskiego. Nie spotkałem ani jednego plakatu z tym politykiem. Cieniutko na lewicy, oj cieniutko. Dodatkowo wygląda na to, że tęczowy kandydat Trzaskowski jest dla Biedronia poważnym zagrożeniem. Bój będzie straszliwy.
Dodane przez Leonidas, w dniu 17.05.2020 r., godz. 23.54
A jakby tak dać Grodzkiemu gruba kopertę,to może zrezygnowałby ze stanowiska marszałka?.Budka to zwykły aparatczyk. Ten dyniogłowy nie ma ani wyglądu(chyba że jego kształtny czerep),ani nic ciekawego do powiedzenia.Oni nie mają żadnego programu ,a ciągłe:,,precz z Pisem,precz z Pisem''i anty-pis to za mało.Oni są nie do podrobienia, najpierw na konferencji Budka odtrąbił sukces Kidawy w sprawie wyborów i zapewnia, że kandydatka,kandydatką będzie, a za chwilę dają jej bilet powrotny.Zresztą oni tak robią ze wszystkimi, którzy są już niepotrzebni, kopa w tyłek i Cię nie ma.Tak było z Piterą i innymi. Sami się pięknie zaorują:).
Do Leonidasa
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 18.05.2020 r., godz. 19.28
Z kopertą to rzeczywiście dobry pomysł. Myślę, że Grodzki powinien się zdecydować. Może zaczniemy od razu zrzutkę na ten szlachetny cel ? Forumowicze na pewno się dorzucą.
do Głowackiego
Dodane przez 44, w dniu 19.05.2020 r., godz. 00.01
Stuhrowi, Jandzie, Olbrychskiemu to możesz buty czyścić! kiedy to napisałeś to wyglądasz jak ten czerwony od środka! o buraku myślę!Dzięki nim urosłeś!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.05.2020 r., godz. 06.43
Tusk czyści buty Angeli, Budka Tuskowi, Nitras Budce. Stąd mentalność czyścibutów jest bardzo powszechna wśród miłośników KO. Smuteczek.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.05.2020 r., godz. 11.59
Co Głowasiu, smuteczek? Trzaskowski prze naprzód, z dnia na dzień zyskuje w sondażach, dziś ma już 16,5 % (zaczynał kilka dni temu od 10%) a do wyborów ponad miesiąc jeszcze. Pytanie tylko kiedy prześcignie Dudę jeśli chodzi o pierwszą turę. Obstawiam, że za 2 -3 tygodnie. Ale nie załamuj się, pracuj na polu ciężko, zaciśnij zęby, zwieraj szeregi i pośladki.
Dodane przez abdul, w dniu 19.05.2020 r., godz. 12.32
Dlaczego Duda rapował z tabletu? Bo jakby mu dali kartkę to by ją podpisał!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.05.2020 r., godz. 18.31
Pewien dziennikarz zapytał wczoraj Trzaskowskiego czy podjął by się zorganizowania debaty prezydenckiej z Dudą w języku angielskim. Odpowiedź - nie wiem czy byłbym aż tak okrutny.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.05.2020 r., godz. 18.48
Jednodniowy teatrzyk ze zmianą swojego kandydata na prezydenta, który urządziła nam Koalicja Obywatelska miał na celu ograniczenie strat, związanych z przyznaniem się do porażki. Zmiana szykowana była już co najmniej kilka dni wcześniej, ponieważ właśnie wtedy zarejestrowano domenę internetową trzaskowski2020. W tym samym czasie Budka twierdził jeszcze, że Kidawa „jest i będzie kandydatką KO”. Tyle jest warte jego słowo. Obłuda i fałsz.
zawiedziony?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 19.05.2020 r., godz. 20.45
Przecież to między innymi twój pomysł Głowacki, to zastąpienie Kidawy-Błońskiej. Przecież to ty tygodniami obśmiewałeś ją, szydziłeś z niej. Kto pisał Kichawa Końska? Żal mi ciebie, że nie będziesz już mógł oglądać swojego ulubionego TVP INFO, a jak na dodatek skasują jeszcze twojego szmatławca Gazetę Polską to już kompletnie zapomnisz jak litery wyglądają.
Dodane przez Teatrzyk Pana Głowackiego, w dniu 19.05.2020 r., godz. 21.05
Pan w swoim komiteciku masz wybór zrobił teatrzyk z zamianą kandydata na burmistrza. Widząc brak szans na jakikolwiek godny wynik pańskiej kandydatury, wsadził Pan skompromitowanego Andrzejewskiego. O teatrzyku Pan teraz mówi? To jakiś żart.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 19.05.2020 r., godz. 21.19
kandydatura pani Kidawy-Błońskiej to już historia, nowy kandydat idzie jak burza! a pisi w każdym przekazie dnia mają nakazane aby go obszczekiwać - jak taki marny i bez szans wg pisich, to czemu ciągle o nim ględzą? ze strach! tak jest panie Głowacki, ze strachu! jak tam, kiszonej kapusty nie zabrakło? P.S. targowisko w mieście ciągle w tym samym miejscu, i po co się Pan kompromitował w swojej kampanii wyborczej onegdaj?
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 19.05.2020 r., godz. 23.14
Marek Głowacki to guru centroprawicy w Wyszkowie i chwała mu za głos na prezydenta Andrzeja Dudę. Mój głos też ma prezydent Andrzej Duda, bo nie ma czegoś takiego jak przypadkowy prezydent Polski. Przypadkowe to może być zwycięstwo w Pucharze Polski Bugu Wyszków nad Legią Warszawa. Andrzej Duda to silny kandydat, za którym stoi silna koalicja zjednoczonej prawicy, zahartowana w bojach i wzmacniana po kolejnych przezwyciężonych kryzysach politycznych. Jednak nie przechodźmy w pychę i bufonadę. Incydent z listą Trójki i utworem Kazika jak również zachowanie co niektórych w tym zdarzeniu jest skandaliczne. Nie da się słuchać Czabańskiego u Mazurka, który tłumaczy się głupio, jeszcze bardziej się pogrążając i przy okazji cały obóz prawicowy. Idee prawicowe to idee wolności jednostki i przyjęcia do wiadomości tego, że człowiek jest istotą na tyle inteligentną, iż umie sam decydować o swoim losie. Niewybaczalne, że w sprawie zabawy czyli Listy Przebojów Programu III niektórzy z władz Trójki zaangażowali się tak mocno. Byłem na koncercie Kultu w Wyszkowie, to był dobry koncert ale ten jego ostatni hit to nędza i będzie bardzo się jego wstydził, że tak mocno wszedł w konflikt z prawicą, która jest pamiętliwa. Śpiewał, że "Nie należę do mafii, nie należę do sekty" a wszedł buciorami w sprawę dla prawicy ważną czyli katastrofę smoleńską i pamięć o niej. Kazik zapomniał co mówił o rządach PO-PSL : "Czas jej rządów był właściwie trwaniem do kolejnych wyborów i rozdawaniem różnych przywilejów grupom, od których zależy wynik wyborczy (…) Obiecanki cacanki, a głupiemu radość. Niczego nie zrealizowali, a wręcz odwrotnie. Gdzie jest na przykład "trzy razy piętnaście"? (…) Pier***nik, zblazowanie i samouwielbienie".
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.05.2020 r., godz. 05.32
Kandydatura pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej stanie się rzeczywiście historią za jakiś czas. Teraz jest tętniącą współczesnością i jeszcze długo będą wychodzić na jaw różne sprawy z jej kampanią i bezprecedensową rezygnacją. Najprawdopodobniej zmuszono ją do rezygnacji, obciążono winą za klęskę i pozostawiono samą. Będzie się to ciągnąć za cwaniakami typu Budka i Arłukowicz, którzy są współtwórcami nieudanego pierwszego etapu kampanii KO i nie potrafili nawet powiedzieć przepraszam.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.05.2020 r., godz. 05.35
Budka, od pół roku nowy lider KO nie potrafił np. zorganizować normalnie pracującego sztabu wyborczego, który w trybie pilnym powinien zostać teraz wymieniony na nowy. Już chyba lepiej dawałby sobie radę Schetyna. Notabene Budka jest bardzo podobny do Gomułki. Przede wszystkim, jeżeli chodzi o mentalność. Choć i z wyglądu również podobieństwo jest uderzające.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.05.2020 r., godz. 05.37
Komuną na dużą odległość zajeżdża również od Trzaskowskiego. Zresztą tak samo i od całej PO – KO. Ale Trzaskowski to reprezentant głównego, komunistyczno - liberalnego nurtu PO. Ja się w ogóle zastanawiam, co tam robią jeszcze ludzie o poglądach bardziej konserwatywnych. Promocja gender, LGBT i wszelkich zboczeń w Warszawie to jakaś ohyda. Ale skoro tak każe Makrela i Makaron, to co mogą małe żuczki ?
kandydat na rolnika
Dodane przez Leonidas, w dniu 20.05.2020 r., godz. 07.21
Kandydat na prezydenta trzaskowski zostanie rolnikiem, będzie hodował:kozy, muły, osły, wałachy i stare szkapy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.05.2020 r., godz. 07.45
Chodzą słuchy o jakiejś montowanej na Nowogrodzkiej gównobombie na Trzaskowskiego. Nic dziwnego - szefem służb tajnych jest kryminalista, skazany na trzy lata bezwzględnego więzienia i zakaz pełnienia stanowisk publicznych na lat dziesięć za fingowanie dowodów przeciwko opozycji politycznej za czasów kaczej IV RP, niejaki Mariusz Kamiński, wiceprezes faszystowskiej jaczejki "Prawo i Sprawiedliwość". Ułaskawiony prze kumpla z tejże jaczejki, zamieszanego wcześniej w ułaskawienia kumpli zięcia prezydenta Kaczyńskiego, okradających inwalidów z PFRON na grube miliony.
Dodane przez abdul, w dniu 20.05.2020 r., godz. 14.19
Głowacki, chłopie, czy ty nie widzisz co wyprawiają twoi towarzysze u żłoba? Nie widzisz skali defraudacji, nienawiści i nieudactwa na każdym kroku? No powiedz tak poważnie. Nie przeszkadza ci to? Czy ty żyjesz w jakimś równoległym świecie? Marzy ci się coś na wzór komuny z jednym guru i bandą tępaków dookoła?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.05.2020 r., godz. 15.55
Czy Głowacki nie widzi? Widzi, i robi to samo co oni. Teraz ma swoje 5 minut. Czego się nie nachapie dziś to już jutro z pewnością nie. I on i jemu podobni wiedzą o tym doskonale.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.05.2020 r., godz. 17.29
Mariusz Kamiński to wyjątkowo prawy, uczciwy i konsekwentny patriota. Za swoją postawę w czasach rządów mafii, nieszczęsnej koalicji PO-PSL był ścigany po komunistycznych sądach. Była to, na szczęście nieudana próba wyeliminowania go z życia publicznego.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.05.2020 r., godz. 17.46
Abdul, chłopie, złodziejstwo i kumoterstwo oczywiście dziś również istnieje we władzach zarówno centralnych, jak i lokalnych. To jednak skala 10 razy mniejsza niż za mafijnych, w swojej istocie rządów PO-PSL. Przypomnę definicję mafii - to splot organizacji przestępczych z władzą polityczną. Oczywiście mafiozi to również Kwasniaczek i Bolek, ale dyskutujemy, jak rozumiem o nieszczęsnej koalicji PO-PSL i porównaniu do późniejszych rządów Zjednoczonej Prawicy. Zarówno Pawlak, jak i Tusk to mafiozi w stanie czystym. Jak będziesz się upierał to szybko rozwinę ten temat.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 20.05.2020 r., godz. 18.29
afera jakiej nie było z maseczkami oraz testami, za bajońskie kwoty dla swoich tak tętni rzeczywistością, że jeszcze chwila a całe to szambo wyleje się nie tylko na Polskę ale i dalej P.S. połowa testów sprowadzonych przez kawalera maltańskiego, znajomego Szumowskiego uległa w transporcie całkowitemu uszkodzeniu, za bagatela, kilkadziesiąt mln zł; panie Głowacki, o pani Marszałek w ten sposób jak pan to czyni, piszą jeszcze tylko pisi, bo ze strachu przed prezydentem Trzaskowskim s....ją w gacie
Dodane przez abdul, w dniu 20.05.2020 r., godz. 20.12
Głowacki. Moje pytania dotyczą tylko i wyłącznie obecnej władzy, dobrych panów. Czy potrafisz na swoich ziomków spojrzeć krytycznie? Nie manipuluj jak jakiś komuch.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.05.2020 r., godz. 06.12
Abdul, istotą oceny jest porównanie do jakiegoś układu odniesienia. Takim naturalnym układem odniesienia dla aktualnego rządu jest poprzedni. Tego nie zmienisz.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.05.2020 r., godz. 06.14
Niewątpliwie w obozie totalitarnej opozycji, poszerzonej o Hołownię mamy wrzenie w najwyższych temperaturach. Już zaczyna się okładanie kijami. Poniżej cztery przykłady. Z łatwością podałbym ich dużo więcej.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.05.2020 r., godz. 06.15
W wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń powiedział – Sam Rafał Trzaskowski, a sprawdzałem to ostatnio, ma 400 umów śmieciowych u siebie w urzędzie miasta. Platforma nie zrobiła nic, żeby to zmienić, co więcej - pogłębiała tę katastrofę z wypychaniem ludzi na umowy śmieciowe. 2 mln ludzi pracuje na umowach śmieciowych - to jest rzeczywistość. Ta rzeczywistość nie spadła nam z kosmosu, ona była pokłosiem takiej polityki, pod którą przez lata podpisywała się Platforma Obywatelska”. Trudno się z nim nie zgodzić.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.05.2020 r., godz. 06.18
Władysław Kosiniak – Kamysz w wywiadzie dla TVN24 odnosząc się do pytania o sondaże powiedział, że w lutym dawały one kandydatce KO na prezydenta 25 % poparcia. Miała być w drugiej turze. I czym to się skończyło ? Samotną konferencją i rezygnacją z kandydowania. Czy Trzaskowski podzieli los Kidawy-Błońskiej i będziemy mieli podwójnego dublera, tzn. kolejny dubler zastąpi Trzaskowskiego ?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.05.2020 r., godz. 06.19
A oto słowa Pawła Kukiza - Nie podejrzewam, żeby ta kandydatura cieszyła się akurat poparciem absolutnie całej Platformy. Dlatego że pan Trzaskowski jest to bardzo lewicujący polityk i naprawdę nie mówię tego jakoś złośliwie czy ze względów taktyki politycznej, ale to jest rzecz oczywista dla każdego przeciętnego obserwatora życia politycznego, że jest to człowiek, którego bardziej by się kojarzyło z SLD niż z Platformą, a szczególnie z takim skrzydłem konserwatywno-liberalnym. Kukiz powiedział jedynie to, co wiedzą wszyscy. To jasne - bój Biedroń – Trzaskowski będzie straszliwy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.05.2020 r., godz. 06.21
Czarzasty natomiast parodiuje Hołownię. W sumie nie dziwię się. Te szlochy nad konstytucją to był bardzo marny teatrzyk. To niepoważne, żeby kandydat na prezydenta odstawiał taki cyrk. To go dyskwalifikuje.
Intrygująca przeszłość matki trzaskowskiego
Dodane przez Leonidas, w dniu 21.05.2020 r., godz. 07.59
Warto przypomnieć o matce kandydata na prezydenta Teresie Trzaskowskiej.Tymczasem jak wynika z akt IPN, Służba Bezpieczeństwa zarejestrowała ją w 1960 r. jako tajnego współpracownika działającego pod ps. ,,Justyna''. Trzaskowską interesował się kontrwywiad PRL ze względu na jej kontakty z dyplomatami USA, a w szczególności z figurantem akt SB, I sekretarzem ambasady tego kraju w Warszawie Thomasem Donovanem.
Dodane przez abdul, w dniu 22.05.2020 r., godz. 07.52
Głowacki, ty jesteś chory.......
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 22.05.2020 r., godz. 09.49
wczoraj w programie Debata Dnia, przedstawiciel lewicy oficjslnie zadeklarował wsparcie dla pana Trzaskowskiego w II turze wyborów, i to są fakty, natomiast całe te quasi intelektualno-polityczne wypociny pana Głowackiego, wobec szybko zmieniającej się rzeczywistości, są tyleż samo warte co neopopulistyczne wystąpienia pana Hołowni, który programu nie ma, doświadczenia politycznego nie ma, książki napisał i tyle - co to jest wogóle za kandydat na prezydenta kraju? Kraju!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.05.2020 r., godz. 07.09
Pani olu, okładanie się kijami w totalitarnej opozycji ma miejsce i nawet nasila się. Oto wypowiedź, mówiąc delikatnie mało elegancka rzeczniczki prasowej Lewicy, Anny Marii Żukowskiej o Małgorzacie Kidawie- Błońskiej – „Albo się jest polityczką i bierze się udział w polityce jako podmiot, albo jest się łajzą i własne otoczenie traktuje cię jak mebel”. Natomiast deklaracja Biedronia, że w drugiej turze poprze Trzaskowskiego nie jest ani rewelacją, ani zaskoczeniem. Panowie biją się o ten sam elektorat komunistyczno- genderowy. Pisałem o tym nie raz. Od dawna elektorat ten jest rozdarty pomiędzy SLD, a PO. Jakiś czas temu Jerzy Urban, Goebels Stanu Wojennego, bliski współpracownik Kiszczaka, odpowiedzialnego za komunistyczne zbrodnie powiedział publicznie, że popiera PO w wyborach. Jest to jeden z powodów, że Biedroń w tych wyborach praktycznie nie liczy się, nie ma żadnych szans. Ciekawsze jest, czy określi swoje poparcie kiedy do drugiej tury, która dziś jest bardzo prawdopodobna wejdzie Hołownia, albo Kosiniak – Kamysz.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.05.2020 r., godz. 07.15
Jeżeli chodzi natomiast o kandydata TVNu, dyskretnie popieranego przez Donalda Tuska to podzielam pani pogląd, że jest to słaby kandydat na prezydenta. Jednak możliwości manipulacyjne tej stacji są niestety nadal bardzo duże. Nie można więc go lekceważyć. Z pewnością ma szansę wejścia do drugiej tury. Podobnie zresztą jak Kosiniak – Kamysz. Rozgrywka wewnątrz totalitarnej opozycji będzie więc wieloaspektowa, a dynamika kampanii wyborczej będzie ich wpychać do zwarcia. Kluczową sprawą jest jednak, czy Trzaskowski nie zostanie zastąpiony kolejnym dublerem. Wówczas sytuacja ponownie się zmieni.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.05.2020 r., godz. 07.32
Jest więc wiele powodów, dla których w Koalicji Obywatelskiej jest bardzo, ale to bardzo nerwowo. Prowadzi to do takich karkołomych zachowań, jak Radosława Sikorskiego, który wszedł na konferencję prasową Krzysztofa Bosaka i ją w chamski sposób zakłócił. Prawdopodobnie był zresztą podpity, ale to go nie usprawiedliwia. Albo Kierwińskiego i Nitrasa, którzy to samo zrobili na konferencji prasowej wiceministra zdrowia. Chamstwo to jest jednak zauważane przez Polaków i powszechnie bardzo negatywnie oceniane. Wyjątkiem jest tzw. twarde jądro elektoratu PO. To jednak środowisko już kompletnie zaślepione nienawiścią. Jak to się stało, że partia miłości stała się partią nienawiści ?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.05.2020 r., godz. 07.35
Dla mnie kluczową sprawą jest to - czy i kiedy spadający na łeb na szyję w sondażach kandydat Duda zostanie zastąpiony przez kandydata Jacka Kurskiego bo okładanie się kijami na Nowogrodzkiej idzie w tym właśnie kierunku.
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 23.05.2020 r., godz. 08.07
sytuacja na scenie politycznej jest tak dynamiczna, że Duda w jednej chwili stracił 20 pkt poparcia, co oczywiście wskazuje, że odbędzie się II tura wyborów - pisi, skompromitowani do granic możliwości zachowaniem rodzimych łajdusów, przećwiczeni w oszustwach, robią wszystko, aby utrudnić żywot kontrkandydatom Dudy znanymi metodami: kłamstwo, atak na rodzinę, kontrola, wyciąganie haków, oczernianie, wyzwiska, oszczerstwa itp - w dobie pandemii pis stało się hybrydą hieny z sępem, żerującej na resztkach demokracji, która jeszcze została - za pomocą policji, wojska, strachu, grożenia i kar pacyfikują naród - wolnomyślicielstwa i poczucia godności nie ujarzmią, bo wszystkie te pisiorskie tuzy to miernoty, kupione i wylęknione, ot, tchórze
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.05.2020 r., godz. 07.34
Do tego, że ola rozsiewa każdy bełkot zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jej zadania są jasno określone i opłacane. Z różnego rodzaju sygnałów z rozpoczynającej się kampanii dublera Trzaskowskiego wynika jednak, że PO-KO wchodzi w te same buty totalnej agresji, co w poprzednich przegranych - prezydenckiej, dwóch parlamentarnych, samorządowej i do europarlamentu. Nic innego nie potrafią ?
ola
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2020 r., godz. 09.26
panie Głowacki, pana wkład merytoryczny na tym forum jest tożsamy z działaniami Pana jako radnego: żaden - złośliwie, mimo, że dzisiaj niedziela, przypomnę, iż jako radny był pan w mniejszości i nieliczne próby, niby naprawcze, wprowadzenia zmian w powiecie, były z góry skazane na odrzucenie, dlatego też trochę aktywności pan wykazał, a potem to już było z górki, bo w następnych wyborach przegrał pan z kretesem, że nie wspomnę o bezprecedensowej sytuacji w międzyczasie, kiedy to pani TT przed upływem kadencji pożegnała się z urzędem - felietony o bohaterstwie i dokonaniach innych, które tak licznie pan pisze, lokalnie społeczeństwu nie wystarczają i nie przysłaniają prawdziwych intencji pana działań - pora przestać świecić odbitym blaskiem i posprzątać Wyszków, o co dopominam się od lat kilku
Dodane przez Anonim, w dniu 24.05.2020 r., godz. 12.05
Jak zatwierdzą ustawę o przejściu na emeryturę przysługującą za staż idę głosować na Dudę. Bedę miała wybór.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.05.2020 r., godz. 14.01
Odrobina prawdy na temat totalitarnej opozycji powoduje natychmiastowy atak personalny na tego, który śmie krytykować obóz postępu. To typowe i mnie nie dziwi. Internet, w szczególności google i fb podlega dziś zmasowanej lewackiej propagandzie mającej wszelkie cechy cenzury. Na szczęście na różnych forach internetowych, m.in na forum Wyszkowiaka można się jeszcze swobodnie wypowiadać. Próby wykluczenia takiej swobodnej dyskusji przez ole i seledyniaki w różnych wersjach i modyfikacjach są skazane na porażkę.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.05.2020 r., godz. 14.19
W ostatnim czasie dzięki publicyście Piotrowi Wojciechowskiemu wyszła na światło dzienne sprawa komunistycznych agentów, małżeństwa Gontarczyków, którzy w latach 80tych umiejscowieni zostali przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa w pobliżu ks. Blachnickiego, założyciela odnowicielskiego w kościele Ruchu Światło Życie. Pozostał on po wprowadzeniu Stanu Wojennego na emigracji i został tam, podczas swojego pobytu w Carlsbergu najprawdopodobniej skrytobójczo zamordowany. Śmiercionośne małżeństwo zostało później przerzucone kanałami wywiadowczymi, przez Jugosławię do PRLu. Ciekawe jest, że pani Jolanta Gontarczyk zmieniła nazwisko na Jolanta Lange, została działaczką LGBT i w ostatnich 10 latach pojawiała się w różnych inicjatywach tego typu. Popularne i znane jest jej wspólne zdjęcie z warszawskich Dni Różnorodności z …. dzisiejszym kandydatem na KO na prezydenta, panem Rafałem Trzaskowskim. tak bardzo to nie dziwi, ale czy to może jakieś bardziej trwałe związki ?
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2020 r., godz. 10.43
Porażka Andrzeja Dudy w wyborach to koniec władzy PiS. Najpierw trzeba odbić urząd prezydenta, a w kolejnych latach rząd - mówi kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Mobilizujmy się i swoje rodziny. Żeby było normalnie i na PLUS trzeba zacząć od głosowania na prezydenta Dudę, na jego drugą kadencję.
Alleluja i do przodu.
Dodane przez Anonim, w dniu 25.05.2020 r., godz. 15.08
Kuba Strzyczkowski nowym dyrektorem Trójki. Małgorzata Manowska I Prezesem SN. Ciężki poniedziałek dla opozycji.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.05.2020 r., godz. 17.19
24 maja 2015 Andrzej Duda pokonał Bronisława Komorowskiego w II turze wyborów prezydenckich. To będzie w przyszłości ważna data w historii Polski. Niedługo później Zjednoczona Prawica zwyciężyła w wyborach parlamentarnych. Te 5 lat to dobry czas dla Polski. Mieliśmy jeden z najszybszych w UE rozwój gospodarczy, radykalnie ograniczone zostało złodziejstwo, wiele miliardów złotych pozyskano do budżetu państwa, znacząco ograniczono biedę w naszym kraju i przekazano olbrzymie pieniądze na wsparcie rodzin, bezrobocie spadło z 12 do 5 %, wzmocniona została niezależność i bezpieczeństwo Polski. Życzę panu prezydentowi zwycięstwa na kolejną kadencję. Polska tego bardzo potrzebuje.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.05.2020 r., godz. 17.23
Wymowny komentarz Beaty Szydło do tego wydarzenia – „5 lat temu Andrzej Duda zwyciężył, mimo że nie dawano Mu szans. Determinacja, praca, dały sukces. Daliśmy radę! Na tę zmianę czekali Polacy. Rodzina, praca, godność, bezpieczeństwo, stały się filarami rozwoju. W tych wyborach znowu musimy dać radę biało-czerwona drużyno”.
Pamietajmy dzisiaj o nim w modlitwie !!!
Dodane przez Josek, w dniu 25.05.2020 r., godz. 19.36
78 lat temu - 25 maja 1948 roku w więzieniu przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie komuniści zamordowali rotmistrza Witolda Pileckiego..... Requiem aeternam dona ei Domine, et lux perpetua luceat ei in secula seculorum. Requiescat in Pace. Amen.
Dodane przez wyznawca, w dniu 26.05.2020 r., godz. 08.46
Panie Marku Głowacki, po pana apelach w felietonach i komentarzach o zmianę kandydatki KO Kidawy-Błońskiej, której notowania spadały, na innego kandydata, KO postanowiło dokonać takiej zmiany i teraz ich kandydat idzie jak burza, dziś ma już prawie 27 % poparcia w I turze co jest wynikiem lepszym niż szczytowe notowania Kidawy (Kichawy-Końskiej). Jeśli ten trend się utrzyma to nasz kandydat Duda przegra. Apeluję do pana jako naszego patrioty by pan z kolei zaapelował do obozu patriotycznego o wycofanie tego kandydata (Dudy) z wyborów i podstawienie na jego miejsce jak najszybciej kogoś o większym autorytecie oraz szansach na wygraną. Obóz patriotyczny ma wiele takich osób, choćby były marszałek Kuchciński, prezes NIK-u Banaś, poseł Terlecki czy poseł Suski. Zwłaszcza ten ostatni byłby dobry, jest doświadczony, obyty i wykształcony, ma odpowiednią wiedzę i aparycję, no i będzie zawsze wierny nam, a poseł Terlecki mógłby zostać np. twarzą kampanii. Niech pan przemyśli moją propozycję bo czasu jako obóz patriotyczny mamy coraz mniej, a my, patrioci chcemy głosować na jakiegoś patriotę-pewniaka, nie chcemy marnować swoich głosów. No i my bardzo, ale to bardzo chcemy, żeby zostało tak jak było i żeby nas nie rozliczała ta banda Tuska i Trzaskowskiego i Budki za nasze patriotyczne osiągnięcia, nas patriotów i naszych dzieci, żon, braci i sióstr naszych, naszych ciotek, szwagrów, wujków, też patriotów czyli całego naszego obozu patriotycznego wraz z naszymi biskupami-patriotami. Z patriotycznym pozdrowieniem - pański wierny wyznawca i oddany przyjaciel.
pieniążki, pieniążki...
Dodane przez Belfer, w dniu 26.05.2020 r., godz. 12.01
W końcu błyskotliwa odpowiedz na ten bełkot Głowackiego. Ja też przychylam się do tego apelu. Jednocześnie jednak przestrzegam Pana Marka, że jak będzie podpowiadał tak skutecznie opozycji, to posada jego syna będzie miała wakat.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.05.2020 r., godz. 17.46
Belfer, ty chyba nie jesteś nauczycielem. Jesteś na to zbyt prymitywny.
Wpis 26 maja godz. 8.07
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.05.2020 r., godz. 17.49
Dziękuję za ten ironiczny wpis i jego kulturę. Polska byłaby dużo szczęśliwsza, gdyby przeróżni okrągłostołowi hundwejbini zachowywali taki poziom wypowiedzi. Niestety ci, jak sądzę pańscy polityczni przyjaciele od samego początku III RP konsekwentnie dzielą Polaków, brutalnie atakują wszystko, co polskie i katolickie, posługując się od zawsze prowokacją, manipulacją i kłamstwem, kontynuując niejednokrotnie swoje działania z czasów komunizmu. Jeżeli chodzi natomiast o panią Kidawę – Błońską to nie przypisuję sobie wpływu na jej rezygnację. Postawiłem diagnozę o potrzebie jej wymiany na początku kampanii i ona się po prostu potwierdziła. Sugerując jednak, że na podobnej zasadzie mógłby ustąpić Duda pociesza się pan jedynie sztuczną konstrukcją myślową polegającą na odwróceniu kotka ogonkiem. Ten wariant nie wystąpi.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.05.2020 r., godz. 18.18
Wiele energii i swoistego kolorytu do kampanii wyborczej wniosą z pewnością polityczki z kręgu LGBTUWRSXYZ…, np. towarzyszka Diduszko, warszawska radna Koalicji Obywatelskiej. A propos mojej poprzedniej wypowiedzi w kontekście prowokacji i manipulacji - to żonka tego cwaniaka, który zginął w grudniu 2016 r. na warszawskiej manifestacji, zamordowany przez pisowskich siepaczy, jednak gdy mu już leżącemu na bruku zrobiono wystarczająco dużo zdjęć wstał, otrzepał spodnie i poszedł do domu. Towarzyszka Diduszko zaatakowała niedawno Szymona Hołownię za brak szacunku dla kobiet. Lektura jej wypowiedzi sprawia przeciętnemu czytelnikowi wiele radości, ale najważniejszy jest silnie wyczuwalny, rewolucyjny zapał, który w przyszłości z pewnością porwie tłumy wyborczyń ( co by to nie miało znaczyć) i wyborców.
Okoj
Dodane przez Anonim, w dniu 30.05.2020 r., godz. 22.22
Patrząc na sądaże dzisiaj,to panu Głowackiemu chyba troszkę szczena opada. 30.04 o godz.6.54 pisał jak to spada poparcie KO. A tu psikus. PAD obecnie ma już tylko 39%poparcia(z 52%), a Trzaskowski po kilkunastu dniach ma ich obecnie 25%i poparcie caly czas rośnie.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl