Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 03 lipca 2020 r., imieniny Anatola, Jacka

Koncert dla Adasia

(Zam: 22.04.2020 r., godz. 14.13)

26 kwietnia odbędzie się internetowy koncert charytatywny na rzecz Adasia Wernio - mieszkańca gminy Zabrodzie, który potrzebuje wsparcia finansowego na leczenie.Zbiórka odbywa się na stronie Fundacji Siepomaga https://www.siepomaga.pl/adam-wernio. Grupa Ratowników Muzycznych Warszawa 26 kwietnia o godz. 20.00 organizuje koncert live zespołu Rizer. Link do logowania się na transmisję koncertu: https://www.youtube.com/channel/UCHvj0PcBMaENLJJDtiEbNJw
Trwa też zbiórka przedmiotów i usług, które będą licytowane podczas koncertu (w godz. 20.00-21.00). Wszystkie osoby, które chciałyby przekazać przedmiot na licytację proszone są o kontakt pod nr. 508 844 022
***
Adaś Wernio cierpi na rzadką chorobę genetyczną PKAN-NBIA. Jej istotą jest odkładanie się dużych ilości żelaza w częściach mózgu, które sterują ruchami zautomatyzowanymi człowieka i napięciem mięśniowym oraz regulują postawę ciała. NBIA jest chorobą postępującą, na dzień dzisiejszy nieuleczalną. Towarzyszą jej ciężkie objawy, spastyczność, dystonia, postępujące pogorszenie się wzroku, mowy, zanik chodu, zanik przełykania aż do braku samodzielnego oddychania. Od rozpoznania choroby do śmierci pacjenta upływa zwykle od 3 do 11 lat.
Adaś od wielu lat jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów, regularnie uczęszcza na rehabilitację, a rodzice, ze wsparciem Stowarzyszenia NBIA Polska, szukają sposobów na utrzymanie dziecka w jak najlepszej formie, w nadziei, że pojawi się leczenie. 
Stowarzyszenie NBIA Polska, jako pierwsze na świecie, zainicjowało rozpoczęcie badań, które ma na celu dokładne stwierdzenie, jaki jest stan rzeczywisty, chorych na NBIA. Badania będą obejmować zarówno testy podstawowe, oceniające stan organizmu, jak również badania specjalistyczne, oceniające stan komórek, enzymów mitochondrialnych, w tym poziomy wielu witamin i innych specyficznych związków istotnych w stabilizacji pracy organizmów naszych chorych. 
Badania te mają docelowo pomóc indywidualnie dobrać suplementy oraz wprowadzić niezbędną dietę, by ustabilizować stan chorych. 
Po wykonaniu badań, wyniki będą poddane analizie przez zespół specjalistów i na tej podstawie zostanie dobrana suplementacja substancji potrzebnych dla poprawienia jakości pracy komórek. Jednocześnie po analizie wyników zostanie ustalona przez profesjonalnego dietetyka, dieta, która dodatkowo ma wspomagać organizm. To są drogie badania, jeden pakiet wraz z konsultacjami lekarskimi i indywidualnie dobranymi lekami i suplementami to koszt ok. 6500 zł. Cena ta wynika z faktu, że wiele badań jest wysoko specjalistycznych i część z nich będzie wykonana w laboratoriach w Niemczech i USA. Koszty pierwszych badań poniosły rodziny biorące udział w programie, lecz pozostają jeszcze 4 pakiety badań wykonywanych co trzy miesiące i ich oceny.
To bardzo duże obciążenie dla rodzin toczących nierówną walkę z NBIA -dla rodzin które robią wszystko by ratować swoje dzieci przed cierpieniem i śmiercią. Te badania są dopiero wstępem do docelowych terapii, które będą bardzo drogie.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl