Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 lipca 2020 r., imieniny Jana, Weroniki

Wniosek o pomoc przez internet

(Zam: 21.04.2020 r., godz. 11.06)

Ubywa wniosków o wsparcie w formie „papierowej”, przybywa tych elektronicznych – to efekt funkcjonującej już od blisko miesiąca aplikacji, która usprawnia i przyspiesza pomoc udzielaną przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej samorządom, organizacjom pomocowym, domom pomocy społecznej i innym podmiotom.Kilka dni po rozpoczęciu operacji „Odporna Wiosna”, dowództwo WOT uruchomiło aplikację webową pn.: „Platforma wsparcia samorządów, organów sanitarnych i podmiotów leczniczych”. Narzędzie od blisko miesiąca łączy instytucje, które wnioskują o wsparcie z brygadami obrony terytorialnej, które takiego wsparcia udzielają. Aplikacja usprawnia i przyspiesza udzielanie pomocy świadczonej przez WOT.
Aplikacja pozwala organizacjom pomocowym, urzędom, organom medycznym i sanitarnym na zgłaszanie aktualnych potrzeb wsparcia i bezpośredni monitoring statusu tych zgłoszeń. Dzięki niej wszystkie działania organizacyjne mogą się odbywać zgodnie z zasadą maksymalnego ograniczania kontaktów bezpośrednich. Zgłoszenie wymaga jedynie uzupełnienia kilku pól: adresu, zakresu potrzebnego wsparcia i danych osoby do kontaktu. Jest to oczywiście możliwe po wcześniejszym zarejestrowaniu danego podmiotu w bazie danych.
Na chwilę obecną, w aplikacji zarejestrowały się już 773 podmioty. Są to ośrodki i domy pomocy społecznej, oddziały terenowe Caritas oraz inne podmioty, w tym na przykład: urzędy wojewódzkie i samorządowe.
Każdego dnia przybywa wniosków o wsparcie złożonych za pomocą aplikacji. Obecnie, jest ich już niemal 600 i dotyczą głównie potrzeb transportu i dystrybucji żywności dla osób najbardziej potrzebujących, zaopatrzenia w materiały ochronne i płyny do dezynfekcji, zakupów i dostarczania leków, wsparcia personelu ośrodków pomocy społecznej i medycznego, czy też budowy polowych izb przyjęć. Każda z naszych brygad jest w pełnej gotowości do reakcji na nowe zadania.
W aplikacji może się zarejestrować każda organizacja niosąca pomoc innym. Wystarczy zadzwonić do koordynatora do spraw pomocy WOT pod nr tel.: 261-883-689 lub elektronicznie wysyłając wiadomość na adres: pomocwot(at)mon.gov.pl.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl